Academic literature on the topic 'Активність людини'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Активність людини.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Активність людини"

1

Іndykа, Svitlana, та Natalia Bielikova. "Сутнісна характеристика та взаємозв’язок понять «рухова активність» і «фізична активність»". Physical education, sport and health culture in modern society, № 4(56) (31 грудня 2021): 3–9. http://dx.doi.org/10.29038/10.29038/2220-7481-2021-04-03-09.

Full text
Abstract:
Актуальність. Численними науковими дослідженнями доведено, що рухова активність значною мірою сприяє дотриманню людиною здорового способу життя. Сьогодні одним із факторів кризового стану здоров’я громадян України є обмежена рухова активність. .Мета дослідження – визначити сутність і зміст понять «рухова активність» та «фізична активність», обґрунтувати взаємозв’язок між ними. Методи досліджень. У дослідженні використано метод теоретичного аналізу й узагальнення інформації електронних баз даних. Результати досліджень. Існують різні підходи до тлумачення понять «рухова активність» і «фізична активність» та ступені їх ототожнення. Загальноприйнятим сучасним визначенням рухової активності, є твердження, що рухова активність – це будь-який рух тіла людини, який здійснюється завдяки роботі скелетних м’язів і супроводжується додатковими затратами енергії. Спеціально організована рухова (фізична) активність є різновидом рухової активності в межах виконання тренувальних програм та спрямована на придбання нового рівня фізичних якостей і здібностей. Фізична активність визначається як заняття фізичними вправами в різних формах фізичного виховання. Окремі науковці ототожнюють фізичну та рухову активність у навчально-виховній сфері. Ми поділяємо думку щодо обґрунтованого трактування аналізованого поняття «рухова активність людини» в інтерпретації М. Дутчака: «це свідоме переміщення тіла та/або його частин у просторі та у часі, яке здійснюється завдяки роботі скелетних м’язів, що потребує додаткових витрат енергії, та спрямоване на досягнення визначеної мети». Висновки. На сучасному етапі існують різні підходи до тлумачення понять «рухова активність» і «фізична активність». Їх актуалізація засвідчила доцільність використання поняття «рухова активність», а поняття «фізична активність» – для позначення виду діяльності, основу якого становлять заняття фізичними вправами в різних формах фізичного виховання. Отже, «рухова активність» людини є більш широким поняттям, ніж «фізична активність».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Слободян, Н. О., Л. О. Лесів, Л. В. Трущенкова та О. Н. Литвинова. "ВПЛИВ СПОСОБУ ЖИТТЯ НА ДОВГОЛІТТЯ ЛЮДИНИ". Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, № 3 (30 жовтня 2024): 23–29. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2024.3.14940.

Full text
Abstract:
Мета: дослідження та аналіз впливу різних аспектів способу життя на тривалість життя людини. Матеріали і методи. У дослідженні здійснено літературний огляд, що дало змогу проаналізувати ключові аспекти впливу способу життя на довголіття людини в Україні. Одним із найважливіших аспектів тривалості життя є здоровий спосіб життя, який включає раціональне харчування, регулярну фізичну активність, відмову від шкідливих звичок та підтримання здорового психологічного стану. Результати. Встановлено, що тривалість життя залежить від загального стану організму, на який впливає здоровий спосіб життя. Правильне харчування забезпечує організм необхідними поживними речовинами, підтримуючи нормальну роботу органів та систем. Регулярна фізична активність покращує функціонування серцево-судинної системи, зміцнює м’язи та кістки, підтримує нормальний обмін речовин. Відмова від шкідливих звичок, таких як куріння та вживання алкоголю, знижує ризик розвитку серйозних захворювань. Здоровий психологічний стан, відсутність стресу та депресії сприяють збереженню здоров’я та покращенню якості життя. На основі проведеного аналізу було виявлено, що частка населення з раціональним харчуванням, фізичною активністю та без шкідливих звичок зростає, що корелює зі збільшенням середньої тривалості життя. Також зазначено, що здоровий спосіб життя допомагає запобігти розвитку багатьох хронічних захворювань і підтримує оптимальний рівень функціонування організму, сприяючи досягненню довголіття. Висновки. Для досягнення здорового способу життя необхідно враховувати різні аспекти, що сприяють підтримці фізичного та психічного здоровʼя, включаючи правильне харчування, фізичну активність, відсутність шкідливих звичок, здоровий режим дня та сон, а також контроль рівня стресу і забезпечення позитивного емоційного стану. Здоровий спосіб харчування є важливим чинником, що впливає на тривалість життя. Тому, щоб досягти довголіття та забезпечити якісне життя, необхідно звертати увагу на своє харчування та включати в раціон здорові продукти, багаті на поживні речовини та вітаміни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ДЕБСКІ, Славомір Станіслав, Йоланта ТОМПОРОВСЬКА, Олександр АНТОНЮК, Микола РУДНІЧЕНКО та Вадим СІРИЙ. "ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ ЯК ВИКЛИК СУЧАСНОСТІ - ВИБРАНІ ПИТАННЯ". Physical Culture and Sport: Scientific Perspective 2, № 1 (2024): 28–37. http://dx.doi.org/10.31891/pcs.2024.1.46.

Full text
Abstract:
В онтологічному сенсі модерн - це спосіб існування когось або чогось. Модерн у праксеологічному сенсі - це галузь наукових досліджень, яка займається методами всіх цілеспрямованих людських дій. Модерн в аксіологічному сенсі - це наука про цінності. Якщо фізична активність піддається поглибленому дослідженню та аналізу, то в онтологічному сенсі, як наслідок потреб, вона характеризується чітким дуалізмом. З одного боку, фізична активність покращує фізичну форму людини і зміцнює організм, а з іншого - викликає ріст і регенерацію нейронів, що покращує інтелектуальні процеси, тобто сприйняття людини. Тільки поєднання фізичної активності та навчання може дати очікувані освітні результати на будь-якому рівні освіти. З прагматичної точки зору, чітко визначеною метою фізичної активності є спортивний результат окремої людини або команди. Це часто призводить до використання тренувальних методів або допомоги зовнішніми засобами, тобто хімічними речовинами, а також медичними та харчовими продуктами, які використовують біологічні форми, наприклад, переливання крові. Наслідки такі: з аксіологічної точки зору, фізична активність спрямовує дії на виключення всіх інших цінностей, окрім успіху. Успіх створює реальність, породжується міждисциплінарними питаннями з можливістю порушення здоров'я людини в ім'я ідеї перемоги понад усе. Такий успіх може призвести до дегуманізації спорту та дегуманізації людини. Поняття гуманізму та чесної гри поступово втрачається. Вищезазначені питання формують основу дослідження, яке стає дослідницьким викликом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Борисевич, Л. В., та О. В. Шукатка. "ВПЛИВ ОБРАНОЇ СПЕЦІАЛЬНОСТІ НА РІВЕНЬ ФІЗИЧНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТІВ". Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), № 13 (10 лютого 2023): 115–20. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2022.13.15.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюєтья вплив способу життя, обраної спеціальності та усвідомлення значущості руху для здоров'я на підвищення рівня фізичної активності. Оскільки, стрімкий розвиток цивілізації призвів до різкої зміни життєвих умов фізична активність багатьох людей почала значно знижуватися, а у деяких вона і взагалі відсутня. Автомобілі та інтернет, шляхом «медвежої послуги» покращують та полеґшують життя сучасної людини. Всюди можна доїхати і все можна замовити не встаючи з місця, ба навіть більше, відвідувати музеї та виставки, а також навчатися та працювати стало можливим у режимі онлайн. Таким чином, людина, за бажання, взагалі не мусить робити над собою зусилля. Однак, є фактори, які так чи інакше впливають на спосіб життя і цей вплив є позитивним, вони змушують людину бути і активною, і свідомою. Адже, саме усвідомлення того як впливає фізична активність на зміцнення та збереження здоров'я і спонукають молодь до дій. В силу того, яку спеціальність обрано студентом її специфіка вимагає, так чи інакше, якихось дій. І у когось ця спеціальність вимагає більше фізичної активності аніж інші. Таким чином, вибір майбутньої професії впливає на активність людини та достосування способу життя до неї. Як показало опитування фізична активність, у багатьох її проявах, в більшості присутня у тих від кого це вимагають обставини, тобто обрана майбутня професія. А вже потім приходить і усвідомлення, і потреба у фізичній активності. Ті ж до кого не ставляться жодні вимоги, або ж не має усвідомлення чи потреби у активності не бажають підвищувати її, за рахунок зусиль над собою, виправдовуючи себе браком часу чи чимось на зразок цього. І тому, основним нашим завданням є робота над формуванням мотивації у стедентської молоді та потреби у фізичній активності не залежно від обраної спеціальності та способу життя. Адже здорова молодь це успішне майбутнє будь-якої країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Борисевич, Л. В. "ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ ТА ВІЛЬНИЙ ЧАС У ЖИТТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ". Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), № 11 (6 липня 2022): 84–89. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2022.11.9.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на висвітлення проблеми організації і проведення вільного часу. Адже, в умовах сучасності більшу частину свого часу наша молодь, тай не тільки молодь, проводить, переважно, в сидячому положенні, активний відпочинок змінився пасивним. Існує тенденція до зниження інтересу молоді до фізичної культури та спорту. Молодь все більше занурюється в ґаджети та більшість свого вільного часу проводять в соціальних мережах, а не на стадіонах чи в спортивних залах. Фізична активність сучасного студента бажає бути кращою. Люди стали байдужими до себе і свого здоров’я, завдяки благам цивілізації, відбулося самозвільнення людини від зусиль над собою, наслідком чого почалося руйнування захисних сил організму. Результати дослідження вільного часу та спосіб проведення дозвілля студентською молоддю дають нам певну інформацію про спосіб їхнього життя, інтереси, пріоритети і, в тому числі, розуміння ними цінності здоров’я, і потреби у фізичній активності. І, як бачимо не у всіх є розуміння того яким важливим явлається якість проведення вільного часу та користь фізичної активності. Адже, м’язові рухи позитивно впливають на фізіологічну діяльність усіх систем організму, зміцнюють імунітет, стимулюють психічну діяльність, а, також, забезпечують соціальну активність. Активність людини надовго зберігає її молодість, збільшуючи творчий потенціал, недозволяючи собі лінуватися. Результати досліджень показали, що завдяки благам цивілізації, спостерігається тенденція до зниження активності у проведенні вільного часу студентською молоддю, нажаль, але у більшості, він являється пасивним і проводиться перед екранами різних ґаджетів. Існує також проблема невміння молодими людьми організувати свій вільний час так, щоби він був використаний з користю. Студенти надають перевагу спілкуванню з друзями, і часто це спілкування відбувається у соціальних мережах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пилипишин, П. Б. "Обґрунтування ідей індивідуалізму в німецькій класичній філософії права". Актуальні проблеми держави і права, № 89 (29 квітня 2021): 75–81. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i89.3194.

Full text
Abstract:
У статті робиться спроба пошуку індивідуалістичних ідей у німецькій класичній філософії, яка є своєрідним підсумком філософсько-правової думки Нового часу та являє собою велику і найбільш впливову західноєвропейську течію. Найбільш відомими представниками цієї течії вважаються: І. Кант, Г. Гегель, І. Фіхте, Л. Фейєрбах, Ф. Шеллінг. Ці мислителі по-новому репрезентували багато світових, філософсько-правових проблем, у тому числі індивідуалістичних, адже відбулася переорієнтація з аналізу природу до дослідження людини. До цього часу індивідуалістичні проблеми не змогли вирішити ні емпіризм, ні раціоналізм, ні просвітництво, а тому саме з історії німецької класичної філософії починається вивчення людини, коли представники цієї філософії вперше усвідомили, що людина живе не у світі природи, а у світі культури. Встановлено, що німецька класична філософія до аналізу взаємозв’язку людини і світу підходить якісно по-новому, розглядаючи людину, перш за все, як внутрішньо активну істоту, що впливає на світ і конструює його. Людина здатна до раціонального пізнання, а отже, вище світу природи і всього буття – така установка визначала духовну ментальність німецької класичної філософії. Виявлено риси, які були притаманні німецькій класичній філософії та які мали вплив на формування індивідуалізму, зокрема основні з них такі: зміщення акцентів з аналізу природи на дослідження людини, якій притаманні такі якості, як: вільнодумство, знання і вміння діяти зі «знанням справи»; твердження, що людина живе не у світі природи, а у світі культури; дослідження людської сутності, духовного життя людини, а не тільки людської історії; гуманність, гуманізм представляються як природна мета розвитку суспільства; людина здатна до раціонального пізнання, а тому вище світу природи і всього буття; розгляд індивіда як мети, а не як засобу; підкреслення важливості прагнення людини до власної духовної сутності та вивчення проблеми високої моральності індивіда; акцент на почутті власної гідності особистості; розкриття антропологічної, онтологічної і соціальної складової частини свободи; людина розглядається як внутрішньо активна істота, що впливає на світ і навіть конструює його; введення у філософію поняття об’єкта і суб’єкта пізнання, підкресливши при цьому активність суб’єкта, що пізнає тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кравцова, Наталія Євгеніївна, Ірина Борисівна Швець та Людмила Павлівна Василевська-Скупа. "Особливості корекції психофізіологічного стану та соматичного здоров’я людини засобами вокалотерапії". Scientific journal of National Pedagogical Dragomanov University. Series 14. Theory and methodology of arts education 31 (31 травня 2024): 17–23. http://dx.doi.org/10.31392/udu-nc.series14.2024.31.03.

