Academic literature on the topic 'Kineziterapija'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Kineziterapija.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Kineziterapija"

1

Barzdaitė, Justina, and Rasa Bacevičienė. "VALINGOS IR NEVALINGOS JĖGOS BEI ANTROPOMETRINIŲ RODIKLIŲ KAITA TAIKANT KINEZITERAPIJĄ SERGANT ŠONINE AMIOTROFINE SKLEROZE." Sveikatos mokslai 24, no. 6 (May 20, 2014): 153–58. http://dx.doi.org/10.5200/sm-hs.2014.131.

Full text
Abstract:
Šoninė amiotrofinė sklerozė – tai neurodegeneracinė liga, kuri pasireiškia progresuojančiu raumenų paralyžiumi (13). Vyrai šia liga serga šiek tiek dažniau nei moterys (14). Dažniausiai liga pasireiškia 58 – 63 gyvenimo metais ir tik apie 5% ligos atvejų prasideda iki 30 metų amžiaus (13). Sergant šonine amiotrofine skleroze daugėja nefunkcionuojančių raumenų (10), todėl fiziniai pratimai yra svarbūs siekiant sumažinti raumenų atrofiją bei išsaugoti mobilumą (5). Tyrimo tikslas – nustatyti valingos ir nevalingos jėgos bei antropometrinių rodiklių kaitą taikant kineziterapiją sergant šonine amiotrofine skleroze. Tyrime dalyvavo moteris, serganti šonine amiotrofine skleroze,liga diagnozuota 23 gyvenimo metais. Pacientė tyrime dalyvavo savanoriškai. Prieš tyrimą tiriamoji buvo supažindinta su ištyrimo protokolu bei tyrimo eiga, taip pat gautas raštiškas tiriamosios sutikimas. Tyrimo metu pacientei 5 mėnesius taikyta kineziterapija salėje, užsiėmimai vykdavo 4 kartus per savaitę, 45 minutes. Praėjus 5 mėnesiams buvo atliktas tyrimas ir pradėta taikyti kineziterapija vandenyje. Užsiėmimai vandenyje vyko 2 mėnesius, 1 kartą per savaitę ir trukdavo 45 minutes. Bendras užsiėmimų skaičius – 88. Išvados. Kūno masės indeksas ir kūno riebalų kiekis taikant kineziterapiją vandenyje mažėjo labiau nei po kineziterapijos salėje. Kineziterapija salėje ir vandenyje padidino vienkartinio susitraukimo jėgą, tačiau 20Hz ir 100Hz izometrinė jėga mažėjo. Kineziterapija vandenyje padidino maksimalią valingą jėgą ir maksimalios valingos jėgos centrinės aktyvacijos koeficientą, o maksimalios valingos jėgos nuovargio indeksas po kineziterapijos salėje mažėjo labiau nei taikant kineziterapiją vandenyje.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Nekrašaitė, Vydmantė, Toma Petkutė, and Eglė Lendraitienė. "Kineziterapijos su vizualiu grįžtamuoju ryšiu ir be jo poveikis sergančiųjų kaklinės stuburo dalies radikulopatija skausmo intensyvumui, motyvacijai ir funkcijai." Reabilitacijos mokslai: slauga, kineziterapija, ergoterapija 2, no. 23 (February 10, 2021): 51–59. http://dx.doi.org/10.33607/rmske.v2i23.986.

Full text
Abstract:
Tyrimo pagrindimas. Vizualus grįžtamasis ryšys yra svarbus judesių mokymosi procesui, kuris reabilitacijos srityje naudojamas esant įvairiems funkciniams sutrikimams, tačiau trūksta tyrimų, analizuojančių kineziterapijos su vizualiu grįžtamuoju ryšiu ir be jo poveikį sergančiųjų kaklinės stuburo dalies radikulopatija skausmo intensyvumui, funkcinei būklei ir motyvacijai. Tikslas – įvertinti sergančiųjų kaklinės stuburo dalies radikulopatija skausmo intensyvumo, motyvacijos ir funkcinių rodiklių kaitą taikant kineziterapiją su grįžtamuoju ryšiu ir be jo. Metodai. Buvo tirta 18 asmenų, kuriems diagnozuota kaklinės stuburo dalies radikulopatija. Jie buvo suskirstyti į dvi grupes. Pirmai grupei (n = 9) buvo taikoma kineziterapija be vizualaus grįžtamojo ryšio, antrai (n = 9) – kineziterpija su vizualiu grįžtamuoju ryšiu atliekant pratimus prieš veidrodį ir naudojant „Stabilizer“ slėgio matavimo prietaisą. Prieš intervenciją ir po jos buvo vertintas skausmo intensyvumas, galvos ir kaklo judesių amplitudės, kaklo lenkiamųjų raumenų funkcija bei tiriamųjų motyvacija. Rezultatai. Abiejose tiriamosiose grupėse sumažėjo skausmo intensyvumas (p < 0,05). Po kineziterapijos abiejų grupių tiriamųjų aktyvios galvos ir kaklo judesių amplitudės statistiškai reikšmingai padidėjo (p < 0,05) ir atitiko normas. Giliųjų galvos ir kaklo lenkiamųjų raumenų ištvermė abiejose grupėse reikšmingai nepakito (p > 0,05). Po kineziterapijos su vizualiu grįžtamuoju ryšiu padidėjo tiriamųjų vidinės motyvacijos rodikliai (p < 0,05). Išvados. Taikant kineziterapiją su vizualiu grįžtamuoju ryšiu ir be jo, sumažėjo sergančiųjų kaklinės stuburo dalies radikulopatija skausmo intensyvumas ir pagerėjo judesių amplitudė. Kineziterapija su vizualiu grįžtamuoju ryšiu buvo veiksmingesnė gerinant motyvaciją. Raktažodžiai: radikulopatija, kaklo skausmas, kineziterapija, vizualus grįžtamasis ryšys, motyvacija.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Siparytė-Sinkevičienė, Brigita, and Rytis Rimdeika. "Kineziterapija gydant nudegimų traumas. Literatūros apžvalga." Reabilitacijos mokslai: slauga, kineziterapija, ergoterapija 2, no. 23 (February 10, 2021): 70–83. http://dx.doi.org/10.33607/rmske.v2i23.988.

Full text
Abstract:
Pagrindimas. Sergamumas nudegimais susijęs su ilgu gydymo laikotarpiu ir negalia. Nudegimų trauma dėl hipermetabolinio atsako pažeidžia daugelį organizmo funkcijų ir pasireiškia raumenų masės ir raumenų jėgos sumažėjimu, kontraktūrų išsivystymu. Nustatyta, kad kineziterapijos taikymas didina fizinį pajėgumą, raumenų jėgą, gerina kūno kompoziciją ir gyvenimo pilnatvę. Tikslas – išanalizuoti mokslinę literatūrą apie nudegimų traumos poveikį įvairioms organizmo sistemoms ir kineziterapijos veiksmingumą ligoniams, patyrusiems nudegimų traumą. Metodai. Buvo apžvelgta literatūra. Duomenys surinkti iš duomenų bazių PubMed, ScienceDirect, ClinicalKey. Straipsniai publikuoti tarp 2009 ir 2020 metų. Ieškoma su šiais raktažodžiais: nudegimų trauma, kineziterapija, pratimai, raumenų jėga, reabilitacija. Atrinkti ir išanalizuoti 36 straipsniai, atitinkantys nagrinėjamą temą. Rezultatai. Vienas iš svarbiausių žingsnių reabilitacijos metu po nudegimų traumos yra pratimai, taikomi atgauti judesių amplitudę sąnariuose, didinti raumenų jėgą ir ištvermę, apsaugoti nuo trombembolijų komplikacijų, susigrąžinti fizinę ir psichologinę sveikatą. Kineziterapija taikoma visose nudegimų traumos gydymo fazėse, tačiau nagrinėtuose straipsniuose taikomi įvairūs mobilumo, jėgos, ištvermės, judesių amplitudės didinimo pratimai. Skausmui mažinti taikomi pratimai pasitelkiant virtualią realybę, diafragminį kvėpavimą ir muzikos terapiją. Kontraktūrų prevencijai taikomas gydymas padėtimi ir įtvarai. Išvados. Pratimai yra pagrindinė ir saugi kineziterapijos priemonė po nudegimų traumos visais nudegimo traumos gydymo laikotarpiais siekiant padidinti raumenų jėgą, pagerinti fizinį pajėgumą, bendrą organizmo funkciją, liesąją kūno masę, ir neturi neigiamo poveikio hipermetaboliniam atsakui. Raktažodžiai: nudegimų trauma, kineziterapija, pratimai, raumenų jėga, reabilitacija
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ašmontaitė, Evelina, and Margarita Radžiūnienė. "SKIRTINGŲ PROFILIŲ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTŲ POŽIŪRIS Į KINEZITERAPIJĄ." Sveikatos mokslai 27, no. 2 (June 12, 2017): 79–82. http://dx.doi.org/10.5200/sm-hs.2017.028.

Full text
Abstract:
Tyrimo tikslas – ištirti skirtingų profilių sveikatos priežiūros specialistų požiūrį į kineziterapiją. Tyrimo klausimas: kokia skirtingų profilių sveikatos priežiūros specialistų nuomonė apie kineziterapiją ? Tyrimo metodika. Darbe taikytas kokybinis tyrimo metodas. Tyrimo duomenims rinkti pasirinktas buvo individualaus interviu metodas. Atliekant interviu tyrimo dalyviams buvo pateiktas klausimynas, sudarytas iš 16 klausimų. Tiriamieji. Tyrime dalyvavo 20 tiriamųjų – 5 fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, 5 šeimos gydytojai, 5 odontologai ir 5 ortopedai – traumatologai. Tyrime dalyvavo sveikatos priežiūros specialistai, savanoriškai sutikę atsakyti į pateiktus klausimus. Išvados. Tyrime dalyvavusių sveikatos priežiūros specialistų nuomonė buvo vieninga: kineziterapija yra gydymas judesiu. Kineziterapeuto veiklą skirtingi sveikatos priežiūros specialistai įvardija ne vienodai: atlieka mankštą, kurią paskiria fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas ar kineziterapeutas, ištiria ir įvertina pacientą ir pats sudaro individualią programą bei ją koreguoja gydymo procese, nustato kineziterapijos diagnozę ar stebi paciento atliekamus pratimus, konsultuoja sveikos gyvensenos klausimais. Apklausti sveikatos priežiūros specialistai įvardija akivaizdų neatitikimą tarp gerai dirbančių ir ruošiamų kineziterapeutų skaičių – gerų specialistų didelis trūkumas. Ne mažai apklaustų sveikatos priežiūros specialistų kineziterapeuto atliekamą darbą įvardijo kaip pagalbinę gydymo priemonę.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Strukčinskaitė, Vaiva, Greta Blauzdžiūnaitė, Birutė Strukčinskienė, Emilija Griškonytė, and Sigitas Griškonis. "BARISTŲ FIZINIŲ YPATYBIŲ IR LAIKYSENOS POKYČIAI, TAIKANT KINEZITERAPIJĄ." Health Sciences 30, no. 7 (January 5, 2021): 20–27. http://dx.doi.org/10.35988/sm-hs.2020.171.

Full text
Abstract:
Straipsnyje aptariamos baristų darbo stovimoje padėtyje pasekmės, analizuojamas kineziterapijos poveikis šio darbo specifikos paveiktoms baristų fizinėms ypatybėms ir laikysenai. Tyrimo tikslas – įvertinti kineziterapijos poveikį baristų laikysenai ir fizinėms ypatybėms. Tirti 19-25 metų baristai. Tiriamojoje grupėje buvo 16, o kontrolinėje – 15 baristų (iš viso 31). Naudota mokslinės literatūros analizė, testavimas. Atlikti tiriamųjų antropometriniai matavimai (matuotas ūgis, svoris ir KMI). Laikysena vertinta taikant W.W.Hoeger laikysenos vertinimo skalę. Fizinės ypatybės analizuotos taikant Rufjė testą (aerobinės ištvermės vertinimas), atliekant liemens raumenų statinės ištvermės vertinimą pagal McGill metodiką, stuburo paslankumo vertinimą, 90-90 testą (tiesios blauzdos kėlimo testas) ir Y pusiausvyros testą. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad išanalizavus visų tiriamųjų rodiklius prieš tyrimą, pastebėtas normų neatitikimas. Puikios laikysenos normų neatitiko 35,5 proc. tiriamųjų, didelio aerobinio pajėgumo – 58,1 proc., pilvo-nugaros bei kairiojo-dešiniojo šonų raumenų statinės ištvermės normų atitinkamai 41,9 ir 12,9 proc., PGA normos neatitiko 45,2 proc. tiriamųjų. Taikant kineziterapiją tiriamojoje grupėje, pagerėjo visos fizinės ypatybės ir laikysena. Kontrolinėje grupėje laikysena nepakito, o fizinės ypatybės kito nežymiai. Analizuojant tiriamosios ir kontrolinės grupių kineziterapijos efektyvumą pastebėta, kad kineziterapija, atliekama prižiūrint specialistui, yra efektyvesnė, nes specialistas turi žinių ir įgūdžių pastebėti bei koreguoti pratimus ar laikyseną. Savarankiškai atliekama kineziterapijos procedūra gali tapti nesaugi, nes jei asmuo nebus kompetentingas pratimų metu pastebėti savo klaidų, jos netaisomos gali tapti žalingomis. Atliekant kineziterapijos programą savarankiškai, negalima motyvacija ir neužtikrinama šios programos vykdymo kontrolė.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Strukčinskaitė, Vaiva, Viltė Štrapenskaitė, Birutė Strukčinskienė, and Ramunė Česnauskienė. "SKIRTINGŲ KINEZITERAPIJOS METODŲ EFEKTYVUMAS SKOLIOZE SERGANČIŲ JAUNŲ ŽMONIŲ STUBURO PARAMETRAMS IR PARASPINALINIŲ RAUMENŲ TONUSUI." Health Sciences 30, no. 6 (November 24, 2020): 14–21. http://dx.doi.org/10.35988/sm-hs.2020.132.

Full text
Abstract:
Šiomis dienomis taikomi įvairūs konservatyvūs jauna­tvine idiopatine skolioze sergančių pacientų kinezite­rapinio gydymo būdai, tačiau nėra bendros nuomonės, kuris metodas yra naudingiausias. Lietuvoje specialioji kineziterapija, kuriai priskiriamos kelios skirtingos meto­dikos, pradėta taikyti prieš penkerius metus, bet tyrimų, lyginančių simetrinių bei asimetrinių pratimų taikymo efektyvumą, nebuvo daryta. Darbo tikslas − įvertinti skir­tingų kineziterapijos metodų efektyvumą sergančiųjų idiopatine skolioze stuburo parametrams ir paraspina­linių raumenų tonusui. Tyrimas atliktas Vilniaus miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. Tyrime dalyvavo 16 (n=16) 10-16 metų tiriamųjų, sergančių jaunatvine idiopatine skolioze. Tiriamieji buvo suskirstyti į dvi eks­perimentines grupes: I grupei (n=8) buvo taikoma spe­cialioji kineziterapija Schroth metodu, II grupei (n=8) − liemens stabilizavimo pratimai. Iš viso buvo atlikta 10 kineziterapijos procedūrų. Tyrime taikyta DIERS 3D sistema stuburo parametrų ištyrimui ir neinvazinis mioto­nometras ,,Myoton – 3“ raumenų tonusui matuoti. Testa­vimai atlikti prieš ir po reabilitacijos. Statistinė duomenų analizė atlikta naudojant R 3.6.1 paketą ir MS Excel programą. Duomenys vertinami kaip statistiškai reikš­mingi, kai p<0,05. Atlikus duomenų analizę nustatyta, kad lyginant DIERS 3D sistema gautus rezultatus tarp grupių, specialioji kineziterapija reikšmingiau sumažino tiriamųjų paviršiaus rotacijos laipsnį (p=0,021), liemens stabilizavimo pratimai − dubens pakrypimo įvertį (2 mm mažiau) (p<0,05). Krūtininis kifozinis kampas abiejose grupėse po reabilitacijos nereikšmingai padidėjo, artėjo prie normų, tačiau jų neatitiko. Analizuojant tiriamųjų paraspinalinių raumenų tonusą, lyginant vidutinius poky­čius tarp grupių, natūralių virpesių dažnio rodiklis kairėje pusėje ties L5 slanksteliu raumens įtampos metu labiau kito II grupėje, kurioje sumažėjo, o I grupėje padidėjo (p<0,05). Slopinimo parametro rodikliai po reabilitacijos buvo mažesni I grupėje. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad specialioji kineziterapija efektyvesnė, mažinant pavir­šiaus rotacijos laipsnį, o liemens raumenų stabilizavimo pratimai − dubens pakrypimo vertinimo rodiklį. Specia­liosios kineziterapijos taikymas reikšmingiau padidino natūralių virpesių dažnio rodiklį kairėje pusėje ties L5 slanksteliu raumens įtampos metu, − tai rodė nežymiai didesnę tiriamųjų paraspinalinių raumenų jėgą nei lie­mens stabilizavimo pratimų grupėje; sumažino slopinimo rodiklio rezultatus po reabilitacijos, − tai rodė didesnį paraspinalinių raumenų elastingumą.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Lizdenienė, Vita, and Svetlana Lenickienė. "Ankstyvos kineziterapijos poveikis mobilumui po klubo endoprotezavimo." Sveikatos mokslai 26, no. 3 (September 12, 2016): 64–67. http://dx.doi.org/10.5200/sm-hs.2016.046.

Full text
Abstract:
Taikant naują ankstyvą kineziterapijos metodiką po klubo endoprotezavimo operacijos pacientai greičiau sveiksta, anksčiau atsistato buvęs darbingumas. Tai leidžia pacientus iš ligoninės išleisti trečią ar ketvirtą parą po operacijos. Mūsų tyrimo tikslas: ankstyvos kineziterapijos metodikos įtaka mobilumui po klubo endoprotezavimo operacijos ūmiuoju periodu. Tyrimas atliktas Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Ortopedijos – traumatologijos skyriuje nuo 2015 m. balandžio mėn. iki 2016 m. kovo mėn. Tyrime dalyvavo 60 pacientų, kuriems buvo atliktas klubo endoprotezavimas, priekiniu – šoniniu operaciniu pjūviu. Tyrime dalyvavo 34 moterys ir 26 vyrai. Vertintas mobilumas pagal 10 metrų ėjimo testą, papildomai fiziniam pajėgumui įvertinti matuotas pulsas prieš testo atlikimą, tik atlikus, po 1 min, po 3 min, po 5 min, taip pat vertinta kojų atitraukėjų, pritraukėjų, kelio tiesėjų izometrinė raumenų jėga rankiniu Lafayette dinamometru. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad ankstyva kineziterapija labiau didina mobilumą, raumenų jėgą nei įprasta kineziterapija. Gauti statistiškai reikšmingi skirtumai (p&lt;0,05) tarp mobilumo, raumenų jėgos pokyčių tiriamojoje ir kontrolinėje grupėse.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Lendraitienė, Eglė, and Aleksandras Kriščiūnas. "Trauminį galvos smegenų sužalojimą patyrusių asmenų kineziterapija." Medicina 46, no. 10 (October 11, 2010): 712. http://dx.doi.org/10.3390/medicina46100101.

Full text
Abstract:
Trauminis galvos smegenų sužalojimas yra didelė visuomenės ir sveikatos problema, pažeidžianti psichines, pažinimo, elgesio bei motorikos funkcijas. Todėl ypatingas dėmesys turi būti skiriamas ankstyvajai reabilitacijai, kurios metu svarbus vaidmuo tenka kineziterapijai. Asmenų, patyrusių trauminį galvos smegenų sužalojimą, funkcinės būklės ir kineziterapijos efektyvumui įvertinti kineziterapeutai turi galimybę taikyti įvairių autorių sukurtas skales ir testus: Funkcinio nepriklausomumo testą; Negalios vertinimo skalę; Barthel indeksą; Glasgow komos skalę; Glasgow baigčių skalę; Ranchos Los Amigos pažinimo vertinimo skalę, Trumpąjį proto būklės vertinimo testą ir kt. Apžvalginiame straipsnyje pateikiama mirtingumo ir mirštamumo nuo trauminio galvos smegenų sužalojimo analizė, aptariamos ligonių po trauminio galvos smegenų sužalojimo funkcinės būklės vertinimo galimybės, gana išsamiai aprašomos funkciškai stipresnių ligonių kineziterapijos ypatybės bei atskleidžiami veiksniai, sąlygojantys nepakankamą kineziterapijos poveikį. Nurodoma, kad tokios komplikacijos, kaip kontraktūros, spazmiškumas, miego sutrikimai, sutrikusi pusiausvyra, dėmesio ir elgesio sutrikimai, motyvacijos stoka, depresija sunkina trauminį galvos smegenų sužalojimą patyrusių asmenų kineziterapijos procedūrų atlikimą bei reabilitaciją.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Želvytė, Radvilė, and Agnė Čekanauskaitė. "Jėgos ir tempimo pratimų poveikis vyresniojo amžiaus asmenų, sergančių lėtiniu reumatoidiniu artritu, plaštakos funkcijai." Reabilitacijos mokslai: slauga, kineziterapija, ergoterapija 2, no. 23 (February 10, 2021): 106–14. http://dx.doi.org/10.33607/rmske.v2i23.991.

Full text
Abstract:
Tyrimo pagrindimas. Reumatoidinis artritas (RA) dažniausiai pažeidžia plaštakos griebimo funkciją. Iš tyrimų yra žinoma, kad rankų jėgos pratimai pagerina vidutinio amžiaus asmenų plaštakos griebimo jėgą ir bendrą rankos funkciją, tačiau neaišku, kaip jėgos ir tempimo pratimų derinimas veikia vyresniojojo amžiaus asmenis, sergančius lėtiniu (iki 10 metų) RA. Tyrimo tikslas – įvertinti jėgos ir tempimo pratimų poveikį vyresniojo amžiaus asmenų, sergančių lėtiniu reumatoidiniu artritu, plaštakos funkcijai. Metodai. Buvo tiriama 20 asmenų, kurių amžius nuo 60 iki 80 metų. Jie suskirstyti į dvi grupes: kontrolinę (n = 10), kuriai buvo skirta 20 min įprastinė kineziterapija be papildomų pratimų, ir tiriamąją (n = 10), kuriai skirta 20 min įprastinė kineziterapija ir 30 min trukmės rankų jėgos ir tempimo pratimai. Tyrimas truko 5 savaites, kineziterapija abiem grupėm taikyta 2 kartus per savaitę. Tyrimo pradžioje ir pabaigoje buvo vertinama visų tiriamųjų rankų funkcija, skausmas, riešo ir delninių pirštų sąnarių apimtys. Rezultatai. Abiejose gupėse statistiškai reikšmingai pagerėjo tiriamųjų rankų funkcinė būklė ir plaštakos tiesimo, lenkimo amplitudės (p < 0,05). Tiriamojoje grupėje po papildomų jėgos ir tempimo pratimų pagerėjo (p < 0,05) visi vertinti rodikliai. Lyginant abi grupes tarpusavyje po intervencijos, statistiškai reikšmingas plaštakos funkcinių rodiklių pagerėjimas nustatytas tiriamojoje grupėje po papildomų rankų jėgos ir tempimo pratimų (p < 0,05). Išvados. Jėgos ir tempimo pratimai gali pagerinti rankos funkcinius rodiklius, sumažinti skausmą veiksmingiau, nei taikant vyresniojo amžiaus asmenims, sergantiems lėtiniu reumaoidiniu artritu, tik įprastinę kineziterapiją. Raktažodžiai: reabilitacija, plaštakos griebimo jėga, lėtinė uždegiminė sąnarių liga.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Povilaitytė, Agnė, and Rasa Bacevičienė. "RAUMENŲ JĖGOS IR SĄNARIŲ PASLANKUMO POKYČIAI TAIKANT KINEZITERAPIJĄ PO ENDOPROTEZAVIMO OPERACIJOS DĖL KOKSARTROZĖS." Sveikatos mokslai 24, no. 6 (May 20, 2014): 148–52. http://dx.doi.org/10.5200/sm-hs.2014.130.

Full text
Abstract:
Koksartrozei būdinga lėtinė eiga su progresuojančiu skausmo didėjimu, šlubavimu, judesių amplitudės bei atraminės kojos funkcijos mažėjimu. Kineziterapija po klubo endoprotezavimo operacijos pradedama nuo pirmos dienos. Kineziterapija palengvina koksartroze sergančių pacientų skausmą, suteikia mechaninę apsaugą klubo sąnariui, atkuria eiseną, padeda integruotis į socialinį ir profesinį gyvenimą. Kineziterapija negali būti pakeista kitais reabilitacijos metodais.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Kineziterapija"

1

Tiškienė, Živilė. "Kineziterapija gydant kelio sąnario osteoartrozę ambulatorinės reabilitacijos metu." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2008. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2007~D_20080206_144146-57334.

Full text
Abstract:
Osteoartrozė – viena dažniausių vyresnio amžiaus žmones varginančių ligų. Progresuojanti liga luošina ligonius, labai nukenčia jų gyvenimo kokybė ir yra viena neįgalumo priežasčių. Ligos gydymas reikalauja ypatingos sveikatos apsaugos sistemos dėmesio ir lėšų. Kadangi ligos paplitimas tiesiogiai susijęs su amžiumi, prognozuojama, kad ateityje, didėjant vyresnio amžiaus žmonių skaičiui, sergamumas osteoartroze dar labiau padidės, atitinkamai didės ir gydymo išlaidos. Gydant ligą, kartu su kitais metodais, taikoma kineziterapija. Sergant kelių sąnarių osteoartroze, ligonių mokymas ir kineziterapijos taikymas mažina skausmo intensyvumą ir gerina funkcines galimybes (Dieppe et al, 2001). Tyrimo metodai ir organizavimas. Tyrime dalyvavo sergantieji kelių sąnarių osteoartroze, savanoriškai sutikę dalyvauti. Jiems taikytas ambulatorinės reabilitacijos gydymo kompleksas. Tiriamieji buvo suskirstyti į dvi skirtingo amžiaus grupes: iki 60 metų (n=12) ir virš 60 metų (n=18). Abiem grupėms taikyta tokia pati kineziterapijos programa. Tiriamiesiems skirtos 5 kineziterapijos procedūros po 30 min. Dėl mažo kineziterapijos procedūrų skaičiaus ir tiriamųjų nesistemingo procedūrų lankymo, rekomenduota kineziterapiją atlikti ir savarankiškai, namuose. Vertintas skausmo stiprumas pagal VAS skalę, funkcinė būklė – pagal modifikuotą Keitel indeksą, kelio sąnario lenkimo judesio amplitudė, blauzdos raumenų – tiesėjų jėga – pagal 5 balų Lovett skalę. Visi tyrimai atlikti per pirmą ir pakartoti per... [toliau žr. visą tekstą]
Osteoarthritis is one the most common illnesses amongst elderly people. An ingravescent illness maims patients, exacerbating quality of their lives and therefore this is one of the causes of their physical disability. Treatment of this illness requires a special attention of the health service system and funds. Since pervasion of the illness is directly related with age, there are some predictions that with an increasing number of the elderly people, morbidity of osteoarthritis will increase also; medical costs will be increasing respectively. This illness, together with the other methods, is being cured by the physiotherapy. If the patients suffer of the kneel joints osteoarthritis, patients training and application of the physiotherapy decreases intensity of the pain and improves functional capabilities. (Dieppe et al, 2001). Methods of the research and organization. Volunteers, having knee joint osteoarthritis, attended this research process. They received an ambulatory treatment complex. Exploratory group was divided into two parts: under 60 years (n =12) and over 60 years (n =18). Both groups received the same type of the program – 5 physiotherapy procedures up to 30 minutes. Due to the little number of the procedures and facultative attendance of the patients, there were made recommendations to perform physiotherapy procedures at home. There were evaluated the following facets – pain intensity according to the VAS scale, functional state according to the modified... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Juškevičiūtė, Jurgita. "Skirtingų kineziterapijos priemonių poveikis nėščiųjų savijautai." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2005. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2005~D_20050518_100234-14013.

Full text
Abstract:
Nowadays, way of living of girls and women can be described by little physical activities. Most of them do not go in for sports or take exercises and therefore their abdominal muscles are weak and get overstrained during pregnancy which can be the reason of irregular position of the foetus, hyperlordosis, might cause pains in the abdominal area or bottom limbs. Inadequate physical activities can cause adherent placenta, arterial hypotension, primary and secondary obstetrical asthenia, asphyxia of the foetus in the uterus, hypotonic bleeding, etc. Water has a very positive effect during pregnancy and water procedures are very much recommended in kinesitherapy. The research enables to better understand the need for physical activities and their use for a pregnant woman, the impact of doing safe and effective exercises during pregnancy and after childbirth, to think of help a kinesitherapist can provide in medical institutions and finally give recommendations for satisfying the needs of pregnant women. The aim of this research is to define the influence of kinesitherapic exercises on a pregnant women and her baby overland, in water and mixed conditions. Also toto set and evaluate the impact of kinesitherapy in different conditions on anthropometric indexes and arterial blood pressure of pregnant women in the second and third pregnancy term and give assessment of pregnant women’s physical activities in different conditions on their babies health. The research data shows that... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Bacevičienė, Eglė. "Kineziterapijos efektyvumas ligoniams po klubo sąnario endoprotezavimo operacijos ankstyvame reabilitacijos etape." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2005. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2005~D_20050518_082126-83350.

Full text
Abstract:
The majority of adults > 55 years of age show radiographic evidence of osteoarthritis; however, determining definitive prevalence and incidence rates hip osteoarthritis poses methodological problems. Several factors play a role in osteoarthritis risk, including age, gender, genetics, behavioral influences, and ethnicity (D'Ambrosia, 2005). The aim of the study was to evaluate the effect of physiotherapy in patients after total hip replacement, and to study the population’s characteristics. The study included a group of 60 patients from KMUK after total hip replacement. The effect of physiotherapy was performed using Barthel’s index, Keithel’s index and Pain Visual Analog Scale (PVAS). We evaluate these indexes at three times – before operation, first day after operation and at 5 – 7 day after operation. Exploration shows that more patients were women 68,3 proc., and men - 31,7 proc.. The average age of them was 66,42 ± 1,25 years, age of women was 68,85 ± 1,37 years and age of men - 61,16 ± 2,3 years. The mean of Keithel‘s index before operation was 29 ± 0,56 points, at first day after operation this index decreased 11,5 ± 0,5 points and after 5 – 7 days increased 22,58 ± 0,44 points (p<0,05). The mean of Barthel’s index before operation was 80,58 ± 0,65 points, at first day after operation this index decreased 34,25 ± 0,71 points and after 5 – 7 days increased 71,25 ± 1,22 points (p<0,05). Level of the pain was: before operation 7,48 ± 0,2 points, at first day after... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Gižienė, Daugalė Elvyra. "Kineziterapijos poveikis sergantiesiems depresija." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2011. http://vddb.laba.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2011~D_20110628_155225-06738.

Full text
Abstract:
Tyrimo tikslas – įvertinti kineziterapijos poveikį sergančiųjų depresija psichoemocinei būsenai ir funkcinei būklei. Tyrimo uždaviniai: 1. Įvertinti kineziterapijos poveikį pacientų, sergančių depresija, funkcinei būklei; 2. Įvertinti kineziterapijos poveikį subjektyviam ligonių būklės vertinimui; 3. Įvertinti kineziterapijos poveikį pacientų, sergančių depresija, psichoemocinei būklei. Tyrimo kontingentas: tiriamąją grupę sudarė 24 pacientai kuriems taikyta kineziterapija, kontrolinę grupę - 23 pacientai, gydyti VšĮ Kauno ligoninės padalinio Marių ligoninės depresijų skyriuje. Visiems pacientams buvo diagnozuota klasikinė depresija. Abiejose grupėse buvo vertinta pacientų funkcinė būklė, depresijos sunkumas pagal Hamiltono depresijos skalę; tiriamoji grupė užpildė klausimyną, skirtą jų psichoemocinei būklei vertinti. Tiriamosios grupės pacientams taikyta kineziterapijos programa, susidedanti iš bendrojo lavinimo, atsipalaidavimo pratimų, judriųjų žaidimų ir pratimų, stiprinančių nugaros raumenis. Darbo išvados: 1. Kineziterapija neturėjo įtakos pacientų funkcinės būklės pokyčiams: ŠSD ir AKS pokyčiai nebuvo statistiškai reikšmingi (p>0,05). 2. Kineziterapija turėjo įtakos ligonių subjektyviam būklės vertinimui: pagerėjo miegas, bendravimas, vidinė būsena, fizinė būklė padidėjo noras žiūrėti televizorių. 3. Tiriamosios ir kontrolinės grupių pacientų depresijos sunkumo lygis sumažėjo ir statistiškai reikšmingai tarpusavyje nesiskyrė (p>0,05), t.y. kineziterapija... [toliau žr. visą tekstą]
The aim of the research is to assess the effect of physical therapy on the psycho-emotional state and functional status in persons with depression. Research objectives: 1. to evaluate the effect of physical therapy on the functional status in patients with depression; 2. to evaluate the effect of physical therapy on the subjective assessment of the patients' condition; 3. to evaluate the effect of physical therapy on psycho-emotional state in patients with depression. Research subjects: the research group and the control group included 24 and 23 patients, respectively. All patients were diagnosed with classical depression and they received treatment at the Depression Division of Mariu Hospital, a subdivision of Public Institution Kaunas Hospital. In both groups, the functional status of the patients was assessed and the level of depression was determined using the Hamilton Depression Rating Scale (HAM-D). Furthermore, the research group completed a questionnaire designed to assess their psycho-emotional state. The patients of the research group were enrolled on a physical therapy programme consisting of general training, loosening exercises, and mobile games/exercises to stabilize the spinal muscles. Conclusions: 1. Physical therapy had no impact on changes in the patients' functional status: the changes in the heart rate and arterial blood pressure were not statistically significant (p>0,05). 2. Physical therapy affected the subjective assessment of the patients' condition:... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Štendelienė, Vytautė. "Kineziterapijos paslaugų kokybė." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2007. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2007~D_20070816_145622-55722.

Full text
Abstract:
Pastaruoju metu daug diskutuojama paslaugų (ypatingai medicinos srityje) kokybės tema. Kadangi tema Lietuvoje aktuali, o mokslinių darbų atlikta labai nedaug, šis darbas turėtų tapti savotišku įnašu į sveikatos apsaugos paslaugų kokybės gerinimą. Dažnai iškyla klausimas ar teisingai suprantama kineziterapijos sąvoka ir kineziterapeuto kaip reabilitacijos specialisto atliekamas darbas. Todėl mūsų tyrimas leis geriau suprasti kokiame lygmenyje šiuo metu yra kineziterapijos specialistas, kokia vieta Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje ir įstatymų bazėje yra skiriama kineziterapeutui. Atliekamas tyrimas leis atlikti gilesnę analizę tarp pacientų ir medikų supratimo apie kineziterapeuto funkcijas, tikslus, uždavinius ir reabilitacinės komandos nario veiklą Tyrimo tikslas – nustatyti kineziterapijos paslaugų kokybę ir įvertinti asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovų bei pacientų požiūrį į kineziterapiją. Buvo atlikta anketinė apklausa, kurioje dalyvavo Kauno asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai ir pacientai. Tyrimui pasirinkta 400 pacientų ir 40 įstaigų vadovų, tyrimo imtis – 440 respondentų. Tiriamųjų amžius – nuo 30 iki 70 metų, 67% moterų ir 33% vyrų. Tyrimo dalyvių atranka buvo vykdoma tipiniu metodu. Gauti rezultatai parodė, kad daugiau nei pusė visų asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovų nežino kas yra kineziterapija ir kas penktas neatskiria kineziterapijos nuo elektroterapijos. Net 56,2 proc. vadovų kineziterapijos nepriskiria prie būtinos pagalbos... [toliau žr. visą tekstą]
Lately the topic of service quality (especially in the medicine area) is widely discussed. As this topic is very relevant in Lithuania, and there are little works performed in the area, this study should become a partial contribution to the improvement of the service quality in the health service area. It is being often questioned if the concept of physiotherapy and the work of physiotherapist as specialist are understood correctly. Thus, our study will allow understanding in what level the specialist of physiotherapy is currently located, and what place is dedicated to the physiotherapist in the health service system and legislation of Lithuania. The study performed allows deeper analysis of the understanding of patients and medical staff about the functions, aims, goals and the activity of physiotherapist as member of the rehabilitation team. Aim of study: Determine the quality of physiotherapy services and evaluate the approach of the management of medical institutions and of patients to the physiotherapy. The questionnaire survey was performed where the patients and the management of the medical institutions of Kaunas participated. There were selected 400 patients and 40 managers of institutions; the sample of study is 440 respondents. The age of participants was from 30 to 70 years; 67% of women and 33% of men. The participants were selected using typical method. The obtained results revealed that more than half of the managers of medical institutions are in ignorance... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Zurbaitė, Sigita. "Skirtingų kineziterapijos programų poveikis pacientų, kuriems buvo endoprotezuotas klubo sąnarys, funkcinei būklei." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2014. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2014~D_20140618_150558-12023.

Full text
Abstract:
Tyrimo objektas: tiriamųjų funkcinė būklė. Tyrimo tikslas: įvertinti skirtingų kineziterapijos programų poveikį pacientų, kuriems endoprotezuotas klubo sąnarys, funkcinei būklei. Hipotezė: kineziterapija salėje bei kineziterapija vandenyje turės didesnį poveikį pacientų, kuriems endoprotezuotas klubo sąnarys, funkcinei būklei, nei tik kineziterapija salėje. Uždaviniai: 1. Įvertinti pacientų, kuriems taikyta kineziterapija salėje, funkcinės būklės kaitą. 2. Įvertinti pacientų, kuriems taikyta kineziterapija salėje ir kineziterapija vandenyje, funkcinės būklės kaitą. 3. Palyginti skirtingų kineziterapijos metodų efektyvumą. Tyrimo metodika: Tyrimas atliktas VŠĮ ,,Tulpė“ ir AB Birštono sanatorija ,,Versmė“. Trisdešimt tiriamųjų – asmenų, kuriems buvo atliktas klubo sąnario endoprotezavimas, – suskirstyti atsitiktine tvarka į dvi grupes po 15 ligonių. Vienai grupei buvo taikoma kineziterapija salėje, o kitai grupei – kineziterapija salėje ir vandenyje. Taikant šias priemones buvo pildomas tyrimo protokolas reabilitacijos eigoje: 1. Skausmui vertinti naudota VAS skalė (analoginė skausmo skalė); 2. Klubo sąnario judesių amplitudei vertinti naudotas goniometras; 3. Šlaunies apimčiai išmatuoti naudota centimetrinė juostelė; 4 . Funkciniam mobilumui ir griuvimo rizikai nustatyti naudotas ,,Stoti ir eiti“ testas; 5. Klubo sąnario funkcijai nustatyti naudota Harris Hip skalė. Visi matavimai atlikti I-ą dieną atvykus ir po 18 reabilitacijos dienų. Įvertinus abiejų grupių tiriamųjų... [toliau žr. visą tekstą]
The object of the Thesis: functional state for persons with endoprosthetic hip joint. The aim of the Thesis: to assess the effect of different physiotherapy methods on the functional state for persons with endoprosthetic hip joint. Hypothesis: Physiotherapy combined with aquatic therapy had a greater impact on persons functional status than only physiotherapy in the gym. The tasks of the Thesis: 1. To assess the effect of physiotherapy on the functional state for persons with endoprosthetic hip joint. 2. To asses the effect of physiotherapy combined with aquatic therapy on the functional state for persons with endoprosthetic hip joint. 3. To compare the effectiveness of different physiotherapy methods. The methods of the Thesis: The study was performed in ,,Tulpė“ sanatorium and sanatorium ,,Versmė“ in Birštonas. Thirty research subjects - persons with endoprosthetic hip joint – were randomly divided into two groups with 15 patients in each. One group received physiotherapy, the other – physiotherapy compared with aquatic therapy. While applying these modalities, a research protocol was completed during the rehabilitation: 1. VAS scale to assess pain; 2. Goniometer was used to assess the range of hip joint motions; 3. Measuring tape was used to assess thigh volume; 4. ,,Stand up and go“ test was used to assess functional mobility and risks of falls; 5. Harris Hip scale was used to assess joint function. All measurements were performed 1 day after arrival and 18 day after... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Gelžinytė, Kristina. "Augančių skirtingoje aplinkoje neišnešiotų kūdikių psichomotorinę raidą skatinančių kineziterapinių priemonių veiksmingumas." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2005. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2005~D_20050520_093639-43828.

Full text
Abstract:
The goal of this work was to research the effectiveness of physiotherapy means, which stimulates psychomotor development of the premature babies growing in the families and the children shelter house. The research involved the 27th premature babies growing in the families and the 19th premature babies growing in the children shelter house. The questionnaire inquiry was used for the analysis purposes of the premature babies. Munich functional development diagnostic test was used for determination of the effectiveness of physiotherapy, which stimulates psychomotor development. The research was carried out at the age of babies of three and six months. The program of plied physiotherapy means was prepared according to the age of infant-baby. The program was divided in two stages. Each stage was performed at different period of the life of the baby. The first stage was time from the 3rd to the 12th week and the second stage was from 13th to the 24th week. The questionnaire inquiry showed that many of premature babies had both parents, although the parents of babies of children shelter house were divorced. The problems in families are discussed often, whereas parents did not visit babies of children shelter house or the visits were very seldom (64%). The mostly mentioned reasons for complicated pregnancies in families were imminent miscarriage (abortion), medicaments, smoking, alcohol and strong perturbation. The reasons for complicated pregnancies in children shelter houses were... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Niparavičienė, Eugenija. "Kineziterapijos įtaka ikimokyklinio amžiaus vaikų laikysenos formavimuisi." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2006. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2006~D_20060511_131826-50220.

Full text
Abstract:
The normal motor development, according to the chronological age of the child, especially during the first years of their life, is one of the most important indicators, informing about the health of the child, which depends on their life conditions, routine, economic conditions of the family, nurture, psychological factors and active movement. Movement is one of the most important factors for development of the child motion and motor formation in pre-school age. The lack of investigation exploring the improvement of development of children motions and formation of posture and its relation with physiotherapy shows that these questions are still important. As well as there is no studies of evaluation of the posture f the pre-school children in Tauragė area. We designed a study and directed our investigation to the following research hypothesis: incorrect posture of the pre-school age children is related to disorders or delay of psychomotor development; early systematic physiotherapy session has a positive effect on correction of the incorrect posture. The following object of research was chosen: the posture of the pre-school age children. The aim of this research was to evaluate the influence of applied different physiotherapy methods and to find out the factors, influencing the formation of incorrect posture of children. The goals of the study: 1) to assess the posture of pre-school age children in the town of Tauragė; 2) to find out the meaning of peculiarities in the child’s... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Vansavičienė, Marytė. "Kineziterapijos ir ortopedinių įdėklų poveikis plokščiapadystės korekcijai." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2005. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2005~D_20050516_105804-85935.

Full text
Abstract:
Flatfoot is common deformation that is diagnosed on average for 37-50% residents of our country. The problem is relevant because investigators present very different outcomes of treatment. Therefore the objective of this investigation was to evaluate effect of unstable planes and orthopedic inserts of different types on the correction of flatfoot. In order to achieve this object the following tasks were set: 1) to identify and evaluate degree of flatfoot of the both investigated groups before and after the correction; 2) to adjust individual and standard orthopedic inserts for subjects; 3) to identify and evaluate changes of subjects’ foot arch height on the basis of “Trufit” method before the corrective therapy and afterwards; 4) to evaluate functional capability of muscles before the corrective therapy and afterwards; and 5) to ascertain balance of the both investigated groups (on the basis of Flaming Test) before the corrective therapy and afterwards. Investigation included 24 five-year old children. They were grouped in two groups with 12 children in each. Both groups have been exposed to different kinezitherapy programs. Investigation was carried out in Kaunas city kindergarten “Kulverstukas”. The first group of children has been exposed to specific kinezitherapy program on unstable spiny planes. Children were provided with orthopedic inserts produced according to individual order. The second group of children was not exposed to specific program on unstable planes. These... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Janušonienė, Laura. "Kineziterapijos, taisyklingos mitybos, vitaminų ir mikroelementų poveikis moters savijautai ir kūno svoriui bei naujagimio kūno svoriui." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2005. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2005~D_20050518_095646-66279.

Full text
Abstract:
The research was performed at sport and health maintenance club ,,Romantic Gym“, obstetric-gynaecological department of public institution Panevezio Hospital and public institution Panevezio Primary Health Care Centre. The research was carried out in 2003 – 2004. 35 women aged 28 ± 4,2 participated in the research. Pregnant women were divided into two groups. Group 1 (n-20) was formed of women who exercised during all period of pregnancy and group 2 (n-15) of women who quit exercising in the first period of pregnancy. Exercises were done 3 – 4 times a week, duration 30 – 40 minutes. The respondents of group 1 according to their physical readiness (appendices 2 and 3) were classified as moderate or strong group of preparedness for pregnancy. They kept the rules of healthy nutrition, took vitamins, minerals and exercised. The respondents of group 2 did not keep the rules of healthy nutrition, take vitamins, minerals and exercise. The weight of newborns and pregnant women was assessed. The results revealed that women who did not exercise put on weight and it increased considerably in II – III periods of pregnancy. The newborns of mothers who kept the rules of healthy nutrition had bigger weight. It was noted that exercising and taking vitamins and minerals do not influence the weight of infants. It is advisable for pregnant women not only exercise, take vitamins and minerals, but to keel habits of healthy and correct diet.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography