Academic literature on the topic 'Vztah k druhému'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Vztah k druhému.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Vztah k druhému"

1

Beneš, Vít. "Analýza zahraniční politiky: Konceptualizace časovosti a jinakosti v teorii rolí." Czech Journal of International Relations 54, no. 1 (March 1, 2019): 5–21. http://dx.doi.org/10.32422/mv.1592.

Full text
Abstract:
Teorie rolí, vycházející ze symbolického interakcionismu George H. Meada, je stále častěji využívaným přístupem v analýze zahraniční politiky. Cíl tohoto příspěvku je dvojí. Za prvé, text obohacuje teorii rolí o poznatky a argumenty Meadovy teorie času. Argumentuje, že konstituce rolí má nejenom relační dimenzi (formování rolí ve vztah k druhým), ale i dimenzi časovou. Na základě poznatků teorie času rozšiřuje rámec teorie rolí o nové pojmy, které tuto časovou dimenzi konceptualizují: historické self a historický druhý. Za druhé, článek se pokouší začlenit do teorie rolí argumenty poststrukturalismu týkající se významu jinakosti a vymezování se vůči druhému pro formování identity. Symbolicko-interakcionalistický proces „přebírání rolí druhého“ a poststrukturalistické „negativního vymezování se vůči druhému“ můžeme vnímat jako dva extrémy na kontinuu modalit konstitutivního vztahu mezi self a tím druhým.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Goodarzparvari, Parnaz, and Francisco Carlos Bueno Camejo. "An overview on the Nietzsche’s evolution during the relation with Wagner." Anthropologia integra 10, no. 1 (June 17, 2019): 65–72. http://dx.doi.org/10.5817/ai2019-1-65.

Full text
Abstract:
V posledních desetiletích byl mnohými badateli opakovaně analyzován vztah Nietzscheho a Wagnera. V mnoha knihách a oborných článcích byly podrobně vysvětlovány filozofické, sociální, psychologické i umělecké aspekty tohoto vztahu. Tento článek se pokouší prozkoumat jeho skryté aspekty. Na jedné straně vycházíme z dokumentů, které zanechal Nietzsche, a na druhé straně z hodnocení provedených na postoji Wagnera. Hlavním cílem je rozlišit nejasné vlivy tohoto komplikovaného vztahu, s přihlédnutím k pozoruhodným dokumentům, které zanechal Nietzsche. Klíčová je časová následnost proměny jejich vztahu, kterou se ve studii pokoušíme zachytit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Helus, Zdeněk. "K psychologii láskyplného vztahu: pedagogické inspirace se zaměřením na předškolní výchovu." Pedagogická orientace 24, no. 4 (October 24, 2014): 468–87. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-4-468.

Full text
Abstract:
Studie klade důraz na osobnostní přístup k vývoji dítěte v doškolní fázi jeho života, tvořící celek vývojových souvislostí, vrcholících vstupem dítěte do mateřské školy. Osobnostní přístup zahrnuje za prvé zřetel k podstatným znakům doškolního dítěte (k jeho odkázanosti, otevřenému prožívání, potencialitám a vývojovému směřování) a za druhé zřetel k zlomovým událostem v jeho dosavadním vývoji (primárnímu vztahu a připoutání, separačně individualizační tendenci, nástupu asertivního já, včlenění do mateřské školy). Láskyplný vztah je podmínkou, aby vývoj probíhal plnohodnotně, tedy nebyl brzděn, deformován apod. Láskyplný vztah učitelky mateřské školy má specifické znaky a uplatňuje se v její vcítivě tvořivé reflexi nad dítětem jakožto utvářející se osobností.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Vlčková, Kateřina, Jan Mareš, and Stanislav Ježek. "Adaptation of Teacher Power Use Scale to Lower Secondary Students and Student Teachers." Pedagogická orientace 25, no. 6 (March 10, 2016): 798–821. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-6-798.

Full text
Abstract:
Moc lze definovat jako schopnost ovlivnit názory, hodnoty a jednání ostatních. Jasně stanovené mocenské vztahy ve třídách umožňují realizaci kurikulárních cílů. Začínající učitelé často bojují s ustanovením těchto vztahů. Vlivná typologie sociální moci jakožto vztahového jevu autorů Frenche a Ravena (1959) rozlišuje donucovací, odměňovací, legitimní, referenční a expertní bázi moci učitele. V této metodologické studii popisujeme adaptaci nástroje Teacher Power Use Scale – TPUS (Schrodt, Witt, & Turman, 2007) určeného k měření těchto bází moci. Adaptace se zaměřuje na úpravu dotazníku specificky pro český kontext a také pro studenty učitelství a jejich žáky na druhém stupni základních škol (oproti původní verzi, která byla zaměřena na univerzitní učitele a jejich studenty v anglosaském kontextu). Dostupný výzkumný vzorek sestával z 1686 žáků z 96 tříd druhého stupně základních škol vyučovaných 96 studenty učitelství v průběhu jejich dlouhodobé praxe. Získaná data v zásadě podporují teorii Frenche a Ravena a původní TPUS. Nicméně vnímání bází moci studentů učitelství je u žáků druhého stupně jednodušší. Báze legitimní a donucovací silně korelovaly, jinými slovy byly žáky vnímány jako jeden faktor. Toto zjištění odpovídá výsledkům výzkumu bází moci učitele zkoumaných na jiných vzorcích žáků v českém kontextu.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Šeďová, Klára. "Moc v dialogickém vyučování." Pedagogická orientace 25, no. 1 (February 28, 2015): 32–62. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2015-1-32.

Full text
Abstract:
Cílem této studie je prozkoumat mocenské vztahy mezi učitelem a žáky v kontextu tzv. dialogického vyučování, to znamená takového typu výuky, v němž je stimulována aktivní účast žáků na výukové komunikaci. Článek na datech z výzkumu zaměřeného na zavádění dialogických postupů do vyučování humanitních předmětů na druhém stupni základní školy ukazuje, že v dialogickém vyučování dochází k cirkulaci moci mezi učitelem a žáky. To znamená, že nastavení vzájemných vztahů mezi učiteli a žáky umožňuje funkční přelévání moci mezi oběma stranami. V příspěvku jsou dále identifikovány dílčí elementy cirkulace moci, jimiž jsou snížení dominance učitele a dosažení shody na definici situace mezi učitelem a žáky.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Bendová, Alena. "Třídní učitel v sociálních vztazích se svými žáky: případová studie." Pedagogická orientace 26, no. 2 (July 1, 2016): 252–71. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2016-2-252.

Full text
Abstract:
Cílem předkládané studie je analyzovat determinanty dobrého vztahu mezi třídním učitelem a žáky na střední odborné škole. Zaměřujeme se při tom na osobu třídní učitelky. V první části jsou vymezena teoretická východiska. Vycházíme hlavně z výzkumů expertnosti učitele a výzkumů vztahů mezi učitelem a žáky. V druhé části příspěvku jsou představeny dílčí výsledky případové studie středoškolské třídy s dobrým sociálním klimatem, jež se týkají výhradně zkoumané třídní učitelky. Vzorek tvořilo 24 studentů a třídní učitelka. Na základě analýzy dat byly u učitelky identifikovány jednak osobnostní předpoklady k budování optimálního vztahu s žáky (mateřská starostlivost a vřelost, extroverze a zdravé sebevědomí, životní zkušenosti a mladistvost), jednak charakteristické interpersonální chování k žákům (expresivní komunikace, podněcování, povzbuzování, neformální vedení výuky, péče a podpora, otevřené vyjadřování emocí, naslouchání a sdílení osobních informací a uplatňování vlivu).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Šindelář, Michal. "Sendvičová konstelace a well-being člověka: vhled do českého terénu." Sociální studia / Social Studies 11, no. 3 (July 21, 2014): 31–49. http://dx.doi.org/10.5817/soc2014-3-31.

Full text
Abstract:
Text představuje termín sendvičová generace (volně zaměnitelný s termínem sendvičová konstelace), shrnuje poznatky k tématu a skrze kvantitativní analýzu dat ISSP 2011–2012 Rodina a zdraví a Střední generace 2004 dat nabízí vhled do sendvičové konstelace v České republice. Poskytování péče staršímu členu rodiny je konstitutivním prvkem sendvičové konstelace, proto je věnována pozornost charakteristikám pečovatelů (pohlaví, věk, intenzita pečování) a výskytu pečovatelské role v populaci. Druhým tématem textu je vztah konstelace a wellbeingu člověka. Jsou prověřovány vliv reciprocity podpory a afektuální solidarity na hodnocení kvality vztahu s příjemcem podpory a konflikt mezi pracovní a soukromou sférou. V ČR jsou přibližně 4 % lidí v sendvičové konstelaci a tato konstelace je asociována s mírným konfliktem mezi pracovní a soukromou sférou. Podpora rodičům je asociována s pozitivním vlivem na wellbeing člověka, pokud je podpora vzájemná.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Szaló, Csaba. "Domov a jiná místa/ne-místa formování kulturních identit." Sociální studia / Social Studies 3, no. 1 (January 3, 2006): 145–60. http://dx.doi.org/10.5817/soc2006-1-145.

Full text
Abstract:
Tento text sleduje dvojí cíl. Na jedné straně v souladu se současnou kulturně-antropologickou kritikou obecně přijaté představy zakořeněnosti ukazuje, že společenství, ke kterým nás naše kulturní identity vážou, jsou sice zprostředkována místy, ale ta nemusí mít nutně charakter lokálních kultur. Neboli poukazuje na to, že kulturní identity formují naše vztahy k sobě samým a druhým tím, že zvýznamňují naši příslušnost k určitým společenstvím, která však nemusí být nutně společenstvími žité přítomnosti každodennosti. Na straně druhé se zabývá kritikou zakořeněnosti, podle níž jsou pro naši současnost charakterističtí lidé, kteří se identifikují s deteritorializovanými podobami domova. Tuto kritiku prohlubuje tezí, podle níž nemusí mít místa formující kulturní identity nutně podobu (ani deteritorializovaného) domova. Nedomyšleným důsledkem zdůrazňování důležitosti identifikace s deteritorializovanými podobami domova je totiž reprodukce normativní představy, podle níž je původním, normálním a přirozeným místem formování kulturních identit místo mající charakter domova.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kořínek, Štěpán. "Zásada subsidiarity ve vztahu k Úřadu evropského veřejného žalobce." Časopis pro právní vědu a praxi 28, no. 1 (March 24, 2020): 7. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2020-1-1.

Full text
Abstract:
Příspěvek se zaobírá problematikou zásady subsidiarity ve vztahu k Úřadu evropského veřejného žalobce (ÚEVŽ). Právě zásada subsidiarity představovala bodový zlom v procesu konstituování ÚEVŽ, který vedl až k současnému stavu přijetí ÚEVŽ na základě posílené spolupráce. Subsidiarita jako klíčový právní princip hojně prostupuje celou materií evropského práva, přičemž se samozřejmě dotýká jeho institutů (jako ÚEVŽ). Příspěvek je rozčleněn do třech částí, kterým předchází úvod a uzavírá závěr. První část se věnuje zásadě subsidiarity a jejímu charakteristickému vymezení, přičemž subsumuje teoretické definice pojmu subsidiarita, různé vědní přístupy, dílčí aspekty zásady subsidiarity a samozřejmě zásadu subsidiarity z pohledu evropského práva. Druhá kapitola je sondou do druhého vůdčího principu evropského práva – proporcionality jako komplementarity k subsidiaritě. Třetí kapitola je posléze reflektují rozhodnou kauzu otázky narušení subsidiarity při konstituování ÚEVŽ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Bílek, Stanislav, and Radka Vaníčková. "Praktické aspekty stavění promlčecí doby při neplatné podnikatelské rozhodčí doložce." Časopis pro právní vědu a praxi 25, no. 3 (October 17, 2017): 545. http://dx.doi.org/10.5817/cpvp2017-3-11.

Full text
Abstract:
Rozhodčí řízení představovalo zejména pro podnikatele, efektivní a hospodárnou alternativu vůči civilnímu soudnictví. K rozhodování majetkových sporů byly díky liberální legislativě využívány i soukromé rozhodčí společnosti, které neměly a stále nemají status rozhodčího soudu. V aplikační praxi obecných soudů rezonuje v posledních letech problematika rušení nicotných rozhodčích nálezů, vydávaných těmito soukromými rozhodci ve prospěch rozporu rozhodčích doložek, podle nichž byla pravomoc soukromých rozhodců založena zákonem č. 216/1994 Sb., o rozhodčím řízení o výkonu rozhodčích nálezů v platném znění, případně pro rozpor s jiným právním předpisem. Cílem příspěvku je poukázat na jednu z mnoha výkladových těžkostí v souvislosti s rušením rozhodčích nálezů vydaných na základě neplatných rozhodčích doložek, a to zda uplatněním nároku rozhodčí žalobou z neplatné rozhodčí doložky dochází ke stavení běhu promlčecí lhůty a za jakých podmínek. Dále uskutečnit stručnou analýzu aktuální soudní praxe v rušení nicotných rozhodčích nálezů a právní výklad důsledků tohoto přístupu obecných soudů v otázce promlčení majetkových práv zejména se zaměřením na právní vztahy mezi podnikateli. Účinky nicotného rozhodčího nálezu nelze vztahovat automaticky na akt podání rozhodčí žaloby s ohledem na princip právní jistoty jako základní předpoklad právního státu. Podání rozhodčí žaloby podle neplatné doložky dle názorů autorů příspěvku má v určitém rozsahu za následek stavení promlčecí lhůty. Autoři rozdělili příspěvek na dvě části. V první části podávají úvodní vysvětlení předmětné problematiky a zaujímají postoje k judikatuře týkající se neplatných podnikatelských doložek. V druhé části vymezují dopady judikatury soudů ve sledované oblasti ve vztahu k otázce stavění promlčecí lhůty a předkládají návrhy řešení v souladu s platnou legislativou.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Vztah k druhému"

1

Svobodová, Pavlína. "" Můj vztah k sobě, k druhým a k životu: Vývoj a reflexe"." Master's thesis, Akademie múzických umění v Praze. Divadelní fakulta AMU. Knihovna, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-96784.

Full text
Abstract:
This master?s thesis describes the way the author goes through to find and accept herself which is considered to be a precondition for free life, communication and creativity. Two learning processes that help her are defined here ? studies at the Department of authorship and pedagogy and individual psychotherapy. The attention is focused on personal experience and self-reflection.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Podgorný, Pavel. "Česko-slovenská zahraniční politika v období druhé republiky (případová studie k problematice vztahu velkého a malého státu)." Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2007. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-4436.

Full text
Abstract:
Diplomová práce pojednává o zahraniční politice pomnichovské republiky. Pomocí teorií mezinárodních vztahů vysvětluje předválečný vztah Československa k velmocem. Dále se zabývá slovenskými autonomistickými snahami, které následně Hitler využil ke konečnému rozbití Česko-Slovenska. Rozebírán je i základní problém vnější politiky, a to garance a zabezpečení hranic pomnichovské republiky. Závěrem práce detailně analyzuje Tisovu a pozdější Háchovu návštěvu v Berlíně a důsledky vyhlášení Protektorátu pro zahraniční politiku.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Menšíková, Kateřina. "Vztah uživatelů druhého bydlení k přírodě." Master's thesis, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-336775.

Full text
Abstract:
This diploma thesis analyses second homes in a specific region of the Lužnice river middle course (the cadastral town of Soběslav and the cadastral parcels of the Roudná, Klenovice and Skalice villages). The applied research part is based on a theoretical background research that defines basic terms, outlines appropriate topics with a connection to second homes (rural tourism, history of second homes, naturbanisation) as well as describes the analysed region. The aim of this thesis is to discover what motivates second home dwellers to use these dwellings for individual recreational activities and to identify the current situation of second home dwelling in this specific region. Another goal I have set for this thesis is to analyse how satisfied are second home dwellers with public services and facilities and whether they are thinking about converting their second (holiday) homes into permanent homes. The methodology of this thesis is based on a questionnaire analysing the second home settlements in the region specified above. The data have been evaluated using Microsoft Excel a PSPP software. Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Hreško, Ján. "Sloboda človeka a vzťah k druhému u Emmanuela Levinasa." Doctoral thesis, 2020. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-434985.

Full text
Abstract:
Emmanuel Levinas on human freedom and relation to the other Ján Hreško ABSTRACT This dissertation deals with the philosophical problem of human freedom from an intersubjective and ethical point of view. It interprets and elaborates Emmanuel Levinas' understanding of freedom and shows that he paid considerable attention to this issue in his works. The thesis is based primarily on the formulation of this problem in his main post-war works but makes its thematic elaboration. It shows what role freedom plays within his ethics and its key ideas. The research follows the constitution of freedom of the corporal and economic being. It explains the criticism of freedom, the argument of justifying freedom and finally its investiture. Separately it focuses on the question of human position in history. Finally, it clarifies Levinas' main claim that responsibility precedes freedom. At the same time, it asks: In what sense did Levinas understand the ambiguous concept of freedom? Are there more notions of freedom? What is the relationship between my freedom and the freedom of the other? What does it mean that acceptance of ethical demand does not depend on my will or choice? And what is the positive significance of responsibility for the other? The main thesis of this work can be expressed as follows: according to...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kolísek, Michal. "Dopravní dostupnost ve vztahu k druhému bydlení v periferních oblastech." Master's thesis, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-305403.

Full text
Abstract:
This diploma thesis focuses on accessibility and serviceability second homes in the inner periphery, respectively, in the model region "Hranice krajů-Středozápad" as well as analysis and assessment of the second homes with the possibility of a future transformation to permanent housing. The theoretical part of the thesis deals with the characteristics of the second homes, transport accessibility and public transport not only in the Czech Republic. Analyzes commuting to recreation in various fields and further acquainted with the problems of peripheral areas. The empirical part is based on the data obtained from the analysis of public transport, statistical yearbooks and survey, which took place in the model region "Hranice krajů- Středozápad". The area is monitored to determine what kinds of vehicles are used by second homes owners for leisure travel and the transport infrastructure facilities. Also is detecting the demand for public transport and its offer for owners of second homes. In this paper, public transport is studied in the long-term viewpoint since the mid-70th the 20th century and the observation are directed to the needs of second homes users on Friday, Sunday and "recreational" link. Next part of this work is to analyze second homes objects and their owners in the model area using the...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

STAŇKOVÁ, Jana. "Prameny pozitivního vztahu k druhým lidem." Master's thesis, 2010. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-52866.

Full text
Abstract:
The work deals with individual sources of positive relationship to other people in the frame of mainly psychological, but also ethical and philosophical data. It is composed of five thematic chapters. The first four thematic chapters include knowledge about sense of human being, positive relationship of a person to his/her own life, relationship of a person to himself/herself, relationship of a person to other people; if the man loves himself, he is satisfied with himself and impresses friendly and harmonically on his surroundings too. He is social, friendly and he gets on well with the others. Next to it compromises thinking about friendship as a positive attitude to other person, which makes joy, sense of fellowship and protects human life from falls into darkness and suffering; relationship of a person to some other person raises hopes and backing in insecure human life. In the fifth part there is a main cogitation from {\clq}qroots{\crq}q of relationship of a person to other people and aims at beneficial findings in the frame of personal views and positions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ZEVLOVÁ, Lenka. "Prevence rizikového chování na druhém stupni základních škol ve vztahu k problematice volného času." Master's thesis, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-317988.

Full text
Abstract:
The study enquires into the issue of risk behaviour prevention in relation to the importance of leisure time in upper primary school pupils. The theoretical part looks into the characteristics of leisure time and its importance, causes of risk behaviour, and the options for its prevention. The practical part examines the views of pupils, parents and education staff on the issues of risk behaviour and leisure time. The aim of the study was to analyse the types of leisure time activities and other related phenomena in a selected group of upper primary school pupils. The quantitative research approach was utilised, the data was acquired by means of a questionnaire. The survey research served as a basis for formulation of recommendations for leisure time education.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Polák, Ján. "Místo ctnosti v Plótínově filosofii." Master's thesis, 2018. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-390322.

Full text
Abstract:
The place of virtue in the philosophy of Plotinus Abstract The main intention of this thesis is to clarify some aspects of Plotinus's concept of virtue. Significant part of it is a report of J. M. Dillon's article An ethic for the late anthique sage and its comparison with P. Hadot's essay Plotinus or the simplicity of vision, which form a base for characteristics of a dualism between sensual and spiritual world, the body/soul polarity, and relation between higher and lower virtues. Consequently a relationship of a Plotinian sage towards others is being investigated. The result of this thesis confirms that Dillon's interpretation of a radical distinction between polarities mentioned above is exaggerated and his pronouncement of an absence of the element of concern for others in Plotinus's ethical reflextion is basically mistaken. Key words Plotinus, ethics, virtue, neoplatonism, J. M. Dillon, P. Hadot, higher and lower virtues, relation with other, body and soul, sensual and spiritual world, late anthique philosophy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Breiová, Alexandra. "Na cestě k nezávisloti: Příspěvek ke studiu anglo-irských vztahů ve druhé polovině 19. a na počátku 20. století (1851-1914)." Master's thesis, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-305648.

Full text
Abstract:
My diploma thesis is mainly concentrating on analyses of relationships between English (British) and Irish people from the time when the 'Great Famine' just past until the First World War. It aims to highlight the key events and analyses it is impact on both countries relationship to each other. Since 1801, when Ireland had become a part of Great Britain and the relations between the Brits (English) and Irish narrowed down by joining these countries. The famine in large scale has very negatively affected their relations and since then the Irish tried to gain more and more independence of the authorities in their country, and above all re-establish the Parliament of Ireland. Their actions were supported and represented by resistance organisation 'Home Rule', which Irish nationalists were tightening to with hope. Since seventies of 19th century Irish parliamentarians was urging demands in order to self- administrate on own parliament soil. The Home Rule Bill, which was also promoted by British Prime Minister William Ewart Gladstone, was however two times disapproved by the parliament. Only in 1914, after restriction the right of veto of the House of Lords by Parliament Act 1911, the Irish Home Rule Bill passed. However, unfortunately for the Irish, the beginning of the First World War intercept it is...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Novotná, Zuzana. "Šikana u dětí s nadváhou a obezitou. Vybrané psychosociální aspekty nadváhy a obezity ve vztahu k šikaně se zaměřením na žáky druhého stupně základních škol." Master's thesis, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-294133.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography