Academic literature on the topic 'Внутрішнє та зовнішнє середовище'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Внутрішнє та зовнішнє середовище.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Внутрішнє та зовнішнє середовище"

1

Цвігун, І. А. "СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО ОЦІНКИ ДЕМОГРАФІЧНОЇ КРИЗИ В УКРАЇНІ". Podilian Bulletin Agriculture Engineering Economics, № 38 (16 червня 2023): 154–59. http://dx.doi.org/10.37406/2706-9052-2023-1.23.

Full text
Abstract:
У статті, з використанням основних положень теорії систем, досліджено системний підхід до вивчення демографічної кризи. Визначено, що демографічна система – це складно організована цілісна система, основними елементами якої є населення, його кількісні та якісні параметри та демографічні зв’язки між ними, з метою відтворення населення. Виокремлено внутрішнє середовище демографічної системи, що включає чисельність населення, його статево-вікову структуру, якісні чинники, пов’язанні зі здоров’ям населення, та демографічні процеси, що визначають відтворення населення, як-от: народжуваність, смертність, міграція. Установлено, що взаємодії всередині демографічної системи визначають її зовнішню цілісність і внутрішню зв’язаність. Зовнішнє середовище – це все те, що перебуває зовні демографічної системи, поза її межами, зокрема й необхідні умови для існування та розвитку системи. Взаємозв’язок зовнішнього середовища та демографічної системи можна вважати зовнішньою характеристикою системи, яка значною мірою визначає її властивості або внутрішні характеристики. Зазначено, що зовнішнє середовище становлять економічна, соціальна, екологічна, інформаційна, духовно-культурна та геополітична системи. Погіршення функціонування будь-якої із систем зумовлює вплив на розвиток демографічної системи, водночас має значення ступінь дестабілізації. Установлено, що дестабілізація геополітичної системи та воєнна агресія Росії стали настільки дестабілізуючим чинником, що відбувся критичний вплив на розвиток і цілісність демографічної системи, а також на функціонування всіх систем зовнішнього середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хімченко, А. М. "Зовнішнє та внутрішнє середовище функціонування корпорацій". Науковий вісник НЛТУ України, Вип. 23.14 (2013): 247–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

КРИВОРУЧКО, Ірина, Наталія ЩУР та Інна СЕМЕНЕЦЬ-ОРЛОВА. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ БЕЗПЕКОВОГО СЕРЕДОВИЩА В УКРАЇНІ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Політичні науки та публічне управління, № 6(72) (10 червня 2024): 33–43. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4625-2023-6(72)-5.

Full text
Abstract:
У статті досліджено дефініції «безпека» та «середовище». Встановлено, що безпека характеризується як стан, за якого визначається відсутність загроз у всіх сферах, а середовище реально окреслює просторові, галузеві межі цієї безпеки. Дефініції «безпека» й «національна безпека» поєднує стан, за якого забезпечуються розвиток особистості, суспільства, держави, але національна безпека визначає в більшій мірі означене поняття. Досліджено безпекове середовище в нормативно-правових актах, що засвідчує про вживання досліджуваного терміна, однак саме тлумачення не надається. Натомість у наукових працях наведено наукові підходи до досліджуваної дефініції, що дало змогу надати авторське визначення поняття «безпекове середовище ». Встановлено, що розрізняють зовнішнє й внутрішнє безпекове середовище та надано їх основні характеристики. У ході дослідження виявлено, що термін «внутрішнє безпекове середовище України» можна розуміти у широкому (умови з різних сфер суспільного життя й структурних елементів національної безпеки) та вузькому (умови існування України, які виникають/існують в сферах суспільного життя й за які відповідає окремий орган державної влади) значенні. Обґрунтовано, що проблеми безпеки в державі залежать від зовнішніх і внутрішніх факторів та наведено їх перелік. Окреслено ключові виклики безпекового середовища (головні загрози безпеці) в умовах сьогодення. Наголошено на формуванні безпекового середовища, що має сприяти: по-перше, підвищенню рівня можливостей, готовності суб’єктів безпекового середовища щодо виявлення й протидії різного характеру загрозам й викликам; по-друге, зміцнення зусиль держави, суспільства, громадян; по-третє, впровадження культури безпеки (безпечна поведінка, мислення).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лысак, Роксолана. "SWOT-АНАЛИЗ ПРОГРАММ БЕЗОПАСНОСТИ ТРАНСПОРТНЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ". SWorldJournal, № 06-06 (30 грудня 2018): 81–86. http://dx.doi.org/10.30888/2410-6615.2020-06-06-138.

Full text
Abstract:
В роботі розглядається спосіб підвищення рівня безпеки транспортних підприємств шляхом впровадження проектів та програм безпеки. Застосування такого інструменту як SWOT-аналіз допоможе оцінити зовнішнє та внутрішнє середовище підприємства та підвищить еф
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лысак, Роксолана. "SWOT-АНАЛИЗ ПРОГРАММ БЕЗОПАСНОСТИ ТРАНСПОРТНЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ". SWorldJournal, № 06-06 (30 грудня 2018): 81–86. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2020-06-06-138.

Full text
Abstract:
В роботі розглядається спосіб підвищення рівня безпеки транспортних підприємств шляхом впровадження проектів та програм безпеки. Застосування такого інструменту як SWOT-аналіз допоможе оцінити зовнішнє та внутрішнє середовище підприємства та підвищить еф
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ПАНЧЕНКО, Володимир, та Оксана ПАНЧЕНКО. "ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЦИФРОВИМИ КОМУНІКАЦІЯМИ ПІДПРИЄМСТВА". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 1 (30 березня 2023): 109–14. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2023-7-15.

Full text
Abstract:
У дослідженні розкрито актуальність проблематики розвитку та підвищення ефективності використання суб’єктами бізнесу цифрових комунікацій. Метою статті є удосконалення теоретико-методичних та прикладних засад формування інституційного забезпечення управління цифровими комунікаціями підприємств. Показано, що інституційне забезпечення управління цифровими комунікаціями являє собою систему внутрішніх нормативно-методичних, нормативно-правових та нормативно-розпорядчих актів, а також неформальних правил і установок, які дозволяють якісно та з достатньо високою ефективністю керувати процесами комунікації суб’єкта бізнесу з його зовнішніми і внутрішніми контрагентами. Розроблено організаційно-інституційний механізм формування системи управління цифровими комунікаціями підприємства, що включає три блоки елементів: (1) внутрішнє нормативно-інституційне забезпечення, (2) зовнішнє інституційне середовище та (3) елементи інституційного середовища споживчого ринку. Напрацьовано комплекс заходів, які слід реалізувати в системі менеджменту бізнесу з метою вдосконалення процесу управління цифровими комунікаціями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Михайлова, Є. В., Н. Б. Савіна та П. В. Тивончук. "МАРКЕТИНГОВЕ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КРИЗИ". Підприємництво і торгівля, № 41 (1 липня 2024): 61–65. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1256-2024-41-08.

Full text
Abstract:
Це дослідження спрямоване на сучасного маркетингового середовища в закладах освіти з урахуванням широкого спектру факторів, що впливають на їхню діяльність. Серед цих факторів особливу увагу приділяється економічній стабільності, соціокультурним тенденціям, швидкій зміні технологій та законодавчому регулюванню. Дослідження визначає ключові виклики, з якими стикаються освітні заклади у сучасному світі, і розглядає можливості впровадження інноваційних маркетингових стратегій для підвищення їхньої конкурентоспроможності. Дослідження також зосереджується на аналізі зовнішнього і внутрішнього маркетингового середовища закладу освіти. Зовнішнє середовище охоплює вплив економічних умов, соціокультурних трендів, технологічних інновацій та регулюючих політик, що визначають конкурентні умови та вимоги ринку. Внутрішнє середовище описує внутрішній потенціал та ресурси закладу, такі як інноваційна культура, науково-дослідний потенціал, технічна інфраструктура та ефективність управлінських процесів, що впливають на його здатність до адаптації та конкурентоспроможності. Дослідження базується на комплексному аналізі, що включає кілька методів: аналіз секційних звітів, опитування ключових учасників, вивчення наукометричних показників та огляд літератури. Такий підхід дозволяє глибше розуміти вплив зазначених факторів на стратегічні рішення та розвиток маркетингу в освітніх установах. Особлива увага приділяється інноваційним підходам у використанні цифрових технологій та соціальних медіа для залучення та утримання аудиторії. Цифрові інструменти сприяють покращенню комунікації та створюють можливості для персоналізації освітніх послуг, що підвищує задоволеність клієнтів і сприяє формуванню позитивного іміджу закладу. Аналіз показує, що ефективне використання маркетингових стратегій у закладах освіти вимагає врахування всіх зазначених факторів для успішного формування конкурентних переваг та забезпечення стійкого розвитку. Висновки пропонованого дослідження підкреслюють необхідність адаптації до змін у зовнішньому середовищі через впровадження інноваційних маркетингових підходів та підтримку внутрішнього потенціалу для підвищення конкурентоспроможності закладу освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Балахонова, Олеся, та Юлія Остапенко. "Основні фактори впливу на економічну безпеку підприємства". ПОДІЛЬСЬКИЙ НАУКОВИЙ ВІСНИК 1, № 3(31) (2024): 4–12. http://dx.doi.org/10.58521/2521-1390-2024-31-1.

Full text
Abstract:
У статті досліджено необхідність дослідження економічної безпеки підприємства: визначення рівня уразливості підприємства; розробка заходів щодо захисту підприємства; оцінка ефективності бізнес-процесів; ухвалення обґрунтованих управлінських рішень; поліпшення конкурентоспроможності. Визначено основні фактори впливу на економічну безпеку підприємства: економічна кон'юнктура та стабільність ринків; фінансова стійкість підприємства; конкурентне середовище; законодавство та податкова політика; ціни на сировину та енергоресурси; технічний стан та доступність обладнання; рівень виробничої та логістичної інфраструктури; управління ризиками та кризове управління. Досліджено зовнішнє середовище економічної безпеки підприємства: політична ситуація у країні та світі, економічна ситуація, соціокультурне оточення, технологічні зміни, екологічна ситуація, юридичне середовище. Визначено внутрішнє середовище економічної безпеки підприємства, яке включає організаційні, фінансові, кадрові та технологічні аспекти, які впливають на стабільність і успішність його діяльності. Фактори впливу на економічну безпеку підприємства демонструють такі аспекти: фінансова стійкість підприємства; ефективне управління ризиками; політична стабільність і дотримання законодавства; конкурентоспроможність; інфраструктура та технологічна підтримка; регулювання та оподаткування; геополітична обстановка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Михалюк, Н., О. Бінерт, О. Федик та О. Синюк. "ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ КОМУНІКАЦІЯМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series AIC Economics, № 30 (16 листопада 2023): 145–50. http://dx.doi.org/10.31734/economics2023.30.145.

Full text
Abstract:
Сучасне підприємство є надзвичайно складним об’єктом управління. Його особливостями є комплексний характер, необхідність обліку економічних, технічних та політичних чинників, складність як технічної, так і організаційної сфер діяльності, тісний зв’язок із зовнішнім середовищем та його складовими тощо. Проблема підвищення рівня ефективності використання ресурсів підприємства в умовах подальшого розвитку ринку пов’язана насамперед із використанням актуальної та достовірної інформації про зовнішнє та внутрішнє середовище. Найважливіша мета внутрішньої комунікації на підприємстві – створення серед співробітників підтримки цілей і політики підприємства, що проводиться керівництвом. Лише якісно вибудована та ефективна комунікаційна система підприємства може забезпечити виконання завдань. За допомогою комунікації співробітники отримують необхідні знання і мотивацію, стають кращими захисниками і популяризаторами планів підприємства.
 Спілкування є значним аспектом соціальної взаємодії, однією з найпоширеніших ознак будь-якої діяльності. Комунікацію можна визначити як форму спілкування, як один із проявів інформаційного обміну або обміну інформацією між живими істотами в процесі їхнього безпосереднього спілкування за допомогою технічних засобів.
 Добре налагоджені комунікації сприяють забезпеченню організаційної ефективності. Вважають, якщо підприємство ефективне у сфері комунікації, воно ефективне й в усіх інших видах діяльності. Комунікація – це одна з необхідних умов життя людини в соціумі, а комунікабельність – одна з важливих системних характеристик, супутніх успіху.
 Комунікаційний менеджмент – нова форма політичної, наукової, організаційної та технічної влади у суспільстві, за допомогою якої підприємство включається в зовнішнє середовище, відбувається обмін ідеями чи інформацією задля забезпечення взаєморозуміння. Це має досить широке пояснення. Кожен процес має керуватися, особливо такий великий і важливий для життя підприємства, як потік інформації в процесі його функціонування. Вкрай важливо керувати виробничим процесом, процесами постачання та відвантаження продукції, процесом найму персоналу, навчання співробітників тощо. Але це неможливо без організації потоку інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Баранов, Юрій, Анатолій Андрієнко, Андрій Баранов та ін. "РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЛІКВІДАЦІЇ ЗБОЇВ У ПРОЦЕСІ УПРАВЛІННЯ ТЕХНІЧНИМ СТАНОМ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ В УМОВАХ ВЕДЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 85, № 2-3 (2022): 239–52. http://dx.doi.org/10.32453/3.v85i2-3.864.

Full text
Abstract:
Головною умовою успішного ведення бойових дій (БД) у сучасних умовах є підтримання визначеного рівня боєздатності військ (сил) за рівнем укомплектованості справною військовою технікою (ВТ). Проблемам розробки, розвитку та підтримання справного технічного стану (ТС) зразків ВТ Збройних Сил (ЗС) України в умовах ведення БД приділяється значна увага. Дослідження, пов’язані з управлінням ТС ВТ у процесі її експлуатації з урахуванням досвіду проведення операції Об’єднаних сил (ООС), показали недосконалість управління ТС ВТ в умовах ведення БД через недоліки у процесах її технічного обслуговування (ТО) та відновлення. На основі вдосконаленої методики оптимізації процесу відновлення ВТ розроблено практичні рекомендації щодо ліквідації збоїв у процесі управління ТС ВТ в умовах ведення БД. Процес управління ТС ВТ спрямовано на підтримання динамічної рівноваги в системі без урахування внутрішніх збурювальних впливів, постійної зміни середовища та можливості існування у двох режимах: стабільного функціонування; функціонування за наявності відхилень та збоїв (аварійного функціонування). Механізм послідовного виконання окремих операцій за рекомендованим варіантом дозволяє отримати інформацію про внутрішнє та зовнішнє середовище, ясно усвідомлювати стан, в якому перебуває система, вибрати і практично реалізувати рішення, адекватне ситуаціям, що виникають. Реалізація запропонованих рекомендацій дозволить контролювати ситуацію, оперативно реагувати на дестабілізаційні впливи, підвищити оперативність управління і забезпечувати ефективну організацію процесу управління відновленням ВТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Внутрішнє та зовнішнє середовище"

1

Карпенко, І. О. "Структуризація іміджу підприємства в умовах цифрових трансформацій". Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53369.

Full text
Abstract:
1. Химич І. Г. Імідж як важливий показник діяльності підприємства у сучасних умовах розвитку корпоративної культури. Економіка та держава.2009. №9. С. 59-61. 2. Строцюк Ю. В. Сутність та значення позитивного іміджу для підприємства. Вісник Національного університету "Львівська політехніка". 2010. № 684 С. 243–248. 3. Ареф’єва О. В. Побережна З. М. Інтенсифікація управління економічною поведінкою підприємства на конкурентних ринках. БІЗНЕС-ІНФОРМ. 2019. № 12. С. 110 – 118 4. Діденко Є. О. М. С. Лавринець Імідж підприємства як один з факторів його конкурентоспроможності Geopolitical processes in the world today: Collection of scientific articles. – «East West» Association for Advanced Studies and Higher Education. Vienna, Austria, 2016. – P. 23-27. 5. Таран-Лала О. М., Зось-Кіор М. В., Андрусенко М. М. Імідж підприємства як фактор впливу на його конкурентоспроможність. Агросвіт. 2020. № 7. С. 18–22. DOI: 10.32702/2306-6792.2020.7.18 6. Вовк О.М., Ковальчук А.М. Чинники розвитку індустріальних центрів на рівні функціонування підприємств. Матеріали ХVІІ науково – практичної міжнародної конференції «Міжнародна транспортна інфраструктура, індустріальні центри та корпоративна логістика». 3-4 червня 202і р. Харків, Український державний університет залізничного транспорту, 2021 7. Вовк О.М., Ковальчук А.М., Трусобородський Д.М. Шляхи підвищення ефективності прийняття господарських рішень в умовах цифровізації економіки. Scientific achievements of modern society: Abstracts of the 8th International scientific and practical conference, April 1-3, Cognum Publishing House. Liverpool, United Kingdom. 2020. P. 301-304.<br>У тезах виявлені тенденції дослідження іміджу підприємства. Розглянута структуризація іміджу підприємства в умовах цифрових трансформацій. Визначено що імідж підприємства формується залежно від середовища його функціонування внутрішній та зовнішній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сікєтіна, Наталія Геннадіївна. "Фактори забезпечення сталого розвитку підприємства". Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/29681.

Full text
Abstract:
Одним із напрямів підтримання сталого розвитку вітчизняного підприємства є забезпечення та у разі необхідності підвищення економічної ефективності його діяльності. Визначено фактори забезпечення сталого розвитку підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Козюк, Ольга Володимирівна. "Підвищення ефективності діяльності АТ «МОТОР СІЧ» за рахунок удосконалення корпоративної стратегії організації". Магістерська робота, ЗНУ, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1582.

Full text
Abstract:
Козюк О. В. Підвищення ефективності діяльності АТ «МОТОР СІЧ» за рахунок удосконалення корпоративної стратегії організації : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 073 «Менеджмент» / наук. керівник О. А. Онищенко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 126 с.<br>UA : Кваліфікаційна робота: 126 с., 4 рис., 20 табл., 2 додатки, 61 джерело. Об’єктом дослідження є процес управління підприємством ПАТ «Мотор Січ» із застосуванням корпоративної стратегії. Метою роботи є узагальнення і поглиблення теоретико-методологічних засад та розробка рекомендацій щодо розвитку корпоративної стратегії організації з метою підвищення ефективності її діяльності на прикладі ПАТ «Мотор Січ». Методи дослідження – порівняльний аналіз та логічне узагальнення, системно-структурний аналіз, метод експертних оцінок, метод угруповань, порівняльно-історичний, культурно-семантичний. Актуальність досліджуваної теми зумовлена високим значенням корпоративної стратегії підприємства для ефективного функціонування його економічної, технологічної, виробничої, соціальної, інноваційної та інших систем. Наявність та визначеність чіткої корпоративної стратегії виступає ключовим фактором довгострокової ефективності підприємства в цілому. Під час виконання роботи було розглянуто теоретичні основи формування та розвитку корпоративної стратегії організації. На основі теоретичного матеріалу був проведений аналіз корпоративної стратегії ПАТ «Мотор Січ» та рекомендовані шляхи підвищення ефективності його діяльності за рахунок її удосконалення. Отримані в роботі результати можуть бути використані керівництвом ПАТ «Мотор Січ» в практичній діяльності і сприятимуть підвищенню ефективності та розвитку підприємства, забезпеченню прибутковості і рентабельності виробництва.<br>EN : Thesis for the Master’s Degree: 124 pp., 4 fig., 20 tab., 61 sources. The object of the research is the process of managing the company LLC “MOTOR SICH” with the application of corporate strategy. The aim is to summarize and deepen the theoretical and methodological foundations and to develop recommendations for the development of the corporate strategy of the organization in order to increase the efficiency of its activity on the example of aim is LLC “MOTOR SICH”. The research methods: comparative analysis and logical generalization, system-structural analysis, expert estimates, grouping, comparative-historical, cultural-semantic. The relevance of the topic under study is due to the high value of the corporate strategy of the enterprise for the effective functioning of its economic, technological, industrial, social, innovative and other systems. The determination of a clear corporate strategy is a key factor in the long-term effectiveness of the enterprise as a whole. During the research the theoretical bases of formation and development of corporate strategy of the organization were considered. Based on theoretical material, the analysis of the corporate strategy of LLC “MOTOR SICH” was conducted and the ways to increase the efficiency of its activity at the expense of its improvement were recommended. The results obtained in the work can be used by the management of LLC “MOTOR SICH” in practical activity and will help to increase the efficiency and development of the enterprise, to ensure profitability of production.:
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вахненко, Є. В. "Формування фінансової стратегії підприємства". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14310.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гончарова, М. Л., and О. А. Розкошна. "Influence of the external and internal environment factors on formation of anti-crisis strategy of activity on the modern enterprises." Thesis, НУХТ, м.Киів, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60707.

Full text
Abstract:
Висвічується вплив факторів зовнішнього і внутрішнього середовища на формування антикризової стратегії діяльності сучасних підприємств.<br>The influence of factors of external and internal environment on the formation of the anti-crisis strategy of the activity of modern enterprises is highlighted.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кмитюк, І. М. "Управління конкурентоспроможністю підприємства на ринку тваринницького походження". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Kmytyuk.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядаються теоретичні основи управління конкурентоспроможністю підприємства. Проаналізовано фінансово-господарську діяльність та конкурентне середовище ТОВ «ЖК ПАШОТ». Запропоновано заходи по управлінню конкурентоспроможністю ТОВ «ЖК ПАШОТ» та розроблені заходи, що полягають в більш ефективній організації виробничого процесу.<br>The theoretical bases of enterprise competitiveness management are considered in the work. The financial and economic activity and competitive environment of PBS PASHOT LLC are analyzed. Measures to manage the competitiveness of LLC PBS PASHOT are proposed and measures are developed to more efficient organization of the production process.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Літвін, Ю. А. "Шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємства (на прикладі ФОП Григоращенко М. О.)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12429.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота складається з трьох розділів. Об’єктом дослідження є організаційно-економічні процеси, які формують рівень конкурентоспроможності магазину «Меблі» ФОП Григоращенко на ринку меблів. У роботі розглядаються теоретичні аспекти конкурентоспроможності підприємства, сутність конкурентоспроможності підприємства, чинники формування конкурентоспроможності підприємства, методичні підходи до оцінки конкурентоспроможності підприємства. Проаналізовано вплив факторів зовнішнього та внутрішнього середовища на конкурентоспроможність магазину «Меблі», проведено оцінку конкурентоспроможності магазину «Меблі» ФОП Григоращенко М.О. Запропоновано наступні заходи підвищення конкурентоспроможності ФОП Григоращенко: організація виробництва меблів виробництва меблів за індивідуальними проектами; налагодження виробництва дизайнерських меблів; заходи щодо підвищення іміджу магазину (прийняття участі у виставці меблів «KIFF»).<br>Qualification work consists of three sections. The object of the study are organizational and economic processes that form the level of competitiveness of the store «Furniture» FOP Grigorashchenko in the furniture market. The theoretical aspects of enterprise competitiveness, essence of enterprise competitiveness, factors of enterprise competitiveness formation, methodical approaches to enterprise competitiveness assessment are considered in the work. The influence of external and internal factors on the competitiveness of the store "Furniture" is analyzed, the assessment of the competitiveness of the store "Furniture" FOP Grigorashchenko MO The following measures to increase the competitiveness of FOP Grigorashchenko are proposed: organization of furniture production furniture production on individual projects; setting up the production of designer furniture; measures to improve the image of the store (participation in the exhibition of furniture «KIFF»).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Каракаш, Юлія Анатоліївна. "Управління стійким розвитком підприємства умовах турбулентності зовнішнього середовища". Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/26272.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація на тему «Управління стійким розвитком підприємства умовах турбулентності зовнішнього середовища» містить 129 сторінок, 21 таблиця, 15 рисунків, 4 додатка. Перелік посилань нараховує 61 найменування. Метою роботи є обґрунтування заходів та напрямів забезпечення стійкого розвитку промислового підприємства та інструментів їх реалізації в умовах невизначеності та нестабільного зовнішнього середовища. Об’єктом дослідження є система управління підприємства з позицій забезпечення стійкого розвитку. Предметом дослідження є стан системи управління стійким розвитком підприємства ТОВ “ХХХХХ». Методи дослідження: системний підхід, метод групування, методи економічного аналізу, графічного моделювання організаційних структур. Результати дослідження можуть бути використані на практиці вітчизняними підприємствами, зокрема ТОВ “ХХХХХ». Представлений у роботі алгоритм оцінки складових управління стійкістю та визначення стратегічних напрямків розвитку підприємства дозволять забезпечити стабілізацію економічних показників, підвищити гнучкість і адаптивність внутрішнього середовища підприємства та забезпечити прибутковість від економічної діяльності підприємства в довгостроковому періоді. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Запропоновані та обґрунтовані у роботі шляхи вдосконалення інструментів системи управління підприємством, дозволять забезпечити стійкий розвиток підприємства в умовах турбулентного зовнішнього середовища. Результати перевірки можливостей практичного використання отриманих результатів. було використано запропоновані пропозиції та рекомендації магістерської дисертації щодо вдосконалення системи управління для стратегічного забезпечення сталого розвитку підприємства (Акт впровадження № 365 від 01.11.2018)<br>Thesis on «Management of sustainable development of the enterprise in conditions of turbulent environment» contains 129 pages, 21 tables, 15 figures, 4 application. The list of references includes 61 titles. The goal of the research is substantiation of the areas of sustainable development in an industrial enterprise and tools of their realisation within the conditions of undetermination and unstable external environment. The object of the research is the management system of the enterprise from the position of sustainable development. The subject of the research is the state of the management system of sustainable development of the company LLC "“ХХХХХ»." Research methods: systematic approach, method of grouping methods of economic analysis, graphical modeling organizational structures, method of peer review. The results of the research Results of the study can be used in practice by domestic enterprises including Ltd. "Perry Ukraine." Introduced algorithm for estimation of components of the management system of sustainable development and defining strategic directions of the enterprise, which will allow to provide to stabilize economic indicators to increase the flexibility and adaptability of the internal environment and ensure the economic profitability of the company in the long term period. Recommendations about the usage and application of the results of research. Proposed and substantiated in the research ways to improve the management system of will allow to provide sustainable development of enterprises under conditions of uncertain market demand and unstable environment. The verification results of the practical usage of the results of master's degree thesis. The management of "“ХХХХХ»" has used suggested proposals and recommendations of the research for improving the management system to ensure sustainable enterprise development. (Act of Implementation № 365 of 01.11.2018).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бачур, В. В. "Стратегії підвищення міжнародної конкурентоспроможності агрофірми (на прикладі ТОВ «Агропрайм Холдинг»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12673.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуті сутність та особливості формування стратегії підвищення міжнародної конкурентоспроможності агрофірми, визначені основні етапи формування стратегії підвищення міжнародної конкурентоспроможності агрофірми; з’ясовані методичні підходи до визначення типу стратегії підвищення міжнародної конкурентоспроможності агрофірми. Здійснений аналіз міжнародної конкурентоспроможності ТОВ «Агропрайм Холдинг», обґрунтований тип стратегії підвищення міжнародної конкурентоспроможності ТОВ «Агропрайм Холдинг», розкриті чинники внутрішнього та зовнішнього середовища, що визначають успішність стратегії підвищення міжнародної конкурентоспроможності ТОВ «Агропрайм Холдинг». Розроблені напрями удосконалення стратегічного управління міжнародною конкурентоспроможністю ТОВ «Агропрайм Холдинг», з’ясувані можливості посилення інноваційної складової у забезпеченні міжнародної конкурентоспроможності ТОВ «Агропрайм Холдинг», досліджені можливості впровадження заходів соціальної відповідальності як чинника підвищення міжнародної конкурентоспроможності ТОВ «Агропрайм Холдинг».<br>The essence and features of formation of strategy of increase of the international competitiveness of agrofirm are considered in work, the basic stages of formation of strategy of increase of international competitiveness of agrofirm are defined; methodical approaches to determining the type of strategy to increase the international competitiveness of the agricultural firm are clarified. The analysis of the international competitiveness of LLC «Agroprime Holding» is carried out, the type of strategy of increase of international competitiveness of LLC «Agroprime Holding» is substantiated, the factors of internal and external environment determining success of strategy of increase of international competitiveness of LLC «Agroprime Hold» are revealed. Areas for improving the strategic management of international competitiveness of LLC «Agroprime Holding» have been developed, opportunities for strengthening the innovative component in ensuring international competitiveness of LLC «Agroprime Holding» have been clarified, opportunities for implementing social responsibility measures as a factor in increasing international competitiveness of LLC «Agroprime Holding» have been studied.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Побережна, Катерина Вікторівна. "Особливості формування інноваційного потенціалу на мезо-рівні та дослідження його трудового потенціалу". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44656.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Внутрішнє та зовнішнє середовище"

1

Україна в 2007 році: внутрішнє і зовнішнє становище та перспективи розвитку. НІСД, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Україна в 2006 році: внутрішнє і зовнішнє становище та перспективи розвитку. 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Україна в 2007 році: внутрішнє і зовнішнє становище та перспективи розвитку. 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Україна в 2007 році: внутрішнє і зовнішнє становище та перспективи розвитку. 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Україна в 2007 році: внутрішнє і зовнішнє становище та перспективи розвитку. НІСД, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Україна в 2006 році: внутрішнє і зовнішнє становище та перспективи розвитку. 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Послання Президента України до Верховної Ради України. Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2000 році. 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Внутрішнє та зовнішнє середовище"

1

Печериця, Наталія. "СИСТЕМА СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ КОРЕКЦІЇ ЕЙДЖИЗМУ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-31.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі соціально-педагогічної корекції ейджизму студентської молоді в освітньо-культурному середовищі закладу вищої освіти. Актуальність теми зумовлена сучасними трансформаціями в соціально-економічному, політичному, соціокультурному просторі, що спричинили зміни в ставленні та ціннісному сприйнятті людей похилого віку в суспільній свідомості та, зокрема молоддю. Найбільш активні учасники оновленого суспільства – представники молоді, хто є досить прогресивним серед користувачів віртуального простору, що пояснює їх основний засіб долучення до засвоєння цінностей інформаційної доби. В умовах оновленого суспільства цінність людей похилого віку серед молоді значно нівелюється, і молоде покоління сприймає їх як малоцінних представників сучасності чи даремний суспільний баласт. Отже, виникає необхідність пошуку й реалізації ефективних засобів соціального виховання здобувачів вищої освіти й шляхів подолання проблеми дискримінації представників геронтологічної групи, тобто ейджизму. З’ясовано, що ейджизм у нашому суспільстві є виявом негативних стереотипів із боку молодого покоління щодо людей похилого віку. Проблема ейджизму в суспільстві існує не нова, що засвідчує статистика. У відповідних законодавчих актах наголошено на антидискримінації людей похилого віку, що спонукає до саме корекційної, а не профілактичної діяльності, спрямованої на ліквідацію цього суспільно зумовленого явища. Особливістю соціально-педагогічної корекції в освітньо-культурному середовищі закладу вищої освіти є об’єднання корекційних зусиль реального внутрішнього, віртуального й зовнішнього реального та віртуального освітньо-культурного середовища закладу вищої освіти, що забезпечить цілісний та гармонійний процес засвоєння позитивних і дійсних знань щодо вікових особливостей людей похилого віку, а також нейтралізацію, витіснення, зміну негативного стереотипного сприйняття здобувачами представників третього віку та формування нових уявлень, ціннісного, паритетного ставлення до них, що буде сприяти зниженню рівня поширення ейджизму в нашому суспільстві. Відповідно до результатів аналізу наукової літератури схарактеризовано теоретичні аспекти системи соціально-педагогічної корекції здобувачів вищої освіти в умовах інформаційного суспільства. Під час дослідження описано систему соціально-педагогічної корекції ейджизму студентської молоді в освітньо-культурному середовищі закладу вищої освіти, що складається з таких основних компонентів: суб’єкт-об’єктного (суб’єкти й об’єкти корекції); функціонально-цільового (мета, функції, принципи корекційної діяльності); середовищного (реальне внутрішнє, віртуальне та зовнішнє реальне й віртуальне освітньо-культурне середовище закладу вищої освіти); змістово-технологічного (зміст, етапи, завдання, форми та методи роботи) і результативного (критерії, показники й рівні оцінювання, очікуваний результат).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Внутрішнє та зовнішнє середовище"

1

Палей, Д. А. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУ РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕДИЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ У КРИЗОВИЙ ПЕРІОД". У Стабілізація фінансово-економічної системи: зовнішні та внутрішні фактори впливу. Publishing house “Liha-Pres”, 2025. https://doi.org/10.36059/978-966-397-483-5-26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Волкова, Олена. "Цифровізація систем управління: характеристика та принципи". У ХI Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми управління: Трансформація публічного управління у постковідному світі». Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», 2021. http://dx.doi.org/10.20535/spu2021.249172.

Full text
Abstract:
Цифровізація проникає в усі сфери життя людини, функціонування організації і держави. Керівники організацій не завжди розуміють необхідність впровадження цифрових технологій, особливо в разі, коли організація і так показує хороші результати. З іншого боку, в умовах, коли зовнішнє середовище трансформується, нікому не вдасться опинитися осторонь від процесів, що відбуваються. Адже, постає питання: підлаштовуватися під нові умови взаємодії з постачальниками, покупцями, державою, або втрачати свої позиції. Сьогодення розвитку цифрових технологій вимагає безперервного розвитку персоналу компанії, а це в свою чергу передбачає залучення значних інвестицій. Натомість використовуючи у майбутньому цифрові бізнес-моделі, продукти і сервіси, дані інвестиції тощо, саме вони часто змінюють цілі галузі та сфери життя, і хто не розвивається разом з ними залишається на узбіччі чи взагалі зникає з ринку. Саме тому цифровізація дозволяє бути більш оперативними, більш зручними для кінцевого споживача, а також пропонує більш доступний продукт, ту чи іншу адміністративну послугу, яка стає ближчою, що в свою чергу дозволяє економити кошти за рахунок скорочення витрат на утримання адміністративної системи службовців...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!