Academic literature on the topic 'Laisvalaikio pramogos'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Laisvalaikio pramogos.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Laisvalaikio pramogos"

1

Purvaneckienė, Giedrė. "Jaunimo laisvalaikio problemos." Acta Paedagogica Vilnensia 1 (January 17, 2016): 149–58. http://dx.doi.org/10.15388/actpaed.1991.01.9356.

Full text
Abstract:
Laisvalaikis yra labai svarbi jaunimo gyvenimo sritis. Laisvalaikio metu jaunuoliai gali visapusiškai išreikšti savo „aš”, patenkinti pomėgius ir polinkius. Be to, laisvalaikis apima mažiausiai formalizuotas veiklos sritis, todėl jo metu jaunuoliai labiausiai jaučiasi laisvi ir savarankiški. Kita vertus, laisvalaikio leidimo formos labai priklauso nuo sąlygų. Šios turėtų būti sudarytos tokios, kad laisvai pasirinkdami, jaunuoliai galėtų išreikšti save, tačiau netaptų deviacinio elgesio subjektais. Straipsnyje, remiantis kiekybinio tyrimo duomenimis, analizuojama jaunimo laisvalaikio pobūdis, jo kaitos tendencijos, laisvalaikio organizavimo kliūtys. Taip pat nagrinėjama jaunuolių laisvalaikio sąsajos su jų tėvų socialine padėtimi, jaunuolių lytimi, amžiumi, lankomos mokyklos tipu. Dar vienas itin svarbus tyrimo aspektas buvo deviacinis jaunuolių elgesys, žalingi įpročiai. Randamos tiesioginės sąsajos tarp šio aspekto ir netinkamo laisvalaikio leidimo būdo. Taip pat prognozuojama, kad vis labiau įsigalint komerciniams santykiams kultūros, sporto ir pramogų srityje, jaunimo laisvalaikio užimtumo problema gali smarkiai paaštrėti ir sukelti daug ilgalaikių neigiamų pasekmių.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

BUGAILIŠKIENĖ, JURGITA. "ŠIUOLAIKINIS LIETUVOS KOMIKSAS (1990–2005)." Knygotyra 49 (January 1, 2015): 138–67. http://dx.doi.org/10.15388/kn.v49i0.8021.

Full text
Abstract:
Vilniaus universiteto Knygotyros ir dokumentotyros institutas Universiteto g. 3, LT-01513 Vilnius, Lietuva El. paštas: jurgita.bugailiskiene@gmail.comStraipsnyje analizuojami ir apibendrinami šiuolaikiniai Lietuvos komiksai (knygos ir žurnalai), išleisti 1990–2005 metais. Tiriami komiksai lietuvių kalba, verstos knygelės ir komiksai, išleisti Lietuvoje užsienio kalba. Straipsnyje neminimi trumpieji komiksai. Rašant apie periodinius leidinius („Kiškis Kvanka“, „Žmogus voras“, „Donaldas ir kiti“, „Tom & Jerry“, „Flinto bumas“, „Magija“), pavyzdžiu pasirenkamas vienas egzempliorius. Tyrimo tikslui pasiekti naudojamasi dokumentų analizės bei lyginamuoju metodais, lietuviškos komiksų knygelės ir žurnalai tiriami de visu. Gilinamasi į vaikų ir jaunimo bei suaugusiųjų komiksų savybes, jų komunikaciją (svarbūs klausimai: kaip kūrinys pateikiamas, kaip generuojama mintis (žaidimas mintimi) kuriant komiksą ir jį skaitant, kokiais kriterijais remiantis jis kuriamas, kaip derinamas tekstas ir piešinys, kokia yra paveikslėlių atlikimo technika, kokia yra idėja ir kaip ji pateikiama, kaip apibrėžiamas laikas ir erdvė komiksuose, kokia jų apimtis, kokios kitos sudedamosios tų kūrinių dalys, kaip jie skirstomi. Straipsnyje pateikiama ir įvertinama Lietuvoje išleistų komiksų knygelių tipologinė klasifikacija (nagrinėjami laisvalaikiui ir mokymui skirti komiksai, išskiriami dvasinio švietimo komiksai). Remiantis anketavimo metodu atlikto tyrimo duomenimis, pateikiama žinių apie vaikų ir jaunimo tipologinius prioritetus renkantis komiksus. Tyrimas atskleidžia, kad dabar Lietuvoje požiūris į komiksus keičiasi. Vis dažniau įvertinamas komiksų naudingumas mokantis, perteikiant kultūros, istorijos, geografijos ir kitokias žinias. Daugiausia Lietuvoje išleista vaikams skirtų laisvalaikio, pramogų komiksų. Populiariausi Lietuvoje laisvalaikio komiksai: kelionių ir nuotykių komiksai, komiksai apie išdykusius vaikus, superherojus, veiksmo, detektyviniai ir fantastiniai komiksai. Jaunuosius skaitytojus domina pramoginės ir žaidybinės komiksų funkcijos. Vaikai skaito komiksus, nes jiems patinka humoras, galimybė sužadinti vaizduotę. Komikso visumą lemia tikrovės, vaizduojamosios dailės ir literatūros kūrinio derinys, suvokiamas pojūčiais, mąstymu ir vaizduote.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Puišienė, Elena, Laimutė Kardelienė, and Kęstutis Kardelis. "Kauno miesto vyresniųjų klasių vaikinų ir merginų gyvensenos skiriamieji bruožai." Baltic Journal of Sport and Health Sciences 1, no. 68 (November 5, 2018). http://dx.doi.org/10.33607/bjshs.v1i68.521.

Full text
Abstract:
Tyrimu buvo gilintasi į Kauno miesto vyresniųjų klasių vaikinų ir merginų gyvensenos ypatumų skirtumus. Temos aktu-alumas grindžiamas globalizacijos procesų ir žiniasklaidos įtaka jaunų žmonių gyvensenai, susijusiai su sveikata.Tirti 344 11—12 klasių moksleiviai (148 vaikinai ir 196 merginos), atsitiktinai parinkti iš Kauno miesto bendrojo lavinimo vidurinių mokyklų. Moksleivių gyvensenos ypatumai vertinti taikant C. B. Corbin ir R. Lindsey (1991) klausimyną, kuriuo aiškinomės moksleivių požiūrį į fi zinį aktyvumą, mitybą, seksualinį gyvenimą, pirmosios pagalbos ir asmens sveikatos įgūdžius, domėjomės jų nuomone apie patiriamą stresą kasdienėje veikloje ir kitais gyvensenos klausimais.Tyrimo rezultatai atskleidė statistiškai reikšmingus vaikinų ir merginų gyvensenos ypatumų skirtumus. Be mums jau įprasto didesnio vaikinų fi zinio aktyvumo nustatyta, kad daugiau vaikinų negu merginų reguliariai tris kartus per dieną valgo rekomenduojamą keturių pagrindinių grupių maistą. Nors vaikinų pirmosios pagalbos įgūdžiai geresni (nelaimės atveju jie savarankiškai galėtų atlikti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą), tačiau, skirtingai negu merginos, jie, vairuodami automobilį, rečiau prisisega saugos diržus ir dažniau viršija leistiną greitį. Vadinasi, merginų saugumo įpročiai yra geresni. Jos taip pat labiau negu vaikinai domisi informacija apie produktus, nors kiek rečiau reguliariai perka ir vartoja maisto papildus be gydytojo nurodymų. Stresą kasdienėje veikloje dažniau patiria merginos negu vaikinai. Be to, jos kiek rečiau negu vaikinai reguliariai daro pratimus arba taiko kitas relaksacines priemones, pade-dančias mažinti patiriamą stresą. Tyrimo duomenimis, nerasta reikšmingo skirtumo tarp vaikinų ir merginų atsakymų į jiems pateiktus teiginius apie miego režimą, kreipimąsi į gydytojus pastebėjus ligos simptomus, gydytojų nurodymų laikymąsi, laisvalaikį. Tiek vaikinai, tiek merginos nurodė, kad miega nepakankamai. Kai pastebi ligos simptomus, reguliariai į gydytojus kreipiasi 13,8% vaikinų ir 9,8% merginų, tačiau jų nurodymų reguliariai laikosi tik 21,9% vaikinų ir 25,5% merginų. Laiką poilsiui ir pramogoms reguliariai planuoja 38,2% vaikinų ir 31,7% merginų.Tyrimo duomenys rodo, kad moksleivių, ypač merginų, gyvensenai būdinga daug psichinės sveikatos rizikos veiksnių. Juos lemia visuomenėje vykstantys procesai, žiniasklaidos formuojami jaunų žmonių požiūrio į savo kūną bei elgesio stereotipai, palaikomi socialinio ir kultūrinio spaudimo.Raktažodžiai: vyresniųjų klasių vaikinų ir merginų gyvensena: fizinis aktyvumas, mityba, stresas, psichinė sveikata.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Laisvalaikio pramogos"

1

Jauneika, Paulius. "Alytaus miestiečių laisvalaikio praleidimo formos ir pramogos 1918 – 1940 metais." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2013. http://vddb.laba.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2013~D_20130801_141751-31701.

Full text
Abstract:
1918–1940 m. alytiškių laiko leidimo būdai ir pramogos turėjo savų ypatumų. Galima teigti, jog netgi susiklostė savotiškos laisvalaikio leidimo tradicijos. Greta to pramogos ir laisvalaikis šiame tyrime yra specifinis žiūros kampas, per kurį galima naujai pamatyti laikmečio visuomenės kultūrą, gyvenseną, estetinius, meninius ir istorinius procesus. Lokalios kultūros tyrimas padeda išgryninti dar nepastebėtas laikmečio charakteristikas. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad Alytuje organizuotos pramogos ir laisvalaikis socialiniame miestelėnų gyvenime vien jau per renginius reiškėsi labai įvairiai ir plačiai. Dalis siūlomų pramogų atspindėjo laikmečio politiką – populiarinti visa, kas susiję su tautine lietuvių kultūra. Tiriama tema atskleidė, jog Alytuje trečiojo dešimtmečio pradžioje kultūrinių-pramoginių renginių spektras viešojoje erdvėje didesniąja dalimi apsiribojo vargonininkų ir parapijų chorų veikla. Tai gali byloti, jog gyventojai buvo ganėtinai konservatyvūs, nebuvo masiškų pramogų poreikio. Ketvirtajame dešimtmetyje alytiškių muzikinių pramogų diapazoną praplėtė keletas egzistavusių chorų: „Visuomenės choras”, šaulių rinktinės, Darbo Rūmų Alytaus klubo chorai bei ulonų pulko dūdų orkestras. Žvelgiant į Alytų iš valstybės muzikinio gyvenimo pozicijų, Alytus buvo provincija, kurioje retais atvejais buvo galima pasimėgauti respublikinių chorų repertuaru – užfiksuota vos treji atvejai. Galimas daiktas, jog Alytuje masiškesnio pobūdžio renginiams didele kliūtimi buvo... [toliau žr. visą tekstą]
In 1918-1940. Alytus time authorization methods and systems have their own characteristics. It can be argued that even arose a sort of leisure tradition. In addition to the entertainment and leisure time in this study is specific surveillance angle, through which you can see a new era of public culture, lifestyle, aesthetic, artistic and historical processes. Local culture study helps purify even unnoticed era characteristics. The investigation revealed that in Alytus organized entertainment and leisure in social life, the townsfolk, not least through the events manifested in many different ways and wide. Some attractions offered reflected the era policies - to promote all that is related to the ethnic Lithuanian culture. The survey revealed the theme of the third Alytus early cultural-entertainment spectrum of public space was limited to the higher part of the parish organist and choir activities. This may indicate that the population has been relatively conservative, did not die in large entertainment needs. In the fourth decade of Alytus musical entertainment has broadened the range of a few choirs existed: "Public choir, small teams of Labour's Irkutsk club Uhlans Regiment choirs and brass band. Looking to Alytus from the state of musical attitudes, Alytus was a province which in rare cases it was possible to enjoy the Republican repertoire - recorded just three cases. It is possible that the types of events in Alytus masiškesnio major obstacle was lack of technical... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Gribaitė, Kristina. "Teritorijos marketingas: produkto koncepcijos kūrimas." Bachelor's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2014. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2014~D_20140716_093209-17145.

Full text
Abstract:
Bakalauro baigiamajame darbe, remiantis teritorijos marketingo produkto koncepcija, siekiama išsiaiškinti, koks teritorijos marketingo produktas yra patrauklus Jurbarko rajono gyventojams. Šio darbo tikslas yra parengti patrauklią teritorijos marketingo produkto koncepciją, kaip pagrindą Jurbarko poilsio, užimtumo-sveikatingumo produktams vystyti. Pirmoje darbo dalyje pateikiama literatūros apžvalga, susijusi su teritorijos marketingo teorija ir teritorijos produkto kūrimu. Antroje darbo dalyje pateikiami empiriniai tyrimo rezultatai: esamos analizės, anketinės apklausos, pusiau sruktūrizuoto interviu rezultatai.
Based on the area of marketing of the product concept there is determined attractive place products for residents of Jurbarkas district. The aim of this bachelor work is to develop an attractive product concept of quaryy of Jurbarkas and product of activity and health. In the theoretical part of research there is analysed the process of development of place product. In practical part of research there are given results of current situation analyses, survey and interview data.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography