Academic literature on the topic 'Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС"

1

Posokhova, S. P., O. Yu Kucherenko та K. O. Nitochko. "ГІПОКСИЧНО-ІШЕМІЧНЕ УШКОДЖЕННЯ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПЛОДА: ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ". Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, № 2 (4 березня 2021): 135–42. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2020.2.11852.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – вивчити вплив факторів ризику в матері та захворюваності у неонатальному періоді на розвиток гіпоксично-ішемічної енцефалопатії (ГІЕ) новонароджених залежно від їх гестаційного віку, а також дослідити вплив нейропротекції на розвиток гіпоксичних уражень головного мозку в недоношених новонароджених.
 Матеріали та методи. На першому етапі проведено ретроспективний аналіз перебігу вагітності, пологів та стану новонароджених у 150 жінок, діти яких перенесли гіпоксично-ішемічне ураження головного мозку. І групу (ІГ) склали 62 жінки, які народили доношених дітей, ІІ групу (ІІГ) – 88 жінок, які народили передчасно у терміні 26+6–33+6 тижнів гестації. На другому етапі проспективно досліджено рівень нейроспецифічних маркерів пошкодження нервової тканини (NSE та S100) у 60 недоношених новонароджених у термінах гестації до 32 тижнів, які були розподілені на дві групи. Основну групу (ОГ) склали 30 недоношених новонароджених, матерям яких вводили сульфат магнію з метою нейропротекції, групу порівняння (ПГ) – 30 недоношених новонароджених, матері яких із різних причин нейропротекцію не отримали.
 Результати дослідження та їх обговорення. До факторів ризику народження дітей із ГІЕ належать екстрагенітальна патологія у матері (ВШ 1090,818, 95 % ДІ 64,501–18 447,401), урогенітальні інфекції – хламідіоз (ВШ 21,87, 95 % ДІ 1,264–378,397), недоношеність, низька маса тіла при народженні, ПРПО, хоріонамніоніт (ВШ 17,6, 95 % ДІ 2,288–135,407), оцінка за шкалою Апгар <7 балів, захворюваність у неонатальному періоді. Нейроспецифічна енолаза (NSE) була вірогідно вища у дітей із терміном гестації до 32 тижнів та оцінкою за Апгар менше 6 балів. Нижча концентрація білка S100 у новонароджених основної групи може пояснюватись захисною дією сульфату магнію на ЦНС недоношеного новонародженого.
 Висновки. До факторів ризику неврологічних порушень у новонароджених належать екстрагенітальна патологія, урогенітальні інфекції у матері, недоношеність, передчасний розрив плодових оболонок, розвиток хоріонамніоніту, затримка росту плода. Проведення нейропротекції сульфатом магнію перед розродженням є важливим заходом попередження гіпоксично-ішемічного ушкодження головного мозку плода та недоношеного новонародженого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сірчак, Є. С., О. М. Горленко, E. Й. Архій та Д. І. Безіменник. "ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ TORCH-ІНФЕКЦІЇ У МАТЕРІВ-ПОРОДІЛЬ З АЛКОГОЛЬНОЮ ХВОРОБОЮ ПЕЧІНКИ: ЗАГРОЗА ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО ІНФІКУВАННЯ ПЛОДА". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 4 (19 грудня 2023): 131–35. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2023.v.i4.14308.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. Несприятливим у прогностичному плані щодо перебігу вагітності та розвитку плода є поєднання декількох негативних факторів, таких як зловживання алкоголем у поєднанні з TORCH-інфекцією у жінок-породіль.
 Мета дослідження – визначити особливості перебігу TORCH-інфекції та її вплив на внутрішньоутробне інфікування плода у жінок-породіль з алкогольною хворобою печінки (АХП).
 Матеріал і методи. Обстежено 38 жінок-породіль з АХП. Хворих поділено на 2 групи: в І групу увійшло 18 жінок-породіль з АХП, у яких не діагностовано TORCH-інфекцію, а ІІ групу склали пацієнтки-породіллі з АХП, у яких виявлено антитіла до інфекцій TORCH групи (n=20).
 Результати. У всіх пацієнток-породіль з АХП обох груп діагностовано ознаки астеновегетативного, диспепсичного синдромів. У пацієнток-породіль ІІ групи встановлено виражене статистично достовірне збільшення показників цитолітичного та холестатичного синдромів, порівняно із обстеженими І групи (жінки-породіллі з АХП, що не є носіями TORCH-інфекції). Жінки-породіллі обох груп частіше мали передчасні пологи. При цьому у жінок-породіль І групи пологи відбувались на (36,8±4,2) тижні гестації, а в ІІ групі обстежених – на (33,2±5,0) тижні гестації. У немовлят, народжених від матерів з АХП і TORCH-інфікуванням, спостерігали ознаки дихальних розладів, респіраторний дистрес-синдром (РДС), гіпоксично-ішемічне ураження (ГІУ) центральної нервової системи (ЦНС), уроджену пневмонію, некротичний ентероколіт, а також внутрішньошлуночкові крововиливи (ВШК) головного мозку 1–4 ступенів.
 Висновки. АХП у жінок-породіль підвищує ризик внутрішньоутробного інфікування плода TORCH-інфекцією, а також є фактором ризику передчасних пологів. TORCH-інфікованість у жінок-породіль з АХП підвищує ризик формування патологічних розладів при народженні, а саме – дихальних розладів, РДС, ГІУ ЦНС та ВШК головного мозку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Романчук, Л.І., Н.С. Дягель, А.В. Сузанська та К.В. Бондар. "ПЕРЕБІГ ПОЗАГОСПІТАЛЬНОЇ ПНЕВМОНІЇ У ПАЦІЄНТА НА ТЛІ ГІПОКСИЧНО-ІШЕМІЧНОГО УРАЖЕННЯ ЦНС, КІСТОЗНОЇ ЕНЦЕФАЛОМАЛЯЦІЇ, ДВОБІЧНИХ СУБДУРАЛЬНИХ ГІГРОМ. КЛІНІЧНИЙ ВИПАДОК З ПРАКТИКИ". 10 жовтня 2024. https://doi.org/10.5281/zenodo.13923356.

Full text
Abstract:
&nbsp; <em>Позагоспітальна пневмонія (ПГП) &mdash; це інфекційне захворювання дихальної системи, що виникає поза межами лікарні і є одним із найбільш поширених патологій серед дітей. Основними збудниками захворювання є віруси та бактерії, серед яких Streptococcus pneumoniae і Haemophilus influenzae є найбільш поширеними. Клінічна картина захворювання характеризується лихоманкою, кашлем, болем у грудях, утрудненим диханням та загальною слабкістю. Позагоспітальна пневмонія залишається важливою проблемою дитячої медицини, оскільки вимагає своєчасної діагностики та адекватного лікування для запобігання серйозним ускладненням і зниженню смертності серед дітей.</em> &nbsp;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС"

1

Петрашенко, Вікторія Олександрівна, Виктория Александровна Петрашенко та Viktoriia Oleksandrivna Petrashenko. "Нейроспецифічна енолаза - ранній маркер тяжкості гіпоксично-ішемічного ураження ЦНС у недоношених новонароджених". Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27453.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Маркевич, Віталій Едуардович, Виталий Эдуардович Маркевич, Vitalii Eduardovych Markevych та ін. "Особливості нервово-психічного розвитку дітей наприкінці першого року життя, які перенесли гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48072.

Full text
Abstract:
Перинатальні ураження ЦНС гіпоксично-ішемічного генезу є найбільш частою причиною неврологічних відхилень в періоді новонародженості і суттєво впливають на подальший фізичний та нервово-психічний розвиток (НПР) дитини. Мета дослідження: вивчити особливості НПР дітей наприкінці першого року життя, які перенесли гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС (ГІУ ЦНС).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Іванова, Т. В., Світлана Миколаївна Касян, Светлана Николаевна Касян, Svitlana Mykolaivna Kasian, О. І. Гапієнко та І. А. Шабло. "Вміст свинцю у біосередовищах доношених новонароджених із гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС в анамнезі". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60643.

Full text
Abstract:
Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС (ГІУ) залишається проблемою сучасної неонатології та неврології. Особливе місце займає вплив свинцю на постнатальний період розвитку. Свинець має можливість проникати через гематоенцефалічний бар'єр зі значною гастроінтестинальною абсорбцією, тому новонароджені є найбільш вразливими до забруднення цим мікроелементом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Тарасова, Ірина Віталіївна, Ирина Витальевна Тарасова, Iryna Vitaliivna Tarasova, С. М. Касян та Л. Ю. Свириденко. "Критерії прогнозу розвитку дитячого церебрального паралічу у новонароджених із гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48174.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Касян, Світлана Миколаївна, Светлана Николаевна Касян, Svetlana Nikolaevna Kasyan, Г. В. Богданова, О. І. Гапієнко та Т. О. Желєзна. "Прогностична значимість вмісту мікроелементів у сечі новонароджених із гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48059.

Full text
Abstract:
Гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС (ГІУ ЦНС) є однією з найбільш актуальних медико-соціальних проблем сучасної неонатології та неврології. Наслідки гіпоксично-ішемічного ураження ЦНС визначаються формуванням неврологічних і соматичних розладів, які призводить до інвалідизації та соціальної дезадаптації. У кожної третьої дитини річного віку діагностується неврологічна патологія – від затримки психомоторного розвитку до тяжких форм дитячого церебрального параліча (ДЦП). Серед дітей, вперше визнаних інвалідами, 57% складають хворі на ДЦП. Метою нашого дослідження було підвищити ефективність діагностики та прогнозування розвитку дитячого церебрального паралічу у дітей першого року життя на підставі визначення вмісту мікроелементів (кобальт, нікель, свинець) у сечі новонароджених дітей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ekuase, Philip, and Mhando Catherine Samwel. "Neurospecific enolase - early diagnostical marker of CNS damage." Thesis, Sumy State University, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41257.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!