Academic literature on the topic 'Видатки на національну оборону'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Видатки на національну оборону.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Видатки на національну оборону"

1

Касьяненко, Л. М., та І. В. Вовкочин. "ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ВИДАТКАМИ БЮДЖЕТУ НА СЕКТОР БЕЗПЕКИ ТА ОБОРОНИ". Ірпінський юридичний часопис, № 1(5) (7 вересня 2021): 89–96. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154.1(5).2021.89-96.

Full text
Abstract:
У статті доведено, що видатки бюджету на сектор безпеки та оборони є вагомою складовою фінансової системи України; розглянуто особливості державного контролю за видатками бюджету на досліджуваний сектор; запропоновано відповідні шляхи удосконалення фінансового законодавства, зокрема в частині забезпечення прозорості основних напрямів видатків бюджету, спрямованих на національну безпеку і оборону, розробки комплексу законодавчих та нормативних заходів щодо контролю за використанням коштів Державного бюджету України, що виділяються на потреби національної безпеки та оборони, а також запровадження дієвого механізму здійснення контролю за видатками бюджету та проведення розслідувань діяльності сектору безпеки і оборони.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Sidelnykova, L. P., та S. О. Rudyk. "БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ УКРАЇНИ". Actual problems of regional economy development 2, № 17 (2021): 56–67. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.17.56-67.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на дослідження особливостей бюджетної політики фінансового забезпечення обороноздатності України протягом 2011-2020 років. Доведено, що внаслідок перманентної недофінансованості, боєздатність української армії на початку російської агресії була зниженою. Встановлено, що негативна тенденція щодо недостатнього фінансування оборонних заходів зберігається і сьогодні, не дозволяючи Україні досягти необхідного рівня захищеності держави, тому питання ефективного формування та використання видатків державного бюджету на оборону не втрачають актуальності.
 Метою статті є здійснення моніторингу сучасних реалій фінансування сектору оборони і визначення напрямів оптимізації фінансового забезпечення обороноздатності України в умовах посилення гібридних викликів.
 Специфіка наукових завдань, що становлять предмет дослідження, вимагала використання комплексу спеціальних методів, застосування яких допомогло визначити тенденції фінансування оборонних видатків і виявити реальні та потенційні загрози і проблеми фінансового забезпечення обороноздатності України. Рівень забезпечення потреб держави щодо фінансування національної оборони охарактеризовано за трьома напрямами: видатки на оборону за функціональною класифікацією видатків; бюджетні програми Міністерства оборони України за програмною класифікацією; грошове забезпечення військовослужбовців за економічною класифікацією видатків бюджету.
 В результаті дослідження доведено, що ключовим аспектом бюджетної політики України щодо фінансового забезпечення її обороноздатності є ефективне формування та використання коштів державного бюджету на фінансування Збройних Сил України. В умовах посилення гібридних викликів оборонний бюджет нашої держави має поступово зростати, передбачаючи модернізацію Збройних Сил України шляхом закупівлі озброєння і військової техніки; перехід сектору безпеки і оборони на стандарти НАТО; побудову професійної армії як комплексного процесу, в якому комплектування ЗСУ за контрактом є лише одним з елементів; підвищення рівня грошово-матеріального забезпечення та соціального захисту військовослужбовців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Недільська, Л. В., Н. О. Куровська та О. О. Капінус. "КЛЮЧОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ОБІГУ ВІЙСЬКОВИХ ОБЛІГАЦІЙ В УКРАЇНІ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 1 (16) (27 січня 2025): 288–93. https://doi.org/10.32782/dees.16-44.

Full text
Abstract:
Військові облігації слугують важливим інструментом залучення фінансових ресурсів у національну безпеку й оборону країни. У статті аргументовано доцільність застосування військових облігацій для поповнення державного бюджету з метою фінансування оборонних потреб під час воєнного стану. Встановлено загальні тенденції ключових показників бюджету України у 2019-2024 рр., що відображають проблему значного зростання видатків держави на оборону та безпеку, які генерують суттєвий бюджетний дефіцит. Обґрунтовано існування тісного опосередкованого зв’язку між обсягами випуску облігацій та обсягами ВВП, імпорту, видатками бюджету та державним боргом. Зазначено, що особливостями обігу військових облігацій в Україні стали: екстреність випуску, висока ліквідність, привабливі умови капіталовкладень, націленість на внутрішніх і зовнішніх інвесторів, недостатній попит серед населення через низьку фінансову грамотність та недостатній досвід адміністрування таких цінних паперів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Радіонов, Ю. Д. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ВИДАТКІВ БЮДЖЕТУ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ". Підприємництво і торгівля, № 29 (16 квітня 2021): 53–60. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-29-09.

Full text
Abstract:
Діюча система управління бюджетними видатками є недосконалою та не відповідає сучасним запитам суспільства щодо підвищення рівня життя та добробуту населення. Водночас, в умовах економічних перетворень, першочерговим завданням залишається забезпечення зростання національної економіки, нарощування обсягів виробництва, ВВП, завершення бюджетної децентралізації, впровадження енергоощадливих технологій тощо. В цій ситуації актуальним залишається питання ефективного управління та використання бюджетних видатків. Автором розроблено практичні рекомендації з оптимізації структури видатків бюджету, підвищення їх ефективності для забезпечення сталої динаміки соціально-економічного розвитку країни. Розкрито економічну сутність видатків бюджету, економічні складові їх формування, класифікацію за ознакою головного розпорядника коштів, бюджетними програмами, функціональним призначенням. Дано загальну характеристику видатків зведеного бюджету за 2016-2020 роки за функціональною класифікацією. Проведений аналіз засвідчив, що стабільно високими темпами зростають видатки на економічну діяльність, а також видатки на охорону здоров’я та оборону країни у зв’язку з подіями на сході країни. Проте, на охорону навколишнього середовища та житлово-комунальне господартсво у 2020 році виділено майже на 7,0 відсотків менше (по кожній галузі) ніж у попередньому 2019 році, що є свідченням недостатньої уваги з боку уряду до цих питань. Наголошено, що структура бюджетних видатків змінюється в залежності від їх ролі в економіці, нарощуванні економічного потенціалу країни, обсягу завдань, які постають перед країною на відповідному етапі її суспільного розвитку. Враховуючи міжнародний досвід країн з ринковою та трансформаційною економікою, запропоновано практичні заходи щодо підвищення ефективності видатків бюджету, оптимізації їх структури. Це дасть можливість проводити виважену фінансово-бюджетну політику, підвищувати кількісні та якісні показникм соціально-економічного розвитку країни, рівень добробуту населення, забезпечувати стійкість фінансової системи, стабільність суспільного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Вигівський, Дмитро Миколайович. "Тенденції формування оборонних видатків країн НАТО". Економіка, управління та адміністрування, № 1(107) (12 квітня 2024): 55–60. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2024-1(107)-55-60.

Full text
Abstract:
Світова безпека напряму залежить від оборонних витрат. Північноатлантичний альянс (НАТО) формує систему колективної безпеки, але при цьому не має власних збройних сил. У статті досліджено базові принципи функціонування НАТО (непрямі внески – видатки країн-членів Альянсу, які становлять найбільш значну частину фінансування; прямі внески для підтримки бюджетів і фінансування розвитку спроможності та виконання програм, які дозволяють Альянсу працювати над досягненням його цілей і пріоритетів; внески до бюджетів НАТО відповідно до узгодженого ключа розподілу, який базується на їхньому валовому національному доході). Встановлено, що цільовим показником щодо суми внеску до оборонного бюджету Альянсу є 2 % ВВП країни-члена НАТО. Аналіз видатків на оборону переважної більшості членів Альянсу показав їх значний ріст, однак відповідно до рівня досягнення цільового показника їх можна розподілити на такі групи: ті, хто вже досяг 2 % ВВП або практично досяг цього рівня; ті, хто швидкими темпами йде до цільового показника і передбачає його досягнення у найближчому майбутньому; ті, хто планує у довготривалій перспективі досягти цільового рівня оборонних видатків, але наразі має показник нижче 1,5 %. Незадоволеність Сполучених Штатів Америки, як тієї країни, яка найбільше фінансує НАТО протягом багатьох років, динамікою досягнення цільового показника іншими країнами-членами зумовлює ряд проблем та суперечок, зокрема щодо виходу з Альянсу тієї чи іншої країни або ж гіпотетичного припинення його функціонування в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Volkov, Evgeniy, та Anatolii Loishyn. "Фінансування Міністерства оборони України як фактор впливу на систему ресурсного забезпечення потреб оборони". Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 11, № 2 (2021): 198–208. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2021.11.2.17.

Full text
Abstract:
Результати дослідження викликають цікавість у науковців та управлінців, які обіймаються проблематикою всебічного забезпечення потреб оборони України. В умовах збройної агресії Російської Федерації на сході України та тимчасової анексії АР Крим забезпечення нагальних потреб оборони України є найвищим пріоритетом державної політики. Інтеграція України у Європейський простір та намагання набути довгоочікуваного членства в НАТО потребує перегляду та удосконалення механізмів забезпечення національної безпеки України, у тому числі, ресурсного забезпечення. Ключовим питанням статті є здійснення аналізу динаміки видатків з державного бюджету на потреби Міністерства оборони України в умовах триваючої агресії з боку РФ та напрями їх використання. Невід’ємним аспектом в процесі вивчення даної тематики став аналіз витрат на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів, обладнання та динаміки обсягів видатків на утримання Збройних Сил України. Наведено динаміку показників номінального ВВП до потреби оборонних видатків. Запропоновані мінімальні кроки для удосконалення існуючого механізму фінансового забезпечення потреб оборонного, оборонно-промислового комплексу, створення ефективної системи управління в кризовий період. Проведений у статті аналіз дозволив ідентифікувати наявні прогалини бюджетного процесу, що проявляються за рахунок нестабільно орієнтовних показників видатків, мінливості затверджених планів асигнувань, до яких вносяться постійні зміни. Підтверджена необхідність у розподілі видатків на потреби відповідно до найкращих світових практик. Ключовим питанням у контексті проблематики дослідження виділено тривалу економічну та політичну кризу та наявність тривалої боротьби з корупцією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ХРИСТЕНКО, Ольга. "ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАШКІЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ". Human Studies Series of Pedagogy, № 50 (10 червня 2024): 90–96. http://dx.doi.org/10.24919/2413-2039.18/50.12.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті проаналізовано виховний потенціал та методику військово-патріотичного виховання старшокласників у позашкільному середовищі на прикладі діяльності української національної дитячо-юнацької скаутської організації «Пласт» (далі – «Пласт»). Обґрунтовано, що система виховання в «Пласті» базується на засадах християнської етики та національних інтересів України, що відповідає завданням військово-патріотичного виховання старшокласників, здатних морально, фізично, психологічно й практично захищати Батьківщину. З’ясовано, що завдяки формуванню моральної свідомості юнацтва засобами християнської етики, «Пласт» сприяє тому, що молоді люди є мотивованими до оборони України, оскільки захист рідної землі є не лише громадянським, але й моральним обов’язком людини. Доведено, що тематичні зустрічі, свята та інші форми виховної роботи з дітьми та молоддю у «Пласті» передбачають вивчення історії України, відзначення знаменних історичних подій (День Соборності, День Незалежності, річниця бою під Крутами та ін.), а також вшанування пам’яті видатних діячів українського минулого, що забезпечує формування в особистості історичного світогляду, національної свідомості, поваги до історії рідного народу, мотивації продовжувати героїчні традиції української нації та готуватися до захисту Батьківщини. Обґрунтовано, що ефективним з педагогічної позиції є виховання учнівської молоді на прикладах життя і діяльності низки пластунів, які захищали Україну в роки російсько-української війни, що триває, і стали Героями України ХХІ сторіччя. Підсумовано, що єдність морально-духовного, національно-патріотичного та фізичного напрямків виховання учнівської молоді в позашкільному середовищі української національної дитячо-юнацької скаутської організації «Пласт» відповідає завданням військово-патріотичного виховання старшокласників в Україні в сучасних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сизов, А. І., В. В. Пахольчук та О. А. Коваль. "АНАЛІЗ ВИДАТКІВ НА ОБОРОНУ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ДЕРЖАВ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 1(01) / (29 серпня 2022): 80–86. http://dx.doi.org/10.32782/dees.1-13.

Full text
Abstract:
В статті побудовано векторну авторегресійну модель видатків європейських держав, що дозволило дослідити вплив шоків з боку системно значимих країн на показники видатків сусідніх держав. В якості факторів, які враховували у процесі дослідження було обрано відсоток державних видатків, спрямованих на оборону для держав, які входять до складу Європейського союзу, а також інших європейських держав. У процесі дослідження було встановлено, що перед початком збройних конфліктів багато держав значно збільшували видатки, але держави, які входять у блоки їх зменшували та не розраховували на виникнення збройних конфліктів у європейському регіоні. Доведено, що значна частина варіативності зміни у видатках обумовлюється зовнішніми факторами. Найбільш стабільні до зовнішніх впливів держави, які входять у економічні та політичні блоки. Нами також було розглянуто держави східної Європи та зроблено висновки про вплив видатків сусідніх держав у якості екзогенних факторів на ендогенні фактори.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Макарович, Вікторія, Ярослав Грищенко та Дмитро Вигівський. "Сучасні світові тенденції витрат на оборону". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 8 (4 червня 2025): 129–36. https://doi.org/10.58423/2786-6742/2025-8-129-136.

Full text
Abstract:
Останні роки ситуація безпеки та захисту у світі невпинно змінюється, а видатки на оборону мають щорічну тенденцію до зростання для багатьох країн, що зумовлено російською збройною агресією проти України та іншими військовими конфліктами у світі, які мають постійно наростаючий характер. В статті визначено причинно-наслідковий характер такої ситуації та похідного від неї прискореного функціонування секторів оборони країн світу, що відповідно зумовило їх диверсифікацію та розвиток економічної компоненти їх оборонної стратегії (пошук джерел військових витрат тощо). Автором проведено аналіз сучасних світових тенденцій з витрат на оборону, що дозволило охарактеризувати їх динаміку за останні п'ять років, визначити еволюцію обсягів таких витрат у провідних країнах світу, а також встановити можливі джерела фінансування оборонного сектору держави. Так, на прикладі програми “переозброєння” Європейського союзу, до останніх віднесено: позики державам-членам ЄС для інвестицій в оборону задля зменшення фрагментації та збільшення сумісність елементів оборонних секторів; участь у програмах політики згуртованості для збільшення витрат на оборону; мобілізацію приватного капіталу шляхом прискорення створення союзу заощаджень та інвестицій, і також через Європейський інвестиційний банк. Другий рік поспіль військові витрати зростали у всіх п'яти географічних регіонах світу, що відображає загострення геополітичної напруженості в усьому світі. У статті аргументовано, що країною з найбільшими військовими витратами у світі й досі залишається США, друге місце в цьому секторі також залишається за Китаєм. Встановлено, що останні два роки значного збільшення здобули оборонні бюджети таких країн як Німеччина, Індія, Великобританія, Саудівська Аравія, Україна, Франція, Японія, Південна Корея, Ізраїль, Польща, Італія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Грищенко, Ярослав Сергійович. "Напрями використання оборонних видатків альянсу AUKUS". Економіка, управління та адміністрування, № 1(107) (12 квітня 2024): 66–69. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2024-1(107)-66-69.

Full text
Abstract:
Військовий альянс AUKUS між Австралією, Великобританією та Сполученими Штатами Америки спрямований на поглиблення військової, промислової та інноваційної інтеграції, щоб зберегти технічну перевагу над такими конкурентами, як Китай, та захистити інтереси цих трьох держав у Тихому океані. Встановлено той факт, що дослідження сфери економіко-правого існування оборонного альянсу AUKUS останнім часом зацікавлює все більше і більше дослідників за напрямом оборонних видатків. Питання формування та використання оборонних видатків альянсу щороку набувають все більшої актуальності, виходячи з високої вартості партнерського проєкту, пошуку джерел його фінансування та складностей його реалізації. Ідентифіковано дві компоненти AUKUS: створення атомних підводних човнів зі звичайним озброєнням та розширення оборонних можливостей. Напрями співпраці країн-членів альянсу прискорюють і поглиблюють розвиток і забезпечення передових військових сил і засобів. Стратегічне узгодження національних оборонних стратегій учасників пакту, засноване на спільних цінностях, сприяє безпрецедентній співпраці в галузі передових технологій. У найближчий час партнери AUKUS мають зосередити свою увагу на мобілізації капіталу, зокрема з приватного сектору, для інвестування в технології та оборонну інфраструктуру, щоб задовольнити найбільш нагальні потреби військового альянсу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Видатки на національну оборону"

1

Кальник, М. А. "Бюджетне фінансування національної оборони: сучасний стан та пріоритети розвитку". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71026.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвитку досить гостро постала проблема ефективного використання коштів державного бюджету на Збройні сили України. Ефективність забезпечення потреб на оборону держави неможлива без якісного фінансового планування, що має включати в себе: правильне визначення потреб для даної сфери, своєчасне надання коштів до визначених законодавством органів, забезпечення планового, господарсько-доцільного та економно обгрунтованого витрачання отриманих коштів. Функціонування силових структур є принциповою основою реалізації політики національної безпеки. Серед комплексу проблем цієї сфери однією з найголовніших є проблема забезпечення належного рівня фінансування силових структур. Метою дипломної роботи є обґрунтування та вдосконалення фінансування видатків державного бюджету на національну оборону в Україні. Об’єктом дослідження є фінансове забезпечення національної оборони. Предметом дослідження є видатки з державного бюджету на оборону та механізм їхнього здійснення. Методологічний апарат дослідження складають: загальнонаукові методи дослідження (абстрагування; індукції та дедукції, метод аналізу і синтезу) та спеціальні економічні методи (структурного й динамічного аналізу, прогнозування, методи коефіцієнтів). Інформаційною базою дослідження є чинні законодавчі та нормативноправові акти України, статистичні матеріали Державного комітету статистики України, Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Рахункової палати України, Національного банку України, економічні звіти науково-дослідних центрів, статистичні щорічники, бюлетені, огляди міжнародних фінансових організацій, наукова, монографічна й періодична вітчизняна і зарубіжна література. Фінансування національної оборони наразі знаходиться на критично низькому рівні та є недостатнім для повноцінного використання потенціалу вітчизняного оборонно-промислового комплексу у забезпеченні потреб модернізації Збройних Сил України. В умовах військової агресії проти України ці видатки мають бути збільшені за всіма напрямами, і на поточні потреби армії, і на технічну модернізацію.<br>На современном этапе развития довольно остро стоит проблема эффективного использования средств государственного бюджета на Вооруженные силы Украины. Эффективность обеспечения потребностей на оборону государства невозможно без качественного финансового планирования, которое должно включать в себя: правильное определение потребностей для данной сферы, своевременное предоставление средств, определенных законодательством органам, обеспечение планового, хозяйственно-целесообразного и экономно-обоснованного расходования полученных средств. Функционирование силовых структур является принципиальной основой реализации политики национальной безопасности. Среди комплекса проблем этой сферы одной из главных является проблема обеспечения надлежащего уровня финансирования силовых структур. Целью дипломной работы является обоснование и совершенствование финансирования расходов государственного бюджета на национальную оборону в Украине. Объектом исследования является финансовое обеспечение национальной обороны. Предметом исследования является расходы из государственного бюджета на оборону и механизм их осуществления. Методологический аппарат исследования составляют: общенаучные методы исследования (абстрагирование; индукции и дедукции, метод анализа и синтеза) и специальные экономические методы (структурного и динамического анализа, прогнозирования, методы коэффициентов). Информационной базой исследования являются действующие законодательные и нормативно-правовые акты Украины, статистические материалы Государственного комитета статистики Украины, Министерства финансов Украины, Государственной казначейской службы Украины, Счетной палаты Украины, Национального банка Украины, экономические отчеты научно-исследовательских центров, статистические ежегодники, бюллетени, обзоры международных финансовых организаций, научная, монографическая и периодическая отечественная и зарубежная литература. Финансирование национальной обороны в настоящее время находится на критически низком уровне и является недостаточным для полноценного использования потенциала отечественного оборонно-промышленного комплекса в обеспечении потребностей модернизации Вооруженных Сил Украины. В условиях военной агрессии против Украины эти расходы должны быть увеличены по всем направлениям, и на текущие нужды армии, и на техническую модернизацию.<br>At the present stage of development, the problem of the effective use of state budget funds on the Armed Forces of Ukraine was quite acute. Effectiveness of providing state defense needs is impossible without qualitative financial planning, which should include: the correct definition of the needs for this sphere, the timely provision of funds to the bodies specified by the legislation, the provision of planned, economically feasible and economically sound spending of the funds received. The functioning of the security forces is a fundamental principle of the implementation of the national security policy. Among the complex of problems in this sphere, one of the most important is the problem of ensuring an adequate level of financing of security structures. The purpose of the thesis is to substantiate and improve the financing of the state budget expenditures for national defense in Ukraine. The object of the research is the financial provision of national defense. The subject of the study is the expenditures from the state budget for defense and the mechanism for their implementation. The methodological apparatus of the research consists of: general scientific methods of research (abstraction, induction and deduction, method of analysis and synthesis) and special economic methods (structural and dynamic analysis, forecasting, methods of coefficients). The information base of the research is the current legislation and normative acts of Ukraine, statistical materials of the State Statistics Committee of Ukraine, the Ministry of Finance of Ukraine, the State Treasury of Ukraine, the Accounting Chamber of Ukraine, the National Bank of Ukraine, economic reports of research centers, statistical annual reports, newsletters, reviews of international financial organizations, scientific, monographic and periodical domestic and foreign literature. The financing of national defense is currently at a critically low level and is not sufficient for the full use of the potential of the domestic defense-industrial complex to meet the needs of the modernization of the Armed Forces of Ukraine. In the context of military aggression against Ukraine, these expenditures should be increased in all areas, both for the current needs of the army and for technical modernization.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Видатки на національну оборону"

1

Ковальчук, Д. О. "Правове регулювання видатків бюджету на сектор безпеки і оборони в умовах воєнного стану". У «ЗАКАРПАТСЬКІ ПРАВОВІ ЧИТАННЯ. СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА ІНСТИТУЦІЙНА СПРОМОЖНІСТЬ В УМОВАХ ВІЙНИ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТИ». Liha-Pres, 2024. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-377-7-72.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!