Academic literature on the topic 'Moterys'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Moterys.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Moterys"

1

Gustainienė, Marytė. "Smurto prieš moteris priežastys ir prevencija." Sociologija. Mintis ir veiksmas 15 (June 28, 2005): 110–21. http://dx.doi.org/10.15388/socmintvei.2005.1.5988.

Full text
Abstract:
Straipsnyje analizuojamos smurto prieš moteris priežastys šeimoje: patriarchalinio modelio įtaka, skurdas, istorijos kontekste suformuotas požiūris į moterį, depresija, nemokėjimas konstruktyviai spręsti konfliktus. Straipsnyje aiškinamos prevencinės galimybės, stengiantis užkirsti kelią smurtui prieš moteris, cituojami straipsniai iš Lietuvos Baudžiamojo Kodekso (1999) apie bausmes smurtautojams, minimas Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas (1998), nagrinėjama psichologinių tarnybų pagalba moterims, nukentėjusioms nuo smurtautojų. Atlikto pilotinio tyrimo rezultatais įrodoma, kad moterys konfliktuoja ir pykstasi su vyrais šeimoje dėl vyro girtuokliavimo, nepriteklių ir vaikų auklėjimo, dėl nuolatinio žeminimo. Moterys smurtą išgyvena labai sunkiai, jaučia įtampą ir baimę, neapykantą ir pažeminimą. Jos nėra savarankiškos ir ekonomiškai priklauso nuo vyro. Moterys apie patirtą smurtą nuo vyro policijai praneša retai. Visa tai lieka neišsprendžiama, nes moterys atleidžia skriaudėjams ir toliau su jais gyvendamos kenčia. Straipsnyje laikomasi nuostatos, kad visuomenė turi žinoti apie moterų padėtį šeimoje.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kondratavičienė, Virginija, and Dovilė Gadeikytė. "SOCIALINIO DARBUOTOJO VEIKLOS POREIKIS SPRENDŽIANT MOTERŲ, SERGANČIŲ KRŪTIES VĖŽIU, SOCIALINES – PSICHOLOGINES PROBLEMAS." Sveikatos mokslai 24, no. 6 (May 20, 2014): 45–50. http://dx.doi.org/10.5200/sm-hs.2014.111.

Full text
Abstract:
Krūties vėžys – viena dažniausiai pasitaikančių moterų onkologinių ligų. Kasmet sergamumas šia liga vis didėja. Pastebėta, kad šia liga serga vis jaunesnės moterys. Pastaraisiais metais Lietuvoje kasmet nustatoma apie 1300 naujų krūties vėžio atvejų. Sirgdamos šia liga, moterys susiduria su įvairiomis psichologinėmis ir socialinėmis problemomis. Dėl gydymo dažnai pasikeičia moters išvaizda, moteris atsiriboja nuo aplinkinių, artimųjų, nuolatos jaučia baimę ir nerimą dėl savęs, artimųjų ir ateities, taip pat nuolat patiria stresą, kurį sukelia gydymo pasekmės ir kiti stresoriai. Todėl labai svarbu išsiaiškinti, koks yra socialinio darbuotojo veiklos poreikis sergančioms moterims, kad būtų galima padėti joms sumažinti keliamas socialines – psichologines problemas. Apklaustos moterys teigė, kad socialinis darbuotojas joms būtų labai naudingas, kadangi esant stacionarioje gydymo įstaigoje dažnai atsiranda įvairių klausimų ne tik joms, bet ir jų artimiesiems. Apklaustos moterys išreiškė konsultacijų poreikį joms ir jų artimiesiems apie reabilitacinėms paslaugoms priklausančias sanatorijas, socialinės paramos išmokas, taip pat jos norėtų, kad socialinis darbuotojas konsultuotų apie savipagalbos grupes. Apklaustos moterys norėtų, kad socialinis darbuotojas suteiktų joms daugiau informacijos apie kompensacinę techniką ( specialias liemenėles) ir jos gavimą, moterų, sergančių krūties vėžiu, teises ir jas ginančius įstatymus.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Paliulytė, Virginija, Kristina Zdanytė, and Viktorija Žitkutė. "VEIKSNIAI, TURINTYS ĮTAKOS MOTERS PASITENKINIMUI PLANINIU GIMDYMU IR PLANINE CEZARIO PJŪVIO OPERACIJA." Medicinos teorija ir praktika 22, no. 2 (May 13, 2016): 133–38. http://dx.doi.org/10.15591/mtp.2016.019.

Full text
Abstract:
Reikšminiai žodžiai: pasitenkinimas gimdymu, gimdymas, cezario pjūvio operacija. Tyrimo tikslas. Nustatyti veiksnius, lemiančius gimdyvių pasitenkinimą gimdymu planinio gimdymo arba planinio cezario pjūvio metu. Metodika. Prospektyvinis anketinis tyrimas atliktas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (VUL SK) Akušerijos ir ginekologijos centre 2015 m. sausio–kovo mėnesiais. Dalis anketos pildyta prieš gimdymą, dalis – pirmą parą po gimdymo. Tyrime dalyvavo 59 moterys. Duomenys apdoroti „Excel“, SPSS17 programomis. Rezultatai laikyti statistiškai reikšmingi, kai p < 0,05. Rezultatai. Statiškai reikšmingai nenustatyta, kad labiau pasitenkinusios natūraliu gimdymu moterys tokį būdą rinktųsi ir kito gimdymo metu. Rastas statistiškai patikimas ryšys, kad pasitenkinimas gimdymu netiesiogiai priklauso nuo laikotarpio, po kurio moteris atsikėlė iš lovos (p = 0,046). 44 proc. moterų teigė, kad pasitikėjimas personalu gimdymo metu padidėjo, 46 proc. – išliko toks pat, kaip ir prieš gimdymą, 10 proc. moterų nurodė sumažėjusį pasitikėjimą, tačiau tai nebuvo reikšmingas veiksnys galutiniam pasitenkinimo vertinimui. Moterys, kurios teigė, kad personalas nepakankamai jas informavo apie gimdymo eigą, pasitenkinimą vertino žemesniais balais. Jaučiamas skausmas po gimdymo ar operacijos statistiškai reikšmingai daro įtaką pasitenkinimui gimdymu (p = 0,047). Išvados. Moterys, kurios planavo gimdyti natūraliais takais, tačiau gimdymas pasibaigė CPO, savo pasitenkinimą gimdymu vertino mažesniais balais. Statistiškai patikimos koreliacijos tarp gimdymo būdo ir moters nuomonės, kokiu būdu ji norėtų gimdyti ateityje, negavome. Moterys, kurios teigė, kad personalas nepakankamai jas informavo apie gimdymo eigą, pasitenkinimą vertino žemesniais balais. Atlikus koreliacinę analizę tarp moters išsilavinimo ir baimės gimdyti ar tarp artimųjų dalyvavimo gimdyme bei moters pasitenkinimo statistiškai patikimas ryšys nebuvo nustatytas.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Raškevičiūtė, Jurgita Žana. "30-ųjų karta be moterų, arba Apie moters tapatybės vaizdinį Nikitos Chruščiovo laikotarpio spaudoje ir poezijoje." Literatūra 60, no. 1 (December 28, 2018): 54–83. http://dx.doi.org/10.15388/litera.2018.1.3.

Full text
Abstract:
[straipsnis ir santrauka lietuvių kalba; santrauka anglų kalba] Straipsnyje analizuojamas moters tapatybės suvokimas, Nikitos Chruščiovo valdymo laikotarpiu formuotas spaudoje (žurnale „Tarybinė moteris“) ir vadinamosios 30-ųjų kartos vyrų ir moterų poezijoje. Daroma prielaida, kad sudėtinga, nišinė moters kūrėjos padėtis tuomečiame literatūros lauke susijusi su jos suvokimo ir savivokos paradigmomis. Siekiant sukurti moters tapatybės formavimo ir supratimo kontekstą, pasirinkti skirtingi diskursai – ideologinį diskursą reprezentuojanti publicistika ir pasaulėvaizdžio paradigmas atskleidžianti poezija. Išryškėję santykiai, įtampos, perėmimas, nesutapimai, paneigimai, prieštaros atskleidžia sudėtingą ir įtemptą santykį tarp skirtingus tapatybės vaizdinius siūliusių ideologinės, vyriškosios ir moteriškosios paradigmų ir parodo, kaip vyrai ir moterys mėgino derinti tradiciškai paveldėtus, iš asmeninio santykio kylančius ir ideologijos diktuojamus suvokimo aspektus.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Mečėjus, Kernius, Julija Makajeva, Diana Ramašauskaitė, and Gediminas Mečėjus. "MOTERŲ POŽIŪRIS Į GIMDYMĄ PO PRAEITYJE BUVUSIOS CEZARIO PJŪVIO OPERACIJOS." Medicinos teorija ir praktika 21, no. 4.3 (December 10, 2015): 881–85. http://dx.doi.org/10.15591/mtp.2015.140.

Full text
Abstract:
Reikšminiai žodžiai: cezario pjūvis, požiūris į gimdymą, gimdymas po cezario pjūvio operacijos. Darbo tikslas. Įvertinti moterų žinias apie galimybę gimdyti natūraliais gimdymo takais po prieš tai buvusios cezario pjūvio operacijos (CPO) ir įvertinti veiksnius, lėmusius jų požiūrį arba nusiteikimą gimdyti. Darbo metodika. Atlikta retrospektyvi anoniminė anketinė apklausa Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos skyriuose nuo 2014 m. spalio 1 d. iki 2015 m. kovo 31 d. Gimdyvės suskirstytos į tris grupes: I – pagimdė natūraliais gimdymo takais, II – atlikta skubi CPO, III – atlikta planinė CPO iki gimdymo pradžios. Tirta antropometrinių veiksnių (amžiaus, ūgio, svorio), laiko tarp pirmos CPO ir paskutinio gimdymo ir nėščiosios nusiteikimo įtaka šio gimdymo baigčiai. Duomenų analizė atlikta naudojantis SPSS 20.0 programa. Skirtumai laikyti reikšmingi, kai p < 0,05. Rezultatai. Buvo apklausta 81 moteris, kuri pagimdė vieną išnešiotą naujagimį po praeityje buvusios cezario pjūvio operacijos. I grupėje buvo 20 moterų, II – 16 moterų, III – 45 moterys. Antropometriniai veiksniai ir nėštumo trukmė tarp grupių nesiskyrė. Apie galimybę po pirmos cezario pjūvio operacijos gimdyti natūraliais gimdymo takais žinojo 100 proc. I grupės, 81,2 proc. II grupės ir tik 46,7 proc. III grupės moterų. III grupėje 17,8 proc. moterų manė, kad CPO gali būti atliekama nėščiajai pageidaujant. Kito gimdymo metu gimdyti natūraliais takais norėtų 75 proc. I grupės, 87,5 proc. II ir tik 46,7 proc. III grupės moterų (p < 0,05). Po gimdymo geriausiai jautėsi I grupės moterys. Nėščiųjų kursai ir nėštumą prižiūrintys gydytojai turėjo daugiausia įtakos moterims pasirengti gimdyti natūraliais gimdymo takais. Išvados. Moterų antropometriniai duomenys (amžius, ūgis, svoris) ir nėštumo trukmė nėra reikšmingi gimdymo taktikos parinkimo veiksniai. Moterys, kurioms buvo atlikta planinė CPO, nebuvo nusiteikusios gimdyti natūraliais gimdymo takais. Geriausiai po gimdymo jautėsi natūraliais gimdymo takais pagimdžiusios moterys. Ateityje jos taip pat prioritetą teiktų gimdymui natūraliais takais.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Vaškelytė, Alina, and Regvita Šaduikytė. "PARAMOS IR PAGALBOS TEIKIMAS MOTERIMS PIRMAISIAIS MĖNESIAIS PO GIMDYMO." Health Sciences 30, no. 6 (November 24, 2020): 191–94. http://dx.doi.org/10.35988/sm-hs.2020.163.

Full text
Abstract:
Pirmaisiais mėnesiais po gimdymo moteris ir visa šeima turi prisitaikyti prie daugybės socialinių, psichologinių bei fizinių pokyčių. Per šį laikotarpį šeima turi išmokti naujų gebėjimų – rūpintis naujagimiu. Moteris, su nau­jagimiu išvykusi iš ligoninės į namus, patiria daugybę problemų, tokių kaip skausmingas žindymas, laktacijos stoka, nerimas, depresija, pervargimas. Siekiant atskleisti, kokią paramą ir pagalbą moterys gauna pirmaisiais mėne­siais po gimdymo, buvo atliktas kokybinis tyrimas. Tai­kytas individualaus pusiau struktūruoto interviu metodas. Tyrime dalyvavo penkios moterys. Interviu duomenys buvo analizuojami kokybinės turinio analizės metodu. Tyrimo rezultatai atskleidė, jog moterys pirmaisiais mė­nesiais po gimdymo daugiausia paramos ir pagalbos su­laukė iš savo vyro, šeimos bei draugių. Moterims trūko sveikatos priežiūros specialistų „vieningesnės nuomo­nės“. Pirmasis sveikatos priežiūros specialisto apsilan­kymas namuose suteikė daug žinių bei praktinių gebė­jimų. Moterys interviu metu pasakojo, kad pirmaisiais mėnesiais po gimdymo patyrė psichologinių bei žindymo sunkumų. Informacijos tyrimo dalyvės lengviausiai ir greičiausiai rado internete, tačiau susidūrė su informa­cijos gausa ir dezinformacija. Naudingos buvo žinios, gautos nėštumo metu skaitant knygas, bei anksčiau au­ginant jaunesnes seseris ar brolius.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Siaurusevičiūtė, Justina, and Giedrė Širvinskienė. "Moters nėštumo priėmimo bei motinystės identifikacijos sąsajos su artimų žmonių reakcija į nėštumą." Lithuanian Obstetrics & Gynecology 23, no. 4 (December 20, 2020): 320–25. http://dx.doi.org/10.37499/lag.107.

Full text
Abstract:
Tyrimo tikslas. Išanalizuoti nėščių moterų nėštumo priėmimo bei motinystės identifikacijos sąsajassu artimų žmonių (vyro/partnerio, moters motinos bei tėvo) reakcijomis į moters nėštumą. Tyrimo metodai.Anoniminė anketinė nėščiųjų apklausa vykdyta 2018 m. gruodžio – 2019 m. kovo mėn. keliose Kauno miestosveikatos priežiūros įstaigose. Tyrime dalyvavo 217 nėščiųjų. Rezultatai. Tyrimas parodė, kad geresnis moterų savo nėštumo priėmimas buvo susijęs su pozityvesnėmis vyro/parterio, motinos ir tėvo reakcijomis į jos nėštumą. Susituokusios moterys pozityviau priėmė nėštumą nei su partneriu nesusituokus gyvenančios moterys. Geresnė nėščiųjų motinystės identifikacija buvo susijusi su pozityvesnėmis vyro/partnerio ir moters motinos reakcijomis į jos nėštumą, pačios moters geresniu savo nėštumo priėmimu ir ryškiau buvo išreikšta trečią nėštumo trimestrą. Kiti tirti socialiniai, demografiniai ir nėštumo veiksniai nebuvo susiję su moters nėštumo priėmimu ir motinystės identifikacija. Išvados. Teigiama artimų žmonių, ypač vyro/partnerio, reakcija į nėštumą gali palengvinti moters nėštumo priėmimo be motinystės tapsmo procesus, o neigiama – juos komplikuoti.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bielskytė, Kristina, and Jurgita Smilgienė. "MOTERŲ, AUGINANČIŲ VAIKUS, SUNKUMAI DERINANT ŠEIMĄ IR KARJERĄ." Jaunųjų mokslininkų darbai 2, no. 46 (November 25, 2016): 6–11. http://dx.doi.org/10.21277/jmd.v2i46.54.

Full text
Abstract:
Šeimos ir karjeros derinimas – kiekvienam žmogui aktuali problema, tačiau dažniausiai su tuo susiduria moterys, auginančios vaikus. Visuomenėje tebevyrauja stereotipas, kad moteris turi aukotis dėl šeimos. Išanalizavus mokslinę ir metodinę literatūrą išsiaiškinta, kad moterims, auginančioms vaikus, karjeros derinimą sunkina šie veiksniai: 1) profesinio ir asmeninio gyvenimo derinimo konfliktas; 2) karjeros pertrūkiai; 3) nelankstus vaikų priežiūros organizavimo pobūdis; 4) lyčių vaidmenys (lyties diskriminacija); 5) darbdavių požiūris į reprodukcinio amžiaus moteris.Tyrimo tikslas – ištirti, kokių sunkumų kyla moterims, auginančioms vaikus ir derinančioms šeimą ir karjerą. Tyrimo duomenys buvo rinkti taikant pusiau struktūruoto interviu metodą. Interpretuojant duomenis naudotasi turinio analizės metodu. Taikyta tikslinė informantų atranka (tyrimo dalyvės – penkios moterys, auginančios vaikus ir derinančios šeimą ir karjerą). Empirinio tyrimo rezultatai liudija, kad didžiausias sunkumas moterims yra profesinio ir asmeninio gyvenimo derinimo konfliktas. Sunkumus lemiančios priežastys dažniausiai yra šios: laiko stoka, darbdavių nesupratingumas ir namų rutina, sąlygojanti socialinių ir profesinių įgūdžių stoką. Dermės sėkmę lemia vaidmenų kaita ir tolygus darbo ir pareigų pasidalijimas šeimoje. Moterys akcentuoja, kad valstybės politika nėra orientuota į pagalbą moterims, norinčioms derinti šeimą ir karjerą.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Vaitkūnaitė, Austėja, Žaneta Mickienė, Jolanta Juozapavičienė, and Sandrija Čapkauskienė. "SUBJEKTYVIŲ IR OBJEKTYVIŲ MOTERS ODOS BŪKLĖS RODIKLIŲ POKYČIAI MENSTRUACINIO CIKLO METU." Health Sciences 29, no. 6 (December 17, 2019): 45–47. http://dx.doi.org/10.35988/sm-hs.2019.097.

Full text
Abstract:
Menstruacinio ciklo metu kiekviena sveika vaisingo amžiaus moteris patiria ciklinius fiziologinius pokyčius. Dėl kintančių hormonų koncentracijos kraujyje, pastebimi tam tikri įvairių audinių bei organų, taip pat ir odos būklės, pokyčiai. Kinta odos riebumas, jautrumas, tankumas bei daugelis kitų rodiklių. Kintant moterų gyvenimo būdui ir sąlygoms, keičiantis visuomenės socialinėms normoms, ankstėjant menarchei, moterys vis didesnę dalį savo gyvenimo patiria menstruacijas bei su jomis susijusius organų ir funkcijų, tarp jų ir odos, pokyčius, todėl kosmetologui, norinčiam užsitikrinti profesinę sėkmę, būtina gilintis į šių pokyčių dinamiką. Šio tyrimo tikslas – įvertinti subjektyvius ir objektyvius odos būklės rodiklių pokyčius moters menstruacinio ciklo metu. Kintant hormonų, ypač estrogeno, koncentracijai, moters menstruacinio ciklo metu pastebimi įvairūs odos būklės pokyčiai: kinta jautrumas, riebumas, drėgmė, spalva ir kt. Tyrimo metu labiausiai išryškėjo U zonos riebumo padidėjimas 34-45 metų amžiaus grupėje. Subjektyvūs odos būklės rodikliai taip pat ženkliai pakito abiejose amžiaus grupėse.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Sąlyga, Jonas, Vitalija Paškevičienė, and Geriuldas Žiliukas. "Sergančiųjų krūties vėžiu gyvenimo kokybės analizė." Sveikatos mokslai 25, no. 6 (December 31, 2015): 5–10. http://dx.doi.org/10.5200/sm-hs.2015.109.

Full text
Abstract:
Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga, kuri sudaro apie 32 proc. moterų piktybinių navikų. Susirgus krūties vėžiu blogėja ne tik moters bendra sveikata, bet ir gyvenimo kokybė. Todėl ši tema nepraranda savo aktualumo, kadangi didelis dėmesys turi būti skiriamas sergančiųjų krūties vėžiu gyvenimo kokybės gerinimui. Tyrimo tikslas – įvertinti sergančiųjų krūties vėžiu gyvenimo kokybę. Tyrimo metodika. Atliktas kiekybinis tyrimas. Naudoti instrumentai: anketinė apklausa, kuri sudaryta remiantis standartizuotomis anketomis EORTC QLQ – C30, EORTC QLQ – BR23 bei SF – 36 klausimynu. Taikyta aprašomoji duomenų analizė, naudojant MS Excel 2003 skaičiuoklę. Imtį sudarė – 59 pacientės. Tyrimas atliktas laikantis etikos principų. Tyrimo rezultatai. Nustatyta, kad moterys, sergančios krūties vėžiu, vertindamos savo bendrą gyvenimo kokybę, susijusią su fizine sveikata, labiausiai jautė laisvalaikio (41 proc.), darbo apribojimus dėl fizinių problemų (64 proc.), taip pat daugiausia buvo prastesnis savo sveikatos vertinimas (35 proc.). Atsižvelgiant į respondenčių išsilavinimą, savo sveikatą šiek tiek prasčiau vertino moterys, turinčios aukštesnįjį išsilavinimą. Analizuojant pooperacinio periodo ypatumus gyvenimo kokybei labiausiai moterims pasireiškė kosmetinio defekto sukelti neigiami jausmai (35 proc.), dėl kosmetinio defekto pakitęs gyvenimo būdas (59 proc.), moteriškumo sumažėjimas (24 proc.). Lyginant ištekėjusių ir išsiskyrusių/našlių respondenčių atsakymus į klausimą, ar dėl ligos ir gydymo yra bent kartą pasijutusios mažiau moteriškos, verta pažymėti, jog ištekėjusios moterys kur kas dažniau pasijusdavo mažiau moteriškos negu išsiskyrusios ar našlės. Sergančiųjų krūties vėžiu gyvenimo kokybei įtakos turėjo šie psichoemocinės būklės aspektai: atsiradęs nerimas, baimė dėl ligos atsinaujinimo ir išplitimo (78 proc.), depresija (56 proc.) nepilnavertiškumo jausmas (32 proc.), asmenybės (49 proc.) ir dvasinės būklės pokyčiai (47 proc). Išvada. Sergančiųjų krūties vėžiu gyvenimo kokybei įtakos turi fizinė, dvasinė sveikata, psichoemocinė būklė bei pooperacinis periodas. Todėl ypatingas dėmesys turi būti skiriamas gerinti moterų psichoemocinę būseną ir gyvenimo kokybę.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Moterys"

1

Girskienė, Inga. "Butaforinės moterys." Bachelor's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2010. http://vddb.laba.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2010~D_20100903_165130-64960.

Full text
Abstract:
Darbe nagrinėjamos butaforiškumo ir moteriškumo sąsajos bei pateikiama meninė jų vizualizacija. Apžvelgiama bendroji butaforijos samprata, ieškoma butaforijos apraiškų kultūroje, mene ir madoje. Koncentruojantis ties mados butaforijos apraiškomis, analizuojamos sudėtinės kostiumo dalys, nagrinėjama ar drabužis, kaip kostiumo detalė, gali butaforizuoti jį dėvintįjį. Atsižvelgus į drabužio galią butaforizuoti, išskirtas labiausiai šią galią įprasminantis drabužis – korsetas. Jis pasirinktas, kaip meninės raiškos priemonė praktines darbo dalies fotografijose, vizualizuojant butaforinę moterį. Ši sąvoka teorinėje darbo dalyje nagrinėjama masinės ir moderniosios (postmoderno) kultūros kontekste, analizėje atsižvelgiant į feminizmo atstovių teiginius. Darbe taip pat aptarti populiariausi šiuolaikinėje visuomenėje moters įvaizdžiai bei jų kūrimo principai. Daug dėmesio skiriama mados fotografijai ir grafiniam dizainui, koncentruotasi ties kalendorių dizaino sritimi. Grafinio dizaino ir fotografijos dermė naudojama, išryškinant butaforinės moters sąvoką praktinei darbo daliai sukurtame kalendoriuje. Įvertinus ir išnagrinėjus butaforinės moters sąvoką bei vizualizaciją fotografijos mene, aptariamas darbo temos aktualumas pedagogikai bei praktinis darbo tematikos pritaikymas meninio ugdymo srityje.
The object of this study is to investigate specific sham woman image in art works, and to analyse the treatment of woman as object in art and society. To analyse the general conception of props and sham, look through the cultural history on purpose to find how they were used in practical part of art. The author of this study examines the sham principle in fashion, analyses components of the costume and focuses on phenomenon how the part of the costume can change the person into the sham object. The corset is used as such changing part of the costume. It is chosen as the artistic expression of the practical work of women photographers trying to visualize sham principle. The concept of theoretical part deals with the culture for and (postmodern) culture in the context of the feminist analysis of the representatives of the claims. Also the most popular images of woman in art and the main principles of making these images were discussed in this study. A lot of attention was paid to fashion photography and also graphic design, having an assumption that most important part of graphic design for this study is calendar design. The correlation between art photography and graphic design was used as purpose to expose visualization of sham woman in calendar which was designed especially for this study. Also the relevance for pedagogy and practical adaptation of this study in the fields of art education were evaluated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Zeringytė, Roma. "Moteris visuomenėje Heinricho Bölio vėlyvuosiuose kūriniuose ("Grupinis portretas su dama", "Prarasta Katarinos Blum garbė", "Moterys priešais upės peizažą"." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2006. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2006~D_20060606_131420-86025.

Full text
Abstract:
Thema der Abschlussarbeit zur Erlangung des Magistertitels in Literaturwissenschaften lautet „Frau in der Gesellschaft im späten Werk von Heinrich Böll“. Es werden drei Werke untersucht, d.h. zwei Romane „Gruppenbild mit Dame“ (1971), „Frauen vor Flußlandschaft“ (1985) und die Erzählung „Die verlorene Ehre der Katharina Blum“ (1974). Die Auswahl des Themas und des Untersuchungsobjekts haben zwei Behauptungen von Dorothee Römhild beeinflusst. In ihrem Buch „Die Ehre der Frau ist unantastbar: das Bild der Frau im Werk Heinrich Bölls“ (1991) behauptet sie, der Forschungsstand des Schaffens von Heinrich Böll, was das Thema „Frau“ betrifft, erweise sich als lückenhaft. Zugleich macht die deutsche Literaturwissenschafterin aufmerksam darauf, dass beschreibende – nicht wertende – Arbeiten über die „Rolle“, das „Bild“ oder die „Darstellung“ der Frau in..., bei..., in einem patriarchalisch geprägten Literaturbetrieb immer noch die Norm seien. Das zu untersuchende Problem wird mit der Suche nach der Wilden Frau, d. h. nach dem Urbild oder Geist der Frau, in der Gesellschaft verbunden. Hauptziel der Abschlussarbeit ist zu zeigen, dass die drei erwähnten Werken von H. Böll sowohl die Bilder der Wilden Frau, als auch den Werdegang der Frau transportieren. Im Untersuchungsverfahren der Abschlussarbeit bedient man sich einer Interpretationsmethode und des feministischen Forschungsansatzes. Da es vier Methoden oder Ansätze frauenspezifischer Forschung gibt, sollen sie kurz... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Jankutė, Lina. "Moterys darbo rinkoje:padėtis ir įsidarbinimo problemos (Šiaulių m.pavyzdžiu)." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2005. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2005~D_20050606_174331-63514.

Full text
Abstract:
In this thesis of master there are analysed women’s situation in the labour market, the trends of unemployment changes and the main unemployment reasons, there are submitted the results of the realization of labour market policy. In the first part of work there are analyzed the theoretical aspects of employment and unemployment, the interaction between labour market and labour force, the reasons of rise in unemployment, the economic social consequences of unemployment. There are also analysed the measures of labour market state regulation and the main trends of unemployment and poverty reduction in Lithuania. In the second part of the thesis there are analysed the trends of women’s situation in Lithuanian, EU and global labour market, assurance of equal rights of men and women in the field of employment. In the third part of the work the analyse is concretized to the level of Siauliai city. There are analyzed the activity of Siauliai jobcentre and the employment policy that this centre realize. There are also overlooked the employment measures that help to solve the compatibility of labour force demand and supply. There was made the questionnaire inquiry that confirmed the hypothesis of science research formulated by the authors of the thesis, that the main reason of women unemployment in Siauliai city is the lack of qualification.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kibildė, Justina. "Mergaičių seksualizacija fotografijose instaliacija – fotografijų ciklas „Mažosios moterys“." Bachelor's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2012. http://vddb.laba.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2012~D_20120831_105548-71647.

Full text
Abstract:
Justina Kibildė – Mergaičių seksualizacija fotografijose, instaliacija – fotografijų ciklas „Mažosios moterys“: Audiovizualinio meno studijų bakalauro baigiamasis darbas / vadovas A. Uogintas; Šiaulių universitetas, Menų fakultetas, Audiovizualinio meno katedra. Šiauliai, 2012 m.. 56 p.
Kibildė Justina – Sexualisation of girls in photography, installation – cycle of photographs „Little women“: Closing Bachelor’s work of media art studies / lecturer A. Uogintas; Šiauliai university, Faculty of arts, Media art department. Šiauliai, 2012. 56 p.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Norvaišaitė, Eglė. "Moterų nusikalstamumas." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2009. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2008~D_20090908_194049-30632.

Full text
Abstract:
Literatūroje nėra vieningo apibrėžimo, tiksliai apibūdinančio nusikalstamumą, tačiau daugelis kriminologų nusikalstamumą įvardina kaip socialinį teisinį reiškinį, susijusį su visuomenės socialine, demografine, politine, moraline, ekonomine bei teisine situacija, jos raida ir pokyčiais. Daugelis kriminologų pripažįsta, kad nusikalstamumas yra socialinis reiškinys, atskirų individų veiklos visuminis rezultatas, kuris yra vertintinas atsižvelgiant į konkrečias istorines sąlygas. Moterų nusikalstamumas yra žymiai mažesnis nei vyrų nusikalstamumas - 2007 m. Lietuvoje tarp visų įtariamų (kaltinamų) asmenų, moterys sudarė 11 %. Moterų įvykdytų nusikalstamų veikų struktūroje dominuoja turtiniai nusikaltimai – vagystės, plėšimai, bei nusikalstamos veikos, susijusios su disponavimu narkotinėmis medžiagomis. Dažniausiai nusikalsta 21-39 metų amžiaus moterys, turinčios pagrindinį arba vidurinį išsilavinimą. Tarp nuteistųjų moterų dažna alkoholio/narkotikų priklausomybės problema, padidinta psichinių negalavimų rizika. Pastaraisiais metais moterų nusikalstamumas išlieka beveik pastovus, matomas nežymus augimas atskiruose segmentuose, tačiau lyginant moterų nusikalstamumo rodiklius su bendrais nusikalstamumo rodikliais, procentinė moterų nusikasltamumo dalis kinta labai nežymiai. Lietuvos moterų nusikasltamumą su kitų šalių moterų nusikalstamumu sunku lyginti visų pirma dėl skirtingos įstatymų leidybos, bausmių sistemos ir baudžiamosios politikos apskirtai. Be to, reikia atsižvelgti į... [toliau žr. visą tekstą]
There are no one opinion about the determination of criminality. Most of the criminologists agree, that criminality is social-legal construct, which is bound up to development and variation of the social, demographic, political, moral, economical and legal situation. Eventually, criminality is social construct, the common result of different individual’s actions, and should be estimated according to historical condition. Women commit a small share of all crimes – in the year 2007 among all suspects, women comprised about 11 %. Women mostly commit offences against property - theft, robbery, and drug offences. 21-39 years old women, with basic or secondary education commit most of offences. Alcohol/drugs addiction, mental troubles are widespread among convicted women. Recently female criminality remains stable, except marginal increase in different sections. It is difficult compare female criminality in Lithuania with female criminality abroad, because of different legislation, penal system and criminal policy overall. Furthermore, historical, political, social, economical conditions, women position must be taken into consideration. Different criminological theories tried to explain female criminality concentrating on various factors, although the main explanations of female crime haven’t been proved.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Karaliūnienė, Danutė. "Moterys šiuolaikiniame parlamentarizme: socialinio - politinio portreto Lietuvoje kontūrai ir jų pokyčiai." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2007. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2007~D_20070816_174733-51016.

Full text
Abstract:
XI. S a n t r a u k a Tema: “Moterys šiuolaikiniame parlamentarizme: socialinio – politinio portreto Lietuvoje kontūrai ir jų pokyčiai” . Nagrinėjama problema: šiuolaikinių moterų politikių požiūris į moteris politikes, jų asmenybę, vertybes, politinės veiklos motyvaciją, moterų vietą politikoje bei valstybės. Darbo tikslas : atlikti 2004-2008 m. Seimo moterų anketinę apklausą. Ištirti 20 a. pr. moterų visuomenininkų – Steigiamojo Seimo parlamentarių bei visų kitų tarpukario ir Nepriklausomybės metų - nuo 1990 m. Seimų moterų politikių socialinio - politinio portreto kontūrus bei nustatyti jų pokyčius. Darbo uždavinys : pateikti Steigiamojo Seimo, 1 – ojo, 2 - ojo, 3 – iojo Seimų laikotarpyje nuo 1920 m. iki 1926 m. moterų parlamentarių socialinio – politinio portreto pokyčius, atskleidžiant jų asmenybes, vertybes, politinę motyvaciją, tikslus, požiūrį į visuomenės procesus, moterų vietą tuometinėje politikoje, jų indėlį valstybės kūrime. - Pateikti 1990 m. Auk��čiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo, 1992 m., 1996 m., 2000 m, 2004 m. Seimų moterų politikių socialinio - politinio portreto kontūrus, atskleidžiant jų asmenybes, vertybes, politinę motyvaciją, tikslus, indėlį valstybės bei moterų vietą šiandieninėje politikoje. - Išnagrinėti ir pateikti empirinės apklausos tyrimo metodu surinktą medžiagą apie šiuolaikinės politikės požiūrį į moterį politikę, politinės veiklos perspektyvas, moters vietą bei indėlį politikoje. Iškėliau hipotezes: 1. Moterys, eidamos į... [toliau žr. visą tekstą]
X. S u m m a r y The topic of the thesis is Women in Modern Parliamentarianism: Outline of the Lithuanian Socio-political Picture and its Developments. The paper analyses the problem of the attitude of modern women politicians to other women politicians, their personality, values, a motivation of political activity, women’s place in politics as well as social and state problems. The aim of the work is to question current and former women Members of the Seimas, to analyze the socio-political portrait of women public activists and members of the Reconstituent Seimas of the beginning of the 20th century as well as women politicians from the interwar Seimas and the Seimas after the restoration of the independence in 1990. The task of the thesis is to examine the socio-political picture of women members of the 1st, 2nd, and 3rd Seimas in the period of 1920-1926, to establish their personalities, values, political motivation, objectives, the attitude to social processes, women’s place in the politics of the time and their contribution to the formation of the state. To present the socio-political picture of women politicians of the Supreme Council – the Reconstituent Seimas of 1990, the Seimas of 1992, 1996, 2000 and 2004, to establish their personalities, values, political motivation, objectives, as well as the contribution in establishing the status of the state and women in today’s politics. The paper also aims at analyzing and presenting the material collected using an... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Renčeliauskaitė, Regina. "Politikių įvaizdis Lietuvos periodinėje spaudoje." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2009. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2008~D_20090908_201818-20479.

Full text
Abstract:
Darbe "Politikių įvaizdis Lietuvos periodinėje spaudoje" nagrinėjau moterų politikių įvaizdį. Bandžiau atsakyti į aktualius nūdienai klausimus, apie politikų įvaizdį Lietuvoje ir jo svarbą politinių kampanijų metu.
"Female Politicians in the Lithuania Media" - I wanted to discribe our cuntries political situacian and female image in Lithuania Media.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Česienė, Vida. "Tapimas socialinės rizikos šeima: moters perspektyva." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2010. http://vddb.laba.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2010~D_20100621_083857-96301.

Full text
Abstract:
Staigūs ekonominiai socialiniai pokyčiai Lietuvoje stipriai paveikė šeimą Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiriama socialinės rizikos šeimoms ir vaikams augantiems jose. Tokios šeimos statusas visuomenėje ar pačios šeimos narių tarpusavio santykiai lemia vaikų elgesio, emocines ir mokymosi problemas, bendraamžių atstūmimą ir socialinių įgūdžių trūkumą. Todėl labai svarbu šalia gyvenančių žmonių, socialinių darbuotojų pagalba šeimai patiriančiai krizę, kad ji netaptų socialinės rizikos šeima. Noras atkreipti dėmesį į priežastis turėjusias įtakos tapimui socialinės rizikos šeima, verčia patyrinėti šeimų patirtį iš arčiau, kad būtų suteikta reikiama savalaikė pagalba. Šiame darbe į socialinės rizikos šeimų problemas žvelgiame iš moters perspektyvos. Tyrimo problemos pagrindinis klausimas: kokios moters patirtys įtakoja tapimą socialinės rizikos šeima? Tyrimo objektas: socialinės rizikos šeimos moters – motinos perspektyva. Tyrimo tikslas: atskleisti tapimą socialinės rizikos šeima per moters patirtį. Uždaviniai: 1. Apibūdinti socialinės rizikos šeimą, išryškinant esminius bruožus, atsiradimo priežastis, šeimų poreikius. 2. Atskleisti moterų – motinų gyvenimo tėvų šeimoje ypatumus ir santykius su broliais ir seserimis. 3. Identifikuoti savarankiško gyvenimo pradžią po santuokos ir / arba vaikų gimimo. 4. Atskleisti dabartinio šeimos gyvenimo ypatumus ir socialinio darbo galimybes. Tyrimo metodai: mokslinės literatūros... [toliau žr. visą tekstą]
Quickly changing economical and social situation in the Republic of Lithuania makes a huge impact on the family institution. Recently, our society started devoting more and more attention to the social risk families and their children. The status of such families in the society and the interrelations between the family members precondition the behavioural, emotional and study problems of the children growing up in these families, their self-isolation and the repulse of peers as well as lack of the social skills. Therefore, the help of the surrounding people and the social workers is very important for the families undergoing crises. This support can help the families not to become the social risk families. The wish to find out the causes for becoming a social risk family makes us to take a closer look at the family life of such people. Knowledge about the causes can help us to provide the necessary support to the needing families in time. In this paper the problems of the social risk families are analyzed from the women’s perspective. The main question of the research is as follows: what women experience influences and determines becoming a social risk family? The object of the research: the perspective of the social risk family women – mothers. The aim of the research: to reveal becoming a social risk family through the women’s eyes and to examine their experience. The tasks: 1. To describe the social risk family highlighting its essential characteristics, the causes for... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Miliauskienė, Vilma. "Moterų alkoholio ir tabako vartojimo dažnis ir poveikis sveikatai." Bachelor's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2012. http://vddb.laba.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2012~D_20120620_094333-40868.

Full text
Abstract:
Bakalauro darbe analizuojamas moterų alkoholio ir tabako vartojimo dažnis bei poveikis jų sveikatai. Norint išsiaiškinti pagrindinį tikslą, iškelti šie uždaviniai: Mokslinės literatūros studijų pagrindu išanalizuoti žalingų įpročių sampratą ir jų žalą moterų sveikatai; Išsiaiškinti moterų tabako ir alkoholio vartojimo priežastis; Ištirti moterų žinojimą apie žalingų įpročių pasekmes; Išsiaiškinti, ar moterys žino žalingų įpročių pasekmes. Anketinės apklausos metodu buvo apklaustos įvairaus amžiaus 85 moterys. Išanalizavus moterų žalingų įpročių sampratą ir jų žalą sveikatai teoriniu aspektu, galime įvardyti, kad sveikatos problemos daugiausia priklauso nuo gyvensenos ir elgsenos, taip pat nuo susiformavusio požiūrio ir įgytų žinių apie žalingus įpročius ir kokios galimos pasekmės moters organizmui.
The Bachelor paper analyzes women's alcohol and tobacco use rate and its influence to their health. To find out the main objective, the following tasks have been set: To analyze on the basis of the scientific literature the concept of addiction and its damage to women's health;To find out the causes of women's tobacco and alcohol use;To investigate women's awareness about the consequences of harmful habits; To find out whether the women are aware of the consequences of harmful habits. 85 women of all ages were interviewed using the questionnaire as a survey method. After analysis of the concept of women's harmful habits and its damage for health in theoretical terms, we can identify that the health problems depends mainly on lifestyle and behavior. It also depends on the formed attitudes and knowledge about harmful habits and what are their possible consequences for women's health.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Žvinytė, Vilmantė. "Politinė lyderystė: moters politikės įvaizdis Lietuvoje." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2011. http://vddb.laba.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2006~D_20110709_151347-69890.

Full text
Abstract:
Magistrinio darbo objektas – moterų politinių lyderių komunikacija. Darbo tikslas – suformuluoti rekomendacinio pobūdžio komunikacinės strategijos gaires moteriai politikei, kuriomis remiantis, ji, tikėtina, laimėtų rinkimus į aukščiausius politinius postus Lietuvoje. Pagrindiniai darbo uždaviniai: apžvelgti problemas su kuriomis susiduria moterys lyderės; atskleisti stereotipų įtaką moterų motyvacijai dalyvauti viešojoje sferoje; ištirti, kokiomis savybėmis turi pasižymėt moteris politinė lyderė; išnagrinėti, kaip save pristato moteris politinė lyderė Lietuvoje; rekomendacijų būdu pateikti komunikacinės strategijos gaires, kuriomis galėtų naudotis moteris politikė, siekianti laimėti rinkimus. Naudojant kokybinio tyrimo interviu su ekspertais metodą bei remiantis žiniasklaidos publikacijų analize, prieita prie išvados, kad moterys lyderės patiria specifinius sunkumus sąlygojamus lyties. Norėdamos užimti aukštus postus, moterys turi įdėti kur kas daugiau pastangų nei kad vyrai. Pažymėtina, kad moteris politinė lyderė turi pasižymėti profesionaliomis lyderio savybėmis. Kuriant įvaizdį politinei lyderei yra netikslinga akcentuoti stereotipiškai su moteriškumu siejamas savybes. Komunikaciniuose pranešimuose turi būti pabrėžiami lyderės privalumai, domėjimasis tautos problemomis, išskirtinumas iš kitų kandidatų. Atliktas tyrimas parodė, kad Lietuvos politinė lyderė K. Prunskienė demonstruoja lyderės savybes. Tačiau kol kas patriarchalinė visuomenė labiau linkusi lyderiais... [toliau žr. visą tekstą]
Gender equality is one of the democracy principals. It should be the same opportunity for man and woman to participate in economical, social, political life. However man and women status is different in our society. Woman is appreciated as a weak gender in many activities despite her skills. Researches showed that woman can be a good leader. She has all necessary qualities. This work aimed at studying woman political communication. The main aim is to create communicative strategy for woman politician which used she could win elections in Lithuania. Politician leader have to be charismatic, professional, honest, active, decided, initiative, powerful. These characteristics link with man in our society. That’s why is difficult to win elections for woman. The quantitative research (interview with experts) maintained that is not purposeful to demonstrate female quality in elections to Parliament. In this way woman could win elections, but she will appreciated only as a woman (gender), not a politician leader. If woman want to work as a professional politician, she have to demonstrate characteristics of leader during elections. It is important to mention, experts agreed what woman politician has to work harder to improve her cleverness. The most known Lithuania politician women Kazimiera Prunskiene during elections to post of the President on 2004 demonstrated both leader and feminine characteristics, our research showed. Experts agreed, for this politician lacked leader... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Moterys"

1

Prunskienė, Kazimiera. Lietuvos moterys. Vilnius: Lietuvos Europos institutas, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Grigas, Vaidotas. Moterys =: Women. Vilnius: R. Paknio leidykla, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Butkuvienė, Anelė. Amžinos moterys: Įžymiosios XIV-XIX a. Lietuvos moterys. Kaunas: Technologija, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Vaitkevičiūtė, Daiva. Moterys meluoja geriau: Romanas. 2nd ed. Panevėžys: Magilė, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Baltrušaitytė, B. Mažosios Lietuvos moterys: Apybraižos. Vilnius: Mažosios Lietuvos Fondas, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Laimonas, Inis. Paslaptį žino tik moterys: Romanas. Kaunas: Naujasis lankas, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kavolis, Vytautas. Moterys ir vyrai lietuvių kultūroje. Vilnius: Lietuvos Kultūros institutas, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Tamošiūnaitė, Vaidonė, and Jūratė Adomaitienė. Kas yra kas: Lietuvos moterys. Kaunas: Neolitas, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Parulskis, Sigitas. Miegas ir kitos moterys: Esė rinkinys. Vilnius: Baltos lankos, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Garsiosios Lietuvos moterys: XIV-XX a. pirmoji puse. Vilnius: Baltos lankos, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Moterys"

1

Kauffman, Deborah. "Petits motets." In Music at the Maison royale de Saint-Louis at Saint-Cyr, 274–317. Abingdon, Oxon; New York, NY: Routledge, 2018.: Routledge, 2018. http://dx.doi.org/10.4324/9781315596747-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Boustière, C. "Troubles moteurs primitifs de l’œsophage." In Écho-endoscopie digestive, 93–95. Paris: Springer Paris, 2012. http://dx.doi.org/10.1007/978-2-287-99164-6_11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Cozzolani, Chiara Margarita. "Motets." In Recent Researches in the Music of the Baroque Era, 87. A-R Editions, 1998. http://dx.doi.org/10.31022/b087.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Bach, Johann Ludwig. "Motets." In Recent Researches in the Music of the Baroque Era, 108. A-R Editions, 2001. http://dx.doi.org/10.31022/b108.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

"Motets." In Josquin des Prez and His Musical Legacy, 128–86. Leuven University Press, 2013. http://dx.doi.org/10.2307/j.ctt9qf18p.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Defebvre, L. "Signes moteurs." In La maladie de Parkinson, 47–64. Elsevier, 2011. http://dx.doi.org/10.1016/b978-2-294-71153-4.00005-6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Moreau, Caroline, and Luc Defebvre. "Signes moteurs." In La maladie de Parkinson, 55–68. Elsevier, 2015. http://dx.doi.org/10.1016/b978-2-294-74232-3.00007-6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Knighton, Tess. "The motets." In The Music of Juan de Anchieta, 84–105. Routledge, 2019. http://dx.doi.org/10.4324/9781315555379-4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Azulay, J. P., T. Witjas, and L. Defebvre. "Signes non moteurs." In La maladie de Parkinson, 65–80. Elsevier, 2011. http://dx.doi.org/10.1016/b978-2-294-71153-4.00006-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Azulay, Jean-Philippe, Tatiana Witjas, and Luc Defebvre. "Signes non moteurs." In La maladie de Parkinson, 69–81. Elsevier, 2015. http://dx.doi.org/10.1016/b978-2-294-74232-3.00008-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Moterys"

1

Korsakienė, Renata, and Ieva Beinarytė. "MOTERŲ VADOVIŲ POŽIŪRIS Į VADOVAVIMĄ IR ORGANIZACIJOS POKYČIUS." In 23rd Conference for Young Researchers "Economics and Management". Vilnius Gediminas Technical University, 2020. http://dx.doi.org/10.3846/vvf.2020.001.

Full text
Abstract:
Lygių galimybių užtikrinimui įmonėse yra kuriamos darbo grupės ir komitetai, ruošiamos įvairios politikos ir tvarkos, daugumos valstybių ir sąjungų tikslais tampa ilgalaikės programos, kurių tikslas – mažinti socialinę atskirtį ir diskriminaciją. Tačiau nepaisant visų pastangų, yra pastebima, kad daugumos didelių organizacijų vadovybėse, valdybos narių ir direktorių tarpe vyrauja vadovai vyrai, o ne vadovės moterys. Šio straipsnio tikslas – įvertinus moterų vadovių požiūrį į vadovavimą, nustatyti ar tai gali turėti reikšmingą įtaką „stiklinių lubų“ įveikimui. Straipsnyje analizuojami moterų vadovių vadovavimo stiliai, jų ypatumai, vyraujančios moterų vadovių charakteristikos ir požiūris į organizacinius pokyčius. Taip pat apžvelgiama, kuo moterų vadovių vadovavimas ir elgsena skiriasi bei yra panašūs į vadovų vyrų vadovavimo stilius ir jų požiūrius bei elgseną pokyčių metu. Straipsnyje taip pat nagrinėjamos lyčių diversifikacijos ir stereotipų kilmė bei galimos jų priežastys.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Masson, Raoul, and Gabriel Michel. "Moteurs de recherche." In the 14th French-speaking conference. New York, New York, USA: ACM Press, 2002. http://dx.doi.org/10.1145/777005.777043.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Liamis, N., O. Sgarzi, and E. M. El Ghazzani. "Comparison for Steady and Unsteady Simulations for High Pressure Turbine." In ASME 2002 Joint U.S.-European Fluids Engineering Division Conference. ASMEDC, 2002. http://dx.doi.org/10.1115/fedsm2002-31330.

Full text
Abstract:
For the new generation of advanced aero-engines, the turbine design is a key issue to most of the critical engine related factors, such as fuel consumption, component life, weight, duration and cost of the development program. For many years, an important effort has been devoted at Snecma Moteurs to the development, the validation and the industrialization of methods for the prediction of aerothermal phenomena in multi-stage turbines. The purpose of this contribution is to report on the recent advances of Snecma Moteurs CFD tools for aerodynamic turbine design and analysis. Three approaches, based on 3D Navier-Stokes calculations, each of them corresponding to a different level of complexity, are presented for the prediction of the aerodynamic behavior of high pressure turbines, showing the degree of accuracy and maturity that the turbine aerothermal methods of Snecma Moteurs, have now reached. Firstly, two types of steady stage simulation are considered. The first one uses the mixing plane method in order to transfer the flow information between adjacent blade rows, while the second one uses the average passage method proposed by Adamczyk [1]. Finally, the contribution of an unsteady stage simulation is investigated. Comparisons between computational results and experimental data for a high pressure turbine, tested in the frame of the European Research Programs IACA and TATEF are presented. An analysis is also performed, showing the advantages and the drawbacks of each approach for a realistic representation of the flow into a high pressure turbine stage.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Poudo, P., and M. Sinson. "Lubrification des Moteurs Automobiles Suralimentés par Turbo-Compresseurs." In Autotechnologies Conference and Exposition. 400 Commonwealth Drive, Warrendale, PA, United States: SAE International, 1987. http://dx.doi.org/10.4271/870731.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Al-Nakhala, Noor, Ryan Riley, and Tarek M. Elfouly. "Binary consensus in sensor motes." In 2013 9th International Wireless Communications and Mobile Computing Conference (IWCMC 2013). IEEE, 2013. http://dx.doi.org/10.1109/iwcmc.2013.6583750.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Spence, L. M., and Georges Sangis. "The CFM56 Engine Family: An International Development." In ASME 1988 International Gas Turbine and Aeroengine Congress and Exposition. American Society of Mechanical Engineers, 1988. http://dx.doi.org/10.1115/88-gt-296.

Full text
Abstract:
During the 1970’s General Electric of the United States and Societe Nationale d’Etude et de Construction de Moteurs d’Aviation (SNECMA) of France took advantage of a unique market opportunity to develop a modern, fuel efficient, quiet turbofan engine in the 20000 to 25000# thrust class. Both companies had confidence that there would be a significant demand for such an engine to warrant the large total investment of both money and resources.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Eskijian, Martin L. "Marine Oil Terminal Engineering and Maintenance Standards (MOTEMS)." In Structures Congress 2007. Reston, VA: American Society of Civil Engineers, 2007. http://dx.doi.org/10.1061/40946(248)59.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Schurmann, Dominik, Felix Busching, Sebastian Willenborg, and Lars Wolf. "RAIM: Redundant array of independent motes." In 2017 International Conference on Networked Systems (NetSys). IEEE, 2017. http://dx.doi.org/10.1109/netsys.2017.7903957.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Wilhelm, Matthias, Ivan Martinovic, and Jens B. Schmitt. "Secret keys from entangled sensor motes." In the third ACM conference. New York, New York, USA: ACM Press, 2010. http://dx.doi.org/10.1145/1741866.1741889.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Anastasi, G., A. Falchi, A. Passarella, M. Conti, and E. Gregori. "Performance measurements of motes sensor networks." In the 7th ACM international symposium. New York, New York, USA: ACM Press, 2004. http://dx.doi.org/10.1145/1023663.1023695.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Moterys"

1

Swegle, John A., and Douglas J. Tincher. Reductions without Regret: Avoiding Wrong Turns, Roach Motels, and Box Canyons. Office of Scientific and Technical Information (OSTI), September 2013. http://dx.doi.org/10.2172/1092931.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Swegle, John A., and Douglas J. Tincher. REDUCTIONS WITHOUT REGRET: DETAILS - AVOIDING BOX CANYONS, ROACH MOTELS, AND WRONG TURNS. Office of Scientific and Technical Information (OSTI), August 2013. http://dx.doi.org/10.2172/1091327.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Mogan, J. P. Effet des filtres en céramique sur la quantité de mutagènes dans les gaz d'échappement des moteurs diesel. Natural Resources Canada/CMSS/Information Management, 1990. http://dx.doi.org/10.4095/328716.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Junyent, Emili. Maluquer, Jordi (2017). L’arqueòleg Maluquer de Motes i el creuer universitari per la Mediterrània de 1933. Eumo Editorial. Vic. 283 pàgines. ISBN: 978-84-9766-578-0. Edicions de la Universitat de Lleida, 2017. http://dx.doi.org/10.21001/rap.2017.27.18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Agbiboa, Daniel. Origines de la gouvernance hybride et de la mobilisa on des communautés armées en Afrique subsaharienne. RESOLVE Network, November 2020. http://dx.doi.org/10.37805/cbags.fr.2020.3.

Full text
Abstract:
Ce rapport RESOLVE, l’un de trois, cherche à comprendre l’origine, la dynamique et les moteurs des groupes armés communautaires ou GAC (community-based armed groups ou CBAGs) en Afrique. En tant qu’étude exploratoire, ce rapport implique la collecte, l’organisation et la synthèse des informations disponibles sur les acteurs de la sécurité non étatiques et leurs relations avec les communautés locales et les agences officielles de l’État, comme les systèmes d’application de la loi et de justice. Le rapport s’appuie sur des ouvrages académiques qui explorent les relations entre l’État et la société civile, en cherchant à remettre en question les rendus simplistes de ceux-ci en tant qu’entités distinctes avec des frontières clairement définies. Le rapport est également alimenté par des entretiens avec des membres de la Force d’intervention civile conjointe ou FICC (Civilian Joint Task Force ou CJTF), une milice pro- gouvernementale qui aide à repousser la violente insurrection de Boko Haram dans le nord-est du Nigeria.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Reisner, Jodie. Adaptation Workbook Case Study: Kettner Farm, Mulshoe, TX. Climate Hub, 2019. http://dx.doi.org/10.32747/2019.6875755.ch.

Full text
Abstract:
The Adaptation Resources for Agriculture Workbook was jointly developed by USDA Climate Hubs and NRCS to support producers, service providers, and educators to manage climate change. The workbook helps producers consider both short-term adaptive management actions (<5 yrs) and long-range strategic plans (5 to 20 yrs, subject to farm type). This workbook pro-motes adaptation through multiple resources including a “menu” of adaptation strategies/approaches and example tactics for cropping and forages, confined livestock, grazing, orchards and small fruit and vegetable production systems. Recent efforts by USDA Climate Hub NRCS Liaisons work to increase the number of examples, and have been documented as Case Studies. These Case Studies are of producers utilizing the 5-step process in the workbook to document their management choices to ameliorate climate change impacts to their operations.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

FICHE D’INFORMATION : Origines de la gouvernance hybride et de la mobilisation des communautés armées en Afrique subsaharienne. RESOLVE Network, December 2020. http://dx.doi.org/10.37805/fs2020.7.cbags.fr.

Full text
Abstract:
Cette fiche d’information présente un aperçu des conclusions de l’effort de cartographie de l’Initiative de recherche sur les groupes armés communautaires du RESOLVE Network qui étudie la dynamique des groupes armés communautaires (GAC) pour identifier des approches potentielles visant à les engager, les gérer et les transformer. Ce rapport de recherche explore les origines, les dynamiques et les moteurs des GAC en Afrique, et clarifie la multiplicité et la complexité des relations entre ces groupes et l’État, ainsi que leurs rôles et responsabilités prépondérants en matière de sécurité et de prestation de services. Des discussions avec les parties prenantes et une revue critique de la littérature ont révélé la nécessité que la recherche aille au-delà du discours selon lequel les GAC constituent des menaces à la sécurité nationale et considèrent leurs rôles en tant que contributeurs à la construction de l’État et à la consolidation de la paix. Pour en savoir plus sur la méthodologie de recherche, les résultats détaillés et les études de cas illustratives, veuillez consulter le rapport de recherche RESOLVE de Daniel E. Agbiboa : Origins of Hybrid Governance and Armed Community Mobilization in Sub-Saharan Africa (Origines de la gouvernance hybride et de la mobilisation des communautés armées en Afrique subsaharienne).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography