Academic literature on the topic 'Regulární výrazy'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Regulární výrazy.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Dissertations / Theses on the topic "Regulární výrazy"

1

Kovařík, David. "Automatická identifikace šablony generující spam kampaně." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2018. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-385921.

Full text
Abstract:
Spam se typicky nevyskytuje ve formě samostatných zpráv, ale často bývá sdružován do takzvaných kampaní. Ty bývají automaticky generovány pomocí šablon. Díky tomu jsou jednotlivé zprávy sémanticky, ale ne syntakticky, ekvivalentní. Cílem práce je navrhnout algoritmus schopný z množiny zpráv jedné kampaně zpětně extrahovat šablonu, ze které tyto zprávy byly generovány. Práce se zaměřuje na spam v SMS komunikaci, ale navržené postupy jsou dostatečně obecné pro širší použití. Algoritmus je postaven na metodě zarovnávání dvou sekvencí, používané v bioinformatice pro nalezení podobných oblastí proteinových řetězců. Výstupem je regulární výraz popisující šablonu dané kampaně. Součástí řešení je také nástroj pro vizualizaci šablony pomocí HTML.Řešení bylo ověřeno na přibližně třech stovkách skutečných kampaní z celého světa. V naprosté většině případů je poskytnutý výsledek postačující pro identifikaci kampaně.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Košař, Vlastimil. "Implementace jednotky pro vyhledávání vzorů v FPGA." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2010. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-237092.

Full text
Abstract:
This term project focuses on algorithms for pattern matching used in modern IDS. The main focus is on regular expression matching. It deals with methods based on deterministic and nondeterministic finite automata, hybrid methods and with method based on regular expressions as programing langue for specialised processors. Implementation of pattern matching units based on some of described methodologies is described in next part. Methodology for resource consumption estimation is also described. Developed software system for unit generation is described in the next part. In the final part results are presented and discused.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Burián, Pavel. "Detekce dynamických síťových aplikací." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-236387.

Full text
Abstract:
This thesis deals with detection of dynamic network applications. It describes some of the existing protocols and methods of their identification from IP flow and packet contents. It constitues a design of a detection system based on the automatic creation of regular expressions and describes its implementation. It presents the created regular expressions for BitTorrent and eDonkey protocol. It compares their quality with the solution of L7-filter.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ščotka, Jan. "Analýza systémových záznamů." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-235925.

Full text
Abstract:
The goal of this master thesis is to make possible to perform system log analysis in more general way than well-known host-based instrusion detection systems (HIDS). The way how to achieve this goal is via proposed user-friendly regular expressions. This thesis deals with making regular expressions possible to use in the field of log analysis, and mainly by users unfamiliar with formal aspects of computer science.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Stanek, Timotej. "Automatické shlukování regulárních výrazů." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-235531.

Full text
Abstract:
This project is about security of computer networks using Intrusion Detection Systems. IDS contain rules for detection expressed with regular expressions, which are for detection represented by finite-state automata. The complexity of this detection with non-deterministic and deterministic finite-state automata is explained. This complexity can be reduced with help of regular expressions grouping. Grouping algorithm and approaches for speedup and improvement are introduced. One of the approches is Genetic algorithm, which can work real-time. Finally Random search algorithm for grouping of regular expressions is presented. Experiment results with these approches are shown and compared between each other.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kaštil, Jan. "Hledání regulárních výrazů s využitím technologie FPGA." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-235986.

Full text
Abstract:
The thesis explains several algorithms for pattern matching. Algorithms work in both software and hardware. A part of the thesis is dedicated to extensions of finite automatons. The second part explains hashing and introduces concept of perfect hashing and CRC. The thesis also includes a suggestion of possible structure of a pattern matching unit based on deterministic finite automatons in FPGA. Experiments for determining the structure and size of resulting automatons were done in this thesis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Horký, Michal. "Rychlejší než grep pomocí čítačů." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-445473.

Full text
Abstract:
Vyhledávání regulárních výrazů má ve vývoji softwaru nezastupitelné místo. Rychlost vyhledávání může ovlivnit použitelnost softwaru, a proto je na ni kladen velký důraz. Pro určité druhy regulárních výrazů mají standardní přístupy pro vyhledávání vysokou složitost. Kvůli tomu jsou náchylné k útokům založeným na vysoké náročnosti vyhledávání regulárních výrazů (takzvané ReDoS útoky). Regulární výrazy s omezeným opakováním, které se v praxi často vyskytují, jsou jedním z těchto druhů. Efektivní reprezentace a rychlé vyhledávání těchto regulárních výrazů je možné s použítím automatu s čítači. V této práci představujeme implementaci vyhledávání regulárních výrazů založeném na automatech s čítači v C++. Vyhledávání je implementováno v rámci RE2, rychlé moderní knihovny pro vyhledávání regulárních výrazů. V práci jsme provedli experimenty na v praxi používaných regulárních výrazech. Výsledky experimentů ukázaly, že implementace v rámci nástroje RE2 je rychleší než původní implementace v jazyce C#.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kaštil, Jan. "OPTIMALIZACE ALGORITMŮ A DATOVÝCH STRUKTUR PRO VYHLEDÁVÁNÍ REGULÁRNÍCH VÝRAZŮ S VYUŽITÍM TECHNOLOGIE FPGA." Doctoral thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-261228.

Full text
Abstract:
Disertační práce se zabývá rychlým vyhledáváním regulárních výrazů v síťovém provozu s použitím technologie FPGA. Vyhledávání regulárních výrazů v síťovém provozu je výpočetně náročnou operací využívanou převážně v oblasti síťové bezpečnosti a v oblasti monitorování provozu vysokorychlostních počítačových sítí. Současná řešení neumožňují dosáhnout požadovaných multigigabitových propustností při dodržení všech požadavků, které jsou na vyhledávací jednotky kladeny. Nejvyšších propustností dosahují implementace založené na využití inovativních hardwarových architektur implementovaných v FPGA případně v ASIC. Tato disertační práce popisuje nové architektury vyhledávací jednotky, které jsou vhodné pro implementaci jak v FPGA tak v ASIC. Základní myšlenkou navržených architektur je využití perfektní hashovací funkce pro implementaci přechodové tabulky konečného automatu. Dále byla navržena architektura, která umožňuje uživateli zanést malou pravděpodobnost chyby při vyhledávání a tím snížit paměťové nároky vyhledávací jednotky. Disertační práce analyzuje vliv pravděpodobnosti této chyby na celkovou spolehlivost systému a srovnává ji s řešením používaným v současnosti. V rámci disertační práce byla provedena měření vlastností regulárních výrazů používaných při analýze provozu moderních počítačových sítí. Z provedené analýzy vyplývá, že velká část regulárních výrazů je vhodná pro implementaci pomocí navržených architektur. Pro dosažení vysoké propustnosti vyhledávací jednotky práce navrhuje nový algoritmus transformace abecedy, který umožňuje, aby vyhledávací jednotka zpracovala více znaků v jednom kroku. Na rozdíl od současných metod, navržený algoritmus umožňuje konstrukci automatu zpracovávajícího libovolný počet symbolů v jednom taktu. Implementované architektury dosahují v porovnání se současnými metodami úspory paměti zlepšení až 200MB.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Dvořák, Milan. "Měření spolehlivosti vyhledávání vzorů." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-236542.

Full text
Abstract:
This thesis deals with the pattern matching methods based on finite automata and describes their optimizations. It presents a methodology for the measurement of reliability of pattern matching methods, by comparing their results to the results of the PCRE library. Experiments were conducted for a finite automaton with perfect hashing and faulty transition table. Finally, the resulting reliability evaluation of the algorithm is shown and possible solutions of the identified problems are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Viktorin, Jiří. "Aplikace hlubokých zásobníkových automatů v kompilátorech." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-236718.

Full text
Abstract:
In this thesis, I focus on the application of deep pushdown automatons in compilers, their composition in the parser, and the possibility of further recovery. Thanks to these automatons can carry out the expansion of the nonterminals in various depths and thus makes it possible to use other records of expressions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography