To see the other types of publications on this topic, follow the link: VERZERI.

Journal articles on the topic 'VERZERI'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'VERZERI.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Cvrčková, Aneta. "Sebeposuzovací škála depresivity pro děti: Recenze metody." TESTFÓRUM 5, no. 8 (2016): 1–5. http://dx.doi.org/10.5817/tf2016-8-128.

Full text
Abstract:
Sebeposuzovací škála depresivity pro děti je jednoduchým nástrojem na administraci, bohužel ale nedosahuje psychometrických kvalit v originální i české verzi. Pro českou verzi nejsou k dispozici důkazy o dosažení psychometrických kvalit a je možné ji použít pouze pro výzkumné účely s cílem rozvoje metody a rozhodně nikoli jako nástroj pro diagnostikování deprese. Bylo by vhodné se zaměřit na adaptaci revidované verze CDI – 2.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Rohrmann, Sabine, Sophie Cabaset, and Jakob Linseisen. "Fleischkonsum und Krebsrisiko – darf man noch Fleisch essen?" Praxis 106, no. 16 (2017): 871–76. http://dx.doi.org/10.1024/1661-8157/a002747.

Full text
Abstract:
Zusammenfassung.In der Schweiz werden pro Tag im Schnitt 110 g Fleisch verzehrt, darunter 40 g verarbeitetes Fleisch. Ein hoher Verzehr besonders von verarbeitetem Fleisch wurde von der International Agency for Research on Cancer als krebserregend eingestuft, wobei die Evidenz vor allem auf dem Zusammenhang mit Dickdarmkrebs beruht. Als mögliche Mechanismen gelten eine hohe Aufnahme von Kochsalz (im Zusammenhang mit Magenkrebs), die Aufnahme sowie die endogene Bildung von N-Nitroso-Verbindungen (teilweise gefördert durch den hohen Gehalt von Hämeisen in rotem Fleisch) und die Bildung von polyzyklischen Kohlenwasserstoffen und heterozyklischen aromatischen Amine bei der Fleischzubereitung. Die Schweizerische Gesellschaft für Ernährung empfiehlt aus diesem Grund, lediglich 2–3 Portionen Fleisch und Fleischprodukte pro Woche zu verzehren.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Stěhule, Pavel. "PostgreSQL 8.3." Geoinformatics FCE CTU 2 (December 19, 2007): 91–100. http://dx.doi.org/10.14311/gi.2.12.

Full text
Abstract:
Práce na Open Source databázích pokračují nezadržitelným tempem. Vývojáři se musí vyrovnat s rostoucími požadavky uživatelů na objem dat ukládaných do databází, na náročnější požadavky na odezvu atd. Zatím nedostižnou metou je implementace celého standardu ANSI SQL 200x. Všechny databáze z velké trojky (Firebird, MySQL a PostgreSQL) používají multigenerační architekturu, cenově orientované hledání optimálního prováděcího plánu, write ahead log atd. MySQL se profiluje jako SQL databáze schopná používat specializované databázové backendy schopné maximální efektivity pro určité konkrétní prostředí. PostgreSQL je široce použitelná databáze, těžící z vynikající stability, s perfektní rozšiřitelností a komfortním prostředím. Konečně Firebird je vynikající embeded databáze, která se osvědčuje v tisících instalacích na desktopech.<br />Podle původního plánu mělo dojít k uvolnění verze 8.3 koncem léta - mělo jít o verzi obsahující patche dokončené pro 8.2, ale v té době nedostatečně otestované. Nakonec se ukázalo, že ty nejdůležitější patche je třeba dopracovat. Jednalo se o tak atraktivní vlastnosti, že se rozhodlo s vydáním nové verze počkat. 8.3 obsahuje integrovaný fulltext, podporu opožděného potvrzování (asynchronní commit), synchronizované sekvenční čtení datových souborů, úspornější ukládání dynamických datových typů (kratších 256byte), HOT updates a sofistikovanější aktualizaci indexů (hot indexes). Z patchů připravených pro 8.2 se v 8.3 neobjeví podpora bitmapových indexů a podpora aktualizovatelných pohledů. Původní řešení založené na pravidlech (rules) bylo příliš komplikované. 8.3 obsahuje podporu aktualizovatelných kurzorů, a je docela dobře možné, že aktualizovatelné pohledy budou ve verzi 8.4 implementovány právě s pomocí této třídy kurzorů.<br />Vývoj pokračuje implementací dalších modulů SQL. Ve verzi 8.3 je to konkrétně SQL/XML (rozšíření ANSI SQL), která umožňuje operace s XML dokumenty přímo v databázi a zjednodušuje generování XML dokumentů. Zásadní (interní) změnou je zkrácení hlavičky řádku z 28 bajtů na 24 bajtů. Další změnou, která by měla vést k minimalizaci velikosti uložených dat je diverzifikace typu varlena. Tento typ se v PostgreSQL používá pro serializaci hodnot všech typů s variabilní délkou. Trochu připomíná string v Pascalu. První byty nesou informaci o délce, další nesou obsah. Starší verze PostgreSQL znaly jen typ varlena s 4byte informací o délce. 8.3 podporuje také typ varlena s 1byte záhlavím. Úspora by se měla projevit hlavně u typu NUMERIC a krátkých řetězců. K překladu PostgreSQL lze počínaje touto verzí použít jak gcc, MINGW tak Microsoft Visual C++ (na platformě Microsoft Windows).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Rusek, Martin, Iva Bílková Metelková, Vlastimil Chytrý, and Vojtěch Žák. "Standardizace české verze dotazníku DAS." Scientia in educatione 10, no. 2 (2020): 44–61. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.1406.

Full text
Abstract:
Za jednu z příčin současného negativního postoje žáků k přírodovědným oborům a později i jejich zájmu tyto obory volit jako budoucí profesi, je uváděno pozdější zavádění přírodovědných témat do výuky. Náprava tohoto stavu úzce souvisí s připraveností učitelů na primárním stupni vzdělávání vyučovat přírodovědná témata tak, aby podnítili rozvoj pozitivních postojů u žáků. Podstatnou roli hrají postoje samotných (budoucích) učitelů, které mohou sloužit jako indikátor potřeby změn v této oblasti. Cílem příspěvku je představit českou verzi dotazníku DAS (Dimensions of Attitude toward Science) určeného k zjišťování postojů učitelů na primárním stupni vzdělávání k přírodovědným tématům a jejich výuce. Dotazník obsahuje 28 položek rozdělených do sedmi subškál. Data získaná prostřednictvím tohoto nástroje poskytují celkovou informaci o postoji respondenta, zároveň umožňují vytvoření postojového profilu (vysoký potenciál, slibný, lhostejný a neochotný). Na základě těchto informací je pak možné volit způsoby práce s konkrétním učitelem. Původní verze výzkumného nástroje byla nejprve přeložena, pilotována a následně použita v ostrém šetření. Na základě výsledků statistické analýzy (Cronbachovo alfa = 0,704 pro celý nástroj) je možné českou verzi dotazníku považovat za dostatečně spolehlivou a použitelnou v dalším výzkumu. Vysokou reliabilitu vykazovaly také dílčí subškály nástroje.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ťápal, Adam, and Vít Gabrhel. "Adaptivní maticový test - recenze metody." TESTFÓRUM 6, no. 11 (2018): 37–42. http://dx.doi.org/10.5817/tf2018-11-199.

Full text
Abstract:
Adaptivní Maticový Test (AMT) v rámci Vídeňského testového systému (VTS) je neverbální počítačově administrovanou metodou určenou k měření obecné inteligence, z hlediska CHC teorie (např. Carroll, 1993) k měření inteligence fluidní, konkrétně schopnosti induktivního usuzování. Test je určen pro neklinickou populaci v řadě kontextů, od dopravní psychologie přes personalistiku až po neuropsychologická vyšetření. AMT využívá řady předností moderních psychometrických postupů (adaptivní testování, dosažení shodné úrovně přesnosti měření nezávisle na úrovni měřeného rysu, ochrana položkové banky před nadměrnou expozicí apod.) a pro administrátora testu je uživatelsky příjemnou metodou. Test, respektive testová příručka, kterou čtenář dostává spolu s testem k dispozici (jak v české, tak anglické verzi), však trpí řadou nedostatků. Česká verze manuálu je z hlediska poskytování úplných a kvalitních informací pro uživatele testu zcela nedostatečná. Chybí informace o reliabilitě vyjma vnitřní konzistence, o důkazech validity, o normách, o procesu vývoje testu a jednotlivých položek či informace spojené s položkovou analýzou. Na AMT lze ocenit inovativnost, příjemnost použití, adaptivní povahu a (tušené) solidní racionále pro tvorbu položek a předpokládané fungování testu. Testové materiály jsou však neadekvátní a působí nedokončeným dojmem – především česká verze manuálu, kterou rozhodně nelze doporučit pro užívání. Z uvedených důvodů tedy doporučujeme užívat test AMT jen velmi obezřetně k orientačnímu měření fluidní inteligence – alespoň do chvíle, kdy bude manuál testu doplněn o informace, které získání důvěry v deklarované kvality testu náležitě podpoří.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Eenhoorn, Anneke. "Verzet." Kind & Adolescent Praktijk 17, no. 4 (2018): 39. http://dx.doi.org/10.1007/s12454-018-0050-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Alexy, Ute, Nicole Jankovic, Sarah Schmitting, and Anette E. Buyken. "Chronobiologie und Ernährung." Aktuelle Ernährungsmedizin 46, no. 02 (2021): 95–104. http://dx.doi.org/10.1055/a-1219-7355.

Full text
Abstract:
Zusammenfassung Hintergrund Die Bedeutung der Zusammenhänge zwischen Chronobiologie und Ernährung ist zunehmend Gegenstand der Forschung. Dabei geht es um die Frage, inwieweit es nicht nur relevant ist, was wir essen, sondern auch wann wir was essen und inwieweit wir gegen unsere innere Uhr essen. Methodik In dieser Übersichtsarbeit wird der aktuelle Kenntnisstand zur Relevanz verschiedener Aspekte zirkadianer Ernährungsmuster (Zeitpunkt und Häufigkeit der Nahrungsaufnahme, das Auslassen des Frühstücks, die Beschränkung des Verzehrs auf bestimmte Tageszeiten) sowie der Zusammenhang mit dem individuellen Chronotyp für die Entstehung ernährungsmitbedingter Krankheiten aus ernährungsepidemiologischer Sicht dargestellt. Ergebnisse Nach dem derzeitigen Kenntnisstand könnte es für die langfristige Gesundheit von Vorteil sein, wenn eine hohe Energiezufuhr und der Verzehr großer Mengen an Kohlenhydraten mit hohem glykämischen Index am Abend vermieden werden. Die derzeitige Evidenz aus Beobachtungs- und Interventionsstudien zum Zusammenhang zwischen Frühstück und Körpergewichtsmanagement ist widersprüchlich. Eine Aussage für eine empfohlene Anzahl von Verzehrsgelegenheiten kann zum derzeitigen Stand nicht getroffen werden. Bislang fehlen ausreichend qualitativ hochwertige Humanstudien, die eine Reduktion des Zeitfensters für die Nahrungsaufnahme als vorteilhaft für eine Gewichtsreduktion nachweisen. Grundsätzlich erscheint es erstrebenswert, die individuelle Ernährungsweise an den eigenen Chronotyp im Sinne einer personalisierten Ernährung anzupassen. Schlussfolgerungen Weitere Forschung, basierend auf prospektiven Langzeitstudien sowie kontrollierten randomisierten Interventionsstudien sind notwendig, um die Rolle der zirkadianen Ernährungsmuster in der Prävention von ernährungsmitbedingten Krankheiten zu klären. Insbesondere sollte der individuelle Chronotyp bei der Konzeption von zukünftigen Studien in diesem Feld und der Interpretation von Ergebnissen mit berücksichtigt werden.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Lohr, Lisa. "Abemaciclib (Verzenio™)." Oncology Times 40, no. 6 (2018): 12. http://dx.doi.org/10.1097/01.cot.0000531949.12609.f1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Deupmann, A. K., E. S. Debus, and R. T. Grundmann. "Evidenzbasierte Ernährung bei zerebrovaskulären und kardiovaskulären Erkrankungen." Gefässchirurgie 26, no. 5 (2021): 392–401. http://dx.doi.org/10.1007/s00772-021-00768-y.

Full text
Abstract:
Zusammenfassung Zielsetzung Anhand einer systematischen Literaturrecherche soll eine evidenzbasierte Ernährungsempfehlung zur Vorbeugung von zerebrovaskulären und kardiovaskulären Erkrankungen erarbeitet werden. Methoden Pubmed-Recherche bis Oktober 2019 zu nationalen und internationale Leitlinien, Metaanalysen, randomisierten Studien und Registerstudien der letzten 10 Jahre. Nur Veröffentlichungen, die den Einfluss der Ernährung auf den primären Studienendpunkt einer Herz-Kreislauf-Erkrankung untersuchten, wurden berücksichtigt. Folgende Schlagwörter wurden für die Literaturrecherche verwendet: „diet“, „cardiovascular disease“, „nutrition“, „stroke“. Ergebnisse Es fanden sich 30 Studien, 41 Metaanalysen und 15 Registerstudien. Es konnte kein signifikanter Zusammenhang zwischen dem Verzehr von mehrfach ungesättigten Fettsäuren und einem reduzierten Schlaganfallrisiko festgestellt werden. Lediglich der Verzehr von einfach ungesättigten Fettsäuren zeigte ein signifikant reduziertes Risiko für einen hämorrhagischen Schlaganfall. Der Verzehr von Kohlenhydraten sowie von Proteinen hat keinen direkten Einfluss auf das Schlaganfallrisiko. Jedoch ist der Verzehr pflanzlicher Proteine dem tierischer möglicherweise vorzuziehen. Eine vermehrte Zufuhr von Kalium durch den Verzehr von Obst und Gemüse und eine verringerte Natriumaufnahme durch eine Salzreduzierung sind zur Vorbeugung eines Schlaganfalls zu empfehlen. Sowohl die mediterrane Diät als auch die DASH(„Dietary Approaches to Stop Hypertension“)-Diät reduzieren deutlich das Risiko eines Schlaganfalls. Zusätzlich lässt sich durch folgendes Risikoprofil die Gefahr eines Schlaganfalls so gering wie möglich halten: Nichtraucher, optimales Körpergewicht (BMI) und Bauchumfang, sportliche Aktivität, moderater Alkoholkonsum Folgerung Die Inzidenz von zerebrovaskulären und kardiovaskulären Erkrankungen könnte bei entsprechender Ernährung signifikant gesenkt werden.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Hüll, Michael. "Dumpf, hohl, leer, verzerrt." PSYCH up2date 14, no. 05 (2020): 367. http://dx.doi.org/10.1055/a-1208-7855.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Oberhofer, Elke. "Dysphagie: Lokalanästhetikum verzerrt Untersuchungsergebnisse." HNO Nachrichten 43, no. 3 (2013): 15. http://dx.doi.org/10.1007/s00060-013-0099-2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

van Gemert, Frank, and Marc Schuilenburg. "Verzet. Een inleiding." Tijdschrift over Cultuur & Criminaliteit 4, no. 1 (2014): 3–8. http://dx.doi.org/10.5553/tcc/221195072013003003001.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Bauw, E. (Eddy). "De bakens verzet (!?)." Tijdschrift voor Omgevingsrecht 18, no. 4 (2018): 160–64. http://dx.doi.org/10.5553/to/156850122018018004003.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Völker, Coen. "Verzekeraars of verzet?" GZ - Psychologie 4, no. 4 (2012): 31. http://dx.doi.org/10.1007/s41480-012-0036-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

WILES, DAVID. "On Being a Twenty-First-Century Theatre Historian." Theatre Research International 44, no. 02 (2019): 189–95. http://dx.doi.org/10.1017/s0307883319000051.

Full text
Abstract:
This series of provocations on the changing work of theatre historians opens with a contribution by David Wiles, who recounts a meeting of IFTR's Theatre Historiography Working Group in London in 2018. Wiles's reflection is followed by responses from scholars working in or on different regions, including perspectives by Oscar Tantoco Serquiña, Jr (Philippines), Lorena Verzero (Latin America) and Promona Sengupta (India).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Plaza, T., and V. Mahler. "Anaphylaktischer Schock nach Galette-Verzehr." Der Hautarzt 56, no. 2 (2005): 160–63. http://dx.doi.org/10.1007/s00105-004-0746-z.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Grömling, Michael, Michael Hüther, and Markos Jung. "Verzehrt Deutschland seinen staatlichen Kapitalstock?" Wirtschaftsdienst 99, no. 1 (2019): 25–31. http://dx.doi.org/10.1007/s10273-019-2390-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Sawatzki, Mikael, Christoph Haller, and Samuel Henz. "Ikterus nach Kräuterwanderung." Praxis 104, no. 12 (2015): 635–37. http://dx.doi.org/10.1024/1661-8157/a002025.

Full text
Abstract:
Wir berichten über einen 44-jährigen gesunden Patienten mit schwerer akuter Hepatitis E. Im Rahmen der Kräuterwanderung ist es durch Verzehr von kontaminierten Wiesenkräutern über fäko-orale Übertragung zu den Symptomen der Hepatitis mit Ikterus, dunklem Urin, Gliederschmerzen und ausgeprägter Müdigkeit gekommen. Die Hepatitis E ist eine häufige Ursache für akute Hepatitis und Ikterus weltweit. In der Schweiz wird diese autochtone Infektion (mit einer Seroprävalenz bis zu 22%) z.B. über den Verzehr von Schweine- und Wildfleisch erworben. Die Klinik kann von asymptomatischen Patienten bis zum fulminanten Leberversagen führen. Es können nicht selten auch extrahepatische Symptome auftreten.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Koelemaij, Jorn. "Collectief verzet een mythe?" AGORA Magazine 33, no. 2 (2017): 2. http://dx.doi.org/10.21825/agora.v33i2.7307.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

 . "1345 Verzet Specialisten Groeit." Zorg en Financiering 8, no. 9 (2009): 68–69. http://dx.doi.org/10.1007/bf03099014.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Dinkova-Bruun, Greti. "Apokaliptični verzi." Ars & Humanitas 12, no. 2 (2018): 235–51. http://dx.doi.org/10.4312/ah.12.2.235-251.

Full text
Abstract:
Ko je bila med letoma 1305 in 1314 objavljena pesem Guida Vicentina Margarita, je že dolgo prisoten in spoštovan žanr biblijske verzifikacije vstopil v obdobje novega razvoja. Ob Guidovem vzoru so v verze prelite Biblije 14. in 15. stoletja postale pravo mnemonično orodje za obvladovanje velikega svetopisemskega vsebinskega sklopa. Članek obravnava te literarne metamorfoze, ki jih je v verze preoblikovana Knjiga razodetja doživela v poetičnih stvaritvah Guida Vicentina († 1332), Petrusa de Rosenheima (1380–1440), Johannesa Schlitpacherja (1403–1482), pa tudi neznanega avtorja, ki je sestavil Capitula versifice scripta, in Psevdo-Aleksandra de Villa Dei, ki je sestavil Summarium Biblicum.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Dinkova-Bruun, Greti. "Apokaliptični verzi." Ars & Humanitas 12, no. 2 (2018): 235–51. http://dx.doi.org/10.4312/ars.12.2.235-251.

Full text
Abstract:
Ko je bila med letoma 1305 in 1314 objavljena pesem Guida Vicentina Margarita, je že dolgo prisoten in spoštovan žanr biblijske verzifikacije vstopil v obdobje novega razvoja. Ob Guidovem vzoru so v verze prelite Biblije 14. in 15. stoletja postale pravo mnemonično orodje za obvladovanje velikega svetopisemskega vsebinskega sklopa. Članek obravnava te literarne metamorfoze, ki jih je v verze preoblikovana Knjiga razodetja doživela v poetičnih stvaritvah Guida Vicentina († 1332), Petrusa de Rosenheima (1380–1440), Johannesa Schlitpacherja (1403–1482), pa tudi neznanega avtorja, ki je sestavil Capitula versifice scripta, in Psevdo-Aleksandra de Villa Dei, ki je sestavil Summarium Biblicum.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Jermini-Gianinazzi, Ilaria, Marco Jermini, and Marcello Di Valentino. "Ein Fall für zwei." Praxis 108, no. 6 (2019): 431–33. http://dx.doi.org/10.1024/1661-8157/a003213.

Full text
Abstract:
Zusammenfassung. Wir berichten über eine 59-jährige Patientin mit Rötung, Hypotonie und retrosternalen Schmerzen nach Verzehr von Thunfisch. Es lag das typische Bild einer Scombroid-Fischvergiftung (Fische der Familie Scombroidae) vor. Dabei handelt es sich um eine Lebensmittelvergiftung, die durch den Verzehr von unsachgemäss gelagertem Fisch, vor allem Thunfisch, Makrele und anderen dunkelfleischigen Fischen, hervorgerufen wird und zu einer anaphylaktischen Reaktion führt. Die für die Kontrolle der Lebensmittelsicherheit verantwortlichen Behörden müssen unverzüglich informiert werden, damit weitere Fälle vermieden werden können und der Histamingehalt in den betroffenen Lebensmitteln gemessen werden kann. Das Auftreten eines akuten Koronarsyndroms im Rahmen einer allergischen Reaktion bezeichnet man als Kounis-Syndrom.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Plank, E. "“Mein Herz verzehrt sich nach Freiheit”." Germanistische Mitteilungen 44, no. 2 (2019): 165–84. http://dx.doi.org/10.33675/gm/2018/2/6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Müller, Thomas. "Blutiger Husten nach Verzehr von Krabbenfleisch." Pneumo News 8, S7 (2016): 10. http://dx.doi.org/10.1007/s15033-016-0475-x.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Schumacher, Beate. "Allergieprävention mit Erdnüssen — Vermeidung oder Verzehr?" Allergo Journal 24, no. 4 (2015): 10. http://dx.doi.org/10.1007/s15007-015-0845-4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Huisman, Kasia, and Rhijja Jansen. "Zo verzorg je een skin tear." TvV Tijdschrift voor Verzorgenden 50, no. 1 (2018): 26–28. http://dx.doi.org/10.1007/s41183-018-0529-0.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Ueckermann, D. "Rehwildbestandsermittlung anhand des Verzehrs an Winterfütterungen." Zeitschrift für Jagdwissenschaft 32, no. 1 (1986): 105–22. http://dx.doi.org/10.1007/bf02241244.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Ueckermann, D. "Rehwildbestandsermittlung anhand des Verzehrs an Winterfütterungen." Zeitschrift für Jagdwissenschaft 32, no. 2 (1986): 105–22. http://dx.doi.org/10.1007/bf02241339.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Rüger, R. D., S. Wagner, J. C. Simon, and R. Treudler. "Schwere Soforttypallergie nach Verzehr roher Paprika." Der Hautarzt 61, no. 4 (2009): 339–42. http://dx.doi.org/10.1007/s00105-009-1776-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Hardt, Wolfgang. "Zi: Inzidenzwerte durch Meldeverzüge erheblich verzerrt." Der Deutsche Dermatologe 69, no. 2 (2021): 94–95. http://dx.doi.org/10.1007/s15011-021-4519-0.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Brandt, Sonja. "Mit japanischer Faser." WLBforum 20, no. 1 (2018): 32–35. http://dx.doi.org/10.53458/wlbf.v20i1.148.

Full text
Abstract:
Die Choralhandschriften der Württembergischen Landesbibliothek (Cod. mus. I) sind zumeist großformatige und schwere Folianten, deren Einbände mit Leder bezogen und durch feine Blindprägungen verziert wurden.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Maragoni, Gian Piero. "Tra verzieri ed erbari. Nota sulle rime boscherecce di Paolo Zazzaroni." Italica 73, no. 3 (1996): 336. http://dx.doi.org/10.2307/479829.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Hochstenbach, Cody, Wouter Van Gent, and Marthe Singelenberg. "Stedelijk verzet uit onverwachte hoek." AGORA Magazine 33, no. 2 (2017): 4–7. http://dx.doi.org/10.21825/agora.v33i2.7308.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Singelenberg, Marthe. "Verzet vanuit de rosse buurt." AGORA Magazine 33, no. 2 (2017): 14–16. http://dx.doi.org/10.21825/agora.v33i2.7311.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

De Voogd, Josse. "Verzet in fly-over country." AGORA Magazine 33, no. 2 (2017): 22–25. http://dx.doi.org/10.21825/agora.v33i2.7313.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Sessi, Frediano. "Primo Levi en het Verzet." Témoigner. Entre histoire et mémoire, no. 119 (December 31, 2014): 66–77. http://dx.doi.org/10.4000/temoigner.1504.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Snels, Jori. "Samenwerkingen tussen verzet en conformisme." Tijdschrift voor geschiedenis 130, no. 2 (2017): 225–47. http://dx.doi.org/10.5117/tvgesch2017.2.snel.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

 . "94 Verzet Tegen Wetsvoorstel Ambulancezorg." Zorg en Financiering 4, no. 1 (2005): 117–18. http://dx.doi.org/10.1007/bf03090212.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Hofs, Josien. "Professioneel verzet mogelijk en noodzakelijk." Vakblad Sociaal Werk 20, no. 2 (2019): 8–11. http://dx.doi.org/10.1007/s12459-019-0028-6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Santandrea, Jonathan, and Ning Adiasih. "Kepastian Hukum Dari Penerapan Ketentuan Batas Waktu Pengajuan Upaya Hukum Verzet (Studi Terhadap Putusan Pengadilan Negeri Jakarta Barat Nomor 9/Pdt.Plw./2017/PN..JKT.BRT. Jo. Putusan Pengadilan Tinggi Dki Jakarta Nomor 107/Pdt/2018/PT.DKI)." Jurnal Hukum Adigama 2, no. 2 (2019): 215. http://dx.doi.org/10.24912/adigama.v2i2.6529.

Full text
Abstract:
As state of law, Indonesia must guarantee legal certainty in all fields including the Civil Procedure Code. Legal certainty is achieved if the rule cannot be interpreted differently and is contained in the realization of the consistency of each judge's decision. The time limit for the submission of verzet has been regulated in Article 129 Paragraph (2) HIR. However, the verdict used as study material contained inconsistencies in the decisions of judges between West Jakarta District Court in case number 9 / Pdt.Plw / 2017PN.JKT.BRT. and Jakarta High Court in case number 107 / Pdt / 2018 / PT.DKI Both have different ratio decidendi. What is the legal certainty of applying the deadline for submitting verzet legal remedies? The author uses normative legal research methods and uses interview data as supporting data. The results of the study revealed that there was no legal certainty in the application of the time limit for submitting verzet legal remedies, especially in the condition of the verstek verdict being delivered to the defendant through the village head. The legal consequence is that there are variations in the decision dictum on this matter so that it harms the plaintiff and obscures the meaning of the verstek case which is said to have been inkracht van gewijsde. It is recommended that in the revision of the Civil Procedure Law there are specific guidelines on how to calculate the deadline for submitting verzet in terms of volunteering verstek to be entrusted to the village head.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Schmid, Eva C. "Krankheiten am Geruch erkennen." Deutsche Heilpraktiker-Zeitschrift 12, no. 06 (2017): 42. http://dx.doi.org/10.1055/s-0043-118804.

Full text
Abstract:
SummaryJeder Mensch hat einen einzigartigen Körpergeruch. Doch nicht nur starkes Schwitzen, Zigaretten und der Verzehr von Knoblauch können diesen verändern oder zu Atemgeruch (Foetor ex ore) führen. Auch ernsthafte Erkrankungen können sich dahinter verbergen.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Bundschuh, Matthias, and David A. Groneberg. "Ausbruch akuter Gastroenteritiden nach Verzehr von Tiefkühlerdbeeren." Zentralblatt für Arbeitsmedizin, Arbeitsschutz und Ergonomie 62, no. 6 (2012): 340–42. http://dx.doi.org/10.1007/bf03346174.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Müssig, Karsten. "Erhöht vermehrter Verzehr von Tierproteinen die Mortalität?" Info Diabetologie 13, no. 4 (2019): 21–22. http://dx.doi.org/10.1007/s15034-019-1538-y.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Lenk, R., M. Hoffmann, H. Däberitz, D. Prediger, and A. Dittrich. "Untersuchungen zum Verzehrs- und Wiederkauverhalten an Schafen." Archiv für Tierernaehrung 35, no. 1 (1985): 53–59. http://dx.doi.org/10.1080/17450398509426966.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Dittrich, A., H. Däreritz, D. Prediger, M. Hoffmann, and R. Fuchs. "Untersuchungen zum Verzehrs-und Wiederkauverhalten an Schafen." Archiv für Tierernaehrung 36, no. 11 (1986): 1043–52. http://dx.doi.org/10.1080/17450398609429525.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Dittrich, A., Christina Sacher, M. Hoffmann, and D. Prediger. "Untersuchungen zum Verzehrs- und Wiederkauverhalten an Schafen." Archiv für Tierernaehrung 37, no. 1 (1987): 79–85. http://dx.doi.org/10.1080/17450398709425335.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Schirmbeck, H., A. Dittrich, M. Hoffmann, H. Däberitz, and D. Prediger. "Untersuchungen zum Verzehrs- und Wiederkauverhalten an Schafen." Archiv für Tierernaehrung 39, no. 6 (1989): 575–84. http://dx.doi.org/10.1080/17450398909429549.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Däberitz, H., D. Prediger, A. Dittrich, H. Schirmbeck, M. Hoffmann, and Dai J. Winkelmann. "Untersuchungen zum Verzehrs- und Wiederkauverhalten an Schafenxs." Archiv für Tierernaehrung 39, no. 6 (1989): 585–92. http://dx.doi.org/10.1080/17450398909429550.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Schultze, G., G. Offermann, and M. Molzahn. "Schädigt unangemessener Verzehr von Eiweiß die Nieren?" DMW - Deutsche Medizinische Wochenschrift 110, no. 20 (2008): 810–14. http://dx.doi.org/10.1055/s-2008-1068910.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!