Academic literature on the topic 'Господарське об’єднання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Господарське об’єднання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Господарське об’єднання"

1

Деркач, Елла Михайлівна. "ФОРМИ УЧАСТІ ДЕРЖАВИ В ГОСПОДАРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ТРАНСПОРТУ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЗАКОНОДАВЧОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ". New Ukrainian Law, № 6 (27 грудня 2021): 64–70. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2021.6.9.

Full text
Abstract:
У статті досліджено основні правові форми участі держави в господарській діяльності у сфері транспорту, охарактеризовано стан та перспективи розвитку відповідного законодавства. Зазначається, що відповідно до чинного законодавства низку державних підприємств у сфері транспорту (залізниця, морські порти тощо) уналежнено до об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, таке майно не підлягає приватизації та відчуженню. Однак у перспективному законодавстві, зокрема проєкті закону «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» (реєстр. № 6013 від 09.09.2021 р.), запропоновано істотні зміни щодо форм здійснення господарської діяльності у сфері транспорту. До таких пропозицій належать: заборона створення юридичних осіб у формі державного підприємства, реорганізації дійсних державних підприємств у господарські товариства; запровадження нових конструкцій передання державного майна; доповнення чинного законодавства конструкцією договору управління державним майном; затвердження типових умов такого договору Кабінетом Міністрів України. За результатами дослідження встановлено, що внаслідок особливої економічної значущості об’єктів стратегічної інфраструктури транспорту для публічних інтересів і виконання державних функцій зміна форми власності на майно, яке за своєю сутністю є надбанням усього суспільства, держави, звуження титульних прав та дійсних організаційно-правових форм підприємництва становить ризик для цих інтересів в умовах політичної нестабільності та соціально-економічної кризи, може загрожувати економічному суверенітету країни. Об’єкти стратегічної інфраструктури транспорту, які доцільно залишити об’єктами права державної власності з обмеженим господарським обігом, потребують закріплення на рівні закону як такі, що не підлягають приватизації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Єремєєв, А. "Господарсько-правовий офшорний траст: загальна характеристика та особливості". Юридичний вісник, № 1 (12 квітня 2021): 217–24. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i1.2102.

Full text
Abstract:
У статті аналізується правова природа та особливості правового статусу господарсько-правових офшорних трастів, надається їх загальна характеристика. Також у статті проводиться аналіз понять «траст» та «компанія», їх взає-мозв’язку і співвідношення. Ана-лізується саме поняття трасту та найбільш поширені його дефі-ніції. Розглядаються визначення поняття «компанія», що міс-тяться у словниковій юридичній літературі, чинних на сьогодні актах вітчизняного законодав-ства, а також у ратифікованих Україною міжнародних договорах. Звертається увага на той факт, що поняття «компанія» може роз-глядатися як у вузькому (юридична особа, господарська організація), так і у широкому сенсі (окрім юри-дичних осіб, охоплює також окремі категорії об’єднань без статусу юридичної особи, а за певних умов також і фізичних осіб). На підставі проведеного аналізу автор робить висновок, що, незважаючи на особ-ливу правову природу трасту, від-мінну від правової природи юри-дичних осіб, господарсько-правові офшорні трасти все ж можуть бути віднесені до офшорних компа-ній і розглядатися як їх особливий різновид. Також обґрунтовується, що до компаній у широкому сенсі цього терміна можуть належати будь-які трасти – і господар-сько-правові, і цивільно-правові, але для господарсько-правових тра-стів, які створюються саме для організації та (або) здійснення господарської діяльності, застосу-вання терміна «компанія» є більш характерним та термінологічно обґрунтованим. Зазначається, що господарсько-правові офшорні трасти – трасти, що створені в юрисдикціях, віднесених до офшор-них з метою організації та (або) здійснення господарської діяльно-сті за межами юрисдикцій, в яких їх зареєстровано. Такі трасти створюється суб’єктами – нерези-дентами території місця реєстра-ції і користуються офшорними пільгами (перевагами), передба-ченими законодавством офшорної зони для суб’єктів-нерезидентів. У контексті господарсько-право-вих відносин офшорні трасти, по суті, є особливою формою викори-стання пільгового режиму госпо-дарювання, встановленого офшор-ними юрисдикціями. Вказується на необхідність подальших дослі-джень правового статусу господар-сько-правових офшорних трастів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Попко, Ю. Я. "ПРАВОВИЙ СТАТУС СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КООПЕРАТИВІВ ТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КООПЕРАТИВНИХ ОБ’ЄДНАНЬ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ". Актуальні проблеми держави і права, № 92 (24 січня 2022): 80–87. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i92.3265.

Full text
Abstract:
Попко Ю. Я. Правовий статус сільськогосподарських кооперативів та сільськогосподарських кооперативних об’єднань за законодавством України. – Стаття.Активний процес реформування приватних відносин в Україні відбувається на засадах гармонізації із принципами європейського приватного права. Окрім набрання чинності новим законодавством про сільськогосподарську кооперацію, відкриття ринку сільськогосподарських земель, актуалізаціїнеобхідності впорядкування відносин на ринку сільськогосподарського виробництва тощо, обговорюється проблематика удосконалення наявних організаційно-правових форм юридичних осіб та правових режимів майна, на яких вони діють.Cільськогосподарський кооператив – це юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які є виробниками сільськогосподарської продукції і добровільно об’єдналися на основі членства та на засадах самоврядування для провадження спільної господарської та іншої діяльності з метоюзадоволення економічних, соціальних та інших потреб. Сільськогосподарський кооператив набуває статусу юридичної особи з моменту внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та здійснює свою діяльність до моменту припинення. Cільськогосподарське кооперативне об’єднання – це юридична особа, утворенасільськогосподарськими кооперативами, що добровільно об’єдналися на основі членства та на засадах самоврядування для провадження спільної господарської та іншої діяльності з метою задоволення економічних, соціальних та інших потреб.Законодавство України про сільськогосподарську кооперацію загалом належним чином урегульо-вує питання правового статусу сільськогосподарських кооперативів та сільськогосподарських кооперативних об’єднань. Незважаючи на це, досі залишається актуальною необхідність удосконалення приписів Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» у частині регулювання порядку та способів реорганізації сільськогосподарських кооперативів, правового режиму майна, на якому створюються та діють сільськогосподарські кооперативні об’єднання, а також правових наслідків ліквідації сільськогосподарських кооперативів, створених з метою одержання прибутку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Астаф’єв, Д. С. "Господарсько-правовий статус суб’єктів медичного туризму в Україні". Вісник Пенітенціарної асоціації України, № 1 (25 березня 2025): 32–41. https://doi.org/10.34015/2523-4552.2025.1.04.

Full text
Abstract:
У статті досліджується господарсько-правовий статус суб’єктів медичного туризму в Україні. Автором розглянуто перспективи розвитку галузі медичного туризму. Розкрито сутність господарсько-правового статусу як складної правової категорії, що передбачає легітимацію суб’єкта господарювання, визначеність організаційно-правової форми, наявність господарської компетенції та майна на певному правовому режимі. У дослідженні систематизовано основних суб’єктів медичного туризму: туристичних операторів, туристичних агентів, компанії-провайдери, операторів виїзного медичного туризму, заклади охорони здоров’я, санаторно-курортні заклади, страхові компанії. Визначено правові прогалини законодавства у сфері регулювання медичного туризму, зокрема відсутність вимог щодо залучення медичних фахівців при формуванні туристичного продукту та недостатність фінансового забезпечення відповідальності туроператорів з урахуванням підвищених ризиків цього виду діяльності. Особливу увагу приділено санаторно-курортним закладам, їх різноманітним організаційно-правовим формам та відсутності єдиної номенклатури, що ускладнює регулювання галузі. У статті проаналізовано вплив Закону України «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об’єднань юридичних осіб» на суб’єктів медичного туризму. Запропоновано шляхи вдосконалення господарсько-правового статусу суб’єктів медичного туризму, серед яких законодавче закріплення вимоги щодо обов’язкового залучення медичних фахівців при формуванні туристичного продукту та створення концернів та інших об’єднань підприємств у санаторно-курортній сфері для підвищення ефективності їх діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Іванюк, А. В. "КОНЦЕПТУАЛЬНА ФУНКЦІОНАЛЬНО-ОРГАНІЗАЦІЙНА МОДЕЛЬ РЕГІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ КАРДІОЛОГІЇ НА ПРИНЦИПАХ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА". Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, № 3 (23 грудня 2021): 42–46. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2021.3.12625.

Full text
Abstract:
Мета: обґрунтувати концептуальну функціонально-організаційну модель регіонального центру кардіології (РЦК) на принципах державно-приватного партнерства (ДПП).
 Матеріали і методи. У дослідженні використовували загальнонаукові методи аналізу, синтезу, узагальнення, моделювання, інтерпретації наукових даних, а також системний і структурно-функціональний підходи.
 Результати. Для вирішення проблеми фінансування та розвитку найбільш витратної третинної високо­спеціалізованої кардіологічної допомоги населенню регіону був реалізований проект обґрунтування концептуальної функціонально-організаційної моделі РЦК на принципах ДПП, тобто об’єднання сил і засобів держави і бізнесу.
 Модель РЦК розроблена як самоврядний, господарсько і юридично самостійний суб’єкт медичної діяльності, що забезпечує оптимальне поєднання державного регулювання і ринкового саморегулювання. Економічна ефективність розробленої моделі РЦК забезпечується за рахунок юридичної та господарської самостійності моделі, багатоканального фінансування та прибутковості комерційної діяльності.
 Медична допомога у моделі РЦК представлена двома напрямками – медико-соціальним (безоплатним) та економічно рентабельним (платним), кожний з яких орієнтований на свого споживача послуг і в цілому забезпечує підтримку кардіологічного здоров’я усіх верств населення регіону.
 Організаційна структура моделі РЦК на принципах ДПП інтегрує три центри: центр високоспеціалізованої стаціонарної допомоги, центр консультативної амбулаторно-поліклінічної екстреної і планово-консультативної допо­моги, центр організаційно методичної, інформаційно-аналітичної, інтеграційної та статистичної роботи, а також два блоки – адміністративно-господарський та допоміжних підрозділів.
 Пацієнторієнтованість моделі забезпечує доступність високоспеціалізованої медичної допомоги для різних категорій населення.
 Висновки. Потенціал моделі РЦК на принципах ДПП орієнтований на бізнес-процеси та інтегрування медичних послуг, забезпечує її економічну, медичну і соціальну ефективність та оптимальне функціонування у ринкових умовах. Реалізація моделі РЦК на практиці дасть змогу виконати її цільову функцію – задовольнити потреби населення регіону в доступних і якісних високотехнологічних кардіологічних послугах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кот, Олексій Олександрович, та Андрій Богданович Гриняк. "ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ: СКАСУВАТИ1, НЕ МОЖНА ЗАЛИШИТИ2". New Ukrainian Law, № 1 (28 березня 2023): 11–19. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2023.1.1.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу положень Господарського кодексу України, зіставленню їх із положеннями Цивільного кодексу України та окремими законами, іншими нормативно-правовими актами. Виокремлено низку системних суперечностей між нормами Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України щодо регулювання правового статусу юридичних осіб, що існують в організаційно-правових формах підприємств, об’єднання юридичних осіб, майнових основ господарювання, господарських зобов’язань. Обґрунтовано неможливість системного оновлення цивільного законодавства без визнання Господарського кодексу України таким, що втратив чинність. У статті проаналізовано зміст основоположних розділів Господарського кодексу України щодо їх регуляторного впливу на підприємницькі відносини. Аналіз правових норм Розділу І «Загальні положення» (ст. ст. 1–54 Господарського кодексу України) свідчить про можливість скасування без будь-яких негативних наслідків статей, включених до цього розділу. Аналіз положень Розділу ІІ Господарського кодексу України, присвяченого визначенню правового статусу суб’єктів господарювання, дав змогу дійти висновку про наявність низки системних суперечностей між нормами Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України. Обґрунтовано слушність відображеного в законопроєкті № 6013 підходу щодо скасування відповідних положень Господарського кодексу України та визначення перехідного періоду для узгодження організаційно-правових форм наявних юридичних осіб із положеннями Цивільного кодексу України. Проаналізований зміст Розділів III та V Господарського кодексу України дав змогу констатувати відсутність потреби в їх збереженні з огляду на наявність такого значного масиву різнорівневих актів законодавства, а також відсутність якихось особливостей регулювання цих відносин, які не охоплювалися би предметом регулювання Цивільного кодексу України та спеціальними актами законодавства. Обґрунтовано доцільність прийняття загалом Закону України «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» з огляду на обов’язки нашої держави щодо членства в Європейському Союзі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сахацький, М., Г. Запша, М. Сахацький, Г. Дідур та І. Клочан. "МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ І ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ АГРАРНОГО СЕКТОРУ В УМОВАХ ІНСТИТУЦІЙНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ". Financial and credit activity problems of theory and practice 5, № 40 (2021): 596–608. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v5i40.245250.

Full text
Abstract:
Анотація. Висвітлено актуальність модернізації виробничо-господарської діяльності підприємств і фермерських господарств аграрного сектору в умовах інституційних трансформацій. Проведено аналіз досліджень модернізації фундаментальною та прикладною економічною наукою, зроблено постановку завдання. Наведено результати досліджень ученими аграрної економічної науки щодо основних напрямів осучаснення виробничо-господарської діяльності сільськогосподарських підприємств і фермерськихгосподарств. Зроблено узагальнення про належність модернізації до економічних категорій, що віддзеркалює загальні властивості реальної дійсності, слугує природним механізмом її висхідного розвитку завдяки вдосконаленню людиною виробничо-господарської діяльності, забезпечує економічний прогрес і підвищення рівня та якості життя населення. Виявлено наявність інституційних змін, що проявляється загальним зростанням кількості сільськогосподарських підприємств, зменшенням фермерських господарств і щорічними коливаннями числа аграрнихсуб’єктів господарювання. Установлено, що в рослинництві сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства зорієнтовані на виробництво зернової та зернобобової продукції, соняшнику та цукрового буряку, тоді як господарства населення займаються переважно вирощуванням картоплі, овочів, плодів та ягід. У тваринництві сільськогосподарські підприємства мають певну перевагу у виробництві м’яса (у забійній масі) та яєць, а господарства населення домінують у молочному скотарстві, вівчарстві та бджільництві. Визначено вагомість кожної категорії господарств аграрного сектору економіки у виробництві основних видів сільськогосподарської продукції. Наведено аргументи щодо необхідності модернізації виробничо-господарської діяльності сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств. Обґрунтовано комплекс заходів модернізації виробничо-господарської діяльності досліджуваних суб’єктів, економічна індивідуалізація яких поєднується з процесами кооперації та агропромислової інтеграції у кластерах об’єднаних територіальних громад сільської місцевості. Ключові слова: модернізація, виробничо-господарська діяльність, підприємство, фермерське господарство, інституційні трансформації. Формул: 0; рис.: 0; табл.: 2; бібл.: 12.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ГАРАГОНИЧ, ОЛЕКСАНДР. "Суб’єкти корпоративних відносин: теоретико-правові аспекти". Право України, № 2021/06 (2021): 26. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2021-06-026.

Full text
Abstract:
Неузгодженість поглядів на подальший розвиток корпоративного законодавства і відсутність у правовій доктрині усталених підходів до засадничих категорій корпоративного права є бар’єром для вирішення проблеми забезпечення належного рівня правового регулювання корпоративних відносин. Питання чіткого визначення кола суб’єктів корпоративних відносин, їх правової природи, сутнісних ознак залишаються недостатньо розробленими і потребують подальших наукових досліджень. Метою статті є огляд існуючих у правовій доктрині проблем щодо визначення суб’єктного складу корпоративних відносин для вироблення чіткого уявлення про коло основних суб’єктів таких відносин, особливості їх правового статусу і сутнісні ознаки, а також викладення власного бачення напрямів удосконалення законодавства з цих питань. Ключовою фігурою, з якою в юридичній літературі зазвичай пов’язують виникнення та існування корпоративних відносин, є корпорація. Корпорація – це господарська організація, утворена об’єднанням (обов’язкового або можливого) осіб на засадах участі (членства) і належних їм капіталів для здійснення господарської діяльності. Пропонується закріпити у корпоративному законодавстві новий термін, який би позначав поширене у юридичній літературі поняття “корпорація”, а також вичерпний перелік організаційно-правових форм, у яких можуть створюватися і діяти корпорації. Термін “власники корпоративних прав” є збірним поняттям для позначення осіб, які надали своє майно для формування статутного (складеного) капіталу або пайового фонду корпорацій і в обмін на свої вклади набули у власність корпоративні права. Надано визначення понять “засновники”, “учасники”, “члени”, “акціонери”, “вкладники”, “повні учасники”. З’ясовано особливості правового статусу власників корпоративних прав. При визначенні суб’єктного складу корпоративних відносин, які виникають у зв’язку з виконанням функцій органів корпорації, доречно говорити не про відносини між корпорацією та її органами, а про відносини між корпорацією і суб’єктами, які виконують функції її органів. До суб’єктів, які виконують функції органів корпорації, можуть бути віднесені учасники загальних зборів корпорації (власники корпоративних прав та їхні представники), а також посадові особи корпорації. Платформою для визначення суб’єктного складу корпоративних відносин варто обрати Господарський кодекс України, а в разі рекодифікації господарського законодавства – відповідний кодифікований акт, який його замінить.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Старостенко, Д. Ф., та С. В. Салін. "БЛОКЧЕЙН ТА ФІНАНСОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В ЦИФРОВОМУ ПРОСТОРІ ФІНАНСОВО-ПРОМИСЛОВИХ КОМПАНІЙ". Scientific papers OF DMYTRO MOTORNYI TAVRIA STATE AGROTECHNOLOGICAL UNIVERSITY (ECONOMIC SCIENCES), № 2 (51) (29 серпня 2024): 47–60. http://dx.doi.org/10.32782/2519-884x-2024-51-5.

Full text
Abstract:
В статті досліджено функціональний зв'язок між блокчейн та фінансовими технологіями в інноваційному цифровому просторі фінансово-промислових компаній, що забезпечують інтенсивний рівень розвитку технологічної конкурентоспроможності фінансових інститутів та суб’єктів об’єднаних сфер господарської діяльності на ринку. Обґрунтовано напрями розвитку великих інтегрованих систем фінансово-промислового капіталу, на засадах інтенсивного виробництва, поглиблення ресурсів та посилення впливу інноваційних цифрових технологій на фінансову архітектуру суб’єктів об’єднаних сфер господарської діяльності. Розроблено методичний підхід до запобігання загроз функціонування блокчейн та фінтех технологій при формуванні інтегрованої архітектури фінансово-промислових компаній в інноваційному цифровому просторі банківського сектора. Представлено методику розрахунку індексу цифрового кіберзахисту, який використовується як індикатор та узагальнює, з одного боку, безпечні властивості інформаційних ресурсів в цифровому просторі банківських установ та їх здатність запобігати кібератакам на фінансово-промисловий капітал суб’єктів об’єднаних сфер господарської діяльності, з іншого боку – характеристики, що втілюють інституційний розвиток фінансово-промислових компаній країни, що забезпечені банківськими регуляторами на макрорівні. Представлено блокчейн-модель фінансово-інвестиційного ланцюга, що активізує діджитал-розрахунки між банківськими установами та учасниками фінансово-промислових компаній з метою накопичення та використання капіталу в виробничому циклі суб’єктів об’єднаних сфер господарської діяльності. Наведено оптимальні критерії індексу цифрового кіберзахисту фінансово-промислового капіталу. Обґрунтовано макропруденційну політику банківського сектору України на засадах регуляторів блокчейн та фінтек технологій ЄС, що забезпечують інтенсивний рівень розвитку технологічної конкурентоспроможності фінансових інститутів. Запропоновано та доведено гіпотезу щодо існування взаємообумовленого зв’язку між індексом цифрового кіберзахисту фінансово-промислового капіталу та індексом технологічної готовності банківського сектору до цифровізації розрахунків, що дозволяє посилити їх безпеку руху між суб’єктами об’єднаних сфер господарської діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Gogol, Tetyana, та Vladyslava Ponomarenko. "ВПЛИВ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ Й ОПОДАТКУВАННЯ НА ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ ТА ОБ’ЄДНАНИХ АРАБСЬКИХ ЕМІРАТІВ". PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, № 1(25) (2021): 82–90. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2021-1(25)-82-90.

Full text
Abstract:
У статті визначено місце, яке посідає Україна та Об’єднані Арабські Емірати у світовій економіці у 2019 році відповідно до класифікації країн за методикою Світового банку, проаналізовано основні показники економічного розвитку за 2019 рік, здійснено аналіз структури ВВП в ОАЕ та в Україні. Також побудовано графіки річного ВВП на душу населення в досліджуваних країнах протягом 2005-2019 рр. Спираючись на законодавчі документи досліджуваних країн, встановлено наявні стандарти у сфері ведення бухгалтерського обліку та складанні фінансової звітності й необхідність їх застосування для різних суб’єктів господарської діяльності. При цьому визначено головні органи, що регулюють питання, пов’язані з бухобліком, та розкрито їхню функціональну спрямованість. Розглянуто механізм податкової системи як України, так і Об’єднаних Арабських Еміратів, і відповідну нормативно-правову базу, яка регламентує оподаткування. Визначено вплив бухгалтерського обліку й оподаткування на економіку аналізованих держав.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Господарське об’єднання"

1

Деревянко, Богдан Володимирович, та Bogdan Derevyanko. "Щодо регулювання діяльності об’єднань підприємств цивільним і господарським законодавством". Thesis, Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва НАПрН України, 2005. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/6802.

Full text
Abstract:
Хоча тема регулювання діяльності об’єднань підприємств вимагає глибоких досліджень, уже зараз можна стверджувати, що визначення їх правового статусу як і майбутнє юридичної науки взагалі тісно пов’язане з розвитком господарського (і особливо, у його межах, корпоративного) законодавства. Хотя тема регулирования деятельности объединений предприятий требует глубоких исследований, уже сейчас можно утверждать, что определение их правового статуса как и будущее юридической науки вообще тесно связаны с развитием хозяйственного (и особенно, в его пределах, корпоративного) законодательства. Although the topic of regulation of associations of enterprises in requires extensive research, now it can be argued that the determination their legal status as the future legal science in general is closely linked to development of economic (especially in its framework, corporate) legislation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Деревянко, Богдан Володимирович, Богдан Владимирович Деревянко та Bohdan Volodymyrovych Derevianko. "Щодо регулювання діяльності об’єднань підприємств цивільним і господарським законодавством". Thesis, НДІ приватного права і підприємництва АПрН України, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49407.

Full text
Abstract:
Хоча тема регулювання діяльності об’єднань підприємств вимагає глибоких досліджень, уже зараз можна стверджувати, що визначення їх правового статусу як і майбутнє юридичної науки взагалі тісно пов’язане з розвитком господарського (і особливо, у його межах, корпоративного) законодавства.<br>Хотя тема регулирования деятельности объединений предприятий требует глубоких исследований, уже сейчас можно утверждать, что определение их правового статуса как и будущее юридической науки вообще тесно связаны с развитием хозяйственного (и особенно, в его пределах, корпоративного) законодательства.<br>Although the topic of regulation of associations of enterprises in requires extensive research, now it can be argued that the determination their legal status as the future legal science in general is closely linked to development of economic (especially in its framework, corporate) legislation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Миленко, Ю. А. "Економічний аналіз господарської діяльності лісогосподарського об’єднання". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/68928.

Full text
Abstract:
Предмет дослідження даного проекту – аналіз господарської діяльності підприємства та напрямки підвищення ефективності використання ресурсно-виробничого потенціалу. Об'єктом дослідження є Конотопське Державне лісогосподарське об`єднання. Ціль роботи – на основі проведеного аналізу, розробити і запропонувати заходи, реалізація яких дасть змогу закласти фундамент ефективного розвитку підприємств лісогосподарського і лісопромислового комплексів. Практично всі дослідження в області удосконалення форм господарювання в лісогосподарській діяльності проводилися на основі аналізу стану ресурсно-виробничого потенціалу, що дає змогу сформулювати напрями підвищення ефективності та інтенсифікації використання лісових ресурсів, якісного проведення лісогосподарських робіт з метою збереження лісосировинних ресурсів ,розширення асортименту продукції для більшого задоволення потреб споживачів. Які методи застосовні для нашої держави на сучасному етапі і які перспективи проглядаються надалі і досліджує дана робота.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Харченко, Микола Олексійович, Николай Алексеевич Харченко, Mykola Oleksiiovych Kharchenko та Д. М. Пилипенко. "Економічні передумови виникнення об’єднань підприємств". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43655.

Full text
Abstract:
В даний час ринки функціонують в умовах жорсткої конкуренції, тому для підприємства досить важливо враховувати можливість об'єднання, що дозволить більш ефективно діяти на ринку і розвивати нові галузі діяльності. Пошук ефективних організаційних форм об'єднання компаній продовжується, принаймні, протягом останнього століття. Об’єднання підприємств несе в собі значний потенціал високоефективного господарювання в будь-яких соціально-економічних умовах. В той же час, створення об’єднань сприяє розвитку прямих довгострокових господарських зв’язків, полегшує вирішення проблем та допомагає налагодити більш ритмічну роботу підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Родіна, В. В. "Господарсько-правове регулювання діяльності підприємств міського електротранспорту". Thesis, Донецький юридичний ін-т, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51498.

Full text
Abstract:
У роботі подано доктринальне визначення поняття «перевезення міським електротранспортом»; виокремлено основні історико-правові етапи становлення правових засад перевезень міським електротранспортом; запропоновано новий механізм реалізації обов’язкового страхування життя і здоров’я пасажирів. Систематизовано особливості юридичної відповідальності при здійсненні перевезень міським електротранспортом; виділено групи порушників; запропоновано застосування комплексної відповідальності. У дослідженні удосконалено положення щодо ліцензування; запропоновано розробити проект Закону України «Про транспортну безпеку», посилити вимоги до водія, утворити Реєстр недобросовісних перевізників. Виявлено фактори, які впливають на обсяг компетенції підприємств міського електротранспорту, зроблено пропозиції щодо активізації їх вступу до об’єднань підприємств, щодо підвищення ефективності використання їх майна та диверсифікації джерел отримання основних фондів.<br>Doctrine determination of concept «transportation by public electric transport» was given; 3 basic historical and legal stages of becoming of legal principles of transportations it was selected by a public electric transport; the new mechanism of realization of obligatory life-insurance and health of passengers was offered. Features of legal responsibility during realization of transportations by a public electric transport it was systematized; 3 groups of violators were selected; application of complex responsibility was offered. Position in relation to licensing was improved; to develop the project of Law of Ukraine «About a transport safety» it was offered; to strengthen requirements to the driver it was offered; to form Register of unconscientious ferrymen it was suggested. Were found out factors which influence on the volume of jurisdiction of enterprises of public electric transport; suggestions in relation to activation of their entering into the associations of enterprises were done; suggestions in relation to the increase of efficiency of the use of their property and diversification of sources of receipt of capital assets were done.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Жук, К. О. "Щодо визначення поняття «господарські об’єднання»". Thesis, 2016. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/21926.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Жук, К. О. "Щодо визначення поняття «господарські об’єднання»". Thesis, 2016. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/46796.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Л, Старко О., та Poманенко Р. В. "Господарські об’єднання авіаційних підприємств в Україні: загальна характеристика". Thesis, 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/25732.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Господарське об’єднання"

1

Кирпань, Богдан Володимирович. "Проблемні питання правового регулювання припинення господарських об’єднань шляхом ліквідації за законодавством України". У ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ НОРМ ПРАВА. Liha-Pres, 2024. https://doi.org/10.36059/978-966-397-452-1-37.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!