Academic literature on the topic 'Глобалізаційний вплив'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Глобалізаційний вплив.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Глобалізаційний вплив"

1

Власов, В. "Глобалізаційний вплив - стратегічна основа розвитку міжнародної торгівлі". Економіка України, № 4 (2008): 63–72.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дашевська, О. В. "Глобалізаційний вплив на розвиток економічної системи країни". Науковий вісник Ужгородського національного університету. Економіка, Вип. 33, ч. 1 (2011): 90–96.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Волвенко, Н. М. "ВПЛИВ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ НА СОЦІАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я СУСПІЛЬСТВА: ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИЙ ВИМІР". Сучасне суспільство: політичні науки, соціологічні науки, культурологічні науки 1, № 20 (2020): 18–31. http://dx.doi.org/10.34142/24130060.2020.20.1.02.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі соціального здоров’я суспільства як найважливішої умови інформаційної безпеки людини. Показано, що зі вступом суспільства в інформаційну фазу свого розвитку виникає безліч викликів, загроз і ризиків. Обговорено, що інформаційне середовище стає наддержавним, планетарним, безмежним, що виходить за рамки сформованого історично соціального контролю і соціального регулювання інформаційних відносин. Виділено параметри соціального здоров’я суспільства, які є необхідними умовами для забезпечення інформаційної безпеки суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Маковецька, І. М. "КОМУНІКАЦІЙНИЙ ВЕКТОР НАЛАГОДЖЕНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 10 (30 грудня 2021): 64–69. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.10.9.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто вплив інформаційних процесів на ефективність управління підприємством та розкрито комунікаційний вектор досягнення позитивних результатів інформації, яка надається працівникам підприємства. Наголошено, що без новітніх технологій неможливо поліпшити ефективність роботи на підприємстві. Представлено види інформаційних зв’язків із працівниками для ефективної роботи підприємства, завдяки чому закладається успішний комунікаційний потенціал на підприємстві. Досліджено переваги підприємства, що використовують у своїй діяльності новітні інформаційні технології. Описано основні вектори налагоджених інформаційних процесів для ефективного управління підприємством, що забезпечують продуктивність управлінських відносин та вихід на глобалізаційний комунікаційний простір.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кліпкова, Оксана, Наталія Козьмук та Ганна Голуб. "ВПЛИВ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА НЕВИЗНАЧЕНОСТІ ЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА НА МОДЕЛЬ ПОВЕДІНКИ ПІДПРИЄМСТВА". Вісник Університету банківської справи, № 1(40) (24 травня 2021): 50–57. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x1(40)2021237615.

Full text
Abstract:
Метою написання статті є дослідження сутності поняття «глобалізація» та факторів її формування в аспекті побудови індивідуальної поведінкової траєкторії підприємства в умовах зростаючої невизначеності, спричиненої глобалізаційними процесами. Обґрунтовано переваги і недоліки глобалізаційних процесів для бізнес-структур та національних економік. Виокремлено сутнісні характеристики невизначеності поведінки підприємства за поширення та активного розвитку глобалізаційних процесів. Запропоновано рекомендації щодо формування оптимальної поведінкової траєкторії підприємств за умови невизначеності на основі вибору стратегії з рахуванням критеріїв Севіджа, Гурвіца і Вальраса. При формуванні матеріалів статті використано загальнонаукові методи індукції та дедукції — при визначенні впливу глобалізації як на підприємства, так і на національну економіку, аналізу та синтезу при дослідженні факторів впливу глобалізації на національну економіку окремих держав, наукової абстракції та економічного експерименту — при формуванні оптимальної поведінкової траєкторії фірм в умовах невизначеності. Доведено, що глобалізаційні процеси у світовому господарстві сприятимуть формуванню в підприємства адаптивної поведінки, яка спрямована на визначення та класифікацію ресурсів компанії, оцінку сильних і слабких сторін конкурентного середовища, потенціалу та можливостей заробітку щодо можливостей отримання постійної конкурентної переваги і створення прибутку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Могилевська, Наталія Олексіївна. "ІСТОРІОГРАФІЯ ВІТЧИЗНЯНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ". Питання культурології, № 38 (29 жовтня 2021): 133–42. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1311.38.2021.245799.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються умови здійснення дослідження музичної культури, які впливають на розвиток наукових знань. Мета статті — з’ясувати особливості розвитку наукових досліджень музичної культури в умовах сучасної України в контексті національних та глобальних процесів. Методологія дослідження полягає у загальнонаукових і спеціальних методах. До перших належать логічний і діалектичний методи, а до других — системний та історико-порівняльний. Висновки. Визначено, що на початковому етапі досліджень музичної культури багатьом доробкам був властивий перехідний формат, однак відкриття нових архівних матеріалів та доступ до світових досягнень змінили ситуацію в напрямку розвитку міждисциплінарного підходу, який змушує переглянути встановлені стереотипи. Наголошується, що в процесі реформування як держави в цілому, так і окремих її інститутів значний вплив на розвиток досліджень музичної культури відіграла боротьба із плагіатом та вимога розширення публікацій у наукометричних базах. Однак вищі навчальні заклади і академічні наукові установи не змогли позбутися бюрократичного контролю, а в процесі реформування не було запропоновано формули, за якою наукова спільнота могла б визначати ефективність оприлюднення наукових результатів. Підкреслюється національний та глобалізаційний вплив на ефективність діяльності науковців. Визначено, що на сьогодні вже можна говорити про існування ряду наукових центрів, де вивчаються проблеми музичної культури, зокрема — це Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського, Київський національний університет культури і мистецтв та інші установи. Тож нагромадження позитивних змін проявилося в наукових ідеях, дослідженні нових тем і впровадженні наукових результатів у навчальний процес чи практичну діяльність державних установ та громадських організацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Маркович, Христина Михайлівна. "ПРАВОВА ІДЕОЛОГІЯ ДЕРЖАВИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ". New Ukrainian Law, № 4 (1 жовтня 2021): 252–57. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2021.4.37.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена комплексному аналізу впливу глобалізаційних процесів на правову ідеологію держави. Надано означення поняття глобалізму і визначено його роль у вироб- ленні універсальних механізмів та принципів права. Показано тенденцію до єдності людства, вираженням якої є зміцнення зв’язків між різними націями, обмін духовними цінностями, формування наддержавних структур. Розглянуто універсалізацію правової сфери як один із важливих аспектів світової глобалізації. Зроблено спробу розкрити вплив глобалізації на вітчизняну правову систему, зокрема на правотворчу діяльність, правову культуру, право- свідомість. На основі аналізу наукових поглядів щодо сучасних глобалізаційних викликів є підстави вважати, що глобалізація в українській правовій системі торкається практично всіх її елементів. Встановлено, що першочергово здійснюється вплив на нормативно-право- ву базу, а саме на джерела права. Особливу увагу зосереджено на ідеології прав і свобод людини, гарантіях їхнього дотримання та реалізації, проголошених на державному та гло- бальному рівнях. Обґрунтовано ідею про те, що права людини є основним критерієм демо- кратичності держави. З’ясовано, що демократизація суспільного життя є важливим наслід- ком глобалізаційних процесів, який впливає на формування уявлень про права та свободи людини. Значну увагу приділено дослідженню реалізації глобальної моралі як форми гео- політичного контролю за дотриманням стандартів поведінки держав у контексті інституці- оналізації прав людини. Розглянуто вплив глобалізаційних процесів на правову культуру як одну з найдинамічніших складових правової системи. Простежено, що тісна взаємодія держав, обмін закордонним досвідом сприяють вдосконаленню та розвитку національних правових інститутів. Виділено основні завдання, які покладають глобалізаційні виклики на правову систему. Наголошено на важливості вироблення світовою спільнотою універсальних принципів регулювання правових відносин між різноманітними суб’єктами в сучасних гло- балізаційних умовах. Досліджено, що глобалізація істотно впливає як на внутрішні правові процеси держави, так і на характер відносин з різноманітними правовими системами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Antypenko, I. "ЗАГРОЗИ І ВИКЛИКИ СУЧАСНИХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ДЛЯ НАЦІОНАЛЬНИХ ДЕРЖАВ: ДО ПРОБЛЕМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПОЛІТИЧНИМИ РИЗИКАМИ". Актуальні Проблеми Державного Управління, № 1(57) (26 травня 2020): 174–80. http://dx.doi.org/10.34213/ap.20.01.20.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу актуальних загроз і викликів сучасних глобалізаційних процесів для стабільного розвитку національних держав. Розглянуто таке актуальне, але малодосліджене в Україні питання науки державного управління, як спроможність національних держав справлятися з політичними ризиками, що породжуються сучасним глобалізаційними процесами. Конкретизовано вплив на національні держави таких сучасних глобальних загроз як тероризм, релігійний екстремізм, етнічна ворожнеча, неконтрольована міграція, кіберзлочинність, незаконну торгівля зброєю. Окремо визначено вплив глобальної політичної експансії та проблему забезпечення міждержавної та міжцивілізаційної сумісності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сушенцева, Лілія. "Вплив глобалізаційних процесів у суспільстві на зміст підготовки професійно мобільного кваліфікованого робітника". Освітній вимір 43 (11 грудня 2014): 259–66. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v43i0.2763.

Full text
Abstract:
Сушенцева Л. Л. Вплив глобалізаційних процесів у суспільстві на зміст підготовки професійно мобільного кваліфікованого робітника.
 У статті розглянуто актуальні питання впливу глобалізаційних процесів у суспільстві на відбір і структурування змісту підготовки майбутніх професійно мобільних кваліфікованих робітників. Розкрито сутність глобалізації та її політичні, економічні, культурні й соціальні аспекти. Обґрунтовано зростання інтересу до проблеми формування професійної мобільності майбутніх кваліфікованих робітників в умовах глобалізаційних змін у суспільстві та появі ринку праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Vovk, Victoria. "ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ФІНАНСОВОЇ ПОЛІТИКИ ЯК ДЕТЕРМІНАНТИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ВПЛИВУ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ". PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, № 2(22) (2020): 168–77. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2020-2(22)-168-177.

Full text
Abstract:
У статті досліджено сутність глобалізації та особливості впливу глобалізаційних процесів на розвиток суспільства. Враховуючи, що еволюція сутності поняття «глобалізація» відбувалася внаслідок зміни поглядів на рівень охоплення глобалізаційними процесами сфер суспільного життя (економіка, культура, політика, екологія, управління тощо), визначено сучасні тенденції глобалізаційних процесів. Систематизовано наукові підходи до визначення сутності поняття «сталий розвиток» та досліджено взаємозв’язок його основних детермінант (економічні, соціальні, екологічні та політичні). Особливу увагу приділено державній фінансовій політиці як однієї з детермінант забезпечення сталого розвитку в умовах глобалізації. На основі узагальнення наукових підходів запропоновано авторське визначення сутності категорії «державна фінансова політика» та обґрунтовано перспективи гармонізованого формування державної фінансової політики як детермінанти сталого розвитку в умовах глобалізації
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Глобалізаційний вплив"

1

Терехов, Є. М. "Принципи досліджень складних економічних систем". Thesis, Сімферополь, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60167.

Full text
Abstract:
Розглядаються концепції розвитку національної економічної системи в умовах глобалізації.<br>Рассматриваются концепции развития национальной экономической системы в условиях глобализации.<br>Examines the concepts of the national economic system in the context of globalization.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лук`янихіна, Олена Анатоліївна, Елена Анатольевна Лукьянихина, Olena Anatoliivna Lukianykhina та В. В. Богатиренко. "Вплив глобалізаційних процесів на екологічну безпеку". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43639.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сидорова, А. І. "Вплив глобалізаційних процесів на конкурентоспроможність АПК України". Thesis, КОД, 2016. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/3508.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Терехов, Є. М. "Вплив глобалізаційних ризиків на економічну безпеку України". Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63926.

Full text
Abstract:
Основні небезпеки зовнішнього середовища для України з погляду забезпечення економічної безпеки держави.<br>Основные опасности внешней среды для Украины с точки зрения обеспечения экономической безопасности государства.<br>The main danger of the environment for Ukraine in terms of economic security.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Терехов, Є. В. "Вплив глобалізаційних ризиків на економічну безпеку України". Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30243.

Full text
Abstract:
На сьогодні основні небезпеки зовнішнього середовища для України зосереджені в сфері енергетики, в фінансовій та торговій сферах і саме ці сфери є провідними з погляду забезпечення економічної безпеки держави. Саме енергетична сфера впливає на фінансову безпеку держави, і саме вона буде визначати економічний розвиток України в найближчі роки. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30243
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пшик, Б. І. "Вплив глобалізаційних тенденцій на розвиток банківського бізнесу". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61365.

Full text
Abstract:
У сучасному світі глобалізація є основною тенденцією розвитку світової економіки, яка, безперечно, впливає на усі без винятку економічні процеси. Глобалізація здійснює значний вплив на функціонування національних банківських систем, які розпочинають входження у світовий фінансовий простір, що проявляється у посиленні процесів інтеграції окремих банківських установ. Ці процеси являють собою актуальну наукову проблему, яка недостатньо досліджена сучасною економічною наукою. Перехід України до етапу сталого економічного зростання передбачає розвиток міжнародних операцій банків. При цьому необхідно враховувати активізацію процесів глобалізації світової економіки, що характеризується появою нових світових ринків капіталу, розширенням діяльності транснаціональних банків і корпорацій, посиленням інтеграційних процесів, розвитком нових інформаційних технологій та засобів комунікації, активною діяльністю у світовому масштабі міжнародних фінансово-кредитних інституцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кліменко, Ольга Вікторівна, Ольга Викторовна Клименко, Olha Viktorivna Klimenko та С. В. Федчун. "Вплив глобалізаційних процесів на зовнішньоторговельний потенціал країни". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33382.

Full text
Abstract:
Економіка країн не може обійтись без виходу на світові ринки, сучасні напрями розвитку яких безпосередньо знаходяться під впливом процесів глобалізації. Проблемам впливу процесів глобалізації на зовнішню торгівлю та зовнішньоторговельний потенціал країн, у тому числі глобалізаційних процесів на розвиток експортно-імпортних операцій України присвячені дослідження таких вчених як Башинська Г.І., Дубик В.Я., Крапивний І.В., Матвеєва В.Ю., Потєхін О.В., Резнікова О.О., Тихоліз Л.С., Тодоров І.Я. тощо. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33382
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Карінцева, Олександра Іванівна, Александра Ивановна Каринцева, Oleksandra Ivanivna Karintseva та О. В. Червяцова. "Вплив глобалізаційних процесів на світовий розвиток туризму". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43690.

Full text
Abstract:
Ступінь позитивного впливу глобалізаційних процесів на економіку окремих країн залежить від місця, яке вони займають у світовій економіці. Сфера туризму є глобальною, тому й конкуренція між країнами за свою частку цього ринку з кожним роком дедалі загострюється. Сучасні глобалізаційні процеси (в тому числі й туризмі) розгортаються, перш за все, між промислово розвиненими країнами і лише в другу чергу охоплюють країни, що розвиваються. При цьому для багатьох економік, що розвиваються, туризм – головне джерело надходжень іноземної валюти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ніженець, О. "Вплив глобалізаційних процесів на релігійну ситуацію в Україні". Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16638.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Плахтій, С. М. "Глобалізаційні фактори впливу на структуру золотовалютних резервів". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61486.

Full text
Abstract:
Глобалізація – це сукупність процесів та факторів, що співвідносяться з явищами взаємозалежності, взаємопроникнення і взаємообумовленості у світових рамках, а також передбачають єдині принципи та норми поведінки. Розвиток ринкової економіки в Україні пов’язаний з процесом глобалізації та взаємної інтеграції світового і національних фінансових ринків, що зумовлює необхідність приділення більшої уваги ефективному управлінню золотовалютними резервами Національного банку України. Вони належать до одного з інструментів захисту національної економіки від негативного зовнішнього впливу, а головним їх призначенням є покриття дефіциту платіжного балансу країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Conference papers on the topic "Глобалізаційний вплив"

1

Юрса, Л. В., та О. Б. Негер. "Вплив глобалізаційних процесів на становлення української ергонімії пострадянської доби". У PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES: THEORETICAL AND PRACTICAL ASPECTS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-039-1-68.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography