Academic literature on the topic 'Kurial'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Kurial.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Kurial"

1

Wessels, Bridgette. "Viešosios erdvės bei pilietinės visuomenės europėjimas ir dialogo kultūros puoselėjimas: tinkamo nuotolio sąvoka." Sociologija. Mintis ir veiksmas 23 (April 4, 2015): 28–46. http://dx.doi.org/10.15388/socmintvei.2008.3.6067.

Full text
Abstract:
Idealus viešosios erdvės modelis tinkamas viešoms diskusijoms, kurių paskirtis – svarstyti, kaip kuriami geros visuomenės pagrindai. Ne mažiau svarbūs klausimai, susiję su tolygia visuomenės raida. Šiems svarstymams dažniausiai daro įtaką istoriniai įvykiai, nacionalinės raidos ypatumai. Šiuolaikiniai procesai, susiję su viešosios erdvės europėjimu, skatina klausti: su kokiomis kliūtimis susiduriama kuriant Europos viešąją erdvę, siekiant įtraukti į šią erdvę skirtingas Europos socialines grupes? Be to: koks žiniasklaidos vaidmuo kuri­ ant pilietines kultūras Europoje? Norint suprasti žiniasklaidos vaidmenį kuriant pilietinę visuomenę, svarbu išsiaiškinti būdus, kuriais remiantis žiniasklaida ir piliečių dalyvavimas traktuojami atsižvelgiant į vėlyvosios modernybės sąlygas ir išsiplėtusią Europos Sąjungos erdvę. Europoje kultūrinį išskirtinumą lemia gyvensenos skirtumai, institucinės raiškos būdai, taip pat asmeninio ir grupinio identiteto formavimosi bruožai. Dewey (1939) suformuluota idėja, kad visuomenę kuria ir atkuria bendravimas, skatina tirti kultūrinės raiškos ir kitus dialoginius klausimus. Straipsnyje analizuojamas skaitmeninių priemonių ir tradicinės žiniasklaidos vaidmuokuriant bendravimo ir dalyvavimo erdves. Pateikiami lyginamųjų Europos migracijos ir Europos mažumų bendruomenių tyrimų rezultatai. Atvejų studijos rodo, kad tradicinė žiniasklaida ir naujoji žiniasklaida skirtinguose kontekstuose panaudojamos skirtingai. „Tinkamo nuotolio“ (Silverstone 2007) sąvoka leidžia įvertinti šiuos procesus ir analizuoti žiniasklaidos vaidmenį kintančioje Europoje. Tinkamo nuotolio idėja nusako svetingumą, atsakomybę ir pasitikėjimą medituojant viešąjį ir kasdienį gyvenimą. Tai leidžia kritiškai įvertinti dabartinės žiniasklaidos gebėjimą skatinti polilogą tarp Europos tautų, ugdyti pagarbą ir supratimą, kurti viešąsias erdves europinėse bendravimo ir besikristalizuojančių prieštaravimų aplinkose.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Martinkienė, Rasa, Vilija Černiauskienė, Rūta Praninskienė, and Žaneta Drižienė. "Sunkios ir retos streptokokinio tonzilito komplikacijos." Medicinos teorija ir praktika 21, no. 3.1 (May 18, 2015): 332–39. http://dx.doi.org/10.15591/mtp.2015.053.

Full text
Abstract:
Reikšminiai žodžiai: streptokokinis tonzilitas, ūminis reumatas, ūminis glomerulonefritas, prieryklinis pūlinys, pediatrinis autoimuninis neuropsichiatrinis sutrikimas, susijęs su streptokokine infekcija (PANDAS). Darbo tikslas. Gydytojų budrumas streptokokinių komplikacijų atžvilgiu yra sumažėjęs. Be to, išsiaiškinta naujų komplikacijų, kurios anksčiau buvo nežinomos. Šio straipsnio tikslas – priminti senas ir aprašyti naujas streptokokinės infekcijos komplikacijas, remiantis Vaikų ligoninėje, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale gydytų ligonių atvejais. Tyrimo medžiaga ir metodai. Klinikinių atvejų aprašymas ir literatūros apžvalga. Rezultatai. Aprašomi trys Vaikų ligoninėje gydyti vaikai, kuriems diagnozuotos itin sunkios streptokokinės kilmės sisteminės ir vietinės komplikacijos. Pirmuoju atveju berniukui praėjus 2 savaitėms po ūminio tonzilito diagnozuotas parafaringinis abscesas ir glomerulonefritas. Antruoju atveju mergaitei, kuriai anksčiau buvo diagnozuotas febrilinis artritas, pakartotinai sukarščiavus, aptiktas sunkus reumatinės kilmės širdies pažeidimas, kuriam prireikė chirurginio gydymo. Trečiasis aprašytasis atvejis – mergaitės, kuriai nustatyta mažai žinoma, naujai aprašyta komplikacija PANDAS sindromas. Išvados. Ūminis tonzilitas vaikams yra dažna ir daugeliu atvejų nesunki liga, tačiau A grupės beta hemolizinio streptokoko sukeltas tonzilitas privalo būti gydomas antibiotikais, nes tik tokiu būdu galima išvengti daugelio vietinių ir sisteminių komplikacijų. Komplikacijos šiais laikais retos, tačiau pasitaiko, o kai kuriais atvejais – ir kelios vienu metu. Todėl gydytojai privalo neprarasti budrumo jas diagnozuodami ir laiku pradėti gydyti.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

GRIGAS, VINCAS, SIMONA PETRAITYTĖ, and EGLĖ AKSTINAITĖ-VELIČKIENĖ. "LIETUVIŲ LITERATŪROS KLASIKOS SKAITMENINIŲ KNYGŲ KOKYBĖ VARTOTOJO POŽIŪRIU." Knygotyra 63 (January 1, 2014): 216–35. http://dx.doi.org/10.15388/kn.v63i0.4002.

Full text
Abstract:
Vilniaus universiteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutas, Vilniaus universiteto bibliotekaUniversiteto g. 3, LT-01513 Vilnius, LietuvaEl. paštas: vincas.grigas@mb.vu.ltsimona.petraityte@mb.vu.ltVilniaus universiteto Knygotyros ir dokumentotyros institutas, Vilniaus universiteto bibliotekaUniversiteto g. 3, LT-01513 Vilnius, LietuvaEl. paštas: egle.akstinaite@mb.vu.ltSkaitmeninės knygos leidžiamos jau ne pirmą dešimtį metų, jų kokybė nuolat tobulinama atsižvelgiant į skaitytojų poreikius. Į skaitmeninių knygų leidybą pamažu įsitraukia ir bibliotekos, tačiau joms tokio pobūdžio veikla yra nauja, kelianti įvairių iššūkių. Straipsnio tikslas – nustatyti Europos Sąjungos šalių narių nacionalinių bibliotekų aktyvumą kuriant laisvalaikiui skirtas skaitmenines knygas (grožinę ir pažintinę literatūrą) turimų spaus­dintinio paveldo rinkinių pagrindu ir įvertinti šių knygų kokybę vartotojo požiūriu. Straipsnyje keliami uždaviniai: ištirti, kokiu mastu Europos Sąjun­gos šalių narių nacionalinės bibliotekos kuria skaitmenines knygas turimų spausdintinio paveldo rinkinių pagrindu; įvertinti kuriamų skaitmeninių knygų kokybę vartotojo požiūriu, remiantis Arūno Gudinavičiaus sudarytu skaitmeninės knygos kokybės vertinimo kriterijų rinkiniu: navigacijos, tech­ninių parametrų, informacijos organizavimo, informacijos paieškos ir kitais kriterijais; tarpusavyje palyginti atskirų šalių nacionalinių bibliotekų kuria­mų skaitmeninių knygų kokybę; įvertinti patogumą skaityti skaitmenines knygas naudojantis skirtingais įrenginiais: skaitmeninių knygų skaitykle, planšetiniu ir asmeniniu kompiuteriais. Ištirtos visų Europos Sąjungos šalių narių nacionalinės bibliotekos – iš viso 28 įstaigos. Nustatyta, kad veikian­čias skaitmenines knygas EPUB formatu, be Lietuvos, dar kuria Vengrijos ir Prancūzijos nacionalinės bibliotekos bei jas platina nemokamai. Tyrimui pasirinktos šešios skaitmeninės knygos – po dvi iš kiekvienos bibliotekos.Straipsnyje pateikiamos bibliotekų kuriamų skaitmeninių knygų kokybės gerinimo rekomendacijos.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Skukauskaitė, Audra. "Interviu pokalbiuose atsispindinčių daugiasluoksnių prasmių sisteminė analizė: interakcinės etnografijos požiūris ir jo konceptualūs pagrindai." Acta Paedagogica Vilnensia 39, no. 39 (January 29, 2018): 45. http://dx.doi.org/10.15388/actpaed.2017.39.11466.

Full text
Abstract:
Šio straipsnio pirmoje dalyje pateikiami sociolingvistiniai, kritinio diskurso analizės ir langua kultūros konceptų pagrindai, kuriais remiantis interviu konceptualizuojamas kaip pokalbis, kuriame tyrėjas ir dalyvis kartu kuria ne tik interviu pokalbio tematiką ir procesus, bet ir kontekstus, kurie tampa svarbūs daugialypėms interviu pokalbio reikšmėms atskleisti. Antroje straipsnio dalyje atskleidžiami keturi interakcinės etnografijos principai, padedantys sistemiškai analizuoti, kaip žmonės, gyvendami ir bendraudami tam tikroje aplinkoje ir langua kultūrinėje grupėje, diskursyviai formuoja tam tikrus požiūrius, veiksmus ir supratimą apie save, savo grupę ir juos supantį pasaulį. Pirmasis principas, etnografija kaip dinamiška, nelinijinė sistema, tyrėjui padeda susikoncentruoti į daugialypių požiūrių atskleidimą, dažnai analizę pradedant nuo kalbinio kultūrinio bendravimo išsiskiriančių svaros taškų (angl. rich points). Antrasis principas, etnocentrizmo atsisakymas, skatina etnografą pažvelgti į tiriamą grupę, reiškinį ar išsakomas mintis iš vietinių (insaiderių) esminės perspektyvos, kartu reflektyviai suprantant ir atidedant savo nuomones ir patirtis. Trečiasis principas, ribų pasirinkimas ir atskleidimas, skatina tyrimo skaidrumą ir tyrėjui primena, kad visi teoriniai, metodologiniai, technologiniai ir kiti pasirinkimai turi būti atskleisti, taip parodant tyrimo apimtį ir tos apimties įtaką pateikiant vienokius ar kitokius duomenimis grindžiamus argumentus. Ketvirtasis principas, ryšių paieška, skatina tyrėją remtis skirtingais duomenų šaltiniais, teorijomis, literatūra, metodais ir perspektyvomis bei ieškoti įvairios informacijos ryšio, taip pat neatitikčių. Šis principas taip pat primena, kad kalbinei kultūrai suprasti reikia atsižvelgti ir į įvairų kontekstą, kuriame žmonės gyvena, kalba ir kuria tam tikrą pasaulio, kultūros ir savęs bei savo veiksmų supratimą. Tie kontekstai gali būti nacionaliniai, instituciniai, globalūs, tarpasmeniniai, individualūs ir kt. Aprašius keturis interakcinės etnografijos principus, trečioje straipsnio dalyje pateikiamas pavyzdys, kuriame interviu pokalbio ištrauka apie mokytojos darbo paskyrimą į mokyklą, analizuojama dviem lygmenimis – diskurso analize ir interakcine etnografijos analize. Šia analize parodoma, kaip diskurso analizė, siejama su socioistoriniu, etnografiniu požiūriu paremta analize, padeda atskleisti daugialypes, interviu pokalbyje konstruotas, reikšmes ir tų reikšmių kontekstą. Straipsnyje taip pat pabrėžiama epistemologinio ir metodologinio skaidrumo svarba.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Guerrero, Alba-Lucy. "Bendradarbiavimo etnografijos galimybės atskleisti ir kurti vaikų pajėgumą konstruojant gilesnį supratimą apie perkeltųjų vaikų situaciją Kolumbijoje." Acta Paedagogica Vilnensia 39, no. 39 (January 29, 2018): 31. http://dx.doi.org/10.15388/actpaed.2017.39.11460.

Full text
Abstract:
Tyrimų apie vaikus reikšmingumą pripažįsta daugelio skirtingų mokslų sričių atstovai, tačiau ne visada tiriamų vaikų požiūris įtraukiamas į tyrimus. Tradiciškai konkrečios vaikų patirties suvokimas buvo formuojamas remiantis suaugusiųjų, kalbančių už vaikus, požiūriu, didesnio dėmesio nekreipiant į tai, ką gali pasakyti patys vaikai. Vis dėlto praėjusio šimtmečio devintojo dešimtmečio socialiniuose tyrimuose pradėtos taikyti naujos strategijos, kurias lėmė įvairių mokslo šakų, filosofinių paradigmų kaitos bei pasaulinių organizacijų nuostatų pokyčiai. Šios strategijos skatino kovoti su vaikų sampratos ignoravimu ir siekė įtraukti pačius vaikus ir remtis jų požiūriu į mokslinių tyrimų kūrimą ir vykdymą. Šiame straipsnyje pateikiama etnografinio tyrimo, atskleidžiančio vaikų dalyvavimo kuriant mokslo žinias svarbą, medžiaga. Tyrime nagrinėta, kaip ginkluoto konflikto metu perkeltieji vaikai kuria savo fizinio ir kultūrinio pasaulio prasmę smurto ir skurdo paveiktoje Kolumbijos srityje. Remiantis etnografiniais stebėjimais, interviu ir vaikų sukurtais fotonaratyvais, tyrime buvo plėtojama vaikų aktyvaus dalyvavimo moksliniame tyrime idėja. Šiame straipsnyje pabrėžiama, kad tyrimai bendradarbiaujant su vaikais suteikia jiems galimybę labiau dalyvauti formuojant juos supantį pasaulį. Tyrimų bendradarbiaujant koncepcijos aktualizavimas Kolumbijos kontekste taip pat galėtų stiprinti mokslinius tyrimus ir kaip konkrečią veiklą, skatinančią socialines transformacijas.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Duoblienė, Lilija. "Šizoidinė mokytojų situacija: pavojus tapatybei ir kūrybiškumo prielaida." Acta Paedagogica Vilnensia 38, no. 38 (July 26, 2017): 11. http://dx.doi.org/10.15388/actpaed.2017.38.10788.

Full text
Abstract:
Straipsnyje analizuojamas mokytojo vaidmuo šiuolaikiniame švietime. Šiuolaikinė globali ir atitinkamai nacionalinė švietimo politika reikalauja standartizuoto gero mokytojo paveikslo, kita vertus – kelia inovatyvumo, kūrybiškumo, kurie iš esmės yra priešingi standartizacijai, poreikį. Taip kuriama šizoidinė situacija, kurioje prieštaravimai paralyžiuoja mokytojo veiklą ir motyvaciją veikti. Šiame straipsnyje ieškoma būdų, kaip spręsti šią situaciją, ir apibūdinama, kokį vaidmenį vertėtų prisiimti mokytojui. Pasitelkus Gilleso Deleuze’o ir Félixo Guattari filosofines įžvalgas ir naujus konceptus, įvairius švietimo specialistų atliktus empirinius tyrimus skirtingose šalyse, taip pat ugdymo filosofų (Semetsky, Wallin, Webb ir kt.) svarstymus apie kitokį mokytoją ir jo funkcijas, siūlomas naujo mokytojo, kuriam apibūdinti vartojamas mokytojo-amatininko terminas, amatininkystę suprantant netradiciniu požiūriu, paveikslas. Tai gebėjimas kurti pasitelkiant savo vitalines ir aplinkos jėgas, gebėjimas dalyvauti atvirose dinamiškose sistemose, naviguojant tarp „chaoso“ ir „kosmoso“, apibrėžtumo ir neapibrėžtumo, gebėjimas kurti pasirenkant tarp poziciją, judėjimą tarp skirtingų heterogeninių elementų, ne rikiuojant ir klasifikuojant juos, o kuriant iš prieštaravimų lauko perspektyvos. Toks tarpininko ir amatininko vaidmens siūlymas yra viena iš pozityvių išeičių šizoidinėje mokytojo situacijoje.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Machovenko, Jevgenij. "Atsiminimai. Petras Adomavičius." Teisė 81 (January 1, 2011): 201–10. http://dx.doi.org/10.15388/teise.2011.0.143.

Full text
Abstract:
Publikuojamų atsiminimų Autorius, ilgametis Lietuvos Vyriausiojo tribunolo (1928–1940 m.) ir Kauno apygardos teismo (1921–1928 m.) teisėjas, daug pastangų padėjęs kuriant Nepriklausomos Lietuvos valstybės teismų sistemą ir įdiegiant humanistinius teismo proceso principus, aktyviai pasireiškęs tarpukario Lietuvos visuomeniniame gyvenime, dabar, deja, nėra žinomas plačiajai auditorijai. Šie atsiminimai yra labai asmeniški – audringos pirmosios XX a. pusės įvykiai yra fonas, kuriame atpasakojamas turiningas ir dramatiškas vieno žmogaus gyvenimas. Tikimės, skaitytojams bus įdomu iš pirmų lūpų išgirsti atvirą pasakojimą apie politinius persekiojimus ir krašto rusifikavimo politikos poveiki tautiečio likimui, darbą svetimame krašte, ilgą grįžimą į Tėvynę, įtempto ir kūrybingo darbo metus, okupaciją ir sunkų išeivystės kelią, profesinį užmiršimą ir šeimos tragedijas. Atsiminimų puslapiuose matome Lietuvos patriotą, aktyvų politinių įvykių dalyvį, palaikantį nuolatinius ryšius su Tėvyne, pasinaudojantį kiekviena proga dalyvauti jos kultūriniame dvasiniame gyvenime. Autoriaus kalba lakoniška ir santūri, gal net sausa, bet „tarp eilučių“ matome emocijas, kurias užjaučiame. Tekstas suredaguotas minimaliai – ištaisyta rašyba, patikslinti vietovardžiai, institucijos ir pareigybės (apygardos teismas, taikos teisėjas, akcizo kontrolierius ir kt.) rašomos iš mažosios raidės, pakeistos kai kurios pasenusios žodžių formos (ministeris / ministras) ir pan. Išnašose pateikiamos mūsų pastabos ir komentarai išaiškina šiuolaikiniam skaitytojui kai kurias istorines teisines sąvokas ir įvykius, kurie dabar retai minimi literatūroje. Rankraščio dalys, Autoriaus pavadintos „Kultūra Turkestane“, „Turkestano miestai, statyba, tikyba, kalba, užsiėmimas“ čia nepublikuojamos, nes neatitinka žurnalo tematikos. Išimtis padaryta tik informacijai apie Autoriaus artimųjų likimą – tikimės, ji bus naudinga būsimiems Autoriaus biografams. Dėkojame Mrs. Maya Laurinaitis Drake (JAV) už maloniai suteiktą medžiagą ir leidimą ją paskelbti.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Maskaliūnienė, Nijolė, and Ligija Kaminskienė. "BENDROSIOS KOMPETENCIJOS IR VERTĖJŲ RENGIMAS." Vertimo studijos 5, no. 5 (April 6, 2017): 113. http://dx.doi.org/10.15388/vertstud.2012.5.10564.

Full text
Abstract:
Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, atsiranda vis daugiau vertimo studijų programų, pagal kurias rengiami tiek plataus profilio, tiek labiau specializuotų krypčių vertėjai. Be to, vertimas jau yra įtrauktas į beveik visų filologijos krypčių studijų programas, todėl vertimo studijų programų siekinių ir jomis ugdomų kompetencijų klausimai labai aktualūs. 2013 m. rudenį Europos Komisijos iniciatyva jau trečią kartą bus skelbiamas konkursas norintiesiems tapti Europos vertimo raštu magistro programų tinklo (angl. European Master’s in Translation, EMT) nariais. Šios iniciatyvos tikslas – Europoje užtikrinti aukščiausios kokybės vertimo studijas, todėl būti šio tinklo nare turėtų būti kiekvienos vertimo studijų programos siekiamybė, nes dėl griežtų atrankos kriterijų tinklo nariais gali tapti tik geriausias vertimo studijų programas siūlančios institucijos. Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Vertimo studijų katedra treji metai yra Europos vertimo raštu magistro programų tinklo narė, todėl jau turi sukaupusi šio tinklo programoms keliamų uždavinių įgyvendinimo patirties. Padėtis darbo rinkoje taip pat nuolat keičiasi, todėl šiandien vertėjų rengimui keliami reikalavimai ateityje gali pasikeisti, bet pagrindiniai principai ir ugdomos kompetencijos turi išliekamąją vertę, nors, suprantama, bus tobulinamos. Šiame straipsnyje aptarsime tik tas vertėjų kompetencijas, kurios vadinamos bendrosiomis, arba transversaliosiomis, nes dėl straipsnio apimties specialiosioms, arba profesinėms, kompetencijoms negalėtume skirti pakankamai dėmesio. Kita vertus, transversaliosios kompetencijos paprastai keičiasi daug lėčiau, jos taikomos ne tik kuriai nors vienai programų grupei, bet ir visoms programoms ar net kiekvienam piliečiui individualiai, todėl tikėtina, kad pagrindiniai jas apibrėžiantys principai ir metodai bus tinkami gana ilgai. Be to, aptariant bendrąsias kompetencijas būtina atsižvelgti į visą kompetencijų sąvokos atsiradimo ir diegimo praktikos kontekstą, kuriam taip pat skirsime nemažai dėmesio.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Федута, Александр. "Коровьев сказал правду (И. И. Панаев в романе М. А. Булгакова «Мастер и Маргарита»)." Literatūra 53, no. 2 (January 1, 2011): 26. http://dx.doi.org/10.15388/litera.2011.2.2703.

Full text
Abstract:
KOROVJEVAS SAKĖ TIESĄ (I. PanajevasM. Bulgakovoromane„MeistrasirMargarita“) Aleksandras Feduta Santrauka Straipsnyje nagrinėjama galima Ivano Panajevo, rusų „antro plano“ prozaiko, įtaka Michailo Bul­gakovo romanui „Meistras ir Margarita“. Romane Panajevas yra minimas, nors pati jo kūrybos įtaka iki šiol netyrinėta. Straipsnyje keliama versija, jog Panajevas galėjo tapti Bulgakovo personažo Korovjevo prototipu, o Panajevo apysaka „Lite­ratūros amaras“ galėjo turėti įtakos kuriant kai kurias romano „Meistras ir Margarita“ siužeto situacijas.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Zieniūtė, Viktorija, and Liveta Daleckytė. "LEGIONELIOZĖ: ETIOLOGIJA, DIAGNOSTIKA, GYDYMAS, PROFILAKTIKA." Health Sciences 31, no. 3 (May 24, 2021): 125–27. http://dx.doi.org/10.35988/sm-hs.2021.093.

Full text
Abstract:
Remiantis naujausios mokslinės literatūros duomenimis, straipsnyje apžvelgiama legioneliozės etiologija, diagnostika, gydymo ir profilaktikos galimybės. Atlikta sisteminė literatūros apžvalga, į kurią įtraukta 20 Legionella pneumophila infekciją aprašančių publikacijų, atrinktų PubMed ir UpToDate mokslinėse duomenų bazėse. Legioneliozė – infekcija, sukeliama viduląstelinės bakterijos Legionella pneumophila, kuria užsikrečiama inhaliavus aerozolio. Dauguma atvejų yra sporadiniai. Legionella pneumophila dažniausiai sukelia atipinę pneumoniją, kuri gali pasireikšti ir ekstrapulmoniniais simptomais (mialgija, viduriavimas, inkstų ir kepenų rodiklių pokyčiai kraujyje). Dažniausiai klinikinėje praktikoje naudojamas laboratorinės diagnostikos metodas – Legionella pneumophila antigeno nustatymas šlapime. Pagrindinis Legionella pneumophila gydymo metodas – antibiotikoterapija. Profilaktikos priemonės skirtos sukėlėjo šaltinio paieškai ir jo sunaikinimui terminiais ar cheminiais būdais.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Kurial"

1

Korčáková, Alžběta. "Zhodnocení objektů Kurialova archivu na Uherskohradišťsku /rozšířené o památkově chráněné objekty/." Doctoral thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-233263.

Full text
Abstract:
The goal of this doctoral thesis is to map and evaluate the current situation of folk architecture in the region around the city of Uherské Hradiště on the example of selected villages. Later, these findings will be compared with the archive of prof. Antonin Kurial. The text has been extended to include currently listed buildings and output of this work is a new catalogue of buildings of folk architecture in the above mentioned region.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Mwita, Leonard Chacha. "Verbal tone in Kuria." Diss., Restricted to subscribing institutions, 2008. http://proquest.umi.com/pqdweb?did=1666904901&sid=1&Fmt=2&clientId=1564&RQT=309&VName=PQD.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ahrsjö, Carl, and Tommy Roshult. "Vad påverkar medieteknikstudenternas kursval?" Thesis, KTH, Skolan för datavetenskap och kommunikation (CSC), 2013. http://urn.kb.se/resolve?urn=urn:nbn:se:kth:diva-136413.

Full text
Abstract:
With many different elective courses to choose between, a lot of students  experience anxiety over deciding which courses to study next semester. The  choice of a specific course can have a big impact on the students future studies  and/or employment. Therefore the anxiety is justified. At the same time the  number of students applying for a course often vary from year to year. This  creates issues for the responsible teachers because of the ever-changing  resource requirements. There are several different theories on decision making, addressing the  different time related states as well as the different habitual styles. With  help of theories on these styles and time states, which were investigated with  two surveys and a focus group, and statistical data mining from a database  consisting of former course decision data we have studied how the students  reason when it comes to selecting courses and which aspects that influence their  choice. This gave us a better insight and understanding of the students’ situation and what the varying of applicants to different courses may depend  on. The results of this study show that the students at media technology often  have issues choosing between the elective courses. Many students experience that  the available information on the corresponding course homepages is brief and  therefore they call for a clarification of the course information. Because of  this, the majority of the students in the lower grades often rely on the advice  that the students in the higher grades provide. The database analysis shows that  the grades in the mathematics courses have an effect on which track (and its  corresponding elective courses) a student will choose.
Med många kursvalsmöjligheter är det lätt att som KTH-student uppleva  beslutsångest inför kursvalen. Eftersom ett kursval kan ha stor effekt på hur  studenters framtida studier och/eller yrkesliv kommer att se ut så är  beslutsångesten många gånger befogad. Samtidigt som studenter har svårigheter  med att fatta sina kursvalsbeslut, så varierar antalet sökande till de valbara  kurserna från år till år. Detta medför svårigheter för de kursansvariga eftersom  resurskraven ständigt ändras. Det finns flera teorier kring beslutfattandet, dels kring dess olika  tidsrelaterade stadier såväl som dess olika vanemässiga stilar. Med hjälp av  teorier kring habituella beslutsstilar i olika tidsperioder, som undersöktes med  två enkätundersökningar och en fokusgrupp, och statistikutvinning ur en databas  innehållandes kursvalsdata har vi i denna rapport studerat hur studenterna  resonerar kring kursvalen och vad som påverkar deras beslutsfattande. Detta för  att ge en bättre inblick och förståelse för studenternas situation samt för att  undersöka vad varierande antal sökande till vissa kurser och inriktningar kan  bero på. Resultaten från undersökningen visar att studenterna på medieteknik ofta  upplever svårigheter med att välja sina valbara kurser. Många studenter upplever  att den informationen som finns på kurshemsidorna är knapphändig och efterlyser  därför ett övergripande förtydligande av kursinformationen. Därför förlitar sig  majoriteten av studenterna i de lägre årskurserna på de äldre studenternas  kursvalsråd. Databasanalysen visar bland annat att matematikbetygen har en  påverkan på vilken inriktning (och dess tillhörande valbara kurser) som  studenterna väljer.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Bürger, Thomas. "Der Kurier 1987 bis 2007." Saechsische Landesbibliothek- Staats- und Universitaetsbibliothek Dresden, 2008. http://nbn-resolving.de/urn:nbn:de:bsz:14-ds-1200566887326-93741.

Full text
Abstract:
21 Jahre sind in der jetzt 451jährigen Geschichte der Sächsischen Landesbibliothek – Staats- und Universitätsbibliothek Dresden eine sehr kurze Zeit. Eine Zeit allerdings, in der sich die Welt mit ihren politischen, technischen und kulturellen Entwicklungen rasant verändert hat. Deutschland und Europa sind vereinigt, das Internet, vor 20 Jahren eingeführt, verbindet Menschen und Institutionen in aller Welt in Sekundenschnelle. Globalisierung ist inzwischen gelebte Realität.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Petrauskas, Marius. "Bendrosios optikos kursas su "Mathematica"." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2005. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2005~D_20050616_162052-47030.

Full text
Abstract:
This is the short course of optics. Work contains 19 subjects about diffraction, interference, electromagnetic wave, geometry optics, anisotropy, and refraction index. This work is a source for extended individual study of general optics for any student who wants information about this topic. The objective that we want to complete doing this section is to be a help for the student increasing his knowledge about the topic. Each subject has the links to interactive program (user-friendly “ Mathemtica” scripts), which are related directly to the text of the subject. This work will be invaluable to advanced undergraduates, graduate students working in most areas of optics.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Geiščiūnas, Gediminas. "Nuotolinis studijų kursas "Fizika 10"." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2007. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2007~D_20071019_161920-75043.

Full text
Abstract:
Geiščiūnas Gediminas. Informatikos magistro darbas. Nuotolinis studijų kursas „Fizika 10“. Darbo vadovė: Doc. S. Turskienė. Šiaulių Universitetas. Šiauliai, 2007. 45 puslapiai. Mokykloms kompiuterizuojantis, tikslinga kurti fizikos mokomąsias kompiuterines programas ir panaudoti jas mokyme. Fizikos mokymo kompiuterizavimas turėtų pagerinti mokytojo darbą, padidinti jo efektyvumą. Šio darbo tikslas – sukurti nuotolinio mokymo kursą „Fizika 10“, skirtą X klasės mokiniams. Kursas leistų mokytojams greičiau ir efektyviau pateikti mokymo medžiagą ir padėti mokiniams mokytis savarankiškai, ypač tiems, kurie negali atvykti į mokyklą ar tiems, kurie turi fizinę negalę ir negali pakankamai dažnai lankytis pamokose. Pagrindiniai uždaviniai: • Išanalizuoti fizikos mokymo kompiuterines programas. ����� Sukurti kompiuterinę mokomąją programą „Fizika 10“. • Sukurti nuotolinio mokymo kursą „Fizika 10“. • Atlikti Šiaulių apskrities mokytojų ir mokinių apklausą apie šį nuotolinio mokymo kursą. Darbo realizavimui buvo panaudota nuotolinio mokymo sistema Moodle.
Geiščiūnas Gediminas. Informatics Master’s Final Thesis. The course for distance learning „Physics 10“. Lecturer S. Turskienė. Siauliai University. Siauliai, 2007. 45 pages. Working on computerization at schools it is purposeful to make a physical educational installation programs and use them in the learning process. The computerization in the teaching process of physics should give teachers a great push in their educational work and up rate its efficiency. The aim of this master work is to create the course for distant learning under the title “Physics 10” for X formers. The course would give teachers the opportunity to impart learning material faster and much more efficiently and especially to those who cannot come to school or to those who have some disabilities and cannot often attend the lessons. The main goals: • to analyze computer-based programs for physics’ teaching; • to design computer-based educational program “Physics 10”; • to create the planned distant learning course “Physics 10”; • to quiz teachers and pupils in Šiauliai district about distant teaching course; The Moodle system for distant teaching was used to implement the goals assigned.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Šešelgienė, Giedrė. "Komunikacijos vadyba kuriant festivalio įvaizdį." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2009. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2007~D_20090908_193943-46360.

Full text
Abstract:
Magistro darbo objektas - festivalių komunikacijos vadyba. Darbo tikslas - atskleisti meno festivalių komunikacijos vadybos ypatumus, įvertinant galimą jų įtaką festivalių įvaizdžiui. Pagrindiniai darbo uždaviniai: aptarti festivalių, kaip renginių specifiką ir jų organizavimo kontekstą; suformuoti teorines festivalio įvaizdžio kūrimo prielaidas; remiantis teorija, išskirti pagrindines festivalių įvaizdžio adresatų grupes ir aptarti svarbiausius su jomis susijusius festivalio komunikacijos vadybos aspektus; ištirti Lietuvoje rengiamų tarptautinių meno festivalių komunikacijos vadybos ypatumus. Naudojantis literatūros bei kitų šaltinių analize ir sinteze buvo padarytos tam tikros išvados apie festivalių ir jų komunikacijos vadybos ypatumus. Buvo išsiaiškinta, kad festivalių komunikacijos specifiką įtakoja savitos festivalių, kaip renginių savybės – periodiškumas, laikinumas, lankstumas. Nors festivalis dažniausiai yra tam tikros organizacijos produktas, įvaizdžio kūrimo prasme galima jį lyginti su pačia organizacija, kaip struktūra. Tai leidžia festivalio įvaizdžio kūrimo aspektus analizuoti remiantis bendrais organizacijos komunikacijos vadybos principais. Iš penkių didžiųjų Lietuvos meno festivalių komunikacijos vadybos tyrimo paaiškėjo, kad visų šių renginių komunikacija turi daug bendrų bruožų. Nors kiekvieno festivalio komunikacijos vadybos specifika tiesiogiai priklauso nuo tam tikros meno srities pobūdžio ir nuo jų organizatorių požiūrio į atskiras adresatų grupes... [toliau žr. visą tekstą]
Summary The object of study in current master‘s thesis – the communication management of festivals. The purpose of thesis – to reveal the peculiarities of the communication management of festivals. The main goals of thesis are: to discuss the specifics and organizational context of festivals as of events; to form up the theorethical preconditions of crreating the festival‘s image; to line out the main groups of addressees of festival‘s image, being based on theory; to discuss the most important aspects which are related to communication management of festivals; to investigate the peculiarities of communication management of international festivals of art, organized in Lithuania. By the help of analysis of literature and othe sources of information some conclusions about festivals and peculiarities of their communication management were drawn out. It was elucidated, that the specifics of communication management is influenced by distinctive qualities of festivals – periodicity, flexibility, temporarity. Although a festivals is often a product of certain organization, in the meaning of creating an image it can be compared to the organization itself as a structure. This allows to analyze the aspects of creating the image of festival based upon the common principles of management of organization‘s communication. In research part of the thesis it was cleared out that the communication management of five largest festivals of art in Lithuania has many common traits. Although the... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bisikirskaitė, Helena. "Kai kurios briauninių grafų savybės." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2005. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2005~D_20050620_125248-43806.

Full text
Abstract:
Die Graphenwissennschaft vervendet man bei praktischem Bedarf in mehreren Gebieten der Wissenschaft (zum Beispiel: in der Chemie, in der Biologie, in der in der Psychologie, in der Informatik). Die Graphen vereinfachen viele kompliezierte Schemen, Probleme. Die Graphentheorie wird in der Schulmathematik bei der Kombinationslehre (die Baumgraphe, doppel Graph) benutzt. In der Diplomarbeit werden wichtige Arte und Eigenschaften der Gfaph verallgemeinert. Es wurde bewiesen: 1. Jeder vollständige Graph besitzt Verbindungen und der Graph ist gleichmäβig mit dem Grad r=p-1. 2. Jedem (p,q)-Graph und beliebigem v gehört der Menge V regelgerechte Ungleichheit 0≤deg v ≤p-1. 3. Wenn p≠8, dann G – kanten Graph Kp dann: 1) G hat Scheitel; 2) G – regelgerecht Graph mit Grad 2(p-2). 4. Jeden Naturzahlen m,n und vollständigem doppel Graph Km,n ist solche Gleichheit Km,n = regelgerecht. 5. Wenn m≠4 und n≠4, dann ist vollständiger doppel Graph Km,n kanten Graph L(Km,n): 1) hat Scheitel; 2) ist regelgerecht Graph mit Grad r=m+n-2.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Süslü, Mehmet Zeki Gezgin Ali Galip. "Kur'an tefsirinde sahabenin görüş farklılıkları /." Isparta : SDÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, 2009. http://tez.sdu.edu.tr/Tezler/TS00736.pdf.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Wambura, Boke Joyce. "Gender and language practices in female circumcision ceremonies in Kuria, Kenya." Thesis, University of Leeds, 2018. http://etheses.whiterose.ac.uk/21938/.

Full text
Abstract:
Female genital mutilation (FGM) is a global issue which has been declared a violation of human and girl child rights. This has been voiced from different perspectives. However, few studies have related FGM to gender, and none of these have given the issue a critical linguistic approach. This study was set to fill this gap by detailing gendered discourses in the Kuria FGM ceremonies and uncovering ways in which FGM is normalised in discourse. This was a linguistic ethnographic study anchored in discourse analytic methods. FGM songs were audio recorded and participants in the ceremonies interviewed. Observation notes were also made. Data were transcribed and translated then analysed using Fairclough’s (1992, 2003, 2015) Critical Discourse Analysis framework and Sunderland’s (2004) Gendered Discourses approaches. Analysis focused on identifying, naming, describing and interpreting gendered discourses by critically analysing lexical items and metaphors. These were the traces/cues of the gendered discourses identified in the songs and interview responses. Particular interest was on those aspects of discourse that seemed normal and commonsensical but which, when analysed from a critical perspective, functioned to advance gender inequalities and position FGM as acceptable and expectable, even good. Findings show that Kuria female circumcision ceremonies are a site of many gendered discourses; male dominance and female subordination are legitimised through such discourses as: ‘man as provider’; ‘man as protector’; ‘woman as domestic’ and ‘woman as object’. These function as building blocks of the three main discourses, ‘proper woman discourse’; ‘economic value discourse’ and ‘power and control discourse’ in the songs and which are largely re-articulated and confirmed in the interviews. The conclusions drawn from the findings are that men are constructed as different from women, while women who have undergone FGM are portrayed to be better than those who have not and this forms the basis for perpetuation of FGM.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Kurial"

1

Kurzal. Moskva: Vrem︠i︡a, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Katerli, Nina. Kurzal: Povesti. Leningrad: Sov. pisatelʹ, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Tiruvaḷḷuvar. The Kural. New York, N.Y: Penguin Books, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Na, Kiritaran̲ Va. Maṇṇin̲ kural. Cen̲n̲ai: Kumaran̲ Papḷiṣars, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kuñcu, Kariccān̲. Kālattin̲ kural. Cen̲n̲ai: Cakti Patippakam, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ceyappirakācam, Pā. Van̲attin̲ kural. Cen̲n̲ai: Cantiyā Patippakam, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Jeyarāṇī. Jātiyar̲r̲avaḷin̲ kural. Cen̲n̲ai: Karuppup Piratikaḷ, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kantacāmi, Cā. Kar̲uppin̲ kural. Tañcāvūr: An̲n̲am, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Civacaṅkaran̲, Ti Ka. Kālattin̲ kural. Kalliṭaikkur̲icci: Āvarampū, 2012.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Tiruvaḷḷuvar. The Kural. Madras: P.S. Sundaram, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Kurial"

1

Fitzhugh, Ben. "The Kuril Biocomplexity Project." In Engaging Archaeology, 61–69. Hoboken, NJ, USA: John Wiley & Sons, Inc., 2018. http://dx.doi.org/10.1002/9781119240549.ch7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Abdalla, Yagut. "Kurban Said." In Kindlers Literatur Lexikon (KLL), 1. Stuttgart: J.B. Metzler, 2020. http://dx.doi.org/10.1007/978-3-476-05728-0_1465-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Märtl, Claudia. "Kuriale Historiographie des 15. Jahrhunderts." In Stilus - modus - usus, 255–68. Turnhout: Brepols Publishers, 2019. http://dx.doi.org/10.1484/m.usml-eb.5.117712.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Gnibidenko, Helios S. "The Sea of Okhotsk—Kuril Islands Ridge and Kuril—Kamchatka Trench." In The Ocean Basins and Margins, 377–418. Boston, MA: Springer US, 1985. http://dx.doi.org/10.1007/978-1-4613-2351-8_8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Gnibidenko, Helios S., Thomas W. C. Hilde, Elena V. Gretskaya, and Andrey A. Andreyev. "Kuril (South Okhotsk) Backarc Basin." In Backarc Basins, 421–49. Boston, MA: Springer US, 1995. http://dx.doi.org/10.1007/978-1-4615-1843-3_12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

L’Akar, Parimela. "Vorrede." In Der Kural des Tiruvalluver, edited by Karl Graul, XVII—xviii. Piscataway, NJ, USA: Gorgias Press, 2010. http://dx.doi.org/10.31826/9781463228491-002.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Schäfer, Joachim G. "Kurier-, Express- und Paketsendungen." In Luftfracht, 295–314. Wiesbaden: Springer Fachmedien Wiesbaden, 2019. http://dx.doi.org/10.1007/978-3-658-15192-8_10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

MacInnes, Breanyn T., Tatiana K. Pinegina, Joanne Bourgeois, Nadezhda G. Razhigaeva, Victor M. Kaistrenko, and Ekaterina A. Kravchunovskaya. "Field Survey and Geological Effects of the 15 November 2006 Kuril Tsunami in the Middle Kuril Islands." In Tsunami Science Four Years after the 2004 Indian Ocean Tsunami, 9–36. Basel: Birkhäuser Basel, 2009. http://dx.doi.org/10.1007/978-3-0346-0064-4_2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Abdalla, Yagut. "Kurban Said: Ali und Nino." In Kindlers Literatur Lexikon (KLL), 1–2. Stuttgart: J.B. Metzler, 2020. http://dx.doi.org/10.1007/978-3-476-05728-0_1466-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Gould, Laurie J. "Evidence for Ambiguous Targets in Kuria Advancement Strategies." In Publications in African Languages and Linguistics, edited by David Odden, 179–96. Berlin, Boston: De Gruyter, 1987. http://dx.doi.org/10.1515/9783110882681-015.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Kurial"

1

Lapinskaitė, Indrė, and Greta Vinkelytė. "LIETUVOS DARNAUS VYSTYMOSI 2010–2014 METŲ DINAMIKA IR GALIMŲ POKYČIŲ PROGNOZĖ 2020 METAMS." In Conference for Junior Researchers „Science – Future of Lithuania“. VGTU Technika, 2017. http://dx.doi.org/10.3846/vvf.2017.018.

Full text
Abstract:
Norint nustatyti šalies darnaus vystymosi įgyvendinimo lygį, neužtenka žinoti pavienių rodiklių reikšmių, kurias nustato ir kontroliuoja įvairios organizacijos, reikia suvokti visumą, kurią gali atskleisti tinkamai pasirinkti darnaus vystymosi vertinimo metodai. Darbe taikomas integruotas darnaus vystymosi indekso (DVI) skaičiavimo metodas. Straipsnio tikslas – išnagrinėti Lietuvos darnaus vystymosi dinamiką 2010–2014 metais pagal darnaus vystymosi indeksą ir prognozuoti galimus pokyčius 2020 metams. Pirmoje straipsnio dalyje remiantis mokslinės literatūros šaltiniais apžvelgiama darnaus vystymosi samprata. Antroje dalyje nagrinėjami DVI ir darnaus vystymosi rodikliai kurie bus naudojami praktinėje dalyje. Trečioje dalyje atlikta Lietuvos darnaus vystymosi analizė ir galimų pokyčių prognozės 2020 metams.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Žilinskij, Grigorij, and Gabrielė Lukševičiūtė. "PRADELSTŲ PASKOLŲ ANALIZĖ SUTELKTINIO FINANSAVIMO PLATFORMOJE „MINTOS“." In 23rd Conference for Young Researchers "Economics and Management". Vilnius Gediminas Technical University, 2020. http://dx.doi.org/10.3846/vvf.2020.030.

Full text
Abstract:
Sutelktinis finansavimas sparčiai populiarėjantis lėšų pritraukimo metodas, kuris yra alternatyva tradiciniams finansavimo šaltiniams. Technologinės inovacijos lėmė didesnes galimybes finansavimui internete. Nuolat tobulėjantys procesai ir augantis bendrojo finansavimo platformų populiarumas atveria naujas galimybes finansuotojams bei skolininkams. Tačiau tai viena iš sričių, kuriai skiriama vis daugiau dėmesio, tačiau nepakankamai analizuojamos platformos, suteikiamos paskolos bei pradelstų paskolų kiekis jose. Mokslinėje literatūroje mažai dėmesio skiriama platformos reitingų analizei, jų nustatymui, nors tai vienas iš pagrindinių akcentų, kuris suteikia informacijos apie paskolos riziką ir patį skolininką. Darbo metu bus siekiama išsiaiškinti, kokios paskolos yra populiariausios, kokie reitingai joms suteikiami atsižvelgiant į skolininką apibūdinančius veiksnius bei kokiu reitingu įvertintos paskolos pradelsiamos dažniausiai. Taip bus siekiama nustatyti, ar platformos reitingų paskyrimo sistema yra veiksminga ir padeda įvertinti riziką investuotojams. Taip pat didelis dėmesys skiriamas sutelktinio finansavimo apibūdinimui bei priežastims, dėl kurių susidaro antrinė rinka.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Grigorjeva, Eva, and Jūratė Sužiedelytė Visockienė. "VANDENŲ EKOSISTEMOS EUTROFIKACIJOS MONITORINGAS." In 23rd Conference for Junior Researchers „Civilinė inžinerija ir geodezija“. Vilnius Gediminas Technical University, 2020. http://dx.doi.org/10.3846/geo.2020.003.

Full text
Abstract:
Straipsnyje apžvelgiamas vandenų ekosistemos eutrofikacijos procesas ir įtaka aplinkai. Eutrofikacija – tai vandens telkinių prisotinimas biogeninėmis medžiagomis, kurios skatina vandens augalijos vystymąsi. Pateiktos eutrofikacijos procesų trofinės būsenos, kurios vertinamos pagal metinį ir didžiausią chlorofilo kiekį vandenyje ir vandens skaidrumą. Dėl tokių parametrų floros ir faunos vandenyje rūšių įvairovė mažėja, toksiškumas vidaus ir išoriniuose vandenyse didėja. Vandenų ekosistemos taršos kontrolei vykdyti galima taikyti ne tik lauko matavimų (monitoringo), bet ir nuotolinį, neinvazinį tyrimo metodus. Nuotoliniai tyrimai gali būti atliekami pasitelkiant palydovines sistemas arba nepilotuojamą orlaivį, kuriame integruotas skaitmeninis fotoaparatas arba skenavimo įranga. Nuotolinių tyrimų duomenys – skaitmeninės optinės arba spektrinės nuotraukos. Šiomis sistemomis stebimas fitoplanktono biomasės kiekis, neturint tiesioginio kontakto su vandens telkiniu. Įvertinama augmenijos biomasės koncentracija, pagal kurią galima nustatyti vandens telkinio eutrofikacijos lygį.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Miečinskienė, Algita, and Austėja Paužaitė. "ĮMONIŲ APSKAITOS ROBOTIZAVIMO TIKSLINGUMO VERTINIMAS." In 23rd Conference for Young Researchers "Economics and Management". Vilnius Gediminas Technical University, 2020. http://dx.doi.org/10.3846/vvf.2020.035.

Full text
Abstract:
Informacinių technologijų galimybės vis sparčiau plečiasi, todėl ne išimtis yra ir įmonių apskaitos sritis, kurioje bandoma įdegti robotus į esamas apskaitos sistemas. Apskaitos automatizavimas yra svarbus todėl, nes kiekvieną dieną įvyksta tūkstančiai operacijų (bankinių operacijų, sąskaitų gavimas, išrašymas ir t. t.), kurios privalo būti registruojamos apskaitos programose. Šio tyrimo tikslas – įvertinti, ar tikslinga robotizuoti įmonių apskaitos darbus bei kokiose apskaitos srityse robotizavimas yra įmanomas. Pirmoje straipsnio dalyje analizuojami robotų integravimo apskaitos srityje privalumai ir trūkumai, išskiriamos ir aptariamos pagrindinės apskaitos sritys. Antroji straipsnio dalis yra skirta tyrimo metodologijai, kuria remiantis bus atliekamas mokslinis tyrimas pritaikius SAW, EDAS ir TOPSIS daugiakriterinius metodus. Trečioje straipsnio dalyje yra atliekamas empirinis tyrimas, kuriame analizuojami keturi apskaitos kriterijai ir jais remiantis suranguojamos įmonės pagal apskaitos tikslingumą.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

DOBILAITĖ, Eglė, Gytautas IGNATAVIČIUS, and Vaidotas VALSKYS. "VILNIAUS MIESTO CENTRINĖS DALIES DIRVOŽEMIO UŽTERŠTUMO SUNKIAISIAIS METALAIS TYRIMAI." In Conference for Junior Researchers „Science – Future of Lithuania“. VGTU Technika, 2018. http://dx.doi.org/10.3846/aainz.2018.004.

Full text
Abstract:
Straipsnyje nagrinėjama Vilniaus miesto senamiesčio ir Šnipiškių mikrorajono dalių dirvožemio tarša sunkiaisiais metalais. Tyrimai atlikti rentgeno fluorescenciniu spektrometru Niton XL2. Analizuojami Vilniaus miesto senamiesčio ir Šnipiškių mikrorajono teritorijų dirvožemio kokybiniai parametrai: sunkiųjų metalų koncentracijos (Cu, Pb, Zn) erdvinis pasiskirstymas. Gauti rezultatai apdoroti „ArcMap“ programine įranga, kuria naudojantis tiriamojoje teritorijoje atlikta sunkiųjų metalų koncentracijų interpoliacija. Pateikiami ir aptariami tyrimų duomenys, kurie lyginami su aplinkosauginiais normatyvais. Įvertinamos potencialiai pavojingiausios Vilniaus miesto centrinės dalies teritorijos, kuriose nustatytos didžiausios sunkiųjų metalų koncentracijos. Atlikus išsamius urbanizuotos teritorijos dirvožemio tyrimus, galima įvertinti antropogeninio poveikio mastą, kuris gali būti kenksmingas žmogaus sveikatai ir visai dirvožemio ekosistemai.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

VILNIŠKIS, Tomas, and Tomas JANUŠEVIČIUS. "AKUSTINIŲ ŽALIUZIŲ AERODINAMINIO PASIPRIEŠINIMO MODELIAVIMAS." In Conference for Junior Researchers „Science – Future of Lithuania“. VGTU Technika, 2018. http://dx.doi.org/10.3846/aainz.2018.021.

Full text
Abstract:
Akustinės žaliuzės yra skirtos įrenginių, kuriems reikalingas vėdinimas bei oro įtraukimas-išmetimas, triukšmui slopinti. Iš įrenginių išeinantis oro srautas pereina per konstrukcijos plokštes, kurios sugeria iš įrenginių sklindantį triukšmą. Tačiau konstrukcijos plokštės pratekančiam orui sukelia aerodinaminį pasipriešinimą, dėl kurio gali atsirasti neigiamas efektas: susidaro per dideli slėgiai, oras negali laisvai judėti ir tai trukdo įrenginių veikimui. Todėl norint išspręsti šį uždavinį, buvo pasitelkta modeliavimo programa SimScale, kuria, naudojant tarptautinį kodą CFD, skirtą fluidų dinamikos modeliavimui, buvo sumodeliuotas aerodinaminis konstrukcijos pasipriešinimas, plokštes pakreipiant skirtingais kampais. Modeliavimo metu buvo nustatyta, kuriose vietose susidaro didžiausi slėgiai, taip pat kur atsiranda turbulentinis oro judėjimas. Modeliavimo metu buvo nustatyta, jog didinant konstrukcijos plokščių pasvirimo kampą, slėgis prie konstrukcijos padidėja nuo 45 Pa iki 9 kPa, oro greitis, praėjęs pro konstrukciją, pakinta nuo 13 m/s iki 70 m/s.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

BARTAŠIŪNAITĖ, Berta, Jonas SATKŪNAS, Vaidotas VALSKYS, and Gytautas IGNATAVIČIUS. "DIRVOŽEMIO TARŠA SUNKIAISIAIS METALAIS VILNIAUS MIESTO ŠNIPIŠKIŲ MIKRORAJONE." In Conference for Junior Researchers „Science – Future of Lithuania“. VGTU Technika, 2017. http://dx.doi.org/10.3846/aainz.2017.003.

Full text
Abstract:
Straipsnyje nagrinėjama Vilniaus miesto Šnipiškių mikrorajono dirvožemio tarša sunkiaisiais metalais. Tyrimai atlikti rentgeno fluorescenciniu spektrometru Niton XL2. Analizuojami Vilniaus miesto Šnipiškių mikrorajono dirvožemio kokybiniai parametrai: sunkiųjų metalų koncentracijos (As, Cu, Zn, Cr, Pb, Ni, Co, Mn), erdvinis pasiskirstymas. Gauti rezultatai apdoroti „ArcMap“ programine įranga, kuria naudojantis tiriamojoje teritorijoje atlikta sunkiųjų metalų koncentracijų interpoliacija. Pateikiami ir aptariami tyrimų duomenys, kurie lyginami su aplinkosauginiais normatyvais bei ankstesniais tyrimų rezultatais. Įvertinamos potencialiai pavojingiausios Šnipiškių mikrorajono teritorijos, kuriose nustatytos didžiausios sunkiųjų metalų koncentracijos. Atlikus išsamius urbanizuotos teritorijos dirvožemio tyrimus, galima įvertinti antropogeninio poveikio mastą, kuris gali būti kenksmingas žmogaus sveikatai ir visai dirvožemio ekosistemai. Tyrimo duomenys, jų rezultatai ir analizė papildo 1999 metais paskelbtus Šnipiškių mikrorajono dirvožemio tyrimus ir leidžia geriau suprasti urbanizuotų teritorijų dirvožemio užterštumo laipsnį bei kitimo tendencijas.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Miečinskienė, Algita, and Valentyna Uscinovič. "INVESTICINIŲ FONDŲ VERTINIMAS ATSIŽVELGIANT Į JŲ TVARUMO LYGĮ." In 23rd Conference for Young Researchers "Economics and Management". Vilnius Gediminas Technical University, 2020. http://dx.doi.org/10.3846/vvf.2020.038.

Full text
Abstract:
Globalioje aplinkoje tvarumas tampa aktualiu reiškiniu daugelyje sričių, o viena iš jų tvarios investicijos. Tvarus investavimas susijęs su investicijomis, kurios atsižvelgia į aplinkosaugos, socialinius ir ekonominius aspektus, jų dėka šiuolaikinis žmogus investuoja išsaugodamas galimybes būsimoms kartoms tenkinti savuosius poreikius. Straipsnio tyrimo tikslas – įvertinti pasirinktus investicinius fondus atsižvelgiant į jų tvarumo lygį. Tyrimo objektas – investiciniai fondai. Be tvaraus investavimo sąvokos darbe bus tiriama tvarių investicinių fondų vertinimo rodikliai. Straipsnyje naudojama mokslinės literatūros analizė bei daugiakriteriniai vertinimo metodai – SAW ir TOPSIS, kurių skaičiavimams pasitelkti bus investicinių fondų vertinimo rodikliai. Tyrimo rezultatai parodo, kurie iš pasirinktų investicinių fondų pagal fondų vertinimo rodiklius yra priimtiniausi investuotojams atsižvelgiant į investicinių fondų tvarumo lygį.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Druteika, Vladas. "OPTIMALUS DARBAS SU CAD SISTEMOMIS, DETALIŲ MODELIŲ ANTRINIS NAUDOJIMAS." In Inžinerinė grafika ir projektavimas. Informacinių technologijų sauga ir informacinės sistemos. VGTU Technika, 2016. http://dx.doi.org/10.3846/itsis.2016.07.

Full text
Abstract:
Per pastaruosius dešimtmečius, kada projektavimo srityje pradėta intensyviai taikyti CAD sistemas, atsirado palankios sąlygos kaupti ir saugoti projektinę informaciją. Įvairios projektavimo įmonės – pradedant sunkiąja pramone, baigiant baldų dizaino ir gamybos – saugo visus savo projektus: dokumentaciją, aprašymą ir, žinoma, inžinerinę informaciją – detales, duomenų bazėse. Toks darbo pobūdis leidžia lengvai grįžti ir pakoreguoti seną projektą, taip pat pasimokyti iš klaidų. Inžinieriai, dizaineriai kuria didelės vertės detalių 3D modelius, brėžinius. Pradėdami naują projektą jie gali pasinaudoti sukaupta patirtimi ir inžinieriniais sprendimais, kurie buvo taikomi kuriant ankstesnius modelius. Dažnai naudojamos detalės galiausiai tampa standartinėmis įmonės viduje. Pavyzdžiui, baldus gaminanti įmonė gali turėti ištobulintą tvirtinimo elemento šabloną, kurį šiek tiek pakoreguotą naudoja gamindama visą savo produkciją. Tokį efektyvumą įmonė gali pasiekti turėdama griežtai suorganizuotą dokumentaciją. Priešingu atveju inžinierius, kaskart dirbdamas su nauju projektu, pats to nežinodamas, vis iš naujo atranda jau duomenų bazėje esantį detalės dizainą. Todėl inžinieriai vis daugiau laiko skiria esamų detalių paieškai. Remiantis tyrimais, daugiau nei pusė darbo laiko yra skiriama reikiamos informacijos paieškai. Toks darbas nėra efektyvus, todėl yra didelis poreikis dizaino paieškos sistemoms.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Tūskaitė, Ieva, and Viktorija Šlimaitė. "LOJALUMAS ELEKTRONINĖJE ERDVĖJE." In Conference for Junior Researchers „Science – Future of Lithuania“. VGTU Technika, 2016. http://dx.doi.org/10.3846/mla.2015.902.

Full text
Abstract:
Kiekvieno verslo pajamos priklauso nuo paklausos, kurią lemia vienas iš veiksnių – vartotojų lojalumas. Mokslininkai intensyviai tiria vartotojų lojalumą jau nuo 1990 m. Atsirandant naujoms technologijoms, verslas įgyja naują formą, todėl atsiranda lojalumas virtualioje erdvėje, kurio nagrinėjimo pradžia siejama su interneto ir kompiuterinės technikos prieinamumu bei e. verslo modelių pradžia. Straipsnio tikslas yra atlikti vartotojų lojalumo virtualioje erdvėje teorinę analizę. Šis straipsnis tiria vartotojų lojalumo lygius ir veiksnius virtualioje erdvėje ir lygina e. komercijos ir e. paslaugų lojalumo modelius. Metodologija apima teorinę atliktų mokslininkų tyrimų analizę, kuri parodė, jog svarbiausi vartotojų lojalumo veiksniai elektroninėje erdvėje yra vartotojo pasitenkinimas ir pasitikėjimas pardavėju. Šio straipsnio aktualumas pasižymi tuo, jog galimas praktinis pagrindinių lojalumo veiksnių tyrimas ateityje.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Kurial"

1

Kukushkina, Nataliya. Аdministrative division of Russia. Kurgan Oblast. Edited by Nikolay Komedchikov and Alexandr Khropov. Entsiklopediya, January 2012. http://dx.doi.org/10.15356/dm2016-05-12-2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

George, David A. The Southern Kurile Islands: Shrouded in Eternal Fog. Fort Belvoir, VA: Defense Technical Information Center, March 2012. http://dx.doi.org/10.21236/ada561313.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Robbins, S. D. Active volcanoes of Kamchatka and northern Kurile Islands. Alaska Division of Geological & Geophysical Surveys, December 2010. http://dx.doi.org/10.14509/21141.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Oloo, Habil, Monica Wanjiru, and Katy Newell-Jones. Female genital mutilation practices in Kenya: The role of alternative rites of passage. A case study of Kisii and Kuria districts. Population Council, 2011. http://dx.doi.org/10.31899/rh2.1075.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ceylan, Mustafa. Toplumun Faizli Krediye Dair Değişen Algısı Hakkında Bir Mülakat Çalışması. İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı, March 2021. http://dx.doi.org/10.26414/ikm004.

Full text
Abstract:
Faiz, en bilinen tabiri ile kiralanan paranın kira bedeli anlamındadır. İslam iktisadı, Bakara Suresi’nin 275 ayeti kerimesinde de bildirildiği üzere ticaretin helal, faizin (ribâ) haram kılınması düsturu ile hareket etmektedir. Bu çalışmanın amacı, yukarıda bahsedilen faizin haramlığı düsturu da temel alınarak, günümüz kapitalist sisteminde kilit rol oynayan faizin, bireylerin bakış açılarında nasıl bir yer edindiğini araştırmak için yapılmıştır. İslam iktisadının ilkelerini yerine getirmeye çalışılarak oluşturulan kurumların, toplum tarafından nasıl değerlendirildiği de öğrenilmiş olunacaktır. Çalışma boyunca nitel araştırma yöntemi kullanılmıştır. Nitel araştırmada veri toplamak için mülakat yöntemi tercih edilmiştir. Mülakata katılan kişi sayısı 23 kişi olarak belirlenmiştir. Temel bulgulara göre, mülakatlara katılan bireylerin çoğu çevreden borç istemeden bankalara gitmektedir. Toplumsal ilişkilerin, maddi konularda yeterince kapsayıcı olmadığı göze çarpmaktadır. Bununla birlikte bireyler kendi yuvalarını kurmak için yuvadan ayrıldıkları zaman kendi ailelerine karşı “el(yabancı)” statüsüne geçmektedirler. Araştırmamız için görüştüğümüz bireylerden, ihtiyacı olan maddi miktarı bulmanın yollarından biri olan alternatif kurumları bilen birey sayısının az olduğu tespit edilmiştir. Tekrar faizli kredi çekmeyi düşünen bireylerin bu kararlarındaki en önemli etken “hayallerini ertelememek üzerine kurulu bir dünya görüşüne” sahip olmalarıdır.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Zemach, Charles, and Susan Kurien. Expansion of 3D vector fields and second-rank tensor fields in spherical harmonics (SHE). Notes from 1999 by Charles Zemach [Retired, LANL Scientist and Affiliate (1976-2004)]. Submitted by S. Kurien on behalf of C. Zemach. Office of Scientific and Technical Information (OSTI), November 2016. http://dx.doi.org/10.2172/1331256.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Bolstad, Rachel. Opportunities for education in a changing climate: Themes from key informant interviews. New Zealand Council for Educational Research, October 2020. http://dx.doi.org/10.18296/rep.0006.

Full text
Abstract:
How can education in Aotearoa New Zealand respond to climate change? This report, part of our wider education and climate change project, outlines findings from 17 in-depth interviews with individuals with a range of viewpoints about climate change and the role of education. Five priority perspectives are covered: youth (aged 16–25); educators; Māori; Pacific New Zealanders; and people with an academic, education system, or policy perspective. Key findings are: Education offers an important opportunity for diverse children and young people to engage in positive, solutions-focused climate learning and action. Interviewees shared local examples of effective climate change educational practice, but said it was often down to individual teachers, students, and schools choosing to make it a focus. Most interviewees said that climate change needs to be a more visible priority across the education system. The perspectives and examples shared suggest there is scope for growth and development in the way that schools and the wider education system in Aotearoa New Zealand respond to climate change. Interviewees’ experiences suggest that localised innovation and change is possible, particularly when young people and communities are informed about the causes and consequences of climate change, and are engaged with what they can do to make a difference. However, effective responses to climate change are affected by wider systems, societal and political structures, norms, and mindsets. Interviewee recommendations for schools, kura, and other learning settings include: Supporting diverse children and young people to develop their ideas and visions for a sustainable future, and to identify actions they can take to realise that future. Involving children and young people in collective and local approaches, and community-wide responses to climate change. Scaffolding learners to ensure that they were building key knowledge, as well as developing ethical thinking, systems thinking, and critical thinking. Focusing on new career opportunities and pathways in an economic transition to a low-carbon, changed climate future. Getting children and young people engaged and excited about what they can do, rather than disengaged, depressed, or feeling like they have no control of their future.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Potential minability and economic viability of the Antaramut-Kurtan-Dzoragukh coal field, north-central Armenia; a prefeasibility study. US Geological Survey, 2000. http://dx.doi.org/10.3133/b2178.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography