Academic literature on the topic 'Měření v časové oblasti'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Měření v časové oblasti.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Měření v časové oblasti"

1

Bendl, Stanislav, Hana Voňková, Ondřej Papajoanu, and Eva Vaňkátová. "Analýza metodologických přístupů k výzkumu chování žáků ve školách: problematika neporovnatelnosti žákovského sebehodnocení." Pedagogická orientace 28, no. 4 (December 28, 2018): 627–62. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2018-4-627.

Full text
Abstract:
Problematika měření výstupů školního vzdělávání je velice podstatná jak pro výzkumníky, tak pro pedagogy z praxe. Můžeme rozlišit dva hlavní typy výstupů: výstupy v oblasti studijních výsledků (např. v matematice, informačních a komunikačních technologiích či dějepisu) a výstupy v oblasti chování (školní kázeň). Oba typy výstupů jsou ve škole hodnoceny a známkovány. Pokud bychom však nechali různé učitele hodnotit znalosti a dovednosti stejných žáků, jejich hodnocení by se nezřídka lišilo, což se týká i hodnocení chování žáků. Vyvstává tak následující otázka: Jak přesně měříme výstupy školního vzdělávání? Tato studie má následující cíle: (a) popsat běžně užívané metodologické přístupy k měření chování žáků ve školách a diskutovat jejich výhody a nevýhody. Konkrétně se studie zaměřuje na analýzu školní dokumentace, rozhovory, pozorování a dotazníková šetření. Sekce zabývající se školní dokumentací obsahuje empirickou analýzu školní dokumentace vybraných českých škol; (b) navrhnout inovativní přístup k měření chování žáků ve školách, který by kombinoval žákovské sebehodnocení a žákovské vzájemné hodnocení s metodou ukotvujících vinět s cílem zlepšení porovnatelnosti získaných dat.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Tůma, F. "Korpusová analýza jazykové přesnosti v písemném projevu studentů angličtiny jako cizího jazyka." Pedagogická orientace 23, no. 1 (February 28, 2013): 92–111. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2013-1-92.

Full text
Abstract:
V této studii prezentujeme dílčí výsledky výzkumu z oblasti didaktiky cizích jazyků, ve kterém bylo využito analýzy žákovského korpusu. Hlavní výzkum se zaměřoval na rozvoj komunikační kompetence v oblasti psaní v tzv. blended learning kurzu u vysokoškolských neoborových studentů angličtiny jako cizího jazyka. Ve studii nejdříve stručně konceptualizujeme procesy rozvíjení komunikační kompetence a poté se zaměřujeme na měření výsledků těchto procesů v oblasti jazykové přesnosti. Výzkumný soubor tvořilo 18 studentů v kurzu angličtiny na úrovni A2 dle SERRJ (2002), kteří participovali ve třech diskusních úkolech provedených v online prostředí za použití asynchronního diskusního fóra. Projektování diskusí vycházelo ze sociálně-konstruktivistických teorií učení. Hlavním výzkumným nástrojem byl žákovský korpus založený na textech napsaných studenty ve dvou online diskusích. Výsledky ukázaly, že se u studentů celková úroveň komunikační kompetence v oblasti psaní zvýšila. Zjištění vyplývající z analýzy korpusu zaměřené na jazykovou přesnost se ovšem jeví v některých oblastech jako ne zcela průkazná. Výsledky výzkumu naznačují, že jazyková přesnost studentů souvisela s vyjadřovaným obsahem. Studie ukazuje možné využití žákovských korpusů ve výzkumu zaměřeného na jazykovou přesnost a upozorňuje na některá jejich omezení.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kotková, Martina. "Škály na měření úzkosti a úzkostlivosti dětí - revize (ŠAD-R): Recenze metody." TESTFÓRUM 3, no. 4 (September 25, 2014): 68–73. http://dx.doi.org/10.5817/tf2014-4-31.

Full text
Abstract:
Test Škály na měření úzkosti a úzkostlivosti dětí – revize (ŠAD-R) představuje kvalitní psychodiagnostický nástroj, který může být účinnou pomocí v poradenské praxi i při screeningu úzkostných poruch, které již spadají do oblasti psychopatologie. Největší přednost tohoto nástroje spočívá v dualitě pojetí úzkosti jako stavu a stabilnějšího osobnostního rysu. Díky tomu je možné komplexně zmapovat úzkostné prožívání jedince včetně konkrétních projevů úzkosti. Test se dá jednoduše a rychle administrovat i vyhodnotit a je pro uživatele jasně a srozumitelně formulován. Jedinou chybějící částí je doporučení autorů, jak s výsledky testu dále pracovat a jakým způsobem o nich komunikovat s dítětem, resp. jeho rodiči.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Seebauer, Renate. "„Učitelky“: jejich dlouhá cesta k rovnoprávnosti a uznání se zaměřením na feminizaci a její důsledky." Pedagogická orientace 24, no. 5 (December 15, 2014): 699–720. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-5-699.

Full text
Abstract:
Vycházeje z aktuální situace v oblasti feminizace na rakouských školách, bude v historické studii zahrnující časové rozmezí od r. 1870 do konce první světové války načrtnuta dlouhá cesta učitelek k rovnoprávnosti a uznání, jak ji lze sledovat v historických odborných pedagogických časopisech. Kořeny feminizace, především v oblasti primární školy, sahají hluboko do 19. století (tehdy školy obecné – Volksschule). Přes veškeré překážky ze strany mužských kolegů a obtížné pracovní podmínky bylo až do roku 1896, kdy byly dívky/ženy poprvé připuštěny ke složení maturity, povolání „učitelky“ jedinou možností, jak mohly dosáhnout uznávaného vzdělání, které přesahovalo rámec povinné školní docházky. Během krátké doby tudíž vzdělávací ústavy „vyprodukovaly“ nadbytek učitelek, které se často musely jako soukromé učitelky za „skývu chleba“ tvrdě protloukat životem. Dnešní vysoká míra feminizace, jejímž důsledkem je nedostatek mužů na rakouských primárních školách, oslabuje především u chlapců možnost setkávat se s příklady mužských rolových vzorů; chlapci tak v dětském věku nenacházejí modely chování příslušníků stejného pohlaví, se kterými by se mohli identifikovat; zdá se, že chlapci s migračním pozadím – speciálně z jiných kulturních kruhů – jsou tím obzvláště postiženi. Argumentace podložené teorií genderu ukazují na rozmanitost důvodů, proč v učitelském povolání vládne feminizace a proč jen málo mužů volí studium učitelství pro primární školu. Mnohé jevy, se kterými se v nejnovějších studiích setkáváme (obsazování vedoucích míst, aspekty pracovní psychologie…), nacházíme již v pojednáních z let na přelomu mezi 19. a 20. stoletím.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Dvořák, Dominik, Petr Urbánek, and Karel Starý. "High autonomy and low accountability: Case study of five Czech schools." Pedagogická orientace 24, no. 6 (November 24, 2014): 919–40. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-6-919.

Full text
Abstract:
Článek upozorňuje na efekty vysoké úrovně autonomie při současné nízké odpovědnosti za výsledky v případě českých základních škol. Jsou načrtnuty základní principy akontability jako klíčového pojmu současné vzdělávací politiky a stručně je popsán použitý výzkumný plán. Pak jsou představena data ilustrující efekty volby školy, autonomie školy v oblasti alokace zdrojů a kurikulární decentralizace. V diskusi je mj. zmíněn problém časové škály pro hodnocení efektů reformy a otevřena otázka potřeby nového přístupu k autonomii a akontabilitě škol. Po dobu více než pěti let sledujeme za použití převážně kvalitativních longitudinálních postupů vývoj pěti českých plně organizovaných základních škol. Výsledky naznačují, že některé efekty, považované za negativní a připisované plošnému testování a na něj navázaným politikám, lze překvapivě pozorovat ve zkoumaných školách, ačkoli v český vzdělávací systém řadu prvků akontability nezavedl. Současná bohatá literatura o rizicích spojených s plošným testováním by si zasloužila doplnění o studie rizik a negativních efektů projevujících se tam, kde výsledky žáků nejsou systematicky sledovány a využívány.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Huptych, Michal, and Lenka Lhotská. "REPREZENTACE A INTERPRETACE VÝSLEDKŮ GENETICKÉHO VYŠETŘENÍ: NÁVRH SYSTÉMU PERSONÁLNÍ GENETICKÁ KARTA." Medsoft 2020 32, no. 1 (March 6, 2020): 16–21. http://dx.doi.org/10.35191/medsoft_2020_1_32_16_21.

Full text
Abstract:
V tomto příspěvku bychom chtěli popsat prvky potřebné ke komplexní a v klinické praxi využitelné reprezentaci výsledků genetického vyšetření. Tuto reprezentaci využíváme v návrhu systému pracovně nazvaném Personální genetická karta, který je připravován v rámci spolupráce CIIRC ČVUT a firmy Mediware a.s. Genetické informace jsou v posledních letech stále častěji uvažovány v medicínských procesech i v oblastech, které nejsou přímo napojeny na lékařskou péči, ale se zdravím úzce souvisí, jako je např. nutriční poradenství. Velkým tématem je správné využití genetických informací ve vhodné formě. Z dosavadních zkušeností vyplývá, že samotné genetické vyšetření je pouze začátkem a je nutné k němu připojit také informace z něho vy-plývající, jako jsou například predispozice k chorobám, známé metabolizace léků či intolerance k různým látkám – jinými slovy klinickou interpretací a doporučeními, které by měly být nedíl-nou součástí komplexní reprezentace genetického vyšetření. Pro ukládání informací genetické vyšetření existuje několik široce používaných databází, jako jsou např. HGNC, NCBI RefSeq, NCBI dbNSP, HGVS a další. Struktura reprezentace genetické in-formace by měla umožňovat provázání těchto kódování s odka-zem na příslušný zdroj kódu a získává tak zároveň i informace a znalosti obsažené v těchto databázích. Jako vhodný slovník pro popis měření a výsledku genetické analýzy se ukazuje být řízený slovník LOINC® (www.loinc.org), který představuje ověřený způsob reprezentace klinických a laboratorních analýz a je využíván v mnoha zemích světa. Tento systém umožňuje velmi komplexní reprezentaci genetického vyšetření. V oblasti interpretací genetických vyšetření existuje také již několik ucelených databází jako jsou např. PharmGKB, která se zaměřuje primárně na farmakogenetiku. Právě v oblasti farmak-ogenetiky je přínos využívání genetické analýzy nejvíce patrný a má vysoký potenciál. Proto jsou naše záměry namířena hlavně do oblasti farmakogenetiky a jejího provázání s farmakokine-tikou a farmakodynamikou za účelem co nejlepší administrace léků a minimalizace rizik.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Huptych, Michal, and Lenka Lhotská. "REPREZENTACE A INTERPRETACE VÝSLEDKŮ GENETICKÉHO VYŠETŘENÍ: NÁVRH SYSTÉMU PERSONÁLNÍ GENETICKÁ KARTA." Medsoft 2020 32, no. 1 (March 6, 2020): 7–12. http://dx.doi.org/10.35191/medsoft_2020_1_32_7_12.

Full text
Abstract:
V tomto příspěvku bychom chtěli popsat prvky potřebné ke komplexní a v klinické praxi využitelné reprezentaci výsledků genetického vyšetření. Tuto reprezentaci využíváme v návrhu systému pracovně nazvaném Personální genetická karta, který je připravován v rámci spolupráce CIIRC ČVUT a firmy Mediware a.s. Genetické informace jsou v posledních letech stále častěji uvažovány v medicínských procesech i v oblastech, které nejsou přímo napojeny na lékařskou péči, ale se zdravím úzce souvisí, jako je např. nutriční poradenství. Velkým tématem je správné využití genetických informací ve vhodné formě. Z dosavadních zkušeností vyplývá, že samotné genetické vyšetření je pouze začátkem a je nutné k němu připojit také informace z něho vy-plývající, jako jsou například predispozice k chorobám, známé metabolizace léků či intolerance k různým látkám – jinými slovy klinickou interpretací a doporučeními, které by měly být nedíl-nou součástí komplexní reprezentace genetického vyšetření. Pro ukládání informací genetické vyšetření existuje několik široce používaných databází, jako jsou např. HGNC, NCBI RefSeq, NCBI dbNSP, HGVS a další. Struktura reprezentace genetické in-formace by měla umožňovat provázání těchto kódování s odka-zem na příslušný zdroj kódu a získává tak zároveň i informace a znalosti obsažené v těchto databázích. Jako vhodný slovník pro popis měření a výsledku genetické analýzy se ukazuje být řízený slovník LOINC® (www.loinc.org), který představuje ověřený způsob reprezentace klinických a laboratorních analýz a je využíván v mnoha zemích světa. Tento systém umožňuje velmi komplexní reprezentaci genetického vyšetření. V oblasti interpretací genetických vyšetření existuje také již několik ucelených databází jako jsou např. PharmGKB, která se zaměřuje primárně na farmakogenetiku. Právě v oblasti farmak-ogenetiky je přínos využívání genetické analýzy nejvíce patrný a má vysoký potenciál. Proto jsou naše záměry namířena hlavně do oblasti farmakogenetiky a jejího provázání s farmakokine-tikou a farmakodynamikou za účelem co nejlepší administrace léků a minimalizace rizik.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Králík, Miroslav, Stanislav Katina, and Petra Urbanová. "Distal Part of the Human Hand: Study of Form Variability and Sexual Dimorphism Using Geometric Morphometrics." Anthropologia integra 5, no. 2 (June 1, 2014): 7–25. http://dx.doi.org/10.5817/ai2014-2-7.

Full text
Abstract:
Tradičně se lidská ruka studuje prostřednictvím měření a srovnávání jednotlivých segmentů (prstů, článků prstů, záprstních kostí) bez zohlednění jejich vzájemných prostorových souvislostí. Cílem této studie je výzkum vnitro-populační variability formy lidské ruky jako celku v oblasti tříčlánkových prstů se zvláštním zaměřením na sexuální dimorfismus a vztah mezi velikostí a tvarem ruky. Pravé ruce 99 žen a 70 mužů, převážně vysokoškolských studentů, byly ve standardizované poloze z palmární strany zaznamenány běžným stolním skenerem. Na každém dvourozměrném snímku bylo umístěno 16 význačných bodů a byla studována variabilita mezi těmito konfiguracemi prostřednictvím metod geometrické morfometrie. Pro lepší pochopení vnitřních vzorců variability tvaru byl tvarový prostor rozložen na afinní a neafinní podprostor, které byly dále analyzovány samostatně. Převážná část celkové variability byla spojena s afinními tvarovými rozdíly, které jsou identické v celé studované oblasti ruky. Jejich větší část představovala střižnou změnu v proximodistálním směru, menší část pak napínání odpovídající změnám v šířce ruky. Toto napínání také silně korelovalo s velikostí ruky. Mezipohlavní rozdíly představovala afinní změna, ve které byla proximodistální střižná změna neoddělitelně spojena se změnami v relativní šířce ruky. Lokální neafinní pohlavní rozdíly byly zaznamenány v určitých článcích prstů a mohou souviset s rozdíly v poměrech délek prstů. Domníváme se, že oddělení globálních a lokálních sexuálně dimorfních znaků ruky může pomoci blíže ozřejmit původ/počátek jejich dimorfismu v rané ontogenezi – čím lokálnější znak, tím později se v ontogenezi zakládá. Dimorfní znaky lokální a globální by proto mohly být ovlivněny odlišnými ontogenetickými faktory.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Chocholoušek, M., Z. Fulín, and J. Janoušek. "Vývoj autoklávu pro zkoušení materiálù v prostøedí tìžkých tekutých kovù / Development of autoclave for testing materials in the environment of heavy liquid metals." Koroze a ochrana materialu 59, no. 3 (November 1, 2015): 73–76. http://dx.doi.org/10.1515/kom-2015-0017.

Full text
Abstract:
V rámci projektu SUSEN rozšiřuje společnost CVŘ oblast výzkumu na prostředí těžkých tekutých kovů se zaměřením korozního vlivu média na mechanické vlastnosti materiálů. Součástí je vývoj korozních autoklávů pro zkoušení tahových a únavových vlastností a také vlastností v oblasti tečení. Zkušební cela je určena pro zkoušky do teplot 600 °C s regulací obsahu kyslíku v médiu (olovo, eutektikum olovo-bismut). Pro zabezpečení těsnosti a umožnění regulace obsahu kyslíku je v systému udržována ochranná atmosféra argonu s provozním přetlakem do 2 bar. Systém je řešen jako dvoukomorové provedení, kde jedna komora slouží k přípravě korozního média a druhá komora je určena pro materiálové zkoušky. Tavící komora je řešena jako mobilní cela, kterou je možno připojit na další zkušební cely a provést přečerpání média. Zkušební cely jsou umístěny v pracovním prostoru zkušebních strojů a dimenzovány na maximální tahové zatížení 10 kN. Jsou vybaveny adaptéry pro uchycení tyčových vzorků bez závitových hlav a malých CT-vzorků. Navazující činnost bude zaměřena na vývoj měření deformace v tekutých těžkých kovech.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Chvojková, Edita, Štěpán Postulka, and Tereza Horáková. "Snijders-Oomen neverbální inteligenční test - recenze metody." TESTFÓRUM 6, no. 11 (October 4, 2018): 49–56. http://dx.doi.org/10.5817/tf2018-11-204.

Full text
Abstract:
SON-R 2½-7 je baterie pro měření fluidní inteligence určena pro děti ve věku 2;4 až 7;7 let. Jedná se o třetí revizi neverbálního inteligenčního testu původně určeného neslyšícím dětem. Později došlo k rozšíření metody i pro děti slyšící a poslední revize už obsahuje normy obecné. Svými autory je test považován za kulturně univerzální právě díky neverbální povaze, která na testované dítě neklade specifické nároky v podobě jazykových schopností.Dle našeho názoru je metoda použitelná v oblasti klinické, školní a poradenské psychologie. Omezená je pouze svou menší diferenciační schopností na obou koncích věkového rozložení. Kromě PPP a dalších specializovaných center najde využití i ve výzkumu. Vhodné je SON-R 2½ – 7 používat jako potvrzení výsledků předešlých metod či v situacích, kdy nelze administrovat běžnější inteligenční test. Metodu považujeme za kvalitní a je podle nás škoda, že česká adaptace nedosahuje kvalit odpovídajících testu samotnému, čímž jeho interpretační možnosti spíše narušuje.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Měření v časové oblasti"

1

Háněl, Petr. "Měření frekvenční stability oscilátorů v časové oblasti." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-220360.

Full text
Abstract:
The thesis focuses on measurements of oscillators’ frequency stability. The theoretical part describes the basic concepts of measurement of frequency, measuring systems and measurement errors. The second part of thesis describes the design of measurement system. The design contains all data for build prototype and software, including all source codes.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Palai-Dany, Tomáš. "Dielektrická spektroskopie karboxymetylcelulózy v časové oblasti." Doctoral thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-233477.

Full text
Abstract:
The dissertation deals with the time-domain dielectric relaxation spectroscopy of carboxymethylcellulose. The main attention was paid to the experimental part of research, mainly to the design and subsequent development of an experimental setup for the measurement of discharge currents and for their processing and analysis. The subject of the measurement is carboxymethylcellulose (CMC), which is a simple polysaccharide used in wide range of applications, among else also in biomedical engineering. The study of CMC properties has required the development of a new experimental set-up of original design, which includes the equilibration (short-circuiting) of a sample before the measurement, charging and discharging at defined time intervals, switching between these two modes, recording of measurement, adjustments and processing of measured signals up to Fourier transformation into the frequency domain and, finally, calculation of complex permittivity of the sample. The frequency dependence of complex permittivity or its imaginary part, obtained by Fourier transformation of discharge current in time domain, is then referred to as the dielectric spectrum. In view of the fact that current measurements were done at very low levels of measured signal (below 10-12 A) the whole measurement was no easy matter. The framework of the work also necessitated studies and subsequent resolution of problems associated with shielding, grounding, presence of noise and sensitivity to various ambient influences. The research work focused on a reliable and trustworthy measurement of very low discharge currents and, subsequently, mathematical processing of noise present in them, i.e., operations with the original, experimentally established signal in time domain, leading in principle to a digital filtration of measured dielectric data. A further pursued objective is the explanation of dielectric parameters of tested carboxymethylcellulose sample in the widest possible frequency spectrum. The integral part of the research was the selection and application of the method for the transformation of the adjusted signal to the frequency domain. The experimental works, including data processing, were carried out in the Department of Physics, Brno FEEC BUT. Measurements were done with Keithley 617 Electrometer, HP4284A Frequency Analyzer and Janis CCS-400-204 cryogenic system. The results were completed with results obtained at the V Department of Experimental Physics, Centre for Electronic Correlations and Magnetism, University of Augsburg, Germany.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Káňa, Vojtěch. "Automatizované měření charakteristik dvojbranů v DC, AC a časové oblasti." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-316444.

Full text
Abstract:
This master´s thesis describes about automated measurements of two – ports of frequency, time and DC area. Gradually, there is elaborated several theoretical foundations dealing with this issue. For example, different types of buses, available programs and general theory of two – ports circuits. Also a method for solving and implementing a measuring device for communication between apparatuses and DUT is designed and described. In conclusion, the results and evaluation of measurement are processed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Štverka, Dalibor. "Analýza koaxiálních a jednovodičových nehomogenních struktur v časové oblasti." Doctoral thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-233486.

Full text
Abstract:
The work considers pulse wire-guided electromagnetic (EM) waves. The main contribution of the work is the original design of the isolation bushing for maximizing of the received wave (echo) thanks to the results of the numerical simulations, the acquirement of the new acknowledges of the reflections of the guided EM wave from the various boundaries, the construction of PML layers for FDTD simulations in rotational coordinates, the advances made in temporary excitation sources for FDTD and the formulation of the program code for FDTD in rotational coordinates in Matlab environment. The rightness of the numerical simulations was verified in practical experiments. The practical exploitation of the results is supposed in instrumentation and control technology - the level measurement in reservoirs.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Cigánek, Jan. "Hranové konečné prvky v časové oblasti." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2010. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-218744.

Full text
Abstract:
Diplomová práce se zabývá metodou hybridních (hranových a uzlových) konečných prvků ve frekvenční i časové oblasti. Tato metoda je použita pro analýzu vlnovodu parallel-plate, v kterém jsou umístěny dvě dielektrické vrstvy. Jako ukončení vlnovodu je implementována dokonale přizpůsobená vrstva označována PML. Projekt řeší možný výběr PML vrstvy v časové oblasti. Metoda je programována v programu MATLAB a výsledky jsou porovnány s programem COMSOL Multiphysics.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kubát, Milan. "Borcení časové osy v oblasti biosignálů." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-220845.

Full text
Abstract:
This work is dedicated to dynamic time warping in biosignal processing, especially it´s application for ECG signals. On the beginning the theoretical notes about cardiography are summarized. Then, the DTW analysis follows along with conditions and demands assessments for it’s successful application. Next, several variants and application possibilities are described. The practical part covers the design of this method, the outputs comprehension, settings optimization and realization of methods related with DTW
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Lábsky, Balázs. "Metody analýzy přenosových struktur v časové oblasti." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-218020.

Full text
Abstract:
This work deals with techniques of time-domain analysis of interconnects. After a studying crucial issue of time-domain analysis of interconnects methods of modeling and simulation simple interconnects in electrotechnics are described. For transient effect analysis two elementary methods can be used: the state variable method and the FDTD (Finite - Difference Time - Domain) method. The FDTD method can be used to solve partial differential equations in time domain, for instance equations of transmission lines. The method is very effective and delivers satisfactory results in case of linear and non-linear lines with a single “live” conductor. The method can be easily programmed in Matlab.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Peprníčková, Anna. "Absorpční měření nanočástic v IR oblasti." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-220043.

Full text
Abstract:
This diploma thesis is focused on measurements of nanoparticles infrared absorption. In project is made literar research of sensors in part of IR area, principal design of detector controled by microcontroller for measurement absorption properties of solutions of nanoparticles and microparticles in IR area with diode detector and bank of optical filtres. According to this design of device microcontroller and display device was chosen. This work contains program design for microcontroler and display unit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Fasora, Pavel. "Modelování vlnovodů metodou konečných prvků v časové oblasti." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-217800.

Full text
Abstract:
The thesis deals with frequency domain finite elements and time domain finite elements. Derivation of the wave equation, generation of the discretization mesh and the composition of matrices for solving wave equation are presented. Exploitation of COMSOL Multiphysics for the analysis of the electromagnetic wave propagation in a wave guide is explained. Finally, in this thesis is described the m-file of MATLAB for analyzing electric field intensity of the waveguide in longitudinal direction to both domain. In last part is concisely exposed perfect match layers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Gutovský, Jan. "Experimentální měření v oblasti průmyslového sušení textilu." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-231375.

Full text
Abstract:
The main aim of this thesis is to provide and explore main factors that affect a drying process. The first part contains brief description of the drying process and focuses on a convectional industrial drying process. The following section discusses the theory of an experiment planning followed by an experiment design of the compact tumble industrial dryer. The thesis also includes an exact description of the executed experiment, then outputs of the measurements and model characterizing the drying process of the tested dryer. The last part deals with the methodology and recommendations for the measurements in operating conditions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Měření v časové oblasti"

1

Procházková, Dana, ed. Řízení rizik procesů a bezpečnost složitých technických děl. ČVUT v Praze, 2020. http://dx.doi.org/10.14311/bk.9788001067864.

Full text
Abstract:
Předložený sborník odborných článků dokládá výsledky celoroční odborné a organizační práce v předmětné oblasti. Obsahuje výsledky z širokého spektra oborů, které přispívají k řízení a vypořádání rizik ve prospěch bezpečnosti. Články obsahují výsledky: - teoretických studií, - zpracování rozsáhlých datových souborů, - experimentálních prací, - zkušenosti z praxe. Sdělení ve sborníku jsou uspořádána alfabeticky dle příjmení prvního autora s přihlédnutím k počtu autorů. Řada článků obsahuje výsledky národních projektů. Články v předložené publikaci byly recenzovány a upraveny podle připomínek recenzentů. Výsledky uvedené ve sděleních ukazují, že i navzdory velkému množství poznatků o technických dílech, jejich zařízeních, ́ strukturách, vzájemných propojení, rizicích a bezpečnosti, se havárie a selhání technických zařízení a technických děl stále vyskytují. Příčin je několik: - dynamická proměnlivost světa, - nedostatečné lidské znalosti a schopnosti, - pomalé používání poznatků a zkušeností získaných v praxi, - neuspokojivé povědomí o rizicích a jejich důsledcích pro technická díla a veřejný zájem. Studie havárií a selhání technických zařízení a děl ukazují, že důležitým faktorem pro zajištění bezpečnosti je jak kvalitní technická obsluha, tak správná realizace odpovědnosti na různých úrovních řízení. Obsluha musí být založena na kvalitních datech z měření a na použití správných technických postupů. Lidský faktor se projevuje jako základním činitel při řízení rizik ve prospěch bezpečnosti, a to na všech úrovních řízení a provádění činností. Shromážděné poznatky také ukazují, že při prevenci havárií a selhání je třeba se vyvarovat, jak velkých chyb v prevenci rizik, tak výskytu drobných chyb, jejichž realizace v krátkém časovém intervalu je nebezpečná. Proto u řízení rizik ve prospěch bezpečnosti složitých technických děl je důležitá aplikace systémového pojetí a zvážení proměnnosti limitů a podmínek v prostoru a čase.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Měření v časové oblasti"

1

Palová, Zuzana, and Jarmila Šebestová. "Měření regionálních disparit v sociální oblasti." In XIX. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Sborník příspěvků. Brno: Masaryk university, 2016. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-8273-2016-57.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography