Academic literature on the topic 'Charakteristická hodnota'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Charakteristická hodnota.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Charakteristická hodnota"

1

Mareš, Petr, and Tomáš Katrňák. "Hodnota práce u české veřejnosti v letech 1991‒2008." Sociální studia / Social Studies 7, no. 4 (October 9, 2010): 121–43. http://dx.doi.org/10.5817/soc2010-4-121.

Full text
Abstract:
Tato stať se na základě dat z European Values Study (výběrové reprezentativní soubory 1991, 1999 a 2008) zabývá hodnotou práce v české společnosti v současné době i posunem, kterým hodnota práce a jejich aspektů prošly od roku 1991, kdy se Česká republika poprvé ocitla mezi evropskými společnostmi zkoumanými v rámci tohoto longitudinálního výzkumu, až k datu poslední vlny v roce 2008. Ukazuje, jak je populace České republiky segmentována z hlediska hodnoty, kterou přisuzuje práci s ohledem na hodnotu dalších sfér života (volný čas, sociální sítě, náboženství či politika), a z hlediska důležitosti, jaká je přisuzována jednotlivým aspektům práce (a s ohledem na vybrané sociálně demografické charakteristiky jednotlivých segmentů).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Fialová, Eva. "Využití algoritmů při profilování v trestním řízení a důsledky pro lidská práva." Časopis pro právní vědu a praxi 26, no. 2 (July 2, 2018): 229–58. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2018-2-3.

Full text
Abstract:
Algoritmy nahrazují činnosti, které dříve vykonávali lidé. Jednou z těchto činností je soudní rozhodování založené na algoritmech. Obecně se předpokládá, že algoritmické rozhodování, na rozdíl od toho lidského, postrádá předsudky a předpojatosti. Tento předpoklad je problematický ve dvou momentech. Za prvé, algoritmus rozhoduje podle předem stanovených kritérií a hodnot. Tyto hodnoty určují lidé, kteří mohou mezi předem stanovená kritéria zahrnout ta, která odpovídají jejich předsudkům. Za druhé, některé algoritmy mohou mít schopnost učit se, což znamená, že vygenerované výsledky jsou přizpůsobeny předchozím výsledkům, které byly v minulosti upřednostněny. Uživatelé mohou mít možnost zvolit výsledky, které odpovídají jejich názoru, které však mohou být založeny na předsudcích. Ve Spojených státech a také v některých evropských zemích již soudy používají algoritmus k posouzení, zda je pravděpodobné, že obviněný (resp. odsouzený) spáchá v budoucnosti jiný trestný čin. Soudce nerozhoduje na základě okolností případu a individuálních charakteristik obviněného. Soudce rozhoduje místo toho na podkladě profilu. Profily pachatelů jsou sestaveny na základě osobních údajů pachatelů, přičemž některé z těchto údajů mohou mít povahu biometrického údaje. Algoritmické rozhodování založené na profilování vyvolává obavy ze zásahu do práv obviněného v soudním řízení, konkrétně zákazu diskriminace a právu na spravedlivý proces.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Demeterová, Beata, and Peter Škoda. "Low Flow in Selected Streams of Slovakia." Journal of Hydrology and Hydromechanics 57, no. 1 (March 1, 2009): 55–69. http://dx.doi.org/10.2478/v10098-009-0006-0.

Full text
Abstract:
Malá Vodnosť Vybraných Vodných Tokov SlovenskaV predloženom článku hodnotíme hydrologické pozorovania na vybraných slovenských vodných tokoch za 75-ročné obdobie z hľadiska malej vodnosti. Hodnotíme charakteristiky: trvanie malej vodnosti a nedostatkový objem pre prahovú hodnotu prietokuQ90 (90% zabezpečenosti prietoku). Určili sme frekvenciu výskytu, zákon rozdelenia maximálnych nedostatkových objemov a maximálneho trvania malej vodnosti. Analyzovali sme charakteristiky pre najvýznamnejšie zaznamenané udalosti malej vodnosti - historické suchá v celom období pozorovania. Postup sme aplikovali na hydrologický rok a pre vybrané charakteristiky aj na letnú a zimnú sezónu.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Musilová, Nikola, and Martin Pečenka. "Předčištění odpadních vod z produkce vína." Entecho 3, no. 1 (2020): 10–16. http://dx.doi.org/10.35933/entecho.2020.003.

Full text
Abstract:
Práce se zabývá porovnáním procesů předčištění odpadních vod z výroby vína za laboratorních podmínek. Tyto vody jsou charakteristické nízkým pH a vysokým obsahem organických a nerozpuštěných látek. Nadlimitní hodnoty parametrů CHSKCr a BSK5 jsou často v rozporu s příslušným kanalizačním řádem, což komplikuje jejich odvádění a čištění na biologických čistírnách odpadních vod. Z fyzikálně chemických metod předčištění byla testována koagulace v kombinaci s flokulací. Zároveň byly provozovány dva vsádkové reaktory za rozdílných provozních podmínek. Cílem práce bylo nalezení efektivního a ekonomicky únosného postupu pro snížení hodnot CHSKCr a BSK5 za účelem přiblížení se limitům daných kanalizačním řádem. Abstract (en) COD removal from winery wastewater by physicochemical and biological treatment at lab scale was studied. Both experiments were performed with sludge from clarification under laboratory conditions. The aim of those experiments was to meet regulations. Coagulation under different pH was studied. By combination of coagulant Yesfloc (c) SG and flocculant Yesfloc® COE65 or flocculant Yesfloc® COEX88 28 % of COD was removed by pH = 6 and 27 % of COD was removed by pH = 8. Two SBR reactors under different conditions were studied. Average of COD removal with both SBR was 77 %, which met regulations. There was no significant lack of nutrients, which could occur in a long-term operation. The pH adjustment for SBR was not necessary. The composition and season dependency could be a problem for biological treatment, but the sludge adaptation was really quick.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Porteš, Petr. "Optimization of vehicle suspension kinematics." Journal of Middle European Construction and Design of Cars 9, no. 1 (November 1, 2011): 1–5. http://dx.doi.org/10.2478/v10138-011-0001-5.

Full text
Abstract:
SHRNUTI Članek popisuje optimalizaci kinematickych charakteristik zavěšeni kol automobilu. Vypracovana metoda zohledňuje specificke požadavky na optimalizaci kinematickych vlastnosti napravy a na proces konstrukčniho navrhu a to jak v etapě vyvoje před vyrobenim prvniho prototypu, tak v etapě testovani a dolaďovani vlastnosti vozidla na zakladě jizdnich testů. Přiklad aplikace metody konkretizuje jednotlive dilči ulohy vedouci k dosaženi optimalnich hodnot parametrů napravy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Simonová, Jaroslava. "Charakteristiky dobré základní školy z pohledu rodičů." Pedagogická orientace 27, no. 1 (April 15, 2017): 136–59. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2017-1-136.

Full text
Abstract:
Přes poměrně velké množství prací, které se v mezinárodním kontextu věnovaly zkoumání rodičovských preferencí, neexistuje univerzální shoda na tom, co je pro rodiče při výběru školy nejdůležitější. Obvykle si rodiče cení výsledků vzdělávání, socioekonomického složení žáků, možnosti komunikace a zapojení do života školy nebo tříd s menším počtem žáků, sdílených hodnot a stylu výuky. Cílem stati je popsat charakteristiky dobré školy z pohledu českých rodičů s využitím dat získaných v longitudinálním šetření CLoSE od reprezentativního vzorku 2008 rodičů dětí v předškolním věku, a to pomocí obsahové analýzy a deskriptivních statistik, a porovnat informace zjištěné metodou otevřeného a uzavřeného dotazování. Rodiče očekávají, že škola bude poskytovat jim a jejich dětem individualizovaný přístup orientovaný nejenom na dobré vzdělávací výsledky, ale především na co nejlepší kvalitu života, a umožní jim podílet se na utváření podoby školního vzdělávání svých dětí.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Cisek, Jerzy, and Andrzej Mruk. "Operating Characteristics of the A8c22 Engine in an Sm42 Locomotive Fuelled by Mixtures of Rme with Diesel Fuel." Journal of Middle European Construction and Design of Cars 11, no. 1 (June 1, 2013): 10–15. http://dx.doi.org/10.2478/mecdc-2013-0002.

Full text
Abstract:
Shrnutí Vyzkum vyznamnějši rozšiřeni použiti obnovitelnych zdrojů (bio-paliv) ve spalovacich motorech trva již vice než dvacet let. Jednim z vysledků je i směrnice EU, ktera nařizuje, že v cilovem roce 2020 by mělo byt přidavano až 20 % biopaliv do ropnych paliv. Ve středni Evropě, s ohledem na plodiny rostouci v teto klimaticke zoně, je touto přiměsi zejmena řepkovy olej a jeho metyl estery. Proto se vyzkum tyka těchto paliv. Zkušebnim motorem byl vidlicovy osmivalec s objemem jednoho valce 10,2 dm3, typove značeni 8C22, největši vykon je 530 kW při jmenovitych otačkach 1000 1/min. Tento motor je mimo jine použivan v posunovacich lokomotivach SM42. Po předchozich diagnostickych průzkumech bylo použita čtyři paliva: standardni nafta (B0), to same palivo se 40 % přiměsi (B40) a 50 % RME - metyl ester řepkoveho oleje (B50). Nasledně bylo zkoušeno palivo B50+ se specialnimi aditivy. Vyzkum energetickych parametrů a toxicity vyfukovych plynů byl provaděn na motoru zabudovanem do lokomotivy SM42. Zkoušky byly provaděny podle metodiky 2004/26/WE a UIC 624 Chart. Bylo zjištěno, že narůst podilu RME (metylesteru řepkoveho oleje) až do hodnoty 50 % v naftě, zvyšuje hodnotu hodinove spotřeby až o 10 % při volnoběhu a až o 15 % při plnem zatiženi motoru oproti motorove naftě. Dale bylo zjištěno, že koncentrace CO ve vyfukovych plynech s rostouci koncentraci esteru v palivu při volnoběhu, při středni zatěži se neměni a naopak při plne zatěži motoru koncentrace CO klesaji. Pro malou a středni zatěž byl vypozorovan pokles HC. Při volnoběhu bylo zjištěno sniženi emisi NOx při narůstu koncentrace RME. To je pro posunovaci lokomitivy vyznamne, protože často pracuji při volnoběhu. Pro zkoušena paliva, byla stanoveny odolnost vůči karbonizaci vstřikovačů a některe tribologicke charakteristiky. Paliva obsahujici do 40 % RME vyhovuji kriteriu vzniku karbonizace.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Gabrhel, Vít. "Test struktury zájmů (AIST-R): Recenze metody." TESTFÓRUM 4, no. 6 (July 13, 2015): 53–58. http://dx.doi.org/10.5817/tf2015-6-87.

Full text
Abstract:
Současnou podobu metody lze jen obtížně hodnotit. Důvodem je skutečnost, že chybí informace pro posouzení naprosté většiny klíčových charakteristik psychodiagnostické metody. Nedozvíme se nic o validitě, o stabilitě měření v čase, o standardizačním vzorku. Uvedené míry reliability ve smyslu vnitřní konzistence pak nedosahují dostatečně uspokojivých hodnot pro individuální diagnostické účely. Metoda tedy nemůže být použita jako standardizovaný psychodiagnotický nástroj. V současném stavu je jediné myslitelné využití to pro výzkumné účely. A přestože je teoretickému zázemí AIST-R věnována značná pozornost (tvoří přibližně dvě třetiny celkového rozsahu manuálu, který má celkem 30 stran), i zde lze identifikovat určité nedostatky či bílá místa. Manuál kromě relativně obsáhlého vstupu do teoretického zázemí AIST-R představuje rovněž interpretační model NemaCode, který má procesu interpretace dodávat novou dynamiku a větší srozumitelnost či vzbudit zájem klienta o proces karierního vývoje (Mezera et al., 2005). Bohužel není řečeno, nakolik se tento systém promítá do systému interpretace v rámci AIST-R, resp. zda neslouží spíše pro zpestření či doplnění informací. Zároveň je nutné dodat, že Hollandova teorie není jednohlasně přijímána, což metoda nereflektuje. Někteří výzkumníci (Spokane, Meir, & Catalano, 2000) např. poukazují na skutečnost, že kongruence mezi pracovním prostředím a osobností sice souvisí s uspokojením z práce a s úspěchem, nicméně síla tohoto vztahu je slabá. A zároveň na základě existujícího výzkumu není možná kauzální interpretace tohoto vztahu, tedy že kongruence vede k pracovní spokojenosti a k úspěchu (Young, Tokar, & Subich, 1998). V neposlední řadě sám Holland přiznává, že jeho teorie ve své orientaci na jednotlivce pomíjí strukturní prvky typu vzdělávací instituce či pracovní trh (Holland, 1997). Navzdory jejich neoddiskutovatelnému vlivu na učiněné karierní volby. Stačí zde poukázat např. na vzdělanostní či profesní reprodukci společnosti (Katrňák, 2004). Absence kritiky je ale překvapivá i proto, že je v manuálu zmíněn jeden z představitelů postmoderních přístupů v karierním poradenství Vance Peavy, sám velmi kritický k expertním přístupům v karierním poradenství (Peavy, 2013). Tedy k přístupům, k nimž je s většími či s menšími výhradami právě Hollandovu teorii zařadit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Pakosta, Petr, and Ladislav Rabušic. "Postoje k příčinám chudoby v České republice v letech 1991 až 2008." Sociální studia / Social Studies 7, no. 4 (October 9, 2010): 101–20. http://dx.doi.org/10.5817/soc2010-4-101.

Full text
Abstract:
Předchozí výzkum ukázal, že Česká republika jako postkomunistická země prošla v posledních letech rapidními změnami sociální struktury, jež doprovázel nárůst sociálních nerovností. Zajímají nás obecně rozšířené představy o chudobě a důvodech, proč jsou lidé chudí, a to jako důležitý kulturní faktor sociální politiky. Narážíme nicméně na nedostatek literatury, která se touto problematikou zaobírá. Analyzovali jsme proto datové soubory z Evropského výzkumu hodnot (z let 1991, 1999 a 2008). Zjistili jsme přitom, že obviňování chudých (blaming the poor) z lenosti a nedostatku vůle tvoří dominantní vysvětlení chudoby v České republice, která tímto dosahuje na nejvyšší příčku ze všech evropských zemí. Individuální osud, makrostruktura a societální příčiny jsou uváděny v daleko menším rozsahu. Obviňování chudých je spjato s politickou orientací a neváže se na žádné demografické charakteristiky našich respondentů. Toto komplexní rozložení názorů zůstává v letech 1991 až 2008 konstantní.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Slowík, Josef. "Co je rozmanité a co je společné v inkluzivní škole z hlediska Ukazatele inkluze." Pedagogická orientace 28, no. 2 (August 15, 2018): 213–34. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2018-2-213.

Full text
Abstract:
Studie analyzuje na základě parametrů tzv. Ukazatele inkluze základní charakteristiky inkluzivního vzdělávání související s přístupem k odlišnosti (resp. rozmanitosti). V první části je představeno paradigma inkluzivní edukace a to, jak se inkluze vztahuje k tématu „společného“ a „rozdílného“. Typická proinkluzivní otevřenost ke vstřícnému akceptování různosti a jinakosti je postavena do souvislostí se spojujícími a stmelujícími prvky, které symbolizují společné hodnoty, z nichž edukační proces v inkluzivní škole vychází. Další část je pak věnována tematické analýze Ukazatele inkluze (ve verzi jeho českého překladu; viz Booth & Ainscow, 2007) jako základního materiálu, který nejčastěji slouží pro vymezování norem školní inkluzivní edukace a jejich evaluaci. Na základě analýzy parametrů všech inkluzivních oblastí a jejich evaluačních měřítek byla identifikována čtyři zásadní témata odrážející přístup inkluzivní školy k odlišnostem: akceptace (ve smyslu vzájemného přijetí, tolerance apod.), dostupnost (jako bezbariérovost prostor, ale také psychosociální bezbariérovost v rámci školy i vzhledem k okolí komunitě nebo dostupnost zdrojů), podpora (v samotném edukačním procesu, ale třeba i v adaptaci žáků) a antidiskriminace (nejenom formální, ale jako široce pojatá důsledná rovnocennost).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Charakteristická hodnota"

1

Boháč, Vlastislav. "Analýza rizik možností posuzování charakteristických hodnot vlastností stavebních materiálů." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Ústav soudního inženýrství, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-233173.

Full text
Abstract:
The thesis is concerned with summarization of steps to determine of the characteristic values of building materials which are listed in European and Czech standards number 72 - Building raw materials, materials and products and number 73 - Design and construction of buildings. The aim of thesis is to describe differences and perform analysis of individual processes and propose the solution of these problems.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Misák, Petr. "Možnosti řízení a minimalizace rizik technologie výroby stavebních materiálů a výrobků pomocí fuzzy logiky a dalších nástrojů risk managementu." Doctoral thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-233814.

Full text
Abstract:
The thesis proposes management options and risk minimizing in the field of building materials production technologies and related products using fuzzy logic and other risk management tools. The thesis indicates why some methodologies are not commonly used. The main purpose of this work (thesis) is to propose possible upgrades of standard methods in process capability and risk minimizing related to building materials and products. Markov analysis and fuzzy Markov chains are applied.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kubištová, Petra. "Charakteristika výživových hodnot masa různých hospodářských zvířat." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta chemická, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-216462.

Full text
Abstract:
ABSTRACT In this thesis, there were assessed basic nutrition values of meat from different animals. Beef meat (bulls, heifers and veal), pork meat ( castrates, boars and gilts ), rabbit meat and chicken meat were included in the experimental part. There were moisture, lipids, proteins, ash and hydroxyproline determinated. Attention was given especially to the content of lipids and moisture. The animals were compared in terms of their type and on the basis of possible differences between sex (beef and pork meat), breed (beef and rabbit meat) or between different parts of animals` body (chicken and rabbit meat). Individual types were also compared with each other. For human nutrition it is possible to recommend veal meat, which contained the least amount of fat, MLD from rabbit meat and chicken breasts. Pork meat from young animals is comparable to chicken breast as regards the content of fat. We should also not omit beef meat in our bill of fare. Thanks to breeder technology the beef is now lower in fat than it used to be and contains valuable matters of red meat.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Fusek, Michal. "Statistika extrémních hodnot." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-228885.

Full text
Abstract:
The thesis deals with extreme value distributions. The theoretical part is devoted to the basics of extreme value theory and to the characterization of extreme value distributions. There is the limit theorem for distributions of the maximum formulated and characteristics of the extreme value distributions deduced. There are parameter estimates for Weibull, lognormal and exponential distributions inferred using method of maximum likelihood and method of moments. There is also the theory of censored samples described. The practical part is devoted to statistical analysis of rainfall.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Weiss, Vladimír. "Charakteristika metod oceňování podniků a ocenění společnosti Saint - Gobain Weber Terranova,a.s." Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2010. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-73569.

Full text
Abstract:
The thesis is focused on the characteristics of business evaluation methods and determines (within the practical part) the value of company by maintenance of ordinary services of Saint Gobain Weber Terranova, a.s. company on the date of evaluation. The thesis is considered to be an expert's opinion. Not only is the valuation realized, but the strategic and financial analysis is also worked up. Thanks to it is possible to prepare an appropriate financial plan. For the valuation itself, the pay off DCF methods in variation of FCEF, FCFE and Eva are applied. The value appointed through the accounting method serves as a contingent comparison. The thesis is written from the point of view of the extern who does not have an access to inside information. This fact can dramatically influence the value of evaluation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Halamová, Romana. "Problematika zjišťování statického modulu pružnosti betonu v konstrukcích." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-265362.

Full text
Abstract:
The thesis deals with the measurement of the elastic modulus of concrete in existing structures and possibilities of applicability of equations for the calculation of characteristic values of concrete compressive strength on the modulus of elasticity. The modulus of elasticity is determined by dynamic and static methods on specimens taken from the concrete blocks, whose composition varies by a water cement ratio and varying amounts of admixtures. In conclusion, the results of the measurements are compared and the characteristic values of the modulus of elasticity is determined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

DĚDINA, Jan. "Porovnání tržní hodnoty nemovitostí ve vybraných evropských městech." Master's thesis, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-202619.

Full text
Abstract:
The aim of this diploma thesis is to compare market prices with respect to the locations in European cities. Locations are divided to European capitals and European cities with smaller (limited) population. Selected real estates are predefined apartment and predefined family house which are the same for all locations. Subject of the literature review is the definition of basic concepts, introduction of the real estate market situation both from the Czech and European perspective and outline of the basic information on European Valuation Standards including their history. Before starting the thesis I established the methodical procedure consisting of selection of the location, i.e. analysis of the markets of individual European metropolises and cities with smaller (limited) population. For the research I chose 4 capitals and 4 cit ies with a population up to 100.000 in Germany, Great Britain, France and the Czech republic. I focused especially on comparison of market prices of the apartments between individual European capitals because an apartment is object of the business transactions more often than a family house. I compared the market prices of family houses only in the cities with smaller (limited) population. In conclusion I tried to clearly summarize the reasons for the price differences between the cities with emphasis on the economic force in individual countries.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Hanžlová, Barbora. "Kdo jsou nositelé postmaterialistických hodnot? Sociodemografické charakteristiky postmaterialistů v České republice a v Německu." Master's thesis, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-298569.

Full text
Abstract:
Who are the postmaterialists? Sociodemographic characteristics of those who bear postmaterialistic values in the Czech Republic and Germany This master thesis is devoted to the Value Change Theory formulated by Ronald Inglehart. This American sociologist came in the 1970's with a conclusion, that there is a substantial difference between the values of the generation that experienced war and the values of the post-war generation, which is experiencing an unprecedential economic growth. As a consequence these younger generations have different priorities called by Inglehart as postmaterialistic values in contrast to materialistic ones. The aim of this paper is to find out what are the socio-demographic characteristics of postmaterialists, whether they differ in time and over countries by using secondary data from the European Values Study and from International Social Survey Programme. The results support the theory only partly. Czech and German postmaterialists are both rather younger and more educated. But there is a difference when examining the influence of gender and the size of community, where they live. In the Czech Republic the probability of being a postmaterialist is higher among men and together with eastern Germany it is higher in big cities. For western Germany relationships were in...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Krestová, Lucie. "Vliv sociodemografických charakteristik, prostředí, blízkých osob a ekonomického kapitálu na hodnoty a životní styl jednotlivce." Master's thesis, 2007. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-287031.

Full text
Abstract:
This work focuses on lifestyle. For the purpo se o f this work life style was reduced only to values and leisure. The qu estion is ho w are values and leisure influenced by s oc io d em o gr af ic factors, living envi romen t, education o f close people and eco n om ic capital. There are four main life values orientations: family, success and con su mp ti on , restful life and immaterial life. Life values are influenced by s o cio dem ogr afi c factors and econ om ica l capital, h o w e v e r exp lained variance is quite low at all values orientation except for success and con sumption. Family life is typical mainly for w o m en the same as te nd enc y to immaterial life. Success and co ns u m p ti o n prefer men. Immaterial way o f life prefer mainly highly edu cated people. The life orient ate d on profit and con su mp ti on is typical for youth and for people with highe r earnings. The o w en s h ip o f real property, the marrital status, living en v i ro m e n t and has no significant effect on life values. More than h a l f o f czech popula tio n is cont ent with the way they spend their leisure time. A m o n g most frequent activities belong wa tc hi ng TV, video and DVD, ho u s ew o r k and ga r den w or k, reading p opu la r books and maga zine s and sport. Czec h people su ppose they watch...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

BAŘINKA, Vlastimil. "Charakteristika současného životního stylu u studentek Jihočeské univerzity." Master's thesis, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-189349.

Full text
Abstract:
The master thesis deals with the life style of female students at the University of South Bohemia. Definition of the word "life style" and all its important subparts that it embraces was a theoretical prerequisite for the practical part of the thesis. As the life style is a very broad subject, the theoretical part was focused on the most important parts that define a life style, namely: values of life, dietary regime, leisure time, and factors that negatively impact the life style. The practical part deals with the research itself whereby, using questionaries examinations, resemblances of life styles were observed among female students of the University of South Bohemia. Data were then analyzed and the conclusion of the thesis was made.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography