Academic literature on the topic 'Банківська системна криза'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Банківська системна криза.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Банківська системна криза"

1

Аржевітін, С. М. "Системна банківська криза в Україні: особливості, причини та шляхи подолання". Інвестиції: практика та досвід, № 8, квітень (2016): 16–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Галамага, Світлана Володимирівна. "ЕВОЛЮЦІЯ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ У СФЕРІ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ". Знання європейського права, № 4 (7 лютого 2020): 24–38. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i4.3.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено еволюції законодавства України у сфері гарантування вкладів фізичних осіб. Розвиток банківської системи, ринків фінансових послуг та економічних відносин загалом, вимагає залучення заощаджень населення. Саме юридично оформлені заощадження, залучені банківськими установами у вигляді депозитних рахунків, а також у державні та інші цінні папери, слугують колосальним ресурсом фінансової системи країни. Довіра населення до уряду, а відтак до банківської системи є необхідним елементом функціонування банківської системи загалом та розвитку економіки. Така довіра є можливою, винятково, за умови ефективного функціонування механізму гарантування та відновлення заощаджень населення, розміщених у формі банківських депозитів. Відновлення довіри населення до банківської системи зумовлює необхідність створення системи ефективного захисту майнових інтересів населення України, зокрема вкладників банків.
 В основу моделювання системи гарантування вкладів фізичних осіб в Україні покладено найкращий досвід країн Європейського Союзу зокрема: Угорщина, Чехія, Польща, Словаччина, Румунія. Також, була врахована державна система гарантування вкладів фізичних осіб американського типу з обов’язковою участю в ній всіх банків, які мають право здійснювати банківську діяльність. Недосконалість правового регулювання системи гарантування вкладів фізичних осіб викликала недовіру громадян до держави в цілому та до банків як суспільних інститутів, що підтвердило необхідність докорінного реформування на концептуальному рівні правового регулювання системи гарантування вкладів. У системі гарантування вкладів в Україні нині відбуваються перетворення, зумовлені як уроками кризи, так і рухом до європейських стандартів. Важливо, щоб у результаті трансформації система гарантування вкладів набувала рис, які сприятимуть стабільності фінансової системи держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шевчук, Тетяна, Олена Сідельник та Галина Кравчук. "АНАЛІЗ ВПЛИВУ КОРОНАКРИЗИ НА ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ". Вісник Університету банківської справи, № 1(40) (24 травня 2021): 34–41. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x1(40)2021237577.

Full text
Abstract:
Розглянуто особливості та характер економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19; оцінки, зроблені науковцями-аналітиками стосовно прогнозів перебігу коронакризи і факторів, які несуть загрозу світовій економіці. Україна опинилася в новій системі ризиків, пов’язаних зі світовою економічною рецесією, що спонукало сповільнення економічної динаміки. Проведено аналіз впливу введення суворих карантинних умов на різні сфери економічної діяльності в Україні. Зменшення ділової активності, спровоковане пандемією, погіршенням кон’юнктури на світових ринках низки промислових товарів, послабленням інвестиційної діяльності тощо спричинило зниження показників усіх секторів економіки. Аналіз реального ВВП показав, що 2020 року економіка повернулася до показників 2012 року. Відповідно значно знизилися показники виконання державного бюджету України. Банківська система країни також перебуває у складних умовах. Однак ситуація на грошово-кредитному ринку залишається стабільною і банківська система має досить високий рівень ліквідності. Банки володіють достатніми ресурсами для безперебійної діяльності навіть в умовах погіршення настроїв населення і бізнесу під впливом негативних новин зі світових ринків. Уперше в історії під час кризи банківські установи не стали фактором посилення економічної нестабільності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Руснак, Олександр. "Становище банківської системи Північної Буковини і Хотинщини у міжвоєнний період". History Journal of Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University, № 52 (15 грудня 2020): 107–17. http://dx.doi.org/10.31861/hj2020.52.107-117.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про становище банківської системи Північної Буковини й Хотинщини у 1918-1940 рр. у складі королівської Румунії. Увага звертається на розвиток банківських установ та основні напрямки їх діяльності. Наголошується на негативних наслідках Першої світової війни для фінансової сфери регіону, детально висвітлюється період піднесення банківських установ у 1920-х рр. Характеризується вплив Великої депресії. Аналізуються основні її прояви.
 У 1918-1940 рр. банківська система Північної Буковини та Хотинщини зазнала докорінних перетворень. Одним із основних нововведень стало запровадження румунської грошової одиниці – лея. У 1920-х рр. виникла низка нових банків або відбулася реорганізація існуючих інституцій. Нові банки вже діяли здебільшого як акціонерні товариства, а не належали місцевій адміністрації. На початку 1930-х рр. кілька установ змушені були припинити роботу. Попри пожвавлення діяльності банків наприкінці 1930-х рр., наслідки найбільшої світової економічної кризи, повністю так і не вдалося подолати.
 На початку румунського правління провідну роль у фінансових процесах відігравав Національний банк Румунії, який одразу після приєднання Північної Буковини й Хотинщини заснував у Чернівцях своє представництво. У його обов’язки спочатку входив контроль над ліквідацією філій колишнього Австро-Угорського банку та обмін австрійських і російських банкнот на румунську грошову одиницю.
 Іншими впливовими банками у краї вважалися: «Крайовий банк», «Іпотечний банк», «Англійський банк», «Комерційний національний банк», «Товариство кредитування торгівлі і промисловості», «Банк Марморош, Бланк і Ко», «Східний банк», Румунський банк», «Віденський торговий банк», «Румунський кредитний банк», «Ощадна каса».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Korol, Maryna Mychailivna. "МІСЦЕ ТА РОЛЬ ЦЕНТРАЛЬНИХ БАНКІВ АНГЛОСАКСОНСЬКОЇ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ". SCIENTIFIC BULLETIN OF POLISSIA, № 1(20) (2020): 67–74. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2020-1(20)-67-74.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. У сучасному світі інтеграційні процеси носять всеохоплюючий та об’єктивний характер, зумовлюючи зростання взаємозв’язків національних економічних систем. За цих умов зростає роль і посилюється відповідальність центральних банків за підтримання стабільності в монетарній сфері. Постановка проблеми. У сучасних умовах США та Великобританія займають лідируючі позиції в світовій економіці і впливають на економіку країн, в яких вони здійснюють діяльність. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Функціонування Центральних банків Великобританії і США досліджено в працях таких науковців як Щеглюк М. С., Кавіцька Т. А., Harrison R., Joyce M., Tong M., Woods R., Mumtaz H., Юдіна, П. Мельник, О. Гордей, С. Глазьєв та ін. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. На сьогоднішній день, недостатньо досліджені питання монетарної політики, незалежності центрального банку і формування ефективної комунікаційної політики. Постановка завдання. Метою статті є аналіз сучасних тенденцій розвитку центральних банків англосаксонської банківської системи у забезпеченні сталого розвитку банківської системи. Виклад основного матеріалу. Британська банківська система є однією з найбільших інноваційних систем у світі. Банк Англії постійно генерує нові ідеї, активно реалізовує програму реформ, забезпечуючи тим самим цінову стабільність. Аналіз діяльності банківської системи США засвідчив, що нетрадиційна монетарна політика ФРС дозволяє оперативно пом’якшити наслідки фінансових криз і забезпечити нормальну діяльність банківської системи США. Висновки. При стабільній економічній ситуації в країні Центробанки Великобританії і США керуються принципами класичного постулату монетаризму. Проте, у період криз досліджувані Центробанки застосовували і не типові інструменти грошовокредитної політики з метою підвищення ліквідності банківської системи, як наслідок – стимулювання розвитку економіки країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Radchich, S. O. "Дослідження механізмів антикризової політики федеральної резервної системи США та європейського центрального банку в період 2007-2009 років: практичні імплікації для сучасної Україні". Public administration aspects 5, № 10 (2018): 39–50. http://dx.doi.org/10.15421/15201733.

Full text
Abstract:
Розглянуто механізми регулювання банківських систем Європейського Союзу та Сполучних Штатів Америки в умовах фінансово-економічної кризи 2007 - 2009 рр. Проаналізовано принципи антикризової монетарної політики, що використовувалися Федеральною резервною системою США та Європейським центральним банком у період глобальної рецесії. Детально досліджено інструментарій політики «кредитного пом’якшення», застосований у США та ЄС. Наголошено на тому, що антикризова політика ЄЦБ та ФРС була якісно змінена із настанням другого етапу кризи, особливо щодо становлення низьких відсоткових ставок. Підкреслено особливості застосування механізмів операцій на відкритому ринку, дисконтного кредитування та зміни банківських резервів в аспекті стимулювання економіки під час кризових періодів. Зроблено акцент на причинах виникнення світової фінансово-економічної кризи та відповідними інструментами антикризового управління, застосованих у Сполучених Штатах Америки та Європейському Союзі. Досліджено перспективи застосування політики «кредитного пом’якшення» задля забезпечення стабілізації банківської системи сучасної України. Зроблено висновок щодо недоцільності застосування стратегії кількісного пом’якшення в умовах сучасної української фінансової системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Москвічова, О. С. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ МОДЕЛЕЙ ІПОТЕЧНОГО РЕФІНАНСУВАННЯ". Actual problems of regional economy development 2, № 16 (2020): 271–78. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.16.271-278.

Full text
Abstract:
В складній фінансово-економічній та політичній ситуації, збій кредитної системи безумовно може стати причиною банківської кризи, що вже неодноразово траплялось в історії України. Проблеми з ліквідністю та платоспроможністю банківських кредитних установ у такій ситуації може вирішити НБУ як кредитора останньої інстанції, який здійснює підтримку банків шляхом рефінансування. Однак кризові явища у вітчизняній банківській системі спонукають по-новому розглядати рефінансування банків, що стимулює до пошуків його ефективних інструментів та механізмів, зокрема до іпотечного рефінансування. Досвід фінансових криз показу, що саме моделі іпотечного рефінансування потребують подальшого ретельного дослідження, адже вони перш за все пов’язані із ризиками, притаманними тій чи іншій моделі. Метою статті є порівняльний аналіз різних моделей іпотечного рефінансування, оцінка притаманних їм ризиків та дослідження розподілу цих ризиків між учасниками іпотечного кредитування та рефінансування.
 Методологічною основою проведеного дослідження є загальнонаукові та спеціальні методи пізнання, дослідно-пошукова література, наукові праці вітчизняних вчених з питань рефінансування, іпотечного рефінансування, особливо в умовах кризи, а також інші методи, такі як системний аналіз; синтез, статистичний метод та інші.
 У світовій практиці є три основні моделі іпотечного рефінансування, кожна з яких поряд зі спільними для всіх моделей рисами, має специфічні, притаманні лише їй ознаки. Найдавнішою і, мабуть, найнадійнішою є так звана однорівнева, модель, поширена в європейських та багатьох інших країнах світу. Дворівневі моделі, поширені у США та деяких азійських країнах, а також, до певної міри, у Франції, є мобільнішими порівняно з першою, але й більш ризиковими. Дослідження ризиків, пов’язаних із функціонуванням тієї чи іншої моделі, є дуже актуальним, а тому заслуговує на значну увагу науковців та практиків.
 Наукова новизна полягає в проведеному порівняльному аналізі моделей іпотечного рефінансування та їх зв’язку із фінансовими кризами. Запропоновано створення механізму іпотеки, який поєднує паралельне співіснування двох моделей (одно- та дворівневої) функціонування ринку іпотечного кредитування.
 Практична значимість статті полягає в розв’язані дилеми: як ефективно і безпечно для всіх учасників кредитного ринку використати надані можливості моделей рефінансування в умовах фінансово-економічної кризи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Rudenko, Z. M. "ФІНАНСОВА КРИЗА В УКРАЇНІ 2014-2015 РОКІВ: ПРИЧИНИ ТА ІНСТРУМЕНТИ РЕГУЛЮВАННЯ". Scientific Bulletin of UNFU 25, № 7 (2015): 216–21. http://dx.doi.org/10.15421/40250733.

Full text
Abstract:
Досліджено кризові явища, які відбуваються в Україні у 2014-2015 рр., а також причини, які їх формують. Класифіковано чинники впливу на економічні, політичні та соціальні. Розглянуто поняття системної, фінансової та банківської кризи. Окрему увагу приділено фінансовій кризі в Україні та антикризовим заходам Національного банку України, які забезпечують цінову та фінансову стабільність, розбудову інституційної спроможності НБУ. Визначено інструменти регулювання, які класифіковано на фінансові, структурні та операційні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Білошапка, В. "Банківські кризи та участь центрального банку у посткризовому розвитку банківської системи". Банківська справа, № 1 (138) (2016): 40–53.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Rudenko, Z. M. "СТРУКТУРНІ ЗМІНИ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ ТА БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ ПІД ЧАС КРИЗИ 2014-2015 РОКІВ". Scientific Bulletin of UNFU 25, № 7 (2015): 205–10. http://dx.doi.org/10.15421/40250731.

Full text
Abstract:
Досліджено структурні зміни, які відбулись в Національному банку України, а також у банківській системі. Охарактеризовано поетапні зміни структури, а також досліджено роботу нових структурних одиниць НБУ, таких як Комітет з монетарної політики та Громадська рада. Відповідно до зменшення територіальних одиниць НБУ проаналізовано роботу юридично самостійних банків по обласних центрах. Наведено антикризові заходи НБУ у 2014-2015 рр. щодо роботи банківської системи, а також відповідно до цих змін подані дані щодо банків з участю держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Банківська системна криза"

1

Джулай, В. О. "Чинники виникнення системних банківських криз у контексті фінансової глобалізації". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61695.

Full text
Abstract:
Питання забезпечення фінансової стійкості банківського сектора економіки на сьогодні є особливо актуальним в Україні. Різні аспекти антикризового управління в банківській системі постійно знаходяться в полі зору як дослідників, аналітиків, так і банківських фахівців. Зумовлено це, перш за все, швидкими темпами глобалізації економічних і політичних відносин між країнами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ізбаш, Б. В. "Методичні підходи до оцінки системного ризику банківського сектору економіки". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12346.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто трактування поняття «системний ризик» в сучасних дослідженнях. Проаналізовано сучасні методичні підходи до розпізнавання та оцінки системних кризових явищ економіки. Досліджено стан банківської системи на сучасному етапі. Адаптовано методи щодо визначення стану наявності системного ризику в банківській системі, досліджено епізоди системної кризи в Україні. Проведено аналіз циклічної та структурної складових системного ризику. Надано визначення основних властивостей системної банківської кризи на основі світового досвіду. Розроблено метод оцінки стану банківської системи на основі регресійного аналізу.<br>The work deals with the theoretical aspects the interpretation of the concept of "systemic risk" in modern research. Modern methodological approaches to the recognition and assessment of systemic crisis phenomena of the economy are analyzed. The state of the banking system at the present stage is investigated. Methods for determining the state of systemic risk in the banking system are adapted, and episodes of the systemic crisis in Ukraine are studied. The analysis of cyclical and structural components of systemic risk is carried out. The main properties of a systemic banking crisis based on world experience are defined. A method for assessing the state of the banking system based on regression and correlation analysis is proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Рибак, Олена Миколаївна, та Юлія Анатоліївна Заяць. "Розвиток банківської системи України під впливом деструктивних факторів". Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/54685.

Full text
Abstract:
1. Косова Т.Д., Дєєва Н.Е., Ползікова Г.В. Фінансова архітектура як базис розбудови управління національною економікою. Економіка та держава. 2020. №8. С. 49-52. 2. Дзюблюк О. Актуальні проблеми розвитку банківської системи України. Банківська справа. 2016, № 1. С. 3-32. 3. Міністерство фінансів України. Офіційний сайт URL : https://minfin.com.ua/ (дата звернення 02.12.2021).<br>Авторами досліджені основні тенденції розвитку ринку банківських послуг України. Розкрито залежність основних показників розвитку ринку від зовнішніх факторів впливу. Запропоновано адаптувати закордонний досвід нейтралізації деструктивних факторів в період кризових явищ та процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Болгар, Т. М. "Банківська система України в умовах кризи". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61825.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мордань, Євгенія Юріївна, Евгения Юрьевна Мордань, Yevheniia Yuriivna Mordan та ін. "Формування системи індикаторів банківської кризи". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/50766.

Full text
Abstract:
У статті представлена методика побудови моделі визначення кризи банківської системи на основі індикативних показників з урахуванням внутрішніх та зовнішніх по відношенню до банківської системи факторів впливу. З метою перевірки адекватності розробленої моделі здійснено розрахунок індикатору банківської кризи в Україні за 2005-2013 рр. на щоквартальній основі, який ідентифікував періоди кризи банківської системи України.<br>В статье представлена методика построения модели определения кризиса банковской системы на основе индикативных показателей с учетом внутренних и внешних по отношению к банковской системе факторов влияния. С целью проверки адекватности разработанной модели осуществлен расчет индикатора банковского кризиса в Украине по 2005-2013 гг. На ежеквартальной основе, который идентифицировал периоды кризиса банковской системы Украины.<br>The paper presents a modeling technique of definition of banking crisis on the basis of indicators, taking into account internal and external factors. To verify the adequacy of the model calculates the indicator of banking crisis in Ukraine for 2005-2013 on a quarterly basis, which identified the crisis of the banking system of Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Вовк, В. Я. "Світова фінансова криза: ризики для банківської системи України". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63776.

Full text
Abstract:
Загроза дефолту США, який прогнозувався на 2 серпня 2011 р., як проблему номер один визначила ймовірність настання нової хвилі світової фінансової кризи та прогнозування її наслідків для світової економіки. На фоні турбулентності на міжнародних фінансових ринках, яка підвищила внутрішні ризики в Україні, що відбулися протягом останніх років, експерти заговорили про можливість повторення ситуації 2008 р.: глибоку девальвацію гривні, погіршення ситуації у банківському секторі та ймовірність дефолту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сухотеплий, В. Т. "Фінансова криза та внутрішня стабільність банківської системи України". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62194.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Афанасьєва, Ольга Борисівна, Ольга Борисовна Афанасьева та Olha Borysivna Afanasieva. "Поняття та сутність системної банківської кризи". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62905.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ходзіцька, Я. "Банківська система України: вплив фінансової кризи та шляхи її подолання". Thesis, Львівський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62211.

Full text
Abstract:
Постановка проблеми. У сучасній економіці банківська система є не лише базовою ланкою кредитних відносин, а й ключовим елементом усієї економічної системи країни. З цієї причини в умовах нестабільності саме банки акумулюють економічні, політичні та інституційні ризики, що зумовлює виникнення банківської кризи як на макро-, так і на локальному рівні. В Україні банківська сфера є важливою складовою ефективного розвитку економіки країни і сьогодні вона перебуває в кризовому стані. Причиною цього є фінансова криза, яка розпочалася ще в середині 2007 року та особливо помітно проявилася у вересні 2008 року із крахом деяких потужних американських фінансових фірм, тому стоїть нагальна проблема у відновленні ефективної роботи банківської системи України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Перехрест, Л. М. "Світова фінансова криза та її вплив на національну банківську систему". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61634.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Reports on the topic "Банківська системна криза"

1

Гострик, О. М., та В. М. Соловйов. Моделювання фінансової безпеки банківської системи. ПП Щербатих, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1206.

Full text
Abstract:
В доповіді розглянуті питання аналізу системних ризиків у складних фінансових системах, зокрема, банківських мережах. Запропоновано процедуру, яка дає змогу ранжувати банки та оцінити їх взаємозалежність на підставі відповідної міри. Доведено, що дана міра дозволяє ідентифікувати кризи в системі, що дає змогу використовувати її в якості адекватного індикатора-передвісника, а саме як міру забезпечення фінансової безпеки і стійкості системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography