Academic literature on the topic 'Висококваліфіковані спортсмени'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Висококваліфіковані спортсмени.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Висококваліфіковані спортсмени"

1

Пилипко, Ольга, та Аліна Пилипко. "Моделювання показників техніко-тактичної майстерності висококваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються в плаванні на дистанції 200 метрів способом батерфляй". Слобожанський науково-спортивний вісник 3, № 83 (2021): 13–18. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-3.002.

Full text
Abstract:
Мета: моделювання показників техніко-тактичної майстерності висококваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються в плаванні способом батерфляй на дистанції 200 метрів. Матеріал і методи: аналіз літературних джерел, відеозйомка, хронометрування, методи математичної статистики. Контингент досліджуваних склали спортсмени, які спеціалізуються на дистанції 200 метрів способом батерфляй. Рівень їхньої спортивної кваліфікації відповідав званням МСУ та МСУМК. Загальна кількість обстежуваних – 16 плавців. Результати: досліджена динаміка показників техніко-тактичних дій висококваліфікованих спортсменів під час подолання дистанції 200 метрів способом батерфляй, визначений взаємозв'язок між швидкістю, темпом, «кроком» циклу гребкових рухів та спортивним результатом, розроблені модельні характеристики найбільш значущих параметрів техніко-тактичної майстерності спортсменів високої кваліфікації, які спеціалізуються в плаванні способом батерфляй на дистанції 200 метрів. Висновки: довжина змагальної дистанції накладає відбиток на динаміку показників техніко-тактичної майстерності спортсменів високої кваліфікації, які спеціалізуються у плаванні способом батерфляй; результат на дистанції 200 метрів способом батерфляй знаходиться під переважним впливом параметрів швидкості на відрізках «45 – 50 м», «50 м – винирювання», «150 м – винирювання» та «185 – 195 м», темпу гребкових рухів на проміжках дистанції «145 – 150 м» і «165 – 175 м», «кроку» циклу гребкових рухів на ділянках «45 – 50 м» та «185 – 195 м»; визначення відповідності показників техніко-тактичних дій конкретно взятого спортсмена модельним характеристикам дозволяє передбачати напрямки корекції тренувального процесу з метою досягнення найвищих спортивних результатів. Ключові слова: висококваліфіковані плавці, батерфляй, 200 метрів, техніко-тактичні дії, динаміка, взаємозв'язок, модельні характеристики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шевець, Валентина. "Показники вегетативної дисфункції у спортсменів з ознаками перетренованості". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 1 (31 травня 2023): 53–57. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2023.1.53-57.

Full text
Abstract:
Резюме. У статті розглянуто показники вегетативної дисфункції та особливості вегетативної регуляції серцевого ритму в спортсменів. Мета. Аналіз науково-методичної літератури, опитування, методи діагностики. Методи. Вивчення показників вегетативної дисфункції та особливостей вегетативної регуляції серця у спортсменів. Результати. В ході дослідження були обстежені висококваліфіковані легкоатлети з використанням методики варіабельності серцевого ритму (ВСР), ортостатичної та кліностатичної проб та опитувальник за Вейном. Було вивчено основні часові, спектральні та показники варіабельності серцевого ритму, а також встановлено переважаючий тип вегетативної регуляції серцевої діяльності. Вивчення особливостей варіабельності серцевого ритму дає змогу оцінити стан механізмів регуляції фізіологічних функцій в організмі людини, а також загальної активності регуляторних механізмів, нейрогуморальної регуляції серця, співвідношення між симпатичною та парасимпатичною ланками вегетативної нервової системи. Досить важливим є і те, що отримані дані про функціональний стан спортсмена в подальшому можна використовувати для оцінювання тренувального процесу спортсмена і шляхів його оптимізації.
 Ключові слова: перетренованість, спортсмени-легкоатлети, вегетативна дисфункція, варіабельність серцевого ритму, нефункціональне перенапруження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Єзик, К. А., та В. Ю. Джим. "ОСОБЛИВОСТІ БІОМЕХАНІЧНОЇ СТРУКТУРИ РУХІВ ЖИМУ ШТАНГИ ЛЕЖАЧИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИМИ ПАУЕРЛІФТЕРАМИ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 4 (30 грудня 2024): 147–55. https://doi.org/10.26661/2663-5925-2024-4-20.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає у проведенні біомеханічної фазової структури рухів змагальної вправи жиму штанги лежачи на горизонтальній лаві висококваліфікованими пауерліфтерами. Дослідження проводилося у місті Харків у ДЮСШ № 9, де брали участь 12 висококваліфікованих спортсменів (9 МСУ та 3 МСУМК) вагової категорії до 105 та 120 кг. Для аналізу техніки жиму штанги лежачи на горизонтальній лаві була проведена відеозйомка виконання даної вправи висококваліфікованих спортсменів із різним навантаженням від максимуму. Відеозйомка проводилася відеокамерою, розташованою перпендикулярно напрямку грифа штанги. Кожен спортсмен виконував вправу жиму штанги лежачи протягом 10 спроб. Проведене дослідження показників кута біоланок плечового суглобу під час виконання вправи жиму штанги лежачи висококваліфікованими пауерліфтерами показало, що в кожній фазі були виявлені найбільш істотні достовірні показники виконання технічного складника змагальної вправи. Так, у фазі прийняття стартового положення висококваліфіковані спортсмени мали технічне розходження між 30% вагою від максимальної піднятої ваги та 90% про що свідчить достовірна різниця результатів (t1,3=2,24; р1,3<0,05). Під час виконання фази опускання штанги на груди висококваліфіковані пауерліфтери мали достатню кількість помилок між 30% та 90% вагою від максимуму (t1,3=3,08; р1,3<0,01). Дослідження виконання фази старту з грудей у плечових суглобах під час виконання вправи жиму штанги лежачи на горизонтальній лаві висококваліфікованими пауерліфтерами показало, що за використання ваги 30%, 103,9±2,85° – при 60% і 111,1±2,20° – при 90%. Достовірна різниця результатів спостерігалася між виконанням фази з вагою 30% та 90% (t1,3=3,62; р1,3<0,01), що підтверджується. В інших фазах змагальної вправи жиму штанги лежачи достовірної різниці між виконаннями з різним навантаженням не відбулося. Тож можна стверджувати, що проведене дослідження показників кута біоланок плечового суглобу під час виконання жиму штанги лежачи на горизонтальній лаві висококваліфікованими пауерліфтерами за різних вагових навантажень є несуттєвою. Виконання фаз вправи демонструє загальну стабільність технічних характеристик незалежно від рівня навантаження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Адамчук, Вадим, Віктор Костюкевич та Тетяна Вознюк. "Програмування тренувального процесу легкоатлетів-багатоборців під час підготовки до змагань". Теорія і методика фізичного виховання і спорту, № 2 (3 січня 2022): 3–8. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.2.3-8.

Full text
Abstract:
Анотація. Зміни, які відбулися в календарі змагальної практики, вимагають значної уваги до наукових досліджень, що стосуються підвищення ступеня надійності виступів спортсменів у легкоатлетичному багатоборстві та досягнення високих результатів у головних змаганнях, зокрема програмування тренувального процесу та підвищення результативності підготовки спортсменів за рахунок максимального використання інновацій у сфері теорії та практики підготовки з окремих спортивних дисциплін, що входять до програми легкоатлетичного багатоборства. Мета. Обґрунтувати методичні підходи до програмування тренувальних занять висококваліфікованих спортсменів у легкоатлетичному багатоборстві. Методи. Аналіз наукової літератури, педагогічне спостереження, методи математичної статистики. Результати. Для розробки програм тренувальних занять було створено індивідуальний комплекс тренувальних засобів: спеціальної технічної підготовки (ТР1–7), спеціальної фізичної підготовки (S, SP, P, E) та загальної фізичної підготовки (GPT). З урахуванням успішних змагальних дисциплін і домінантних компонентів спеціальної фізичної підготовленості спортсменів, розроблено індивідуальну структуру тренувальних занять ударного мікроциклу підготовки багатоборців до чемпіонатів України з легкої атлетики.
 Ключові слова: висококваліфіковані спортсмени, легкоатлетичне багатоборство, безпосередня підготовка до змагань, ударний мікроцикл.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Вако, І. І., та О. В. Жирнов. "АНАЛІЗ КІНЕМАТИЧНОЇ СТРУКТУРИ ТЕХНІКИ ПРАВОГО БОКОВОГО УДАРУ РУКОЮ З ФРОНТАЛЬНОЇ СТІЙКИ У ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНІВ, ЯКІ СПЕЦІАЛІЗУЮТЬСЯ В РУКОПАШНОМУ БОЮ". Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), № 15 (14 серпня 2023): 232–39. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2023.15.30.

Full text
Abstract:
Мета – аналіз кінематичної структури техніки бокового удару правою рукою з фронтальної стійки висококваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються в рукопашному бою. Методи. Теоретичні – для визначення актуальності проблеми формування техніки рухових дій в рукопашному бою; емпіричні: педагогічне спостереження як метод емпіричного рівня досліджень – для ознайомлення із процесом організації навчально-тренувальних занять; реєстрація кінематичних характеристик техніки бокового удару правою рукою з фронтальної стійки відбувалася за допомогою маркерної системи реєстрації та аналізу рухів Qualisis, що дозволило зафіксувати данні в трьох мірному просторі. Частота зйомки складала 100 кадрів за секунду. Похибка при визначенні просторових показників склала 1 міліметр на 1 метр кубічного простору, похибка за часовими показниками склала 0,01 секунди. Що забезпечує високу точність реєстрації кінематичних характеристик рухових дій спортсменів. Методи математичної статистики. Нами було зареєстровано техніку виконання досліджуваної рухової дії у 12 спортсменів високої кваліфікації. Результати. Боковий удар правою рукою з фронтальної стійки можна умовно поділити на наступні фази: 1 фаза – підготовка до удару; 2 фаза – замах; 3 фаза – ударний рух; 4 фаза – контакт; 5 фаза – повернення у вихідне положення. У процесі дослідження нами визначено тривалість фаз бокового удару правою рукою з фронтальної стійки висококваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються в рукопашному бою. Перші чотири фази руху є найбільш важливими, оскільки саме від рухових дій спортсмена в цих фазах безпосередньо залежить ефективність виконання удару. Сумарна тривалість цих чотирьох фаз складає 0,44 секунди, або 39,6% від загальної тривалості удару. Тоді як фаза повернення у вихідне положення триває відповідно 0,62 секунди тобто 60,4% від загальної тривалості удару в цілому. Висновки. Таким чином можна засвідчити, що удар правою рукою з фронтальної стійки висококваліфіковані спортсмени, які спеціалізуються в рукопашному бою, ефективно виконують ударні дії тому показники кінематичної структури їх техніки рухів можуть бути використані, як еталонні модельні характеристики для спортсменів більш низьких кваліфікацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Вако, І. І., та О. В. Жирнов. "КІНЕМАТИЧНИЙ АНАЛІЗ ТЕХНІКИ БОКОВОГО УДАРУ ЛІВОЮ РУКОЮ ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНІВ, ЯКІ СПЕЦІАЛІЗУЮТЬСЯ НА РУКОПАШНОМУ БОЮ". Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), № 16 (3 листопада 2023): 129–37. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2023.16.16.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – визначити кінематичні особливості техніки бокового удару лівою рукою висококваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються на рукопашному бою. Методи досліджен- ня. Для виконання поставлених завдань використано такі методи дослідження, як аналіз науково-методичної літератури та документальних матеріалів, методи реєстрації та аналізу рухів спортс- мена (система відеореєстрації та аналізу рухів спортсмена 3D реєстрації рухів людини «Qualisys Motion Capture»). Результати, отримані в процесі дослідження, було оброблено з використанням методів математичної статистики. Нами було зареєстровано техніку виконання досліджуваної рухової дії у 12 спортсменів високої кваліфікації. Результати. Зростання спортивних результатів і посилення конкуренції на міжнародній спортивній арені, стрімкий розвиток науково-технічного прогресу, зокрема впровадження в практику спорту новітніх досягнень обумовлює необхідність пошуку нових підходів для підвищення ефективності тренувальної та змагальної діяльності спортсменів. Використання сучасних відеокомп’ютерних технологій дозволяє створювати та реа- лізовувати у вигляді моделювання техніки конкретних рухових дій на необхідному та достатньому рівнях для вирішення завдань спортивної біомеханіки. При цьому виявляється можливим здійснен- ня ефективного та наочного формування мети технічної підготовки спортсменів, комп’ютерної симуляції запропонованого варіанта та внесення відповідних корекцій з урахуванням індивіду- альних особливостей атлета. Боковий удар лівою рукою з фронтальної стійки складається з тих самих фаз, що й аналогічний удар, що виконується правою рукою: підготовка до удару; замах; ударний рух; контакт з лапою; повернення у вихідне положення. Активні фази ударної дії трива- ють 0,64 с або 65,3 % від загальної тривалості удару, фаза повернення у вихідне положення триває відповідно 0,34 с, тобто 34,7 % від загальної тривалості удару в цілому. Особливостями часових характеристик лівого бокового удару з фронтальної стійки є відносно велика тривалість фази під- готовки до удару (0,3 с) та швидке повернення у вихідне положення. Тривалість цієї фази рухової дії складає 0,34 с. Висновки. У дидактичній біомеханіці, теоріях моделювання рухів однією з фун- даментальних проблем є перетворення суб’єктивного феномена наміру та плану в об’єктивний феномен нервово-м’язового управління рухом та навчання. Встановлено, що боковий удар лівою рукою з фронтальної стійки висококваліфіковані спортсмени, що спеціалізуються на рукопашному бою, виконують досліджену ударну дію на достатньо високому рівні ефективності, проте деякі показники кінематичної структури їх техніки виконання удару мають певні похибки, що дещо зни- жує ефективність виконання удару.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пашков, Ігор, Юрій Тропін, Вячеслав Романенко, Валерій Голоха та Юлія Коваленко. "Аналіз змагальної діяльності борців високої кваліфікації". Слобожанський науково-спортивний вісник 5, № 85 (2021): 20–25. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-5.003.

Full text
Abstract:
Мета: проаналізувати змагальну діяльність висококваліфікованих борців греко-римського стилю. Матеріал і методи: аналіз науково-методичної інформації та джерел Інтернету; узагальнення передового практичного досвіду; відеокомп'ютерний аналіз змагальної діяльності висококваліфікованих борців; методи математичної статистики. Для аналізу сутичок було використано спеціалізовану комп'ютерну програму «Martial Arts Video Analysis». Всього здійснено аналіз 30 фінальних сутичок (боротьба за перші і треті місця) висококваліфікованих борців греко-римського стилю на Кубку світу 2020 року. Результати: на основі аналізу науково-методичної інформації, джерел Інтернету і узагальнення провідного практичного досвіду було виявлено, що успішна підготовка борців будь-якого рівня неможлива без ретельного обліку основних тенденцій в розвитку спортивної боротьби, які з достатньою точністю можна встановити при аналізі структурних компонентів змагальної діяльності провідних спортсменів світу. Встановлено, що на Кубку світу 2020 року у борців-переможців техніко-тактичний арсенал більший (10 прийомів), ніж у тих, хто програли (5 прийомів). Аналіз показників змагальної діяльності дозволив визначити, що у борців-переможців і у тих, хто програли кількість техніко-тактичних дій, їх результативність, інтервал атаки знижується у другому періоді. Ефективність проведення прийому у борців-переможців в другому періоді (69,5 %) вище, ніж в першому (61,8 %), а у тих хто програв, в першому періоді (12,2 %) краще, ніж в другому (8,7 %). Це пояснюється тим, що в кінці сутички борець, який програє проводить багато безрезультативних атак для того, щоб відігратися Висновки: аналіз змагальної діяльності показав, що найбільшу кількість разів протягом сутички борці-переможці виконують в партері – переверти накатом (0,72 рази), в стійці – звалювання (0,32 рази), а ті хто програли, проводять в партері контрприйоми (0,06 рази), в стійці – звалювання (0,24 рази). Значну кількість балів борці-переможці отримують на початку сутички за рахунок збільшення кількості різних техніко-тактичних дій та ефективності їх виконання. Ключові слова: греко-римська боротьба, показники, технічні дії, змагальна діяльність, висококваліфіковані спортсмени, комп’ютерна програма.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бріскін, Юрій, Ольга Задорожна, Софія Смирновська та Сергій Смирновський. "Психофізіологічні характеристики фехтувальників на шпагах на різних етапах багаторічної підготовки". Теорія і методика фізичного виховання і спорту, № 3 (20 квітня 2021): 97–100. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2020.3.97-100.

Full text
Abstract:
Анотація. Еволюція змагальної діяльності у фехтуванні, неможливість збільшення обсягів та інтенсивності тренувальних навантажень фехтувальників на шпагах обумовлює пошук нових шляхів та резервів до вдосконалення різних сторін їх підготовленості. За останні роки, у зв’язку з активними процесами комерціалізації в спорті, суттєво збільшилася кількість змагань, у яких беруть участь висококваліфіковані спортсмени. Як наслідок – зросла інтенсивність змагальної діяльності та підвищились вимоги до підготовленості спортсменів. Тренери та науковці почали шукати нові шляхи підвищення результативності змагальної діяльності спортсменів, серед таких підходів можна виділити дослідження психофізіологічних характеристик та врахування їх під час побудови підготовки спортсменів у єдиноборствах. Мета. Визначити психофізіологічні характеристики фехтувальників на шпагах на етапах спеціалізованої базової підготовки та максимальної реалізації індивідуальних можливостей спортсменів. Методи. Теоретичний аналіз та узагальнення, документальний метод, метод вимірювання та математичної статистики. Результати. Для визначення психофізіологічних характеристик фехтувальників на шпагах нами було використано комплекс для психофізіологічного тестування «Нейрософт-психотест». У дослідженні взяли участь 15 фехтувальників на шпагах на етапі максимальної реалізації індивідуальних можливостей, а також 15 фехтувальників на шпагах на етапі спеціалізованої базової підготовки. За допомогою цього комплексу було здійснено вимірювання простої зорово-моторної реакції, реакції розрізнення, вибору, на рухомий об’єкт, силової витривалості кисті та стійкості до перешкод. Для фехтувальників на етапі максимальної реалізації індивідуальних можливостей характерний високий рівень простої зорово-моторної реакції, реакції розрізнення та реакції вибору, висока стійкість до перешкод, а також під час реалізації реакції на рухомий об’єкт переважає кількість випереджень над кількістю запізнень.
 Ключові слова: психофізіологія, фехтування на шагах, спортивні єдиноборства, етап багаторічної підготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бріскін, Ю. А., О. Р. Задорожна, С. Б. Смирновський, С. Б. Смирновська та І. А. Завойський. "ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ОБДАРОВАНОСТІ У ФЕХТУВАННІ НА ШПАГАХ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 2 (4 листопада 2021): 91–97. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-2-13.

Full text
Abstract:
Еволюція змагальної діяльності у фехтуванні, неможливість збільшення обсягів та інтенсивності тренувальних навантажень фехтувальників на шпагах зумовлюють пошук нових шляхів та резервів для вдосконалення різних аспектів підготовленості фехтувальників на шпагах, а також нових підходів до визначення найбільш обдарованих спортсменів. За останні роки в умовах активного розвитку фехтування як виду спорту, змін правил змагань, посилення процесів комерціалізації суттєво збільшилася кількість змагань, у яких беруть участь кваліфіковані та висококваліфіковані спортсмени. Зросла інтенсивність змагальної діяльності та підвищились вимоги до підготовленості спортсменів. Тренери та науковці почали шукати нові шляхи підвищення результативності змагальної діяльності у фехтуванні, а також нові підходи щодо відбору обдарованих спортсменів. Одним із таких шляхів є урахування психофізіологічних характеристик у підготовці спортсменів. Метою нашого дослідження було визначення психофізіологічних критеріїв обдарованості у фехтуванні на шпагах. Методами, які використовувалися упродовж дослідження, були: теоретичний аналіз та узагальнення, документальний метод, метод вимірювання та методи математичної статистики. З метою визначення інформативних критеріїв обдарованості у фехтуванні на шпагах нами було здійснено вимірювання психофізіологічних характеристик 15-ти фехтувальників на шпагах на етапі максимальної реалізації індивідуальних можливостей, а також 15-ти фехтувальників на шпагах на етапі спеціалізованої базової підготовки. За допомогою комплексу для психофізіологічного тестування «Нейрософт-психотест» нами було здійснено вимірювання простої зорово-моторної реакції, реакції розрізнення, реакції вибору, реакції на рухомий об’єкт, силової витривалості кисті та стійкості до перешкод. Проста зорово-моторна реакція, реакція розрізнення, реакція вибору та реакція на рухомий об’єкт є відносно стійкими показниками у процесі багаторічної підготовки фехтувальників, отже, можна їх розглядати як критерії обдарованості у фехтуванні на шпагах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Янчук, Карина, Олександр Тихорський та Ірина Петренко. "АНАЛІЗ УДАРНИХ ПРИЙОМІВ КАРАТИСТОК ВИСОКОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ З ВАДАМИ СЛУХУ". Слобожанський науково-спортивний вісник 76, № 2 (2020): 91–103. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-2.006.

Full text
Abstract:
Мета: визначення частоти нанесення ударів каратистками високої кваліфікації з вадами слуху, а також їх ефективність. Матеріал і методи: для дослідження використовувався метод відеозйомки та метод аналізу літературних джерел. Досліджено результативність 8 спортсменок у 8 поєдинках, проаналізовано 276 атакуючих дій. Результати: виявлено, що каратистки високої кваліфікації найбільш часто використовують удари руками у сектор Jodan (верхній рівень, удар в голову), на другому місці удари ногами у сектор Jodan; удари ногою у верхній сектор (Jodan), досягаючи мети у 7,2% випадків, приносять спортсменці Ippon - 3 бали, тоді як удари руками - Yuko (1 бал), досягаючи мети у 17,27% випадків. У середньому проміжок часу між ударами становить 4,7 секунди. Але найчастіше час між ударами становить від 1 до 3 секунд. Висновки: оптимізація індивідуальної підготовки висококваліфікованих каратисток може відбуватися шляхом зміни пропорції ударів у сторону збільшення ударів ногами у верхній сектор (Jodan), за рахунок зменшення ударів ногами у середній сектор (Chudan), які за даними дослідження є найменш результативними. Ключові слова карате, висококваліфіковані спортсменки, глухі, змагальна діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Висококваліфіковані спортсмени"

1

Сергієнко, Володимир Миколайович, Владимир Николаевич Сергиенко, and Volodymyr Mykolaiovych Serhiienko. "Coach professional activities when working with high skilled athletes." Thesis, Sumy State Uiversity, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48711.

Full text
Abstract:
The current level of world achievements in sport is immeasurably increased because of the great importance to train highly qualified trainers who are capable to improve the system of training of athletes with high skills, to introduce new tools and techniques in the training process and to use special equipment and devices for the control of training of athletes.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Фадєєва, А. О. "Удосконалення тактичної підготовленості висококваліфікованих хокеїстів на траві різних ігрових амплуа". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75771.

Full text
Abstract:
У роботі розкрито теоретичні аспекти тактичної підготовки в командних ігрових видах спорту. У рамках дослідження визначено кількісні показники техніко-тактичних дій висококваліфікованих гравців з хокею на траві в різних зонах ігрового поля та ефективність їх виконання. Розроблено методику удосконалення тактичної підготовки хокеїстів на траві різних ігрових амплуа, що базується на використанні модельних тренувальних завдань та експериментально, в рамках формувального експерименту перевірена її ефективність за показниками змагальної діяльності і структурою техніко-тактичних дій, ефективності розв’язань тактичних завдань. Надано практичні рекомендації щодо оптимізації тактичної підготовки висококваліфікованих гравців з хокею на траві.<br>В работе раскрыты теоретические аспекты тактической подготовки в командных игровых видах спорта. В рамках исследования определены количественные показатели технико-тактических действий высококвалифицированных игроков по хоккею на траве в разных зонах игрового поля и эффективность их выполнения. Разработана методика совершенствования тактической подготовки хоккеистов на траве различных игровых амплуа, основанная на использовании модельных тренировочных заданий и экспериментально, в рамках формирующего эксперимента проверена ее эффективность по показателям соревновательной деятельности и структуре технико-тактических действий, эффективности решений тактических задач. Даны практические рекомендации по оптимизации тактической подготовки высококвалифицированных игроков по хоккею на траве.<br>The work reveals the theoretical aspects of tactical training in team game sports. The study identifies quantitative indicators of the technical and tactical actions of highly skilled field hockey players in different areas of the game field and the effectiveness of their execution. Developed a method to improve the tactical training of field hockey players of various game roles, based on the use of model training tasks and experimentally, as part of the formative experiment tested its effectiveness in terms of competitive performance and the structure of technical and tactical actions, efficiency of tactical tasks. Practical recommendations on optimizing tactical training of highly qualified field hockey players have been given.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Зайцева, Валерія Геннадіївна, та Valeriia Hennadiivna Zaitseva. "Фізична та технічна підготовка висококваліфікованих спортсменок у хокеї на траві у річному макроциклі". Bachelor's thesis, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/10969.

Full text
Abstract:
У роботі обґрунтовано, що для високого рівня спортсменок-хокеїсток, необхідне постійне вдосконалення фізичної та технічної підготовки. Гра в хокеї на траві вимагає розвинення всіх якостей гравців, а саме – швидкості, гнучкості, витривалості, координації та сили. Запропоновано спеціальні засоби для покращення фізичних якостей спортсменок в макроциклі. Для технічної підготовки пріоритетними є Polar Team 2, ПО «Альфа Спорт», відеокамеру.<br>The paper substantiates that for a high level of female hockey players, it is necessary to constantly improve physical and technical training. Playing field hockey requires the development of all the qualities of players, namely - speed, flexibility, endurance, coordination and strength. Special means for improvement of physical qualities of sportswomen in a macrocycle are offered. Priority for technical training is Polar Team 2, software "Alpha Sport", a video camera.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Тимошенко, Яна Юріївна, та Yana Yuriivna Tymoshenko. "Удосконалення інтегральної підготовки висококваліфікованих спортсменок у гірському бігу на етапі максимальної реалізації індивідуальних можливостей". Master's thesis, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/10043.

Full text
Abstract:
Сучасні вимоги до побудови багаторічної спортивної підготовки передбачають врахування рівня підготовленості спортсменів при плануванні програми тренувальних навантажень Питаннями, що стосуються вдосконалення тренувального процесу в системі багаторічної спортивної підготовки в бігових легкоатлетичних дисциплінах, в останні роки присвячена значна кількість досліджень Аналіз наукових джерел дозволив встановити лише окремі відомості із вказаної проблеми, у яких обґрунтовується можливість використання окремих компонентів фізичного стану організму спортсменів в оптимізації їхніх тренувальних тренувань, таким чином, розробка, експериментальна апробація і практичне впровадження у тренувальний процес спортсменів, які спеціалізуються в гірському бігу програми планування тренувального навантаження, що враховує вікові, морфофункціональні особливості організму легкоатлетів, етапи багаторічної спортивної підготовки, закономірності динаміки їхнього фізичного стану визначають актуальність і практичне значення окресленої проблеми, що є передумовами нашого дослідження.<br>Modern requirements for the construction of long-term sports training include taking into account the level of training of athletes when planning a training program. fully contributed to improving the quality of training of athletes. At the same time, it is shown that the constant increase in the volume and intensity of training and competitive loads in combination with a high level of psychological stress on the body of athletes, which are characteristic of modern sports, require further scientific and methodological research on this problem The analysis of scientific sources allowed to establish only some information on this problem, which substantiates the possibility of using certain components of the physical condition of athletes in optimizing their training, thus, development, experimental testing and practical implementation in the training process of athletes specializing in mountain running. training planning, taking into account the age, morphofunctional characteristics of the body of athletes, stages of long¬term sports training, patterns of dynamics of their physical condition determine the relevance and practical significance of the outlined problem, which are the prerequisites of our study.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Макаренко, Віта Олександрівна. "Побудова тренувального процесу висококваліфікованих бодібілдерів 25-31 років у підготовчому періоді". Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1409.

Full text
Abstract:
Макаренко В. О. Побудова тренувального процесу висококваліфікованих бодібілдерів 25-31 років у підготовчому періоді : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник А. В. Сватьєв. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 60 с.<br>UA : Кваліфікаційна робота: 60 сторінок, 11 таблиць, 54 літературних джерела. Об'єкт дослідження – тренувальний процес бодібілдерів високої кваліфікації. Мета дослідження – обґрунтувати методику індивідуалізації тренувального процесу висококваліфікованих бодібілдерів у підготовчому періоді. Методи дослідження - аналіз та узагальнення літературних джерел; педагогічне спостереження; методи педагогічного тестування; аналіз відеозапису методи математичної статистики. Наведено порівняльну характеристику найбільш часто використовуваних методик тренувального процесу в бодібілдингу. Розроблено й обґрунтовано оптимальну методику тренування висококваліфікованих бодібілдерів на протязі спеціально-підготовчого етапу підготовчого періоду, яка дозволяє покращити пропорції спортсмена за рахунок розвитку відстаючих м’язових груп. На основі проведених досліджень, автором рекомендується оптимальна методика тренування яка дозволяє покращити пропорції висококваліфікованих спортсменів, що займаються бодібілдингом. Практична значущість роботи полягає у можливості застосування отриманих результатів та розробленої програми тренерами в процесі підготовки спортсменів до змагань різного рівня.<br>EN : Thesis: 60 pages, 11 tables 54 literary sources. The object of research is the training process of highly qualified bodybuilders. The purpose of the study is to justify the method of individualization of the training process of highly qualified bodybuilders in the preparatory period, the General preparatory stage. Research methods - analysis and generalization of literary sources; pedagogical observation; methods of pedagogical testing; analysis of video recording methods of mathematical statistics. The comparative characteristic of the most frequently used methods of training process in bodybuilding is given. The optimal method of training of highly qualified bodybuilders during the special preparatory stage of the preparatory period, which allows to improve the proportions of the athlete due to the development of lagging muscle groups, has been developed and justified. Based on the research, the author recommends the optimal method of training which allows to improve the proportions of highly qualified athletes involved in bodybuilding. The practical significance of the work lies in the possibility of applying the results and the developed program by coaches in the process of preparing athletes for competitions of different levels.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Висококваліфіковані спортсмени"

1

Русин, Людмила. "ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ТРЕНЕРІВ З ОДНОБОРСТВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ В СИСТЕМІ САМООСВІТИ". У Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.05.

Full text
Abstract:
В результаті дослідно-аналітичної роботи розглянуто актуальну проблему формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування засобів фізичної терапії в системі самоосвіти. Враховуючи результати моніторингу Інтернет-ресурсів, аналізу науково-методичної, спеціальної та довідкової літератури встановлено, що питанням розроблення та апробації прикладних програм (методик, педагогічних моделей, тощо) формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування технік кінезіологічного тейпування у професійній діяльності (в системі багаторічної підготовки спортсменів) присвячено недостатню кількість науково-методичних праць, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. Під час вирішення поставлених перед нами завдань були використані наступні методи дослідження (на емпіричному та теоретичному рівнях): абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу, шкалювання) тощо. У динаміці другого етапу дослідження членами науково-дослідної групи визначено сутність та структуру готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності – особистісне утворення, яке формується шляхом акцентованого педагогічного впливу на формування у тренерів готовності до підтримання престижу українського спорту на міжнародній арені завдяки всебічній та якісній підготовці висококваліфікованих атлетів, до виконання навчально-тренувальних планів на різних етапах багаторічної підготовки спортсменів-одноборців у тому числі й на етапах їхньої фізичної терапії і ерготерапії та забезпечує узгодження ним знань про зміст та структуру професійної діяльності, а також вимог цієї діяльності до рівня всебічної підготовленості, а також психофізіологічного стану одноборців, сформованих компетентностей необхідних для організації збалансованої та конкурентоспроможної системи багаторічної підготовки спортсменів, які спеціалізуються в одноборствах зі сформованими та усвідомленими ними в процесі розвитку можливостями та потребами. Враховуючи результати низки теоретичних та емпіричних досліджень вважаємо, що структура готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності містить наступні компоненти: мотиваційний, функціональний, прикладний та стресостійкий. В процесі дослідно-аналітичної роботи упродовж третього етапу дослідження нами виділені рівнозначні для тренерів, які спеціалізуються в одноборствах «критерії оцінювання»: мотиваційний, змістовий та аналітико-оцінний. Крім цього, вважаємо, що для будь-якого «критерію» характерним є наявність певних «показників», які відображають найбільш важливі та інформативні властивості «об’єкту», що забезпечує його існування. Відповідно до аналізу спеціальної науково-методичної та довідкової літератури членами науково-дослідної групи встановлено, що найбільш ефективними підходами для досягнення мети обраного напряму дослідження (з метою розроблення майбутньої «Програми формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування в системі самоосвіти») є: діяльнісний, особистісно-зорієнтований, комплексний, системний, а також структурний «підходи». Крім цього, відповідно до результатів низки емпіричних досліджень, а також враховуючи власний досвід організації системи багаторічної підготовки одноборців, нами пропонується до використання в системі оцінювання готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування наступних «рівнів»: високого, достатнього та задовільного. Варто також підкреслити, що для досягнення головної мети дослідження членами науково-дослідної групи планувалося використання наступних коригуючих технік кінезіологічного тейпування: лімфатична корекція «тунелювання»; зв’язкова-сухожильна корекція «тиск»; фасціальна корекція «утримання»; механічна корекція; послаблююча корекція «ліфтинг»; функціональна корекція «пружинування». Підсумовуючи результати аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (Інтернет-джерел), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано програму формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії (із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування) в системі самоосвіти. Розроблена та апробована «Програма» є уніфікованою і може ефективно використовуватися в системі фізичної терапії представників інших повноконтактних одноборств (олімпійських та неолімпійських видів спорту). Результати дослідження впроваджені у систему самоосвіти (підвищення кваліфікації) тренерів, які спеціалізуються в одноборствах. Напрями подальших досліджень передбачають розроблення дихальних комплексів фізичних вправ, які забезпечують підвищення працездатності тренерів з одноборств (на прикладі тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо та дзюдо) на етапі їхнього відновлення після лікування коронавірусної хвороби (COVID-19).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!