Academic literature on the topic 'Державне управління у сфері регіонального розвитку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Державне управління у сфері регіонального розвитку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Державне управління у сфері регіонального розвитку"

1

Пронь, Леся Михайлівна. "ІНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИМ РОЗВИТКОМ РЕГІОНУ". Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, № 6 (21 березня 2023): 192–97. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2022.6.32.

Full text
Abstract:
У статті розкрито інституційно-правові засади публічного управління інвестиційним розвитком регіону. Розглянуто поняття «інституцій» та «інституційного середовища». Інституціональне середовище складається із макрорівня (публічні органи влади) та галузевого рівня. Інвестиційна політика здійснюється на місцевому, регіональному та державному рівнях і здійснює свій вплив на мікрорівні, мезорівні та макрорівні. Досліджуються питання інституцій як підґрунтя публічного управління інвестиційного розвитку регіону. Підкреслено важливість впорядкованості інститутів та інституційних засад в публічному упр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сиромолот, Е. А. "ДЕЯКІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ЕКОСИСТЕМИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ТЕРИТОРІЙ". Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, № 4 (31 жовтня 2024): 45–53. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-pub.2024.4.6.

Full text
Abstract:
У статті досліджено аспекти формування екосистеми публічного управління розвитком територій де розвиток територій розглядається як об’єкт регіонального розвитку та євроінтеграційної політики України, висвітлено актуальність удосконалення системи управління розвитком території в умовах розпочатих Урядом України процесів у сфері стратегічного планування оновлення регіонального розвитку та розглянуті методологічні засади управління розвитком функціональними типами територій. Доведено необхідність ідентифікації «публічного управління розвитком територій», як нової особливості розвитку територій у
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Zamkovyj, R. V. "Аналіз досліджень у галузі науки «Державне управління» за на- прямками стандартизації та управління сталим розвитком". Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, № 3 (21 червня 2019): 108–17. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2019.03.11.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає в проведенні аналізу наукових досліджень у галузі науки «Державне управління» за напрямками стандартизації та управління сталим розвитком.
 Наукова новизна. За результатами проведеного аналізу наукових досліджень у галузі науки «Державне управління» за напрямками стандартизації та управління сталим розвитком встановлено, що за період 2012–2016 рр. не виявлено жодного дослідження за напрямком впровадження міжнародних стандартів у механізми державного управління сталим розвитком в Україні.
 Висновки. Вченими в галузі науки «Державне управління» окремо розглядалися р
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Воротін, Валерій, та Василь Проданик. "СТРАТЕГІЧНЕ БАЧЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ ТА РЕСУРСНОЕКОЛОГІЧНА СКЛАДОВА ЗГУРТОВАНОСТІ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ". Публічне управління: концепції, парадигма, розвиток, удосконалення, № 10 (30 грудня 2024): 26–35. https://doi.org/10.31470/2786-6246-2024-10-26-35.

Full text
Abstract:
Наразі в Україні відбувається процес формування нової державної регіональної політики, зокрема, на засадах використання саме екологічних механізмів публічного управління та законодавчого забезпечення в умовах воєнного стану та впровадження європейських норм (регламентів) у цій сфері суспільних відносин за умов воєнного стану. Метою такого формування є створення умов для збереження чи відновлення якості життя людини, екологізації та додержання гарантованих державою соціальних стандартів для кожного громадянина незалежно від його місця проживання, через забезпечення територіально цілісного та зб
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Смолінська, Софія, та Тетяна Овчиннікова. "ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ". Молодий вчений, № 3 (91) (31 березня 2021): 106–10. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-3-91-24.

Full text
Abstract:
В статті визначено суть та особливості фінансового забезпечення регіонального розвитку на сучасному етапі розвитку України. Розглянуто основні владні органи, наділені державою повноваженнями у сфері управління фінансовим забезпеченням регіонів як інституційні елементи досліджуваного механізму. Розглянуто питання децентралізації та бюджетної децентралізації у напрямі покращення управління фінансовим забезпеченням на регіональному рівні. Підсумовано, що прогресивний розвиток територій залежить від злагодженої взаємодії елементів механізму управління фінансовим забезпеченням на регіональному рівн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Khymchak, V. "АНАЛІЗ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У ГАЛУЗІ НАУКИ “ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ” ЗА НАПРЯМОМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ". Theory and Practice of Public Administration 2, № 69 (2020): 88–95. http://dx.doi.org/10.34213/tp.20.02.11.

Full text
Abstract:
Проаналізовано наукові дoслідження вчених у галузі науки “Державне управління” за напрямом забезпечення сталого розвитку в Україні. За результатами проведеного аналізу серед механізмів державного управління, що досліджувалися вченими в цій галузі в контексті сталого розвитку, можна відділити такі механізми: державне управління сталим розвитком регіонів (на засадах регіонального та транскордонного співробітництва); державне управління стійкістю регіональних еколого-економічних систем; регулювання валового регіонального продукту як чинник сталого розвитку регіону; забезпечення сталого розвитку т
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Shynkarov , A. М., та V. M. Prodanyk . "Організаційно-правові засади стратегічного планування у сфері розвитку регіонів України." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, № 1 (24 лютого 2021): 115–21. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2021.01.11.

Full text
Abstract:
У статті розкриті організаційно-правові засади стратегічного планування регіонального розвитку в сучасних умовах подальшого реформування системи публічного управління в Україні та децентралізації владних повноважень.Метою статті є обґрунтування організаційно-правових засад і складових механізмів стратегічного планування та теоретичне визначення законів і закономірностей у контексті регіонального розвитку в Україні.Наукова новизна полягає в теоретичному обґрунтуванні змісту та концептуальних підходів до процесу (законів і закономірностей) формування стратегічного планування у сфері регіональног
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Andriichuk, Yu М. "Децентралізація та збалансованість публічного управління регіональним і місцевим розвитком: питання теорії". Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, № 2 (25 квітня 2019): 144–50. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2019.02.15.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються теоретичні питання децентралізації державного управління в Україні. Розкриті категорії та суспільні відносини в сфері управління регіональним і місцевим розвитком в Україні. зокрема досліджено відмінності між державним і публічним управлінням в Україні.
 Мета статті. У роботі поставлено за мету з’ясувати трактування категорій децентралізація та публічне управління в якості окремих управлінських категорій, застосування яких пов’язане з використанням сучасних механізмів державного управління в країні. Дослідити новітні теоретичні дослідження та позиції формування ефек
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Корнієвський, Сергій. "Сучасні тенденції у сфері наукових досліджень публічного управління регіональним розвитком". Public administration aspects 12, № 1 (2024): 135–41. http://dx.doi.org/10.15421/152418.

Full text
Abstract:
Актуальність. Надзвичайно складні умови, в яких перебуває Україна в наслідок збройної агресії російської федерації, вимагають набагато більш ефективного використання наявних в органів влади ресурсів для реалізації державних політик, в тому числі політики регіонального розвитку. За такої ситуації проблематика використання інноваційних напрямів реалізації цієї політики, таких як міжрегіональна інтеграція, привертає увагу науковців й зумовлює актуальність обраної теми дослідження. Метою дослідження є розгляд сучасних тенденцій у сфері наукових досліджень публічного управління регіональним розвитк
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Наталія Володимирівна, Виноградова. "УДОСКОНАЛЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА У РЕАЛІЗАЦІЇ ПРІОРИТЕТНИХ ПРОЕКТІВ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ". Public management, № 1 (34) (18 вересня 2023): 34–40. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2023-1(34)-4.

Full text
Abstract:
Найважливішою умовою ефективного економічного розвитку є випереджаюче зростання інфраструктурних галузей. В даний час основною проблемою регіонального розвитку є відставання розвитку інфраструктурних галузей, подолати яке можна шляхом використання інструментів взаємодії держави та бізнесу, зокрема державно-приватне партнерство (ДПП). Ефективність та успішність реалізації ДПП-проектів багато в чому залежить від виконання органами влади низки заходів, які доцільно стандартизувати, наприклад, щодо розподілу відповідальності між партнерами на всіх стадіях реалізації проекту. Крім цього важливим мо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Державне управління у сфері регіонального розвитку"

1

Краснюков, А. А. "Удосконалення системи якості надання послуг у сфері охорони здоров’я (на прикладі Комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради)". Master's thesis, Сумський державний університет, 2022. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87720.

Full text
Abstract:
У роботі було досліджено соціально-економічну сутність медичних послуг, охарактеризовано систему охорони здоров'я як об'єкта державного регулювання та управління, досліджено теоретичні основи формування системи охорони здоров'я у регіоні, а також проведено аналіз соціально-економічних особливостей Сумського регіону та основних показників діяльності Центральної міської клінічної лікарні Сумської міської ради. В роботі було виявлено основні проблеми системи охорони здоров'я на сучасному етапі та надано пропозиції щодо підвищення рівня ефективності системи регіонального управління та якості надан
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Біла, Світлана Олексіївна. "Інституційний потенціал ДСРР-2020 у формуванні стратегічних пріоритетів регіонального розвитку України". Thesis, 2014. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/15942.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто інтегрований підхід щодо формування та реалізації державної регіональної політики в Україні. Визначено особливості синергетичного підходу до формування стратегічних пріоритетів регіонального розвитку, що передбачає комплексне поєднання трьох складових: підвищення конкурентоспроможності регіонів; територіальна соціально-економічна інтеграція та просторовий розвиток; підвищення ефективності державного управління у сфері регіонального розвитку. Особливу увагу у статті приділено забезпеченню єдності підходів до формування і реалізації політики регіонального розвитку, створенню
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чумак, Станіслав Олександрович, та Stanislav Oleksandrovych Chumak. "Стан та перспективи розвитку публічного управління у сфері охорони здоров’я". Master's thesis, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/11347.

Full text
Abstract:
Визначено теоретико-методологічні засади та основні етапи розвитку публічного управління системою охорони здоров’я в Україні. Проаналізовано сучасне управління сферою охорони здоров’я на регіональному рівні. Розроблені й наукового обґрунтовані пропозиції щодо оптимізації фінансово-економічного механізму державного регулювання галузі охорони здоров’я населення та вирішення проблеми поліпшення медико-демографічної ситуації та стану здоров’я населення.<br>Theoretical and methodological principles and main stages of development of public administration of the health care system in Ukraine are dete
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шерстюк, Олександр Іванович, та Oleksandr Ivanovych Sherstiuk. "Активізація розвитку публічного управління у сфері фізичної культури і спорту в Сумській області". Master's thesis, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/11345.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз законодавчого регламентування розвитку фізичної культури і спорту Україні. Зроблено порівняльний аналіз зарубіжного та вітчизняного досвіду управління фізичною культурою та спортом. Встановлено організаційно-правові особливості діяльності Відділу у справах молоді та спорту Сумської міської ради. Розроблено основні напрямки активізації розвитку публічного управління у сфері фізичної культури і спорту в Сумській області.<br>The analysis of legislative regulation of development of physical culture and sports of Ukraine is carried out. The comparative analysis of foreign and dom
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Державне управління у сфері регіонального розвитку"

1

Брусиловська, Ольга І., та Михайло С. Покась. "РОЗДІЛ 1. РЕГІОНАЛЬНІ ЧИННИКИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА СУЧАСНУ СИСТЕМУ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН". У ГЛОБАЛЬНІ, РЕГІОНАЛЬНІ ТА ЛОКАЛЬНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2023. http://dx.doi.org/10.18524/2023.978-966-927-929-0.1.9-71.

Full text
Abstract:
У середині 2000-х рр. закінчився короткочасний період американської гегемонії після «холодної війни». Відтоді провал інтервенціонізму США, тривала глобальна економічна криза та підйом нових держав, що розвиваються, призвели до багатополярної міжнародної системи, у якій влада розподілена між різними акторами. Цей багатополярний світопорядок, що формується, вносить певні корективи у феномен регіоналізму. У свою чергу регіоналізм все більше впливає на глобальний порядок денний.&#x0D; Серед інших тенденцій, що дали поштовх до змін, слід зазначити сильний тиск економічної та культурної глобалізації та складність регіонального співробітництва, які сприяли «поверненню держави». Особливо це стосується Європи, де проект європейської інтеграції переживає тривалу кризу свідомості з середини 2000-х рр. У той же час глобальний фінансовий крах кінця 2000-х рр. і виклик міжнародного тероризму висунули нові вимоги до глобальних структур управління, змушуючи регіональні організації вносити додаткові зміни. Разом ці зміни вплинули на розвиток регіоналізму двояко.&#x0D; По-перше, поява нових регіональних держав в Азії, Африці та Латинській Америці призвела до створення нових регіональних організацій у цих частинах світу. Ці організації представляють як регіональні прагнення деяких із цих нових держав, так і спроби їхніх сусідів послабити їхню вагу та прив’язати їх до регіонального розвитку. Прикладами таких нових інституцій, які були засновані протягом 2000-х рр., є Шанхайська організація співробітництва (ШОС), Євразійське економічне співтовариство (ЄврАзЕС) і Союз південноамериканських націй (УНАСУР), що представляють зростаючі апетити Китаю, Росії та Бразилії. Інші нові держави, наприклад Туреччина, активно намагаються побудувати нові регіональні порядки або, такі як Індонезія, намагаються змінити існуючі відповідно до своєї міжнародної ваги.&#x0D; По-друге, неспроможність ані регіональної організації, ані системи ООН більш ефективно вирішувати різноманітні проблеми, що виникають, наприклад, фінансове регулювання чи міжнародний тероризм, призвело до відновлення певної форми двосторонньої міжнародної координації. Доказом цього можна вважати G-20, яка об’єднує найважливіші країни світу, або зростаючу тенденцію до «стратегічного партнерства» та «двосторонніх торговельних угод». У той час як одні сприймають ці тенденції як консолідацію складного, неформального та багатогранного характеру, представленого новим регіоналізмом епохи після «холодної війни», інші припускають появу більш конкурентного регіоналізму або навіть відновлення національних сфер інтересів.&#x0D; Чи справді ці події є провісниками нової ери регіональної інтеграції, яка якісно відрізняється від «нового регіоналізму»? І як регіональна інтеграція та інші регіональні чинники впливають на глобальний рівень міжнародних відносин? Спробуємо виділити декілька найважливіших проблем у розвитку цих питань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Поплавська, Оксана, Наталія Данилевич та Дарія Пасічніченко. "СИСТЕМА РЕГЛАМЕНТУВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН В БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВАХ". У Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.), 2-ге вид. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.05.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено практики та критичний аналіз регламентів організації трудової діяльності, зокрема у банківській сфері в умовах пандемії, що формують основу системи регламентування соціально-трудових відносин. Обґрунтовано, що під системою регламентування соціально-трудових відносин розуміється сукупність правил, стандартів, домовленостей щодо залучення, використання, реалізації праці, що дозволяє не лише ефективно реалізовувати такі відносини, але й досягати достатнього рівня якості, що сприяє формуванню позитивного бренду, іміджу компанії як роботодавця, забезпечує синергетичний ефект у реалізації цілей сталого розвитку. Авторські дослідження у банківській сфері дозволили узагальнити досвід та розробити рекомендації щодо формування системи регламентів соціально-трудової сфери, зокрема з організації трудової діяльності: унормування режиму праці та відпочинку, комунікацій, створення безпечних умов праці, організації робочих місць, тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!