Academic literature on the topic 'Грошова пропозиція'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Грошова пропозиція.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Грошова пропозиція"

1

Вавдіюк Н.С. "РОЛЬ НЕБАНКІВСЬКИХ ЕЛЕКТРОННИХ ГРОШЕЙ У ГРОШОВИХ АГРЕГАТАХ M0, M1 В ЄС, ІНДІЇ, ШВЕЙЦАРІЇ, СІНГАПУРІ". Економічні науки. Облік і фінанси 1, № 15 (57) (2019): 15–22. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2707-8701-2018-15/57-2.

Full text
Abstract:
У економіці гроші обмінюються готівковими та безготівковими формами за допомогою електронних грошей. Електронні гроші замінюють паперові гроші, які випущені центральним банком, впливають на величину грошової маси. У статті досліджується ефект заміщення готівки електронними грошима, які випущені небанківськими установами на обсяг грошової маси, а саме: грошові агрегати M0 та M1. Сформовано припущення про обіг електронних грошей та їх вплив на банківську систему. Це дозволить приймати такі управлінські рішення щодо використання електронних грошей, які виконуватимуть функції грошей та забезпечать їхню обіговість.
 Встановлено, що зміна коефіцієнта грошового мультиплікатора матиме пряму залежність, а нормативи обов’язкового резервування в оберненій залежності до M1 за умови конвертації 1% грошей в електронні гроші: зменшення коефіцієнта грошового мультиплікатора з незмінним значенням нормативу обов’язкового резервування призведе до зниження еластичності М1, а також зниження ефекту ліквідності електронних грошей; зменшення коефіцієнта грошового мультиплікатора та зниження нормативу обов’язково регулювання може призвести до збільшення еластичності М1 та збільшення ефекту ліквідності електронних грошей; збільшення кількості готівки в обігу поза банками підвищує значення коефіцієнта грошового мультиплікатора та збільшує еластичність М1, збільшуючи ефект ліквідності готівки; при заміні грошових коштів електронними грошима можна зменшити частоту поповнення грошової маси, що пов’язано зі зношенням паперових банкнот та збільшенням надходжень до центрального банку внаслідок випуску грошей (сеньйораж). Якщо випускати платіжні картки за допомогою електронних грошей, це призводить до зменшення обсягу готівкової валюти і, як наслідок, до зменшення попиту на готівку. Встановлено, що пропозиція електронних грошей залежатиме від розміру грошової бази, величина якої контролюватиметься центральним банком. Збільшення або зменшення грошової бази, у свою чергу, супроводжується мультиплікативним розширенням чи (або) зменшенням пропозиції електронних грошей. Зміни в пропозиції електронних грошей будуть залежати від змін грошової бази, які в свою чергу залежать від змін кількості готівки в обігу поза депозитними корпораціями та від зміни нормативів обов’язкового резервування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Данилишин, Б. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАКРОЕКОНОМІЧНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ". Science and Innovation 19, № 1 (2023): 3–19. http://dx.doi.org/10.15407/scine19.01.003.

Full text
Abstract:
Вступ. У мирний час основним вкладом монетарної політики в макроекономічну стабільність є забезпечення стабільності цінової динаміки через регулювання грошової пропозиції. Під час війни порушуються ринкові засади функціонування економіки та формування її цін, монетарні трансмісійні механізми адекватно не працюють, підвищується роль держави у забезпеченні належного функціонування товарно-грошових відносин. Нова реальність потребує перегляду макростабілізаційної ролі монетарної політики при виникненні шоків воєнного характеру.Проблематика. Загальновизнаним принципом модифікації монетарної політики під час війни є застосування центральним банком інструментів, що розширюють грошову пропозицію – викуп активів на відкритому ринку, прямий викуп державних облігацій, спеціальні програми цільового рефінансування банківського кредитування.Мета. Узагальнення підходів до формулювання напрямів монетарної політики під час воєнного стану та обґрунтування релевантних рекомендацій для поточних умов України.Матеріали й методи. Для досягнення поставленої мети було опрацьовано теоретичні джерела, консультативні і дослідницькі матеріали міжнародних організацій та національних макроекономічних регуляторів, статистичні бази даних.Результати. Oбґрунтовано дизайн монетарного режиму воєнного періоду, який передбачає модифікацію таких аспектів діяльності центрального банку як: цільова спрямованість монетарної політики, композиція процентних ставок за базовими операціями центрального банку, регулювання валютного ринку та руху капіталів, характер взаємовідносин центрального банку та міністерства фінансів.Висновки. В умовах воєнної економіки основний вклад монетарної політики в досягнення умов макроекономічної стабільності досягається через забезпечення стабільного функціонування ринку державних запозичень та контрольованість руху капіталів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чиж Наталія та Урбан Оксана. "ГРОШОВО-КРЕДИТНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ВИКЛИКИ". Економічний форум 1, № 1 (2023): 157–62. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2023-1-20.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасну проблематику формування грошово-кредитної політики Національним банком України в умовах війни, а також визначено специфіку та особливості функціонування фінансового ринку та банківського сектору у сфері кредитування економіки. Досліджено динаміку індикаторів грошового ринку від початку агресії росії та з’ясовано причини і наслідки їх зміни в аспекті впливу на економічну активність в країні. Основною метою дослідження є визначення сучасних тенденцій грошово-кредитної політики в Україні в контексті забезпечення максимальної ефективності її впливу на формування передумов для зростання національної економіки в майбутніх періодах. Систематизація літературних джерел та підходів до вирішення проблеми формування ефективної грошово-кредитної політики держави в кризових умовах свідчить про те, що дане питання потребує поглибленого дослідження, оскільки наукових та практичних напрацювань, пов’язаних із забезпеченням нормалізації грошово-кредитної системи в умовах військової агресії наразі недостатньо для повноцінного розуміння методів регулювання грошово-кредитного ринку. Актуальність вирішення даної наукової проблеми полягає в тому, що існує об’єктивна необхідність забезпечення ефективності функціонування національної економіки України в складних умовах війни, що зумовлюють структурні деформації на грошових ринках. Об’єктом дослідження є грошово-кредитна політика Національного банку України, тому що саме вона визначає пропозицію грошей на ринку, що у свою чергу впливає на обсяг ресурсів, доступних банківському сектору для здійснення кредитування національної економіки. У статті представлені результати емпіричного аналізу показників грошово-кредитного ринку, який показав, що наразі відбувається скорочення пропозиції доступних ресурсів з боку комерційних банків внаслідок підвищення облікової ставки НБУ та суттєвого зростання ризику кредитоспроможності позичальників. Дослідження емпірично підтверджує та теоретично доводить, що необхідно вносити корективи в політику НБУ для стимулювання кредитування реального сектору економіки України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Levandivskyi, O. T., I. F. Balaniuk, D. I. Shelenko та L. S. Sas. "ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ КАПІТАЛІЗАЦІЇ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ РЕГІОНУ У ВЗАЄМОВІДНОСИНАХ ІЗ ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ ГРОМАДАМИ". Actual problems of regional economy development 2, № 17 (2021): 124–34. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.17.124-134.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто фінансовий механізм капіталізації земельних ресурсів сільськогосподарських підприємств у взаємовідносинах з територіальними громадами, етапи його формування. Акцентовано увагу на необхідності ринкової капіталізації земель сільськогосподарського призначення у взаємовідносинах з територіальними громадами. Розглядається й аналізуються методичні підходи у грошовій оцінці земельних ресурсів. Відображено нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення в Україні за сільськогосподарськими угіддями. Проведено аналіз орендної плати щодо використання земель сільськогосподарського призначення за регіонами.
 Досліджено основні види оцінки земельних ресурсів залежно від мети та методів її проведення. Здійснено аналіз нормативно-правових актів, які регламентують порядок проведення оцінки земельних ресурсів. З’ясовано, що вартість, за якою земельні ресурси відображаються в обліку залежить від способу набуття їх у власність та/або користування, а також від мети їх використання. Встановлено, що в бухгалтерському обліку для оцінки земельних ресурсів використовуються такі види вартостей, як: первісна (історична (фактична) собівартість або справедлива вартість) та переоцінена.
 У процесі дослідження використано такі основні методи: системно-структурний та абстрактнологічний (для теоретичних узагальнень результатів аналітичних розрахунків і формулювання висновків); аналізу і синтезу (для деталізації об’єкта дослідження через його поділ на окремі складові та зведення результатів їх вивчення в одне ціле); метод порівняльного аналізу (для обґрунтування застосування окремих інструментів регулювання виробничих і управлінських відносин); економіко-статистичний – групування, кореляційно-регресійний аналіз (для виявлення впливу чинників на окремі його критерії); розрахунковоконструктивний (в опрацюванні стратегії розвитку).
 Доведено, що з формуванням ринку земель питання з нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення набувають нового змісту та потребують подальшого дослідження. Звернута увага на взаємовідносини територіальних громад і сільськогосподарських підприємств щодо наповнення місцевого бюджету платою за використання земельних ресурсів. Визначено капіталізацію земельних ресурсів з поступовою трансформацією їх у капітал задля підвищення ринкової ціни.
 Виявлено значну диференціацію вартості сільськогосподарських земель у регіонах України за нормативно грошовою оцінкою. Зосереджено увагу на значній недооцінці земельних ресурсів та довгому терміні їх капіталізації. Із метою трансформації земельних ресурсів у фінансові активи обґрунтовано пропозиції щодо удосконалення фінансового механізму капіталізації земельних ресурсів в аграрному секторі. Зокрема, наголошується на системі експертної та нормативно грошової оцінки земель, формування та розвитку інфраструктури ринку сільськогосподарських земель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гриценко, А. "Гроші. Пропозиція грошей і грошові агрегати". Економічна теорія, № 4 (2009): 90–111.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Жуков, В. В. "ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ ПІДПРИЄМСТВ ГОТЕЛЬНОГО І РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ". Управління змінами та інновації, № 10 (26 червня 2024): 15–19. http://dx.doi.org/10.32782/cmi/2024-10-2.

Full text
Abstract:
Виходячи з аналізу, визначено поняття грошовий потік запропоновані наступні заходи, спрямовані на збільшення доходів: визначити перелік майна, який не використовується в поточній господарській діяльності, з метою його подальшого продажу або здачі в оренду; відстежувати стан кредиторської заборгованості та розмір грошових коштів шляхом пропозиції постачальникам різних схем платежів, які дозволяють своєчасно, без ризику для основної діяльності погашати заборгованість; нарощувати власний капітал без опори на зовнішні джерела фінансування; проаналізувати ціни та обсяги реалізованої продукції, знайти рішення, яке допоможе збільшити надходження додаткових грошових коштів, не збільшуючи ціни; спробувати отримати більше прибутку зі споживачами послуг за допомогою вдосконалення системи розрахунків; розробити методику, що оцінює вплив заходів на рух грошових коштів; скласти план надходження та витрачання грошових коштів для прогнозування валового і чистого грошових потоків за різними видами діяльності, що забезпечить платоспроможність в майбутні періоди. Перераховані рекомендації можуть підвищити рівень фінансово-економічного розвитку підприємства, поліпшити потік грошових коштів, надати позитивний економічний ефект та захистити підприємство від загрози банкрутства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Величко, О. "Регулювання грошової пропозиції та інвестицій". Банківська справа, № 2 (1999): 26–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Клюско, Л. А. "ГРОШОВО-КРЕДИТНЕ РЕГУЛЮВАННЯ В УМОВАХ МАКРОЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ". Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, № 2 (27 листопада 2018): 107–19. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.2.2018.107-119.

Full text
Abstract:
У статті досліджено практику грошово-кредитного регулювання в сучасних умовах соціально орієнтованого розвитку України. Визначено його особливості, виявлено недоліки і переваги та, спираючись на зарубіжний досвід, сформульовано пропозиції щодо можливості підвищення його дієвості та ефективності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Томчук, Ю. Ю. "МЕТОДИКА ОБЛІКУ НАРАХУВАНЬ ТА ВИПЛАТ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ". Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, № 4 (21 січня 2020): 204–11. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.4.2020.204-211.

Full text
Abstract:
У статті детально розглянуто нормативне забезпечення, методику, структуру, складові та основні елементи, з яких складається щомісячне грошове забезпечення кожного військовослужбовця. Обґрунтовано методику обліку нарахувань та виплат військовослужбовцям. Внесено пропозиції щодо спрощення існуючої методики розрахунків окремих виплат грошового забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Korbutiak, Alina, та Anton Pryvalov. "УПРАВЛІННЯ ПРИБУТКОМ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ". Молодий вчений, № 5 (117) (31 травня 2023): 149–53. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2023-5-117-29.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сутність і завдання прибутку як складової управління підприємства, визначено сутність понять «прибуток підприємства», «управління прибутком підприємства» та «система управління прибутком підприємства». Було знайдено фактори, що впливають на величину прибутку підприємства, та досліджено завдання управління ним. Розглянуто вплив ефективної системи управління прибутком на зростання ефективності та розвитку суб’єкта господарювання. Прибуток являє собою остаточну грошову оцінку виробничої, а також фінансової діяльності підприємства. Відповідне ефективну управління прибутком підприємства призводить надає позитивну динаміку йому ж самому. Також проведено аналіз прибутковості підприємств України по видам економічної діяльності за 2021-2022 роки. Надано певні пропозиції та рекомендації щодо покращення управління прибутком та його системою. Проаналізовано надані пропозиції та рекомендації. Надано певні висновки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Грошова пропозиція"

1

Лепушинський, В. О. "Посилення ролі кількісних показників грошової пропозиції в умовах кризи". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61853.

Full text
Abstract:
Особливості функціонування фінансових ринків за умов розгортання фінансово-економічної кризи поставили перед центральними банками нові виклики та завдання. Це, зокрема, стосується вибору інструментів і показників, які слугують оперативними орієнтирами при здійсненні грошово-кредитної політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шинкаренко, Р. В., та А. В. Шинкаренко. "Грошово-кредитна політика як інструмент соціально-економічного розвитку". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62925.

Full text
Abstract:
Грошова (монетарна) політика є одним із найважливіших інструментів регулювання соціально-економічного розвитку країни. Це твердження не викликає сумніву у більшості економістів. Що ж до самого алгоритму використання цього інструмента, завжди з’являються дискусії. Вони зумовлені, в основному, економічною політикою держави та обраних пріоритетів розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бондаренко, Володимир Федорович, Владимир Федорович Бондаренко, Volodymyr Fedorovych Bondarenko та Н. Ю. Павленко. "Обчислення індикаторів грошової пропозиції". Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19454.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Білоус, О. А. "Операції відкритого ринку Центрального банку та їх вплив на грошову пропозицію". Дис. канд. екон. наук, КНУТШ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Поліщук, О. І. "Факторно-кореляційний аналіз впливу на рівень безготівкового обігу в Україні". Thesis, Черкаси : ЧІБС УБС НБУ, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59908.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!