Full text
Abstract:
Проблеми, пов'язані зі зростанням стресогенних факторів у сучасному суспільстві, викликають психологічну нестабільність, дезорганізацію, що призводить до невротизації як дітей, так і дорослих. Актуальним для вчених різних наукових галузей є удосконалення прийомів і методів корекції психофізіологічного стану та соматичного здоров’я людини, зокрема, психофізіологічного впливу музики на людину. Особливе місце відведено корекційним можливостям вокалотерапії як одній із форм активної музикотерапії, адже спів позитивно впливає на настрій людини, спрямовує функціональну активність, працездатність. Метод колективного співу розглядається як один із засобів зняття напруження і гармонізації особистості, орієнтує людину на спілкування, дає змогу встановити соціальний контакт, викликає почуття безпечної самореалізації. Подано комплекс вокально-тренувальних вправ, серед яких дихальна гімнастика, артикуляційна гімнастика, вправи для формування основних вокальних навичок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Грищенко, Світлана. "РУХОВА АКТИВНІСТЬ ЯК КОМПОНЕНТ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ". Вісник Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка 181, № 25 (2024): 203–9. http://dx.doi.org/10.58407/visnik.242532.

Full text
Abstract:
Проблема. Одним із важливих завдань, котрі поставлені перед системою фізичного виховання у закладах вищої освіти України, є зміцнення здоров’я і підвищення рівня загальної і спеціальної професійно-прикладної фізичної підготовленості здобувачів вищої освіти, сприяння оволодінню навичками і вміннями самостійно використовувати засоби фізичної культури і спорту. Доведено, що рухова активність є необхідною для підтримки високої працездатності і відновлення організму здобувачів вищої освіти. Метою пропонованої розвідки є обґрунтування потреби у руховій активності як компоненту здорового способу життя здобувачів вищої освіти. Методологія дослідження: базується на загальних принципах філософії, базових сучасних положеннях педагогічної науки, психології і відображає сутність і зміст рухової активності як компоненту здорового способу життя здобувачів вищої освіти бакалаврату та магістратури різних спеціальностей. Об’єкт дослідження: освітній процес в закладах вищої освіти України. Наукова новизна. Доведено, що рухова активність є компонентом здорового способу життя здобувачів вищої освіти різних спеціальностей. Висновки. 1. На сучасному етапі у теорії і методиці навчання існує потреба більш чіткого визначення щодо термінів «рухова активність» і «фізична активність». 2. Актуальні проблеми в процесі вивчення рухової активності: реалізація необхідного рівня рухової активності – запорука нормального розвитку організму; аналіз різних аспектів рухової активності; інтегральний метод оцінювання; кореляційні зв’язки між життєдіяльністю та руховою активністю здобувачів вищої освіти різних спеціальностей; базові підходи до нормування різних видів фізичних навантажень; мотивація, що впливає на рухову активність і мотивація до виконання фізичних вправ. 3. Під руховою активністю людини слід розуміти будь-який рух тіла, зроблений скелетними м’язами, в результаті якого відбувається суттєве збільшення енергозатрат. 4. Основу рухової активності становлять фізичні вправи, а реалізується вона у процесі фізичного виховання. 5. Рухова активність є компонентом здорового способу життя здобувачів вищої освіти різних спеціальностей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Максим’як, В. М., та О. В. Ковальчук. "ВПЛИВ ЗАНЯТЬ ЗАГАЛЬНОЮ ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ НА РУХОВУ АКТИВНІСТЬ РЕАБІЛІТОВАНОЇ ОСОБИ". Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), № 16 (3 листопада 2023): 54–60. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2023.16.7.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження зумовлена значущістю реабілітації в житті людини, яка проходить тривалий процес відновлення. При цьому все більше уваги приділено заняттям загальною фізичною підготовкою як ефективному засобу реабілітації. Крім того, можна відмітити, що загальна фізична підготовка важлива під час розвитку рухової активності, адже в нинішніх реаліях кожен пацієнт хоче якнайшвидше повернутися до виконання професійної діяльності. Також можна відмітити значне зростання кількості програм для реабілітації засобами загальної фізичної підготовки. Варто зауважити, що питання занять загальною фізичною підготовкою нині розглядається також в аспекті покращення емоційного та психологічного стану людини, яка проходить реабілітацію. Зокрема особа, рухова активність якої зростає, відчуває радість та моральне піднесення, оскільки розуміє, що її відновлення є успішним. Тож нині переважно успішну реабілітацію пов’язують із руховою активністю, яка досягається шляхом виконання вправ загальної фізичної підготовки. Мета – теоретично та практично розкрити вплив занять загальною фізичною підготовкою на рухову активність реабілітованої особи. Матеріал. Матеріал дослідження – експеримент для визначення впливу занять загальною фізичною підготовкою на рухову активність реабілітованої особи, де респондентами експерименту виступили 5 осіб-військових 25–29 років, які проходили реабілітацію після вогнепальних поранень нижніх та/або верхніх кінцівок. Дослідження відбувалося на основі реальних показників пацієнтів до та після впровадження занять із загальної фізичної підготовки. Результати. Проведене дослідження дозволило виявити основні аспекти впливу занять загальною фізичною підготовкою на рухову активність реабілітованої особи. Описано сутність поняття «реабілітація». Охарактеризовано основні напрями реабілітації. Визначено характери реабілітації. Проаналізовано різновиди занять за характером вправ загальної фізичної підготовки для покращення рухової активності. Розкрито сутність проведеного дослідження щодо впливу занять із загальної фізичної підготовки на рухову активність реабілітованої особи. Особлива увага приділена результатам дослідження, які були спрямовані на виявлення позитивного впливу вправ на осіб, що проходять реабілітацію внаслідок вогнепальних ушкоджень верхніх та/або нижніх кінцівок. Визначено, що проведений експеримент виявив значний потенціал фізичної підготовки, який сприяє покращенню рухової активності реабілітованих.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Романова, А. С. "Позитивна правова активність людини у природно-правовому просторі". Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія : Юридичні науки, № 837 (2016): 321–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Активність людини"

1

Давидова, М. О. "Лижний спорт як головна зимова активність людини". Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43346.

Full text
Abstract:
Лижний спорт – сукупність видів зимового спорту, що складається з таких дисциплін як північні (лижні перегони, лижне двоєборство, стрибки з трампліна, перегони на роликових лижах), гірськолижні (швидкісний спуск, слалом), біатлон, фрістайл, сноуборд та інші. Цей вид є ледь не перший в категорії «зимній спорт».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

В, Кириченко В. "Вплив фізичної активності на соціальне здоров'я людини". Thesis, Національний авіаційний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/39724.

Full text
Abstract:
Вченими давно доведена важливість фізичного навантаження на організм людини. І не дарма існує афоризм: «в здоровому тілі − здоровий дух», адже загартовування організму і підвищення рівня фізичної підготовленості та посилення рухової активності − важливі передумови для забезпечення різнобічного і гармонійного розвитку індивіда.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Геращенко, Ольга Леонідівна. "Протипухлинна активність рекомбінантних бета-дефенсинів людини на моделі in cellulo". Дис. канд. біол. наук, М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького, 2015.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дар’єва, Я. О., та В. В. Савченко. "Фізичні вправи та чинники, що впливають на життєдіяльність людини". Thesis, КНТУ, 2012. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6227.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пазенок, Анастасія Олегівна, та Юрій Юрійович Оникієнко. "Методи дослідження фаз сну людини". Thesis, «ПОЛІТ. Сучасні проблеми науки–2018»:ХVІІІ Міжнародна науково– технічна конференція молодих учених і студентів, 2018. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/47938.

Full text
Abstract:
Робота присвячена розгляду проблеми підвищення ефективності дослідження фаз сну людини. В роботі розглянуті існуючі методи дослідження фаз сну людини та запропоновано метод, що дозволяє досліджувати сон в домашніх умовах. Також в роботі розглянуті результати проведеного експериментального дослідження і встановлено, що запропонований метод дослідження фаз сну людини дозволяє з високою точністю виділяти проміжки часу, на яких можна чітко фіксувати патологічні зміни, які виникають під час сну в організмі людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пазенок, Анастасія Олегівна, та Юрій Юрійович Оникієнко. "Методи дослідження фаз сну людини". Thesis, «ПОЛІТ. Сучасні проблеми науки–2018»:ХVІІІ Міжнародна науково– технічна конференція молодих учених і студентів, 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38966.

Full text
Abstract:
Робота присвячена розгляду проблеми підвищення ефективності дослідження фаз сну людини. В роботі розглянуті існуючі методи дослідження фаз сну людини та запропоновано метод, що дозволяє досліджувати сон в домашніх умовах. Також в роботі розглянуті результати проведеного експериментального дослідження і встановлено, що запропонований метод дослідження фаз сну людини дозволяє з високою точністю виділяти проміжки часу, на яких можна чітко фіксувати патологічні зміни, які виникають під час сну в організмі людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Балицька, В. О., та М. Г. Кагодій. "Сонячна активність і людина". Thesis, ХІII Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених, курсантів та студентів «Проблеми та перспективи розвитку системи безпеки життєдіяльності». 28 березня 2019 р. ЛДУ БЖД. С. 350-351, 2019. http://hdl.handle.net/123456789/5792.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ірха, М. В. "Одержання препаратів з імунобіологічною активністю для створення протективного імунітету". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11543.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Підбуцька, Ніна Вікторівна. "Розуміння феномену розвитку професіоналізму особистості у руслі екзістенціальної психології". Thesis, Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22966.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сірик, Антоніна Євгенівна, Антонина Евгеньевна Серик, Antonina Yevhenivna Siryk, Оксана Робертівна Гладченко, Оксана Робертовна Гладченко, and Oksana Robertivna Hladchenko. "The increase of muscular activity of middle-aged people playing badminton." Thesis, Sumy State University, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45952.

Full text
Abstract:
Today, there is no need in the presentation of numerous facts and data about the great importance of muscular activity in order to enhance human physical performance. In recent years, the reduction of life expectancy and the vigorous activity of the middle-aged and elderly people tends to be constant. The presence of this trend defines a large number of social and economic factors and in this connection rational search of new ways to change this situation becomes very important.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Активність людини"

1

Занюк, С. С. Мотивація діяльності: спонукання, активність, успіх. Волин. держ. ун-т ім. Лесі Українки, 1998.

Find full text
Abstract:
Розглядається широке коло проблем, пов"язаних із мотивацією людини до діяльності: теорії, структура й особливості мотивації, види та ієрархія мотивів, типи мотивації, психічні механізми її розвитку тощо. У практичній частині міститься опис мотива-ційного тренінґу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Активність людини"

1

Гайдук, Екатерина, Олена Гніда, and Лариса Веренич. "РОЛЬ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ В ОСВІТНЬОМУ КОНТЕНТІ ЯК ЧИННИК ПІДВИЩЕННЯ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ МОТИВАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ." In TRANSFORMATION OF EDUCATIONAL SYSTEMS IN WARTIME CONDITIONS: PROSPECTS FOR REFORMATION. OKTAN PRINT, 2024. https://doi.org/10.46489/toesiwc-24-42-14.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано дослідження когнітивних процесів особистості, які сприяють підвищенню навчально-пізнавальної мотивації шляхом візуалізації освітніх компонентів, а також розробку теоретичних підходів. Обґрунтовано важливість візуалізації в сучасному освітньому процесі на тлі розвитку цифрових технологій та змін у когнітивних процесах сучасної людини є актуальною темою психолого-педагогічних досліджень. Освітній процес є організованою системою та передбачає єдність усіх складових навчання. Когнітивні технології забезпечують візуалізацію навчання та ґрунтуються на унаочненому контенті. Автори зазначають, що підвищенню навчально-пізнавальної мотивації особистості допомагатимуть відповідні засоби й інструменти візуалізації. Висвітлено характеристику таких інструментів візуалізації, як: інтелект-карта, меми, пазли, хмари тегів або слів, схеми, відеоролики, віртуальні екскурсії, інтерактивні книги та підручники, ментальні карти, інфографіка Canva. Проаналізовано дослідження, що підтверджує ефективність використання візуалізації в освітньому процесі, зокрема в умовах змішаного та дистанційного навчання. Упродовж трьох місяців тривало вивчення впливу різних методів візуалізації на мотивацію та навчальну активність здобувачів вищої освіти. Наголошується на необхідності педагогічно обґрунтованого використання візуалізації, що враховує вікові, психологічні та когнітивні особливості учасників освітнього процесу. Результати дослідження підтверджують, що обґрунтоване впровадження візуальних елементів в освітній контент не лише підвищує мотивацію до навчання, а й сприяє розвитку творчого мислення, критичного аналізу, здатності до самостійного пошуку та опрацювання інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Штеніков, М. Д., та В. О. Іваниця. "Аеробні споротвірні бактерії глибоководних осадів Чорного моря". У Мікробіологічні дослідження Чорного моря. Odesa I.I. Mechnikov National University, 2021. http://dx.doi.org/10.18524/978-617-689-454-4.4.

Full text
Abstract:
З глибоководних відкладень Чорного моря виділено ізоляти споротвірних бактерій, які методом аналізу профілів жирних кислот віднесено до 14 видів родів Bacillus, Paenibacillus та Brevibacillus. Виділені бактерії охарактеризовані за антагоністичною активністю по відношенню до опортуністичних патогенів людини. За результатами скринінгу було відібрано Bacillus velezensis ONU 553, B. pumilus ONU 554та B. subtilis ONU 559. Загальні характеристики геномів цих бактерій укладаються в діапазон значень, властивий відповідним видам. Методом рідинної хромато-масспектрометрії у бактерій штаму Bacillus velezensis ONU553 виявлено та ідентифіковано 90, B. pumilus ONU 554 – 33, B. subtilis ONU 559 - 43 екзометаболіти. Серед них виявлено антибіотики класів ліпопептидів та амікумацинів, а також пентапептид GPFPI. Виявлені сполуки, які ідентифіковані для бацил вперше, потребують подальшої верифікації. Для ряду сполук вперше ідентифіковано біосинтетичні генні кластери. Розраховані за профілями жирних кислот індекси термофільності та аналіз амінокислотних спектрів за методом Moura (в авторській модифікації) вказують на неаборигенність штамів B. velezensis ONU 553 та B. subtilis ONU 559 для донних відкладень. Виділені і вивчені штами морських бактерій поповнили Колекцію морських мікроорганізмів Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, а отримані дані щодо геномів та екзометаболомів морських бактерій можуть слугувати науковою основою для розробки нових фармацевтичних препаратів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Активність людини"

1

Микитенко, Роман. "НОРМАЛЬНА АЛЬФА-АКТИВНІСТЬ ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМИ ДОРОСЛОЇ ЛЮДИНИ В СТАНІ НЕСПАННЯ: ОКРЕМІ ВЛАСТИВОСТІ". У SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS, chair Ольга Грищенкова, Оксана Івановська, Віталій Южека, Світлана Турчановська, Павло Павло та Максим Комаровський. European Scientific Platform, 2023. http://dx.doi.org/10.36074/logos-22.12.2023.109.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Активність людини"

1

Марчик, Валентина Іванівна, Вікторія Іванівна Бороденко та Валентина Миколаївна Шабля. Здоров’язберігаючі аспекти самореалізації особистості в різних умовах. ДВНЗ “Донбаський державний педагогічний університет”, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2304.

Full text
Abstract:
У використанні здоров’язбережувальних технологій виявлена ефективність державної системи освіти. Школярі старших класів і студенти активно користуються фізкультурно-оздоровчими засобами різних форм. В період зрілого віку в людини різко знижується активність в руховій діяльності. В найманій праці нормований робочий день не є перепоною для занять фізичними вправами, якщо сформовані звички здорового способу життя. Велика роль надається педагогу у формуванні в учнів і молоді ціннісного ставлення до себе та власного здоров’я у всіх проявах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мельник, Н. Г. Соціально-побутова пісенність заробітчанської тематики: етико-естетичні модуси. Криворізький державний педагогічний університет, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1568.

Full text
Abstract:
У статті досліджується проблема відображення етико-естетичних принципів народу в соціально-побутовій пісенності заробітчанської тематики. Суспільно-побутова (станова) пісня конденсує в собі народні оцінки суспільних явищ та репрезентує систематизоване, узагальнене сприйняття представників різних соціальних груп . Акцентовано на синкретичному поєднанні етичного та естетичного в фольклорному тексті та філософсько-психологічному характері заробітчанського фольклору. У бурлацькій та сирітсько-наймитській пісні якнайкраще репрезентовані народні уявлення про залежність долі людини від її соціальної та економічної приналежності, специфічно потрактовано категорію свободи. Осмислення ролі та поведінки цих соціальних типів підпорядковане побутуванням у народі традиційних уявлень про активність, значимість особистості, сформованих в козацькому середовищі. Тип козака як ідеального чоловіка, що вирішує глобальні суспільні завдання, відповідального за долю країни, диктує народні оцінки, зумовлені високими вимогами щодо діяльності особистості. Емігрантська пісенність – одна з найцікавіших гілок заробітчанського фольклору, оскільки відображає світогляд особистості, яка перебуває в соціальних та етнографічних умовах, відмінних від усталених, унормованих. Емігрантська пісня утверджує народне переконання в тому, що людина, позбавлена рідного мікрокосму, стає національно та морально дезорієнтованою, загубленою, втрачає ознаки своєї духовної сутності. Вміння цінувати рідне, традиційне набирає в емігрантській пісенності моральної валідності, в той час як бажання залишити рідну домівку, навіть із причин цілком вмотивованих, викликає в народному середовищі негативну оцінку. Образ батьківщини набуває рис ідеалізації, чужина часто осмислюється через концепт «неволя». Побутові деталі, рідні краєвиди, усталені, унормовані традиційні стосунки між людьми набувають особливого значення, стають естетичною потребою емігранта. Роздуми про важливість забезпечення духовних та матеріальних потреб особистості в мовах рідної країни, необхідність суспільної активності у власній державі – провідні в емігрантській пісенності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кучерган, Єлизавета Валеріївна, та Ольга Євангеліст. Вода як частина життєдіяльності людини та практика її вживання. Криворізький державний педагогічний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3013.

Full text
Abstract:
В нашому житті вода є невід'ємним компонентом життєдіяльності людини. Її значимість підвищується, коли студенти займаються руховою активністю, фізичними навантаженнями та ведуть здоровий спосіб життя. При недостатній кількості вживання води відбувається зневоднення організму, що може негативно впливати на сам організм, а в окремих випадках призвести до незворотних наслідків, а в екстремальних випадках до його загибелі. Незважаючи на велику кількість праць, присвячених дослідженню різних аспектів якості води, люди не завжди знають про її значущість для життєдіяльності, та досить часто не звертають уваги на практику її використання. Мета статі полягає в теоретико-методичному обґрунтуванні різних аспектів води як частини життєдіяльності людини, та практики її вживання в повсякденному житті: прослідкувати динаміку екологічного виховання та раціонального споживання екологічно очищеної води студентами Криворізького державного педагогічного університету на природничому факультеті з групою ФК (фізична культура) в кількості 29 студентів. Вода є невід'ємною частинною життєдіяльності людини та практика її вживання потребує розумного використання. Так за проведеним опитуванням та теоретичними даними, які викладені в статті, динаміка екологічного виховання студентів Криворізького державного педагогічного університету на природничому факультеті в групі ФК (Фізична культура) в кількості 29 студентів є відмінною, так як кожен студент зміг виявив та оцінити якість водопостачання в дома. Про розуміння студентів значущості води для життєдіяльності людини, та певної критичності в її якості на Криворіжжі, свідчить раціональне споживання екологічно очищеної води першокурсниками вдома. Так було встановлено, що більша частинна студентів використовують допоміжні методи та засоби очищення води, іноді навіть комбінуючи їх для кращого результату й лише 2% не очищають воду та вживають сиру.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!