Academic literature on the topic 'Базисні умови'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Базисні умови.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Базисні умови"

1

Рижков, Вадим Генієвич, Карина Володимирівна Бєлоконь та Євгенія Анатоліївна Манідіна. "ЗАСТОСУВАННЯ ДЕРЕВА ВІДМОВ ДЛЯ АНАЛІЗУ ЕЛЕКТРОТРАВМАТИЗМУ У МЕТАЛУРГІЇ І ВИБОРУ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ". Scientific Journal "Metallurgy", № 2 (22 лютого 2022): 124–32. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2021-2-15.

Full text
Abstract:
Електротравми на виробництві відрізняються високою летальністю, що потребує ретельного виконання правил і норм електробезпеки, застосування захисних засобів. Будь-яке металургійне підприємство має розгалужені електричні мережі та значну кількість електроспоживачів. Окрім того сюди додаються несприятливі умови праці і наявність факторів підвищеної та особливої небезпеки ураження струмом. Все перелічене пред’являє підвищені вимоги до електробезпеки. Велике значення для профілактики електротравматизму має вивчення статистичних даних, виявлення безпосередніх причин ураження струмом і низки подій, що найчастіше ведуть до нещасного випадку. Одним з методів оцінювання ризику є метод побудови дерева відмов. Дерево відмов являє собою графічну модель різних паралельних і послідовних сполучень відмов, що призводять до реалізації заздалегідь визначеної небажаної події. Відмовами – базисними подіями можуть бути події, пов’язані з виходом з ладу елементів системи, помилками персоналу, неготовністю обладнання. Було побудовано дерево відмов, де верхньою, небажаною подією є поразка людини електричним струмом на виробництві протягом року. За базисні події були прийняті різні неполадки обладнання, відсутність або несправність засобів захисту, порушення правил безпеки персоналом тощо. На основі побудованого дерева відмов виконано розрахунок ймовірності ураження струмом, визначені найнебезпечніші низки подій, що ведуть до нещасного випадку. Аналіз результатів розрахунків показав, що для зниження небезпеки поразки струмом потрібно, в першу чергу, унеможливити помилкове подання напруги, або звести цю можливість до мінімуму. Як технічний захід слід запропонувати блокування апаратів вмикання струму під час виконання ремонтних робіт. Важливо забезпечити надійність спрацьовування захисного заземлення чи занулення. Практика показує, що надійність захисту від ураження струмом значно підвищується, якщо паралельно до заземлення (занулення) підключають устрій захисного відключення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Жданкіна, Анастасія. "Педагогічні умови патріотичного виховання учнівської молоді засобами кобзарства". Ukrainian Educational Journal, № 2 (16 червня 2022): 131–39. http://dx.doi.org/10.32405/2411-1317-2022-2-131-139.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюються педагогічні умови патріотичного виховання учнівської молоді засобами кобзарства. Виокремлену мету статті, її зв’язок з актуальними науковими проблемами, що потребують вирішення в умовах сучасності. Охарактеризовано значення педагогічних умов у виховному процесі закладів загальної середньої освіти з опорою на науково-­методологічний базис. Подано та порівняно наукові підходи до понять «умова», «педагогічна умова», виявлено ключові відмінності між їх словниковими та науковими трактуваннями. Розроблено авторський підхід до поняття «педагогічні умови» у контексті проблеми патріотичного виховання учнівської молоді засобами кобзарства. Здійснено огляд дисертаційних досліджень, присвячених теоретико-­методологічним та прикладним аспектам патріотичного виховання, з метою створення цілісної картини про сутність, роль та зміст педагогічних умов у виховному процесі. Запропоновано та детально обґрунтовано низку педагогічних умов патріотичного виховання учнівської молоді засобами кобзарства (формування стійкої позитивної мотивації учнів до вивчення кобзарського спадку; партнерська взаємодія ЗЗСО і батьків у процесах патріотичного виховання учнівської молоді засобами кобзарства; відповідність змісту патріотичного виховання учнівської молоді засобами кобзарства викликам сьогодення). У висновках підкреслено значення подальшої розробки педагогічних умов патріотичного виховання учнівської молоді зі створенням ефективного освітнього середовища і мінімізацією формальної компоненти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Полюхович, Ю. І., та А. Є. Демкович. "Фагоцитарна активність при експериментальному пародонтиті та за умови використання різних типів базисів знімних протезів". CLINICAL DENTISTRY, № 3 (14 листопада 2024): 56–62. http://dx.doi.org/10.11603/2311-9624.2024.3.14979.

Full text
Abstract:
Резюме. Зміни у фагоцитарній активності лейкоцитів при бактеріально-імунному пародонтиті можуть бути важливим показником прогресування захворювання і впливу ортопедичних конструкцій на імунну реакцію організму при використанні протезних базисів. Мета дослідження – з’ясувати патогенетичну роль неспецифічної ланки реактивності організму при експериментальному бактеріально-імунному пародонтиті та за умови використання різних типів знімних ортопедичних протезних конструкцій. Матеріали і методи. Експерименти було проведено на білих щурах. Зубні протези виготовляли за стандартними методами: акрилові базиси шляхом термічної полімеризації з поліметакрилатного матеріалу, а нейлонові – з термопластичного матеріалу методом пресування під тиском. Експериментальний бактеріально-імунний пародонтит у дослідних тварин індуковано шляхом ін’єкційного введення суміші мікроорганізмів, суспендованих у яєчному білку в тканини пародонта. Кров для дослідження отримували з механічно ушкоджених судин у ділянці запалення. Мазки готували і фарбували за методом Ціля – Нільсена. Результати виражали у вигляді фагоцитарного числа та фагоцитарного індексу. Результати досліджень та їх обговорення. На 30-ту добу запального процесу в пародонтальному комплексі фагоцитарна активність зросла. Під час дослідження фагоцитарного індексу з використанням акрилових протезних базисів було виявлено його підвищення, порівняно з контрольними тваринами, цей індекс також був більшим, порівняно з групою щурів, які мали пародонтит без протезування. При пародонтиті з нейлоновими конструкціями фагоцитарний індекс гранулоцитів перевищував показник у контрольній групі. Зазначений індекс також був вищим, ніж показники без протезування та з акриловими протезними базисами. Фагоцитарне число за умов використання акрилових протезів збільшилось, порівняно з показниками контролю і групи без протезування, й отримані результати також були вищими. При застосуванні ней­лонової пластмаси даний показник значно перевищував рівень показника у тварин контрольної групи та виявився вищим від показників, що були у щурів без протезування. Порівняно з даними, отриманими в групі щурів з іншим типом базисної пластмаси – акрилом, фагоцитарне число було підвищене. Висновки. Під час розвитку модельованого запального процесу в пародонтальному комплексі відзначалося підвищення фагоцитарної активності гранулоцитів у крові. Використання протезних базисів сприяло збільшенню значень фагоцитарного числа та фагоцитарного індексу. В тварин з акриловими базисами було виявлено підвищення рівня фагоцитарного числа та фагоцитарного індексу порівняно з групою тварин із запаленням і нейлоновими протезами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Zadorozhnyy, A. I. "ДИНАМІКА ЩІЛЬНОСТІ ФІТОМАСИ СТОВБУРІВ ДЕРЕВ БУКА ЛІСОВОГО ЗАЛЕЖНО ВІД ТИПІВ ЛІСОРОСЛИННИХ УМОВ У МЕЖАХ ПОЛОНИНСЬКОГО ХРЕБТА УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ". Scientific Bulletin of UNFU 25, № 10 (2015): 125–34. http://dx.doi.org/10.15421/40251019.

Full text
Abstract:
За результатами досліджень деревостанів бука лісового у типах лісорослинних умов (ТЛУ) С3 та D3 проаналізовано зміну локальної щільності в абсолютно сухому стані, у стані максимального насичення та локальної базисної щільності деревини стовбурів, деревини стовбурів у корі та кори стовбурів дерев. Встановлено, що найменш мінливою є зміна показників локальної щільності в абсолютно сухому стані та базисної щільності для деревини стовбура, але у ТЛУ D3 значення локальної щільності як в абсолютно сухому стані, так і базисна щільність, вздовж висоти стовбура зростає, а у ТЛУ С3 навпаки – спадає. Найвищою мінливістю відзначається локальна щільність кори стовбура на різних відносних висотах. Здійснено моделювання вікової динаміки базисної щільності деревини стовбура та її залежності від значення діаметра та висоти стовбура. З'ясовано, що характерним для динаміки значень середньої базисної щільності деревини стовбура бука лісового з віком для ТЛУ С3 та D3 є зменшення значень показника у молодому віці та поступове зростання до віку стиглості. Середні значення показника є вищими у ТЛУ С3, порівняно із ТЛУ D3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

АНДРІЄНКО, О. В. "УЗАГАЛЬНЕНА МОДЕЛЬ ТЛІЮЧОГО РОЗРЯДУ НА ОСНОВІ ТРИГОНОМЕТРИЧНОГО БАЗИСА". Technologies and Engineering, № 4 (11 жовтня 2024): 9–18. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5371.2024.4.1.

Full text
Abstract:
Мета: полягає в огляді та класифікації існуючих на даний момент моделей тліючого розряду за методом математичного опису процесів, тиску, типу газу та за геометрією електродів. Стаття спрямована на створення узагальненої моделі розряду, яка визначатиме вплив кожного параметру на характеристики розряду. Методика: Для досягнення цілей дослідження були використані методи теоретичного аналізу наукових джерел, а також математичний метод для опису узагальненої моделі розряду на базі ортонормованого базису, зокрема тригонометричного базису. Результати: Проведено огляд тліючого розряду, запропоновано класифікацію моделей за аналітичними методами в їх основі. Виокремлено вектор параметрів спільний для всіх моделей. Також при аналізі було проведено порівняння характеристик моделей у вигляді таблиці. Була запропонована узагальнена модель дослідження газових розрядів методом варіації параметрів за допомогою ортонормованих базисів. Як приклад наведено формування вектору змінних параметрів у тригонометричному базисі. Наукова новизна: Стаття пропонує узагальнену модель розряду, яка основана на істотній зміні кожного параметру як компоненти вектору ортонормованого базису, що впливає на характеристики розряду. Така модель дозволяє одночасно змінювати параметри моделі, накопичувати реакції на зміни параметрів у кожному випробуванні, а по завершенні за результатами аналізу виокремити вплив кожного параметру при сукупній зміні параметрів моделі а також окремо і вплив комбінацій змін параметрів. Практична значимість: Модель дозволяє аналізувати вплив різних параметрів на розряд незалежно від конкретних умов експерименту. Використання ортонормованого базису для представлення параметрів дозволяє виявляти, які параметри мають найбільший вплив на стабільність і ефективність розряду як окремо, так і в комбінації з іншими параметрами. Це дає можливість оптимізувати ці параметри для досягнення найкращих результатів в конкретних умовах, що робить її універсальним інструментом для дослідників і інженерів, що полегшує аналіз взаємозв'язків між параметрами і дозволяє отримати більш повну картину поведінки системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Баркалов, Олександр, Лариса Тітаренко, Олександр Головін, Олександр Матвієнко та Світлана Сабурова. "МЕТОД ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА ЕЛЕМЕНТІВ LUT В СХЕМІ МІКРОПРОГРАМНОГО АВТОМАТУ МУРА". Science-based technologies 53, № 1 (2022): 13–21. http://dx.doi.org/10.18372/2310-5461.53.16402.

Full text
Abstract:
В сучасних цифрових системах одним із найважливіших блоків є пристрій управління, який, як правило, має послідовносну структуру. Для реалізації подібних схем часто використовують модель мікропрограмного автомата (МПА) Мура. А при реалізації цифрової системи в базисі мікросхем FPGA на етапі проектування схеми МПА виникає задача оптимізації характеристик його схеми. До цих характеристик відносяться апаратурні витрати (площа кристала, займана схемою МПА), швидкодія та потужність, що споживається. Методи вирішення цієї задачі залежать від особливостей МПА та елементного базису. Особливостями МПА Мура є: 1) наявність класів псевдоеквівалентних станів та 2) відсутність прямої залежності виходів від входів . Особливостями FPGA є: 1) наявність вбудованих блоків пам'яті EMB (embedded memory blocks), що конфігуруються, і 2) вкрай обмежена кількість входів елементів табличного типу LUT (look-up table). Метою даної роботи є розробка метода для зменшення числа елементів табличного типу в схемі МПА Мура, враховуючи як особливості МПА Мура, так і елементного базису, на якому виконується реалізація пристрою управління цифрової системи. Запропоновано метод оптимізації витрат апаратури в схемі автомата Мура, яка реалізується в змішаному базисі елементів LUT і EMB. Метод заснований на використанні класів псевдоеквівалентних станів автомата Мура і його доцільно використовувати, якщо розробник схеми пристрою управління може використовувати лише обмежену кількість блоків EMB. Запропоновано представити код стану у вигляді конкатенації кодів класів станів і кодів елементів цих класів. Такий підхід зменшує вимоги до числа входів блоку EMB. Показані умови застосування запропонованого методу. Наведено приклад синтезу схеми автомата з застосуванням запропонованого методу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Млавець, Ю. Ю., та О. О. Синявська. "Умови рiвномiрної збiжностi вейвлет розкладiв випадкових процесiв iз просторiв Fψ(Ω)". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика, № 2(37) (25 листопада 2020): 82–90. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2020.2(37).82-90.

Full text
Abstract:
Ця стаття присвячена знаходженню умов рiвномiрної збiжностi з ймовiрнiстю одиниця вейвлет розкладiв класу випадкових процесiв iз просторiв Fψ(Ω). Вивчення загальних властивостей таких випадкових процесiв, отримання оцiнок розподiлу функцiоналiв вiд процесiв з тих чи iнших просторiв випадкових величин, встановлення умов рiвномiрної збiжностi випадкових функцiональних рядiв є одними iз поширених задач теорiї випадкових процесiв. Вейвлет аналiз є достатньо молодою галуззю математики з багатьма цiкавими проблемами й задачами. Однак дану теорiю, зокрема вейвлет розклади функцiй, на даний час широко використовують як у теорiї випадкових процесiв, так i у рiзних областях науки. Наприклад, вейвлет аналiз активно застосовується для фiльтрацiї i попередньої обробки даних, аналiзу стану i прогнозування ситуацiї на фондових ринках, розпiзнавання образiв, при обробцi i синтезi рiзних сигналiв, зокрема при обробцi мовних сигналiв, бiомедичних сигналiв, для розв’язання завдань стиснення i обробки зображень, при навчаннi нейромереж i в багатьох iнших випадках. Тому є актуальною задача знаходження умов рiвномiрної збiжностi вейвлет розкладiв класу випадкових процесiв iз просторiв Fψ(Ω). У данiй роботi ми зосереджуємося на основних властивостях просторiв Fψ(Ω) та деяких елементах теорiї вейвлетiв. На початку статтi наведено основнi означення, теореми, приклади випадкових величин з просторiв Fψ(Ω) та поняття i властивостi мажоруючої характеристики цього простору. Далi подано необхiднi вiдомостi з вейвлет аналiзу, зокрема: означення f-, m-вейвлетiв та умови S, а також умови розкладу функцiй по цим базисам. Також наведено умови рiвномiрної збiжностi з iмовiрнiстю одиниця вейвлет розкладiв деяких функцiй. Основним результатом статтi є умови рiвномiрної збiжностi вейвлет розкладiв випадкових процесiв iз просторiв Fψ(Ω). Данi умови базуються на оцiнках розподiлу супремуму на R випадкових процесiв iз просторiв Fψ(Ω) та рiвномiрної неперервностi сепарабельного вимiрного випадкового процесу X = {X(t), t ∈ R} з простору Fψ(Ω) на деякому вiдрiзку. Також, наведено приклади функцiй, для яких виконується одна iз умов теореми про оцiнку мажоруючої характеристики κ(n) простору Fψ(Ω)
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мотайло, А. П. "ПОБУДОВА БАЗИСУ БІПІРАМІДИ З ДВОМА РУХОМИМ ВУЗЛАМИ". Systems and Technologies 65, № 1 (2023): 7–12. http://dx.doi.org/10.32782/2521-6643-2023.1-65.1.

Full text
Abstract:
Дана робота присвячена вивченню можливостей інтерполяції методом скінченних елементів функцій трьох незалежних змінних в області, яка має форму біпіраміди. Основною задачею даного дослідження є покращення апроксимаційних якостей решітки тетраедрально-октаедральної структури за рахунок включення до неї комірок у формі біпірамід з двома рухомим вузлами. У статті біпіраміда розглядається як скінченний елемент, утворений шляхом видовження/стиснення двох півосей октаедра. Подібні лінійні деформації виникають у елементах, які знаходяться в приграничному шарі розрахункової області, коли деякі вузли доводиться виносити на границю області. В роботі геометричним та методом конденсації побудовано два поліноміальні базиси біпіраміди з сімома та шістьма вузлами інтерполяції. Досліджено геометричні та інтерполяційні якості базисних функцій біпіраміди з двома рухомими вузлами. Побудовані базиси мають, відповідно, два та три невизначені параметри, що дозволяють надавати базисним функціям біпіраміди доцільних в методі скінченних елементів властивостей. У даній роботі критерієм якості інтерполяції вважається величина сліду матриці жорсткості біпіраміди. Визначено коефіцієнти лінійної деформації двох півосей октаедра, при яких слід матриці жорсткості біпіраміди є мінімальним. У статті проаналізовано межі припустимих лінійних деформацій півосей октаедра, які перетворюють його на біпіраміду з двома рухомими вузлами. За основу обрано показник асиметрії Skewness, який використовують в ANSYS. Отримано оцінки параметрів видовження/стиснення півосей октаедра, які гарантують високу та достатню точності скінченно-елементних розрахунків при використанні біпірамід з двома рухомими вузлами. Виявлені залежності коефіцієнтів лінійної деформації півосей октаедра відповідають умові мінімальності сліду матриці жорсткості біпіраміди, що свідчить про позитивний прогноз інтерполяційних якостей решітки з комірками у формі біпірамід з двома рухомим вузлами. Перспективою подальших досліджень є побудова формул чисельного інтегрування на даному багатограннику з метою включення його до алгоритму метода скінченних елементів при розв’язанні прикладних задач математичної фізики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бараннік, Дмитро. "МЕТОД СТЕГАНОКОМПРЕСІЙНОГО ДЕКОДУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ БЕЗДРОТОВИХ ІНФОКОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ". Science-based technologies 61, № 1 (2024): 29–35. http://dx.doi.org/10.18372/2310-5461.61.18512.

Full text
Abstract:
В статті обґрунтовується потреба у захисті бортових відеоінформаційних ресурсів наряду із забезпеченням заданих характеристик інформаційного забезпечення в системах управління критичною інфраструктурою (КІ) в умовах протиборства. Стверджується значимість та сприятливі умови щодо використання стеганографічних перетворень в комплексних системах захисту інформації. Одним з них можливість використовувати бортові відеоінформаційні ресурси в якості контейнерів для прихованого вбудовування інформації. При цьому інформацією, що потребує захисту, може бути окремі фрагменти бортових ресурсів (аерофотознімків), які встановлюються як найбільш значимі за рівнем інформативності структурно-семантичного змісту відеосегменти. В свою чергу, це зумовлює вимоги до стеганографічних технологій (СТТ) захисту інформації з використанням бортових відео-контейнерів (БВК). В першу чергу це стосується збільшення стеганографічної ємності за умов цілісного вилучення прихованої інформації на приймальній стороні. В статті стверджується те, що потенціал існуючих інфокомунікаційних технологій кодування та передачі відеоданих з використанням бездротових інфокомунікаційних технологій є недостатнім щодо створення умов для забезпечення потрібних характеристик СТТ. Один з напрямків підвищення ефективності СТТ є застосування методі стеганокомпресійного кодування. В даному випадку вбудовування інформації здійснюється безпосередньо в процесі компресійного кодування БВК. Забезпечується збільшення рівня стеганографічної ємності. Водночас для забезпечення в умови щодо потрібного рівня цілісності прихованої інформації під час її санкціонованого вилучення на приймальній стороні необхідно розробити метод стеганокомпресійного декодування. Розроблено зворотний процес стеганокомпресійних перетворень з виключенням додаткових (надлишкових) відомостей, який враховує умови авторизації (політики доступ) та базується на каскадній концепції: технологічні функції першого каскаду забезпечують маскований режим відновлення елементів відеосегментів за вилученим з СК-кодограми стегано-кодовим значенням в маскованому базовому поліадичному базисі; технологічні функції другого каскаду реалізують демаскований режим без втрати синтаксичної цілісності прихованої інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кузнецова, Ю. Л., О. О. Самсонова та Г. В. Чорна. "УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ". Pedagogical Sciences Theory and Practice, № 4 (30 грудня 2024): 121–27. https://doi.org/10.26661/2786-5622-2024-4-17.

Full text
Abstract:
У статті представлено теоретичне дослідження проблеми формування логіко-математичної компетентності дітей дошкільного віку. Доведено, що перший досвід формування елементарних математичних знань дитина отримує в сім’ї ще в ранньому дитинстві, надалі роботу в означеному напрямі продовжує заклад дошкільної освіти. Наголошено, що результатом сформованості зазначеної компетентності є наявність пізнавальної мотивації, базису логіко-математичних, дослідницьких знань, набутих дитиною умінь і навичок. Представлено сутність поняття «педагогічна умова». За результатами опрацювання літературних джерел та публікацій визначено, що формування означеної компетентності є центром наукових розвідок багатьох відомих дослідників. Визначено та представлено умови формування логіко-математичної компетентності дошкільників: співпраця батьків та закладу дошкільної освіти; реалізація технології формування логіко-математичної компетентності, яка ґрунтується на принципах розвивального навчання; ефективна організація дистанційної освіти; впровадження діяльнісного підходу у формуванні логіко-математичної компетентності дошкільників; запровадження економічної освіти дошкільників як складової частини логіко-математичного розвитку дітей, що має бути впроваджено в роботу закладів дошкільної освіти з метою ефективності математичного розвитку дошкільників. Авторами дослідження проілюстровано взаємозв’язок умов формування логіко-математичної компетентності дошкільників. Визначено сучасні шляхи комунікації батьків та педагогів закладів дошкільної освіти, етапи підготовки вихователем дистанційного заняття, сутність поняття «дистанційна освіта». Зазначено форми та методи роботи вихователя з дошкільниками в дистанційному форматі (проведення квесту, інтерактивної гри, розваги тощо). У дослідженні доведено, що підхід навчання через гру забезпечує отримання знань дітьми через практичну діяльність, проілюстровано характеристики гри. Представлено основні освітні завдання економічної освіти дошкільників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Базисні умови"

1

Мартинюк, Петро Миколайович, П. Н. Мартынюк та P. M. Martyniuk. "Математичне моделювання консолідації грунтів з урахуванням техногенного впливу та комплексу фізико-хімічних процесів". Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2015. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/5477.

Full text
Abstract:
Робота виконана на кафедрі прикладної математики Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне) Міністерства освіти і науки України.Захист відбувся у 2015 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д58.052.01 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Білогірська, 50, навчальний корпус 10, конференцзала. З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.<br>В дисертації побудовано нові математичні моделі взаємних процесів фільтраційної консолідації та фільтраційного руйнування гетерогенних пористих середовищ з урахуванням впливу одночасно функціонуючих процесів переносу тепла та солей, хімічних масообмінних процесів, фізичних процесів просідання та розмиву ґрунту, багатофракційної контактної суфозії, наявності зосереджених шляхів фільтрації. Узагальнено закон Дарсі-Герсеванова руху рідин в деформівних пористих середовищах на основі формалізації дії фізичних законів та явищ термічного та хімічного осмосів, залежності параметрів фільтрації від теплового та хімічного станів пористого середовища, нелінійної залежності коефіцієнта фільтрації від функції самих надлишкових напорів. Враховано явище термічного розширення фаз ґрунту. Побудовано математичні моделі та досліджено процеси фільтраційної консолідації ґрунтів з тонкими напівпроникними включеннями (включення із природних ґрунтів, які мають властивості напівпроникних мембран). Запропоновано в умовах спряження використати ступінь ідеальності напівпроникного включення. Виведено кінематичні граничні умови на рухомих межах області ґрунту з урахуванням: просідань, як результату консолідації; розмиву ґрунту фільтраційним потоком; просідань, як результату багатофракційної контактної суфозії. Для дослідження отриманих нелінійних крайових задач розвинуто та ефективно використано потужні сіткові та безсіткові чисельні методи. На основі розроблених алгоритмів створено програмне забезпечення та проведено серію чисельних експериментів.<br>В диссертации важная научно-прикладная проблема математического моделирования взаимосвязанных процессов фильтрационной консолидации и фильтрационного разрушения гетерогенных пористых сред рассмотрена в новой неклассической постановке, которая до сих пор не рассматривалась, и связана с изменением химического и теплового состояния пористой среды. Посредством формализации действия физических законов учтены комплексные нелинейные взаимные влияния и зависимости физико-химических и техногенных процессов в пористых средах, к которым относятся грунты. В частности, процессов фильтрационной консолидации, тепло-солепереноса, фильтрационного разрушения пористых сред, более детально – контактного размыва, наличия сосредоточенных путей фильтрации и многофракционной контактной суффозии, химических гетерогенных масообменных процессов, явлений ползучести скелета пористой среды, а также её проседаний в процессе уплотнения. Показано, что существенная нелинейность и топологическая сложность не позволяют рассматривать взаимные влияния и зависимости как обычную суперпозицию отдельно взятых явлений и процессов, а поэтому математическое моделирование указанных явлений и процессов, их взаимодействия должно носить комплексный и системный характер. В диссертации выведены кинематические граничные условия: на верхней подвижной границе пористой среды для учета и прогнозирования величины проседаний при исследованиях консолидации грунтов; на границе размыва грунта фильтрационным потоком для прогнозирования величины зоны размыва и ее эволюции во времени при исследованиях совместимых процессов фильтрационной консолидации и контактного размыва грунтов; на верхней подвижной границе массива грунта в случае исследования совместных процессов фильтрационной консолидации и многофракционной контактной суффозии. Усовершенствован закон Дарси-Герсеванова движения жидкостей в деформируемых гетерогенных пористых средах. Комплексно учтены явления термического и химического осмоса, зависимости параметров фильтрации от теплового и химического состояний грунта, а также нелинейная зависимость коэффициента фильтрации от функции самых избыточных напоров. Впервые учтено явление термического расширения фаз грунта в уравнениях неразрывной при построении математических моделей фильтрационной консолидации гетерогенной пористой среды. Учтено влияние техногенных факторов при исследовании консолидации слоистых грунтов (природная неоднородность или случай постепенного строительства грунтового сооружения). Также исследованы процессы фильтрационной консолидации грунтов с тонкими полупроницаемыми включениями (включение из природных грунтов, которые имеют свойства полупроницаемых мембран). Предложено в условие сопряжения неидеального контакта для концентрации порового солевого раствора на данном включении внести «поправочный коэффициент», который с физической точки зрения означает степень идеальности полупроницаемого включения. Полученные результаты влияния полупроницаемого включения на фильтрационную консолидацию массива грунта в условиях присутствия техногенных факторов качественно согласовываются с наблюдением аномальных напоров и их перепадов в природных неоднородных геологических формациях. В диссертационном исследовании впервые удалось математически смоделировать это явление через использование в условиях сопряжения степени идеальности полупроницаемого включения. Полученные данные свидетельствуют об адекватности построенной математической модели естественным процессам. Получили дальнейшее развитие и эффективно использованы известные численные методы для отыскания приближенных решений соответствующих нелинейных краевых задач. В частности, это методы конечных разностей, конечных элементов и бессеточный метод радиальных базисных функций. Для численного решения нелинейных краевых задач в пространственном случае и в областях с подвижными границами адаптирован метод радиальных базисных функций. Для некоторых задач проведено сравнение приближенных решений, найденых разными численными методами. В целом, учет явлений тепло-солепереноса способствует более быстрому рассеиванию поля избыточных напоров в области возле дренированных границ и замедлению такого рассеивания в областях возле непроницаемых границ. Длительное воздействие техногенных факторов в областях дренированных границ приводит к переходу грунта в переуплотненное состояние (напоры становятся меньшими нуля). Такое состояние нельзя считать стабилизированным. Ведь прекращение действия техногенных факторов приведет к всасыванию поровой жидкости, а отсюда к набуханию грунта, что, в свою очередь, может вызывать неравномерные деформации его поверхности. Неравномерность полей температуры и концентрации химических веществ в поровой жидкости вызывает неравномерное оседание грунтовой поверхности. В диссертации, посредством численных экспериментов, установлены степени влияния каждого из факторов отдельно и в целом. Данные, полученные из компьютерного моделирования взаимных процессов фильтрационной консолидации и фильтрационного разрушения грунтов, засвидетельствовали возможность значительного влияния техногенных факторов на результаты прогнозных расчетов. Глубина и длина области размыва могут увеличиться на 34%-72% в зависимости от условий.<br>The thesis deals with the new mathematical models of mutual filtration consolidation process and filtration destruction of heterogeneous porous media (for example, soil) taking into account the effect of simultaneously operating processes of heat and salt transfer, chemical mass exchange processes, physical processes of soil subsidence and erosion, a multi-fraction contact suffusion, the presence of concentrated flow paths. Darcy-Gersevanov’s law of the fluid movement in deformable porous media was improved basing on the formalization of physical laws and phenomena of thermal and chemical osmosis, dependence of filtration parameters on the thermal and chemical state of the porous medium, nonlinear dependence of the filtration coefficient on the excessive pressures function. The phenomenon of thermal expansion of the soil phases was considered. Mathematical models were built and the processes of soils filtration consolidation with thin semi-permeable inclusions (natural soils inclusions that have properties of semi-permeable membranes) were investigated. In conjugation conditions it was proposed to use the ideality degree of semi-permeable inclusion. The kinematic boundary conditions on the moving boundaries of the soil domain were deduced taking into account the subsidence as a result of consolidation; soil erosion by flow path; subsidence as a result of multi-fraction contact suffusion. Powerful mesh and meshfree numerical methods were developed and used effectively to investigate the obtained nonlinear boundary value problems. Software was created on the basis of developed algorithms and a series of numerical experiments were done.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Момотенко, М. В. "Удосконалення імпортної діяльності фірми (на прикладі ДП «Дім техніки - Одеса» ТОВ «САТУРН ЛТД»)". Thesis, 2015. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4172.

Full text
Abstract:
Дипломна робота складається з трьох розділів. Об’єктом дослідження є імпортна діяльність ДП «Дім техніки - Одеса» ТОВ «САТУРН ЛТД», предмет дослідження – визначення ефективності імпортної діяльності підприємства та шляхів її удосконалення. У роботі розглядаються теоретико-методологічні аспекти імпортної діяльності підприємства, проаналізовані питання організації і техніки імпортних операцій та здійснено аналіз якості їх проведення на ДП «Дім техніки - Одеса» ТОВ «САТУРН ЛТД». А також досліджено проблеми, які виникають на шляху підприємства щодо підвищення ефективності імпорту. Пропонуються шляхи подолання проблем функціонування у сфері зовнішньоекономічної діяльності, а також рекомендації щодо розвитку імпортної складової на ДП «Дім техніки - Одеса» ТОВ «САТУРН ЛТД».<br>Дипломная работа состоит из трех разделов. Объектом исследования является импортная деятельность ГП «Дом техники - Одесса» ООО «САТУРН ЛТД», предмет исследования - определение эффективности импортной деятельности предприятия и путей ее совершенствования. В работе рассматриваются теоретико-методологические аспекты импортной деятельности предприятия, проанализированы вопросы организации и техники импортных операций и осуществлен анализ качества их проведения на ГП «Дом техники - Одесса» ООО «САТУРН ЛТД». А также исследованы проблемы, которые возникают на пути предприятия по повышению эффективности импорта. Предлагаются пути решения проблем функционирования в сфере внешнеэкономической деятельности, а также рекомендации по развитию импортной составляющей на ГП «Дом техники - Одесса» ООО «САТУРН ЛТД».<br>Thesis consists of three sections. The object of research is the import activity of SE "House of Technology - Odessa" LLC "Saturn Ltd", the subject of the study - to determine the effectiveness of the company imported and ways to improve it. The paper deals with the theoretical and methodological aspects of the import activity of the enterprise, analyze the organization and technology import operations and made an analysis of the quality of their conduct on the SE "House of Technology - Odessa" LLC "Saturn Ltd". And explore the issues that arise in the way the company to improve the efficiency of import. The ways of solving the problems of functioning in the sphere of foreign economic activity, as well as recommendations for the development of import content on the SE "House of Technology - Odessa" LLC "Saturn Ltd".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!