Academic literature on the topic 'Грошові і негрошові чинники'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Грошові і негрошові чинники.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Грошові і негрошові чинники"

1

Ерфан, В. Й., Р. В. Шерегій та Р. Р. Цвірчак. "НАУКОВІ І МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ КОМЕРЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 1(61) (6 травня 2023): 96–100. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2022.2(60).96-100.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сутність та основи комерційної діяльності. Проаналізовано існуючі наукові підходи щодо тлумачення понять “комерція”, “комерційна діяльність”, “комерційне підприємництво”. Розкрито основні функції, принципи та завдання комерційної діяльності. А також були визначені ключові чинники, що впливають на розвиток комерційної діяльності.Ключові слова: комерція, комерційна діяльність, підприємництво, торгівля, товарно-грошові відносини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дзямулич М. І., к.е.н., доцент та Грудзевич Ю. І., к.е.н., доцент. "УМОВИ ТА ЧИННИКИ ВІДТВОРЕННЯ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ В УКРАЇНІ". Економічний форум 1, № 2 (2020): 142–46. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-2-19.

Full text
Abstract:
Відтворення людського капіталу – це безперервне відновлення і підтримання фізичних і розумових здібностей людини та підвищення її професійно-кваліфікаційного й освітнього рівня. При цьому, це стосується як окремої людини, так і сукупності працівників, зайнятих на основі найму на окремому підприємстві, в галузі тощо. Іншими словами, відтворення людського капіталу – складний економічний процес, який включає в себе не тільки співвідношення сфери споживання (задоволення суспільно-нормальних потреб людини) та сфери обміну (грошові засоби на відтворення набувають форму вартості людського капіталу), але й відносини виробничої сфери, що пов’язані з еквівалентним відшкодуванням витрачених в процесі праці сил та енергії людини.
 В статті розглянуто сучасні особливості формування та відтворення людського капіталу та структуру джерел його відтворення. Визначено, що нормальне відтворення людського капіталу потребує такого рівня споживання матеріальних благ та засвоєння культурних цінностей, який міг би забезпечити відновлення витраченої в процесі праці енергії та подальший розвиток здібностей до праці у відповідності з сучасними вимогами життя. В іншому випадку людський капітал буде не в стані нормально функціонувати в сучасному виробництві. Акцентовано увагу на необхідності розширеного відтворенні людського капіталу, оскільки для нормального функціонування національної економіки він повинна відтворюватися в більшій кількості та, головне, кращої якості. Особливо така необхідність виникає з пришвидшенням розвитку науково-технічного прогресу, коли потреба у висококваліфікованих працівниках відчувається в набагато більших масштабах, що призводить до зростання затрат на їх підготовку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Брєєва, Є. М. "ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В УМОВАХ НЕГАТИВНОГО ВПЛИВУ ПОДІЙ 2020 – 2022 РОКІВ". Economics and Management, № 3 (2022) (21 жовтня 2022): 67–77. http://dx.doi.org/10.36919/2312-7812.3.2022.67.

Full text
Abstract:
У статті розкрито поняття «мотивація» та контекст, який його характеризує. Розглянуті питання і проблеми, з якими зустрічаються працівники медичних закладів в останні роки. Розкріті теоретичні визначення поняття «мотивація» та їх інтерпретація в сучасних умовах. Виділені цілімотивації. Проведений огляд медичної реформи в Україні та її результати для населення і медичних працівників. Визначені перешкоди, які знижують зацікавленість медичних фахівців в професії. Представлені чинники, які можуть додатково мотивувати медичний персонал. Надані рекомендації щодо введення нових факторів матеріального і нематеріального заохочення. Також було розглянуто і наведено цифрові дані стосовно державного і регіонального фінансування медичних закладів, визначено особливості фінансування комунальних медичних підприємств та приватних клінік. З даної позиції було зауважено, що мотиваційні чинники не змінюються в залежності від форми власності і потребють системного та комплексного підходів до мотиваційного процесу в закладах. Тобто медичні працівники однаково потребують як фінансової підтримки, так і моральної. Мета статті полягає в розгляді підходів до підвищення рівня трудової мотивації медичного персоналу, вивчення сучасних можливостей в мотивації праці, новітній погляд на матеріальне заохочення медичних працівників в світі негативних подій в Україні і у прив’язці до медичної реформи. Визначено, що в умовах пандемії та війни недостатньо заохочувати медичних фахівців виключно матеріальними засобами. Описано причини і доцільність введення додаткових мотиваційних важелів. Запропоновано розробити нові підходи щодо мотивації медичних фахівців з урахуванням ситуації, яка склалася в країні в останні роки: підвищення фінансової винагороди та додаткові нематеріальні мотиваційні чинники. До першої категорії мотивації належать будь-які грошові доплати до основної заробітної плати. До нематеріальних мотиваційних факторів можна віднести всі дії керівництва, які будуть спонукати співробітника залишатися лояльним до даного медичного закладу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Zakharchenko V. "НА ШЛЯХУ ДО ЦИФРОВОГО СТАНДАРТУ СВІТОВОЇ ВАЛЮТНОЇ СИСТЕМИ". Economic forum 1, № 1 (2022): 90–99. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2022-1-11.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено питання щодо переходу на новий стандарт світової валютної системи в контексті світової фінансової кризи 2008 р. та кризи, спричиненої COVID-19. Основною метою дослідження є аналіз проблеми переходу під впливом ряду фундаментальних чинників на новий (цифровий) стандарт світової валютної системи. Систематизація літературних джерел та підходів до вирішення цієї проблеми показала, що в перші післякризові роки більшість авторів акцентувала увагу на необхідності модернізації світової валютної системи на основі паперово-доларового стандарту. Однак у наступні роки наукові пошуки перемістилися в сторону обгрунтування переходу на цифровий стандарт. Це свідчить про те, що світову валютну систему чекає кардинальна «ломка» та швидкий перехід на новий стандарт. Актуальність вирішення даної наукової проблеми полягає в тому, що перехід на цифровий стандарт дозволить запобігти в майбутньому багатьом кризовим ситуаціям. Дослідження проблеми здійснено в такій логічній послідовності: спочатку проаналізовано фундаментальні чинники, що трансформують світову валютну систему, а потім проведено порівняльний аналіз можливих варіантів переходу її на новий стандарт. Методологічним інструментарієм дослідження слугували: системний підхід, методи аналізу й синтезу, історичний, логічного узагальнення, порівняння та ін. Об’єктом дослідження обрано стандарти світової валютної системи, а предметом – вибір оптимального стандарту. У статті виокремлено чинники, які обумовлюють необхідність переходу на цей стандарт, а саме: зміцнення військово-економічного потенціалу Китаю; зростання державного боргу США; необхідність подолання наслідків фінансово-економічних криз; надмірна емісія резервних валют; електронізація грошового обігу. Їх аналіз показав, що можливими варіантами оптимального стандарту світової валютної системи є такі: повернення до золотого стандарту; запровадження так званих «вільних грошей»; перехід на бінарні грошові еквіваленти; створення валютних союзів; підвищення ролі, як світової валюти, спеціальних прав запозичення; створення світової електронної валюти; перехід до віртуальних грошей. Дослідження підтверджує та теоретично доводить, що оптимальним стандартом світової валютної системи на найближчі десятиліття має бути стандарт електронних грошей. Результати дослідження можуть бути корисними в плані запобігання руйнівним наслідкам світових фінансово-економічних криз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Коцеруба, Н. В. "КОНТРОЛЬНО-АНАЛІТИЧНІ ПРОЦЕДУРИ В СИСТЕМІ КРИЗИС-МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА". Підприємництво і торгівля, № 29 (16 квітня 2021): 28–34. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-29-05.

Full text
Abstract:
Загострення кризи світової економіки актуалізує необхідність мінімізації впливу кризових ризиків на результати економічної діяльності підприємств. Події попереднього та поточного років свідчать про те, що найбільше потерпають від наслідків кризи мікро-, малі та середні підприємства, які на відміну від великих підприємств не мають ефективних запобіжників для своєчасного виявлення та попередження кризових загроз. Це вимагає від суб’єктів підприємницької діяльності своєчасного виявлення, перш за все, операційних ризиків, до яких належать зменшення обсягів діяльності і, як наслідок, уповільнення зростання операційних доходів і зменшення операційного прибутку, що призводить до загострення фінансових ризиків – зниження рентабельності операційної діяльності, а також рентабельності активів та капіталу підприємства і погіршення фінансового стану підприємств. Чинники кризи як предмет антикризового управління являють собою явища, що є причинами порушення стабільного розвитку підприємства. Залежно від середовища виникнення чинники кризи розподіляються на зовнішні (на зміну яких окреме підприємство впливати не може) та внутрішні (які піддаються регулюванню з боку систем антикризового управління підприємством). Ефективне антикризове управління підприємством торгівлі ґрунтується на використанні інформації стосовно показників операційної і фінансової діяльності, негативна зміна яких призводить до утворення кризових ситуацій. Із метою визначення проблемних ланок діяльності підприємства торгівлі запропоновано моделювання операційного прибутку, що розраховується методом прямого рахунку: збільшення доходів та зменшення витрат створюють приріст прибутку, а зниження доходів та зростання витрат зменшують прибуток на відповідну величину. Для зниження ризику та втрати платоспроможності підприємства рекомендовано використання платіжного календаря. Грошові потоки у платіжному календарі групуються за видами діяльності відповідно до напрямів надходження і витрачання коштів, що дає змогу своєчасно встановити потенційні кризові загрози та сформувати критерії оцінки ризику неплатоспроможності. Доцільне використання методики оцінки потенційного банкрутства за системою формалізованих і неформалізованих критеріїв, що доповнена показником власного оборотного капіталу, від’ємне значення якого є ознакою критичного фінансового стану суб’єкта господарювання. Зважаючи на обмежені ресурси кризис-менеджменту значної кількості підприємств, що діють на товарному ринку України, у статті запропоновано систему контрольно-аналітичних процедур, застосування яких дає змогу оцінити ризики та визначити орієнтири безпечної економічної діяльності, не залучаючи фахівців консалтингових аудиторських фірм та маркетингових агентств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Черниш, Ольга Василівна. "АНАЛІЗ КЕЙСІВ ІНОЗЕМНИХ FINTECH-КОМПАНІЙ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В УКРАЇНІ". Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ (серія економічна), № 1 (30 листопада 2023): 117–24. http://dx.doi.org/10.32782/2311-844x/2023-1-16.

Full text
Abstract:
У статті визначено стратегічне значення розвитку FinTech в Україні на основі кейси іноземних FinTech-компаній. Досліджено елементи фінансово-кредитних установ, які забезпечують належні умови функціонування даного ринку та встановлено відмінні риси вітчизняного ринку FinTech. Уточнено визначення сутності поняття «FinTech» як інновації заснованої на використанні інформаційних технологій радикальної інновації у фінансовій сфері, впровадження якої призводить до кардинальних змін у фінансових продуктах, технологіях (процесах), бізнес-моделях фінансових посередників, а також до появи нових суб’єктів ринку – FinTech-компаній. Розглянуто наукові основи банківського бізнесу (зокрема міжнародного); охарактеризовано трансформації бізнес-моделей банківського бізнесу під впливом фінансових технологій. Встановлено, що основними рушійними силами розвитку FinTech є наявність мобільного Інтернету та смартфонів, зниження довіри населення до банків та незадоволення певними видами банківських послуг. Представлено характеристику основних трендів FinTech, таких як послуги через соціальні мережі, альтернативні платежі, маркетплейси, штучний інтелект, цифрова ідентифікація і біометрія, відкриті інтерфейси програмування, необанки, блокчейн. Подано структуру ринку FinTech за типами компаній. Проведено аналіз видів іноземних FinTech-компаній. Зазначено, що FinTech-компанії стрімко витісняють банки, а також надано їх характеристику. Виділено особливості розвитку FinTech-сегменту США. Визначено чинники, що впливають на розвиток FinTech-сегментів, та проаналізовано їх рейтинг у деяких країнах світу. Виділено найбільш стабільні сегменти FinTech у світі, серед яких слід назвати грошові перекази, заощадження та інвестиції, фінансове планування, страхування, позики. Досліджено ступінь впровадження FinTech у зарубіжних країнах та в Україні. Виділено напрями інвестування у сектор FinTech. Досліджено світові та вітчизняні тенденції розвитку FinTech-сегментів. При цьому, слід зазначити, що успіх управління ризиками фінансової стабільності на макрорівні безпосередньо залежить від швидкості впровадження національними регуляторами новітніх фінансових технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Яковлева, Олена, та В. Щербина. "ДОСЯГНЕННЯ ГЕНДЕРНОГО БАЛАНСУ НА РИНКУ ПРАЦІ ЯК УМОВА СТІЙКОГО РОЗВИТКУ — НАПРЯМОК СПІВПРАЦІ НАУКИ, БІЗНЕСУ І ДЕРЖАВИ В УКРАЇНІ". NEW COLLEGIUM 114, № 2 (2024): 3–11. http://dx.doi.org/10.34142/nc.2024.2.03.

Full text
Abstract:
Гендерний баланс — важливий чинник загаль- ного балансу життя сучасного суспільства. На нього впливають різноманітні чинники, відтак необхідною є політика гармонійної співпраці усіх агентів ринку праці з метою надавання можливостей повноцінної самореалізації на ринку праці як чоловікам, так і жінкам. Циклічні зміни ринку праці за відсутності коригування гендерного балансу призводять неми- нуче до зменшення трудового потенціалу суспіль- ства. Проблема формування політики гендерного балансу в Україні поєднує зусилля наукового, громадського, бізнесового та державно-адміністра- тивного середовищ. Прикладом просування до сус- пільства з розвинутим гендерним балансом є країни ЕС, в яких сформовано національні стратегії, що скеровані на впровадження стандартів гендерної рівності як у сфері роботи, так і у сфері приватного життя, забезпечення рівної присутності та участі жінок і чоловіків у культурі та науці. Наукові ідеї американської дослідниці Клаудії Голдін, лауреатки премії з економіки пам'яті Альфреда Нобеля за 2023 р., надихнули українських науковців та практи- ків на аналіз стану справ у цій галузі в нашій країні. Жінки недостатньо представлені у професіях май- бутнього, війна робить необхідним опанування жін- ками традиційно «чоловічих» професій. Безробіття в Україні має «жіноче обличчя», значним залишається і гендерний розрив в оплаті праці. Набір, утримання і перепідготовка талантів на ринку праці стають все більш актуальною проблемою в умовах неминучої еволюції професійних ролей працівників. Чоловіки і жінки формують нову культуру праці, скеровану на їх здатність брати на себе відповідальність за власний розвиток. Гендерний розрив на ринку праці формується завдяки механізмам горизонтальної та вертикальної гендерної сегрегації, що породжує нерівність доходів. Дистанційна робота стала новим трендом на ринку праці в Україні та створила нові умови для формування гендерного балансу, однак це потребує покращення розуміння питань гендерної рівності на робочому місці. Інструментом для цього може бути створення відповідного відео-аудіо-кон- тенту для просвіти суспільства. Практичні кейси жінок, що досягли значних успіхів у різних сферах суспільного життя України і мають індивідуальний практичний погляд на стан гендерних процесів у цих сферах, можуть надати багатий матеріал для створення такого просвітницького контенту. Дуже вагомо, що під час війни Українська держава допо- магає жінкам змінювати професію, шукати робочі місця та надає грошові кошти на розвиток ними влас- ного бізнесу. Держава, бізнес, наука та громадянське суспільство України об’єднані спільним розумінням необхідності розвитку умов для гендерного балансу на ринку праці та роблять ефективні практичні кроки до цього.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Грошові і негрошові чинники"

1

Шишкіна, Євгенія Костянтинівна. "Особливості переходу від командної до ринкової економіки: використання негрошових форм розрахунку у країнах СНД". Thesis, НТУ "ХПІ", 2009. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22947.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шикіна, Н. А., Н. А. Шикина та N. Shykina. "Інфляція в Україні та шляхи її стримування". Diss., Одеський державний економічний університет, 2004. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3770.

Full text
Abstract:
Робота присвячена проблемам теоретичного обгрунтування та практичного уможливлення визначення шляхів стримання інфляційних процесів в Україні. В дисертації викладено та узагальнено теоретичні положеня щодо історичної природи та об’єктивно-суб’єктивної обумовленості інфляції як явища; за допомогою методу парних кореляцій виявлено економічні фактори, які перебувають у значній прямо- або оберненопропорційній залежності з рівнем інфляції та можуть його відповідно посилювати або стримувати; встановлено та визначено сутність, місце і роль якісно- та кількісно-монетарних факторів на шляху стримання інфляційних процесів; з’ясовано і обгрунтовано психологію попиту на гроші з боку суб’єктів фінансових відносин, яка з одного боку обумовлюється соціально-економічним станом у країні, а з іншого – філософією буття громадян у соціумі. Визначено особливості протікання інфляційних процесів в Україні у довго- та короткостроковому періодах. Доведено існування економічних факторів, які, не перебуваючи з рівнем інфляції у безпосередньому кореляційному зв’язку, не втрачають своєї актуальності щодо проблеми стримування інфляційних процесів, бо саме вони створюють умови для їх посилення. До них належать в першу чергу наявність бюджетного дефіциту, зовнішнього та внутрішнього боргу, великі обсяги імпорту та інші. Особливої уваги заслуговують інстуціональні та соціальні фактори, які безпосередньо впливають на темпи росту споживчих цін та закладають фундамент інфляційних процесів у майбутньому. Запрваджено коефіцієнт інфляційного навантаження КІН(ІСЦ, Fn)період як коефіцієнт кореляції між індексом споживчих цін та аналізуємим економічним чинником за певний період, який відображує існуючий статистичний зв’язок, або його відсутність, між ними за певний період часу, та запропоновано реальні шляхи стримання інфляційних процесів в Україні. Запропоновано антиінфляційну модель державного регулювання в Україні, основна ідея якої полягає в тому, що кожна її одиниця (держава, Національний банк, економічні та фінансові інституції) має бути максимально незалежна від „корисних” інтересів інших та виконувати свої безпосередні функції, спрямовані на побудову економічно розвинутої, соціально захищеної та політично безпечної держави. Дано визначення інфляції, відповідно до якого інфляція є об’єктивним процесом, основу якого складає надлишковий попит на гроші з боку всіх суб’єктів фінансових відносин, який у свою чергу обумовлюється сукупністю економічних, монетарних, фіскальних, інституціональних та соціальних факторів. Запропоновано класифікацію зазначених факторів, які мають безпосередній вплив на характер протікання інфляційних процесів. Запропоновано етапи та механізм запровадження інфляційногго таргетування як один із можливих варіантів досягнення макроекономічної стабільності в Україні.<br>Работа посвящена проблемам теоретического обоснования и практической возможности определения путей сдерживания инфляционных процессов в Украине. В диссертации представлены и обобщены теоретические положения относительно исторической природы объективно-субъективной обусловленности инфляции как явления; с помощью метода парных корреляций выявлены экономические факторы, которые находятся в существенной прямо- или обратно-пропорциональной зависимости с уровнем инфляции и могут его соответственно усиливать или сдерживать; выявлены и определены сущность, место и роль качественно- и количественно-монетарных факторов на пути сдерживания инфляционных процессов; выяснена и обоснована психология спроса на деньги со стороны субъектов финансовых отношений, которая с одной стороны обусловлена социально-экономическим положением в стране, а с другой – психологией бытия граждан в социуме. Внедрен коэффициент инфляционной нагрузки КИН(ІСЦ, Fn)период как коэффициент корреляции между индексом потребительских цен и анализируемым экономическим фактором за определенный период, который отображает существующую статистическую связь, либо ее отсутствие, за определенный период времени и предложены реальные пути сдерживания инфляционных процессов в Украине. Предложены: антиинфляционная модель государственного управления в Украине; классификация факторов, которые имеют непосредственное влияние на характер протекания инфляционных процессов; этапы и механизм внедрения инфляционного таргетирования в Украине.<br>The research is devoted to problems of theoretical basis and possibilities of finding ways of restraining inflation processes in Ukraine. The thesis presents and generalized of the theoretical provisions, concerning the historical nature of the objective and subjective conditionality of the inflation as a phenomenon; using the method of pair correlations we have determined the economical factors that are in considerable direst and indirect proportional relation to the level of inflation and can either promote it or restrain; we have determined the essence place, and ro1e of the quantitative and qualitative monetary factors in the process of inflation restraining; the psychology of demand for money by the subject of economic activity has been established: this psychology, on the one hand is stipulated by the social-economic situation in the country and, on the other hand, by the psychology of the citizen in the society. The inflation load coefficient KIN (CPI, Fn) period has been introduced. This shows the relation between the consumer price index and the analyzed economical factor for the given period, which reflects the presence or absence of a statistical link for the specific period of time; besides, the real methods to restrain the inflation processes in Ukraine have been proposed. The proposed methods are as follows: anti-inflationary model of state management in Ukraine; classification of factors that directly influence the character of inflation processes; the stages and mechanisms of introducing of inflation targeting in Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!