Academic literature on the topic 'Pedagogické hodnocení'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Pedagogické hodnocení.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Pedagogické hodnocení"

1

Kratochvílová, Jana, and Hana Horká. "Autonomní a heteronomní hodnocení jako jedna z determinant účinnosti učitelských praxí." Pedagogická orientace 26, no. 2 (July 1, 2016): 272–98. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2016-2-272.

Full text
Abstract:
Cílem předkládané studie je poukázat na možnosti utváření profesního sebepojetí studentů v afektivní složce, jež se projevuje v sebehodnocení. Koncept profesního Já v dimenzi hodnoticí (self-esteem) se stal inspirací pro aplikaci autonomního a heteronomního hodnocení v reflektivním modelu profesní přípravy učitelů. V první části se autorky vyjadřují k pojetí rozvoje profesních kompetencí a profesního sebepojetí v kontextu reflektivního modelu učitelské přípravy. Druhá část je věnována charakteristice praktické přípravy studentů učitelství prvního stupně ZŠ na PdF MU na souvislé pedagogické praxi. Následuje pojednání o výzkumném šetření, jehož cílem bylo zjistit, jak se vyvíjí profesní sebepojetí studentů v průběhu dvou etap souvislé pedagogické praxe z pohledu studentů a cvičných učitelů. Výzkumný soubor tvořilo 71 studentů 4. ročníku studijního oboru učitelství prvního stupně ZŠ prezenční formy studia. Ke zjišťování sebepojetí byl použit hodnoticí arch vlastní konstrukce, který vyplňovali cviční učitelé a studenti. Výsledky výzkumu potvrzují potřebu vést studenty i jejich vzdělavatele k pochopení hodnoty reflexe i procesu její facilitace. V závěru studie jsou uvedena doporučení pro zkvalitnění způsobu práce s (auto)evaluačním nástrojem všemi zainteresovanými účastníky.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Juklová, Kateřina, Stanislav Michek, Petr Soukup, Jindra Vondroušová, and Daniela Vrabcová. "Studentovo hodnocení výuky: validace a adaptace dotazníku CEQ pro podmínky českých vysokých škol." Pedagogická orientace 30, no. 1 (June 30, 2020): 32–60. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2020-1-32.

Full text
Abstract:
Cílem příspěvku je seznámit s průběhem a výsledky validace a adaptace dotazníku CEQ (Course Experience Questionnaire) a diskutovat jeho využitelnost v aktuálních podmínkách českých vysokých škol. Originální verze dotazníku vznikla na základě intenzivních výzkumů učení studentů koncem 80. let v Austrálii a v současné době je jedním z celosvětově nejužívanějších nástrojů pro hodnocení kvality výuky studentem v terciárním vzdělávání. Vzhledem k aktuální potřebě českých vysokých škol realizovat autoevaluační procesy s použitím validních a spolehlivých nástrojů považujeme ověření psychometrických vlastností dotazníku a jeho adaptaci za jedno z možných řešení. V úvodní části textu je nastíněn kontext a okolnosti vzniku australského originálu včetně teoretických koncepcí, které se staly jeho základem. Proces adaptace a validace byl realizován na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové (PdF UHK) a proběhl ve dvou fázích kombinujících kvalitativní a kvantitativní přístup. V prvním kroku proběhla ohnisková skupina se studenty s cílem ověřit soulad mezi pojetím kvality výuky u českých studentů a zaměřením dotazníku. Následně byl přeložený dotazník administrován 661 studentům učitelství z PdF UHK a ověřován z hlediska konstruktové a kriteriální validity a reliability. Analýzy potvrdily originální pětifaktorovou strukturu dotazníku a uspokojivou vnitřní konzistenci všech škál. Výsledky jsou diskutovány a vztaženy ke zjištění zahraničních autorů i ke kontextu příležitostí a omezení pro používání v českém prostředí. V závěru je upozorněno na limity studie a jsou naznačeny další možné směry úprav.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Knecht, P., and D. Dvořák. "Etika vědecké práce a publikování pro mírně pokročilé." Pedagogická orientace 23, no. 4 (September 16, 2013): 554–78. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2013-4-554.

Full text
Abstract:
Metodická studie informuje o nejčastěji uváděných projevech porušování publikační etiky s cílem zvýšit citlivost výzkumníků k porušování pravidel publikační etiky a přispět ke kultivaci publikačního prostředí v české pedagogické vědě a výzkumu. V první části příspěvku autoři analyzují důvody, které výzkumníky zpravidla vedou k porušování publikační etiky, a upozorňují, že jednou z možných příčin může být mimo jiné aktuálně platný systém financování a hodnocení vědy a výzkumu. Následně jsou na základě analýzy dostupné literatury rozebírány nejčastěji uváděné projevy publikačně závadného jednání, přičemž autoři využívají analogii s biblickým Desaterem. Jedná se o: 1. vymýšlení a zkreslování/falšování výzkumných zjištění, 2. plagiátorství, 3. připisování spoluautorů, 4. duplicitní/simultánní publikování, 5. dělení publikací do více článků, 6. recyklování textů, 7. vzájemné (reciproční) citování spřízněných kolegů, 8. zkreslené citování, 9. nepřiznaný konflikt zájmů, 10. porušování majetkových autorských práv. Autoři v závěru navrhují opatření, která by podporovala důslednější dodržování etických pravidel v praxi.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ŠVRČINOVÁ, Veronika. "ASSESSMENT OF PEDAGOGICAL DIGITAL COMPETENCE." Trends in Education 13, no. 1 (November 25, 2020): 63–70. http://dx.doi.org/10.5507/tvv.2020.008.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Hlaďo, Petr. "Postoje univerzitních studentů pedagogicky orientovaných studijních programů k homosexualitě měřené na škále Homosexuality Attitude Scale." Pedagogická orientace 25, no. 3 (July 19, 2015): 438–64. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-3-438.

Full text
Abstract:
Cílem studie je zhodnotit postoje studentů pedagogicky orientovaných studijních programů k homosexualitě a zjistit, čím jsou ovlivněny. V příspěvku je argumentován význam tématu v rámci pedagogiky, podán přehled závěrů vybraných českých a zahraničních výzkumů vztahujících se k problematice postojů heterosexuálů k homosexualitě. Dále jsou prezentovány cíle, metodologie a poznatky z vlastního výzkumného šetření. V závěru jsou prezentována doporučení pro pregraduální vzdělávání budoucích pedagogů a podány návrhy pro další výzkum. Cílem výzkumu bylo zjistit postoje studentů pedagogicky orientovaných studijních programů k homosexualitě. Použitým výzkumným nástrojem byl dotazník Kiteové a Deauxové – Homosexuality Attitude Scale (Cronbachovo alfa = 0,91). Sběr dat proběhl v říjnu a listopadu 2014. Výběrový soubor je tvořen 1 140 respondenty. Studenti pedagogických studijních programů mají v průměrném hodnocení k homosexualitě poměrně pozitivní postoje (průměrné skóre HAS = 88,77 z teoretického rozmezí 12–105, nižší hodnota indikuje negativnější postoj k homosexualitě). Signifikantně negativnější postoje k homosexualitě byly zjištěny u mužů, studentů nižších ročníků studia a příslušníků římsko-katolické či jiné církve nebo náboženské společnosti. Z poznatků vyplývá potřeba formování postojů budoucích pedagogů k homosexualitě kombinací kognitivně-afektivních intervencí v rámci formálního vzdělávání.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kostková, K. "K rozvoji interkulturní komunikační kompetence studentů učitelství anglického jazyka." Pedagogická orientace 23, no. 1 (February 28, 2013): 72–91. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2013-1-72.

Full text
Abstract:
Cílem studie je představit výzkumné šetření v oblasti hodnocení rozvoje interkulturní komunikační kompetence (dále ICC1) u studentů učitelství anglického jazyka pro základní školy v rámci studijního předmětu Intercultural Communicative Competence. Fenomén interkulturality klade nové nároky nejen na pedagogickou praxi, ale i výzkum. Zaměřujeme se tedy na tematiku interkulturní výchovy a vzdělávání s klíčovým cílem rozvoje ICC. Předpokladem pro výzkumné uchopení problematiky je konceptualizace konstruktu ICC a jeho následná didaktizace, tj. rozvoj a hodnocení. V rámci realizovaného výzkumného šetření jsme využili kvantitativního i kvalitativního přístupu ke sběru i analýze dat; jako techniky sběru dat byl využit dotazník YOGA Form a ohniskové skupiny, jejichž transkripty byly podrobeny obsahové analýze. Výzkumný soubor tvořilo 17 studentů učitelství anglického jazyka (15 žen a 2 muži; průměrný věk: 24 let). Cílem výzkumného šetření bylo odhalit, zda u studentů na základě absolvování studijního předmětu Intercultural Communicative Competence došlo k rozvoji jednotlivých dimenzí ICC a pokud ano, tak jakých dimenzí a v jaké míře. Výsledky výzkumu potvrdily, že u studentů došlo k rozvoji všech dimenzí ICC, avšak v různé míře. Signifikantní rozvoj byl zaznamenán v oblasti dimenzí znalostí a dovedností. V rámci dimenze povědomí a postojové pak došlo k iniciaci rozvojových tendencí, což s ohledem na obtížnost jejich didaktizace hodnotíme kladně, jelikož i podpora rozvoje reflektivního potenciálu studentů ve vztahu k rozvoji ICC (i iniciaci toho rozvoje) hraje důležitou roli. Na základě výsledků výzkumu diskutujeme možné implikace těchto výstupů, tj. zejména rozvoj dimenze znalostní a dovednostní, pro teorii i praxi.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Lokajíčková, V. "Kompetence k učení a možnosti jejího rozvíjení a hodnocení: vymezení pojmu a přehled současných přístupů." Pedagogická orientace 23, no. 3 (July 19, 2013): 318–41. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2013-3-318.

Full text
Abstract:
Přehledová studie zpřístupňuje poznatky o kompetenci k učení a možnostech jejího rozvíjení ve výuce. Studie je rozvržena do dvou částí. První část se zabývá vymezením kompetence k učení v návaznosti na koncept (klíčových) kompetencí. S oporou o vybrané autory je kompetence k učení strukturována do dílčích dimenzí – (sub)dimenzí a je tak upozorněno na problém jejího pojetí jako multidimenzionálního konstruktu. Dále je poukázáno na zařazení jednotlivých dimenzí a (sub)dimenzí u vybraných autorů, což přináší další komplikace spojené s tímto konstruktem. U autorů jsou identifikovány tři přístupy k vymezení kompetence k učení prostřednictvím: (1) kvalit – charakteristik, (2) komponent – složek a (3) propojením kvalit a komponent (kombinovaný přístup). V druhé části studie jsou představeny čtyři domácí přístupy umožňující rozvíjet kompetenci k učení ve výuce. První dva představené přístupy (Výzkumného ústavu pedagogického) nahlíží na kompetenci k učení prostřednictvím „širší“ perspektivy (makroměřítko). Další dva přístupy (Chvála a Kasíkové a Institutu výzkumu školního vzdělávání) nahlíží na kompetenci k učení více zaostřeně (mikroměřítko) a umožňují i její hodnocení.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Brady, Norman, and Agnieszka Bates. "The impact of marketisation on undergraduate curriculum in an English university: A Bernsteinian analysis." Pedagogická orientace 24, no. 6 (November 24, 2014): 903–18. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-6-903.

Full text
Abstract:
Kontext tohoto příspěvku tvoří marketizace terciárního vzdělávání v Anglii, která probíhá od devadesátých let dvacátého století a podle které je hlavní funkcí univerzity funkce ekonomická. Několik po sobě jdoucích vládních strategií zaštiťovalo tento přístup voláním po vytváření „užitečných“ poznatků a po zásobě šikovných absolventů, které potřebují firmy, aby mohly uspět v „globálních ekonomických závodech“. Terciární vzdělávání ve Spojeném království je nyní poháněno takovou dynamikou, ve které jsou univerzity nuceny soutěžit o studenty na kvazi-trhu, pro který je charakteristická rostoucí stratifikace a snížené financování státem. Tento příspěvek zkoumá dopad těchto změn v rámci případové studie kurikula bakalářského studia na ekonomické fakultě jedné z univerzit (a university Business School). Sběr dat probíhal pomocí polostrukturovaných rozhovorů s vyučujícími v bakalářských 918 Norman Brady, Agnieszka Bates programech. Dále byla uskutečněna analýza dokumentů (např. specifikace studijních modulů, oficiální hodnocení a revize studijních programů, strategie fakulty apod.). K interpretaci výsledků byla využita bernsteinovská pedagogická teorie, především pak koncept rekontextualizace. Analýzy naznačují, že diskurzu na Business School dominují požadavky trhu vztahující se k maximalizaci generovaného příjmu. Výsledkem je rekontextualizace pedagogických vztahů jako formy řízení produktu, kterou doprovází řada nezamýšlených důsledků.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Rajsiglová, Ina, and Kateřina Přibylová. "Vliv pregraduálního vzdělání na profesní počátky ve školní praxi pohledem začínajících učitelů." Pedagogika 70, no. 2 (July 31, 2020). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2019.1502.

Full text
Abstract:
Cílem příspěvku je představit, jak sledovaní začínající učitelé vnímají vliv pregraduální přípravy na své první roky praxe a jaké lze na základě toho vysledovat možnosti zkvalitnění přípravy budoucích učitelů.Metody. Výzkumný vzorek se skládá ze třinácti začínajících učitelů biologie/přírodopisu s praxí od jednoho do pěti let. Data byla získána prostřednictvím hloubkových polostrukturovaných rozhovorů a byla analyzována metodou zakotvené teorie.Z výsledků vyplývá, že nejlépe byla hodnocena složka odborné biologické přípravy, největší rezervy vykazovala složka pedagogicko-psychologická před oborově didaktickou. Obě složky pregraduální přípravy vykazující rezervy navrhovali respondenti posílit o pedagogické náslechy, aplikaci zážitkové výuky nebo zprostředkování výuky vysokoškolskými pedagogy či odborníky s reálnou pracovní zkušeností ve školství. Hodnocení pregraduální přípravy bylo ovlivněno šokem z reality vycházejícího z nepřiměřeného očekávání začínajících učitelů.Závěry. Za přínos této studie považujeme skutečnost, že přes jistou individuálnost názorů byly pozorovány určité trendy, které by bylo možné zohlednit při přípravě vzdělávacích programů budoucích učitelů, a dále to, že se nám podařilo rozkrýt klíčové spojitosti mezi jednotlivými složkami pregraduální přípravy ve vztahu ke zvládání školní reality začínajícími učiteli, což bylo vizualizováno abstraktním schématem v podobě tetraedru.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Marques, Karin. "Měření inkluzivity školy: aplikace dvou nástrojů." Pedagogika 69, no. 1 (June 28, 2019). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2018.1198.

Full text
Abstract:
Abstrakt: Dne 1. 9. 2016 vstoupila v účinnost novela školského zákona (zákon č. 82/2015 Sb.), která s sebou přinesla nové pojetí podpory žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Upustila od kategorizace dětí, žáků a studentů podle jejich diagnóz a místo toho zavedla systém podpůrných opatření. Podíl integrovaných žáků ve třídách hlavního vzdělávacího proudu stoupá (ČŠI, 2017; Klusáček, 2015), a tak je čím dál aktuálnější otázka, jak má vypadat dobře prováděné inkluzivní vzdělávání v praxi. Hledala jsem inkluzivní školy, které by mohly sloužit jako příklad dobré praxe, abych je podrobila detailnějšímu zkoumání. Položila jsem si otázku, jak lze identifikovat inkluzivní školu v ČR. Snažila jsem se najít a aplikovat nástroj, kterým lze hodnotit míru inkluze na úrovni školy v českém vzdělávacím systému. Tato studie popisuje poznatky z implementace Nástroje pro hodnocení školy v oblasti inkluze (Tannenbergerová, 2014) a Standardů ISSA pro hodnocení pedagogické práce provedené v letech 2014–2015 na vybraných českých školách. Na výsledcích konkrétních škol demonstruji metodologické problémy, které s měřením souvisejí. Klíčová slova: inkluzivní vzdělávání, inkluzivní škola, index inkluze, Standardy ISSA, hodnocení inkluze.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Pedagogické hodnocení"

1

Vrabcová, Jana. "Hodnocení e-learningu v bankovní instituci." Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-199569.

Full text
Abstract:
This Master's Thesis deals with the evaluation of e-learning in a banking institution operating in the Czech market. The introduction of e-learning in a banking institution managed to reduce the educational costs. However, the pedagogical effectiveness has not been investigated yet. The aim of this Master's Thesis was to determine whether employees of a banking institution perceive e-learning as an effective method of training and determinate on the basis of their acquired knowledge whether e-learning is an effective method of knowledge transfer. The e-learning effectiveness was investigated using a combination of subjective (questionnaire) and objective (testing) methods of evaluation on 118 employees. The study indicated that employees consider e-learning as an effective learning method and that they acquired a high level of knowledge. However the questionnaire and testing revealed several weaknesses of the current e-learning system, primarily the lack of time for training through e-learning courses and employees cheating during the e-learning course completion. The solution to the mentioned weaknesses could be, shortening, e-learning courses, plus adding a final test (at the end of e-learning courses that currently do not have one), limiting the number of their repetition and ensuring their higher difficulty levels.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Jandová, Michaela. "Pedagogické hodnocení tréninku běžce na 800m v kategorii staršího žactva." Master's thesis, 2010. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-296736.

Full text
Abstract:
Title: Pedagogical evaluation training runners from the 800 m category, older pupils Written by: Bc. Michaela Jandová Thesis supervisor: PhDr. Aleš Kaplan, Ph.D. Objectives: : implementation of educational evaluation training process runner in the 800 m category, older pupils during the two annual training macrocycle, 2007/2008 and 2008/2009 Methodology: Content analysis of a training documentation of the selected runner, based on two annual training periods (2007/2008 and 2008/2009), focusing on the monitoring of selected general and special training indicators. Results: In the 2008/2009 season, the monitored runner improved his personal records on 800 m and 300 m tracks compared to the previous season. He has run more kilometers both in total and in individual training indicators. Several deficiencies can be seen among general training indicators, where it is evident that in the 2008/2009 season there was a lower number of days with training load and higher number of days when the runner was limited by sickness or other reasons. After analyzing selected training indicators and the graphic waves of training load among individual cycles within the two training periods, we have come to conclusion that the runner's performance on 800 m track was mostly impacted by the following special training...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Miketová, Petra. "Pedagogické hodnocení, vrstevnické hodnocení a sebehodnocení tlumočnického výkonu: jejich rozdíly a podobnosti a vývoj v průběhu studia." Master's thesis, 2019. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-397942.

Full text
Abstract:
The present theoretical-empirical thesis deals with the comparison of three types of interpreting performance assessment: teacher assessment, evaluation by other students in the group (peer assessment) and self-assessment of the student interpreter. The theoretical part is a review of existing literature on general approaches to the different types of assessment, their importance in the acquisition of interpreting skills, recommended methods of interpreting performance assessment and their use in the training of consecutive interpreting. The empirical part of the thesis is a qualitative longitudinal study, involving students of the third and therefore the final year of the bachelor's degree programme in translation- interpreting (intercultural communication). The aim of the thesis is to identify the similarities and differences between different types of assessment and how the assessment developed over the period of the research. The study also examines how the self-assessment and peer evaluation of students studying interpreting only in the English-Czech combination differ from those of students who study interpreting of English in combination with another foreign language, and thus attend twice the number of practical interpretation seminars. KEY WORDS teacher assessment, peer assessment,...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Novák, Michal. "Pedagogické hodnocení RTC běžce na 800 m v letech 2010 a 2011." Master's thesis, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-330105.

Full text
Abstract:
Name of the thesis: Pedagogical evaluation of the annual training program 800m runner in 2010 and 2011. Author: Bc. Michal Novák Tutor: odb. as. Aleš Kaplan Aims of the thesis: A descriptive analysis of a two years-long training cycles from the perspective of the different training means, load characteristics and the relations between the sport performance and its efficiency. Methodology: In this thesis the method of pedagogical evaluation using the qualitative analysis of the training documents was applied. Results: Using tempo and special endurance throughout the racing season was achieved maximum efficiency in both monitored zones. Despite his health problems, the racer achieved his personal bests during the second season (2011), which was reached by improving the section of his speed and very through rehabilitation, which facilitated his quick comeback after the injury Key words: pedagogical evaluation, qualitative analysis, 800m run, general training index, special training index
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Švehlová, Lucie. "Hodnocení ve výtvarné výchově z pohledu žáků prvního stupně ZŠ - empirická výzkumná sonda." Master's thesis, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-325544.

Full text
Abstract:
The theoretical part of the thesis contains information about the assessment and the specific method of assessment in the art education. The research part is divided into preliminary research and three stages of research - the interview, the observation and questionnaire own experiment and subsequent questioning. In these stages of research I have found information on the experiences and attitudes to assessment in the art education, but also on the whole subject of the art education. The survey was conducted in one class mainstream primary school in a small town in the South Bohemian Region. The work provides interesting information about the current view of pupils and their teachers on the art education and its assessment . The results suggest the need for pupils to be assessed, especially classified and the ability of students to use assessment criteria. Research findings may contribute to the debate regarding the evaluation in art education. They are also useful for the preparation of training teachers in the primary education, improving teaching and can be the basis for more extensive research investigations.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Budišová, Eva. "Možnosti speciálně pedagogické diagnostiky u dětí s kombinovaným postižením." Master's thesis, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-299976.

Full text
Abstract:
This diploma thesis deals with a view to the special pedagogical diagnostic issue accordance to the children with multiple disabilities. By these children whose disability is mostly the hardest character is making special pedagogical diagnostic as much as correct and accurate very difficult. This diagnostic is very important for developing an individual plan of a special pedagogical intervention. The work is focused on both the individual areas of special pedagogical diagnostic and the complex diagnostic tools. In these areas are mentioned the methods and the materials of a foreign literature which is possible to use with a group of children with multiple disabilities. In the second part of the thesis are developed the results of a survey which brings a practical look to this issue. All these collected knowledge and experience should have become the benefit which should have been a starting point for searching other partial methods. These methods are dealing, for now, with still newly making issue of special pedagogical diagnostics of children with multiple disabilities.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Stuchlá, Anna. "Vzájemné hodnocení ve výuce češtiny jako cizího jazyka." Master's thesis, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-448973.

Full text
Abstract:
The aims of this Master's thesis are (i) to examine the suitability of using peer-to-peer assessment in teaching writing skills in Czech B1-level courses and (ii) to suggest recommendations for tutors who are considering implementing the method in their Czech classes. The theoretical part is concerned with the description of particular types and forms of assessment and it presents an overview of several studies, focusing on those conducted in the field of ESL teaching. The empirical part focuses on describing the design and execution of the experiment as well as on interpreting its results. The experiment was performed as an intensive online writing course in Czech; the participants were students preparing for a B1-level exam. The investigation aimed at the quality of students' comments and at the implementation degree of their suggestions shows limited effectivity of using peer-to-peer assessment in teaching Czech on B1-level. However, based on the data, the study managed to identify several shortcomings in the way the peer-to-peer assessment method was used and it suggested recomendations for their elimination. If the tutors decide to follow these suggestions this could lead to a more succesful use of the investigated method in teaching.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Výmola, František. "Hodnocení efektivnosti v podnikovém vzdělávání." Master's thesis, 2003. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-366786.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kopecká, Lucie. "Hodnocení připravenosti dětí na zahájení povinné školní docházky pedagogickou veřejností a rodinou." Master's thesis, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-335827.

Full text
Abstract:
The main goal of the thesis was to detect and subsequently present a comprehensive views of educational society and parents for the current issue of school preparedness and its related issues concerning the high number of school attendance delay. To obtain these views was used a method of semi-structured interviews with parents, teachers from preparatory classes and teachers from nursery and primary schools. When analysis of testimony was finished, has been used and also elected procedure confrontation between these dates, then confrontation with professional publications, articles, web discussion forums and also primary data which was find out at conference that was organized on this topic. After the research was found that the issue of school preparedness affects to other issues like: an education and qualification of nursery teachers, the quality of cooperation between school and family, problems of capacity classrooms in nursery and solving number of children and age composition of class, accountability for school readiness child etc. The results of this thesis indicate what opinions have the family and educational public on the current status of the school preparedness disadvantages of children and also parts of school preparedness, in which today's children mainly excel. The main contribution...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Slabá, Markéta. Master's thesis, 2005. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-366549.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Pedagogické hodnocení"

1

Baumert, Jürgen. PISA 2000. Basiskompetenzen von Schülerinnen und Schülern im internationalen Vergleich. Leske + Budrich Verlag, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Pedagogické hodnocení"

1

Klement, Milan. "Možnosti hodnocení elektronických studijních opor." In 19th Annual Conference of CERA (Czech Educational Research Association). 19. výroční konference České asociace pedagogického výzkumu. Masaryk University Press, 2011. http://dx.doi.org/10.5817/pdf.p210-capv-2012-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kostková, Klára. "Hodnocení (rozvoje) interkulturní komunikační kompetence." In 19th Annual Conference of CERA (Czech Educational Research Association). 19. výroční konference České asociace pedagogického výzkumu. Masaryk University Press, 2011. http://dx.doi.org/10.5817/pdf.p210-capv-2012-30.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Syslová, Zora. "Využití vlastního hodnocení pro sledování kvality a rozvoje mateřské školy." In 19th Annual Conference of CERA (Czech Educational Research Association). 19. výroční konference České asociace pedagogického výzkumu. Masaryk University Press, 2011. http://dx.doi.org/10.5817/pdf.p210-capv-2012-77.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Lukavský, Jindřich. "Problematika vyjadřování a hodnocení nefigurativní malby emocí u jedenáctiletých – didaktická analýza." In 19th Annual Conference of CERA (Czech Educational Research Association). 19. výroční konference České asociace pedagogického výzkumu. Masaryk University Press, 2011. http://dx.doi.org/10.5817/pdf.p210-capv-2012-35.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography