Academic literature on the topic 'Вдосконалення оплати та стимулювання праці'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Вдосконалення оплати та стимулювання праці.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Вдосконалення оплати та стимулювання праці"

1

Газуда, Сергій, та Павло Балога. "Вдосконалення систем оплати праці в умовах переходу до економіки знань". Геополітика України: історія і сучасність, № 2(33) (11 грудня 2024): 243–50. https://doi.org/10.24144/2078-1431.2024.2(33).243-250.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто наукові принципи вдосконалення системи оплати праці на підприємстві в умовах переходу до економіки знань. Визначено теоретико-методичні засади вдосконалення системи оплати праці в умовах інноваційних процесів. Підтверджено багатогранність наукових підходів до сутнісного розуміння поняття заробітної плати, окреслення основ її формування. Досліджено трактування поняття «економіка знань», узагальнено ключові чинники її формування: людський чинник, освітній розвиток, навчання, перекваліфікація та вдосконалення трудового потенціалу, інноваційний та технологічний розвиток, ефективна система управління економічними процесами та їх цифровізація, глобалізація. Запропоновано систему принципів врегулювання оплати праці в умовах переходу до економіки знань: оплати за витратами та результатами, простоти, логічності та доступності форм та систем оплати праці, прозорості та справедливості, гнучкості та адаптивності, підвищення рівня оплати праці на основі зростання ефективності виробництва, випередження зростання продуктивності суспільної праці, врахування впливу ринку праці, матеріальної зацікавленості в підвищенні її ефективності, диференціації заробітної плати залежно від трудового вкладу, державного регулювання оплати праці, колективної винагороди за командну роботу, збалансованості та соціальної відповідальності, різноманітності форм винагороди, врахування глобальних тенденцій, взаємозв'язок з корпоративною культурою. Визначено, що вдосконалення систем оплати праці в умовах переходу до економіки знань є важливим чинником забезпечення ефективного використання людського капіталу та стимулювання інноваційної діяльності. Акцентовано увагу на тому, що система оплати праці повинна враховувати нові підходи, орієнтуючись на гнучкість, мотивацію до постійного навчання та вдосконалення. Важливою умовою є справедливість і прозорість встановлених правил оплати, щоб кожен працівник мав можливість зрозуміти, за що він отримує зарплату. Подальших досліджень потребують визначення оптимальних варіантів забезпечення збалансованості між працею та її оплатою і врахування їх під час нормативного реформування інституту оплати праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ведерніков, Михайло, Леся Волянська-Савчук, Марія Зелена та Оксана Чернушкіна. "УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ КАДРОВОЮ ПОЛІТИКОЮ ПІДПРИЄМСТВА". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 3 (29 вересня 2022): 139–49. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2022-5-20.

Full text
Abstract:
У статті досліджується кадрова політика підприємства як найважливіший інструмент управління персоналом в умовах ринку. Визначено сутність поняття ефективна кадрова політика, яка спрямована на постановку цілей та розв’язання завдань визначеної стратегії розвитку підприємства в конкурентних умовах ринку. Кадрова політика підприємства повинна розроблятися на основі певної системи правил, процедур, традицій, які безпосередньо пов’язані з виконуванням процесів підбору кадрів, їх розстановки, використання, перепідготовки, стимулювання, мотивації, кар’єрного зростання тощо. Пропонована система управління кадровою політикою підприємства зумовлює необхідність економічного обґрунтування її ефективності. Зокрема, обґрунтуємо ефективність стимулювання продуктивності праці на основі вдосконалення систем оплати праці, нормування та тарифікації праці, управління трудовою мотивацією працівників, їх матеріального та морального заохочення на основі розподілу прибутку підприємства. З метою ефективного формування кадрової політики управління людськими ресурсами промислового підприємства запропоновано удосконалення системи підвищення ефективності управління кадровою політикою підприємства. Пропонована системи управління кадровою політикою підприємства зумовлює необхідність економічного обґрунтування її ефективності. Зокрема, обґрунтовано ефективність стимулювання продуктивності праці на основі вдосконалення систем оплати праці, нормування та тарифікації праці, управління трудовою мотивацією працівників, їх матеріального та морального заохочення на основі розподілу прибутку підприємства. Наведено методи, які найбільш ефективно впливають на підвищення кадрової політики, в основу розроблення критеріїв ефективної системи праці промислового підприємства були покладені державні законодавчі та нормативні регулятори заробітної плати, продуктивність праці, фінансові можливості підприємства, частка індивідуального трудового внеску кожного працівника у господарські результати підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

АВГУСТИН, Руслан, та Ірина ДЕМКІВ. "УПРАВЛІННЯ КАДРОВИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я". Development Service Industry Management, № 2 (30 травня 2024): 284–88. https://doi.org/10.31891/dsim-2024-6(45).

Full text
Abstract:
У статті досліджується проблематика сталого й ефективного функціонування та розвитку закладів охорони здоров’я. Вказано на те, що з огляду на спеціалізацію закладів охорони здоров’я у сфері надання споживчих послуг населенню тут критично важливим стає формування якісного кадрового, у тому числі інтелектуального, потенціалу. Відтак, попри якість самих послуг на перший план виходять питання управління підбором та розвитком персоналу закладів охорони здоров’я. На таких засадах метою статті визначено розвиток методико-прикладних положень управління кадровим потенціалом закладів охорони здоров’я. Розглянуто цілісний спектр проблематики, що стосується формування штату персоналу, оплати та стимулювання праці персоналу, руху персоналу, структурних характеристик забезпеченості та розвитку персоналу закладів охорони здоров’я. Зроблено висновки в частині підвищення ефективності на загал вдосконалення процесів управління персоналом суб’єктів цього виду діяльності. Визначено пріоритетні напрями та засоби розвитку кадрового потенціалу закладів охорони здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шитікова, Л. В., Л. С. Кутідзе та О. С. Змикало. "ПЕРСПЕКТИВНИЙ РОЗВИТОК НАПРЯМІВ СТАБІЛІЗАЦІЇ РИНКУ ПРАЦІ ПІД ЧАС ВІЙНИ НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ ЗАЙНЯТОСТІ ПРАЦЕЗДАТНОГО НАСЕЛЕННЯ". Управління змінами та інновації, № 8 (20 грудня 2023): 55–59. http://dx.doi.org/10.32782/cmi/2023-8-9.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням стабілізації ринку праці в Україні під час воєнних дій. Доведено, що повномасштабні активні бойові дії, які на даний час проводяться на території України, приводять до втрати доходів працездатного населення, оскільки діяльність підприємств вимушено припиняється або призупиняється на тимчасово окупованих територіях або територіях, де відбуваються активні військові дії, зовсім невелика кількість суб’єктів працюють у гібридному форматі; деякі мають змогу працювати в режимі оффлайн. Також війна негативно впливає на трудовий потенціал країни, порушує функціонування ринку робочої сили, провокує підвищення рівня невизначеності. Суттєвим наслідком ускладнення кількісної оцінки сучасного безробіття є дозвіл на відтермінування подання звітної інформації для внутрішньо переміщених осіб та роботодавців. З’ясовано, що причинами зростання рівня зареєстрованого безробіття є активна міграція українців за кордон, зменшення підконтрольних українській владі територій, мобілізація. На основі звітів Державного центру зайнятості проведено аналіз сучасної ситуації на ринку праці. Досліджено показники чисельності зареєстрованих безробітних, працевлаштованого населення, динаміки конкуренції на 1 вакансію, кількості вакансій та безробітних за регіонами та видами економічної діяльності. Визначено сучасні тенденції, що спостерігаються на ринку праці, а саме дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, низький рівень оплати праці, висока конкуренція. З’ясовано, що причинами, чому люди відмовляються від послуг державного центру зайнятості, є наявність громадських робіт, які мають мінімальну оплату та високу ймовірність направлення, в той же час при відмові від пропонованої роботи може бути зняття з обліку зареєстрованого безробітного. В статті основі згрупованих даних визначені негативні тенденції впливу на ринок праці та запропоновано механізми регулювання в Україні негативних тенденцій на ринку праці задля його стабілізації, серед яких впровадження загальнодержавної політики, що ґрунтується на принципах стимулювання та підтримки малого і середнього бізнесу, правильно організована дистанційна робота з гнучким графіком, вдосконалення системи мотивації співробітників під час війни тощо. Запропоновані напрями роботи мають довгостроковий характер, тому механізми їх реалізації потрібно запроваджувати як на державному та регіональному рівнях, так і на рівні конкретних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Теліченко, А. В. "ЮРИДИЧНІ ГАРАНТІЇ ПРАВА НА ПРАЦЮ ТА ЇХ РОЛЬ У ДОСЯГНЕННІ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ". Збірник наукових праць ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Право", № 41 (2025): 340–48. https://doi.org/10.34142/23121661.2025.41.37.

Full text
Abstract:
Військова агресія та запровадження воєнного стану в Україні спричинили значні виклики, зокрема щодо забезпечення права на працю та реалізації Цілей сталого розвитку. В умовах кризи і нестабільності потреба у створенні правових механізмів, що гарантують збереження трудових прав, стає надзвичайно актуальною. Досліджуючи юридичні гарантії права на працю автор звертає увагу на їх комплексний характер, що сприяє балансуванню інтересів працівників і роботодавців, збереженню трудового потен- ціалу та стабілізації соціально-економічної ситуації. Збільшення нестабільності на ринку праці вимагає адаптації законодавства до умов війни. В статті приділяється увага аналізу нормативно-правових актів, що регулюють трудові правовідносини у період воєнного стану, включаючи Закони України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин». Ці закони забезпечують певну гнучкість у трудових відносинах, вводячи тимчасові зміни у порядок регулювання робочого часу, оплати праці, можливість призупинення дії трудового договору, а також зміни в механізмах соціального захисту працівників, зокрема через підвищення рівня державної підтримки та соціальних виплат. У контексті реалізації Цілей сталого розвитку важливим аспектом є забезпечення гідної праці та соціальної стійкості, що дозволяє зберегти робочі місця навіть у часи економічних труднощів. Розгляд соціальної стійкості в умовах воєнного стану дозволяє оцінити, як правові гарантії сприяють підтримці економічного зростання через стимулювання зайнятості, розширення державних і приватних ініціатив у сфері трудових відносин, посилення соціального діалогу та адаптації правових механізмів до нових реалій. Автор обґрунтовує необхідність удосконалення трудового законодавства для зміцнення системи захисту працівників і адаптації до умов воєнного стану. Це включає в себе розширення можливостей для гнучкої організації праці та підтримки уразливих груп, зокрема через розвиток системи державних гарантій. Результати дослідження спрямовані на вдосконалення законодавчого забезпечення трудових правовідносин в Україні відповідно до міжнародних стандартів та принципів сталого розвитку, що дозволяє створити більш адаптивну і стійку систему в умовах кризи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ЛУК’ЯНОВА, Валентина, Валентина ПОЛОЗОВА, Роман МАЛІЦЬКИЙ та Максим ХЛІВНЕНКО. "ДІАГНОСТИКА ПІДСИСТЕМИ МАТЕРІАЛЬНОГО СТИМУЛЮВАННЯНАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ". Herald of Khmelnytskyi National University. Economic sciences 340, № 2 (2025): 109–14. https://doi.org/10.31891/2307-5740-2025-340-17.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретико-прикладні аспекти матеріального стимулювання працівників на різних групах підприємств України (залежно від кількості зайнятих працівників). Основний акцент зроблено на діагностику таких складових як витрати на персонал і витрати на оплату праці у контексті змін обсягу реалізації продукції (товарів, послуг). Виявлено, що протягом 2015-2023 років спостерігалось стійке зростання величини обсягу реалізації продукції, витрат на персонал і на оплату праці (у розрахунку на 1 найманого працівника) для усіх виділених груп підприємств. Однак, величина обсягу реалізації продукції на 1 найманого працівника є найвищою для мікропідприємств (кількість зайнятих до 9 осіб), а величина витрат на персонал і витрат на оплату праці – найбільша н великих підприємствах (кількість зайнятих 250 осіб і більше). Спостерігалось більш прискорене зростання витрат на оплату праці порівняно з витратами на персонал, що пояснюється різною величиною сум відрахувань на соціальні заходи для окремих груп підприємств (найбільший середній рівень відрахувань для мікропідприємств). Протягом досліджуваного періоду наявне перевищення індексів зростання заробітної плати над індексами продуктивності праці для усіх груп підприємств (за незначної кількості точкових винятків, найперше у 2016 році). Розрив у зростанні обсягів реалізації продукції і витрат на оплату праці збільшується для середніх і великих підприємств (кількість зайнятих 50 осіб і більше). Найбільше відставання спостерігаємо для великих підприємств поряд із найбільшими значеннями витрат на персонал і на оплату праці, зокрема. Це дозволяє зробити висновок про наявну і зростаючу значимість нематеріальних стимулів для малих і мікропідприємств. Системи мотивації найманих працівників потребують постійної уваги і вдосконалення як у контексті дієвості матеріальних, так і нематеріальних стимулів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шепель, Інеса. "КАДРОВА РЕФОРМА ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ У КОНТЕКСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ ДОХОДІВ: ВИКЛИКИ, ПЕРСПЕКТИВИ ТА СВІТОВИЙ ДОСВІД". Via Economica, № 8 (21 лютого 2025): 118–25. https://doi.org/10.32782/2786-8559/2025-8-18.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто кадрову реформу Державної податкової служби України в контексті реалізації Національної стратегії доходів. Проведено аналіз ефективності діяльності ДПС, зокрема оцінено результати її роботи, рівень цифровізації процесів та вплив кадрових змін на податкове адміністрування. Досліджено динаміку чисельності працівників, рівень заповнення вакансій та основні проблеми кадрового забезпечення, серед яких перевантаженість персоналу, низька мотивація та необхідність підвищення професійної компетентності. Здійснено аналіз показників фінансування податкової та митної служб України у 2018–2023 роках, зокрема співвідношення операційних витрат, заробітних плат та капітальних видатків. Визначено, що скорочення фінансування та недостатній рівень зарплат негативно позначаються на ефективності роботи фіскальних органів та їхній інституційній спроможності. Розглянуто вплив дефіциту кадрів на функціонування ДПС, підкреслено значення комплексного підходу до модернізації відомства та забезпечення його ресурсами для виконання функцій відповідно до міжнародних стандартів. Окреслено основні напрями реформування ДПС, зокрема вдосконалення кадрової політики через підвищення рівня оплати праці, запровадження сучасних систем оцінювання ефективності персоналу (KPI), посилення цифровізації перевірок та розширення міжнародного співробітництва у сфері податкового адміністрування. Проаналізовано міжнародний досвід кадрового управління у податкових службах США, ЄС та Великої Британії. Зокрема, розглянуто підходи до навчання працівників, використання автоматизованих систем контролю та механізми стимулювання персоналу. Запропоновано адаптацію найкращих світових практик для підвищення ефективності податкової служби України, що сприятиме забезпеченню стабільних бюджетних надходжень, мінімізації корупційних ризиків та формуванню довіри платників податків. Особливу увагу приділено необхідності формування прозорої системи підбору кадрів, створення мотиваційних програм для залучення молодих спеціалістів та реалізації системи безперервного навчання працівників. Впровадження комплексних змін у сфері управління персоналом ДПС є ключовим фактором у розбудові сучасної та ефективної податкової системи України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Galushchak, I. Ye. "РОЗРАХУНКИ З ОПЛАТИ ПРАЦІ З ОРГАНАМИ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ У ЗВІТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА". Actual problems of regional economy development 2, № 15 (2019): 46–52. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.15.46-52.

Full text
Abstract:
Метою даної статті є розглянути загальні правила та тенденції правового регулювання здійснення розрахунків з оплати праці з органами соціального страхування у звітності підприємства; особливості відображення розрахунків за виплатами працівникам у звітності підприємства; окреслити основні напрямки вдосконалення здійснення розрахунків з оплати праці з органами соціального страхування.У статті розглянуто особливості здійснення розрахунків з оплати праці з органами соціального страхування у звітності підприємства. Зазначено проблеми, які виникають при веденні обліку праці, нарахуванні та виплати заробітної плати. Окреслено основні напрямки вдосконалення при здійснення розрахунків з оплати праці з органами соціального страхування. Наведено відображення розрахунків за виплатами працівникам у звітності підприємства. Здійснено відображення у фінансовій звітності стану розрахунків по операціях з оплати праці. Дані про розрахунки за виплатами працівникам відображаються у фінансовій, статистичній, податковій та спеціальній звітності. Досліджено законодавчо-нормативне регулювання обліку та аналізу оплати праці і розрахунків з органами соціального страхування. Основним документом, який визначає економічні та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах, на підставі трудового договору з підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та господарювання, а також з окремими громадянами та сфери державного і договірного регулювання оплати праці є Закон України “Про оплату праці”. Він спрямований на забезпечення відтворювальної та стимулюючої функцій заробітної плати. Визначено, що основними формами оплати праці є відрядна та погодинна, а системи соціального страхування поділяються на добровільне та обов’язкове соціальне страхування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кірдіна, О. Г., та М. О. Міхіенко. "УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЗАРОБІТНОЮ ПЛАТОЮ НА ПІДПРИЄМСТВАХ". Вісник економіки транспорту і промисловості, № 87 (31 жовтня 2024): 59–66. https://doi.org/10.18664/btie.87.322725.

Full text
Abstract:
Заробітна плата виступає одним з основних елементів витрат підприємства, який суттєво впливає на формування його економічних і фінансових показників, а з іншого боку є матеріальним інструментом системи стимулювання працівників до якісного та сумлінного виконання їх обов’язків. Вибір форми та системи оплати праці повністю покладено на суб’єктів господарювання. Останнім часом дедалі частіше постають питання щодо ефективності традиційних форм оплати праці, які застосовуються на українських підприємствах, у порівнянні з міжнародними системами та формами оплати праці. Впровадження нетрадиційних міжнародних форм оплати праці на українських підприємствах, окрім врахування питання щодо законодавчої легалізації їх застосування, є доволі складним і тривалим у часі процесом, оскільки зі змінами системи та форми оплати праці, недостатньою внутрішньою інтеграцією та зростаючими очікуваннями працівників ефективно керувати нарахуванням заробітної плати стає дедалі складніше. Отже, удосконалення системи управління, нарахування та обліку заробітної плати є невід’ємною частиною ведення будь-якого бізнесу, у якому працюють працівники.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мельник, Я. "Оплата праці: правовий аспект". Юридичний вісник, № 6 (17 лютого 2021): 303–8. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i6.2060.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено теоретичні погляди на сутність оплати праці як правової категорії, на підставі чого зроблені відповідні висновки. Зазначено, що, незважаючи на існування чималої кількості теоретичних і емпіричних напра-цювань науковців у сфері оплати праці, не всі аспекти зазначеної проблематики розроблені повною мірою. Зокрема, реалії сьогодення потребують поглибленого вивчення й уточнення сутності оплати праці як правової категорії з урахуванням її специфіки в різних галузях, оскільки економічні процеси, які нині відбуваються в країні, докорінно змінюють теоретичні погляди на сутність оплати праці як правової категорії.
 Зроблено висновок, що як правова категорія оплата праці розкриває конкретні права й обов'язки учасників трудових правовідносин із приводу оплати праці, виступає однією з істотних умов трудового договору. Вона є інститутом галузі трудового права, являючи собою систему юридичних норм, що регулюють відносини у сфері організації оплати праці. Звернено увагу на терміни «оплата праці» й «заробітна плата», зокрема, зроблено висновок щодо їх чіткого визначення, розмежування й наповнення конкретним змістом.
 У підсумку зазначено, що оплата праці є одним із важливих складників організації діяльності будь-якого підприємства, оскільки від оптимальної системи оплати праці залежить не лише життєвий рівень працівників, а й результати господарської діяльності підприємства загалом. Природа оплати праці багатогранна, оскільки для роботодавця вона виступає витратами виробництва, які зазвичай він намагається мінімізувати, а для працівника - доходом, і він, відповідно, намагається її максимізувати, домовляючись про доволі високий рівень оплати праці. Тому правильна організація оплати праці, дотримання справедливих пропорцій, співвідношень, обліку розмірів заробітної плати з умовами й результатами праці слугують могутнім чинником стимулювання продуктивності праці, зацікавленості працівника в підвищенні результативності й якості роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Вдосконалення оплати та стимулювання праці"

1

Кобилінський, О. Ю. "Удосконалення оплати та стимулювання праці на підприємстві (на прикладі ТОВ «Телекарт-Прилад»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Kobylinsky.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглянуто сутність оплати праці, основні положення стимулювання праці на підприємстві, напрями вдосконалення оплати та стимулювання праці. Наведена загальна характеристика підприємства ТОВ «Телекарт-Прилад», виконано аналіз фінансово-економічного стану підприємства, проведено аналіз ефективності оплати праці на підприємстві ТОВ «Телекарт-Прилад». Запропоновано вдосконалити систему оплати праці за рахунок впровадження побічно-відрядної системи оплати праці для допоміжних та обслуговуючих робітників та запровадити на підприємстві систему стимулювання праці.<br>The essence of payment of work, the basic provisions of stimulation of work at the enterprise, directions of improvement of payment and stimulation of work are considered in work. The general characteristics of the enterprise "Telecard-Prylad" are given, the analysis of financial and economic condition of the enterprise is carried out, the analysis of efficiency of payment at the enterprise "Telecard- Prylad" is carried out. It is proposed to improve the system of remuneration through the introduction of parttime system of remuneration for support and service workers and to introduce a system of labor incentives at the enterprise.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Червяцова, О. В. "Сучасні прогресивні системи оплати праці й стимулювання продуктивності праці". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43620.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвитку основним засобом, який формує зацікавленість працівників у високопродуктивній праці, а також сприяє поліпшенню кінцевих результатів діяльності, є оплата праці. Вона відображає кількість і якість витраченої працівником праці. Таку залежність забезпечує система оплати праці. На промисловому підприємстві вона має велике соціально-економічне значення – від неї залежать не лише результати праці, а й добробут і соціальний статус працівників, моральний клімат у колективі. Застосування неефективної або несправедливої системи оплати призводить до зниження продуктивності праці, якості продукції, порушень трудової дисципліни, виникнення соціально-трудових конфліктів між працівниками і роботодавцем, що негативно відображається на кінцевих результатах діяльності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Плахотнюк, М. С. "Напрями вдосконалення обліку розрахунків з оплати праці". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10920.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Рябущенко, В. "Стимулювання ефективної праці на підприємстві та напрями його вдосконалення". Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48981.

Full text
Abstract:
Мотивація праці є одним із найважливіших показників, на які повинен звертати увагу будь-який підприємець. Для цього будуть корисними знання з психології роботи трудових колективів. Основна мета діяльності підприємця та працівника, як особистості, не завжди співпадають. Адже перший прагне до підвищення ефективності виробництва та продуктивності праці, до зростання прибутку та якості продукції, у свою чергу у другого є свої власні потреби. Проте, необхідно розумно суміщати ці дві незбіжні цілі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шахова, О. В. "Щодо необхідності вдосконалення процесу стимулювання праці в банках України в умовах фінансової кризи". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61603.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Несен, Л. М., В. В. Несен, Л. Н. Несен, В. В. Несен, L. M. Nesen та V. V. Nesen. "Інноваційні підходи до системи оплати праці в посередницьких організаціях". Thesis, ВНТУ, 2012. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/7685.

Full text
Abstract:
В статті розкриті передумови та представлені особливості застосування гнучких безтарифних систем оплати праці в посередницьких організаціях та збутових підрозділах.<br>В статье раскрыты предпосылки и представлены особенности применения гибких бестарифных систем оплаты труда в посреднических организациях и сбытовых подразделениях.<br>The article revealed the background and are tariff-free application features flexible pay systems in the intermediary organizations and marketing departments.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Єремчук, Г. О. "Особливості оплати праці на промислових підприємствах в кризових умовах господарювання". Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27416.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Грищенко, Ірина Володимирівна, Ирина Владимировна Грищенко, Iryna Volodymyrivna Hryshchenko, А. Д. Дробницький та К. С. Тарасенко. "Удосконалення системи матеріального стимулювання на сучасному підприємстві". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47874.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано авторське визначення поняття заробітна плата. Окрему увагу приділено удосконаленню системи оплати праці співробітників ПВКП «НК», яка на відміну від існуючої базується на системі бонусів, пов’язує реальні результати праці з винагородою та є економічно ефективною.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Томаєв, Г. Е. "Вдосконалення механізмів управління трудовими ресурсами підприємства". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87215.

Full text
Abstract:
Метою кваліфікаційної роботи магістра є оцінка ефективності використання трудових ресурсів на підприємстві. Предметом дослідження кваліфікаційної роботи магістра є використання трудових ресурсів і формування фонду оплати праці на підприємстві. У першому розділі кваліфікаційної роботи магістра «Економічна сутність трудових ресурсів» розкрита структура, функції, забезпечення трудовими ресурсами підприємства та розкриті основи продуктивності праці, формування та використання фонду оплати праці. У другому розділі кваліфікаційної роботи магістра «Аналіз ефективності використання трудових ресурсів на підприємстві» розглянуте поняття ефективності та її роль в аналізі використання трудових ресурсів на підприємстві також розглянуті поняття оплати праці та методи стимулювання і управління персоналом. У третьому розділі кваліфікаційної роботи магістра «Шляхи вирішення ефективного використання трудових ресурсів та фонду оплати праці на підприємстві» проведений аналіз чисельного складу працівників на підприємстві, аналіз продуктивності праці, аналіз використання трудових ресурсів на підприємстві та надана оцінка ефективності використання фонду робочого часу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бендус, І. М. "Удосконалення стимулювання праці працівників підприємства з метою підвищення її ефективності". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12555.

Full text
Abstract:
Розглянута соціально-економічна сутність стимулювання праці працівників. З’ясовані основні види стимулювання праці працівників підприємства. Охарактеризовані методи оцінки ефективності стимулювання праці працівників підприємства. Проведений аналіз трудового потенціалу підприємства, а також аналіз системи стимулювання праці працівників підприємства. Здійснена оцінка рівня задоволеності працівниками підприємства системою стимулювання праці. На науковому рівні обґрунтувані можливості використання зарубіжного досвіду стимулювання праці персоналу на підприємстві. Розроблені конкретні рекомендації щодо оптимізації системи стимулювання праці працівників підприємства. Визначена ефективність розроблених заходів щодо підвищення ефективності стимулювання праці працівників підприємства.<br>The socio-economic essence of stimulating the work of employees is considered. The main types of incentives for employees of the enterprise are clarified. Methods for assessing the effectiveness of incentives for employees of the enterprise are described. The analysis of labor potential of the enterprise, and also the analysis of system of stimulation of work of employees of the enterprise is carried out. An assessment of the level of satisfaction of employees with the system of labor incentives. At the scientific level, the possibilities of using foreign experience in stimulating the work of staff at the enterprise are substantiated. Specific recommendations for optimizing the system of incentives for employees of the enterprise have been developed. The efficiency of the developed measures on increase of efficiency of stimulation of work of employees of the enterprise is defined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Вдосконалення оплати та стимулювання праці"

1

Фурса, Світлана Ярославівна, та Євген Іванович Фурса. "2.4. Медіація". У Серія «Процесуальні науки». Видавництво "Алерта", 2022. http://dx.doi.org/10.59835/978-617-566-730-9-2-4.

Full text
Abstract:
У науковій роботі проведено аналіз Закону України «Про медіацію», внесено пропозиції щодо його вдосконалення.Закон України «Про медіацію», як і будь-який інший нормативний акт, спрямований на регулювання суспільних відносин, має визнати, щоповинна мати конкретні межі дії як щодо обсягу, так і кола осіб, прав і обов’язків, на які вона повинна впливати та на вирішення яких вона спрямована.Питання щодо сфери застосування Закону України «Про медіацію», зокрема, не лише для вирішення будь-яких конфліктів (суперечки), а й для запобігання їх виникненню аналізуються. Проте автори наголошують на тому, що конфлікти не можна ототожнювати зі спорами, і доводять, що в окремих категоріях конфліктів не можна проводити медіацію, а для розв’язання окремих конфліктів можна використовувати спеціальні умови та способи їх вирішення.У зв’язку з цим автори запропонували внести зміни до статей 2, 17 Закону. Ця пропозиція роз’яснить, що існують загальні правила медіації, а закон може передбачати спеціальні правила медіації. Також автори з’ясували, виходячи з аналізу ч. 2 ст. 3 Закону медіація може проводитись:– та під час розгляду справи судом, у зв’язку з доповненням ст. 49 ЦПК України та такими положеннями: «7. Сторони можуть примиритися, в тому числі шляхом медіації, на будь-якій стадії процесу тощо;– до моменту виконання судового рішення, оскільки сторонам не заборонено проводити медіацію після судового рішення.Акцентовано увагу на необхідності своєчасного вирішення конфліктів у межах врегулювання медіації. Також приділяється увага не лише юридичному, а й психологічному аспекту медіації. Досліджуються питання самої процедури, процедури медіації, методології, тарифної політики оплати праці медіаторів та необхідності врегулювання цих питань у Законі.Велика увага приділяється підготовці медіаторів до професійної діяльності із зазначенням окремих напрямків. Таким чином, постає питання щодо можливості та доцільності наділення нотаріуса функцією медіаторів та можливості Нотаріальної палати України готувати медіаторів тощо. Це аналіз вимог, яким має відповідати медіатор як за освітою, так і за складом характеру.З метою вдосконалення цього Закону авторами внесено низку пропозицій та сформульовано редакції відповідних норм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!