Academic literature on the topic 'Ruch'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ruch.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ruch"

1

Grzesiuk, Antoni. "Psychomotoryka kierowcy." Roczniki Pedagogiczne 14, no. 3 (December 19, 2022): 119–36. http://dx.doi.org/10.18290/rped22143.7.

Full text
Abstract:
Psychomotoryka kierowcy przedstawia związek postrzegania ruchu i działania. Sprawność psychomotoryczna kierującego dotyczy zarówno wpływu ruchu na psychikę, jak i psychiki na ruch. Psychologiczna definicja ruchu jest sprzężeniem zwrotnym zasobów ruchu i percepcji zintegrowanych emocjami. Ruch jest oznaką aktywności mózgu, rdzenia kręgowego i sieci nerwów wywołujących zmiany układu mięśniowego, kostnego, stawów i ścięgien u kierowcy w sytuacji ruchu drogowego.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Korzeniewska-Wiszniewska, Mirella. "Ne davimo Beograd (Serbia) jako przykład miejskiego ruchu społecznego nowej fali." Balcanica Posnaniensia. Acta et studia 30 (December 1, 2023): 249–70. http://dx.doi.org/10.14746/bp.2023.30.15.

Full text
Abstract:
Serbska stołeczna inicjatywa Ne da(vi)mo Beograd (Nie damy/zatopimy Belgradu) definiuje się jako lokalny ruch polityczny, powstały z inicjatywy mieszkańców Belgradu. Ruch ten należy do wyodrębniających się z nowych ruchów społecznych miejskich, które zaliczają się do tzw. nowych ruchów społecznych drugiej generacji i wskazują na dynamiczny rozwój oddolnych inicjatyw obywatelskich, chcących zmieniać lokalną rzeczywistość w obliczu braku zaufania do polityków ze szczebla władz centralnych, jako osób niezainteresowanych wpływem na zmianę położenia przeciętnego obywatela. Ruchy miejskie z kolei cechują inicjatywy ukierunkowane na poprawę życia mieszkańców danej miejscowości. Artykuł ma na celu analizę działalności tego ruchu jako elementu szerszej aktywności, znanej w Serbii jako Front Obywatelski, który zrzesza lokalne organizacje polityczne, aktywizujące się w ramach poszczególnych miejscowości. Ma również na celu próbę odpowiedzi na pytanie, gdzie kończy się granica ruchu społecznego a zaczyna aktywność organizacji politycznej. Ne da(vi)mo Beograd wydaje się być inicjatywą wykraczającą poza jednoznaczne definicje i być może stanowi przykład kolejnych, nowych aktywności obywatelskich, które potrzebują nowego zdefiniowania, wyznaczając równocześnie nowe ramy aktywności.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Dobiasz-Krysiak, Maja. "Na drodze do metodologii otwartej, czyli animacja kultury jako badanie na przykładzie działań olsztyńskiej „Pracowni”." Prace Kulturoznawcze 27, no. 1 (November 15, 2023): 37–62. http://dx.doi.org/10.19195/0860-6668.27.1.4.

Full text
Abstract:
W artykule opisuję zarys otwartej metodologii animacji kultury jako twórczego badania siebie i świata. Wychodząc od praktyk Interdyscyplinarnej Placówki Twórczo-Badawczej „Pracownia” proponuję typologię, na którą składa się sześć ruchów po mapie. Pierwszy z nich to degradujący ruch w dół, który nazywam również „brudem”. Ma on dwa wymiary. Po pierwsze, oznacza otwartość na działanie w obszarach objętych kryzysem. Po drugie, wskazuje na gotowość do „zabrudzania sensu”, a więc działania subwersywnego, krytycznego, politycznego. Dalej następuje ruch w górę: wznoszący, oczyszczający, budujący koinopolityczne wspólnoty myśli lokalnej, zwane przez „Pracownię” domowiskami. Innym jego aspektem jest ruch sondy — podróż w głąb siebie. Ostatnie z typów ruchu to przemieszczanie się wzdłuż i w poprzek. Wzdłużny ruch badawczy podąża za geografią, odkrywa i ucieleśnia ją. Ruch poprzeczny wyznacza nowe, wielorakie linie nadające doświadczeniu głębię, wydeptuje nowe ścieżki, wytwarza świadomość mięśniową i gotowość do przekraczania, modyfikowania i demontażu mapy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Filipowicz, Marta. "Ruch ATD Czwarty Świat o. Józefa Wrzesińskiego i jego program inkluzji i integracji społecznej." Roczniki Pedagogiczne 12, no. 4 (December 29, 2020): 131–46. http://dx.doi.org/10.18290/rped20124-10.

Full text
Abstract:
Artykuł opisuje Ruch ATD Czwarty Świat założony w 1957 r. przez o. Józefa Wrzesińskiego wraz z rodzinami zamieszkującymi obóz dla bezdomnych Noisy-le-Grand (pod Paryżem). W tekście został przedstawiony Ruch jako propozycja inkluzji i integracji społecznej oraz została zaprezentowana geneza Ruchu i jego główne założenia i cele. Problem wykluczenia społecznego jest stale aktualny we współczesnym świecie i pomimo wielu działań prowadzonych w obrębie badanego tematu niestety jest kwestią jeszcze dość powszechną. Utworzony przez o. Wrzesińskiego Ruch ATD Czwarty Świat pokazuje nowy kierunek działań na rzecz zniwelowania szeroko rozumianego wykluczenia społecznego.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Jurczak, Oliwier Jan. "Wpływ myśli socjalistycznej na ewolucję ruchu tenentismo w Brazylii." Progress, no. 13 (February 15, 2024): 24–39. http://dx.doi.org/10.26881/prog.2023.13.02.

Full text
Abstract:
Brazylia na przełomie XIX i XX wieku była państwem, o którym decydowała niewielka elita złożona z oligarchów kawowych. Walki z nimi, jeszcze za istnienia cesarstwa, podjęli się liberałowie i wojskowi będący pod wpływem myśli pozytywistycznej. To na ich wzorcach w latach 20. powstał ruch tenentismo, który zakwestionował istniejący dotąd stan rzeczy. Jego początkowy program składający się z haseł nawiązujących do wolności i postępu ewoluował w kierunku orientacji socjalistycznej. Sam ruch robotniczy rozwijał się w kraju jako element obcy, gdyż jego struktury pierwotnie budowane były przez przybywających do kraju imigrantów. Na zmianę charakteru ruchu tenentismo wpłynęły doświadczenia z powstań, które skłoniły jego członków do zwątpienia w cały system polityczny kraju. Ruch ten, zwłaszcza w latach 30., zaadaptował wiele z elementów myśli socjalistycznej do swoich postulatów. Ewolucja, która zmieniła jego oblicze, stała się jednocześnie jedną z przyczyn jego upadku, powodując polaryzację w poglądach poszczególnych tenentes. Artykuł oparty jest na analizie historycznej tekstów źródłowych w postaci manifestów politycznych oraz prac traktujących o ruchu tenentismo. Analiza wpływu myśli socjalistycznej na ewolucję ruchu tenentismo pozwala na dokładne zbadanie przyczyn jego upadku oraz ideologiczną identyfikację ruchu w chwilach jego rozłamu.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Cichy, Stefan. "Ruch liturgiczny jako „przejście Ducha Świętego w Kościele”." Seminare. Poszukiwania naukowe 21 (June 30, 2005): 173–88. http://dx.doi.org/10.21852/sem.2005.21.13.

Full text
Abstract:
Artykuł przedstawia ruch liturgiczny w Europie Zachodniej z podkreśleniem jego okresu klasycznego oraz działalności wielu instytutów liturgicznych. Ponadto autor opisuje ruch odnowy liturgicznej w Polsce przed Soborem Watykańskim II i charakteryzuje ośrodki ruchu liturgicznego w Płocku, Wilnie, Lwowie, Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Gnieźnie i Cieszynie. Dalej autor omawia główne idee odnowy liturgicznej obecne w pracach polskich teologów i pokazuje sylwetki prekursorów odnowy liturgicznej i ich działalność.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Raczyński, Maciej. "BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM – PIESI JAKO NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO." Ogrody Nauk i Sztuk 10 (July 25, 2020): 92–102. http://dx.doi.org/10.15503/onis2020.92.102.

Full text
Abstract:
Cel badań. Celem przeprowadzonych badań było wykazanie obszarów ochrony pieszych pod względem prawnym i technicznym oraz tego, jaki wpływ ma zachowanie pieszych na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W tekście zostały omówione następujące zagadnienia: piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego; trzy ważne zasady chroniące życie pieszych; zagrożenia dla pieszych i przez pieszych. Metodologia. Główną metodą badawczą wykorzystaną do omówienia zagadnienia bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym jest analiza źródeł prawnych oraz programów telewizyjnych, artykułów oraz dostępnej literatury naukowej. Wyniki badań. Rozwiązania prawne w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego obejmujące ochronę pieszych obowiązujące w Polsce należy uznać za wystarczające. Znaczącym problemem jest jednak wciąż nieodpowiednia infrastruktura pieszo-drogowa, która w znaczący sposób mogłaby zmniejszyć ruch pojazdów a uwolnić ruch dla pieszych zwiększając poziom bezpieczeństwa w szczególności w miastach. W konsekwencji zwiększony udział transportu zbiorowego ogranicza ruch innych pojazdów. W artykule wykazano, że lekceważenie przepisów prawa o ruchu drogowym i brak świadomości sytuacyjnej przez pieszych i kierowców pojazdów jest zagadnieniem trudnym do zwalczenia. Bez systemu edukacji i dostosowania treści do poziomu odbiorców nie możemy mówić o długofalowym zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym. Wnioski. Bezpieczeństwo ruchu drogowego to nie tylko statystyka i przeciwdziałanie wypadkom. Jest to złożony problem, w którym dziedziny nauki takie jak psychologia, socjologia, biologia, prawo oraz techniczne dyscypliny naukowe powinny ze sobą współpracować. W literaturze naukowej, jaki i opracowaniach instytucjonalnych zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego, brakuje zajęcia stanowczego stanowiska przez badaczy oraz praktyków zajmujących się tematyka poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Mencel, Marian Tadeusz. "Czynniki wewnętrzne kształtujące podstawy Ruchu 4 Maja w Chinach." Studia Gdańskie. Wizje i rzeczywistość XVIII (May 18, 2022): 145–70. http://dx.doi.org/10.5604/01.3001.0015.8654.

Full text
Abstract:
Zmiany zachodzące w Chinach w drugiej połowie XIX i pierwszych de-kadach XX wieku doprowadziły do wzmożonej aktywności chińskiego spo-łeczeństwa, w wyniku której wykształcił się tzw. Ruch 4 Maja jako wyraz ogólnospołecznego sprzeciwu wobec braku zdolności chińskich władz do obrony chińskiej racji stanu w przestrzeni stosunków międzynarodowych oraz Ruchu na rzecz Nowej Kultury podważającego tradycyjne podstawy systemu stosunków społecznych w Chinach feudalnych, które nie uległy zmianie nawet w konsekwencji upadku dynastycznej władzy cesarskiej i prób przemian ustrojowych po utworzeniu Republiki Chińskiej. Zjawiska zachodzące w tym czasie w przestrzeni społecznej Chin zasługują na szczegółowe badania w ramach dyscypliny nauk o polityce, zwłaszcza że w teorii politologii wskazuje się, iż „ruch społeczny jest […] rezultatem obiektywnego rozwoju sprzeczności społecznych, wyrastających na bazie dynamiki rozwoju sił wytwórczych” (H. Przybylski, Politologia. Zarys problematyki, Katowice 2004). Zatem jego postulaty kierowane są do prze-strzeni politycznej, przez co powinien być traktowany jako ruch polityczny na początkowym etapie rozwoju, niewyposażony jeszcze w aparat polityczny tworzony przez zorganizowane struktury, programy, strategie i doktryny stanowiące bazę organizacji politycznych wykształcających się w wyniku ich aktywności w przestrzeni społeczno-politycznej i dążeń do upodmiotowienia. Analizę uwarunkowań leżących u podstaw wykształcenia się Ruchu 4 Maja i Ruchu na Rzecz Nowej Kultury rozpoczęto od badań zjawisk zachodzących w środowisku międzynarodowym, przedstawionych w artykule autora, pt. Chiny wobec decyzji traktatu wersalskiego – Ruch 4 Maja. Stan środowiska międzynarodowego Chin i zmiany systemu stosunków międzynarodowych w regionie Dalekiego Wschodu, opublikowanym w t. XVII (2020) „Studia Gdańskie. Wizje i rzeczywistość”. W kolejnym etapie badań rozważaniom politologicznym poddano uwarunkowania wewnętrzne w Chinach, zwłaszcza sytuację polityczną i ekonomiczną, których wyniki prezentuje się w niniejszym artykule.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Bajerlein, Maciej. "Analysis of exhaust emissions in the real operating conditions of a public transport vehicle with the use of PEMS." Rail Vehicles, no. 1 (February 3, 2021): 10–17. http://dx.doi.org/10.53502/rail-138486.

Full text
Abstract:
W artykule omówiono zagadnienia związane z pomiarem wskaźników pracy silnika oraz parametrów konwencjonalnego autobusu w ruchu. Pomiary wykonano w rzeczywistych warunkach ruchu autobusu miejskiego w Poznaniu. Warto zauważyć, że badania drogowe w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych PEMS (Portable Emissions Monitoring System) są jednym z głównych trendów rozwoju metodologii badań i stopniowo zyskują na znaczeniu. Specyficzne warunki zostały dobrane tak, aby jak najlepiej odzwierciedlić stan faktyczny: ruch zbliżony do ruchu typowego dla zwykłej linii autobusowej (przeciętny ruch na trasach poznańskich). Testy były prowadzone przez dwa dni (piątek i sobotę), charakteryzujące się odpowiednio bardzo dużą i bardzo małą liczbą przewożonych osób oraz dużym i średnim natężeniem ruchu. W trakcie testów silnik i parametry jazdy rejestrowane były w sposób ciągły przesyłane z systemu diagnostycznego pojazdu i GPS. Przedstawiona w artykule metoda badawcza PEMS (badania emisji spalin w warunkach rzeczywistych) może zostać wykorzystana w pomiarze emisji spalin także w pojazdach szynowych o napędzie spalinowym.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kurek, Sławomir, and Paulina Wacławik. "Zróżnicowanie zagranicznej turystyki przyjazdowej w Unii Europejskiej w czasach kryzysu gospodarczego." Studies of the Industrial Geography Commission of the Polish Geographical Society 24 (October 1, 2013): 9–24. http://dx.doi.org/10.24917/20801653.24.1.

Full text
Abstract:
W okresie kryzysu ekonomicznego nastąpił spadek tempa wzrostu przyjazdów turystówzagranicznych, zarówno na świecie (np. w okresie 2008–2009 liczba przyjazdów turystów zagranicznychspadła z 919 do 880 mln), jak i w Unii Europejskiej (spadek z 486 do 462 mln). Celem niniejszegoartykułu jest ukazanie wpływu światowego kryzysu ekonomicznego na natężenie i przestrzenne zróżnicowaniemiędzynarodowego ruchu turystycznego do krajów Unii Europejskiej na początku XXI wieku,ze szczególnym uwzględnieniem lat 2007–2011. Przeanalizowano przyjazdy turystów zagranicznychdo Unii Europejskiej i jej wybranych krajów, generujących największy ruch przyjazdowy, oraz omówionozmiany w strukturze tych przyjazdów. Przedstawiono także zróżnicowanie wpływów z turystykimiędzynarodowej wybranych krajów UE w badanym okresie. Na ruch turystyczny wpływają takżeprzemiany demograficzne, zwłaszcza proces starzenia się ludności. W związku z tym przebadano równieżzróżnicowanie ruchu turystycznego i wydatków na turystykę zagraniczną według wieku.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Ruch"

1

Pommerová, Monika. "Udržitelný cestovní ruch a šetrné formy cestovního ruchu CHKO Křivoklátsko." Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-204080.

Full text
Abstract:
The work concerned with the sustainable development of tourism and its friendly forms. The issue is applied to the example of the protected area Křivoklátsko. The aim of Diploma Thesis is to evaluate the current status and potential of sustainable tourism development, including mapping the availability of sustainable forms of tourism within the protected area Křivoklátsko and outline prospects, potential and opportunities for further development. The theoretical part defines the concept of sustainable development, definition, indicators and principles on which it is based issues in general as well as in relation to tourism. In the practical part the region as a tourism destination: the attractiveness of the area, živostní environment, material and technical base, sound forms of tourism and development potential. Part of the work is the analysis of the potential for sustainable tourism development of the protected landscape area Křivoklátsko made on the basis of survey among entrepreneurs in tourism, tourists, residents and county public administration bodies. The overall assessment of the status and potential of sustainable tourism development in the region is used and SWOT analysis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Jawor, Maja. "GŁOS I RUCH." Doctoral thesis, Akademie múzických umění v Praze. Divadelní fakulta AMU. Knihovna, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-78211.

Full text
Abstract:
Niniejsza praca stanowi refleksję nad problematyką techniki i twórczości aktorskiej na podstawie moich doświadczeń wypływających z procesu pracy w Akademii Praktyk Teatralnych ?Gardzienice? oraz w teatralnym studio Farma v jeskyni w czasie prób do przedstawienia Sclavi / Emigrantova Pĺseň.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Lukešová, Lenka. "Cestovní ruch seniorů." Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-4585.

Full text
Abstract:
The diploma thesis deals with the situation on senior tourism market. The aim of the diploma thesis is to characterize seniors on tourism market, describe the current situation in senior tourism market and define the most important characteristics of senior customer,including possible segmentation. The diploma thesis is divided into six chapters.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Jošt, Vojtěch. "Skautský cestovní ruch." Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-10424.

Full text
Abstract:
My thesis is concerned about organization called "Junak" -- Czech republic union of scouts as the one of the largest organizations in Czech rep. The important part of its program is organizing meetings and creating events which fulfill a definition of an organized tourism. So we can speak about tourism caused by Junak organization, the so called scout tourism. Furthermore my thesis is focused on concrete indicators evaluating content and the structure of the scout tourism.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Čepková, Petra. "Filmový cestovní ruch." Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-261819.

Full text
Abstract:
The master thesis deals with new phenomenon in tourism film induced tourism. The main objective of the master thesis is to characterize film induced tourism which could be used as a tool to increase the attendance of the destination where the film was shot. Next main objective of the thesis is evaluation of film induced tourism in Europe, more precisely in Great Britain and Northern Ireland where the film induced tourism is at relatively advanced level. The master thesis is divided into the eight main chapters. The first part briefly defines term tourism, its importance and tips related to the place of realization. In the second chapter there is described management of destination, following with marketing direction in the fourth chapter. In the fifth part, there is definition of film-induced tourism, related history, supply, the opportunities of marketing promotion and typology of the film induced tourist. Next parts of thesis show significance and efficiency of film induced tourism, film induced tourism in Czech Republic and in the Europe where the main attention was focused on Great Britain and Northern Ireland. The last chapter refers to own research where the potential of film induced tourism was investigated by using quantitative and qualitative methods from respondents which were based in Czech Republic.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Štěrbová, Radka. "Cestovní ruch na Plzeňsku." Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2007. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-1336.

Full text
Abstract:
Práce popisuje a hodnotí stav CR v turistickém regionu Plzeňsko. Na základě toho je provedena SWOT analýza a jsou navrženy možnosti dalšího rozvoje a opatření, která by mohla pomoci nejen ke zvýšení návštěvnosti Plzeňska, ale také k prodloužení pobytu návštěvníka a k celkovému zvýšení atraktivity a povědomí o Plzeňsku. Teoretická část se zabývá pojmem cestovní ruch. Další kapitoly charakterizují Plzeňsko a materiálně - technickou základnu oblasti, analyzují návštěvnost regionu, zabývají se nejvýznamnějšími formami CR, které jsou pro Plzeňsko typické. Jsou uvedeny výsledky vlastního dotazníkového průzkumu a jednotlivé nástroje propagace a podpory rozvoje cestovního ruchu v regionu.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Šemotlová, Martina. "Zdravotně orientovaný cestovní ruch." Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-136273.

Full text
Abstract:
The thesis charts the development and importance of medical tourism. The goal is to analyze the market of medical services for foreign clients in selected destinations especially in the Czech Republic and Germany. The thesis explains the basic terms related to health oriented tourism, consists of the information on target medical tourism destinations around the world, analyze the position of the Czech Republic and Germany in the market of health services for foreign clients. The practical part finishes with information on the operation of the particular agency that deals with incoming health tourism in the Czech Republic.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Nováková, Zuzana. "Cestovní ruch zvolené destinace." Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2016. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-259316.

Full text
Abstract:
This graduate thesis is focused on a tourism issue in Greece. Due to the wide spectrum of the existing product, is this thesis concentrate on only one segment, the excursions tour. In the first section of this thesis are defined the most important terms in the field of tourism. The following parts characterized the chosen destination, which is Greece republic. In the next part of this graduate thesis is analyzed the current supply of excursion tours. The four excursion tours are designed based on the results from previous analyze. These designed excursion tours supposed to fill the gap on the tourism market and to enhance current supply.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kusá, Věra. "Cestovní ruch zvolené destinace." Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-262980.

Full text
Abstract:
This master thesis is focused on area of tourism which is becoming more and more important topic. The first part defines the concepts of the tourism area. Next part encompasses the characteristic of chosen destination e.g. Sri Lanka and assessment of its potential. The author spends lot of her time on Sri Lanka and was interested by its unutilized potential. The master thesis is focusing on excursion tours solely because Sri Lanka is not primary a hotel-based holiday destination. The master thesis consists of overwide of biggest tour sellers as well as the specialized agencies on Czech market and of detailed analysis of their tours. The main goal of this work is the composition of two original excursion tours for specific groups on the basis of throughout analysis and knowledge of the interests and needs of Czech clients. Such tours should have the potential to fill in the gap on the tourist market.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Řehák, Jan. "Cestovní ruch zvolené destinace." Master's thesis, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-263020.

Full text
Abstract:
This dissertation is focused on issues of tourist industry of states of Benelux. The first part defines theoretical background, basic terms, terminology, definitions and basic principles, which you need to introdukce yourself to this issue. In the second part you can find the descriptions of chosen destinations from general informations, which are used to identify an recognition of countries to concrete localities and events, which will appeal in practical part. Practical part is a proposal of own excursion tours. Excursion tours will be narrowly focused on interests of tourists to give them the biggest addend value. There is an analysis of supply of tours of czech tour operators too.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Ruch"

1

editor, Maciołek Marcin, ed. Ruch w języku - język w ruchu. Katowice: Wydawnictwo Gnome, 2012.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Wnuk, Włodzimierz. Podhalański ruch regionalny. Kraków: Oficyna Podhalańska, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

(Poland), Niezależna Oficyna Wydawnicza, ed. "Ruch" przeciw totalizmowi. Warszawa: Nowa, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Rafał, Chwiszczuk, ed. Warszawski ruch społecznikowski. Warszawa: Fundacja Cultus, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Domagała, Bożena. Polski Narodowy Kościół Katolicki--herezja, ruch narodowy czy ruch społeczny. Kraków: Nomos, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Juzwenko, Bernard. Ruch oporu: Wspomnienia, relacje. Wrocław: Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Hobler, Tadeusz. Ruch ciepła i wymienniki. 6th ed. Warszawa: Wydawnictwa Nauk.-Tech., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kazimierz, Przybysz, ed. Ruch młodowiejski na Mazowszu. Warszawa: Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Zakrzewska-Nikiporczyk, Barbara. Ruch muzyczny, 1857-1862. Ann Arbor, Mich: UMI, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

University of Maryland, College Park. Center for Studies in Nineteenth-Century Music., ed. Ruch Muzyczny, 1857-1862. Ann Arbor: UMI, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Ruch"

1

Ruch, Willibald. "Ruch, Willibald." In Encyclopedia of Personality and Individual Differences, 4525–27. Cham: Springer International Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.1007/978-3-319-24612-3_304.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ruch, Willibald. "Ruch, Willibald." In Encyclopedia of Personality and Individual Differences, 1–3. Cham: Springer International Publishing, 2016. http://dx.doi.org/10.1007/978-3-319-28099-8_304-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Chadwick, Samara. "Building Networks: An Interview with Sandra J. Ruch, Director Emeritus of the International Documentary Association." In Documentary Film Festivals Vol. 2, 167–74. Cham: Springer International Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.1007/978-3-030-17324-1_12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Szołtysik, Michał, and Artur Strzelecki. "Impact of Mobile Apps on Building Customer Relationships and Financial Support for the Football Club: Findings from Ruch Chorzów." In Marketing and Smart Technologies, 459–71. Singapore: Springer Nature Singapore, 2023. http://dx.doi.org/10.1007/978-981-19-9099-1_31.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Inglis, Katherine. "Ruth." In The Palgrave Encyclopedia of Victorian Women's Writing, 1–2. Cham: Springer International Publishing, 2019. http://dx.doi.org/10.1007/978-3-030-02721-6_19-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Krawczenko, Switłana. "Rozwój ruchu kobiecego w Ukrainie." In Kobiety wobec dominacji i opresji. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2019. http://dx.doi.org/10.18778/8142-431-8.04.

Full text
Abstract:
Artykuł poświęcony jest rozwojowi ukraińskiego ruchu kobiecego, który kształtował się w dwóch kierunkach na dwóch oddzielnych terenach. Ziemie wschodniej i środkowej Ukrainy były pod zaborem rosyjskim, ziemie zachodniej Ukrainy – pod zaborem austriackim. Sytuacja społeczno-polityczna w tych państwach uwarunkowała rozwój kobiecego ruchu na tych terenach. W obu zaborach można było znaleźć wspólne hasła odwołujące się do niepodległości i praw kobiet. Jednak to na zachodniej Ukrainie zostały sformułowane zasadnicze idee ukraińskiego ruchu feministycznego. Idee ukraińskiego ruchu feministycznego znalazły się na łamach czasopism kobiecych. Czasopisma te były wydawane przez założycielkę ukraińskiego feminizmu pisarkę Natalię Kobryńską. Po roku 1918 ukraiński ruch kobiecy rozwijał się na terenach II Rzeczypospolitej, w Galicji i na Wołyniu. Jednocześnie ruch kobiecy rozwijał się w środowisku emigracji ukraińskiej na terenach Europy Zachodniej i Centralnej oraz Ameryki Północnej. Rozwój ruchu kobiecego był związany z działalnością organizacji kobiecych i funkcjonowaniem czasopism. Natomiast na wschodnich ziemiach Ukrainy, które znalazły się w Związku Sowieckim, władze sowieckie wykorzystywały prawa i ruch kobiet do swoich celów politycznych. Sowieci budowali propagandę na haśle, że władze dbają o kobiety. Sowietom udało się w społeczeństwie ugruntować przekonanie, że prawa kobiet są respektowane, a ruch kobiet ma prawa do realizacji swoich celów. W Związku Sowieckim prawda o prawach kobiet była inna. Kobiety były wyzyskiwane, ich rola w społeczeństwie marginalna. Nowego ducha ukraiński ruch kobiecy zdobył już w okresie Ukrainy niepodległej w końcu XX w. Wówczas zostały wznowione kółka i organizacje kobiece zakazane w okresie reżimu radzieckiego. Przed ruchem kobiet stanęły nowe cele, w tym najważniejszy: udział w walce o budowę społeczeństwa obywatelskiego, o nowoczesność państwa. Wydarzenia lat 2013–2014, kijowski Majdan i wojna na południu Ukrainy postawiły przed ruchem feministycznym kolejne wyzwania. Aktualnie ukraiński ruch feministyczny aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, kreując nowe rozwiązania, dąży do celów cywilizacyjnych, przed którymi stoi Ukraina.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

"Uber dieses Ruch." In Bibliothek der Alten Welt, 2–6. De Gruyter, 2010. http://dx.doi.org/10.1515/9783112610169-001.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Sędkowski, Michał. "Ruch Palikota – ewolucja czy rewolucja?" In Meandry procesów demokratyzacji i transformacji systemowej, 133–48. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2013. http://dx.doi.org/10.18778/7969-002-2.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Celiński, Artur. "(Nie)prawdziwy ruch miejskich aktywistów? ." In Miasto na żądanie - aktywizm, polityki miejskie, doświadczenia. Warsaw University Press, 2014. http://dx.doi.org/10.31338/uw.9788323514206.pp.81-84.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Sheets-Johnstone, Maxine. "Ruch – podstawa realności świata ożywionego." In Strategie choreograficzne. Nowe perspektywy, 47–61. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2017. http://dx.doi.org/10.18778/8088-820-3.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Ruch"

1

Mišúnová, Ema. "Vývoj terciárneho vzdelávania v sektore cestovný ruch v SR." In XIX. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Sborník příspěvků. Brno: Masaryk university, 2016. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-8273-2016-144.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Chwastyk-Kowalczyk, Jolanta. "Nieformalny ruch kobiet w rzeczywistości stanu wojennego w Polsce." In Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Ruchy kobiece na ziemiach polskich w XIX i XX w. Stan badań i perspektywy (na tle porównawczym)”. Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, 2020. http://dx.doi.org/10.15290/rknzp.2020.19.

Full text
Abstract:
Autorka prezentuje codzienność kobiet-matek, sióstr, żon, partnerek – internowanych działaczy opozycyjnych w stanie wojennym w Polsce w latach 1981-1983. Zrekonstruowania minionych zdarzeń dokonała na podstawie korespondencji pochodzącej od jednego z nich, współzałożyciela Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Politechnice Wrocławskiej – S.N. Ukazuje ona rzeczywistość nie tylko tę zza krat, ale także kobiet, które dźwigały na swoich barkach ciężar utrzymania rodziny, zapewnienia dzieciom minimum „normalnego” bytowania, podtrzymywania na duchu osadzonych bliskich, czy wzajemne wsparcie pozostających na wolności. Ten szczególny czas uaktywnienia kobiet widzimy na różnych płaszczyznach: zorganizowanie holistycznej pomocy rodzinom internowanych; działalności informacyjnej; kolportaż prasy drugiego obiegu; swoistego budowania wspólnoty; prowadzenia akcji kulturalno-oświatowej; zachowanie niezłomnej postawy podczas przesłuchań (milczenie); towarzyszenie rodzinom podczas odwiedzin w ośrodkach odosobnienia (swoisty rodzaj eskortowania), gdy pokonano wszystkie trudności prawno-administracyjne, by tam dotrzeć; nieustający przemyt zakazanych artykułów, takich jak radio, aparat fotograficzny, kamera, magnetofon; wynoszenie „po widzeniach” tekstów politycznych, trawestowanych tekstów znanych pieśni tj. Rota czy Boże coś Polskę, wszelkiej grafiki, rysunków, tekstów piosenek.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Krajíčková, Aneta. "Cestovní ruch v Dominikánské republice, jeho aktuální problémy a budoucnost." In XXIII. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách / 23rd International Colloquium on Regional Sciences. Brno: Masaryk University Press, 2020. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-9610-2020-48.

Full text
Abstract:
The Dominican Republic is the most-visited country in the Caribbean. The development of tourism is continuous and, in the future, it is still going to be one of the most important sectors that brings significant source of income for the country. The country's dependence on tourism causes and is going to cause problems in economic, social and environmental areas. The aim of this article is to analyze the current situation and to identify problematic aspects of tourism and possibilities of future development based on an interview with the country's leading tourism expert. Among the most critical identified are water management, which overlaps only to tourism, but also to agriculture and the protection of natural resources, ownership of recreational facilities or the security of the country.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kalábová, Markéta, and Josef Abrhám. "Lovecký cestovní ruch jako odvětví s velkým potenciálem pro rozvoj regionů ČR." In XIX. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Sborník příspěvků. Brno: Masaryk university, 2016. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-8273-2016-138.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Petrikovičová, Lucia, Jozef Petrikovič, and Lukáš Wittlinger. "Reflexia pandémie Covid-19 na cestovný ruch a cestovné kancelárie na Slovensku." In XXV. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Brno: Masaryk University Press, 2022. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p280-0068-2022-39.

Full text
Abstract:
The pandemic has paralyzed the world and the European economy, with the exception of the tourism sector. The aim of the paper is focused to the functional evaluation of a selected tour operator with national scope and foreign background. In this paper, we follow the scope of the travel agency and its reflection on the ongoing Covid-19 pandemic. We analyze its operation in the period 2011-2022. The research took place in 2021 during the summer season. The number of clients depends mainly on the political stability of the destination, travel arrangements and the overall behavior of visitors, which cannot be influenced by the tour operator. We compare the pre-pandemic and post-pandemic periods and the current situation in tourism in Slovakia. We also focused on forms of tourism assistance and individual aid schemes. In the pandemic period, it was dominated by domestic tourism, and so travel agencies and tour operators began to orient and adapt their products to Slovak clients.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Lněnička, Libor, Tetiana But, Veronika Židová, and Sára Bouzková. "Dopady pandemie COVID-19 na cestovní ruch památek UNESCO v České republice." In XXVI. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Brno: Masaryk University Press, 2023. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p280-0311-2023-36.

Full text
Abstract:
The main goal of this paper is to examine impacts of the covid-19 pandemic on the attendance of selected UNESCO monuments in the Czech Republic. This is the first step of a more extensive research focused on methodological recommendations of the effects the covid-19 pandemic on tourism. The authors present a study focused on the number of visitors to selected monuments in comparison between 2019 and 2021. The mechanism of protection, popularization and development of UNESCO cultural heritage in the Czech Republic is investigated. The features of formation and improvement of management mechanisms in this area of socio-cultural relations are clarified. The procedure for including candidate sites in the World Heritage list has been investigated. The main UNESCO conventions in the field of culture are considered and attention is drawn to their key provisions. The main problems in the legislative regulation of the preservation and management of cultural and natural heritage in the Czech Republic are analyzed. It is established that cooperation with UNESCO significantly affects the foreign policy of the world's countries. At the end is possible to find a set of three areas of recommendations, which will be examined in more detail in the next stages. The results confirmed that the most visited UNESCO monuments heritage after the covid-19 pandemic: Prague (734 thousand people); Spa triangle: Františkovy Lázně, Karlovy Vary, Mariánské Lázně (559 thousand people); Lednice-Valtice area (311 thousand people) and Kroměříž (162 thousand people). Their attractiveness is due to the high level of nature protection, the conservation status of the heritage fund and their historical value.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kajzar, Patrik, and Klára Václavínková. "Předpoklady zážitkového turismu v Moravskoslezském kraji se zaměřením na venkovský a industriální cestovní ruch." In XIX. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Sborník příspěvků. Brno: Masaryk university, 2016. http://dx.doi.org/10.5817/cz.muni.p210-8273-2016-130.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Cornejo, Mauricio, Haci Baykara, Natividad Garcia, Juan Garces, Walter Correa, Cecibel Frere, and Julio Torres. "Preparation of Hybrid Alkaline Cement Based on Natural Zeolite As Sustainable Building Material." In ASME 2022 International Mechanical Engineering Congress and Exposition. American Society of Mechanical Engineers, 2022. http://dx.doi.org/10.1115/imece2022-94558.

Full text
Abstract:
Abstract Alkaline hybrid type cement is an interesting multi-component system that incorporates a high content of mineral additions, low content of Portland clinker (CK) (< 40%), and alkaline activator. The development of these types of cement allows a significant reduction in the clinker factor, thus leading to an economic and mainly environmental benefit.This study explores the possible development of such cement. Hybrid cement samples were prepared by alkaline activation of the natural zeolite, mainly composed of mordenite, and utilizing a NaOH solution. After mixing with OPC and with an alkaline solution, zeolite-rich tuff formed cement pastes with an activator/binder ratio of 0.5 that were cured for 24 hours at room temperature and then for 7 days underwater. The optimal alternative was evaluated based on compressive strength, quantitative X-ray diffraction, and Fourier Transform Infrared spectroscopy. As a result, the best dosage was that of 60% zeolite ruch tuffs and 40% CEM Type I showing values of compressive strength of 10 and 14 MPa at 7 and 28 days, respectively.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Parafianowicz, Halina. "„Women: This is Your Job!”. Słów kilka o aktywności Amerykanek w I wojnie światowej." In Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Ruchy kobiece na ziemiach polskich w XIX i XX w. Stan badań i perspektywy (na tle porównawczym)”. Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, 2020. http://dx.doi.org/10.15290/rknzp.2020.24.

Full text
Abstract:
Artykuł dotyczy udziału Amerykanek w wysiłku wojennym Stanów Zjednoczonych podczas I wojny światowej w świetle poczytnego magazynu „The Ladies’ Home Journal”. Od kwietnia 1917 r., w związku z wypowiedzeniem wojny Niemcom, ruch amerykańskich sufrażystek stanął przed nowymi wyzwaniami i zadaniami. Na fali powszechnego patriotycznego zrywu niektóre działaczki kobiece, m.in. z National American Woman Suffrage Association (NAWSA) uznały, że w zaistniałej sytuacji należy poprzeć politykę rządu. W ramach National Council of Defense powołano oddzielną sekcję – Woman’s Committe (Komitet Kobiecy), którą kierowała Anna Howard Shaw, znana lekarka i zasłużona sufrażystka, honorowa przewodnicząca NAWSA. W kolejnych miesiącach wojny Komitet Kobiecy korzystał z „gościnności” redakcji „The Ladies’ Home Journal” propagując na jego łamach zaangażowanie Amerykanek i ich wsparcie wysiłku wojennego Stanów Zjednoczonych. W artykułach i felietonach zachęcano do różnych form obywatelskiej i patriotycznej aktywności, m.in. poprzez akcję oszczędzania żywności (hooverize), prace charytatywne, zakładanie ogródków wojennych, pomoc farmerom w sezonie letnim, etc. Liczne apele kierowano do dziewcząt i kobiet, zachęcając do pracy w Amerykańskim Czerwonym Krzyżu oraz Youth Women Christian Association (YWCA), a także w Salvation Army. Czas wojny stworzył dla Amerykanek okazję nie tylko na zademonstrowanie zaangażowanego patriotyzmu, ale i szanse na wkraczanie wielu z nich w obszary aktywności i do zawodów zdominowanych przez mężczyzn.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Marcinkiewicz-Kaczmarczyk, Anna. "Związek Legionistek Polskich (1921-1939) – działalność szkoleniowa, charytatywna i kultywowanie tradycji niepodległościowych." In Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Ruchy kobiece na ziemiach polskich w XIX i XX w. Stan badań i perspektywy (na tle porównawczym)”. Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, 2020. http://dx.doi.org/10.15290/rknzp.2020.05.

Full text
Abstract:
Związek Legionistek Polskich (ZLP) został utworzony przez ppłk Aleksandrę Zagórską – byłą komendantkę Ochotniczej Legii Kobiet – pierwszej kobiecej regularnej formacji wojskowej na ziemiach polskich. OLK powstała w trakcie wojny polsko-ukraińskiej w 1918 r., a została zlikwidowana w 1922 r. Likwidacja OLK bardzo rozczarowała jej kadrę dowódczą, która planowała rozbudowanie i utrzymanie formacji również w okresie pokojowym. Byłe legionistki nie zrezygnowały z działalności wojskowej i w okresie międzywojennym wspierały działania na rzecz rozwoju edukacji obronnej kobiet. Od 1922 r. rozwijał się ruch Przysposobienia Wojskowego Kobiet, a po przewrocie majowym powstał ZLP. Zjazd organizacyjny ZLP odbył się w dniach 6-8 kwietnia 1929 r. w Warszawie. Podstawę prawną jego funkcjonowania stanowiły statut i regulamin opracowane do końca 1929 r. Związek składał się z oddziałów funkcjonujących w różnych miastach, a te składały się z 20-osobowych drużyn kierowanych przez drużynowe. Oddziały musiały liczyć co najmniej 20 członkiń i były podporządkowane najwyższym organom władzy w Związku, do których należały: Zjazd Walny Delegatek, Zarząd Główny, Komisja Rewizyjna. Przez cały okres funkcjonowania ZLP jego działalność skupiała się głównie na akcji samopomocowej oraz propagowania tradycji OLK. W znacznie mniejszym stopniu rozwijano działalność szkoleniową. Zasługi byłych legionistek w promowaniu edukacji wojskowej kobiet w okresie dwudziestolecia międzywojennego spowodowały, że miejsce kobiet w armii zostało ostatecznie zalegalizowane. W 104 art. ustawy „O powszechnym obowiązku wojskowym” uchwalonej 9 kwietnia 1938 r. stwierdzono, że kobiety, które ukończyły szkolenie wojskowe, podlegają obowiązkowi odbycia pomocniczej służby wojskowej w zakresie: obrony przeciwlotniczej i przeciwgazowej oraz służby łączności, wartowniczej, technicznej, przeciwpożarowej, sanitarnej, transportowej oraz biurowej. Wprowadzenie obowiązku pomocniczej służby wojskowej kobiet było dużym sukcesem, gdyż prawnie usankcjonowało ich działalność wojskową. Uchwalenie jej w dwudziestą rocznicę powstania OLK było ukoronowaniem dążeń byłych ochotniczek działających zarówno w PWK, jak i ZLP.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Ruch"

1

Blevins, Joseph M. Why Rush to Democracy? Fort Belvoir, VA: Defense Technical Information Center, March 2013. http://dx.doi.org/10.21236/ada588564.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Hurst, Cindy. China's Oil Rush in Africa. Fort Belvoir, VA: Defense Technical Information Center, July 2006. http://dx.doi.org/10.21236/ada454225.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Beaudry, Paul, Fabrice Collard, and Franck Portier. Gold Rush Fever in Business Cycles. Cambridge, MA: National Bureau of Economic Research, November 2006. http://dx.doi.org/10.3386/w12710.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Sartain, Bradley, Damian Walter, and Kurt Getsinger. Flowering rush control in hydrodynamic systems : part 2 : field demonstrations for chemical control of flowering rush. Engineer Research and Development Center (U.S.), June 2024. http://dx.doi.org/10.21079/11681/48732.

Full text
Abstract:
A series of 10 water-exchange studies were conducted from 2019 to 2021 at two sites, Clover Island and Osprey Point, within the McNary Pool of the Columbia River on the Oregon-Washington border. Six of the studies incorporated a barrier curtain or bubble curtain, whereas the other four studies did not include any device to mitigate water exchange. Once annually, diquat aquatic herbicide was applied concurrently with rhodamine water tracing (RWT) dye at the Osprey Point site (2019–2021) to control flowering rush. An additional plot, Clover Island Reference, served as the nontreated control to the Osprey Point treatment plot. Pre- and posttreatment vegetation surveys were conducted in 2019, 2020, and 2021 to determine flowering rush control, treatment impacts to water quality, and nontarget species response. This study sought to (1) document the use of barrier curtains and bubble curtains as potential methods for reducing water exchange and increasing herbicide concentration exposure times within potential flowering rush treatment areas, (2) evaluate bulk water exchange and selective control of flowering rush under varying reservoir operations, and (3) use the results from these studies to provide guidance for managing submersed flowering rush infestations on the McNary Pool, Columbia River, and similar run-of-the-river impoundments.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Margo, Robert. Wages in California During the Gold Rush. Cambridge, MA: National Bureau of Economic Research, June 1997. http://dx.doi.org/10.3386/h0101.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Heather, K. B., and G. T. Shore. Geology, Swayze greenstone belt, Rush Lake, Ontario. Natural Resources Canada/ESS/Scientific and Technical Publishing Services, 1999. http://dx.doi.org/10.4095/210451.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Palmer, Charis, ed. Hydrogen rush could shift world energy order. Monash University, November 2021. http://dx.doi.org/10.54377/46aa-f611.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Sattich, Thomas. Hydrogen rush could shift world energy order. Edited by Charis Palmer. Monash University, November 2022. http://dx.doi.org/10.54377/28ed-e993.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Weinstein Agrawal, Asha, Samuel Speroni, Michael Manville, and Brian D. Taylor. Pay-As-You-Go Driving: Examining Possible Road-User Charge Rate Structures for California. Mineta Transporation Institute, October 2023. http://dx.doi.org/10.31979/mti.2023.2149.

Full text
Abstract:
This report lays out principles to help California policymakers identify an optimal rate structure for a road-user charge (RUC). The rate structure is different from the rate itself. The rate is the price a driver pays, while the structure is the set of principles that govern how that price is set. We drew on existing research on rate setting in transportation, public utilities, and behavioral economics to develop a set of conceptual principles that can be used to evaluate rate structures, and then applied these principles to a set of mileage fee rate structure options. Key findings include that transportation system users already pay for driving using a wide array of rate structures, including some that charge rate structured based on vehicle characteristics, user characteristics, and time or location of driving. We also conclude that the principal advantage of RUCs is not their ability to raise revenue but rather to variably allocate charges among various types of users and travelers. To obtain those benefits, policymakers need to proactively design rate structures to advance important state policy goals and/or improve administrative and political feasibility.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Chowdhury, Sayandeb. In Pathaan, Shah Rukh shakes up the trolls. Edited by Bharat Bhushan. Monash University, March 2023. http://dx.doi.org/10.54377/6f46-1efd.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography