Academic literature on the topic 'Pest-аналіз'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Pest-аналіз.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Pest-аналіз"

1

Чаплінський, Ю. Б. "Pest-аналіз прикордонного регіону." Вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту. Економічні науки, вип. 3 (67) (2017): 94–100.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сирота, Маргарита, and Тетяна Дронова. "ДІЯЛЬНІСТЬ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА ПП «КАЙФ»." Молодий вчений, no. 4 (92) (April 30, 2021): 319–25. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-4-92-68.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено особливості теоретичних та практичних засад формування і реалізації ефективної маркетингової стратегії підприємства з метою удосконалення товарної політики в умовах кризи. Проаналізовано діяльність підприємства на основі SNW-аналізу, що показав сильні сторони, які має ПП «Кайф» для розвитку, та слабкі, за якими потрібно пильно слідкувати. Було здійснено аналіз мікросередовища туристичного підприємства, визначено оцінку конкурентоспроможності туристичних послуг підприємства. Також було визначено оцінку позицій туристичного підприємства ПП «КАЙФ» серед головних конкурентів та зроблено аналіз зовнішнього середовища підприємства за допомогою PEST-аналізу. На основі цього запропоновано низку заходів, які потрібно втілити для розвитку ПП «Кайф» та підвищення конкурентоспроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Середа, Наталія, Світлана Стадник, and В’ячеслав Гончар. "Особливості діяльності фітнес-клубів в умовах карантинних обмежень." Слобожанський науково-спортивний вісник 5, no. 85 (October 25, 2021): 75–81. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-5.011.

Full text
Abstract:
Мета: визначити особливості діяльності фітнес-клубів в умовах карантинних обмежень. Матеріал і методи: у ході реалізації поставленої мети використовувались наступні методи дослідження: аналіз літературних джерел, організаційний аналіз, анкетування, методи маркетингового аналізу (PEST-аналіз), медіа-дослідження інтернет-аудиторії (Opinion Software Media), методи математичної статистики. Дослідження проводилось на базі 3 фітнес-клубів м. Харкова («Феромон», «Малібу», «Сафарі»). В опитуванні брали участь керівники, адміністрація та тренери фітнес-клубів – 57 осіб. Метод маркетингового аналізу (PEST-аналіз) використовувався для аналізу ступеня впливу чинників макросередовища на ефективність функціонування фітнес-клубів. У дослідженні брали участь 22 особи, які мають відповідну кваліфікацію та доступ до інформації. Результати: виявлено основні чинники маркетингового середовища, які впливають на діяльність фітнес-клубів; розкрито зміст цільових орієнтирів користування соціальними мережами при виборі фітнес-клубу; визначено причини взаємодії користувачів зі сторінками фітнес-клубів у соціальних мережах та з офіційними сайтами. Висновки: зміни, які відбулися у зовнішньому середовищі фітнес-клубів за останні два роки призвели до переорієнтації їх професійної діяльності. Епідеміологічна ситуація змушує фітнес-клуби шукати нові форми проведення занять з метою отримання прибутку. Запровадження карантинних обмежень стало поштовхом для розширення соціально-економічних напрямків роботи фітнес-клубів у всесвітній мережі Інтернет. Ця сфера активно розвивається, незважаючи на економічні кризи та різні зовнішні і внутрішні перешкоди. За результатами проведеного досліджен- ня визначено особливості діяльності фітнес-клубів в умовах карантинних обмежень. Дослідження маркетингового середовища фітнес-клубів визначило високий ступінь впливу демографічних чинників – стан здоров’я населення та епідеміологічна ситуація в країна та місті (105 балів). Визначено, що 42% користувачів використовують соціальні мережі для висловлення власної думки та 39% звертаються до інтернет-джерел щоб прочитати відгуки про спортивні товари, фізкультурно-спортивні послуги чи фітнес-клуби. Найбільш активно фітнес-клуби використовують інтернет-технології для отримання банківських та фінансових послуг (87,7%) та взаємодії зі споживачем (81,6%). Ключові слова: фітнес-клуб, мережа Інтернет, інтернет-маркетинг, карантині обмеження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дрюков, Олександр, and Володимир Дрюков. "Фехтування на Іграх ХХХII Олімпіади в Токіо: підсумки і напрями вдосконалення олімпійської підготовки." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 3 (February 2, 2022): 20–27. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.3.20-27.

Full text
Abstract:
Анотація. Розглянуто і проаналізовано виступи українських спортсменів на Іграх ХХХII Олімпіади, а також здійснено аналіз досліджень проблеми удосконалення їх підготовки. Мета. Проаналізувати спортивні досягнення українських фехтувальників на Іграх Олімпіади в Токіо. Методи. Аналіз літературних джерел, даних мережі Інтернет, технічних протоколів. Результати. У ході дослідження виявлено, що результати виступів збірної команди України на Іграх ХХХII Олімпіади можна вважати задовільним. Відмічається, що сьогодні система розвитку фехтування в Україні не є оптимальною. Спостерігається явний дефіцит сучасних центрів підготовки спортсменів, неефективне бюджетне і позабюджетне фінансування, недосконалість нормативно-правового, організаційно-управлінського, науково-методичного, медичного, інформаційного та кадрового забезпечення. Таким чином, стратегія розвитку фехтування у сучасних умовах розвитку України вимагає формування та наукового обґрунтування концептуальних основ для успішного та динамічного розвитку цього виду спорту. Для оцінювання сучасного стану функціонування і розвитку фехтування було проведено PEST-аналіз. Встановлено, що в групі політико-правових факторів найбільш значущими є: законодавча підтримка розвитку видів спорту; у групі економічних – фінансування і матеріально-технічне забезпечення спортивних шкіл; у групі соціальних – рівень тренерсько-викладацьких кадрів та умов праці у спортивних школах; в групі технологічних – інноваційні технології та їх вплив на розвиток фехтування. Результати проведеного дослідження свідчать, що розвиток фехтування гальмує ряд факторів макросередовища і умов, які потребують проведення певних реформ. Як показує дослідження, процес функціонування і розвитку фехтування в сучасних умовах потребує формування принципово нових економічних основ і пошуку організаційно-правових форм їх функціонування. На нашу думку, це перехід від екстенсивної моделі розвитку видів спорту, яка сьогодні використовується в Україні, до інноваційної. Таким чином, для забезпечення у подальшому завоювання призових місць на Олімпійських іграх необхідна розробка моделі інноваційного розвитку фехтування на основі стратегічного партнерства між державою, громадськими спортивними організаціями, наукою, сферою освіти і бізнесу. Ключові слова: Ігри Олімпіад, підсумки, PEST-аналіз, фехтування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Rogachevskyi, Oleksandr. "СТРАТЕГІЧНА МОДЕЛЬ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 3(23) (2020): 33–40. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2020-3(23)-33-40.

Full text
Abstract:
У статі досліджено проблему стратегічного розвитку закладів вищої медичної освіти в Україні. Здійснено аналіз чинників, які впливають на вибір споживача освітніх послуг закладу. Інструментарій стратегічного управління закладом вищої медичної освіти розглядається як ключовий засіб для забезпечення оптимального функціонування і сталого розвитку закладу. У статті наголошується на розвитку стратегічного потенціалу закладу вищої медичної освіти. Запропоновано модель стратегічного управління закладом вищої медичної освіти, а також модель стратегічного розвитку цього закладу. Досліджено умови розвитку закладу вищої медичної освіти. Акцентується увага на використанні PEST- та SWOT-аналізу під час реалізації функції стратегічного управління закладом вищої медичної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Стадник, Світлана. "ОСОБЛИВОСТІ МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ РЕГБІ-КЛУБУ «ОЛІМП» ХАРКІВ." Слобожанський науково-спортивний вісник 3(77), no. 3(77) (June 6, 2020): 62–67. http://dx.doi.org/10.15391/2020-3.009.

Full text
Abstract:
Мета: визначити особливості маркетингової діяльності регбі-клубу «Олімп» для подальшого її удосконалення. Матеріал і методи: за допомогою PEST-аналізу охарактеризовано вплив зовнішнього середовища на діяльність регбі-клубу «Олімп». За допомогою SWOT-аналізу виявлено можливості та загрози зовнішнього середовища та сильні і слабкі сторони внутрішнього середовища регбі-клубу «Олімп». Опитування проводилось серед 10 організаційно-управлінських працівників регбі-клубу «Олімп» Харків з метою визначення думки респондентів щодо різноманітних аспектів його діяльності, а також серед 25 спортсменів-регбістів клубу з метою виявлення потреб та пріоритетів, мотивації гравців команди. Результати: обґрунтовано необхідність маркетингової стратегії, процес розробки якої у нашому дослідженні включав 3 етапи: аналіз зовнішнього та внутрішнього середовищ клубу; формування цілей, основних напрямків та маркетингового комплексу; реалізація та оцінка маркетингової стратегії. Проаналізовано організаційну структуру регбі-клубу «Олімп», його логотип, проведено аналіз маркетингових комунікацій клубу. Висновки: за результатами власних досліджень розроблено маркетингову стратегію регбі-клубу «Олімп» та план її практичної реалізації. Результати експертної оцінки свідчать, що запропонована нами маркетингова страте- гія має високу очікувану ефективність, науково обґрунтована та реальна для виконання. Ключові слова: регбі-клуб, маркетинг, стратегія, план, маркетингове середовище, маркетингова діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Стадник, Світлана. "ОСОБЛИВОСТІ МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ РЕГБІ-КЛУБУ «ОЛІМП» ХАРКІВ." Слобожанський науково-спортивний вісник 77, no. 3 (June 6, 2020): 62–67. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-3.009.

Full text
Abstract:
Мета: визначити особливості маркетингової діяльності регбі-клубу «Олімп» для подальшого її удосконалення. Матеріал і методи: за допомогою PEST-аналізу охарактеризовано вплив зовнішнього середовища на діяльність регбі-клубу «Олімп». За допомогою SWOT-аналізу виявлено можливості та загрози зовнішнього середовища та сильні і слабкі сторони внутрішнього середовища регбі-клубу «Олімп». Опитування проводилось серед 10 організаційно-управлінських працівників регбі-клубу «Олімп» Харків з метою визначення думки респондентів щодо різноманітних аспектів його діяльності, а також серед 25 спортсменів-регбістів клубу з метою виявлення потреб та пріоритетів, мотивації гравців команди. Результати: обґрунтовано необхідність маркетингової стратегії, процес розробки якої у нашому дослідженні включав 3 етапи: аналіз зовнішнього та внутрішнього середовищ клубу; формування цілей, основних напрямків та маркетингового комплексу; реалізація та оцінка маркетингової стратегії. Проаналізовано організаційну структуру регбі-клубу «Олімп», його логотип, проведено аналіз маркетингових комунікацій клубу. Висновки: за результатами власних досліджень розроблено маркетингову стратегію регбі-клубу «Олімп» та план її практичної реалізації. Результати експертної оцінки свідчать, що запропонована нами маркетингова стратегія має високу очікувану ефективність, науково обґрунтована та реальна для виконання. Ключові слова регбі-клуб, маркетинг, стратегія, план, маркетингове середовище, маркетингова діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Zinchenko, O. A., and U. D. Malyshko. "Розвиток методик аналізу мікросередовища підприємства на прикладі закладу аптечної галузі." Bulletin of the Dnipropetrovsk University. Series: Management of Innovations, no. 7 (December 25, 2016): 280. http://dx.doi.org/10.15421/191631.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах функціонування бізнесу все більшу роль відіграє аналіз середовища підприємства. Це – початковий етап формування стратегії діяльності підприємства, оскільки забезпечує відповідну базу для визначення місії і цілей його функціонування. Однак наявні методики аналізу більше концентрують увагу саме на факторах макросередовища, стосовно ж мікросередовища, то його досліджують комплексно, не акцентуючи на його винятковій ролі в процесі ухвалення управлінських рішень. Це обумовлює необхідність розвитку методики та підходів діагностики середовища бізнесу, їх апробації в умовах конкретного підприємства.Мета роботи – розробка на основі методів SWOT- і PEST-аналізу нової методики, яка дозволить оцінити вплив факторів мікросередовища на результати поточної й майбутньої діяльності підприємства аптечної галузі.Розроблено нову методику CLCP-аналізу, за допомогою якої можна оцінити вплив факторів мікросередовища на результати поточної й майбутньої діяльності підприємства. Для проведення нового аналізу було виділено чотири групи факторів мікросередовища, які в разі своєї зміни здатні впливати на діяльність підприємства. Це фактори впливу споживачів (Сonsumers), законодавства країни (Legislation), конкурентів (Сompetitors) і постачальників (Providers).Запропоновано алгоритм виконання CLCP-аналізу, який включає п’ять етапів: визначення факторів, які можуть впливати на діяльність компанії; аналіз значущості й ступеня впливу кожного фактора; оцінка імовірності змін факторів; оцінка реальної значущості фактора; складання зведеної таблиці CLCP-аналізу. Розроблено табличні форми подання інформації, що стосується CLCP-аналізу.Апробовано дану методику в умовах закладу аптечної галузі. Виявлено чинники, які можуть найбільше впливати на підприємство у разі зміни, – це поява нових вимог споживачів до асортименту, підвищення державою податків, застосування конкурентами нових технологій у сфері обслуговування та несвоєчасне постачання товару постачальниками. Проведено ранжування цих факторів на основі методу експертних оцінок. Запропоновано дії підприємства для мінімізації загроз і використання можливостей, що можуть виникнути у зв’язку зі змінами у мікросередовищі.На відміну від інших запропонована авторами методика дозволить повніше та комплексно оцінити фактори мікросередовища й деталізувати процеси, які в ньому відбуваються. Може бути застосована для здійснення бізнес-діагностики під час розробки конкурентної стратегії підприємства.Важливі наукові завдання як теоретичного, так і прикладного характеру в перспективі реалізації даної методики – вартісна оцінка впливу кожного фактора мікросередовища на фармацевтичне підприємство, розробка механізмів мінімізації ризиків, пов’язаних зі змінами мікросередовища, аналіз взаємозв’язку мікро- і макросередовища. Їх виконання сприятиме розвитку стратегічного менеджменту і впровадженню його підходів у практику підприємств фармацевтичної галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Loishyn, Anatolii. "Аналіз факторів впливу на систему ресурсного забезпечення сектору безпеки і оборони України." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 11, no. 6 (December 23, 2021): 74–97. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2021.11.6.6.

Full text
Abstract:
У даній статті розглядається проблема ідентифікації факторів впливу на систему ресурсного забезпечення сектору безпеки і оборони України. Обґрунтовується погляд що ідентифікація як найбільшої кількості факторів дасть, у подальшому, змогу чітко визначити межі дослідження та предмет дослідження. Прослідковується тенденція до підвищеної уваги до розроблення нової концепції ресурсного забезпечення сектору безпеки і оборони України серед науковців. Метою статті є ідентифікація факторів зовнішнього та внутрішнього впливу на систему ресурсного забезпечення сектору безпеки і оборони України для подальшого їх аналізу при розробленні сучасної концепції ресурсного забезпечення сектору безпеки і оборони України. Автор приходить до висновку, що сфера сучасних трансформацій у сфері безпеки і оборони вимагає перегляду існуючих механізмів ресурсного забезпечення потреб оборони. Особлива увага у статті приділена аналізу існуючих наукових поглядів щодо проблематики предметної системи. Автором запропонована систематизація ідентифікованих факторів впливу на систему ресурсного забезпечення сектору безпеки оборони через призму складових PEST-аналізу, а саме за напрямом, політичних, економічних, соціально-культурних та технологічних факторів. Враховуючі специфіку військової справи до переліку складових PEST-аналізу пропонується ввести п’яту складову – специфічні фактори. Загалом протягом дослідження виділено 82 фактори зовнішнього та внутрішнього впливу на предметну систему. На основі проведеного аналізу, ідентифікації та систематизації факторів впливу встановлена необхідність їх подальшого оцінювання та ранжування для визначення пріоритетності факторів та їх ваги. Результати дослідження можуть бути корисними для науковців та управлінців, які обіймаються питаннями (проблематикою) ресурсного забезпечення сектору безпеки і оборони України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Blenda, N., M. Koroteev, D. Sokovnina, S. Sokoliuk, and O. Zharun. "Strategic analysis of the external environment is the basis for determining the strategic direction of the development of business structures." Collected Works of Uman National University of Horticulture 2, no. 99 (December 22, 2021): 124–31. http://dx.doi.org/10.31395/2415-8240-2021-99-2-124-131.

Full text
Abstract:
The essence and significance of strategic analysis in the process of determining the strategic direction of enterprise development are considered. Approaches to the implementation of strategic analysis of the external environment are studied, the tools and methods of its implementation are determined. It is established that the main methods of assessing the impact of environmental factors are PEST-analysis and SWOT analysis. The purpose of PEST-analysis is to determine the impact of political, legal, economic, socio-cultural, and technological aspects of the environment, which allows identifying environmental factors that most affect the activities of business structures, as well as to predict favorable or threatening dynamics of their impact. Given the globalization of society, deepening and exacerbation of global problems, it is proposed to supplement the matrix of PEST-analysis of macro-environmental factors with the block "Global Problems" which covers economic, energy, demographic, social, environmental, and other spheres of human existence to change the factors of the external environment form the corresponding changes in the internal environment. The PEST-analysis itself allows for the development of the factors of the new middle, as it infuses the most into the scope of the household structures, and also transfers it to the more friendly and threatens the dynamism with the inflow of the cich factors. Protest, then, it means, that the globalization of the suspension and the diagnosis of global problems of the people is fueled by the correlation of the efficiency of all social and economic systems. Therefore, it is important to add the PEST-analysis matrix with the “Global Problems / Global Problems” block, which inject me into the singing world, and start the development of all officials of the new middle middle class, right into the middle of the earth.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Pest-аналіз"

1

Кириленко, С. С. "Економічні засади оцінювання виробничого потенціалу підприємств (на прикладі ПАТ «Сумський завод насосного та енергетичного машинобудування «Насосенергомаш»)." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/68904.

Full text
Abstract:
Метою магістерської роботи є вивчення та аналіз складових та виробничого потенціалу ПАТ «Сумський завод насосного та енергетичного машинобудування «Насосенергомаш» в цілому, аналіз впливу складових мікро- та макросередовища на його розвиток (в тому числі і перспективний), розроблення заходів щодо поліпшення структури виробничого потенціалу та підвищення ефективності від його використання.У першому розділі «Основи оцінювання виробничого потенціалу підприємств» розглянуто загальне поняття виробничого потенціалу підприємства, визначено його складові та основні його властивості, а також розкрито питання необхідності проведення оцінки виробничого потенціалу на промисловому підприємстві. У другому розділі «Методичні засади аналізу та оцінювання виробничого потенціалу підприємства» проаналізовано основні фактори впливу на виробничий потенціал підприємства. Також розглянуто методи оцінки виробничого потенціалу, запропоновані вітчизняними та зарубіжними науковцями. У третьому розділі «Оцінювання виробничого потенціалу підприємства ПАТ «Сумський завод насосного та енергетичного машинобудування «Насосенергомаш» проведено аналіз машинобудівної галузі України, дана характеристика діяльності підприємства, проведенно оцінку впливу макро та мікросередовища на діяльність підприємства, проведено оцінку його виробничого потенціалу, здійснений прогноз величини виробничого потенціалу на 3 роки та наведені основні шляхи поліпшення його використання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пєйчев, А. В. "Удосконалення імпортної діяльності підприємства сфери ритейлу (на прикладі ТОВ «Сільпо-Фуд»)." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Pieichev.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретичні аспекти здійснення імпортної діяльності підприємством-ритейлером, визначається вплив внутрішнього та зовнішнього середовища на імпортну діяльність підприємства та методи її оцінки. Проаналізовано імпортну діяльність ТОВ «Сільпо-Фуд», SWOT та PEST-аналіз впливу чинників, що сприяють та заважають ефективному здійсненню імпортних операцій. Розраховано показники ефективності імпортної діяльності підприємства. Запропоновано напрями вдосконалення імпортної діяльності підприємства, розроблено заходи щодо оптимізації організації персоналу та підвищення ефективності транспортування імпортованих товарів, зокрема шляхом часткового переходу від автомобільного до залізничного транспорту а також встановлення систем відстеження. Запропоновано зменшення ризиків імпортної діяльності за допомогою документального акредитиву.
The paper considers the theoretical aspects of import activities by the retailer, determines the impact of internal and external environment on the import activities of the company and methods of its evaluation. The import activity of Silpo-Food LTD was analysed, SWOT and PEST-analysis of the influence of factors that contribute to and hinder the effective implementation of import operations are analyzed. Indicators of efficiency of import activity of the enterprise are calculated. Directions for improving the import activity of the enterprise are proposed, measures are developed to optimize the organization of personnel and increase the efficiency of transportation of imported goods, in particular by partial transition from road to rail transport and installation of tracking systems. It is proposed to reduce the risks of import activities with the help of a documentary letter of credit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельник, А. С. "Шляхи підвищення ефективності зовнішньої торгівлі послугами Одеського регіону." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Melnik.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі визначена сутність зовнішньої торгівлі послугами регіону. З’ясовані фактори впливу на ефективність зовнішньої торгівлі послугами регіону. Розглянута методика оцінки ефективності зовнішньої торгівлі послугами регіону. Здійснена оцінка динаміки, структури та географічної спрямованості зовнішньої торгівлі послугами Одеського регіону. Проведений аналіз факторів, що впливають на ефективність зовнішньоторговельної діяльності Одеського регіону. Проаналізовані показники ефективності зовнішньої торгівлі послугами Одеського регіону. Виявлені можливості підвищення ефективності зовнішньої торгівлі послугами Одеського регіону за рахунок створення туристичного кластеру. Обґрунтовані напрями підвищення ефективності зовнішньої торгівлі транспортними послугами Одеського регіону.
The essence of foreign trade in services of the region is defined in the work. Factors influencing the efficiency of foreign trade in the region's services have been identified. The method of assessing the effectiveness of foreign trade in services of the region is considered. An assessment of the dynamics, structure and geographical orientation of foreign trade in services of the Odessa region. The analysis of the factors influencing efficiency of foreign trade activity of the Odessa region is carried out. The indicators of efficiency of foreign trade in services of Odessa region are analyzed. Possibilities of increase of efficiency of foreign trade in services of the Odessa region at the expense of creation of a tourist cluster are revealed. The directions of increase of efficiency of foreign trade in transport services of the Odessa region are substantiated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дубєнко, К. В. "Формування конкурентної стратегії консалтингового підприємства." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Dubenko.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
Проаналізовано ринок консалтингових послуг України та встановлено найбільш впливові фактори зовнішнього середовища. Сформовано конкурентну стратегію діяльності ТОВ "Євлада" та запропоновано заходи щодо її реалізації.
The Ukrainian market of consulting services is analysed. The most influential factors of the external environment are determined. The competitive strategy of Evlada LLC activity is formed and measures on its realization are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Радченко, О. О. "Стан та перспективи підвищення міжнародної конкурентоспроможності виноробного підприємства (на прикладі ТОВ «Винхол Оксамитне»)." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Radchenko.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретико-методичні основи дослідження міжнародної конкурентоспроможності виноробного підприємства. Досліджено чинники впливу на міжнародну конкурентоспроможність виноробного підприємства та систематизовано методи оцінки міжнародної конкурентоспроможності виноробного підприємства. Проаналізовано показники сучасного стану та динаміки експорту виноробної продукції ТОВ «Винхол Оксамитне». Проведено SWOT- та PEST - аналіз. Визначені чинники впливу на міжнародну конкурентоспроможність ТОВ «»Винхол Оксамитне». Проведена оцінка стану міжнародної конкурентоспроможності ТОВ «Винхол Оксамитне». Запропоновано напрями підвищення міжнародної конкурентоспроможності ТОВ «Винхол Оксамитне» за рахунок диверсифікації виробництва, диверсифікації ринків збуту, отримання географічної прив’язки. Особливий наголос зроблено на необхідності участі ТОВ «Винхол Оксамитне» у створенні виноградарсько-виноробного кластеру в Одеській області.
The paper considers the theoretical and methodological foundations of the study of the international competitiveness of the winery. The factors influencing the international competitiveness of the winery are investigated and the methods of assessing the international competitiveness of the winery are systematized. Indicators of the current state and dynamics of exports of wine products of LLC " Vinehall Velvet" are analyzed. SWOT and PEST analysis was performed. Factors influencing the international competitiveness of Vinehall Velvet LLC have been identified. An assessment of the state of international competitiveness of Vinehall Velvet LLC was conducted. The directions of increase of the international competitiveness of " Vinehall Velvet LLC" at the expense of diversification of manufacture, diversification of the markets, reception of geographical reference are offered. Particular emphasis was placed on the need for participation of Vinehall Velvet LLC in the creation of a viticulture and wine cluster in the Odessa region.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Власюк, К. В. "Активізація економічного зростання на регіональному рівні (на прикладі Одеської області)." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12439.

Full text
Abstract:
У роботі визначене поняття економічного зростання, з’ясовані особливості економічного зростання на регіональному рівні, виявлені фактори впливу на регіональне економічне зростання.Проведена оцінка показників економічного зростання Одеського регіону, здійснений SWOT- і PEST-аналіз економіки Одеського регіону, проаналізовані фактори впливу на економіку Одеського регіону засобами математичного моделювання. Розроблені рекомендації щодо покращення інвестиційної привабливості Одеської області, обґрунтовані можливості розвитку туризму як важливого сектору економіки Одеського регіону, запропоновані шляхи активізації міжнародної торгівлі як чинника економічного зростання Одеського регіону.
The concept of economic growth is defined in the work, the peculiarities of economic growth at the regional level are clarified, the factors of influence on regional economic growth are revealed. The estimation of indicators of economic growth of the Odessa region is carried out, the SWOT- and PEST-analysis of economy of the Odessa region is carried out, the factors of influence on economy of the Odessa region by means of mathematical modeling are analyzed. Recommendations for improving the investment attractiveness of Odessa region are developed, opportunities for tourism development as an important sector of the economy of Odessa region are substantiated, ways of intensification of international trade as a factor of economic growth of Odessa region are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Башкірова, Я. В. "Підвищення ефективності зовнішньої торгівлі товарами агропромислового комплексу Одеського регіону в умовах дії зони вільної торгівлі з ЄС." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Bashkirova.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретико-методичні основи дослідження ефективності зовнішньої торгівлі товарами агропромислового комплексу регіону. Досліджено чинники впливу на ефективність зовнішньої торгівлі товарами агропромислового комплексу регіону та визначено методи аналізу ефективності зовнішньої торгівлі товарами агропромислового комплексу регіону. Проаналізовано показники сучасного стану та динаміки зовнішньої торгівлі товарами агропромислового комплексу Одеського регіону. Проведено SWOT- та PEST- аналіз. Проаналізовані чинники впливу на ефективність зовнішньої торгівлі товарами агропромислового комплексу Одеського регіону в умовах дії зони вільної торгівлі з ЄС. Запропоновано підвищення ефективності зовнішньої торгівлі товарами агропромислового комплексу Одеського регіону за рахунок використання переваг дії зони вільної торгівлі з ЄС. Розглянуто підвищення ефективності зовнішньої торгівлі товарами агропромислового комплексу Одеського регіону в умовах дії зони вільної торгівлі з ЄС за рахунок проходження сертифікації та посилення ролі зовнішньої торгівлі органічними товарами.
The paper considers the theoretical and methodological foundations of the study of the effectiveness of foreign trade in goods of the agro-industrial complex of the region. The factors influencing the efficiency of foreign trade in goods of the agro-industrial complex of the region are studied and the methods of analysis of the efficiency of foreign trade in goods of the agro-industrial complex of the region are determined. Indicators of the current state and dynamics of foreign trade in goods of the agro-industrial complex of Odessa region are analyzed. SWOT and PEST analysis was performed. The factors influencing the efficiency of foreign trade in goods of the agro-industrial complex of the Odessa region in the conditions of the free trade zone with the EU are analyzed. It is proposed to increase the efficiency of foreign trade in goods of the agro-industrial complex of the Odessa region by using the benefits of the free trade zone with the EU. The increase of efficiency of foreign trade in goods of the agro-industrial complex of the Odessa region in the conditions of action of a zone of free trade with EU at the expense of passing of certification and strengthening of a role of foreign trade in organic goods is considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ткаченко, Л. Р. "Міжнародна конкурентоспроможність підприємств морської транспортної галузі (на прикладі ДП «МТП «Южний»)." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Tkachenko.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретико-методичні основи дослідження міжнародної конкурентоспроможності підприємств морської транспортної галузі. Досліджено чинники впливу на стан та розвиток міжнародної конкурентоспроможності підприємств морської транспортної галузі та систематизовано методи оцінки міжнародної конкурентоспроможності підприємства. Проаналізовано показники обсягів, динаміки та структури міжнародних вантажлперевезень ДП «МТП «Южний». Проведено SWOT- та PEST - аналіз. Визначені фактори впливу внутрішнього та зовнішнього середовища на міжнародну конкурентоспроможність ДП «МТП «Южний». Проведена оцінка сучасного стану міжнародної конкурентоспроможності ДП «МТП «Южний». Запропоновано шляхи підвищення міжнародної конкурентоспроможності ДП «МТП «Южний» за рахунок участі підприємства у створенні морського мультимодального кластеру. Особливий наголос зроблено на удосконаленні ДП «МТП «Южний» інноваційно-інвестиційного розвитку як чинника підвищення міжнародної конкурентоспроможності.
The paper considers the theoretical and methodological foundations of the study of the international competitiveness of maritime transport enterprises. The factors influencing the state and development of the international competitiveness of the enterprises of the maritime transport branch are investigated and the methods of assessing the international competitiveness of the enterprise are systematized. Indicators of volumes, dynamics and structure of international freight transportation of Sea Commercial Port “Yuzhny” are analyzed. SWOT and PEST analysis was performed. Factors influencing the internal and external environment on the international competitiveness of Sea Commercial Port “Yuzhny” have been identified. An assessment of the current state of international competitiveness of the of Sea Commercial Port “Yuzhny”was carried out. Ways to increase the international competitiveness of Sea Commercial Port “Yuzhny” through the participation of the company in the creation of a maritime multimodal cluster. Special emphasis was placed on the improvement of Sea Commercial Port “Yuzhny” innovation and investment development as a factor in increasing international competitiveness.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Руснак, А. О. "Стан та перспективи підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства в галузі сільського господарства (на прикладі ТОВ «Одеська аграрна компанія»)." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12684.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються сутність та особливості дослідження ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства в галузі сільського господарства та систематизовано методи її оцінки. Проаналізовано показники стану та динаміки зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Одеська аграрна компанія». Розглянуто чинники, що впливають на ефективність зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Одеська аграрна компанія». Проведено SWOT- та PEST-аналіз ТОВ «Одеська аграрна компанія». Проаналізовані показники ефективності зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Одеська аграрна компанія». Запропоновано напрями підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Одеська аграрна компанія» шляхом використання стратегії диверсифікації ринків збуту, а також за рахунок використання переваг дії зони вільної торгівлі з ЄС. Розглянуто підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Одеська аграрна компанія» за рахунок проходження міжнародної сертифікації.
The essence and features of research of enterprise’s foreign economic activity’s efficiency on the in the field of agriculture are considered in work and methods of its estimation are systematized. Indicators of the state and dynamics of foreign economic activity of LLC "Odessa agrarian company" are analyzed. Factors influencing the efficiency of foreign economic activity of Odessa agrarian company LLC are considered. SWOT and PEST analysis of Odessa agrarian company LLC was conducted. The indicators of efficiency of foreign economic activity of LLC "Odessa agrarian company" are analyzed. In work was given the directions of increase of efficiency of foreign economic activity of LLC Odessa agrarian company by use of strategy of diversification of markets, and also at the expense of use of advantages of action of a free trade zone with EU was offered. The increase of efficiency of foreign economic activity of LLC Odessa agrarian company was analyzed due to passing of the international certification.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сидоренко, Валентина Олександрівна. "Оцінка та стратегія підвищення конкурентоспроможності «ПАТ ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД»." Магістерська робота, 2019. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2786.

Full text
Abstract:
Сидоренко В. О. Оцінка та стратегія підвищення конкурентоспроможності «ПАТ ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" / наук. керівник Н. Г. Сейсебаєва. Запоріжжя : ЗНУ, 2019. 114 с.
UA : Кваліфікаційна робота викладена на 114 сторінках друкованого тексту, містить 32 таблиці, 7 рисунків, 9 додатків, Перелік посилань включає 88 джерел, з них 8 іноземною мовою. Об’єктом дослідження є процеси формування та оцінювання стратегії підвищення конкурентоспроможності ПАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ». Предметом дослідження є сукупність теоретико-методичних засад та прикладних проблем, пов’язаних із формуванням та оцінюванням стратегії підвищення конкурентоспроможності підприємства. Метою кваліфікаційної роботи є подальший розвиток теоретичних положень та удосконалення методичних і практичних рекомендацій щодо формування та оцінювання стратегії підвищення конкурентоспроможності підприємства. Методи досліджень: діалектичний метод пізнання, системний, комплексний та структурно-функціональний підхід, кількісний аналіз, методи дедукції та індукції, аналізу та синтезу, метод SPACE-аналізу, SWOT-аналізу, PEST- аналізу. Наукова новизна отриманих результатів визначається такими основними положеннями: набув подальшого розвитку методологічний підхід оцінювання стратегії підвищення конкурентоспроможності підприємства; вдосконалений методичний підхід до оцінювання конкурентного середовища. Практичне значення одержаних результатів. Пропозиції щодо формування та оцінювання стратегії підвищення конкурентоспроможності можуть бути використані в діяльності підприємства.
EN : The work is presented on 114 pages of printed text, contains 32 tables, 7 figures, 9annex. The list of refernces includes 88 sources, 8 of them in foreign languages. The object of study is a process of formation and estimation of competitiveness strategy of NJS «ІNTERPIPE NTZ». The subject of investigation is a system of theoretical and methodical principles and practical problems connected with formation and estimation of competitiveness strategy of enterprise. The purpose of the qualification work is to justify of the theoretical regulations and work out practical recommendations to elaborate and improve investment activity management of formation and estimation of competitiveness strategy of NJS «ІNTERPIPE NTZ». Methods of research: dialectical cognition method; systematic, complex and structural and functional methods, calculation methods, methods of induction and deduction, analysis and synthesis; method of SPACE-analysis, SWOT- analysis, PEST- analysis. The estimation of financial state of NJS «ІNTERPIPE NTZ» has been performed; the estimation of competitiveness factors of NJS «ІNTERPIPE NTZ» has been performed; the analysis of internal and external competitive environment of NJS «ІNTERPIPE NTZ» has been performed; the main features and character of competitiveness strategy of NJS «ІNTERPIPE NTZ» have been defined; the recommеndations of formation and estimation of competitiveness strategy of NJS «ІNTERPIPE NTZ» have been elaborated. The scientific novelty of the results consists in theoretical and methodical justification and solving of the complex issues which are connected with the formation and estimation of competitiveness strategy of NJS «ІNTERPIPE NTZ». The study yielded the following scientific results, which are characterized by scientific innovation:  got further development the methodical approach of efficiency estimation of competitiveness strategy of enterprise;  the methodical approach of competitive environment estimation has been improved. The results of research are aimed at estimation and improving the processes of formation and estimation of competitiveness strategy of NJS «ІNTERPIPE NTZ» and can be implemented in practice of enterprises. The application of proposed recommendations in practice will ensure formation and estimation of effective competitiveness strategy of enterprises.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography