Academic literature on the topic 'Autoriai'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Autoriai.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Autoriai"

1

Lituana, Archeologia. "AUTORIAI / AUTHORS." Archaeologia Lituana 16, no. 16 (March 24, 2016): 185. http://dx.doi.org/10.15388/archlit.2015.16.9854.

Full text
Abstract:
Skaistė ArdavičiūtėArcheologijos katedraVilniaus universitetasUniversiteto g. 7LT-01513 Vilniusskaiste.ardaviciute@gmail.comRenaldas AugustinavičiusArcheologijos katedraVilniaus universitetasUniversiteto g. 7LT-01513 Vilniusaugustinavicius@gmail.comGabrielė GudaitienėArcheologijos katedraVilniaus universitetasUniversiteto g. 7LT-01513 Vilniusgabrielegudaitiene@gmail.comVladimir KulakovArcheologijos institutasRusijos mokslų akademijaDm. Uljanova g. 19117036 Maskvadrkulakov@mail.ruAlgimantas MerkevičiusArcheologijos katedraVilniaus universitetasUniversiteto g. 7LT-01513 Vilniusalgimantas.merkevicius@if.vu.ltLijana MuradianArcheologijos katedraVilniaus universitetasUniversiteto g. 7LT-01513 Vilniuslijana.remeikaite@gmail.comRėda NemickienėArcheologijos katedraVilniaus universitetasUniversiteto g. 7LT-01513 Vilniusreda.nemickiene@if.vu.ltJustina PoškienėArcheologijos katedraVilniaus universitetasUniversiteto g. 7LT-01513 Vilniusjustina.poskiene@if.vu.ltArūnas PuškoriusMuzeologijos katedraVilniaus universitetasSaulėtekio al. 9, I rūmaiLT-10222 Vilniusarunas.puskorius@kf.vu.ltSaulius SarcevičiusMiestų tyrimo skyriusLietuvos istorijos institutasKražių g. 5LT-01108 Vilniussarcevicius@istorija.ltEgidijus ŠatavičiusArcheologijos katedraVilniaus universitetasUniversiteto g. 7LT-01513 Vilniuskretuonas@gmail.comRičardas TaraškevičiusGeochemijos sektoriusGamtos tyrimų centrasAkademijos g. 2LT-08412 Vilniustaraskevicius@geo.ltErnestas VasiliauskasBaltijos regiono istorijos irarcheologijos institutasKlaipėdos universitetasHerkaus Manto g. 84LT-92294 Klaipėdaernestas@inbox.lvVioleta VasiliauskienėArcheologijos katedraVilniaus universitetasUniversiteto g. 7LT-01513 Vilniusvioleta.vasiliauskiene@if.vu.lt
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

CULEA, MIHAELA. "KNYGŲ KAIP PREKIŲ ŽENKLŲ SKLAIDA IR AUTORIAUS TAPATYBĖS REIKŠMĖ: LYGINAMASIS POŽIŪRIS." Knygotyra 59 (January 1, 2012): 93–112. http://dx.doi.org/10.15388/kn.v59i0.1109.

Full text
Abstract:
Faculty of Letters, Vasile Alecsandri University of BacăuStr. Spiru Haret, nr. 8, Bacău 600114, RomaniaE-mail address: Kalbant apie knygų prekybą, nagrinėjama institucijų, asmenybių, korporacijų ir bendrųjų produktų, net turistinių prekių ir kitokių ženklų sklaida, tačiau apie pačias knygas kaip prekių ženklus dažniausiai nutylima, nors susidomėjimas knygomis ir jų kūrėjais kaip kultūros produktais akivaizdžiai didėja. Negana to, Robertos Sassatelli žodžiais galime teigti, kad vartojimo revoliucijos ir „žinių suprekinimo“ kontekste knygos tampa preke. Jei tautos, miestai, universitetai, verslo mokyklos, asmenybės, net televizijos programos yra prekių ženklai, tai ir knygas galima vertinti kaip prekių ženklus. Galima net sakyti, kad knygos – tai sukomercinti prekių ženklai ir jų sklaidos procesas turi apimti našias strategijas: autoriai kuria savo prekės ženklą kaip savo tapatybės žymenį postmoderniame suprekintame pasaulyje.Straipsnyje nagrinėjamos kai kurios šiuolaikinės knygų ir autorių kaip prekių ženklų sklaidos strategijos, kurių teorinį pagrindą sukūrė JAV autoriai, ir tai, kaip šias strategijas taiko Jungtinės Karalystės ir Rumunijos autoriai. Pirmiausia apibūdinami tyrimo tikslai, apimtis ir konceptualioji sistema, padedanti aptarti dabartines knygų kaip prekės ženklų sklaidos kryptis, taip pat aiškinama, kaip buvo pereita nuo klasikinių prekės ženklų tipų prie knygų kaip prekės ženklų, atskleidžiami svarbiausi knygų kaip prekės ženklų sklaidos ypatumai, kai kurios knygų ir autorių kaip prekės ženklų sklaidos strategijos ir jų naudojimo mastas Jungtinėje Karalystėje bei Rumunijoje (autorinė leidyba, tekstų skaitmeninimas, menų suprekinimas arba meno ir verslo susiliejimas kaip šio reiškinio išraiška). Lyginamasis šių strategijų tyrimas išryškina Jungtinės Karalystės ir Rumunijos rašytinės kūrybos, vadybos ir rinkodaros praktikų skirtumus, kurie knygoms ir jų autoriams padeda atitikti naujus kultūrinius ir komercinius poreikius.Nagrinėti šią temą paskatino spausdintinės produkcijos, dabarties knygų leidybos ir spaudos kultūros aktualijos, rinkodaros diskursas ir jo praktika, kultūrinės produkcijos ir kultūros studijos apskritai.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kohrs, Jurgita. "In der Kürze liegt die Würze? Strategien der Informationsdarbietung in deutschen und litauischen Fachtiteln." Kalbotyra 62, no. 62 (January 1, 2010): 58. http://dx.doi.org/10.15388/klbt.2010.7644.

Full text
Abstract:
Tyrimo objektas – mokslo straipsnio pavadinimas, kuriam, panašiai kaip ir anotacijai, mokslinėje komunikacijoje tenka labai svarbus vaidmuo: jis ne tik padeda mokslininkui orientuotis literatūros gausybėje, bet kartu tampa ir pagrindiniu atrankos kriterijumi sprendžiant, kuris tekstas gali būti aktualus. Interneto amžiuje pavadinimo vaidmuo dar svarbesnis: kuo jame daugiau vadinamųjų raktažodžių, tuo lengviau jį rasti internetiniuose šaltiniuose. Manoma, kad kuo ilgesnis pavadinimas, tuo jis informatyvesnis. Tačiau ar efektyvesnis? Šiame straipsnyje keliamas klausimas, kas lemia pavadinimo efektyvumą. Tirta 200 vokiškų ir 200 lietuviškų lingvistinių straipsnių pavadinimų, atsitiktinai atrinktų iš lietuvių ir vokiečių kalba leidžiamų mokslo žurnalų.Straipsnio tikslas – nustatyti pagrindines pavadinimo formulavimo tendencijas vokiečių bei lietuvių kalbose ir paanalizuoti jų informacijos pateikimo strategijas. Pagrindinis dėmesys skiriamas sintaksinėms pavadinimo struktūroms.Nustatyta, kad daugiau nei pusė tirtų vokiškų pavadinimų yra dvinariai, lietuvių kalboje tokie pavadinimai sudaro tik 15 %. Dvinaris pavadinimas autoriui suteikia galimybę visą informaciją skaidyti į dvi dalis: pirmoje dalyje, dažniausiai labai trumpai ir glaustai, t.y. nenaudojant jokių atributų, pateikiama pagrindinė, daugiau bendro pobūdžio informacija, antroje dalyje ji konkretinama, praplečiama, tikslinama. Lietuvių autoriai tokias strategijas taiko labai retai.Daroma išvada, kad vokiečių kalba rašantys autoriai vis dažniau perima žurnalistikoje paplitusias pavadinimų formulavimo strategijas, o lietuvių autoriai savo pavadinimu siekia kuo išsamiau ir kuo tiksliau informuoti skaitytoją apie teksto turinį. Būtent dėl to daugelis lietuviškų pavadinimų yra labai ilgi, sudėtiniai atributiniai junginiai.Šiuo straipsniu nesiekiama pateikti vienareikšmišką vokiškų ir lietuviškų pavadinimų efektyvumo vertinimą. Išvadą, koks pavadinimas efektyvus, o koks ne, iš pateiktų pavyzdžių skaitytojas, tikėtina, padarys pats.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

LUKŠAITĖ, INGĖ. "MATO PRETORIJAUS „PRŪSŲ BAŽNYČIOS KRONIKOS“ AUTORIAI IR KNYGOS." Knygotyra 55 (January 1, 2010): 80–101. http://dx.doi.org/10.15388/kn.v55i0.3490.

Full text
Abstract:
Lietuvos istorijos institutasKražių g. 5, LT-01108 Vilnius, LietuvaEl. paštas: luksaite@gmail.comStraipsnyje nagrinėjama Mato Pretorijaus rankraštyje „Prūsų bažnyčios kronika” panaudotų leidinių teminės grupės ir jų autoriai: Vokiečių ordino ir Prūsijos Kunigaikštystės kronikos bei istorijos; XV–XVII a. pirmosios pusės Lenkijos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorikų spausdintos kronikos ir autorinės istorijos, Europos Bažnyčios istorijos; lokalinės regiono Bažnyčių istorijos, vėlyvosios antikos ir viduramžių krikščionių teologų tekstai, pagrindiniai liuteronų teologinės doktrinos ir kai kurie XVI a. katalikų teologų tekstai; XVI–XVII a. teologinės polemikos regione autoriai. Siekiama nustatyti XVII a. antrosios pusės istoriko skaitymo mastą, autorių atranką.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kozma, Tamas, Gabriella Pusztai, and Katalin Tarkos. "Romų vaikystė Rytų Europoje." Acta Paedagogica Vilnensia 11 (January 17, 2016): 44–62. http://dx.doi.org/10.15388/actpaed.2003.11.9597.

Full text
Abstract:
Šiame straipsnyje keliama romų vaikų ugdymo problema aktuali ne vien Vengrijai, bet ir visai Rytų bei Vidurio Europai. Iškeldami šių vaikų ugdymo problematiką, autoriai pateikia plačią romų vaikų, gyvenančių „Partium” regione, esančiame Rumunijos, Vengrijos ir Ukrainos sandūroje, sociokultūrinių bei pedagoginių sąlygų (istorijos, kalbos, kultūros, skurdo, nedarbo ir kt.) apžvalgą. Autoriai daro išvadą, kad romų visuomenė yra gana diferencijuota, bet jos įvairių sluoksnių išsilavinimas yra žemas. Mat ir pasiturinčiose romų grupėse švietimas nelaikomas prioritetu. Tad ir formuojant švietimo ir apskritai visą socialinę politiką būtina į tai atsižvelgti. Šitai turėdami galvoje, autoriai nuosekliai ir išsamiai analizuoja romų vaikų padėtį įvairiose ugdymo įstaigose (ikimokyklinio ugdymo, pradinėse ir vidurinėse, profesinėse ir aukštosiose mokyklose). Kitaip tariant, plačiai nušviečia tiek romų gyvenimo istorinį, socialinį, kultūrinį kontekstą, tiek konkrečias švietimo problemas.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Laužikas, J., and A. Juška. "V-VIII KL. BERNIUKŲ IR MERGAIČIŲ POŽIŪRIO Į MOKYMĄSI YPATUMAI IR KITIMO TENDENCIJOS." Psichologija 13 (January 8, 2016): 109–20. http://dx.doi.org/10.15388/psichol.1973.13.9287.

Full text
Abstract:
Vienas pagrindinių šiuolaikinės mokyklos tikslų yra sukurti teigiamą požiūrį į mokymąsi. Turint omenyje, kad bet koks tikslingas pedagoginis veiksmas, vystant teigiamą požiūrį, turi būti pagrįstas realaus požiūrio į mokslą matavimo rezultatais, autoriai savo straipsnyje pristato eilės eksperimentų rezultatus, kuriuose matuotas realus moksleivių (V-VIII klasės) požiūris. Autoriai pabrėžia ir lygina požiūrio skirtumus tarp berniukų ir mergaičių, pastebi kelias bendras požiūrio pokyčio tendencijas tarp klasių.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Jonutis, Karolis. "Politinio pokyčio konceptualizacijos Alaino Badiou ir Jacques’o Rancière’o teorijose." Sociologija. Mintis ir veiksmas 39, no. 2 (August 17, 2017): 18. http://dx.doi.org/10.15388/socmintvei.2016.2.10815.

Full text
Abstract:
Straipsnyje nagrinėjamos Alaino Badiou ir Jacques’o Rancière’o politinėse teorijose siūlomos politinio pokyčio konceptualizacijos. Autoriai kritikuoja liberaliose atstovaujamosiose demokratijose vyraujančią ideologijų niveliaciją, o savo politiniu subjektu pasirenka marginalias visuomenės grupes, kurios aktyviais kolektyviniais veiksmais gali sutrikdyti esamą status quo. Abu autoriai siūlo praxis teorijas, kuriose pagrindžia tiek minties įtaką transformuojant materialų pasaulį, tiek, atvirkščiai, materialaus pasaulio įtaką teorijai. Šiame tekste bandoma atskleisti politinės transformacijos koncepcijų logiką ir parodyti jų ribotumą.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Žalkauskaitė, Gintarė. "Idiolekto požymiai elektroninių laiškų leksikoje." Kalbotyra 63, no. 63 (January 1, 2011): 149. http://dx.doi.org/10.15388/klbt.2011.7657.

Full text
Abstract:
Šiame straipsnyje tyrinėjama asmeninių elektroninių laiškų leksika. Tyrimo tikslas yra nustatyti, ar elektroninių laiškų leksikoje atsispindi laiškų autoriaus idiolektas, ir kokios žodžių grupės gali padėti jį atpažinti. Šiuo tikslu tirta, kokios dažnai vartojamos žodžių formos skiriasi šešių asmenų rašytuose elektroniniuose laiškuose. Nustatyta, kad žodžių formos, kurias vieni autoriai pasirenka dvigubai arba kelis kartus dažniau nei kiti, sudaro nuo 7 proc. iki 21 proc. vieno autoriaus elektroniniuose laiškuose pasikartojančios neteminės leksikos. Vartosenos dažniu išsiskiriančios žodžių formos priklauso įvairioms kalbos dalims, tad idiolekto atpažinimui reikalinga plati visų kalbos dalių vartosenos analizė. Nustatyta, kad elektroniniuose laiškuose idiolektus labiausiai skiria autoriaus požiūrį perteikiantys žodžiai, žodžių formos, pasirenkamos iš galimų sinonimų ir variantų, nenorminės vartosenos žodžių formos ir laiko dimensiją nusakantys žodžiai. Šis tyrimas parodo, kad elektroninių laiškų leksikoje esama idiolekto požymių, kurie, šalia kitų kalbos lygmenų analizės, gali padėti atpažinti autoriaus stilių ir atskirti jo parašytus tekstus nuo kitų autorių tekstų.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Jonkus, Dalius. "Hartmannas ir Sezemanas. Husserlio fenomenologijos kritika ir intuicijos problema." Religija ir kultūra, no. 18-19 (December 20, 2016): 75–88. http://dx.doi.org/10.15388/relig.2016.6.

Full text
Abstract:
[straipsnis ir santrauka lietuvių kalba; santrauka anglų kalba] Straipsnyje nagrinėjama intuicijos ir konstravimo santykio problema pažinime. Nikolajus Hartmannas ir Vosylius Sezemanas supranta Edmundo Husserlio fenomenologiją kaip intuicija besiremiantį pažinimą, kuris yra priešingas konstravimu grindžiamam žinojimui. Abu autoriai kritikuoja Husserlio prieigą ir siūlo susieti intuiciją ir konstravimą naudojant dialektiką ir žinojimo genezės eksplikaciją. Hartmannas pabrėžia gamtos mokslų svarbą pažinime, o Sezemanas kritikuoja mokslinį pažinimą kaip nepakankamą, nes šis objektyvuoja sąmonę ir negali suprasti vertybių. Pirma, nagrinėju, kaip Hartmannas supranta intuicijos ir konstrukcijos santykį pažinime. Antra, analizuoju, kaip Sezemanas atskleidžia duoties iracionalumą. Galiausiai, aptariu, kaip abu autoriai siekia susieti intuiciją ir konstravimą.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Nekrošius, Vytautas, Rimantas Simaitis, Vigita Vėbraitė, and Aurimas Brazdeikis. "GRUPĖS IEŠKINYS KAIP CIVILINIO PROCESO SPARTINIMO PRIEMONĖ." Teisė 98, no. 98 (April 27, 2016): 16. http://dx.doi.org/10.15388/teise.2016.98.9966.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Autoriai"

1

Balsytė, Roberta. "Lietuvių autoriai kaip ,,prekės ženklas”." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2009. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2007~D_20081203_203545-40474.

Full text
Abstract:
Magistro darbo objektas – šiuolaikinės grožinės literatūros stambiosios prozos kūrėjai, kurių kūrybinis įdirbis – solidus romanų skaičius. Pasirinkti šiuo metu vieni populiariausių autorių: Jurga Ivanauskaitė, Renata Šerelytė, Juozas Erlickas, Sigitas Parulskis, Edvinas Kalėda ir Edmundas Kalėda. Keliama hipotezė, kad kol kas bene vienintelis tikrasis, todėl ir stipriausias „prekės ženklas” Lietuvos leidyboje yra rašytoja Jurga Ivanauskaitė, todėl darbe jos „prekės ženklui” bus skiriama daugiausia dėmesio. Kiti pasirinkti autoriai yra žinomi, skaitomi, pastebimi kritikų ar pelningi, tačiau juos pavadinti „prekės ženklais” galbūt būtų per drąsu. Žinoma, jie turi visas galimybes tokiais tapti. Darbo tikslas – patvirtinti iškeltą hipotezę arba ją paneigti (įrodyti, kad Lietuvos leidyboje jau susiformavo ar buvo suformuota daugiau autorių „prekės ženklų”). Darbo uždaviniai: apibrėžti prekės identifikavimo priemones, plačiau analizuojant prekės ženklo sąvoką, išanalizuoti, kokia prekės ženklo svarba knygų rinkoje, sudaryti potencialią schemą, pagal kurią galėtų būti kuriamas autoriaus „prekės ženklas” knygų rinkoje, ir pagal ją išanalizuoti, kurie autoriai Lietuvoje jau įsitvirtinę kaip „prekės ženklai” (kokius priėjimo prie vartotojo kanalus jie naudoja, o kurių neišnaudoja). Darbo metodas: statistinių duomenų (kokie kūriniai kokiu tiražu išleisti, perleisti, versti į kitas kalbas) ir mokslinės literatūros analizė. Šis darbas naujas ir aktualus tuo, kad Lietuvoje autorius kaip... [toliau žr. visą tekstą]
As all commodities, books have their identification codes. Users identify books according to author, name, publishing house, typography, etc. These things in the book market are conceptualized as trademarks. This research concerns certain author, whose name can work as a strong motive in choosing a book to buy, as a trademark. In this work the term trademark is being understood as full range of associations that appear in the buyers mind when he/she sees or encounters an item, service or certain name, i. E. author’s name. When this element of a book overshadows the design of the book, the typography, publishing house or even the price of the book, i.e. determines the decision of the reader, it should be admitted that the author has already became a “trade mark”. The object of the research is supposed to help to answer the above mentioned questions. So the object of the recent work is the authors of the modern fiction whose creative output is the steady number of novels. The chosen authors are divided into two groups. The authors that will be considered to be trade marks are the following: Jurga Ivanauskaitė, Renata Šerelytė, Sigitas Parulskis, Juozas Erlickas (belonging to the first group) bei Edmundas Malūkas ir Edvinas Kalėda (belonging to the second group). The research formulates the hypothesis that for the meantime the only one real and thus the strongest “trademark” in the Lithuanian publishing market is the author Jurga Ivanauskaitė, therefore the analysis of her name... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Guobužaitė, Gražina. "Muzikos kūrinių autorių teisių administravimas Lietuvoje: autorinio atlyginimo pasiskirstymas." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2012. http://vddb.laba.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2012~D_20120618_153043-21107.

Full text
Abstract:
Šiame magistriniame darbe nagrinėjamas muzikos kūrinių autorių teisių administravimas, kuris yra aktualus kiekvienam muzikos atstovui, tiek pačiam kūrėjui, tiek vartotojui. Analizuojama muzikos kūrinių autorių teisių administravimo sistema bei teoriniai muzikos autorių teisių apsaugos modeliai, aptariama pasaulyje bei Lietuvoje autorių teisių apsaugą užtikrinanti institucinė bei įstatyminė sistema, akcentuojant autorinio atlyginimo pasiskirstymą, bei jo įtaką kūrėjams. Taikant kokybinio ir kiekybinio tyrimo metodikas analizuojamas autorinio atlyginimo pasiskirstymas, palyginant ir su kitomis valstybėmis, tokiomis kaip Danija, Belgija, Prancūzija, tiriamos Lietuvos autorių teisių problemos bei aptariama bendra tiriamos srities situaciją Lietuvoje. Darbe atsakoma į svarbius klausimus, kurie iškyla eiliniam žmogui: kaip yra atlyginama meno kūrėjams už jų intelektualaus kūrybinio darbo rezultatus, skatinančius visuomenės pažangą? Kaip suderinti teisų turėtojų ir teisių naudotojų interesus atsižvelgiant į vis didėjantį intelektinės nuosavybės komerciškumą ir technologijų pažangą visuomenėje? Į klausimus atsakoma ne tik remiantis įvairiais literatūros šaltiniais bei straipsniais, bet ir pasitelkus kokybinį tyrimą, kurio metu kalbinti du įtakingi muzikos srities atstovai. Pirmasis interviu su LATGA-A muzikos kūrinių skyriaus vedėju Mariumi Kuzminu padėjo įsigilinti į asociacijos veiklą, autorinio atlyginimo pasiskirstymo sistemą, bei surinkti įdomios ir išsamios medžiagos iš... [toliau žr. visą tekstą]
In this master work there is a research of copyright management of music authors, which is relevant to every representative of music, including creators and users. There is also analyzed copyright management system of music and theoretical copyright protection models and discussed copyright protection institutional and legitimate system, emphasizing the distribution of royalties and its impact on creators in Lithuania and worldwide. In the qualitative and quantitative researches there is analyzed the distribution of royalties and there is a comparison with other countries such as Denmark, Belgium and France. There is studied copyright issues and discussed the overall situation in the investigated area in Lithuania. This work answers to important questions which arise for ordinary people: how to reward the artists for their intellectual and creative results of works which also promotes social progress? How to balance the rights of holders and the rights of users' interests in the growing commerce of intellectual property and in the progress of modern technology in society? The questions are answered not only on the basis of various literature and articles, but also through a qualitative research in which there were interviewed two influential representatives of music. The first interview with Marius Kuzminas, the head of music department in LATGA-A, allowed to have an insight into the activities of the association as well as into the royalty distribution system and also... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Armand, Gilles. "L' autorité judiciaire, gardienne de la liberté individuelle, dans la jurisprudence du Conseil constitutionnel." Caen, 2000. http://www.theses.fr/2000CAEN0058.

Full text
Abstract:
Dans une societe democratique assurant la garantie des droits sans laquelle il n'y a pas de constitution, il est des libertes qui sont considerees comme essentielles. Tel est le cas de la liberte individuelle, presentee comme le noyau de base de tous les droits. Cette specificite de la liberte individuelle explique que le constituant de 1958 ait entendu la proteger par une garantie qui lui est propre : l'intervention de l'autorite judiciaire, gardienne de la liberte individuelle, au terme de l'article 66 de la constitution. C'est cette garantie judiciaire, percue comme ayant une valeur intrinseque, qui permet d'assurer a la liberte individuelle sa specificite et que doit sauvegarder le conseil constitutionnel dans son controle de la conformite des lois a l'article 66. A ce titre, la jurisprudence constitutionnelle ne peut etre comprise que si elle est mise en relation avec l'objectif assigne au haut conseil : maintenir le caractere propre de la liberte individuelle, liberte differente des autres car seule placee sous protection judiciaire. Ainsi, la notion de liberte individuelle est intimement liee au domaine de la garantie judiciaire, le second element conditionnant le premier. De meme, pour que la liberte individuelle demeure une liberte specifique, il faut que la reserve de competence judiciaire qui lui est propre soit clairement distinguee de la reserve de competence legislative commune a l'ensemble des droits fondamentaux. Ayant sauvegarde la specificite de la liberte individuelle par la garantie judiciaire, le conseil constitutionnel doit ensuite assurer l'effectivite de celle-ci, en renforcant le controle judiciaire d'une part, en faisant produire des effets a la competence judiciaire d'autre part. A l'heure ou les juges judiciaires subissent la concurrence de leurs collegues de l'ordre administratif, c'est cette competence judiciaire qui est la plus contestee, au risque de faire perdre a la liberte individuelle sa specificite.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Meneghetti, Tarcísio Vilton. "Autoria e titularidade em jogos eletrônicos." reponame:Repositório Institucional da UFSC, 2013. https://repositorio.ufsc.br/xmlui/handle/123456789/122912.

Full text
Abstract:
Dissertação (mestrado) - Universidade Federal de Santa Catarina, Centro de Ciências Jurídicas, Programa de Pós-Graduação em Direito, Florianópolis, 2013.
Made available in DSpace on 2014-08-06T17:32:58Z (GMT). No. of bitstreams: 1 323752.pdf: 855063 bytes, checksum: f5bbc96ed725374d7ed2c93ea934b131 (MD5) Previous issue date: 2013
Esta dissertação investiga os jogos eletrônicos enquanto obras intelectuais a serem protegidas pelos Direitos Autorais a partir da categorias das obras audiovisuais, observando suas particularidades que não se encontram em outras criações do espírito. Jogos Eletrônicos (ou games) são obras audiovisuais, apresentando também a complexa discussão acerca da autoria, já enfrentada pelos Direitos Autorais de obras cinematográficas. Por serem obras criadas geralmente por uma coletividade (desenvolvedor, roteirista, artista, produtor, etc) não é simples definir quem seria o verdadeiro autor de um Jogo Eletrônico. Discute-se o jogo eletrônico enquanto merecedor de uma categoria própria dentro dos Direitos Autorais, vez que, diferentemente das demais obras audiovisuais, este é protegido também enquanto programa de computador. Trata-se de pesquisa que busca inaugurar este ramo de estudo da Propriedade Intelectual no Brasil. A indústria de Jogos Eletrônicos é um dos setores mais expansivos do país, conforme se discute no capítulo 1 por meio de dados relevantes que refletem o processo de desenvolvimento das empresas brasileiras. Entretanto, tal crescimento não vem acompanhado do preparo jurídico para lidar com a matéria, de tal forma que dúvidas e discussões controversas parecem inevitáveis assim que lides começarem a alcançar os tribunais nacionais. Para tanto o presente trabalho aborda alguns casos de tribunais norte-americanos, que desde o final dos anos 70 vem enfrentando a complexa questão autoral dos Jogos Eletrônicos.O problema maior reside na impossibilidade de se equiparar integralmente as aplicações os institutos jurídicos norte-americanos e brasileiros no que se refere a Direitos Autorais. É sabido que o direito dos Estados Unidos apresenta uma fundamentação relativamente mais patrimonialista que aqueles oriundos do direito romano-germânico, que privilegiam mais o aspecto autoral. Isto se demonstra com a impossibilidade de autoria de pessoa jurídica no direito autoral brasileiro, diferente da situação norte-americana. Portanto, muitas questões polêmicas que foram facilmente solucionadas nos Estados Unidos representarão obstáculo maior quando chegarem aos tribunais brasileiros.O presente trabalho, baseado em método indutivo, utilizando-se principalmente da pesquisa bibliográfica, propõe a criação de uma categoria específica aos Jogos Eletrônicos, ou ao menos regras específicas, tornando-o distinto das demais obras audiovisuais, como tentativa de melhor recepcionar juridicamente esta obra. Entende-se que a proteção jurídica adequada é indispensável para auxiliar a indústria a prosseguir em seu processo de desenvolvimento.

Resumen : Esta disertación investiga los juegos electrónicos como obras intelectuales que deben ser protegidas por el Derecho de Autor en lacategoría de obras audiovisuales, destacando sus peculiaridades que no se encuentran en otras creaciones del espíritu. Juegos electrónicos (o games) son obras audiovisuales, presentando también con el complejo debate sobre la autoría, antes enfrentada por las obras cinematográficas. Por lo general, las obras creadas por una colectividad (desarrollador, escritor, artista, productor, etc) no son fáciles de definir quién es el verdadero autor. Se discute el juego electrónico, mientras que merece su propia categoría en el derecho de autor, ya que, a diferencia de las demás obras audiovisuales, esto también se protege como un programa de computador. Es una investigación que trata de marcar el comienzo de esta rama de estudio de la Propiedad Intelectual en Brasil. La industria de los juegos electrónicos es una de más expansivas del país, como se discute en el Capítulo 1 hay datos relevantes que reflejan el proceso de desarrollo de las empresas brasileñas. Sin embargo, este crecimiento no se acompaña con la preparación para hacer frente a los asuntos legales, por lo que las dudas y discusiones polémicas parecen inevitables para así que comienzan a alcanzar los tribunales nacionales. Por tanto, este documento aborda algunos casos de los tribunales de EE.UU., que desde finales de los años 70 ha tenido que hacer frente a la compleja cuestión del autor en los juegos electrónicos de. El mayor problema radica en la imposibilidad de conciliar plenamente las aplicaciones de institutos legales estadounidenses y brasileños en materia de Derecho de Autor. Es sabido que el derecho de los Estados Unidos presenta una serie de razones relativamente más patrimoniales que los países del derecho de origen romano-germánico, que favorecen más los derechos del autor (en persona). Esto demuestra la imposibilidad de autoría corporativa del derecho de autor en Brasil, a diferencia de la situación de EE.UU.. Por lo tanto, muchas cuestiones controvertidas que se resolvieron con facilidad en los Estados Unidos representan el mayor obstáculo cuando llegan a los tribunales brasileños. Este trabajo, basado en el método inductivo, utilizando principalmente la investigación bibliográfica, propone la creación de una categoría específica para juegos electrónicos, o al menos normas específicas, por lo que es distinta de otras obras audiovisuales, en un intento de dar recepción mejor a los juegos electrónicos en el ordenamiento jurídico brasileño. Se entiende que la protección legal adecuada es esencial para ayudar a la industria para continuar su proceso de desarrollo.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Martins, Beatriz Cintra. "Autoria em rede : um estudo dos processos autorais interativos de escrita nas redes de comunicação." Universidade de São Paulo, 2012. http://www.teses.usp.br/teses/disponiveis/27/27154/tde-31082012-103436/.

Full text
Abstract:
As redes de comunicação têm impulsionado um significativo deslocamento nos processos autorais de escrita, que adquirem nova dinâmica no meio digital, apresentando-se cada vez mais como uma ação interativa entre diferentes agentes criadores. Com base no pensamento de Michel Foucault sobre o tema da autoria, esta tese explora o significado desse deslizamento da posição do autor, ou da função-autor como propõe o filósofo, estruturada atualmente em uma rede de interações. A fim de construir uma reflexão sobre esse fenômeno, parte-se da pesquisa sobre a historicidade do conceito de autoria, buscando explorar as diversas constituições das práticas sociais da produção textual através da história, desde a Antiguidade até o momento atual das redes eletrônicas. Neste percurso, a Modernidade é reconhecida como o período específico no qual o processo autoral adquire uma configuração mais centrada no indivíduo, época em que também ganha espaço a noção de obra fechada e proprietária. Compreendendo a constituição da história como um processo complexo no qual se correlacionam diversas dimensões de acontecimentos, alguns aspectos que se articulam com esta questão são aprofundados na forma de intertextos. Deste modo, são abordados em diferentes capítulos os seguintes temas: as especificidades da linguagem do meio digital e suas implicações para a questão autoral; as transformações nas formas de criação e circulação dos bens intelectuais trazidas pelo advento do capitalismo cognitivo; as novas formas de validação da produção textual discursiva em publicações eletrônicas que estão sendo criadas como alternativas ao modelo editorial centralizado típico do meio impresso. Por último, com o objetivo de trazer elementos empíricos para a pesquisa, foram realizados estudos de observação participante e de observação nos sites Wikipédia e Overmundo, e também desenvolvidos um blog e um experimento wiki especialmente para a pesquisa. Com base nestes estudos, foi proposta uma tipologia da autoria interativa em rede, a saber: a colaborativa, quando o processo autoral se dá através do trabalho de duas ou mais pessoas que interagem na elaboração de um texto de forma cooperativa; e a dialógica, quando pode ser observada a interação dialógica entre um texto principal e intervenções na forma de comentários, compondo ao final um todo discursivo. Assim, através da articulação de diferentes reflexões teóricas com a pesquisa empírica, buscou-se compor um estudo abrangente do atual fenômeno da autoria interativa nas redes de comunicação.
Communication networks have driven a significant displacement in the authorship processes of writing, which acquire a new dynamic in the digital media, presenting themselves more and more like an interactive action between different creation agents. Based on the thought of Michel Foucault on the subject of authorship, this thesis explores the meaning of the sliding position of the author or author-function as the philosopher proposes, currently structured in a network of interactions. In order to build a reflection on this phenomenon, we start from the research on the historicity of the concept of authorship, trying to explore the various constitutions of the social practices of text production through history, from Antiquity to the present electronic networks times. In this route, Modernity is recognized as the specific period in which the authoring process acquires a more individual-centered setting, time when the notion of closed and proprietary work gains space. Taking the formation of history as a complex process in which correlate several dimensions of events, some aspects that articulate to this question are detailed in the form of intertexts. Thus, in different chapters are discussed the following themes: the specificities of digital media language and its implications for the authorship issue; the changes in the forms of creation and circulation of intellectual goods brought about by the advent of cognitive capitalism; new forms of discursive textual production validation in electronic publications that are being created as alternatives to centralized publishing model typical of print medium. Finally, in order to bring empirical elements for the research, were conducted sites participant observation studies and observational ones on Wikipedia and Overmundo, and also developed a blog and a wiki experiment specially for the research. Grounded on these studies, a typology of interactive authoring network was proposed, namely the collaborative one, when the authorship process is done throughout the work of two or more people interacting in the preparation of a text in a cooperative way, and the dialogic one, when a dialogic interaction between the main text and interventions in the form of comments, making the end a whole discourse, can be observed. Thus, through the articulation of different theoretical reflections with empirical research, we tried to make a comprehensive study of the broad phenomenon of interactive authoring in communication networks
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Faure, Sophie. "Culture, pouvoir et autorite en republique populaire de chine une problematique du management interculturel : le cas des entreprises a capitaux mixtes sino-etrangeres depuis la politique d'ouverture de 1978 (3eme plenum du xieme congres du pcc)." Nice, 1999. http://www.theses.fr/1999NICE2019.

Full text
Abstract:
L'entreprise n'est plus aujourd'hui consideree comme une entite rationnelle (a l'interne) et mecanique (a l'externe) mais comme un espace politique dans lequel coalitions sociales, rapports de force ou influences diverses dictent les strategies des acteurs tandis que les divergences se resolvent en des conflits que des jeux de pouvoir prolongent. Dans une jointventure, cette dimension est accentuee : de cette association de partenaires complementaires et de ressources humaines d'horizons varies, il ressort, non une communaute de vues, mais une divergence d'interets, la difficile rencontre de cultures, les inevitables resistances au changement ou contestations reciproques de la legitimite. A cela s'ajoute la dimension chinoise du co-investissement. Les interets du partenaire chinois, conditionnes par des enjeux qui le depassent et soumis a des contraintes imperatives perdent de leur objectivite. La jv, entreprise chinoise dans un environnement chinois subit les memes contraintes que toute danwei. Quant a l'eloignement culturel, il donne a la dimension interpersonnelle des conflits d'autant plus de resonance que la chine privilegie encore la qualite de la relation. Approfondissant les particularismes chinois des situations, cette these propose un voyage au coeur des jeux politiques qui agitent les jv sino-etrangeres ou comment cultures et pouvoirs se mesallient pour en affecter le cycle de vie,. . . Mais un voyage qui contre toute attente se termine bien. Il debouche en effet sur un renversement heureux de la problematique par la decouverte de nouvelles voies alliant rigueur methodologique occidentale, flexibilite socialiste, humanite confucianiste et intelligence strategique sunzienne. Explorant ce fond intemporel de sinite, ces memes voies nous permettront de redecouvrir le role primordial de l'homme, du management et du sens de l'humain dans la reussite de cet instrument privilegie de l'ouverture chinoise, la jv sino-etrangere.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kosakovskaja, Jekaterina. "Knygų leidyba Lietuvoje nacių okupacijos metais." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2014. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2011~D_20140625_204702-16793.

Full text
Abstract:
Magistro darbo objektas – knygų leidyba Lietuvoje nacių okupacijos metais. Pastebėtina, kad analizuojama teritorija neapima Klaipėdos, tačiau apima Vilniaus kraštą. Darbo tikslas – išanalizuoti knygų leidybą Lietuvoje nacių okupacijos metais. Darbo uždaviniai: išnagrinėti įvairiuose šaltiniuose aprašomas leidybos verslo sąlygas Lietuvoje, nacių okupacinės valdžios išleistus parėdymus, įsakymus bei nurodymus, susijusius su leidybos verslo organizavimu; išsiaiškinti lietuvių leidėjų pasipriešinimo veiksmus leidybos suvaržymams; nustatyti pagrindinius knygų leidybos ir gamybos centrus nacių okupuotoje Lietuvoje; įvertinti autorių sudėtų ir apmokėjimą už autorinį darbą; atskleisti knygų poreikį Lietuvoje ir jį lėmusias priežastis; ištirti išleistas knygas apimties, tipologinės, teminės ir kalbinės sudėties aspektais. Apibendrinus visą surinktą informaciją, taikant istorinį interpretacinį bei de visu metodus, remiantis statistinės duomenų analizės rezultatais galima teigti, kad knygų leidyba nacių okupuotoje Lietuvoje buvo varžoma nacių valdžios. Ji kontroliavo visą knygos išleidimo procesą – nuo knygos turinio tikrinimo ir redagavimo iki išspausdinto leidinio platinimo būdų. Naciai palankiai vertino antisovetinę ir provokišką literatūrą, kurios spausdinimui buvo gana paprasta gauti ir leidimus, ir popieriaus, ir kitas reikalingas medžiagas. Iš kitos pusės, į nacių cenzūros komitetą nusiųstas lietuviškos grožinės literatūros rankraštis galėjo metų metais gulėti lentynose, o... [toliau žr. visą tekstą]
The book publishing was strongly restricted in Lithuania during the Nazi occupation. The occupants had rights to control the whole process of book publishing, i.e the verification of a book‘s contents, editing, to assign paper for printing and even the placing of the books among Lithuanian bookstores. The Nazi published the whole bunch of rules and orders to make it easier for them to control the publishing of books in the ocupated country. They conjoined the printing houses in Lithuania, during summer times the most productive were closed, they controled the number of bookstores in cities and many more. Despite of the Nazi‘s struggle to fully enslave lithuanians and their culture, to make Lithuania a place for german people, lithuanians managed to survive. Lithuanian books had a significant role in it. Thanks to Lithuanian publishers, who often risked their lives to make a book available for the readers, many different publications were printed in Lithuania during the occupation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Sousa, Claudia Lessa Alves. "Produção textual na escola e autoria: como o texto escrito nas aulas de língua portuguesa podem ser autorais." Instituto de Letras, 2015. http://repositorio.ufba.br/ri/handle/ri/20834.

Full text
Abstract:
Submitted by Uillis de Assis Santos (uillis.assis@ufba.br) on 2016-10-13T17:48:00Z No. of bitstreams: 1 CLAUDIA SOUSA REPOSITÓRIO.pdf: 9090084 bytes, checksum: 2a84313fae91988038b15f083e87a2b0 (MD5)
Approved for entry into archive by Uillis de Assis Santos (uillis.assis@ufba.br) on 2016-10-13T17:49:19Z (GMT) No. of bitstreams: 1 CLAUDIA SOUSA REPOSITÓRIO.pdf: 9090084 bytes, checksum: 2a84313fae91988038b15f083e87a2b0 (MD5)
Made available in DSpace on 2016-10-13T17:49:20Z (GMT). No. of bitstreams: 1 CLAUDIA SOUSA REPOSITÓRIO.pdf: 9090084 bytes, checksum: 2a84313fae91988038b15f083e87a2b0 (MD5)
O presente trabalho é uma pesquisa qualitativa de caráter etnográfico e memorialístico e visa avaliar, a partir de exercícios propostos pela professora, se nos textos produzidos pelos alunos do 6º ano B, turno matutino, do Colégio Estadual Monsenhor Manoel Barbosa (Salvador, Bahia), há indícios de autoria e a relação que se estabelece entre o exercício de autonomia e a prática autoral. Para tanto, a professora selecionou um conjunto de atividades com o objetivo de se discutir as concepções de leitura e escrita, considerando os elementos que fazem parte do processo de produção textual, desde a leitura de mundo e a interação com o outro, até a escrita e o reconhecimento de si como autor. A escolha dessa população se deu pelo fato de o 6º ano do Ensino Fundamental ser a fase no período de escolarização na qual o estudante terá que: manejar novas disciplinas em conjunto com as já conhecidas; aprender a lidar com a segmentação de conteúdos e diferentes professores especialistas que se responsabilizam apenas por suas áreas. Essa é uma etapa, de certo modo, confusa e inquietante para os educandos e para todos que fazem parte da comunidade escolar. Numa perspectiva que focaliza a concepção de língua como espaço-tempo de interação humana – em que os sujeitos constroem e são construídos – foram escolhidos exercícios de leitura e escrita das situações do cotidiano. À professora de Língua Portuguesa coube abrir questões sobre a importância da leitura e, principalmente, da escrita e da reescrita enquanto instrumentos de interação com o outro e estimular os alunos à descoberta de informações sobre as práticas autorais e autônomas na escola. Para tanto, a orientação metodológica seguida nessa pesquisa se ampara nos conceitos de etnografia e autobiografia dos pressupostos teóricos de André (1995), Bortoni-Ricardo (2008), Camargo (2010), Fino (2003, 2008), Genzuk (2003), Rolnik (2011), na propositura e execução de sequências didáticas, de Antunes (2009), Cosson ( 2006) Marcuschi (2008), Schneuwly e Dolz (2004), Schneuwly, Dolz e Noverraz (2004), Solé (1998) e, para as discussões sobre autoria, Possenti (2001, 2002), Orlandi (2008, 2012) e Tfouni (2008, 2010) entre outros.
This study is a qualitative study of ethnographic and memorialistic and aims to assess, from exercises proposed by the teacher in the texts produced by the students of 6th grade B, morning shift, the Colégio Estadual Monsenhor Manuel Barbosa (Salvador, Bahia) there is evidence of authorship and the relationship established between the exercise of autonomy and copyright practice. Therefore, the teacher has selected a set of activities with the aim of discussing the conceptions of reading and writing, considering the elements that are part of the text production process, from the world of reading and interacting with each other, to the writing and recognition of oneself as an author. The choice of this population was made because of the 6th year of elementary school is the phase in schooling period in which the student will have to: handle new disciplines along with the already known; learn to deal with the segmentation of content and different specialist teachers who are responsible only for their areas. This stage, in a way, confusing and unsettling for students and for all who are part of the school community. A perspective that focuses on the conception of language as human interaction in space-time - in which the subjects build and are built - reading exercises were chosen and written in everyday situations. To the teacher of Portuguese fell open questions about the importance of reading and especially writing and rewriting as interaction tools with each other and encourage students to discover information on authorial and autonomous practices in school. Therefore, the methodological approach taken in this research supports herself on the concepts of ethnography and autobiography of the theoretical assumptions of André (1995), Bortoni-Ricardo (2008), Campbell (2010), Fine (2003, 2008), Genzuk (2003) Rolnik (2011), and bringing the teaching execution sequences, Antunes (2009), Cosson (2006) Marcuschi (2008), Schneuwly and Dolz (2004), Schneuwly, Dolz and Noverraz (2004), sole (1998) and for discussions about authorship, Possenti (2001, 2002), Orlandi (2008, 2012) and Tfouni (2008, 2010) among others.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Oliveira, Jane Resina Fernandes de. "Educação a distância e Ciência da Informação : uma reflexão sobre os direitos do autor." reponame:Repositório Institucional da UnB, 2006. http://repositorio.unb.br/handle/10482/1529.

Full text
Abstract:
Dissertação (mestrado)—Universidade de Brasília, Faculdade de Economia, Administração, Contabilidade e Ciência da Informação e Documentação, Departamento de Ciência da Informação e Documentação, 2006.
Submitted by Debora Freitas de Sousa (deborahera@gmail.com) on 2009-07-22T13:57:25Z No. of bitstreams: 1 Dissertacao_Jane_Resina_Oliveira.pdf: 2322303 bytes, checksum: c42d6b804fbe92539d0dcd8c0a95faee (MD5)
Approved for entry into archive by Tania Milca Carvalho Malheiros(tania@bce.unb.br) on 2009-07-23T11:58:05Z (GMT) No. of bitstreams: 1 Dissertacao_Jane_Resina_Oliveira.pdf: 2322303 bytes, checksum: c42d6b804fbe92539d0dcd8c0a95faee (MD5)
Made available in DSpace on 2009-07-23T11:58:05Z (GMT). No. of bitstreams: 1 Dissertacao_Jane_Resina_Oliveira.pdf: 2322303 bytes, checksum: c42d6b804fbe92539d0dcd8c0a95faee (MD5) Previous issue date: 2006-05-24
Sob o contexto da Sociedade da Informação, a pesquisa teve como objetivo identificar como a lei brasileira aborda as garantias do direito do autor que elabora os conteúdos utilizados nos programas de Educação a Distância, e como esses direitos estão sendo tratados na prática pelas instituições que propõem os cursos e pelos profissionais envolvidos na criação. A Educação a Distância inaugura um novo formato de veiculação de conteúdos e ensinoaprendizagem, e nesse sentido, a Ciência da Informação está presente, ante a preocupação do compartilhamento de informação responsável e acessível, ampliando a possibilidade da produção de conhecimento dos usuários, respeitando-se os direitos autorais, visando à recuperação e organização dos estoques informacionais para a construção desse novo segmento educacional, verificando como poderia ser classificado e caracterizado o material produzido para ser oferecido na Educação a Distância. Para verificação da existência e aplicabilidade da legislação nacional foi efetivado um levantamento sobre a Lei dos Direitos do Autor, e para o conhecimento do funcionamento do programa Educação a Distância, a pesquisadora participou de dois cursos nessa modalidade. Ante a insuficiência da coleta de dados no que concerne aos direitos do autor foi realizada uma pesquisa qualitativa com coordenadores e professores ligados a instituições que atuam na área, por meio de questionários, os quais foram analisados juntamente com dois contratos particulares realizados com conteudistas, comparando o que ocorre na prática, com a legislação existente sobre a matéria. Os resultados revelaram que não há um parâmetro na contratação dos profissionais e que há o desconhecimento da legislação brasileira, tanto pelas instituições, como pelos professores e coordenadores. Concluiu-se que não há legislação e regras específicas sobre o tema, bem como, quanto aos direitos e deveres destes autores/conteudistas e de suas modalidades de criação, havendo necessidade de estudos mais aprofundados face ao franco crescimento da Educação a Distância no Brasil. ________________________________________________________________________________________ ABSTRACT
Based on the Information Society context, the research had as an objective to identify how the Brazilian law deals with the guarantees of the author’s right, the one who prepares the content used in Distance Education programmes and how these rights are being treated in practice by the institutions which offer the courses and by the professionals involved in the creation. The Distance Education uses a new format of content and teaching-learning propagation and, in this direction, the Information Science is present, faced with the concern of sharing the responsible and accessible information, enlarging the possibility of the users’ knowledge production, respecting the copyrights, aiming the recovering and the organization of the information stocks for the construction of this new educational segment, checking how the produced material could be classified and characterized to be offered in the distance education. To verify the existence and applicability of the national legislation it was accomplished a survey about the Copyright Law, and to have knowledge about the functioning of the Distance Education Program, the researcher participated in two courses at this modality. In view of the shortage of the data collection relating to the author´s right, it was made a qualitative research with the coordinators and teachers joined to the institutions who work in the modality. Questionnaires were applied which were analysed together with two private contracts achieved by the responsibles for the content, comparing what it occurs in the practice with the existing legislation about the subject. The results showed that there is not a parameter at the act of contracting with the professionals and that there is the unfamiliarity about the Brazilian Legislation, both by the institutions and by the teachers and coordinators. It is concluded that there is not legislation and specific rules about the theme, as well as the rights and duties of these authors/ content responsibles and of their modalities of creation, which shows a necessity of deeper studies face to the clear growth of the Distant Education in Brazil.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Raščiauskaitė, Daiva. "Rinkodara mokslinių žurnalų leidyboje." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2011. http://vddb.laba.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2010~D_20110709_152421-42241.

Full text
Abstract:
Magistro darbo objektas – mokslinių žurnalų leidybos procesas ir rinkodaros priemonės, taikomos mokslinių žurnalų leidyboje. Darbo tikslas – išanalizuoti mokslinių žurnalų leidyboje taikomas rinkodaros komunikacijos priemones ir įvertinti jų taikymą Lietuvos mokslinių žurnalų leidyboje, atsižvelgiant į leidybos proceso dalyvių poreikius. Darbo uždaviniai: išanalizuoti mokslinio žurnalo funkcijas ir struktūrinius pokyčius; išanalizuoti mokslinių žurnalų leidybos procesą ir jo dalyvių norus, poreikius, interesus; įvertinti mokslinių žurnalų leidyboje vykstančius pokyčius; nustatyti Lietuvos mokslinių žurnalų leidybos bruožus; išanalizuoti rinkodaros sandaros pokyčius ir įvertinti tų pokyčių reikšmę mokslinių žurnalų leidybai; išskirti ir įvertinti rinkodaros ypatumus mokslinių žurnalų leidyboje; įvertinti rinkodaros komunikacijos priemonių pritaikymą mokslinių žurnalų leidyboje; ištirti rinkodaros priemonių taikymą Lietuvos mokslinių žurnalų interneto svetainėse. Išanalizavus mokslinę literatūrą, taikant palyginimo, kiekybinės ir kokybinės duomenų analizės tyrimo metodus, prieita prie išvados, kad mokslinių žurnalų leidėjai savo veikloje turi taikyti rinkodaros komunikacijos priemones, norėdami išlaikyti ir didinti mokslinio žurnalo kokybę, prisidėti prie spartesnio mokslinės komunikacijos vyksmo ir plačiai paskleisti savo mokslinį žurnalą. Analizuojant literatūrą ir mokslinių žurnalų leidėjų iš kitų šalių patirtį, pastebėta, kad rinkodaros komunikacijos priemonė:... [toliau žr. visą tekstą]
In response to chancing process of publishing scholarly journals this paper focuses on practice of the marketing communication in publishing. The publishing process of scholarly journals and the marketing communication tools used in practice of academic publishers are the object of this research. Accordingly, the aim of this work is to analyse the marketing communication tools used in publishing of scholarly journals and to assess their usefulness communicating with customers. To achieve this aim the following tasks were set: to analyse the typological changes of scholarly journal; to review the interests of participants in publishing scholarly journal; to assess the changes in scholarly publishing industry; to determinate the aspect of Lithuanian scholarly journals publishing; to analyse the changing marketing process and its tools; to find out the Lithuanian academic publishers used marketing communication tools in their scholarly journals websites. This research paper used such methods as comparison quantitative and qualitative data analysis. The results of analysis revealed that scholarly journals websites are commonly used to achieve publisher’s aims in communication and that Lithuanian publishers of scholarly journals don’t use all the possibilities of electronic publishing and communication tools through websites for assessing wider audiences.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Autoriai"

1

Sinkevičius, Klemensas. Uždrausti autoriai ir leidiniai: Vokietmetis (1941-1944). Vilnius: Lietuvos Kultūros ministerija, Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Bibliotekininkystės centras, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Morão, Helena. Autoria e execução compartidas. [Coimbra]: Almedina, 2014.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

La autoridad. México, D.F: Proxema, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Autorain bunkkenhō. Tōkyō: Hōkei Gakuin Shuppan, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Millon-Delsol, Chantal. L' autorité. Paris: Presses universitaires de France, 1994.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Suliaman, Ishak Hj. Autoriti hadis: Menangani gerakan antihadis. Kuala Lumpur: Penerbit Universiti Malaya, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Halmos, Claude. L'autorité expliquée aux parents: Entretiens avec Hélène Mathieu. Paris: NiL, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Rensi, Giuseppe. Autorità e libertà. Napoli: Bibliopolis, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Sabrina, Cavatorto, ed. Le autorità indipendenti. Bologna: Il Mulino, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

L' autorità dell'autore. Milano: UNICOPLI, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Autoriai"

1

Tomasi-Kapral, Elżbieta. "Un tedesco a Roma – Uwe Timm alla ricerca dell’italianità." In Sperimentare ed esprimere l’italianità. Aspetti letterari e culturali. Doświadczanie i wyrażanie włoskości. Aspekty literackie i kulturowe. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2021. http://dx.doi.org/10.18778/8220-478-0.16.

Full text
Abstract:
Przedmiotem rozważań podjętych w niniejszym artykule jest utwór pt. Römische Aufzeichnungen autorstwa Uwe Timma – jednego z czołowych twórców współczesnej literatury niemieckiej. Utwór, mający charakter pozornie przypadkowo zestawionych i luźno powiązanych ze sobą szkiców, powstał na początku lat 80. XX-go wieku, podczas trzyletniego pobytu pisarza w Rzymie. Jest on świadectwem intensywnego zainteresowania autora Włochami – historią, sztuką, polityką, ale również (a może przede wszystkim) włoskim stylem życia i mentalnością Włochów. Autorka proponuje więc analizę tego tekstu pod kątem zawartych w nim wieloaspektowych refleksji Timma nad specyfiką kultury włoskiej, która w utworze zostaje skonfrontowana z o wiele bliższą autorowi kulturą niemiecką. Starając się zrozumieć, na czym polega fenomen zwany ‘włoskością’, Timm odkrywa paradoksalnie klucz do zrozumienia tych aspektów kultury niemieckiej, które od lat wywołują w nim sprzeciw. Konfrontacja z włoską kulturą, w której wiodącą rolę odgrywają zmysły, stwarza autorowi jednocześnie możliwość krytycznego spojrzenia na swoje dotychczasowe życie, przyzwyczajenia i często nieracjonalne zachowania, u podłoża których znajdują się, jak się okazuje, przeżycia z dzieciństwa.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

"II. Preuve symbolique : autorité et autorat (« auteurité »)." In Bibliothèque de l'Ecole des Hautes Etudes, Sciences Religieuses, 47–59. Turnhout: Brepols Publishers, 2016. http://dx.doi.org/10.1484/m.behe-eb.5.112858.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kamińska Di Giannantonio, Giulia. "„Doświadczyć podobnych widoków” — czyli słów kilka o italopisarstwie Marka Zagańczyka." In Sperimentare ed esprimere l’italianità. Aspetti letterari e culturali. Doświadczanie i wyrażanie włoskości. Aspekty literackie i kulturowe. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2021. http://dx.doi.org/10.18778/8220-478-0.20.

Full text
Abstract:
Artykuł „Doświadczyć podobnych widoków” — czyli słów kilka o italopisarstwie Marka Zagańczyka jest próbą interpretacji motywu podróży włoskiej, zawartego w trzech tomach eseistycznych Marka Zagańczyka: Krajobrazy i portrety, Droga do Sieny, Cyprysy i Topole. Autorka analizuje, za pomocą jakich strategii pisarz‑podróżnik opisuje swoje doświadczenia podróżne oraz jak przedstawia swoje refleksje, dotyczące odwiedzanych przez siebie miejsc. Eseistyka Zagańczyka charakteryzuje się dużą erudycyjnością, ale własny głos autora wydaje się przysłonięty przez liczne cytaty z dzieł twórców, odbywających podróż włoską przed nim, a których to lektura towarzyszy Zagańczykowi w czasie podróży. Kolejnym aspektem, który przykuwa uwagę w eseistyce autora jest dominacja percepcji wzrokowej. Istotna jest też rola sztuki; w swoich podróżniczych relacjach eseista zdradza wyśmienity warsztat terminologiczny historyka sztuki, a ona sama staje się często najważniejszym powodem przedsięwzięcia wędrówki i dominuje sposób patrzenia na otaczający autora świat (m.in. postrzegając krajobraz, jakby był dziełem malarskim).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kałuża-Kopias, Dorota. "Migracje osób starszych – konceptualizacja i operacjonalizacja." In Wprowadzenie do gerontometrii. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2012. http://dx.doi.org/10.18778/7525-788-5.05.

Full text
Abstract:
Założeniem autorki było aby niniejszy tekst stanowił praktyczny przewodnik po wybranych metodach analizy, które można wykorzystać badając subpopulację starszych migrantów. Punkt wyjścia stanowią rozważania na temat podstawowych pojęć, w szczególności pojęcia migracji osób starszych. W kolejnym paragrafie zostały omówione dostępne źródła danych, dotyczące mobilności przestrzennej. W paragrafie trzecim autorka zaprezentowała mierniki ruchu wędrówkowego, które wykorzystuje się do oceny ruchliwości subpopulacji seniorów. W ostatniej części omówiła wybrane modele teoretyczne, wyjaśniające mechanizmy migracji osób starszych. Przedstawiła główne idee i założenia modeli teoretycznych, wykorzystywanych do bardziej zaawansowanych analiz ruchu wędrówkowego seniorów.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Bednarska-Wnuk, Izabela. "Transformacja ról i umiejętności menedżera." In Zachowania ludzi w organizacji. Uwarunkowania i kierunki ewolucji. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2012. http://dx.doi.org/10.18778/7525-698-7.07.

Full text
Abstract:
Dla autorki niniejszej publikacji w dążeniu do integracji ról menadżera czy kierownika zasadnym wydaje się ich przedstawienie z perspektywy organizacji: tradycyjnej, współczesnej i przyszłej. Zaprezentowana w ten sposób poniższa charakterystyka roli i umiejętności menedżera ma przede wszystkim uwypuklić ich reprezentatywność oraz wyeksponować podstawowe orientacje typowe dla danego okresu, w którym funkcjonowała określona organizacja. Autorka zwraca uwagę również i na to, że przedstawione role kierownika organizacji tradycyjnej, współczesnej i jutra nie są ograniczone horyzontem czasowym. Znaczy to, że cechy roli kierownika tradycyjnego mogą być również przypisywane współcześnie osobom zarządzającym np. organizacjami publicznymi, które charakteryzują się przede wszystkim strukturą hierarchiczną i zasadami odnoszącymi do organizacji tradycyjnych.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Pain, Jacques. "Autorité." In Dictionnaire de sociologie clinique, 87. ERES, 2019. http://dx.doi.org/10.3917/eres.vande.2019.01.0087.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ardoino, Jacques. "Autorité." In Vocabulaire de psychosociologie, 61. ERES, 2002. http://dx.doi.org/10.3917/eres.barus.2002.01.0061.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ardoino, Jacques. "Autorité." In Vocabulaire de psychosociologie, 63. ERES, 2016. http://dx.doi.org/10.3917/eres.barus.2016.01.0063.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Briole, Guy. "Autorità." In Politica Lacaniana, 69–73. Rosenberg & Sellier, 2018. http://dx.doi.org/10.4000/books.res.4543.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Houssaye, Jean. "Autorité:." In Repères pour l'éthique professionnelle des enseignants, 179–210. Presses de l'Université du Québec, 2009. http://dx.doi.org/10.2307/j.ctv18ph2hb.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Autoriai"

1

Zakarkaitė, Aušrinė, and Viktoras Filipavičius. "H. MARKOWITZ‘O MODELIO TINKAMUMO BALTIJOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ BIRŽAI TIKRINIMAS." In Conference for Junior Researchers „Science – Future of Lithuania“. VGTU Technika, 2017. http://dx.doi.org/10.3846/vvf.2017.021.

Full text
Abstract:
Straipsnyje siekiama išsiaiškinti H. Markowitz‘o efektyvaus portfelio teorijos (modelio) tinkamumą Baltijos šalių vertybinių popierių biržai. Autoriai analiziškai išsprendė H. Markowitz‘o uždavinį efektyviam portfeliui rasti, penkių aktyvų atveju. Pasirinktoms penkioms likvidžiausioms Baltijos šalių vertybinių popierių biržos akcijoms buvo nustatyta minimalios dispersijos aibė ir patikrinta, ar realus šių akcijų portfelis yra efektyvus, H. Markowitz‘o teorijos požiūriu. Gauta, kad realus portfelis yra arti globalaus dispersijos minimumo taško. Taip pat, atskiru investavimo į likvidžiausias penkias akcijas atveju, gauta, kad investuotojai yra konservatyvūs, t. y. jie investuoja į akcijų portfelį su mažiausia rizika (mažiausia portfelio grąžos dispersija). Ateityje autoriai planuoja tęsti šį tyrimą Baltijos šalių vertybinių popierių biržos indeksams bei didesniam akcijų skaičiui, siekdami patikrinti hipotezę, kad ir kitoms akcijoms galioja šio tyrimo atskleisti dėsningumai.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Slavinskaitė, Neringa, and Edita Leonavičienė. "AB „VILNIAUS DEGTINĖ” IR AB „STUMBRAS” VEIKLOS RODIKLIŲ 2007–2014 M. PALYGINAMOJI ANALIZĖ IR VERTINIMAS." In Conference for Junior Researchers „Science – Future of Lithuania“. VGTU Technika, 2016. http://dx.doi.org/10.3846/vvf.2016.007.

Full text
Abstract:
Straipsnyje, remiantis moksline literatūra, apibendrinti įmonių veiklos ekonominės analizės teoriniai aspektai. Pateiktas Lietuvos ir užsienio autorių santykinių rodiklių grupavimas. Sudarytas detalus analizės rūšių klasifikavimas pagal įvairius veiksnius. Taip pat, remiantis skirtingais autoriais, aprašyti įmonių veiklos analizės metodai ir būdai. Antroje straipsnio dalyje nagrinėjamos dvi didžiausios, tarpusavyje nuolat konkuruojančios, Lietuvos alkoholinių gėrimų gamintojos – AB „Vilniaus degtinė” ir AB „Stumbras”. Pasirinktas 2007–2014 metų laikotarpis, apimantis ekonominio pakilimo, krizės ir po jos sekusius atsigavimo metus. Naudojantis finansinių ataskaitų duomenimis, apskaičiuoti šių įmonių ekonominio efektyvumo, pelningumo ir mokumo rodikliai. Gauti rezultatai apibendrinti ir palyginti pavaizduotuose grafikuose.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Boas, André Villas, and Thais Batista Araújo. "Autoria no campo do design visual:Eliminações preliminares." In Colóquio Internacional de Design 2020. São Paulo: Editora Blucher, 2020. http://dx.doi.org/10.5151/cid2020-26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

"Autori članaka." In Desničini susreti 2017. Filozofski fakultet u Zagrebu, FF Press, 2018. http://dx.doi.org/10.17234/desnicini_susreti2017.34.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

"Autori članaka." In Desničini susreti 2018. Filozofski fakultet u Zagrebu, FF Press, 2019. http://dx.doi.org/10.17234/desnicini_susreti2018.26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

"Autori članaka." In Desničini susreti 2011. Filozofski fakultet u Zagrebu, FF Press, 2014. http://dx.doi.org/10.17234/desnicini_susreti2011.17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

"Autori članaka." In Desničini susreti 2014. Filozofski fakultet u Zagrebu, FF Press, 2015. http://dx.doi.org/10.17234/desnicini_susreti2014.20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

"Autori članaka." In Desničini susreti 2016. Filozofski fakultet u Zagrebu, FF Press, 2017. http://dx.doi.org/10.17234/desnicini_susreti2016.25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

"Autori tekstova." In Intelektualac danas: zbornik radova s međunarodnog skupa Desničini susreti 2013. Filozofski fakultet u Zagrebu, FF-Press, 2014. http://dx.doi.org/10.17234/desnicini_susreti2013.20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

"Autori članaka." In Intelektualci i rat 1939. – 1947.: zbornik radova s međunarodnog skupa Desničini susreti 2012. Dio 2. Filozofski fakultet u Zagrebu, FF-Press, 2013. http://dx.doi.org/10.17234/desnicini_susreti2012_2.dio.17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Autoriai"

1

Núñez Ladeveze, L., M. Núñez Canal, and JA Irisarri Núñez. Afectividad normativa como fundamento de la autoridad doméstica en la sociedad digital. Revista Latina de Comunicación Social, March 2017. http://dx.doi.org/10.4185/rlcs-2017-1168.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Mercado Percia, Heiner. Definición de la autoría y la propuesta de una taxonomía de roles CRediT. Libro Abierto, March 2021. http://dx.doi.org/10.25012/blog.30.03.2021.

Full text
Abstract:
La Guía de evaluación de la séptima convocatoria de evaluación de la calidad editorial y científica de las revistas científicas españolas, publicada el 18 de diciembre de 2020 por la Fundación Española para la Ciencia y la Tecnología (FECYT), determinó que uno de los aspectos que evaluará en su primera fase versará sobre la contribución y el orden de aparición de los autores que firman los artículos.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Blanco Fernández, Ramón. Nicolasa Añón Paz. Unha labrega analfabeta, autora dun libro de versos no século XIX. Consello da Cultura, 2015. http://dx.doi.org/10.17075/ag.000321.gl.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Azuaje Pirela, Michelle. ¡Sonríe! la inteligencia artificial te está “interpretando”. Universidad Autónoma de Chile, May 2021. http://dx.doi.org/10.32457/20.500.12728/9031202111.

Full text
Abstract:
Gran revuelo ha causado en la comunidad académica internacional la reciente publicación de la Dra. Kate Crawford, autora del libro “Atlas of AI” quien en un artículo de Nature advierte que: “la pandemia de la COVID-19 se está utilizando como pretexto para introducir herramientas de inteligencia artificial no probadas en los lugares de trabajo y las escuelas.” Por lo que, además, insiste en que es hora de regular a los sistemas de inteligencia artificial (en adelante IA) que “interpretan” emociones humanas. En efecto, esta preocupación no es algo nuevo. Desde hace algunos años la mencionada autora junto a diversos investigadores y organizaciones protectoras de derechos humanos han venido advirtiendo sobre el incremento en la comercialización y el uso de sistemas de IA que aseguran poder analizar los movimientos faciales, el tono de voz y los patrones del habla, para interpretar emociones humanas.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Martínez-Nicolás, M., and A. Carrasco-Campos. La transformación de una comunidad científica. Evolución del patrón de autoría de la investigación española sobre comunicación publicada en revistas especializadas (1990-2014). Revista Latina de Comunicación Social, October 2018. http://dx.doi.org/10.4185/rlcs-2018-1311.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Direitos Autorais Morais de Materiais Didáticos Institucionais (MDIs) para Cursos a Distância. NPT Educacional, November 2015. http://dx.doi.org/10.17699/workshopnpt.13.4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Health hazard evaluation report: HETA-98-0217-2772, Planta de Filtracci�n Sergio Cuevas Bustamante Autoridad de Acueducto y Alcantarillados de Puerto Rico, Frujillo Alto, Puerto Rico. U.S. Department of Health and Human Services, Public Health Service, Centers for Disease Control and Prevention, National Institute for Occupational Safety and Health, May 1999. http://dx.doi.org/10.26616/nioshheta9802172772.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Guía de características y criterios para resolver peticiones, quejas, reclamos, sugerencias, denuncias y felicitaciones. Universidad Militar Nueva Granada, August 2021. http://dx.doi.org/10.18359/docinst.5843.

Full text
Abstract:
El derecho de petición es el derecho fundamental de presentar, por motivos de interés general o particular, solicitudes respetuosas ante cualquier autoridad. Este es un mecanismo de participación y control de gran relevancia que actúa como garantía de otros derechos fundamentales regulados, principalmente, por la Constitución Política de Colombia y la Ley 1755 de 2015. Con el fin de garantizar altos estándares de calidad educativa, y dar cumplimiento a su misión, la Universidad Militar Nueva Granada se interesa por fomentar el dialogo, promover el respeto por los valores y formar ciudadanos íntegros y socialmente responsables. Asimismo, propende garantizar un buen servicio a sus grupos de interés; haciendo énfasis en los principios de celeridad, economía, igualdad, imparcialidad, moralidad, publicidad y transparencia. En ese orden de ideas, la Universidad pone a disposición de toda la comunidad la Guía de características y criterios para resolver peticiones, quejas, reclamos, sugerencias, denuncias y felicitaciones para garantizar que se brinde una atención coherente, oportuna y de calidad.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Reporte de Estabilidad Financiera - I semestre 2021. Banco de la República, May 2021. http://dx.doi.org/10.32468/rept-estab-fin.sem1-2021.

Full text
Abstract:
En virtud del mandato otorgado por la Constitución Política de Colombia y de acuerdo con lo reglamentado por la Ley 31 de 1992, el Banco de la Repú-blica tiene la responsabilidad de velar por la estabilidad de los precios. El adecuado cumplimiento de esta tarea depende crucialmente del manteni-miento de la estabilidad financiera. La estabilidad financiera se entiende como una condición general en la cual el sistema financiero (establecimientos, mercados e infraestructuras): 1. Evalúa y administra los riesgos financieros de una manera que facilita el desempeño de la economía y la asignación eficiente de los recursos; 2. está en capacidad de absorber, disipar y mitigar de manera autónoma la materialización de los riesgos que pueda surgir como resultado de eventos adversos. Ete Reporte de Estabilidad Financiera cumple el objetivo de presentar la apreciación del Banco de la República sobre el desempeño reciente de los establecimientos de crédito y sus deudores, así como sobre los principales riesgos y vulnerabilidades que podrían tener algún efecto sobre la estabili-dad financiera de la economía colombiana. Con este objetivo se pretende in-formar a los participantes en los mercados financieros y al público, además de promover el debate público sobre las tendencias y los riesgos que atañen al sistema financiero. Los resultados aquí presentados sirven también a la autoridad monetaria como base para la toma de decisiones que permitan promover la estabilidad financiera en el contexto general de los objetivos de estabilidad de precios y estabilidad macroeconómica. Este Reporte se complementa con el Reporte de Sistemas de Pago publicado anualmente por el Banco de la República, en el cual se divulga la labor de seguimiento a las infraestructuras financieras de la economía colombiana.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography