Academic literature on the topic 'Nedostatek důvery'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Nedostatek důvery.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Nedostatek důvery"

1

Lotko, Ewa. "The Negative Determinants of the Taxpayers’ Fiscal Motivation." Časopis pro právní vědu a praxi 26, no. 2 (July 3, 2018): 221–28. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2018-2-2.

Full text
Abstract:
Cílem tohoto článku je analyzovat motivační postoje daňových poplatníků na základě negativních faktorů, které formují fiskální motivaci. Motivační postoje jsou pevně spjaty s chováním poplatníků daně, a proto je výzkumným problémem hledání odpovědi na otázku, zda motivační postoje jako je odpor, nesouhlas a hra mají vliv na rozhodnutí spáchat daňový únik. Provedený výzkum potvrzuje, že důvěra či její nedostatek k daňovým orgánům, preference vlastního prospěchu, přesvědčení o nedostatečné účinnosti a nákladové efektivnosti při využívání veřejných fondů ovlivňují chování poplatníků daně.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Trojan, Václav, and Zuzana Svobodová. "Subjektivní vnímání proměny role ředitele školy a obtížné prvky výkonu této profese v současné době." Pedagogická orientace 29, no. 2 (June 30, 2019): 203–22. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2019-2-203.

Full text
Abstract:
Studie se zabývá subjektivním vnímáním proměny ředitelské role po roce 2000 a reflektuje zároveň obtížné prvky výkonu této profese v současné době. V te-oretické části vymezuje zásadní mezníky, které nově definovaly autonomní pozici českých škol a s tím i autonomní roli jejich ředitelů. Popisuje strategické dokumenty, které cílily na standardizaci vstupního a průběžného vzdělávání a podpory ředite-lů škol, což nikdy nebylo systémově uskutečněno. Výsledky kvalitativního výzkumu založeného na datech získaných z ohniskové skupiny představují subjektivní názory zkušených ředitelů pražských základních a středních škol na vývoj jejich role, popisu-jí problémy, které ředitelé vnímají, a trendy, které dále určují jejich práci. Ředitel školy je základním faktorem úspěchu každé školy a jeho postavení je vzhledem k neobvykle vysoké míře kurikulární i zdrojové autonomie české školy specifické. Ukazuje se, že postupným vývojem a přidáváním dalších povinností a zároveň neexistující systémo-vou podporou ředitele byla vytvořena náročná situace, ve které současní ředitelé škol vnímají řadu problémů, jako je například nedostatek času na řízení pedagogického procesu, nedostatek pracovníků, nadbytek zbytečných byrokratických činností a ne-důvěra v systém jako takový.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Zumr, Jan. "Personální politika Gestapa se zaměřením na složení pražské řídící úřadovny." Securitas Imperii: Journal for the Study of Modern Dictatorships 38, no. 1 (June 30, 2021): 174–225. http://dx.doi.org/10.53096/ndiv6497.

Full text
Abstract:
Studie analyzuje personální složení pražské řídící úřadovny Gestapa, která byla největší úřadovnou tajné státní policie ve Velkoněmecké říši. A to jak podle množství přidělených systemizovaných míst, tak podle skutečného počtu zaměstnanců. Pro pochopení celkového kontextu je představena obecná personální politika uplatňovaná u Gestapa, včetně popisu jednotlivých služebních drah. Vysvětleny jsou rozdíly mezi úředníky a neúředními zaměstnanci jakož i kategorie úředního (výkonná a správní služba) a neúředního personálu (kancelářští a kriminální zaměstnanci). Analyzován je vývoj počtu pracovníků v průběhu druhé světové války, nedostatek kvalifikovaného personálu a rozebírají se důvody zanedbatelného počtu českých Němců na významnějších pozicích u pražského Gestapa. Studie se rovněž snaží nalézt odpověď na otázku, jak efektivně dokázala pražská řídící úřadovna s přiděleným počtem zaměstnanců potírat tuzemské odbojové hnutí.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ťápal, Adam, and Vít Gabrhel. "Adaptivní maticový test - recenze metody." TESTFÓRUM 6, no. 11 (September 23, 2018): 37–42. http://dx.doi.org/10.5817/tf2018-11-199.

Full text
Abstract:
Adaptivní Maticový Test (AMT) v rámci Vídeňského testového systému (VTS) je neverbální počítačově administrovanou metodou určenou k měření obecné inteligence, z hlediska CHC teorie (např. Carroll, 1993) k měření inteligence fluidní, konkrétně schopnosti induktivního usuzování. Test je určen pro neklinickou populaci v řadě kontextů, od dopravní psychologie přes personalistiku až po neuropsychologická vyšetření. AMT využívá řady předností moderních psychometrických postupů (adaptivní testování, dosažení shodné úrovně přesnosti měření nezávisle na úrovni měřeného rysu, ochrana položkové banky před nadměrnou expozicí apod.) a pro administrátora testu je uživatelsky příjemnou metodou. Test, respektive testová příručka, kterou čtenář dostává spolu s testem k dispozici (jak v české, tak anglické verzi), však trpí řadou nedostatků. Česká verze manuálu je z hlediska poskytování úplných a kvalitních informací pro uživatele testu zcela nedostatečná. Chybí informace o reliabilitě vyjma vnitřní konzistence, o důkazech validity, o normách, o procesu vývoje testu a jednotlivých položek či informace spojené s položkovou analýzou. Na AMT lze ocenit inovativnost, příjemnost použití, adaptivní povahu a (tušené) solidní racionále pro tvorbu položek a předpokládané fungování testu. Testové materiály jsou však neadekvátní a působí nedokončeným dojmem – především česká verze manuálu, kterou rozhodně nelze doporučit pro užívání. Z uvedených důvodů tedy doporučujeme užívat test AMT jen velmi obezřetně k orientačnímu měření fluidní inteligence – alespoň do chvíle, kdy bude manuál testu doplněn o informace, které získání důvěry v deklarované kvality testu náležitě podpoří.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Radvanová, Sabina, Věra Čížková, and Patrícia Martinková. "Mění se pohled učitelů na badatelsky orientovanou výuku?" Scientia in educatione 9, no. 1 (June 28, 2018). http://dx.doi.org/10.14712/18047106.1054.

Full text
Abstract:
Příspěvek informuje o výzkumu realizovaném v letech 2012–2017, jehož hlavním cílem bylo zjistit posun ve využívání badatelsky orientované výuky (BOV) a nahlížení na ni učiteli s časovým odstupem pěti let. K tomuto účelu byl použit online dotazník, rozeslaný učitelům biologie na všechna gymnázia v České republice. Byl zjištěn statisticky signifikantní posun ve znalosti podstaty termínu BOV a míře jejího využívání učiteli. Ukazuje se však, že naši učitelé mají ne zcela jasný pohled na bádání a ne vždy správně termín BOV chápou. Dle učitelů BOV přispívá především ke zvýšení vnitřní motivace žáků k učení a rozvoji jejich dovedností. Hlavní nedostatky BOV vidí učitelé v její velké časové náročnosti, dále pak v kladení vysokých nároků na učitele z hlediska jeho odborně biologické a didaktické připravenosti nebo v nedostatku metodických materiálů a obtížném hodnocení výkonu žáků. Vysoké nároky na učitele a malé množství existujících materiálů jsou přitom uváděné jako nedostatek čím dál méně často, zatímco časová náročnost a jiné důvody nevyužívání BOV učiteli se objevují signifikantně více.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Nedostatek důvery"

1

Oplatková, Hana. "Žiju tarot." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta výtvarných umění, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-232344.

Full text
Abstract:
Private deck of cards created during six-month survey and documentation of daily experiences. The package contains 49 cards and it is inspired by a set of 78 tarot cards. Text content - reverse side of the card was created using diary notes. Face side of the card was chosen as a representation of processes taking place usually in days when the card was read.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Pyskatá, Jana. "Povolání sestra - kritický nedostatek, jeho důvody a důsledky pro české nemocnice." Master's thesis, 2019. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-405595.

Full text
Abstract:
The diploma thesis is about the current problem of the lack of nurses, in particular general, children and practical nurses in the environment of the Czech health care. In the introduction of the theoretical part, there is an overall view of the current lack of workers in these professions and the consequences that this deficit brings to the Czech hospitals. Furthermore, the theoretical part is about several topics that are generally identified as causes of the lack of interest in this profession due to the lack of nurses. These are especially the issues of education of nurses, salaries and also the prestige of a nurse's profession. The area of competence in nursing professions is elaborated as a supplement chapter, to the overall view of current issues. The empirical part includes eleven interviews with nurses in senior positions (ward and head nurses in hospitals), the topics of which are processed in the theoretical part. The interviews were processed as thematic analysis with the help of open coding. Particularly, data obtained from a discussion group of nurses on social networks was used to illustrate the situation. The final part of the thesis contains the evaluation of the interviews, the answers to the research questions, the comparison of the opinions of the respondents with the publicly...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography