Academic literature on the topic 'Акредитований рівень'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Акредитований рівень.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Акредитований рівень"

1

А.І. Коробко та В.Є. Шатіхіна. "ВІРТУАЛЬНИЙ ТРЕНАЖЕР АКРЕДИТОВАНОЇ ВИПРОБУВАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ". Перспективні технології та прилади, № 17 (24 грудня 2020): 72–78. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2020-17-11.

Full text
Abstract:
В статті запропоновано концепт віртуального тренажера випробувальної лабораторії призначеного для використання у навчальному процесі при навчанні майбутніх фахівців випробувачів. Тренажер побудовано на принципах миследіяльністної методології: рівні ієрархії визначаються рівнем встановлених вимог, фази послідовністю впровадження нових редакцій нормативних документів, що регламентують діяльність випробувальної лабораторії, і визначаються редакцією (версією) цих документів, види функцій визначають роль окремих елементів системи управління в загальній системі. Застосування запропонованого тренажера направлене на формування у студентів професійних знань, умінь і навичків самостійно приймати рішення та формування індивідуальних рішень розв’язання ситуацій, здобуття надпрофесійних навичків (soft skills), здобуття професійних навиків роботи з нормативними документами (зокрема, стандартами), випробувальним устаткованням, засобами вимірювальної техніки, роботи з адміністрування систем управління якістю. При роботі з тренажером студенти самомотивуються для досягнення поставленої цілі шляхом усвідомлення важливості оптимального вирішення поставленої задачі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Машкова, Кристина Андріївна, та Тетяна Сергіївна Шарамок. "АНАЛІЗ ВМІСТУ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ВОДІ ТА М’ЯЗАХ КАРАСЯ СРІБЛЯСТОГО (CARASSIUS GIBELIO) РІЧКИ САМАРА ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Agronomy and Biology 48, № 2 (2022): 124–30. http://dx.doi.org/10.32845/agrobio.2022.2.17.

Full text
Abstract:
В роботі висвітлено результати дослідження вмісту важких металів у воді р. Самара та у м’язах карася сріблястого як індикатора придатності водойми для рибогосподарської діяльності. Метою роботи було порівняти вміст важких металів у м’язах шестирічних особин карася сріблястого р. Самара та проаналізувати його взаємозв’язок з рівнем вмісту даних металів у воді. Басейн р. Самара екологічно є одним з найбільш напружених районів Дніпропетровської області. Високий рівень техногенного навантаження протягом тривалого часу викликав виснаження екосистеми водойми. Дослідження проводили в межах трьох точок з різним типом антропогенного навантаження. Перша точка – с. Хащове, де основним забруднювачем є сільськогосподарське підприємство. Друга точка – в межах м. Новомосковськ, де окрім житлово-комунальних служб забруднювачами є промислові підприємства та заклади відпочинку. В якості третьої дослідної точки було обрано ділянку поблизу с. Новоселівка, де розташовано два рекреаційні заклади. Влітку 2019 року проводився синхронний відбір проб води та риб. Об’єктом дослідження були шестирічні особини обох статей карася сріблястого (Carassiuss gibelio). Показники вмісту важких металів (свинцю, кадмію, цинку, міді, марганцю, нікелю та заліза) у воді р. Самара та м’язах карася сріблястого визначалися в акредитованих лабораторіях відповідно до загальноприйнятих методик методом атомно-абсорбційної спектрофотометрії на спектрофотометрі С 115 М1. Для визначення рівня біоакумуляції досліджуваних елементів обчислювали коефіцієнт накопичення важких металів в організмі риби. Аналіз результатів дослідження показав, що вода р. Самара відповідає СОУ-2006 для води рибогосподарського призначення майже за всіма показниками, окрім вмісту кадмію, міді та нікелю. За показником вмісту у воді цинку перевищення ГДК спостерігається лише у межах м. Новомосковськ, що можна пояснити інтенсивним розвитком промислової інфраструктури. Вміст важких металів у м’язах карася не виходив за межі норми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лілік, Ольга, та Олена Сазонова. "ПЛАНУВАННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ Й РЕАЛІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ (УЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ)". Вісник Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка 177, № 21 (2023): 162–67. http://dx.doi.org/10.58407/visnik.232126.

Full text
Abstract:
У статті окреслено особливості планування, організації й реалізації освітньої діяльності з підготовки магістрів (учителів української мови і літератури).Мета публікації – продемонструвати, як враховуються рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо модернізації вищої освіти, переосмислення теоретичних підходів і накопиченої практики роботи закладів освіти з підготовки здобувачів другого рівня вищої освіти, а також як узгоджується освітня програма за предметною спеціальністю 014.01 Середня освіта (Українська мова і література) в процесі її реалізації.Методологія. У процесі наукового пошуку використано комплекс різних методів, які забезпечили вірогідність і об'єктивність дослідження, зокрема: аналіз нормативно-правової бази й наукової літератури – з метою визначення стану розробленості проблеми й перспектив її дослідження; зіставлення – для порівняння поглядів різних учених на досліджувану проблему; індукції та дедукції, систематизації й узагальнення – для формулювання висновків.Дослідження здійснене на основі поєднання положень низки методологічних підходів, зокрема: компетентнісного (для визначення інтегральної, загальних і фахових компетент-ностей здобувачів освіти), діяльнісного (залучення стейкголдерів, випускників і здобувачів до обговорення й оцінювання освітньої програми), аксіологічного (врахування особливостей формування «гнучких навичок» і ціннісно-світоглядних орієнтирів майбутніх учителів-словесників) – які застосовані на засадах взаємодоповнюваності й відповідності меті дослідження.Наукова новизна. Автори статті схарактеризували освітньо-професійну програму 014.01 Середня освіта. Українська мова і література, що реалізується на базі Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка й була акредитована 2021 року Національним агентством забезпечення якості вищої освіти, у контексті вимог сьогодення і євроінтеграційних процесів.Висновки. У статті наголошено на оригінальних елементах програми, запропоновано для ознайомлення кілька вибіркових навчальних дисциплін. Констатовано, що програма не є застиглою та герметичною, вона зорієнтована на визначення рівня засвоєння системи наукових знань, що характеризує загальні основи педагогіки; з’ясування рівня сформованості системи аналітичних, прогностичних, проєктивних та рефлексивних умінь, що визначають рівень теоретичної діяльності педагога; з’ясування рівня сформованості системи організаторських та комунікативних умінь, що характеризують практичну готовність учителя української мови та літератури старшої школи до здійснення своїх функцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Tchaikovsky, S. "Щодо питання акредитації калібрувальних та вимірювальних лабораторій: загальний аспект". COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 51 (22 червня 2023): 116–22. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2023-51-15.

Full text
Abstract:
У статті розкрито питання акредитації калібрувальних та вимірювальних лабораторій відносно новітніх стандартів технічного регулювання. Сформовано напрямки фундаменталізації сучасної діючої системи технічного регулювання відповідно до норм та правил Європейського Союзу. Окреслено основні законодавчі норми та стандарти які діють на міжнародному рівні. Визначено принципи акредитації калібрувальних та вимірювальних лабораторій відносно етапів здійснення та відповідальних сторін. Відокремлено три основі принципи на яких ґрунтується якість акредитації: спланованість, фінанси та повна залученість учасників. Наголошено на перевагах та необхідності даної процедури та окреслено набір проблематичних зон. Зазначається, що проблеми акредитації лабораторій на території України ґрунтуються не тільки на технічних та наукових засадах, а й на соціально-економічних, вирішення яких повинно базуватися на дієвій системі перевірки кваліфікації, що повною мірою посприяє підвищенню рівня якості роботи сучасних лабораторій. Охарактеризовано механізм роботи міжлабораторного порівняння результатів та визначено цілі застосування даного елементу. Підкреслено, що перевірка кваліфікації прямо впливає на якість кінцевих результатів та наголошено, що провайдер перевірки кваліфікації є сполучною ланкою усього процесу, на нього покладено місію забезпечення належних умов для функціонування схеми перевірки кваліфікації. Зазначається, що на сьогодні в Україні діє 5 провайдерів програм перевірки кваліфікації, є 38 акредитованих калібрувальних лабораторій та 728 – випробувальних лабораторій. Визначено перспективи подальших досліджень в основу яких буде покладено розробку єдиної методики перевірки кваліфікації для забезпечення якості отриманих результатів лабораторіями
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Dziak, L. A., O. M. Klygunenko, O. V. Kravets та O. O. Zozulya. "Впровадження концепції безперервної професійної освіти для лікарів анестезіологів, неврологів і нейрохірургів". EMERGENCY MEDICINE 18, № 5 (2022): 52–55. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.18.5.2022.1511.

Full text
Abstract:
У статті поданий огляд літератури та дані власного досвіду в галузі післядипломної освіти лікарів у сучасних умовах. Безперервний професійний розвиток фахівців у сфері охорони здоров’я — це постійний процес навчання та вдосконалення професійних компетентностей фахівців після здобуття ними вищої освіти у сфері охорони здоров’я та проходження післядипломної освіти в інтернатурі. Головною відмінністю безперервної медичної освіти (БМО) від традиційної є проведення освітніх заходів без орієнтації на якусь навчальну програму. Донедавна ми ще проводили навчання за структурованими програмами, акредитованими МОЗ України, але зараз вже впроваджені вузькотематичні курси, що враховують потреби охорони здоров’я регіону. Такі тематичні курси з можливістю поглибленого процедурного навчання дозволяють підвищити компетентність лікарів різних спеціальностей за темами, актуальними для охорони здоров’я області. Поєднання нами двох освітніх систем дозволило підняти результативність навчання з 4-го рівня (компетентність) до 6-го рівня (здоров’я пацієнта) знань у піраміді БМО, що підтвердилося підвищенням ефективності атестації лікарів анестезіологів, неврологів та нейрохірургів, що проводиться раз на 5 років МОЗ України на регіональному та національному рівнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Крайнюков, Олексій, та Марина Щокіна. "АКРЕДИТАЦІЯ ЛАБОРАТОРІЙ: СУТНІСТЬ І АЛГОРИТМ ДІЙ". Молодий вчений, № 3 (127) (29 березня 2024): 13–17. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2024-3-127-9.

Full text
Abstract:
У статті наведено алгоритм проведення акредитації та сертифікації продуктів, процесів, систем, персоналу або організацій для установ, які бажають довести, що мають продукт європейської якості та прагнуть вийти на міжнародний торговий рівень. Добровільно отримати сертифікацію та акредитацію відповідно до міжнародних стандартів оцінки відповідності можливо після проведення аудиту. Організація, яка займається розробкою стандартів називається Міжнародна організація по стандартизації (International Organization for Standardization) або ISO. Також існує Міжнародна організація з акредитації – ILAC MRA, Європейська організація по співпраці по акредитації ЕА (European cooperation for Accreditation), Міжнародна електротехнічна організація зі стандартизації електронних, електричних та суміжних технологій – ІЕС, Міжнародний форум з акредитації – IAF, Європейський комітет по стандартизації (розробка стандартів EN) – CEN, Німецький інститут по стандартизації (розробка стандартів DIN) – DIN, Інститут стандартів клінічної лабораторної діагностики (США) – CLSI, Англійський інститут по стандартизації (розробка стандартів BS) – BSI, Служба акредитації Сполученого Королівства – UKAS, Національний інститут стандартів та технології – NIST. Всі ці організації мають міжнародне признання. В Україні стандартизація регламентується згідно з Законом України «Про стандартизацію». Акредитацію з оцінки відповідності для лабораторій видає Національне агентство з акредитації в Україні (НААУ), яке щільно співпрацює з ILAC, UKAS, IAF. Отримати сертифікат ISO в Україні можна звернувшись до НААУ або до компанії, яка має акредитацію на проведення сертифікації, але це приватні організації. Сертифікація має таке ж важливе значення як і акредитація. Сертифікація – це підтвердження відповідності знань фахівців або робочого обладнання третьою стороною (уповноваженим акредитованим органом). Процес отримання сертифікації відбувається відповідно до Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Didovych, I. I., та E. A. Kulchytska. "Загальні засади організації виготовлення органічної недеревної продукції як складової стратегії реформування лісового господарства України на період до 2022 року". Scientific Bulletin of UNFU 29, № 4 (2019): 11–15. http://dx.doi.org/10.15421/40290402.

Full text
Abstract:
Проведено науковий аналіз загальних засад організації виготовлення органічної недеревної продукції як складової стратегії реформування лісового господарства України на період до 2022 р. Досліджено загальний стан ринку продукції недеревного походження, зокрема сучасні підходи до її класифікації. Виділено особливості розвитку ринку органічної продукції України. Досліджено правові засади виробництва органічної сільськогосподарської продукції, починаючи з визначення і закінчуючи особливостями реєстрації виробників органічної продукції. Виокремлено специфіку та важливість проведення сертифікації органічного виробництва. Досліджено процес сертифікації органічної продукції. Проаналізовано органи сертифікації, акредитовані на міжнародному рівні, включених до офіційного переліку органів сертифікації в органічній сфері для України відповідно до Регламенту ЄС 1235/2008. На основі вже існуючого досвіду виробництва та реалізації екологічно чистої продукції, через створену у 2013 р. мережу магазинів торговельних комплексів "Лісовичок" Державного агентства лісових ресурсів України, запропоновано привести виробництво екологічно чистої недеревної продукції відповідно до вимог Закону України "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини", отримати сертифікат відповідності та бути включеним до Реєстру виробників органічної продукції (сировини).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кормільцев, Володимир, Олена Лазарева, Олена Бісмак, Вікторія Брушко та Світлана Гаврелюк. "Аналіз освітніх програм та навчальних планів з фізичної терапії в країнах Європи". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 2 (17 січня 2023): 93–99. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2022.2.93-99.

Full text
Abstract:
Резюме. Аналіз досвіду європейських країн дасть можливість використовувати позитивні тенденції у вітчизняній підготовці фахівців із фізичної терапії та ерготерапії й випускати на ринок праці кваліфікованих фахівців. Мета. Проаналізувати освітні програми та навчальні плани з фізичної терапії в країнах Європейського Союзу та Великої Британії. Методи. Аналіз та узагальнення досвіду підготовки фахівців із фізичної терапії в країнах Євросоюзу та Великої Британії, моніторинг інформаційних ресурсів мережі Інтернет, системний підхід. Результати. Всесвітня конфедерація фізичної терапії (WCPT) рекомендує, щоб професійні освітні програми початкового рівня для фізичних терапевтів ґрунтувалися на навчанні в університеті тривалістю не менше чотирьох років, були незалежно підтверджені й акредитовані в рамках стандарту, що забезпечуватиме випускникам повне офіційне та професійне визнання. Існують інновації й відмінності в реалізації програм також у кваліфікаціях початкового рівня, включаючи перші університетські ступені, кваліфікації магістрів та докторантів. Фізична терапія зараз є спеціальною освітньою програмою, викладається на багатьох немедичних факультетах майже в усіх країнах Європи. Аналізуючи процес підготовки магістрів в країнах ЄС та Великій Британії, можна побачити, що для кожної країни характерні свої особливі вимоги до здобуття освітнього ступеня бакалавра чи магістра, зумовлені вимогами професійних спільнот або відомств. Проте більшу частину навчальних програм становлять дисципліни практичного профілю або такі, де передбачений науковий пошук.
 Ключові слова: освітня програма, навчальний план, фізична терапія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Саюк, Марія. "Особливості підготовки освітніх лідерів за магістерською програмою в Університеті прикладних наук Стендена (Нідерланди)". Ukrainian Educational Journal, № 1 (12 квітня 2024): 34–44. http://dx.doi.org/10.32405/2411-1317-2024-1-34-44.

Full text
Abstract:
Серед академічної спільноти Україні набувають популярності ідеї управління вищою освітою на засадах лідерства. Королівство Нідерландів, союзник і партнер України, всебічно розвиває ідею лідерства, що відображено в національних освітніх політиках та дослідженнях нідерландських учених. З’ясовано, що управління освітою в Нідерландах еволюціонувало від ієрархічної моделі до такої, що ґрунтується на підходах командного лідерства. Однією з провідних концепцій є лідерство-­служіння, що сприяє максимальному розкриттю талантів студентів задля блага нідерландського суспільства і вирішення нагальних проблем громади. Здійснено детальний аналіз спеціалізованої магістерської програми з освітнього лідерства Університету прикладних наук Стендена, яка була відкрита у 2018 році, та відповідає європейським показникам якості вищої освіти і відповідно акредитована на національному рівні Нідерландсько-­Фландрійською акредитаційною організацією. Дворічна програма заочної форми навчання, загальним обсягом навчального навантаження 60 кредитів ЄКТС, створена задля розвитку перспективного та адаптованого до майбутнього освітнього лідерства серед студентів, пов’язаного з їх власним професійним шляхом. Визначено, що потенційними студентами є діючі управлінці у сфері освіти, освітні менеджери, керівники середньої ланки закладів освіти. Розробниками враховано специфічну міждисциплінарність освітнього лідерства: таким чином до створення програми залучені науково-­педагогічні працівники суміжних освітніх сфер, потенційні роботодавці, студенти та представники нідерландського суспільства, що дало змогу структурувати навчальний план програми на 4 блоки: концепція та розвиток лідерства, навколишнє середовище (екологічний контекст) і розвиток; освітні мережі та комунікація; освітнє лідерство, що об’єднує. Визначено роль унікальної форми аудиторних занять для сфери управління освітою – супервізії та інтервізії. На підставі аналізу освітньої програми вперше складено профіль компетентностей освітнього лідера Університету прикладних наук Стендена.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

АЛЄКСЄЄВ, Олексій, та Оксана ВРАДІЙ. "ТЕХНОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ ЗІ ЗМЕНШЕННЯ ВМІСТУ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ШТУЧНО ВИРОЩЕНИХ ПЕЧЕРИЦЯХ (AGARICUS)". Науковий вісник Вінницької академії безперервної освіти. Серія «Екологія. Публічне управління та адміністрування», № 3 (19 червня 2023): 3–10. http://dx.doi.org/10.32782/2786-5681-2023-3.01.

Full text
Abstract:
Гриби є частиною продуктів харчування людей, а також цінним ресурсом харчової, фармацевтичної та інших галузей народного та сільського господарства. Гриби та їх заготівля мають величезне значення для підприємств харчової галузі саме у забезпеченні людей продуктами харчування високої цінності. Унікальність грибів проявляється в отриманні додаткового джерела вітамінів та мінералів, що несуть користь організму людини. Завдяки високому вмісту клітковини, антиоксидантів та вітаміну D3 гриби користуються популярністю у вегетаріанців, людей, що ведуть здоровий спосіб життя, та просто у поціновувачів смачних грибних страв. Мета роботи – визначити вміст важких металів у штучно вирощених печерицях (Agaricus) та розробити технологічні операції щодо зниження їх умісту в продукті. Методологія дослідження. Лабораторні аналізи проводили у сертифікованій і акредитованій лабораторії «Науково-вимірювальна агрохімічна лабораторія Вінницького національного аграрного університету». Спостереження, облік та вимірювання проводили за загальноприйнятими методиками: – визначення вмісту рухомих форм важких металів (Pb, Cd, Zn, Cu) – після вилучення ацетатно-амонійним буферним розчином рН 4,8 методом атомно-абсорбційної спектрофотометрії відповідно до ДСТУ 4770. Проведені нами дослідження виконано на базі кафедри екології та охорони навколишнього середовища Вінницького національного аграрного університету. Як досліджений матеріал нами було вибрано вид культивованих грибів печериці (Agaricus) різних виробників, придбаних у двох мережах магазинів, а саме: «АТБ-Маркет», виробник – Україна, ТМ «Зелена країна» та «Сільпо», виробник – Україна, ТМ «Перша хвиля» і третій зразок – гриби, придбані на ринку роздрібної торгівлі, виробник – Україна. Поставлені завдання у роботі, були виконані згідно з програмою досліджень, яка включає: – визначення рівня забруднення культивованих грибів важкими металами; – оптимізація технологічних операцій зі зниження концентрації важких металів у культивованих грибах; – проведення еколого-економічної ефективності одержаних результатів досліджень. За вивчення впливу води без мінерального залишку на зміну концентрацій у культивованих грибах важких металів (Pb, Cd, Zn, Cu) до обробки були включені такі технологічні операції: – подрібнення грибів; – вимочування подрібнених грибів протягом однієї доби у водопровідній воді; – вимочування подрібнених грибів протягом однієї доби у воді, одержаній шляхом переварювання та відстоювання; – вимочування подрібнених грибів протягом однієї доби у дистильованій воді. Технологія обробки грибів у всіх варіантах була однакова, різниця була лише у воді. Зокрема, перший варіант включав використання водопровідної звичайної води – контроль, другий варіант включав використання такої самої водопровідної води, але з відділенням від неї мінеральної частини шляхом переварювання і відстоювання. Третій варіант включав водопровідну воду, пропущену через дистилятор. Воду як розчинник для даного дослідження використовували з однієї партії для всіх варіантів. Наукова новизна. Проведені дослідження дали змогу визначити рівні накопичення важких металів (Pb, Cd, Zn та Cu) у культивованих грибах та зміни цих токсикантів за вдосконалення технологічних операцій переробки цієї продукції в межах міста Вінниці. Висновки. Установлено, що з досліджених трьох варіантів найефективнішим способом зниження вмісту важких металів у культивованих грибах є спосіб вимочування їх протягом однієї доби у дистильованій воді, а саме Pb – від 1,1 до 1,4 рази, Cd– від 2,0 до 5,0 рази, Zn – від 1,2 до 1,9 рази, Cu3 – від 1,3 до 4,0 рази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Акредитований рівень"

1

Король, Лілія Павлівна. "Компетентнісний підхід до професійної підготовки авіаційного інженера в системі вищої освіти Великобританії". Thesis, Київ: Аграр Медіа Груп, 2016. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/29815.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!