Academic literature on the topic 'Агрегований індикатор'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Агрегований індикатор.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Агрегований індикатор"

1

Burtnyak, I. V., та G. P. Malitska. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПОВЕДІНКИ ФОНДОВОГО РИНКУ НА ОСНОВІ МОДЕЛЕЙ ARCH". Actual problems of regional economy development 2, № 12 (2016): 17–26. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.12.17-26.

Full text
Abstract:
Метою даної статті є вивчення динаміки волатильності деяких індикаторів фінансового ринку України із застосуванням методів ARCH моделювання. Як індикатори фінансового ринку ми приймаємо найбільш агреговані змінні, що характеризують прибутковість або ціну ринкового портфеля, але не окремих активів, що становлять цей портфель. Індикатором ринку акцій виступає індекс Першої Фондової Торгівельної Системи (ПФТС). Умовна дисперсія фінансових індикаторів відображає рівень системного ризику, вимірює невизначеність, пов'язану з прогнозуванням динаміки ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Iokhov, O., I. Mayboroda, V. Lazarev та V. Olenchenko. "МЕТОД ФОРМУВАННЯ ОЦІНКИ РІВНЯ ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ ЗАСОБАМИ ЗВ’ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, № 63 (2021): 142–45. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.1.142.

Full text
Abstract:
У статті запропонований підхід щодо визначення відповідності стану, кількості та якості засобів зв’язку та інформатизації завданням, що покладаються на Національну гвардію України (НГУ) в поточній та перспективній ситуації. Крім цього, такий підхід надасть можливість сформувати пріоритети розвитку системи зв’язку НГУ та розробити альтернативні рішення щодо варіантів забезпечення підрозділів та частин НГУ засобами зв’язку та інформатизації. Мета роботи - розробка окремих аспектів методології формування та використання системи індикаторів та агрегованих оцінок (індексів) щодо оцінки рівня ТЗ НГУ засобами зв’язку та інформатизації. Опис функціонально та конструктивно різних зразків техніки зв’язку здійснюється на основі єдиної системи показників та індикаторів, що дозволяє сформувати агреговані оцінки за групами відповідних характеристик. Індикатори визначаються на основі тактико-технічних характеристик зразка техніки зв’язку та включають експертні оцінки. Результати статті можуть бути використані в процесі формування об’єктивних експертних оцінок щодо необхідних обсягів окремих зразків техніки зв’язку та ефективності їх використання в різних умовах
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

І. С., КЛАДЧЕНКО. "КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ПОВЕДІНКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА ЇЇ ЕКОНОМІЧНИХ ПІДСИСТЕМ В УМОВАХ ВНУТРІШНІХ ТА ЗОВНІШНІХ ШОКІВ". Manager. Bulletin of Donetsk State University of Management 88, № 3 (2021): 141–52. http://dx.doi.org/10.35340/2308-104x.2020.88-3-14.

Full text
Abstract:
В роботі проведене тридцятирічне статистичне обстеження розвитку вітчизняної економіки та її секторів, агрегованих згідно з Міжнародною стандартною галузевою класифікацією (ISIC), за індикатором розвитку – валовою доданою вартістю. Виконаний компаративний аналіз поведінки національного господарства в періоди криз різної природи походження. Встановлені істотні характеристики збалансованості, резистентності, стійкості траєкторії розвитку національної економіки. Поглиблено розуміння про специфіку реакції на внутрішні та зовнішні шоки економічних секторів національного господарства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Смоквіна, Г. А., та Альхаммаді Талеб Абдулла Мохаммед Алі. "ІНСТРУМЕНТИ ОЦІНКИ КАДРОВОГО СКЛАДНИКА СИСТЕМИ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА". Підприємництво та інновації, № 18 (30 червня 2021): 50–56. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/18.9.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є розгляд інструментів оцінки кадрової безпеки як складника фінансово-економічної безпеки підприємства та розроблення методичного підходу до їх удосконалення. Автори проаналізували та згрупували погляди науковців за складниками кадрової безпеки. Розглянуто групи інструментів управління кадровою безпекою, серед яких для подальшого дослідження виокремлена важлива група, що містить оцінювання персоналу підприємств. Розглянуто цілі, основні етапи оцінки стану кадрової безпеки персоналу, надано їх стислу характеристику. Досліджено індикатори для оцінки кадрової безпеки за складниками. Розраховано інтегральний показник кадрової безпеки, агрегований за всіма показниками. Для інтерпретації отриманих результатів вибрана шкала Харрінгтона, яка дасть змогу визначити стан кадрової безпеки окремо за складниками та у цілому на підприємстві, що дасть змогу визначити напрями роботи менеджменту підприємства із власним персоналом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ЛЮБАРСЬКИЙ, О. М. "ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ОЦІНКИ АГРЕГОВАНОЇ УСПІШНОСТІ СТИМУЛЮВАННЯ ПРАВОСЛУХНЯНОЇ ПОВЕДІНКИ УВ’ЯЗНЕНИХ / ЗАСУДЖЕНИХ". Вісник Кримінологічної асоціації України 34, № 1 (2025): 311–26. https://doi.org/10.32631/vca.2025.1.22.

Full text
Abstract:
У статті, відповідно до міжнародних правових документів, правових позицій Європейського суду з прав людини та європейської практики, наукового доробку українських та зарубіжних вчених, розкрито теоретико-правові засади, сутність і зміст сучасної парадигми та результати критичного осмислення проблем раціонального змісту і практичної реалізації превалюючої у наш час концепції оцінки, основним критерієм якої є вільне від злочинів життя ув’язненого / засудженого після звільнення, а індикатором є рівень постпенітенціарного рецидиву, та обґрунтовано висвітлено перспективні шляхи раціонально виправданого, практично доцільного і реалізабельного спостереження, компаративного аналізу та оцінювання агрегованої успішності стимулювання правослухняної поведінки ув’язнених / засуджених на державному, регіональному та глобальному рівнях як базису для прогресивного розвитку пенітенціарної політики та оптимізації правового регулювання і практики виконання кримінальних покарань, що становить цінність нового наукового знання та користь для подальшого поступу кримінальної юстиції і юриспруденції. За результатами проведеного дослідження представлено авторську концепцію інтегрованого оцінювання агрегованої успішності стимулювання правослухняної поведінки ув’язнених / засуджених, базисом якого є комплекс показників кількості повторно ув’язнених, ув’язнених (в’язнів) і засуджених осіб, розкрито її сильні сторони та перспективи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Овсянюк-Бердадіна, О. Ф. "ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ДЛЯ АКТИВІЗАЦІЇ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА". Підприємництво і торгівля, № 28 (5 лютого 2021): 61–65. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-28-09.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні виклики сучасності, які носять глобальний характер та суттєво впливають на сучасну парадигму економічного та суспільного життя більшості країн світу. Установлено, що їх множина зумовлює необхідність пошуку ринкових організаційних форм, здатних протистояти впливам глобальних викликів, нівелювати їх негативну дифузію на суспільство та водночас відповідати цілям сталого розвитку як об’єктивно необхідної парадигми функціонування економічної та екологічної систем. Визначено, що дієвою організаційною формою у цьому контексті може стати соціальне підприємництво як інноваційна форма підприємницької діяльності, яка використовує ресурси, що не повною мірою задіяні у реальному секторі економіки, та водночас сприяє позитивним зрушенням в економічній, соціальній та екологічній площинах. Обґрунтовано, що головними глобальними тригерами для активізації розвитку соціального підприємництва є антропоцен та ті, що пов’язані з дисбалансом розподілу суспільних благ. На основі результатів досліджень учених сучасності продемонстровано взаємозв’язок функціонування соціальних підприємств з ідеологією економіки суспільного блага та новітніми агрегованими макроекономічними показниками. Зокрема, визначено взаємозалежність впливу діяльності соціальних підприємств на сумарне значення індикатора справжнього прогресу як такого, що враховує не тільки доходи населення, а й показники щодо освіти, стандарту життя та охорони здоров’я. Описано взаємопосилюючі інституційні передумови до створення соціальних підприємств через наведення новітньої практики функціонування низки фінансових інституцій, інвестиційних вкладень, краудфандингу. Результати проведеного дослідження демонструють прагматику необхідності активізації розвитку соціальних підприємств задля досягнення трипаризму ефективності як на макроекономічному, так і на глобальному рівні. Визначено перспективу подальших наукових досліджень у контексті пошуку реципієнтів із боку суспільних груп та ринкових ніш для отримання позитивних ефектів від діяльності соціальних підприємств у глобальному та локальному вимірах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Харченко, Юлія Петрівна. "Домогосподарства та їх роль в інституціоналізації регіонального простору на засадах інклюзії". Економіка, управління та адміністрування, № 2(96) (7 липня 2021): 3–8. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-2(96)-3-8.

Full text
Abstract:
У статті визначено сутність концепту дослідження впливу домогосподарств як інституціонального базису на інклюзивний регіональний розвиток в умовах модернізації процесів державотворення в Україні. Вказано, що основою інклюзивного розвитку є рух знизу вгору, головною метою – побудова суспільства, пріоритетом – повне розкриття потенціалу людей і створення рівних можливостей для кожної людини завдяки доступній та якісній освіті, розвиненій інфраструктурі й послугам охорони здоров’я. Інклюзивність означає те, що таку категорію, як економічний розвиток, відчувають на собі більшість членів суспільства не через збільшення доходів і ВВП, а через розвиток людини, зниження її нерівності, підвищення особистого і суспільного добробуту. Інклюзивність економіки у ХХ столітті стала своєрідним оціночним явищем, яке надало реальних обрисів зростанню, розвитку чи споживанню, певним агрегованим показником, який бере до уваги не лише ВВП на душу населення, а й коефіцієнти розшарування суспільства за доходами і розподілом багатства, рівнем бідності, рівнем медіанного доходу та інших показників, що враховують наступність поколінь і сталий розвиток.
 Автор статті підтримує думку вітчизняних науковців про те, що рівень інклюзивності розвитку слід розглядати через таку інституцію, як аналіз домогосподарства. Реальне становище домогосподарств, їх роль у системі економічних відносин постійно змінюється, адже їх розвиток залежить від ступеня модернізації продуктивних сил. У статті зауважено, що саме домогосподарства можуть стати інклюзивною інституцією, яка з одного боку є індикатором суспільної життєдіяльності, а з іншого впливає на інклюзивність регіонального розвитку, оскільки саме вони мають реальну можливість збільшувати власні доходи і цим самим підвищувати рівень родинного добробуту. Наголошено на необхідності вибудовування державної політики щодо сприяння росту всіх видів доходів. Визначено роль територіальних громад у задіянні громадського потенціалу для активізації інвестиційної діяльності та посилення використання внутрішніх ресурсів для підвищення темпів локалізації економічного простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Янковий, В. О., та Н. В. Мельник. "ПТИМІЗАЦІЯ ФОНДООЗБРОЄНОСТІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ НА ОСНОВІ ВИРОБНИЧИХ ФУНКЦІЙ". Food Industry Economics 8, № 2 (2016). http://dx.doi.org/10.15673/fie.v8i2.128.

Full text
Abstract:
У статті досліджується можливість оптимізації випуску продукції в рамках виробничої функції Кобба-Дугласа і функції з постійною еластичністю заміщення ресурсів. Визначається оптимальна фо-ндоозброєність, що забезпечує максимізацію випуску продукції. Показується, що в цьому випадку гра-нична норма заміщення ресурсів дорівнює одиниці. Пропонується нове тлумачення граничної норми заміщення ресурсів як індикатора диспропорцій при вкладенні коштів в агреговані фактори «капітал» і «праця». Виведена на основі оптимальної фондоозброєності гранична норма заміщення ресурсів мо-же служити важливою додатковою характеристикою при застосуванні виробничих функції в процесі аналізу випуску продукції на підприємствах харчової промисловості України
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Агрегований індикатор"

1

Некрасенко, Л. А. "Огдяд агрегованих індикаторів сталого розвитку". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30887.

Full text
Abstract:
Зміна природних і кліматичних умов призводить не тільки до збільшення ризиків для ведення бізнесу але й до загрози життю. Безумовно актуальними є прогнозування і пошук причини загрози та попередження її можливих наслідків. Одним з варіантів прогнозування критичних ситуацій є пошук індикаторів – показників які показують межу нормального стану і початку кризи в будь-якому її прояві. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30887
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Некрасенко, Л. А. "Вуглецева складова екологічного сліду". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/50639.

Full text
Abstract:
Створення інтегральних, агрегованих індексів сталого розвитку є одним з підходів до формування індикаторів та індексів. Зазвичай агреговані показники поділяються на такі групи: соціально-економічні, еколого-економічні, соціально-екологічні, еколого-соціо-економічні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!