Academic literature on the topic 'Аналіз основних засобів'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Аналіз основних засобів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Аналіз основних засобів"

1

Savkiv, U. S., М. М. Vasylyuk та H. V. Leshchuk. "МОДЕЛЬ КОМПЛЕКСНОГО АНАЛІЗУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ". Actual problems of regional economy development 1, № 19 (2023): 177–84. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.19.177-184.

Full text
Abstract:
Стаття направлена на удосконалення процесів аналізу стану та ефективності використання основних засобів на підприємстві. Практика управління сучасним підприємством потребує точної оперативної оцінки та комплексної аналітики процесів, пов’язаних з відновленням основних засобів. Запропонована модель аналізу основних засобів на підприємстві сприяє можливості здійснювати ефективний та ґрунтовний аналіз наявних основних засобів з метою ефективного управління ними. Розроблено алгоритм дій аналітика та послідовність етапів комплексного аналізу основних засобів на підприємстві з використанням коефіцієнтів технічної придатності основних засобів та технічної придатності обладнання на підприємстві.
 Метою статті є розробка моделі комплексного аналізу основних засобів на основі коефіцієнтів технічної придатності основних засобів та технічної придатності обладнання на підприємстві, що дозволяє удосконалити процеси аналізу стану та ефективності використання основних засобів.
 Для досягнення поставленої мети у статті застосовано такі методи дослідження: дедукція – для визначення основних переваг та недоліків застосування показників аналізу стану та ефективності використання основних засобів; системний аналіз – для вивчення облікових процесів у їх взаємозв’язку та взаємозалежності; синтез та комплексний підхід – для формування комплексної моделі аналізу основних засобів; коефіцієнтний метод – для застосування коефіцієнтів комплексного аналізу основних засобів; абстрагування – для формування узагальнених висновків.
 У статті розглянуто діячу методику аналізу ефективності використання основних засобів на підприємстві, їх експлуатації та оновлення; проведено групування показників, що визначають стан та ефективність використання основних засобів; розроблено модель комплексного аналізу основних засобів, визначено напрямки комплексного аналізу основних засобів.
 Науковою новизною дослідження є імплементація комплексного підходу щодо аналізування основних засобів на основі відповідних коефіцієнтів технічної придатності основних засобів та технічної придатності обладнання на підприємстві, що дозволяє удосконалити процеси аналізу стану та ефективності використання основних засобів, а також із застосуванням певних універсальних аналітичних показників, які забезпечать проведення аналізу ефективності використання окремих основних засобів задля підвищення ефективності їх використання.
 Результати наукового дослідження можуть бути застосовані підприємствами в системі аналізу стану та відтворення основних засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Khudov, H., I. Hridasov, I. Khizhnyak та ін. "АНАЛІЗ ТАКТИКО-ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТА ТАКТИКИ ЗАСТОСУВАННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ РАДІОЕЛЕКТРОННОЇ БОРОТЬБИ (БЛИЖНЬОЇ ДІЇ) РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, № 78 (2024): 209–18. https://doi.org/10.26906/sunz.2024.4.209.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є тактико-технічні характеристики та тактика застосування основних засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) ближньої дії (окопний РЕБ), які застосовують збройні сили російської федерації (рф) в російсько-українській війні. Метою є аналіз тактико-технічних характеристик основних засобів РЕБ ближньої дії (окопний РЕБ) та їх тактики застосування. Завдання: ідентифікація та класифікація засобів РЕБ збройних сил рф, аналіз основних технічних параметрів засобів РЕБ ближньої дії (окопний РЕБ), дослідження стратегій застосування засобів РЕБ ближньої дії (окопний РЕБ) у бойових діях. Використовуваними методами є: порівняльний аналіз, методи кластеризації даних, аналітичні та емпіричні методи аналізу застосування засобів РЕБ у російсько-українській війні. Отримані такі результати. Проведений структурований аналіз тактико-технічних характеристик та тактики застосування засобів РЕБ ближньої дії (окопний РЕБ) збройних сил рф, наведені їх переваги та недоліки, сформовані пропозиції щодо шляхів подальших досліджень. Практична значимість отриманих результатів в майбутньому може стати основою для удосконалення існуючих ударних FPV-дронів, які застосовуються Збройними Силами України, а саме: обґрунтування шляхів протидії у разі подавлення їх каналу управління засобами РЕБ. Висновки. Аналіз тактико-технічних характеристик та тактики застосування засобів РЕБ рф ближньої дії (окопний РЕБ) показав, що засоби РЕБ такого типу є одним із дієвих інструментів протидії ударним FPVдронам, які в свою чергу суттєво впливають на хід сучасних військових операцій. З початком широкомасштабного вторгнення збройних сил рф на територію України, засоби РЕБ, які були проаналізовані в роботі постійно удосконалювалися з точки зору їх параметрів та тактики застосування в бойових умовах. Також суттєво були збільшенні кількісні показники їх виробництва рф, розроблена значна кількість нових комплексів. Слід констатувати, що засоби РЕБ ближньої дії (окопний РЕБ) становлять суттєву загрозу в сучасних умовах ведення бойових дій. Показовим чинником актуальності даного напряму досліджень є той факт, що збройні сили рф з великою інтенсивністю удосконалюють засоби РЕБ, з метою відповідності їх параметрів та тактики застосування сучасним умовам сьогодення в військових операціях. Отже, на теперішній час Збройні Сили України мають виклики щодо протидії засобам РЕБ ближньої дії (окопний РЕБ), водночас жодна країна світу не мала такого досвіду протидії, тому отриманні наукові результати в майбутньому можуть стати підґрунтям для розробки шляхів вирішення даного проблемного питання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ratushenko, Alyona Igorevna. "ОБЛІК ТА АНАЛІЗ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ". Научный взгляд в будущее, № 05-05 (12 жовтня 2017): 53–60. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2017-05-05-047.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблематику існування різних підходів до існуючої термінології та визначення економічної сутності основних засобів в умовах гармонізації їх обліку основних засобів із міжнародними стандартами. Окреслено основні проблеми визначення тер
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лопатовська, О. О., Ю. М. Нікольчук та С. Р. Бондарук. "ОСНОВНІ ЗАСОБИ ПІДПРИЄМСТВА: МЕТОДИКА АНАЛІЗУ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ". Трансформаційна економіка, № 5 (05) (29 грудня 2023): 75–81. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8141/2023-5-13.

Full text
Abstract:
У статті авторами досліджено методику аналізу основних засобів підприємства, а саме виділено джерела інформації, які необхідно використовувати в процесі аналізу, основні завдання аналізу основних засобів, етапи його проведення. Удосконалено методику проведення аналізу ефективності їх формування та використання, на прикладі реального підприємства проведено розрахунок запропонованих показників, на підставі яких визначено шляхи підвищення ефективності застосування основних засобів у господарській діяльності суб’єкта господарювання. Запропонована методика може бути використана на підприємствах різних форм власності та галузей економіки. Визначено, що господарська діяльність юридичної особи, яка здійснює виробничу діяльність, безпосередньо залежить від наявності необхідного складу основних засобів та ефективного їх використання протягом усього терміну експлуатації. З метою своєчасної діагностики фінансового стану підприємства, забезпечення його ефективної роботи та прибутковості варто періодично проводити аналіз показників складу, структури та ефективного використання основних засобів виробництва, а також відслідковувати усі фактори впливу на їх діяльність. Окреслено підходи щодо оцінки наявності, складу та ефективної експлуатації активної частини основних засобів, наведено показники ефективності та продуктивності їх використання в ході операційної діяльності суб’єкта господарювання, що дозволяє забезпечити найбільший рівень прибутковості у звітному періоді. Для виробничого підприємства наявність сучасних засобів праці відіграє ключову роль, тому питання ефективного їх використання протягом усього періоду експлуатації є найбільш актуальним. Таким чином, у статті розкрито підходи до оцінки ефективного їх застосування, за даними діючого підприємства проведено аналіз вказаних коефіцієнтів та надано рекомендації щодо їх покращення. Доведено, що усім суб’єктам господарювання, які володіють виробничими і невиробничими основними засобами, варто не тільки їх періодично оновлювати для збільшення періоду активної віддачі, а й також сприяти активному їх використанню не лише у перший рік експлуатації, а і у наступних періодах, а цього можна досягти в результаті застосування переважно інтенсивних методів, що особливо актуально в сучасних умовах дефіциту фінансових та капітальних інвестицій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шубіна, Світлана Валентинівна, Валерій Андрійович Малахов та Наталія Сергіївна Літвінцева. "КОМПЛЕКСНИЙ АНАЛІЗ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА". Вісник Університету банківської справи, № 3(30) (27 лютого 2017): 95–101. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x3(30)2017124476.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кулько-Лабинцева, І. В. "Аналіз структури основних засобів ПАТ "Мотор Січ"". Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво, № 2 (77) (2014): 102–5.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кулько-Лабинцева, І. В. "Аналіз структури основних засобів ПАТ "Мотор Січ"". Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво, № 2 (77) (2014): 102–5.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Воляник, Г. М., С. Є. Шутка та Н. І. Колінько. "Аналіз забезпеченості основними засобами та управління ефективністю їх використання суб'єктом господарювання державного сектору". Scientific Bulletin of UNFU 31, № 6 (2021): 68–73. http://dx.doi.org/10.36930/40310610.

Full text
Abstract:
Визначено значення аналізування основних засобів та специфіку його методології для суб'єктів діяльності державного сектору. Висвітлено основні завдання та інформаційне забезпечення аналізу основних засобів. Виділено основні показники, які можуть бути розраховані під час аналізу, порядок їх обчислення та фактори, які можуть на них впливати. Проаналізовано наявність і структуру засобів праці, їх рух (надходження і вибуття), технічний стан та ефективність їх використання суб'єктом діяльності. На підставі фактографічних джерел інформації встановлено наявність активної і пасивної частин засобів праці та проаналізовано їх рух у динаміці. Раціональність застосування основних засобів у господарському процесі засвідчує перевищення значень рівня оновлення над рівнем вибуття засобів праці, але разом з тим простежується зниження рівня їх технічного стану. Виявлене під час аналізування неефективне використання засобів праці спонукало до пошуку резервів підвищення ефективності їх використання, що своєю чергою сприятиме: зростанню обсягів виробництва; скороченню витрат для підвищення прибутковості; пришвидшенню процесу оновлення основних засобів та підвищення рівня продуктивності праці; скороченню витрат від амортизації активної частини засобів праці. Зазначено управлінські напрями зростання ефективності використання основних засобів: моніторинг технічного стану засобів праці; залучення висококваліфікованих фахівців для виконання ремонтів; застосовування передових технологій; мінімізація простоїв; модернізація активної частини засобів праці; поліпшення структурного і вікового складу засобів праці; удосконалення управління й організації процесу виробництва; зниження засобомісткості; підвищення засобовіддачі та продуктивності праці у процесі діяльності; поліпшення виконання якості ремонтів; використання орендованих засобів праці тощо. З огляду на те, що у сучасних реаліях політика відновлення основних засобів посідає чільне місце, зазначено такі джерела можливої реновації: статутний капітал, нерозподілений прибуток, лізингові операції, використання банківських позик тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Корочкін, О., O. Русанова та O. Крутько. "Аналіз засобів управління потоками в масштабованих комп’ютерних системах". Адаптивні системи автоматичного управління 2, № 41 (2022): 100–105. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.41.2022.271352.

Full text
Abstract:
Об’єктом аналізу є засоби сучасних мов і бібліотек паралельного програмування, орієнтовані на створення і управління потоками. Особливістю роботи є орієнтація на масштабовані системи, де кількість процесорів і відповідно потоків можезмінюватися. Метою роботи є вибір засобів, яки дозволять обирати для масштабованих систем оптимальні засоби динамічного створення та управління потоками. В роботі проаналізовано засоби різних рівнів мов Java, C#, Python, бібліотек WinAPI, MPI, OpenMP. Показано, що для рішення завдання організації взаємодії потоків оптимальним є застосування монітора подібних засобів. Вони забезпечують ефективне рішення обох основних завдань паралельного програмування (комунікації і синхронізації) для масштабованих систем. Бібл. 5, табл. 1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kotvitska, A. A., та O. S. Prokopenko. "АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ СПОЖИВАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРОБИ ПАРКІНСОНА В УКРАЇНІ". Фармацевтичний часопис, № 2 (15 червня 2020): 51–59. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2020.2.11191.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Визначення особливостей і тенденцій щодо споживання лікарських препаратів для лікування хвороби Паркінсона в натуральному та грошовому вимірах за 2014–2018 рр.
 Матеріали та методи. Для досягнення даної мети використовували методи: логічний, системно-аналітичний, порівняльний аналіз та узагальнення інформації.
 Результати й обговорення. За результатами ретроспективного аналізу споживання лікарських препаратів протягом 2014–2018 рр. встановлено, що обсяг роздрібного продажу лікарських засобів мав характерну тенденцію зростання. Аналіз темпів приросту роздрібного продажу в розрізі лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва показав негативні зміни динаміки продажу вітчизняних лікарських засобів у натуральному вимірі. Доведено, що кількість реалізованих упаковок лікарських препаратів, які входять до Національного переліку основних лікарських засобів, у 2018 р. збільшилась на 76,86 % порівняно з 2014 р. Одночасно кількість проданих упаковок лікарських препаратів, які не зазначені у Національному переліку основних лікарських засобів зменшилася у 2018 р. на 8,12 %.
 Висновки. Результати проведеного аналізу показників обсягу продажу лікарських засобів для лікування хвороби Паркінсона вказують на превалювання препаратів іноземного виробництва над вітчизняними у грошовому та натуральному вимірах і визначено основні проблеми та перспективи для розвитку даного сегмента вітчизняного ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Аналіз основних засобів"

1

Гаврись, Микола Олександрович, та Ольга Олександрівна Гаврись. "Питання модернізації аналітичної політики основних засобів". Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36273.

Full text
Abstract:
Основні засоби є ключовими активами підприємств, використання яких уможливлює їхню діяльність і визначає її ефективність. Однак, питанням аналізу стану основних засобів, ефективності їхнього використання та придатності ОЗ для виконання певних завдань не приділяється достатньої уваги на вітчизняних підприємствах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гаврись, Микола Олександрович, та Олександр Миколайович Гаврись. "Аналіз проблем експлуатації повністю замортизованих основних засобів". Thesis, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/33303.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бунда, О. М., та І. В. Скринник. "Аналіз основних засобів в управлінні підприємством". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/7086.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Логвіненко, C. С. "Аналіз наявності та руху основних засобів в ТОВ Агрофірмі «Світанок»". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/69031.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження дипломної роботи є Товариство з обмеженою відповідальностю Агрофірма „ Світанок ”, що знаходиться в смт. Жовтневе, Конотопского району Сумської області. Метою роботи є вивчення існуючої в господарстві організації аналізу наявності та руху основних засобів, а також виявлення шляхів його удосконалення, що і становить актуальність даної теми роботи. Виходячи з мети дипломної роботи, завдання досліджень можна визначити як ретельний огляд та вивчення теоретичних аспектів аналізу, що висвітлені науковцями, організації аналізу на підприємстві, їх аналіз та визначення на цій основі шляхів удосконалення аналізу основних засобів у ТОВ Агрофірмі „Світанок ”. Дослідження організації аналізу наявності та руху основних засобів проводилося на базі законів, постанов, указів, розпоряджень уряду, а також первинної та зведеної документації, річних звітів та інших документах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Філін, А. Г. "Механізм вдосконалення ефективності використання основних засобів на підприємстві". Master's thesis, Сумський державний унверситет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75827.

Full text
Abstract:
У першому розділі роботи розглянуті такі питання як: економічна сутність основних засобів та їх класифікація, а також історичні аспекти оцінки основних засобів. В другому розділі даної роботи проведений аналіз ліквідності, платоспроможності та ділової активності ТОВ «Техресурси». А також зроблений аналіз ефективності використання основних засобів. В третьому розділі роботи розглянуті шляхи та механізми вдосконалення ефективності використання основних засобів на підприємстві «Техресурси».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сіренький, С. А. "Організація обліку та аналізу основних засобів". Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81685.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено сутність та класифікацію основних засобів. Проведено аналіз основних засобів підприємства, виявлено основні його проблеми та запропоновано шляхи його удосконалення. Розглянуто особливості обліку основних засобів на підприємстві.<br>The essence and classification of fixed assets are investigated in the work. The analysis of fixed assets of the enterprise is carried out, its basic problems are revealed and ways of its improvement are offered. Features of the account of fixed assets at the enterprise are considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Александрова, Вікторія Олександрівна, та Ю. В. Кощей. "Підходи до ефективного використання основних засобів підприємства". Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35157.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Іващенко, Д. Г. "Облік, аудит і аналіз основних засобів підприємства (на прикладі ПАТ «Одескабель»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12622.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти сутності основних засобів, їх класифікації, особливості обліку згідно вимог П(С)БО та МСБО. Досліджено методи нарахування амортизації основних засобів. Розглянуто особливості процесів обліку основних засобів на ПАТ «Одескабель». Досліджено особливості та етапи проведення внутрішнього та зовнішнього аудиту основних засобів. Здійснено аналіз основних показників діяльності ПАТ «Одескабель», проаналізовано стан, структуру, динаміку та ефективність використання основних засобів на підприємстві. Запропоновано рекомендації щодо покращення обліку та аудиту основних засобів на досліджуваному підприємстві, обґрунтовано шляхи підвищення ефективності їх використання.<br>The paper considers the theoretical aspects of the essence of fixed assets, their classification, features of accounting in accordance with the requirements of UAS and IAS. Methods of fixed assets depreciation are studied. Peculiarities of fixed assets accounting processes at PJSC “Odeskabel” are considered. Features and stages of internal and external audit of fixed assets are studied. The analysis of the main indicators of activity of PJSC “Odeskabel” is carried out, the condition, structure, dynamics and efficiency of use of fixed assets at the enterprise are analyzed. Recommendations for improving the accounting and auditing of fixed assets at the studied enterprise are proposed, ways to increase the efficiency of their use are substantiated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Удовиченко, Я. А., та Наталя Юріївна Єршова. "Теоретичні підходи до аналізу ефективності використання основних засобів підприємства". Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35214.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Тимофєєва, К. Є. "Облік, аудит та аналіз основних засобів (на прикладі ТОВ «Охорона-Комплекс-Придунав’є»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Timofeeva.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядаються теоретичні аспекти й практика обліку, аудиту та аналізу основних засобів на ТОВ «Охорона-Комплекс-Придунав’є». Проведено аналіз основних показників діяльності підприємства, за допомогою моделювання виявлено фактори, які здійснюють вплив на ефективність використання основних засобів. Запропоновано управлінські рішення, спрямовані на покращення системи обліку та підвищення ефективності використання основних засобів на ТОВ «Охорона-Комплекс-Придунав’є»<br>Qualification work consists of three sections. The object of research – LTD «Ohrana-Kompleks-Prydunav`e». The paper considers the theoretical aspects and practice of accounting, auditing and analysis of fixed assets at LTD «Ohrana-Kompleks-Prydunav`e».The analysis of the basic indicators of activity of the enterprise is carried out, by means of modeling the factors influencing efficiency of use of fixed assets are revealed. Management decisions aimed at improving the accounting system and improving the efficiency of fixed assets at LTD «Ohrana-Kompleks-Prydunav`e» are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Аналіз основних засобів"

1

Арешенков, Ю. О. Лінгвістичний аналіз художнього тексту. Видавничий дім, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2123.

Full text
Abstract:
У посібнику подаються базові теоретичні відомості про природу словесної творчості та механізм створення образності, розглядається система художніх засобів різних мовних рівнів. У практичній частині містяться завдання для аудиторної та самостійної роботи і методичні рекомендації щодо їх виконання. Словник-довідник містить основні поняття і терміни поетики та лінгвостилістики. Матеріали посібника можуть використовуватися при опрацюванні курсів «Лінгвістичний аналіз художнього тексту», «Стилістика української мови», спецпрактикуму «Естетика художнього слова», а також у роботі вчителів-словесників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ахмаметьева, Г. В., та Н. М. Баландіна. Математичні основи криптографії: методичні вказівки (для бакалаврів галузі знань 12 «Інформаційні технології», спеціальності 125 «Кібербезпека та захист інформації» факультету кібербезпеки та інформаційних технологій) [Електронне видання]. Одеса : Національний університет «Одеська юридична академія», 2024. https://doi.org/10.32837/11300.28997.

Full text
Abstract:
Методичні вказівки з курсу «Математичні основи криптографії» розроблено відповідно до навчального плану, вони складаються з навчальної програми курсу, методичних рекомендацій із проведення практичних занять, питань для самоконтролю, завдань для самостійної роботи, переліку рекомендованих джерел. Вивчення дисципліни «Математичні основи криптографії» допоможе студентам розвинути навички застосування методів та засобів математичних основ криптографії та криптографічного аналізу, що застосовуються до захисту інформації в інформаційних системах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бондаренко, Анжеліка Володимирівна. Інтелектуально-творчий розвиток студентів у класі хорового диригування. Криворізький державний педагогічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3600.

Full text
Abstract:
Навчально-методичний посібник побудовано на основі аналізу навчально-методичної літератури з теорії та практики викладання хорового диригування та пошуку власних підходів до викладання хорового диригування з використанням наочних засобів навчання. У даному посібнику розкрито основні положення диригентсько-хорового навчання майбутніх учителів музичного мистецтва. Навчально-методичний посібник може бути корисним студентам під час самостійної роботи над інтелектуально-творчим розвитком та опрацювання хорового твору, а також вчителям музичного мистецтва, які є керівниками хорових колективів, вокальних ансамблів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Туляков, Вячеслав Олексійович. Апроксимація кримінального законодавства України до права ЄС (методологія питання). Одеса : НУ «ОЮА», 2023. http://dx.doi.org/10.32837/11300.23407.

Full text
Abstract:
Приймаючи рішення щодо підтримки кандидатури України до вступу в ЄС. Європейська комісія звернула увагу на необхідність подальшого розвитку напрямку розвитку системи правосуддя та захисту фундаментальних прав людини законодавства України у відповідності із правоположеннями ЄС в сфері юстиції, свободи та безпеки (Justice, Freedom and Security). Суттєва роль у цьому належить розвитку кримінального законодавства України із спрямованістю останнього на захист фундаментальних прав і свобод та безпеки громадянина. Поруч з цим у практиці апроксимації національного кримінального законодавства до права ЕС існує значна кількість проблем, які визвано певною новизною тематики, недостатністю досвіду та різницею правових культур. Мета статі на основі вивчення сучасної європейської літератури у галузі проблематики кримінальної політики розглянути основні методологічні проблеми піднесення національного кримінального законодавства України до aquisтз урахуванням відповідності засобів національногокримінально-правового впливу консолідованому визначенню рівня злочинності та рівня віктимності у державі та положень супранаціонального права ЄС. Розглянуто базовий алгоритм відпрацювання апроксимації: аналіз діючого законодавства ЄС, практики Європейського суду справедливості, директив Європейської комісії, процедур притягнення до відповідальності за порушення чи недотримання законодавства ЄС, проектів Директив ЄК з приводу кримінальної політики (матеріальний, процедурний, процесуальний, пенітенціарний та превентивний аспекти), чи повʼязаних з ними. Окрему увагу присвячено вивченню судової практики Європейського суду справедливості та відповідності кримінальної політики України концепту домінанти захисту прав та безпеки людини, а не держави, загальним принципам криміналізації та пеналізації Європейського кримінального законодавства. Законність та субсидіарність в контексті ultimaratio, доцільність та пропорційність є суттєвими, якщо не основними елементами процедури піднесення до aquis з урахуванням примату прав людини та прав потерпілих від злочину. Звідси рівність, юридична визначеність, пропорційність, передбачуваність, субсидіарність, законність як принципи кримінального права та соціально-правові підґрунтя кримінальної політики повинні розглядатися виключно у векторі примата прав людини та безпеки жертв кримінального правопорушення, компліментарності примусу та гідного поводження, компенсації, реституції та реабілітації, сатисфакції, та гарантій неповторення спричинення шкоди жертвам кримінальних правопорушень з урахуванням суспільних інтересів та вимог чемної профілактики правопорушень, суспільної та державної безпеки. Моделі апроксимації, засновані на приматі виключної ієрархічності aquis перед приписами національного законодавства, чи моделі використання гармонізації окремих договірних зобовʼязань за кожною директивою, не завжди спрацьовують. За даними європейських дослідників існує третій, безпековий підхід, за яким держава, задля тимчасового убезпечення особистої та державної безпеки,взмозі за рахунок більш ретельного контролю з боку громадянського суспільства та себе самої, встановлювати більш жорсткі обмежувальні заходи, ніж передбачені європейським законодавством. Проте належний шлях вибирати Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Аналіз основних засобів"

1

Fomin, Oleksij, Ievgen Medvediev, Tetiana Sotnikova, Tetiana Yarkho, Tatyana Emelyanova, and Dmytro Legeyda. "Establishing a high-quality technical condition at the design stage: promising concepts of load-bearing components of car structures." In ASSESSMENT OF TECHNICAL CONDITION: MEANS OF MEASUREMENT, SAFETY, RISKS. TECHNOLOGY CENTER PC, 2024. https://doi.org/10.15587/978-617-8360-05-4.ch4.

Full text
Abstract:
Найбільш часто в практиці створення мультифункціональних технічних засобів застосовують поєднання окремих за виконанням функцій елементів. До його основних напрямків відносяться: з’єднання різного рівня конструктивної ієрархії (модулів, вузлів, базових елементів) складових без зміни їх форм та властивостей, і з взаємоузгодженням форм та властивостей; введення нових принципів функціонування до вагонних конструктивів на існуючий елементній базі та на новій елементній базі; урахування на стадії проектування передумов для конструктивного впровадження майбутніх інноваційних рішень конструкції. На сьогоднішній день найбільш перспективними з точки зору практичного створення мультифункціональних складових вантажних вагонів є визначені та розгорнуто представлені в статті напрямки: пружно-дисипативні, нежорсткі шарнірні та мультиматеріальні.. Саме вирішення такого науково-прикладного завдання і стало метою досліджень, відображення результатів яких наведено в даному розділі монографії. Для досягнення поставленої мети були визначені та вирішені наступні науково-прикладні задачі. Аналіз інформаційних джерел, в яких висвітлені питання перспектив розвитку несівних складових конструкцій вантажних вагонів. Розробка математичного описання процедури створення вагонних складових з корисним попередньо-напруженим і / або деформованим станом. Створення теоретичних аспектів створення корисно попередньо напружених і / або деформованих несівних складових вагоноконструкцій. Розробка перспективного корисно попередньо напруженого і / або деформованого концепту критого вагона-хопера для перевезення цементу. Розробка перспективного корисно попередньо напруженого і / або деформованого концепту окатишевозу. Розробка перспективного пружно-дисипативного концепту вагона-платформи з листових ресор. Розробка перспективного пружно-дисипативного концепту вагона-хопера для перевезення зерна з листових ресор. Розробка перспективного пружно-дисипативного концепту вагона-хопера для перевезення мінеральних добрив з листових ресор. Розробка перспективного пружно-дисипативного концепту напіввагона глуходонного з листових ресор. Розробка перспективного пружно-дисипативний концепт універсального критого вагона зі стійками з демпфуючими властивостями. Розробка перспективного пружно-дисипативного концепту універсального вагона-хопера для перевезення зерна зі стійками з демпфуючими властивостями. Розробка перспективного концепту залізничної цистерни з опорами у вигляді листових ресор. Розробка перспективного концепту залізничної цистерни з опорами у вигляді тарілчастих пружин. Розробка перспективного шарнірного концепту 4-х вісного думпкара. Розробка перспективного шарнірного концепту вагона-хопера для перевезення зерна. Розробка перспективного шарнірного концепту вагона-хопера для перевезення мінеральних добрив. Розробка перспективного шарнірного концепту універсального вагона-платформи. Розробка перспективного шарнірного концепту універсального критого вагона. Розробка перспективного шарнірного концепту напіввагону глуходонного. Розробка перспективного шарнірного концепту залізничної цистерни. Розробка перспективного мультиматеріального концепту критого вагона. Розробка перспективного мультиматеріального концепту залізничної цистерни. Розробка перспективної залізничної цистерниз мультиматеріальним концептом опор. Систематизація отриманих напрацювань та формулювання загальних висновків. Представлені напрямки створення мультифункціональних складових вантажних вагонів дозволять отримати позитивні результати при їх виготовленні та експлуатації. До таких позитивних результатів можна віднести: збільшення строку життєвого циклу досліджуваних засобів, зменшення їх матеріалоємності та підвищення вантажопідйомності, покращення ремонтопридатності, підвищення тріщиностійкості, зменшення/повне виключення різнознакових напружень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кричковська, Аеліта, Вікторія Левік, Наталія Монька, Андрій Хоменко, and Ірина Бучкевич. "АНАЛІЗ ІМІДЖУ ТА ОСНОВНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРОВІДНИХ СВІТОВИХ ВИРОБНИКІВ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ." In INNOVATIONS IN MODERN MEDICINE AND BIOLOGY. International Science Group, 2022. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2022.mono.med.3.3.2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Beskorsa, Viktoria, and Елеонора Мараховська. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНО ОРІЄНТОВАНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In Enrichment of the pedagogical cluster of educational services. OKTAN PRINT, 2023. http://dx.doi.org/10.46489/eotpcoes-17-14.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості формування духовно орієнтованих компетенцій здобувачів вищої освіти через викладання освітніх компонентів релігієзнавчо-теологічного напряму. Означені компоненти репрезентуються як один із засобів формування та підвищення компетентнісного рівна здобувачів. В роботі розглянуто питання необхідності та значущості викладання освітніх компонентів релігієзнавчо-теологічного напряму; фактори їх впливу на формування особистісних якостей, соціокультурного потенціалу та духовних цінностей людини; зв'язок рівня духовності людини та знань в означених галузях; трансформаційні процеси щодо впливу релігійного аспекту на особистісні якості людини. Проведено аналіз понять релігія, теологія, богослов‘я в науковій літературі. Схарактеризовано необхідність вивчення релігієзнавства й теології як сфери гуманітарного знання. Автори зазначають необхідність та доцільність вивчення освітніх компонентів релігієзнавчо-теологічного напряму для формування та підвищенню духовно-орієнтованих компетенцій, що в свою чергу сприяє підвищенню компетентнісного рівня фахівця. Зроблено висновок, що одним з ключових завдань освітньо-виховного процесу є формування у здобувачів освіти об’єктивних поглядів на релігію як духовну складову життя; розуміння соціально-культурної ролі релігії, етапів її історичного розвитку й значення релігії в житті людини (суспільства); осягнення різноманітних форм віросповідання та основних постулатів їх віровчень, особливостей духовних практик. Наголошено на тому, що освітні компоненти релегієзнавчо-теологічного напряму в системі підготовки повинні надавати можливість здобувачу знайомитися з різними науково-ідеологічними позиціями й теоріями стосовно феномену релігії й розвитку теологічних ідей; допомагати сформувати погляд на релігію як об‘єкт наукового пізнання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гурін, Олександр, та Володимир Старцев. "УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО АПАРАТУ ОБГРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ДОСТАВКИ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ В СИСТЕМІ ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ". У Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.05.

Full text
Abstract:
У монографії надані пропозиції щодо удосконалення науково-методичного апарату обґрунтування напрямів підвищення якості доставки матеріально-технічних засобів в системі логістичного забезпечення яка стає невід'ємною частиною діяльності Повітряних Сил Збройних Сил України. Зауважено, що для досягнення високої ефективності застосування військових частин потрібно постійно підтримувати озброєння, військову і спеціальну техніку та здійснювати забезпечення життєдіяльності особового складу в умовах ведення бойових дій. Для вирішення цього завдання існує система логістичного забезпечення, де однім з головних складових є доставка матеріально-технічних засобів з метою своєчасного поповнення запасів та підвезення до споживачів. Враховано досвід ведення бойових дій під час виконання завдань у складі сил антитерористичної операції і операції об’єднаних сил на сході України та збройного конфлікту на Близькому Сході. Наведені основні фактори, які впливають на організацію і здійснення доставки матеріально-технічних засобів. Проведено аналіз існуючих способів і підходів до оцінювання ефективності доставки матеріально-технічних засобів та аналіз існуючого науково-методичного апарату визначення доцільних варіантів доставки. Надано алгоритми щодо оцінювання ефективності доставки матеріально - технічних засобів та визначення раціональної транспортної мережі в системі логістичного забезпечення Повітряних Сил Збройних Сил України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Хмара, Марина. "УДОСКОНАЛЕННЯ ЗМІСТУ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ В ПЕРІОД 2002-2022 РОКІВ". У Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed), 2-ге вид. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.08.

Full text
Abstract:
В статті проаналізовано зміст експериментальних навчальних програм з фізичного виховання в Україні в період 2002-2022 років. Встановлено їх основні напрями освітньої діяльності, а саме: збереження та зміцнення здоров’я учнів; підвищення рівня рухової активності, розвитку рухових здібностей, фізичної працездатності та фізичного розвитку школярів; ціннісно орієнтоване навчання на уроках фізичної культури та створення ефективної фізкультурно-оздоровчої системи в загальноосвітньому навчальному закладі як при традиційному навчанні, так і при дистанційному або гібридному (змішаному). Представлені результати теоретичного аналізу ефективності даних програм, загальні тенденції і особливості їх впровадження та встановлено, що впровадження нових форм, засобів та методів навчання з фізичного виховання в освітній процес українських шкіл відбувалося з чіткім дотриманням принципів фізичного виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Belmaz, Yaroslava. "СУЧАСНІ ТЕОРІЇ МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ У АМЕРИКАНСЬКІЙ ШКОЛІ." In Enrichment of the pedagogical cluster of educational services. OKTAN PRINT, 2023. http://dx.doi.org/10.46489/eotpcoes-17-09.

Full text
Abstract:
Робота присвячена проблемі дослідження зарубіжного досвіду в галузі морального виховання. Автором розглядаються основні сучасні теорії морального виховання в США. З огляду на актуальність морального виховання, американськими педагогами розробляються різні підходи та теорії щодо ефективного вирішення зазначеної проблеми. У роботі було проаналізовано основні теорії морального виховання, які практикуються в американських школах, як традиційні («виховання характеру»), так і альтернативні (теорія «виявлення власних моральних цінностей» (Г. Кіршенбаум, Л. Ратс, С. Сімон, М. Хармін, Х. Хоув), підхід «аналіз моральних вчинків» (Р. Енніс, Л. Меткалф), теорія когнітивно-морального розвитку (Л. Кольберг, Е. Хіггінс, Ф. Пауер), виховання моральних та соціальних цінностей (Е. Тюріел). Було встановлено, що наявність різних, інколи протилежних теорій, призводить до розбіжностей стосовно багатьох питань теорії і практики морального виховання (природа моральної людини, засоби і методи морального виховання, джерела формування моральності, термінологія, зміст морального виховання). «Проєкт розвитку дитини» представлено як одну з комплексних програм морального виховання, яка поєднує в собі риси як традиційних, так і альтернативних теорій морального виховання. Одним із завдань подальшого розвитку теорії морального виховання є подолання цих протирічь.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Печериця, Наталія. "СИСТЕМА СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ КОРЕКЦІЇ ЕЙДЖИЗМУ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-31.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі соціально-педагогічної корекції ейджизму студентської молоді в освітньо-культурному середовищі закладу вищої освіти. Актуальність теми зумовлена сучасними трансформаціями в соціально-економічному, політичному, соціокультурному просторі, що спричинили зміни в ставленні та ціннісному сприйнятті людей похилого віку в суспільній свідомості та, зокрема молоддю. Найбільш активні учасники оновленого суспільства – представники молоді, хто є досить прогресивним серед користувачів віртуального простору, що пояснює їх основний засіб долучення до засвоєння цінностей інформаційної доби. В умовах оновленого суспільства цінність людей похилого віку серед молоді значно нівелюється, і молоде покоління сприймає їх як малоцінних представників сучасності чи даремний суспільний баласт. Отже, виникає необхідність пошуку й реалізації ефективних засобів соціального виховання здобувачів вищої освіти й шляхів подолання проблеми дискримінації представників геронтологічної групи, тобто ейджизму. З’ясовано, що ейджизм у нашому суспільстві є виявом негативних стереотипів із боку молодого покоління щодо людей похилого віку. Проблема ейджизму в суспільстві існує не нова, що засвідчує статистика. У відповідних законодавчих актах наголошено на антидискримінації людей похилого віку, що спонукає до саме корекційної, а не профілактичної діяльності, спрямованої на ліквідацію цього суспільно зумовленого явища. Особливістю соціально-педагогічної корекції в освітньо-культурному середовищі закладу вищої освіти є об’єднання корекційних зусиль реального внутрішнього, віртуального й зовнішнього реального та віртуального освітньо-культурного середовища закладу вищої освіти, що забезпечить цілісний та гармонійний процес засвоєння позитивних і дійсних знань щодо вікових особливостей людей похилого віку, а також нейтралізацію, витіснення, зміну негативного стереотипного сприйняття здобувачами представників третього віку та формування нових уявлень, ціннісного, паритетного ставлення до них, що буде сприяти зниженню рівня поширення ейджизму в нашому суспільстві. Відповідно до результатів аналізу наукової літератури схарактеризовано теоретичні аспекти системи соціально-педагогічної корекції здобувачів вищої освіти в умовах інформаційного суспільства. Під час дослідження описано систему соціально-педагогічної корекції ейджизму студентської молоді в освітньо-культурному середовищі закладу вищої освіти, що складається з таких основних компонентів: суб’єкт-об’єктного (суб’єкти й об’єкти корекції); функціонально-цільового (мета, функції, принципи корекційної діяльності); середовищного (реальне внутрішнє, віртуальне та зовнішнє реальне й віртуальне освітньо-культурне середовище закладу вищої освіти); змістово-технологічного (зміст, етапи, завдання, форми та методи роботи) і результативного (критерії, показники й рівні оцінювання, очікуваний результат).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Smorodskyi, Vitalii, and Oksana Tsuranova. "МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ ВИКОНАВСЬКИХ НАВИЧОК ГРИ НА ФОРТЕПІАНО ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ МИСТЕЦЬКИХ НАПРЯМІВ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-37.

Full text
Abstract:
У статті визначено змісту i характерних особливостей виконавських навичок гри на фортепіано, синкретичний характер їх формування у процесі інструментальної підготовки, що обумовлює вивчення досліджуваного феномену з позицій наявності тісних взаємозв’язків між основними групами навичок. Розроблено авторську модель формування виконавських навичок гри на фортепіано здобувачів освіти. Структурний аналіз виконавських навичок гри на фортепіано здобувачів освіти, проведений на основі комплексного підходу, дозволив визначити досліджуваний феномен у якості комплексу мотиваційно-пізнавального, тренувально-операційного та творчо-результативного компонентів, нерозривно пов’язаних між собою. Автором теоретично обґрунтовано змістове наповнення кожного компонента відповідно до художньо-естетичних потреб, особистiсної спрямованості, власної мотивації, творчих здібносей тощо. Комплексний підхід до визначення компонентних складових виконавських навичок гри на фортепіано здобувачів освіти мистецьких напрямів дозволяє окреслити досліджуваний феномен у якості складного й багатопланового явища. Сформовано етапи впровадження авторської моделі щодо формування виконавських навичок гри на фортепіано здобувачів освіти мистецьких напрямів. Прокоментовано актуальне методологічне забезпечення процесу формування навичок гри на фортепіано: методи, форми таа засоби. Автором запропоновано спеціальні педагогічні умови, які дозволяють організувати освітній процес так, щоб кожен здобувач освіти мав змогу проявити свої здібності, сформувати виконавські навички гри на фортепіано на індивідуальних засадах. Висвітлено критерії та показники визначення рівня сформованих виконавських навичок гри на фортепіано здобувачів освіти мистецьких напрямів за кожним структурним компонентом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Аналіз основних засобів"

1

Михалків, Алла, та Олександр Фал. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ АМОРТИЗАЦІЇ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ЗА МІЖНАРОДНИМИ ТА НАЦІОНАЛЬНИМИ СТАНДАРТАМИ". У DO DESENVOLVIMENTO MUNDIAL COMO RESULTADO DE REALIZAÇÕES EM CIÊNCIA E INVESTIGAÇÃO CIENTÍFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/09.10.2020.v1.23.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тростянська, Карина, та Валерія Кравченко. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ПІДПРИЄМСТВА: МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ АНАЛІЗУ". У RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.11.2021.v1.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дерев’янко, Роман, та Наталія Кащена. "ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АНАЛІЗУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ПІДПРИЄМСТВА: РЕГЛАМЕНТАЦІЙНИЙ АСПЕКТ". У Інновації та науковий потенціал світу. ТОВ УКРЛОГОС Груп, 2024. http://dx.doi.org/10.62731/mcnd-25.10.2024.002.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ярешко, А. Г., та М. В. Куліш. "Хвильовий імунітет як основа енергетичної патогенетичної терапії туберкульозу легень". У Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я: «Інноваційні підходи до діагностики, лікування туберкульозу та інших захворювань легень: практичні рекомендації для лікарів загальної практики, фтизіатрів і пульмонологів» 7 квітня 2025 року (онлайн), м. Київ, Україна. Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології імені Ф.Г. Яновського, 2025. https://doi.org/10.32902/2663-0338-2025-1s-25.

Full text
Abstract:
Обґрунтування. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тільки 10 % людей із числа інфікованих мікобактеріями туберкульозу (ТБ) захворіють протягом життя, а 90 % стійкі до цієї інфекції. Сучасна медична наука пов’язує стійкість організму до хвороб з імунологічною, нейроендокринною й іншими системами інтеграції організму. Понад 30 років тому з’явилися перші роботи з використанням хвильових технологій у лікуванні ТБ (Петренко В.І. та ін., 1991; Хоменко О., Чуканов В., 1994), але досі не з’ясовано фізіологічні основи ефективності лікувальної дії хвильових технологій. Мета. Надати клініко-теоретичне обґрунтування вродженого хвильового імунітету як енергетичної основи ефективності хвильової терапії ТБ. Матеріали та методи. Зі 151 хворого віком 19-65 років (середній вік – 39,3±1,72) з уперше діагностованим деструктивним ТБ легень з бактеріовиділенням 64 отримували антибактеріальні препарати в поєднанні з інформаційно-хвильовою терапією (ІХТ) як патогенетичним засобом (1-ша група) та 87 отримували тільки антибактеріальні препарати (2-га група). За віком, статтю та клінічними формами ТБ групи ідентичні. Усі хворі отримували протитуберкульозні препарати за протоколом. Дію ІХТ спрямовували на рефлексогенні зони дихальної системи, точки акупунктури загальної дії та на зони проєкції патологічних змін у легенях. У розробку брали історії хвороби пацієнтів, які отримали 20 і більше сеансів ІХТ. Проведено статистичний аналіз ефективності ІХТ після завершення стаціонарного етапу лікування. Результати та їх обговорення. Встановлено, що бактеріовиділення припинилося в 97,3 % хворих 1-ї групи проти 70,8 % пацієнтів 2-ї групи (р&lt;0,05). Закриття порожнин розпаду досягнуто у 89,20 % пацієнтів 1-ї групи та в 62,5 % хворих 2-ї групи (p&lt;0,05). У хворих 1-ї групи швидше наступало клінічне, лабораторне, Х-променеве поліпшення та кращою була переносимість антибактеріального навантаження. Апарат ІХТ академіка М.Д. Колбуна (1991) генерує електромагнітні хвилі фізіологічного діапазону, які здатні чинити позитивний вплив на організм людини. Утім, як зазначають В.І. Бінті й А.В. Савін (2003), електромагнітне поле (ЕМП) впливає на внутрішньоклітинні, міжклітинні, популяційні та міжвидові комунікації біологічних об’єктів, але механізми його дії не відомі або мають різноманітний характер. У своїй публікації (Ярешко А.Г. та ін., 2021) ми надали клініко-теоретичне обґрунтування механізму та біологічного сенсу спіралізації ДНК, у якій вона визначена як програмований генератор ЕМП клітин, що забезпечує управлінські функції генетичного апарату в клітині, взаємодію між клітинами, органами, формуючи організм як енергетичну цілісність і взаємодію його із зовнішнім ЕМП, у тому числі з ЕМП ІХТ. Формування ДНК генетичного апарату починається при заплідненні зі злиття двох гамет (жіночої та чоловічої), після чого протягом 24 годин складається перша ДНК нового організму. Процес злиття двох гамет відбувається в умовах руху сонячної системи в ЕМП космічного простору зі швидкістю 230 км/с. Тому ДНК нового організму складається в умовах постійної зміни ЕМП космосу, в якому рухається сонячна система, і цю дію силового поля ДНК записує шляхом укладки під тим чи іншим кутом молекулярних структур компонентів нового біополімера. Запис на ДНК ЕМП космічного простору, який Сонячна система проходить за 24 години, формує строго індивідуальну частоту ЕМП ДНК, яке є генетичним кодом нового тіла, здійснює ідентифікацію та захист від чужих форм життя. Здатність ДНК бути генератором ЕМП клітини робить зрозумілими й управлінські функції генетичного апарату, який шляхом поляризації атомів і молекул усіх структурних елементів клітини здійснює генетичне частотне управління внутрішніми процесами формоутворення, життєдіяльності клітини, взаємодію між клітинами, органами й усього організму, а також здійснює постійний енергетичний та інформаційний зв’язок із зовнішнім ЕМП, отримуючи від нього на своїх частотах не тільки енергетичну підтримку, а й програмні інформаційні завдання. Молекули біологічних тканин є біполями, тому навіть слабке ЕМП ДНК шляхом взаємодії з електронними хмарами атомарних структур молекул анатомічних елементів клітин зумовлюють їх активацію шляхом поляризації, створюють енергетичне середовище для їх активного виконання програмних функцій. Висновки. Отже, ЕМП, як фізична величина взаємодії, є енергетичним середовищем існування життя Земної біології, забезпечує взаємодію кожної біологічної форми на своїх частотах із зовнішнім ЕМП шляхом хвильового резонансу, внаслідок якого постійно відбувається передача енергії та інформації генетичним структурам усіх форм життя, забезпечуючи їхню стійкість у навколишньому середовищі шляхом хвильового захисту. За умови розвитку захворювання життєдіяльність і функціонування енергетичної системи уражених тканин порушені й застосування ІХТ як зовнішнього джерела енергії на фізіологічних частотах відновлює функцію генетичного апарату, здатність до захисту з позитивним лікувальним ефектом, в основі якого лежить хвильовий імунітет – явище вродженого імунітету: шляхом селекції випромінювання різних форм життя та при незбалансованості частот здійснюється захист, фізичною основою якого є генетично генероване ЕМП; його частотний характер строго індивідуальний, визначає біологічні властивості та хвильовий захист кожної живої істоти, що є патогенетичною основою лікування та профілактики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Аналіз основних засобів"

1

Білоконенко, І. С. Средства художественной реализации основных мотивов и образов цикла "Amoretti" Э. Спенсера. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5885.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу художніх засобів реалізації мотивів і образів циклу сонетів «Amoretti» Едмунда Спенсера. Описано основні стилістичні засоби (фонетичні, лексичні та морфологічні), тропи і стилістичні фігури, що дозволили авторці зреалізувати унікальну національну ідентичність текстів його сонетів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Віхрова, Олена Вікторівна, Микола Анатолійович Слюсаренко та Наталя Олексіївна Зінонос. Системи комп’ютерної математики як засіб візуалізації при вивченні векторного аналізу. Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2220.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: розкриття можливостей застосування системи комп’ютерної математики (СКМ) Mathematica та доцільності її використання при вивченні векторного аналізу. Завдання дослідження: обґрунтувати методичні особливості використання систем комп’ютерної математики як засобу візуалізації скалярних та векторних полів при вивченні курсу векторного аналізу. Об’єкт дослідження: процес навчання векторного аналізу студентів спеціальності «Фізика». Предмет дослідження: СКМ Mathematica як засіб візуалізації навчального матеріалу при вивченні векторного аналізу. Методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури, наукових публікацій, присвячених СКМ. Результати дослідження: обґрунтовано доцільність використання СКМ Mathematica при вивченні векторного аналізу. Основні висновки і рекомендації: використання СКМ Mathematica як допоміжного інструменту при вивченні векторного аналізу для візуалізації навчального матеріалу дозволяє покращити якість його засвоєння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Семеріков, Сергій Олексійович, та Ілля Олександрович Теплицький. Основи комп’ютерного моделювання у школі та педагогічному ВНЗ. НТО РЭС Украины, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/793.

Full text
Abstract:
Актуальною проблемою дидактики як загальноосвітньої, так і вищої школи був і залишається розвиток творчих здібностей молоді. Останнім часом у цьому аспекті великі надії покладаються на впровадження в процес навчання нових інформаційних технологій. Аналіз педагогічних програмних засобів із багатьох навчальних предметів показує, що більшість із них повністю або частково являють собою програмно реалізовані заміни реальних об’єктів, які дозволяють різнобічно відобразити найбільш суттєві властивості досліджуваних явищ, тобто є комп’ютерними моделями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Городецька, В. А. Домінантні метафори ідіостилю Юрія Клена. Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5649.

Full text
Abstract:
У статті акцентовано на дискусійному характері сформованих наукових підходів до визначення фундаментальних принципів аналізу метафор. Досліджено метафоричне мовлення українського письменника Юрія Клена як засіб презентації індивідуально-авторської мовної картини світу в аспекті антропоцентричної лінгвістики; наголошено, що метафора є одним з основних засобів моделювання суб’єктивного авторського погляду на життя та його художньої інтерпретації. Проаналізовано бінарну концептуалізацію метафоричної системи поета, типи метафор, способи їх реалізації; доведено, що текст художнього твору може являти собою складну й багатошарову метафору. Запропоновано класифікацію домінантних типів метафор з урахуванням способів їх морфологічного вираження та синтаксичної організації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Горбунов, М. І., В. І. Могила, О. В. Фомiн та ін. Фундаментальні основи створення адекватно-спрямованого напружено-деформованого стану мульти-функціональних модулів вагоноконструкцій з можливостями перспективного широкого машинобудівного застосування. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2021. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0119u100437)-2021-305.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – процеси пов’язані з сприйняттям, протидією навантаженням і перерозподілом виникаючих напружень несучих, огороджувальних та екіпажних систем модулів транспортних засобів на різних етапах життєвого циклу, на прикладі залізничних вагонів, і відповідні теоретичні положення та методи. Предмет дослідження – закономірності функціонування, сприйняття, перерозподілу та протидії виробничим, експлуатаційним та ремонтним навантаженням несучих, огороджувальних та екіпажних систем модулів транспортних засобів, на прикладі мульти-функціональних модулів вагоноконструкцій з реалізацією мульти-матеріальних інновацій, їх концепти та обліки. Використані теорії та методи при проведенні дослідження: теорія розвитку технічних систем та вирішення винахідницьких задач; методи системного підходу, теорія оптимізації; методи визначення динаміки і міцності машин; теорія багаторівневих ієрархічних систем, методи морфологічного та функціонально аналізу; методи математичного та комп’ютерного моделювання; метод скінченних елементів; метод математичного планування експерименту; сучасні методи експериментальних досліджень рухомого складу. По результатам проведених досліджень авторами виконано публікації які наведено в переліку джерел посилання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Фоміна, А. М., Г. О. Бойко, А. О. Климаш та ін. Наукові основи створення несівних складових вантажних вагонів з композитів. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2024. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0122u000676)-2024-190.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – процеси створення та функціонування композитних конструктивних складових вантажних вагонів, в тому числі явища виникнення, сприйняття та перерозподілу навантажень в них, а також їх інноваційного розвитку на основі сучасних досягнень в матеріалознавстві. Предмет дослідження – принципи, закономірності, концептуальні відображення та описання сприйняття і перерозподілу експлуатаційних навантажень композитними вагонними складовими. Використані підходи, теорії та методи при проведенні дослідження: системний підхід; принципи та методи теорії розвитку технічних систем та вирішення винахідницьких задач; методи та принципи теорії багаторівневих ієрархічних систем; методи морфологічного та функціонально-вартісного аналізу; методи теорії оптимізації; методи теорії прийняття рішень та експертного оцінювання; методи комп’ютерно-математичного моделювання; методи прогнозування експлуатаційних характеристик міцністних та функціональних процесів; методи фізичного моделювання, випробування; методи математична обробки результатів експериментів; методи математичної статистики; методи проектування та досліджень сучасних транспортних засобів; методи визначення міцності машин. По результатам проведених досліджень авторами виконано публікації які наведено в переліку джерел посилання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Загородько, П. Можливості квантового програмування для реалізації задач машинного навчання. Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5380.

Full text
Abstract:
Головною ідеєю роботи є виявлення можливості досягти якщо не квантового панування, то хоча б квантової переваги при розв’язанні задач машинного навчання на квантовому комп’ютері. Проаналізовано підходи до визначення квантового машинного навчання, інженерії квантового програмного забезпечення. Виділено основні класи засобів інженерії квантового програмного забезпечення. У результаті проведеного аналізу було визначено, щосаме квантово покращене машинне навчання – застосування квантових моделей навчання для аналізу традиційних (не квантових) даних – є перспективним напрямом розвитку машинного навчання, реалізація якого в поточній версії бібліотеки квантових алгоритмів Qiskit Aqua 0.7.3 є обмеженою розв’язанням задач класифікації з використанням квантового методу опорних векторів та варіаційного квантового класифікатору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Барбарук, Ліна. Дослідження стратегій та механізмів прийняття рішень для інтегрованого управління водними ресурсами. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2023. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0120u100421)-2023-103.

Full text
Abstract:
Науково-дослідну роботу присвячено вирішенню актуального науково-прикладного завдання підвищення ефективності роботи інформаційно-аналітичних систем моніторингу водних об’єктів завдяки розробці та практичному застосуванню моделей та методів інформаційної технології обробки великих даних. В основу методології дослідження були покладені принципи системного аналізу для декомпозиції процесу обробки великих даних в інформаційно-аналітичних системах моніторингу водних об’єктів; методи пошукового аналізу, технології роботи з літературними джерелами для аналізу перспективних технологій обробки великих даних, оцінювання потенціалу інноваційних технологій моніторингу; методи теоретико-множинного опису, теорії ймовірностей, теорії нечітких множин. У роботі виконано аналітичний огляд сучасних методів і технологій обробки великих даних для кращого управління водними ресурсами. Встановлено, що: (1) незважаючи на інтенсивний розвиток технологій інтелектуального зондування та моніторингу, для багатьох водних ресурсів все ще бракує інтегрованих оцінок на основі великих даних, для підтримки динамічної оцінки якості води, моніторингу та управління наглядом; (2) зростаючі вимоги до даних вимагають збільшення потужності та ефективності інструментів та методів їх обробки. З експоненціальним зростанням даних, традиційні алгоритми видобутку та аналізу даних не можуть в повній мірі задовольнити потреби обробки даних, що обумовлює необхідність розробки і використання нових моделей обробки з розумною обчислювальною вартістю; (3) при візуалізації великих даних, сигнали, що надходять до системи моніторингу можуть бути занадто щільні та розмиті, що призводить до проблем з аналізом тривалих записів не дозволяють швидко орієнтуватися в даних, що вимагає удосконалення технологій візуалізації. За результатами аналізу сучасного стану та тенденцій розвитку систем моніторингу водних об’єктів показано необхідність розробки ефективних моделей і методів інформаційних технологій обробки великих даних. Обґрунтовано проведення досліджень в межах вирішення наступних основних завдань: розробка і використання нечітких моделей для реалізації інтегрованих оцінок води на основі великих даних у реальному часі, удосконалення підходів до нечіткої кластеризації на випадок великих даних, удосконалення технологій візуалізації великих даних, розробка та впровадження інформаційної технології та засобів підтримки прийняття рішень в інформаційно-аналітичній системі моніторингу водних об’єктів. У роботі поставлене та вирішене актуальне науково-прикладне завдання підвищення якості роботи інформаційно-аналітичних систем моніторингу водних об’єктів завдяки розробці та практичному застосуванні моделей та методів інформаційної технології обробки великих даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Щербак, С. В., та Л. І. Луценко. Художня трансформація міфологічних образів (на матеріалі вивчення міфів "Берегиня", "Дажбог" учнями 5-х класів). Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6024.

Full text
Abstract:
Вивчення мiфiв у шкiльному курсi дає змогу сучасному учню прослiдкувати на аналiзi тексту та образної системи твору основнi iдеї та поняття, якi є фундаментом свiтобачення народiв рiзного поколiння. У статтi розглянуто шляхи вивчення мiфiв у шкiльному курсi, засоби та прийоми зображення головних образiв твору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Деркач, М. В., та Д. С. Матюк. Дослідження методів навігації мобільних роботів. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2023. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0120u100419)-2023-60.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз сучасного стану впровадження роботехнічних систем в залежності від галузі застосування. Виділені типи систем управління роботехнічних систем та сенсори роботів, а саме фізичні принципи роботи, засоби і класифікацію. Розглянуті основні характеристики та алгоритми локалізації, зокрема імовірнісна локалізація, фільтр частинок, метод потенціального поля, алгоритм блукаючої точки, алгоритм сімейства Bug. Досліджені наступні методи навігації: алгоритм Дейкстри, метод, заснований на використанні графу взаємовидимих позицій, та алгоритм А*. В ході виконання науково-дослідної роботи розроблено мобільний робот, удосконалено його локалізацію та виявлення перешкод за рахунок використання фільтру Калмана, а також установлено залежність точності локалізації від температури повітря в приміщенні, де відбувається тестування мобільного робота. Розроблено метод навігації, що базується на розташуванні мобільного робота, який здатний автоматизувати рух мобільного робота, що дозволяє йому сприймати навколишнє середовище й орієнтуватися в ньому, тим самим забезпечує змістовну поведінку і виконання функціональної роботи мобільного робота за допомогою своїх "інтелектуальних" можливостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!