Academic literature on the topic 'Kulturní zdroje'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Kulturní zdroje.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Kulturní zdroje"

1

Vojtíšková, Kateřina, Markéta Poláková, and Věra Patočková. "Kulturní plánování v kontextu městského a udržitelného rozvoje." Anthropologia integra 7, no. 1 (June 30, 2016): 69–78. http://dx.doi.org/10.5817/ai2016-1-69.

Full text
Abstract:
Cílem textu je představit kulturní plánování jako kulturně politický přístup široce rozšířený v zahraničí, který je vhodný také pro místní samosprávy v České republice. Součástí kulturního plánování je kulturní mapování, v rámci kterého se identifikují místní kulturní zdroje. Mezi přínosy tohoto přístupu k plánování patří prohlubování vztahů mezi kulturou a jinými oblastmi (kulturní cestovní ruch, sport, vzdělávání), podpora participace nebo zviditelnění přínosu kultury pro udržitelný místní a regionální rozvoj.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Marada, Radim. "Paměť, trauma, generace." Sociální studia / Social Studies 4, no. 1-2 (March 24, 2007): 79–95. http://dx.doi.org/10.5817/soc2007-1-2-79.

Full text
Abstract:
Stať je příspěvkem do současné sociologické diskuse o kulturním/kolektivním traumatu. Přidává příklad historické zkušenosti komunismu jako zdroje kolektivního traumatu k případům otroctví, holocaustu a nacismu, na nichž se zmíněná diskuse rozvinula, – a zároveň se systematicky zaměřuje na generační aspekt daného problému. V generační perspektivě představuje uvedené historické zkušenosti jako jedinečné případy kulturní definice traumatu a mezigeneračního přenosu traumatické zkušenosti. Zdůrazňuje přitom napětí mezi kulturní reprodukcí kontinuity dotčených kolektivit skrze vědomí kolektivně sdíleného historického osudu na jedné straně, a spory, skrze něž se kolektivní paměť udržuje, v nichž se ale současně odráží rozdílné generační zkušenosti příslušníků dané kolektivity a skrze něž se vědomí o generačních rozdílech reprodukuje, na straně druhé.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Horák, Vít. "Za návrat k ranému Durkheimovi. Kulturněsociologické inspirace v Pravidlech sociologické metody a Společenské dělbě práce." Sociální studia / Social Studies 9, no. 4 (October 19, 2012): 13–26. http://dx.doi.org/10.5817/soc2012-4-13.

Full text
Abstract:
Myšlenku kulturní sociologie odstartoval nový pohled na francouzského sociologického klasika Émila Durkheima prezentovaný ve sborníku Durkheimian Sociology: Cultural Studies editovaným Jeffreym Alexanderem (1988). Odmítnut byl Durkheim - positivista, materialista, předchůdce strukturního funkcionalismu a teorie systémů, a pro kulturní sociologii byl objeven Durkheim jako teoretik náboženství a kultury, Durkheim subjektivistický. S tím Alexander spojil svébytnou periodizaci klasikova díla, která je založena na radikálním rozporu mezi pozdními a ranými pracemi. Inspirace pro kulturní sociologii byly čerpány téměř výlučně z pozdějšího období kolem díla Elementární formy náboženského života. Tento článek se bude snažit prozkoumat i rané Durkheimovy práce – Pravidla sociologické metody a Společenskou dělbu práce – a hledat v nich nové zdroje inspirace pro kulturní sociologii. V první zmíněné knize bych chtěl rehabilitovat Durkheimův positivismus, který nemusí být nutně chápan jako rozporný s kulturní sociologií. Naopak by mohl přispět k diskuzi o kulturní autonomii. Ve druhé zmíněné knize chci výrazněji odlišit ekonomickou a kulturní rovinu a diskutovat, jak by kulturní sociologie mohla chápat pojmy solidarity a dělby práce. Zvláštní důraz kladu na dva typy mezilidské vzájemnosti (sounáležitost/doplňující se různost), jež Durkheimovi slouží jako základ pro pojmy mechanické a organické solidarity. Kulturní sociologie by tyto typy podle mého názoru mohla dobře využít pro pojem kulturní identity.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Dvořáčková, Jana. "„Knowledge is power“: Studium MBA v perspektivě Bourdieuho teorie kapitálů." Pedagogická orientace 25, no. 1 (February 28, 2015): 84–102. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-1-84.

Full text
Abstract:
Cílem této empirické studie, která vychází z ročního etnografického výzkumu na soukromé vysoké škole, je analyzovat, jaký význam má studijní program MBA v reprodukci sociálních diferencí. V první části je představeno teoretické pozadí studie, jímž jsou Bourdieuho koncepty kulturního, ekonomického, symbolického a sociálního kapitálu a jeho pojetí mechanismu sociální reprodukce skrze školské instituce. Druhá část příspěvku přibližuje klíčové rysy soukromé vysoké školy, kde se výzkum realizoval. Třetí část je věnována analýze manifestních cílů MBA programu, jímž je posílit kulturní a ekonomický kapitál studujících – rozvíjet jejich znalosti, kariérní perspektivy i úspěchy v podnikání. Vedle toho se zabývá MBA studiem coby zdrojem symbolického i sociálního kapitálu. Jak text ukazuje, MBA program je vedle prostředku získávání znalostí a dovedností současně prostorem konverze ekonomického kapitálu do kapitálu symbolického a sociálního. Ty následně zvyšují objem ekonomického kapitálu studujících, čímž dále upevňují jejich sociální pozici.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Obrovská, Jana. "Spiritualita v nových sociálních hnutích: Případová studie neziskové organizace Embercombe." Sociální studia / Social Studies 11, no. 1 (January 21, 2014): 131–50. http://dx.doi.org/10.5817/soc2014-1-131.

Full text
Abstract:
Mnoho sociologických teorií předpokládá privatizovanou a sociálně bezvýznamnou povahu individualizovaných a de-institucionalizovaných forem spirituality. Tato práce se tomuto pojetí vzpírá: rozebírá alternativní spiritualitu zaměstnanců a dobrovolníků neziskové organizace Embercombe (UK) a ukazuje ji jako deprivatizovanou. Embercombe pořádá jak kurzy osobnostního rozvoje, tak environmentálně a sociálně zaměřené programy. Tato organizace je v práci vymezena jako součást sítě nového sociálního a náboženského hnutí (New Age) a tzv. holistického milieu. Na základě tříměsíčního zúčastněného a nezúčastněného pozorování, hloubkových rozhovorů, studia dokumentů a následné analýzy těchto dat rozebírám způsoby, kterými aktéři propojují vlastní spirituální růst s touhou po transformaci lokální komunity a širší společnosti. Alternativní spiritualitu vykládám jako kulturní zdroj, který tematizuje sociální a environmentální problémy přesahující privátní životy aktérů spjatých s kulturou organizace. Tento text je tedy příspěvkem ke studiu spirituality ve veřejné sféře (zejména v občanské společnosti) a jejího vztahu k sociální změně.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Půtová, Barbora. "Berberská etnomedicína: Léčivé rostliny a jejich využití ve Vysokém Atlasu v Maroku." Anthropologia integra 8, no. 2 (December 15, 2017): 59–76. http://dx.doi.org/10.5817/ai2017-2-59.

Full text
Abstract:
Ve studii se věnuji konceptualizaci medicínského pluralismu v Maroku. Pozornost kladu zejména na berberskou etnomedicínu v pohoří Vysokého Atlasu na základě vlastního terénního výzkumu realizovaného v průběhu let 2014 až 2017. Moje vlastní závěry a poznatky se opírají o studium marockých medicínských systémů v širším vývojovém a kulturním kontextu. V první části studie se zaměřuji na vymezení etnomedicíny a biomedicíny v Maroku. V další části přibližuji berberskou etnomedicínu s důrazem na oblast Vysokého Atlasu, kde charakterizuji roli léčitelek, jejich metody léčby a způsoby využití léčivých rostlin. V obecné rovině pak provádím deskripci léčivých rostlin, jejich účinků a způsobů využití ve zkoumaném areálu. V poslední části studie představuji tradiční model udržitelného využití přírodních zdrojů a aktuální vývoj neudržitelného využití přírodních zdrojů, které se mohou projevovat ve změně berberské etnomedicíny, ale současně také vést až k zániku pluralitního medicínského systému v Maroku.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Pahor, Majda. "Uršula Lipovec Čebron (ur.) Kulturne kompetence in zdravstvena oskrba: Priročnik za razvijanje kulturnih kompetenc zdravstvenih delavcev Ljubljana, Nacionalni inštitut za javno zdravje, 2016." Andragoška spoznanja 23, no. 2 (July 2, 2017): 113–16. http://dx.doi.org/10.4312/as.23.2.113-116.

Full text
Abstract:
Slovensko zdravstvo lahko k svoji večji učinkovitosti pripomore tudi skozi sistematično razvijanje znanj in spretnosti zdravstvenih delavcev na nekaterih področjih, ki doslej niso bila dovolj tematizirana niti v dodiplomskem niti v vseživljenjskem izobraževanju zaposle­ nih. Gre predvsem za zajemanje iz bogate zakladnice znanja družboslovnih in humanistič­ nih ved, ki pretežno naravoslovno­medicinsko izobraženim strokovnjakom omogoča razvoj sposobnosti za učinkovito delo s kulturno raznolikimi uporabniki zdravstvenega varstva.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Gaweł, Anna. "Izobraževalni vidiki človeškega zdravja v odraslosti." Andragoška spoznanja 19, no. 3 (October 12, 2013): 23. http://dx.doi.org/10.4312/as.19.3.23-31.

Full text
Abstract:
Članek obravnava tematiko zdravja v izobraževanju odraslih. Izhodišče razprave je sodobno pojmovanje zdravja, ki se uveljavlja v družbenih vedah in se razume kot fizična, psihosocialna in duhovna dobrobit. Poudarjena je tudi misel, da je zdravje proces in da zdravstveno stanje določajo tako subjektivni kot okoljski dejavniki. To odpira vrata teoriji salutogeneze, povezani s prepričanjem, da je zdravje mogoče izboljšati s pomočjo zdravstvene vzgoje in promocije zdravja. Koncept okoljskih in socio-kulturnih dejavnikov, ki odločajo o zdravju in vprašanja, ki se nanašajo na z zdravjem povezani vidik kakovosti življenja, so tudi uporabljeni kot referenčni okvir in teoretska podlaga za to pedagoško razpravo o zdravju kot predmetu izobraževanja odraslih.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Janečková, Tereza. "Žáci-cizinci z východní Evropy (Ruska a Ukrajiny): Školní docházka a spolupráce se školou perspektivou rodičů." Sociální pedagogika / Social Education 8, no. 2 (November 15, 2020): 59–70. http://dx.doi.org/10.7441/soced.2020.08.02.04.

Full text
Abstract:
Příspěvek se věnuje výsledkům studie realizované jako součást dizertačního výzkumu, jejímž cílem bylo prozkoumat rodičovskou percepci základního vzdělávání žáků ruského a ukrajinského původu. Teoretický rámec se soustřeďuje na okolnost minoritního původu a sociokulturní kapitál rodiny a jejich roli v rámci školní docházky. Dlouhodobý kvalitativní výzkum byl veden následujícími výzkumnými otázkami: Jak rodiče hodnotí české základní školství a spolupráci se školou? Jak vyhodnocují svou pozici v rámci edukačního procesu a od čeho ji odvozují? Které strategie ve vztahu ke vzdělávání zvažují a volí a co je ovlivňuje? Výzkumný soubor tvořilo deset rodinných jednotek s alespoň jedním žákem základní školy hlavního vzdělávacího proudu. Tvorba dat probíhala formou polostrukturovaných rozhovorů s rodiči, případně doplněných o pozorování rodinné interakce a neformální rozhovory s dětmi. Navzdory limitům v podobě velikosti výzkumného souboru, který neumožňuje představit zobecňující závěry, zjištění poukazují na ambivalentní charakter kulturní odlišnosti, která funguje jako potenciální zdroj praktických, sociálních a psychologických bariér. Ty pak spolu s dalšími sociokulturně založenými rozpory představují významný aspekt reflexe a případné transformace očekávání, aspirací a cílů, které rodiče na vzdělávání zaměřují.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Unger, Josef, Milada Hylmarová, Martin Mazáč, Miroslav Šenkýř, and Miroslav Králík. "Člověk a artefakt. Téma archeologické antropologie." Anthropologia integra 5, no. 1 (January 1, 2014): 7–20. http://dx.doi.org/10.5817/ai2014-1-7.

Full text
Abstract:
Artefakty vytvořené člověkem jsou na jedné straně kulturně univerzální, neboť představují vylepšené prostředky pro naplňování evolučně starých biologických funkcí (získávání potravy, hájení teritoria, prezentace sociálního statusu, reprodukce a organizace života sociální skupiny). Na straně druhé se kultury v jejich detailních formách velmi liší díky rozdílům v technologiích, náboženství, symbolice, módě, aj. Jedním z témat archeologické antropologie je vztah člověka a artefaktu, který lze vyjádřit trojstrannou interakcí artefaktu, člověka a účelu. Artefakt je podřízen dostupnosti (přírodní prostředí) a vlastnostem použité suroviny, současně však bezprostředně odráží vlastnosti člověka (resp. společnosti), který ho používá (tělesné rozměry, věk, pohlaví, zdravotní stav, časové možnosti, technologickou úroveň, materiální zdroje, tradice), zároveň musí v požadované míře respektovat účel, pro který byl vyroben, resp. ke kterému se užívá (pracovní/utilitární funkce, móda, symbolika, náboženství aj.). Každý konkrétní artefakt nezbytně zahrnuje všechny tyto tři komponenty, jejich vzájemný vztah však není triviální. Na příkladu několika artefaktů z archeologických nálezů (opevnění římského krátkodobého tábora, náramek v době římské a stěhování národů, bota a ostruha, hradba a sekera v 9. století, prsten ve starší době bronzové) jsme se pokusili demonstrovat určitou autonomii uvedených tří rovin a současně jejich specifické interakce. Interpretace role každého konkrétního archeologického artefaktu v životě tehdejšího člověka/společnosti by měla zohledňovat všechny zmíněné roviny.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Kulturní zdroje"

1

Rybová, Hana. "Kulturní specifika jako zdroj regionálního rozvoje - na příkladu Slovácka." Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-3554.

Full text
Abstract:
Diplomová práce se vztahuje k etnografické oblasti Slovácko. Jejím cílem je zjistit, zda kulturní specifika této oblasti (se zaměřením na tradiční lidovou kulturu) mohou skutečně být zdrojem regionálního rozvoje. Obsahuje vymezení území Slovácka z různých hledisek a také přibližuje jeho nejvýznamnější kulturní potenciál. Práce dále vysvětluje dosažitelnost regionálního rozvoje území prostřednictvím rozvoje cestovního ruchu, kde vychází ze statistických dat a marketingových šetření nabídky a poptávky cestovního ruchu. Zabývá se také problematikou realizace projektů spolufinancovaných z fondů EU na území Slovácka, které vedou k zachování kulturních specifik, ke zvýšení atraktivnosti území a jeho následnému rozvoji.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Bačová, Kateřina. "Podpora české hudební kultury z veřejných a soukromých zdrojů." Master's thesis, Akademie múzických umění v Praze. Hudební fakulta AMU. Knihovna, 2007. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-78718.

Full text
Abstract:
The cultural heritage of a country needs the support of the public as a whole to develop. Funding for the Czech musical heritage is a problem frequently discussed amongst producers, organizers, artists, and of course audiences, the "rank-and-file" members of the public. (Indeed, the last mentioned are the most important, since as taxpayers they actually support the whole system.) Has funding for the arts been sufficient? How is the private sector doing in this respect, and what else can it do to contribute to the support and growth of the arts? What are the risks of public funding, what are the advantages, and what is the point of ?public service for the arts?? The topic of my M.A. dissertation, which follows on from the research of my B.A. work, is to examine the funding provided in 2004 by the Czech Ministry of Culture, as well as the regions and municipalities, for the major music institutions in the Czech Republic. I seek to provide an overview of the most important sources of funding and institutions in the private sector, focusing on music and the arts in general as ways of making society more humane.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Horák, Josef. "Řízení lidských zdrojů v kultuře." Master's thesis, Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta. Knihovna, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-202480.

Full text
Abstract:
The thesis is devoted to the chosen topics of Human Resources Management with concentration on managerial aspects. The aims of thesis are exploration and organization of HRM theories, their comparision with managerial practise and exploration of methods in culture sector. The theoretical part is firstly focused on particular leadership styles and models in consideration of their historical, cultural and geografical context. Consequently, chosen approaches and methods used in organisations are explained, followed by the field of project management. Practical part presents three case studies of theatres with legal form of subsidized organisation - Minor, The Municipal Theatres of Prague and The East Bohemia Theatre in Pardubice.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Vitulová, Michaela. "Využití marketingového přístupu v řízení lidských zdrojů." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-254265.

Full text
Abstract:
The aim of this diploma thesis is to propose measures to improve the selection process for new employees and also improve working relations in the company Partners, a.s. The main theoretical benefits of this work include the enlargement of the theoretical knowledge of the issue, the extension of the scope of theoretical knowledge and also the possibility of using this work as a starting point for future research. The practical benefits of the work are the improvement of the selection of new employees of the company Partners, a.s. and the improvement of the current state of relations in the workplace. The theoretical methods and models used in this work are CPM, OCAI, 7S and SWOT.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Pagáčová, Iveta. "Řízení lidských zdrojů v multikulturním prostředí firmy Red Hat Czech, s.r.o." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-224251.

Full text
Abstract:
The diploma thesis deals with problems of human resource management in a multicultural environment of the IT company. In addition to theoretical findings, human resource practices in this company will be analyzed. The aim of the work is to propose such solutions in the field of HR that will lead to greater efficiency of the company.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Lojín, Lukáš. "Význam a využití nemovitých kulturních památek v Karlovarském kraji." Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-16329.

Full text
Abstract:
This thesis is determined by general definition of culture and especially cultural monument, its management and own sources of financing. General lessons have been applied in the case study on five specific cultural monuments in region of Karlovy Vary. It analyzes visit rate, marketing and sources of own financing of those cultural monuments. It contains comparison of outcomes between those objects. Expansion of sources of own financing is important for decreesing of dependence on public funds. For raise of those sources, higher visit rate together with good marketing strategy, are needed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Sedláčková, Petra. "Vliv organizační kultury na motivaci zaměstnanců." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-223946.

Full text
Abstract:
My Diploma Thesis is oriented to the research of the effect of organizational structure on employees’ motivation in a selected enterprise. The motivation system has to be set so that it could satisfy the wishes of both the employees and enterprise owners, or the management. This system should be clear and comprehensible for all the involved persons, and should also support all the processes that are under way in the given enterprise. The aim of this Thesis is to establish developmental possibilities of the motivation system in an enterprise, based on analysis of theoretical findings which are mentioned in the first part of the Thesis, and to propose measures for better employees’ satisfaction based on analysis of the current state in the enterprise, as mentioned in the second part of the Thesis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Andriianova, Anastasiia. "The Role of Human Resources during Acquisition in an International Company." Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-359366.

Full text
Abstract:
The topic of this thesis is dedicated to Human Resources role during a corporate acquisition in the company. The author has 3 years of HR experience from an international company that contributes to better understanding and clearer insight. Recently, acquisitions occur frequently, and companies do not always pay the appropriate attention to Human Resource issues that in turn, cause the decline of morale and culture. This results in the loss of key talent. In addition, this costs the company its reputation and possible decrease in profit. One can obtain the best technologies, but will not be able to succeed without employees who are satisfied with their employer and are dedicated to their job. The thesis is divided in two sections. In the first section, the author collects the most relevant knowledge from academic and business sources related to the topic. In the second section, the role of Human Resources during the turbulent time of acquisition is explored based on the example of one international company. The author describes the culture in this company, and also how the HR structure changed to be able to serve corporate objectives after the acquisition. Two surveys are conducted in this company among HR leaders and employees from Prague office. Based on the analysis of the surveys, author own observations and informal interviews with senior HR professionals, the author proposes valuable recommendations and suggestions for the most critical areas in which HR responsibilities are fundamental.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Dostálová, Marta. "Firemní kultura a její vliv na efektivitu práce." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-221703.

Full text
Abstract:
My diplomation these is about the coulture of company, about a influence this one on the effectivity of work and the way of the expansion. The force of my diplomation these is in exact specification of firm culture and their elements. It consists of analysis, strategy and procedures, which is needed to make an suggestions leading to expansion of the company and to profess growth of their employers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kutalová, Soňa. "Návrh na zlepšení firemní kultury a komunikace ve firmě." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-224798.

Full text
Abstract:
This thesis aims to evaluate the corporate culture, and related communications in the company. In the theoretical section first explains the basic concepts related to corporate culture, internal communications and human resources management. Subsequently, on the basis of the survey, the practical part of the work. It analyzes the current state of corporate culture, communication and overall satisfaction of employees in the company. Each of the identified problem area is individually defined and described, and a key element of the thesis is the recommendation of such remedial measures through which will improve corporate culture and communication, and thus to greater employee satisfaction.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Kulturní zdroje"

1

Kowalska, Joanna. "Znajomość pojęcia „niepełnosprawność” wśród dzieci w wieku przedszkolnym i jej determinanty." In Kultura a zdrowie i niepełnosprawność. Warsaw University Press, 2018. http://dx.doi.org/10.31338/uw.9788323535478.pp.111-124.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kawa, Rafał. "Kulturowe aspekty diagnozy dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu wśród imigrantów oraz osób z różnych grup etnicznych." In Kultura a zdrowie i niepełnosprawność. Warsaw University Press, 2018. http://dx.doi.org/10.31338/uw.9788323535478.pp.125-140.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kęska, Olga, and Kamila Bargiel-Matusiewicz. "Kulturowy kontekst stylu życia osób z cukrzycą typu 2 ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy na temat choroby oraz wyborów żywieniowych." In Kultura a zdrowie i niepełnosprawność. Warsaw University Press, 2018. http://dx.doi.org/10.31338/uw.9788323535478.pp.13-30.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Łyś, Agnieszka Ewa. "Przemoc seksualna a kultura. Osoby z niepełnosprawnościami jako ofiary przemocy seksualnej." In Kultura a zdrowie i niepełnosprawność. Warsaw University Press, 2018. http://dx.doi.org/10.31338/uw.9788323535478.pp.141-160.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Tomaszewski, Piotr, Radosław Wieczorek, and Ewelina Moroń. "Audyzm a opresja społeczna." In Kultura a zdrowie i niepełnosprawność. Warsaw University Press, 2018. http://dx.doi.org/10.31338/uw.9788323535478.pp.161-190.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Silko, Franek, Maja Szymor, and Ewa Pisula. "Autyzm i Ja – jak11-letni chłopiec widzi wpływ autyzmu na swoje życie." In Kultura a zdrowie i niepełnosprawność. Warsaw University Press, 2018. http://dx.doi.org/10.31338/uw.9788323535478.pp.191-202.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Jaglińska, Anna. "Osoby z niepełnosprawnościami jako edukatorzy społeczni w zakresie tematyki związanej z niepełnosprawnością – z doświadczeń Stowarzyszenia Otwarte Drzwi w realizacji projektu „Siła Woli”." In Kultura a zdrowie i niepełnosprawność. Warsaw University Press, 2018. http://dx.doi.org/10.31338/uw.9788323535478.pp.203-225.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Sayadyan, Lia. "(Nie)Dostępność usług medycznych dla kobiet z niepełnosprawnością w Armenii: przyczyny i skutki." In Kultura a zdrowie i niepełnosprawność. Warsaw University Press, 2018. http://dx.doi.org/10.31338/uw.9788323535478.pp.31-44.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Zakrzewska-Manterys, Elżbieta. "Niepełnosprawność jako pole badawcze socjologii." In Kultura a zdrowie i niepełnosprawność. Warsaw University Press, 2018. http://dx.doi.org/10.31338/uw.9788323535478.pp.45-60.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Tomaszewski, Piotr, and Ewelina Moroń. "Quo vadimus? Dynamika paradygmatów głuchoty we współczesnym świecie." In Kultura a zdrowie i niepełnosprawność. Warsaw University Press, 2018. http://dx.doi.org/10.31338/uw.9788323535478.pp.61-86.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography