Academic literature on the topic 'Деформації оболонок'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Деформації оболонок.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Деформації оболонок"

1

Vorobyov, Yu, та O. Zhabin. "Оцінка застосовності моделі деформації оболонок твелів розрахункового коду RELAP5/MOD3.2 для палива реакторів ВВЕР-1000". Nuclear and Radiation Safety, № 3(67) (20 вересня 2015): 3–7. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2015.3(67).01.

Full text
Abstract:
Досліджується застосовність моделі деформації оболонок твелів розрахункового коду RELAP5/MOD3.2 до умов палива ВВЕР-1000 з оболонками зі сплаву Zr+1 % Nb. Для цього використовуються експериментальні дані та результати, отримані на розрахунковій моделі каналу тепловидільної збірки активної зони. Застосовність моделі деформації оболонки перевірено в інтервалі температур від 600 до 1200 °С та інтервалі перепадів тиску від 1 до 12 МПа. Результати оцінки свідчать, що дані вбудованої моделі деформації твелів коду RELAP5/MOD3.2 можуть бути застосовані до оцінки руйнування оболонок твелів із сплаву Zr+1 % Nb лише в певній, обмеженій області параметрів. Це свідчить про необхідність урахування результатів цієї оцінки в разі використання моделі деформації оболонок твелів розрахункового коду RELAP5/MOD3.2 в аналізі проектних аварій для реакторів ВВЕР.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ЛАПЕНКО, О. І., та Н. О. МАХІНЬКО. "ВПЛИВ ПРОФІЛЮВАННЯ ЛИСТІВ НА ЖОРСТКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЄМНОСТЕЙ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА". Наука та будівництво 16, № 2 (2019): 40–45. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v16i2.35.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню впливу профілювання металевих листів на опір деформуванню стінки циліндричної силосної ємності зберігання, що розглядається як оболонка обертання з вертикальними ребрами жорсткості, змінною за висотою товщиною листів, що мають гладку або хвилясту фактуру. Досліджено чинники, від яких залежить ефективність профілювання, та здійснено порівняльний аналіз жорсткісних характеристик профільованих та плоских панелей за різними схемами завантажень. Виконано аналіз радіальних переміщень корпусу відповідно до безмоментної теорії оболонок і зроблено висновки щодо кількісної оцінки залежності товщини профільованих листів та їх жорсткісних характеристик. Наведено наочні приклади для відображення характеру деформації циліндричних оболонок під дією асиметричного навантаження. Доведено, що при класичному згині тонких пластин, що працюють як мембрани, використання профільованих листів є більш ефективним. Профілювання листів також знижує радіальні переміщення корпусу оболонки при асиметричному навантаженні, при цьому ефект цього зниження найбільш виражений для тонких листів з більш «частим» кроком хвилі. Було встановлено, що при осесиметричному завантаженні циліндричної оболонки обертання рівномірно розподіленим навантаженням профілювання листів не впливає на величину радіальних переміщень корпусу. Огинаюча прогинів для оболонки з профільованих листів носить плавний характер, що добре узгоджується з епюрою вітрового тиску, а для оболонки з плоских листів має хвилеподібний характер. У всіх випадках зі зростанням товщини оболонки частота появи хвиль зменшується.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Vaskovskyi, М. І. "Динамічний скрут підземного трубопроводу від раптового повоpоту фрагмента основи". Oil and Gas Power Engineering, № 1(33) (3 вересня 2020): 66–72. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9868-2020-1(33)-66-72.

Full text
Abstract:
У цій статті ми вивчаємо питання міцності підземних трубопроводів, які прокладені через території тектонічних розломів, і, як наслідок, експлуатуються в складних гірничо-геологічних умовах. На таких небезпечних ділянках окрім штатного навантаження тиском транспортованого продукту труба зазнає додаткових впливів від рухів неоднорідної, часто пошкодженої основи. Прогнозовано найбільш небезпечною виглядає ситуація, коли такі рухи є швидкоплинними. Метою роботи є розробка моделі для описання нестаціонарного процесу деформування трубопроводу на пошкодженій основі, спричиненого раптовим взаємним розворотом блоків довкола осі труби. Динаміку трубопроводу досліджували в лінійній постановці, моделюючи його стрижнем з трубчастим поперечним перерізом. При розгляді питань граничної рівноваги долучали безмоментну теорію циліндричних оболонок та енергетичну концепцію міцності. ґрунтову засипку розглядали як пружний прошарок Вінклера. Локальне порушеннями суцільності жорсткої основи описується раптовим розривом кута повороту її фрагмента. Такий підхід, відпрацьований на задачах статики, дає можливість і в динаміці оцінювати міцність підземного трубопроводу не за зовнішнім навантаженням від ґрунту, яке зазвичай є невідомим, а за спостережуваними чи прогнозованими параметрами рухів берегів розлому. Сформулювали початково-крайову задачу для гіперболічного диференціального рівняння скруту з розривною правою частиною. На підставі аналітичного розв’язку задачі, побудованого у вигляді квадратур від функцій Бесселя, вивчено вплив раптового розвороту фрагмента основи довкола осі труби на напружено-деформований стан трубопроводу. Побудовано графіки просторово-часового розподілу кута повороту, кутової швидкості, крутної деформації та еквівалентного напруження Мізеса в передфронтовій та післяфронтовій області. Встановлено, що урахування динамічних ефектів призводить до підвищення максимумів деформації скруту та еквівалентного напруження у стінці труби порівняно з випадком статичного збурення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Д., В. РУДЕНКО. "ДОСЛІДЖЕННЯ НАПРУЖЕНОГО СТАНУ МОДИФІКОВАНОГО МОНОЛІТНОГО БЕТОНУ". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 6(66) (25 грудня 2016): 166–74. https://doi.org/10.15802/stp2016/90515.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Стаття присвячена дослідженню напруженого стану модифікованого монолітного бетону природного тверднення.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Для досягнення поставленої мети проведені дослідження мікроструктури дисперсно модифікованої цементної матриці бетону, механізму структуроутворення модифікованого бетону природного тверднення; визначені методи надійної оцінки деформативних властивостей бетону.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Розвиток внутрішніх напружень по-різному впливає на властивості бетону. При наростанні температурно-усадкових деформацій у часі і, отже, при збільшенні структурних напружень у цементній оболонці навколо зерен заповнювача можуть розвиватися два протилежних процеси: зона пластичного плину або зона тріщин.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Встановлено, що комплекс структурних особливостей модифікованого бетону при передачі навантаження призводить до формування широкої зони передруйнування, здатної поглинати значний об&rsquo;єм пружної енергії деформації, що забезпечує отримання проектних деформативних властивостей бетону спеціального призначення. Отримали подальший розвиток уявлення про визначення критерію тріщиноутворення модифікованого бетону, що твердне в природних умовах.&nbsp;<strong>Практична значимість</strong>. Отримані рівняння дозволяють вирішити питання про мінімальний рівень структурних напружень у монолітному бетоні при певному насиченні його крупним заповнювачем, а також оцінити вплив структурних напружень на властивості бетону. У звичайних бетонів з відносно тонкою цементною оболонкою при температурно-усадкових деформаціях виникають високі тангенціальні та невеликі радіальні напруження. У природних умовах ці напруження вище в результаті підвищення значень &Delta;&epsilon;(&tau;), чого не спостерігається у модифікованих бетонів. У модифікованих бетонах найбільшу небезпеку для структури представляють лише тангенціальні напруження. Зміна усадкових напружень у часі має однозначний характер. Сумарні температурно-усадкові деформації мають пилкоподібний графік. Для модифікованого бетону амплітуда коливань на 48&hellip;53 % менше. Це дозволить вирішити ряд технологічних завдань при зведенні монолітних будівель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ротко, С. В., В. В. Швабюк, Н. Т. Зубовецька, О. А. Ужегова та О. О. Гераськін. "До проблеми уточнення рівнянь динаміки ортотропних оболонок із урахуванням деформацій поперечного зсуву та обтиснення". Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві, № 13 (23 серпня 2020): 92–103. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2410-6208-2020-3(13)-11.

Full text
Abstract:
У роботі, для виведення динамічних рівнянь руху ортотропної оболонки в зусиллях і моментах, що діють у поперечних перерізах оболонки, використовується варіаційний принцип Гамільтона - Остроградського, на основі якого також формулюються граничні та початкові умови. Із отриманої системи рівнянь, нехтуючи функцією, що враховує поперечне обтиснення, а також членами, що відображають вплив кривин серединної поверхні, можна отримати варіанти некласичної теорії оболонок С.О. Амбарцумяна, теорії типу Тимошенка та інших.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кліщ, І. М., А. В. Довбуш, Л. Д. Тупол, О. П. Андріїшин та Г. О. Гаврилюк-Скиба. "Мікроскопічні зміни судин підшлункової та надниркових залоз за умов іммобілізаційного стресу на тлі гіпотиреозу". Вісник медичних і біологічних досліджень, № 3 (30 вересня 2022): 18–23. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2022.3.13153.

Full text
Abstract:
Резюме. Стрес – це стан, що призводить до порушення гомеостазу, і визначається він як реакція мозку та тіла на стимули, які виникають через сигнали як внутрішні, так і з навколишнього середовища. Мета дослідження – вивчити мікроскопічні зміни судин підшлункової та надниркових залоз за умов впливу іммобілізаційного стресу на тлі гіпотиреозу. Матеріали і методи. Експеримент проведено на 20 статевозрілих білих щурах-самцях. Гіпотиреоз моделювали щоденним введенням per os за допомогою зонда фармакопейного тиреостатика «Мерказоліл» у дозі 25 мг/кг протягом 21-ї доби. Гострий іммобілізаційний стрес моделювали шляхом привʼязування дослідних щурів у положенні на спині за 4 кінцівки без обмеження рухомості голови тривалістю 3 год. Дослідження проводили через 2 год (стадія тривоги) після завершення дії стресового чинника. Гістологічні дослідження виконано згідно із загальноприйнятими методиками. Результати. У щурів більшість судин підшлункової залози типової форми, проте деякі підлягали частковій деформації стінки, визначався незначний набряк усіх оболонок стінки, просвіти середніх та великих артерій були помірно розширеними. Просвіти великих та середніх вен були повнокровними, виявлявся незначний набряк периваскулярних просторів. Просвіти деяких гемокапілярів розширені, кровонаповнені з формуванням сладж-феномену. Судини надниркових залоз мали більш виражені деструктивні зміни. Внутрішня еластична мембрана була нечітка, стоншена, переривчаста, медія потовщена із ознаками набряку. Виявлялися мікросудини з ушкодженою стінкою, що призводило до діапедезу еритроцитів, а у клубочковій та пучковій зонах такі локуси зустрічались лише поодиноко. В мозковій речовині органа судини з широкими просвітами та периваскулярним набряком, адвентиція інфільтрована лейкоцитами, найбільш виражені зміни були в стінці синусоїдних гемокапілярів. Висновки. Встановлено, що за умов змодельованого стресового впливу при гіпотиреозі відбуваються зміни усіх структурних компонентів стінок кровоносних судин як в підшлунковій, так і в надниркових залозах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гарт, Е. Л., та Б. І. Терьохін. "Комп’ютерне моделювання впливу кільцевого включення із функціонально-градієнтного матеріалу на концентрацію напружень навколо кругового отвору у тонких пластинах і циліндричних оболонках". Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, № 2 (3 травня 2023): 37–46. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2023.02.037.

Full text
Abstract:
Проведено комп’ютерне моделювання та скінченноелементний аналіз напружено-деформованого стану тонких пластин і тонкостінних циліндричних оболонок з круговим отвором за наявності оточуючого його кільцевого включення із функціонально-градієнтного матеріалу (ФГМ). Досліджено вплив розмірів ФГМ-включення та закону змінення його модуля пружності на концентрацію параметрів напружено-деформованого стану пластин і оболонок в околі отвору. Отримано поля розподілу інтенсивностей напружень і деформацій пластинчато- оболонкових елементів конструкцій в зонах локальної концентрації напружень. Встановлено, що за використання кільцевого ФГМ-включення з певними механічними властивостями і геометричними параметрами можна зменшити коефіцієнт концентрації напружень і відповідні інтенсивності деформацій в околі отвору більш ніж на 35 %. Закон змінення модуля пружності ФГМ-включення та ширина включення суттєво впливають не тільки на величину концентрації параметрів напружено-деформованого стану пластини та оболонки, а й на характер розподілу напружень по їх поверхнях. Результати проведеної серії широкомасштабних обчислювальних експериментів показують, що використання кільцевого включення із ФГМ дає змогу знизити інтенсивності як напружень, так і деформацій навколо отвору, що відкриває перспективи знаходження раціональних параметрів включень щодо питання максимально можливого зниження локальної концентрації напружень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кулинич, С. М., В. В. Крамаренко, М. А. Зезекало, Г. О. Омельченко та Н. О. Авраменко. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ ОРТОПЕДИЧНОЇ РОЗЧИСТКИ КОПИТ У КОНЕЙ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 2 (24 червня 2022): 223–31. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2022.02.26.

Full text
Abstract:
Здоров’я коней багато в чому визначається станом копит, тому кінцівки цих благородних тварин вимагають особливої уваги. Для попередження захворювань копит потрібен регулярний догляд, що включає: щоденний огляд і очищення під проточною водою; розкрючування; лікування спеціальними мазями (за необхідності). Регулярний догляд не тільки запобігає розвитку багатьох патологій, але і дає змогу помітити небезпечні ознаки – тріщини, синці, проколи, гнійні утворення. Обрізання копит здійснюється з метою запобігання захворюванням копит, створення нормальних умов росту копитних рогів та запобігання різним механічним пошкодженням. Необхідно мати на увазі, що запущена хвороба копит може коштувати коню життя, а точна діагностика та лікування вимагають особливих навичок. Метою роботи було виявлення в коней наявних деформацій копит, опрацювання техніки ортопедичної розчистки залежно від виду деформації. Дослідження проведено на базі конезаводів Київської області «KK‒delight», «Золота підкова» та ЧП «Metal Horse». Деформацію копит визначали на підставі клінічного огляду та вимірювань копит за допомогою спеціального обладнання. Отримані дані були включені до протоколу клінічного дослідження тварини. За наслідками проведених досліджень у 25 % коней виявлено деформації копит, що супроводжувалися порушенням рухів, недостатнім виносом кінцівок та кульгавістю різного ступеня. Після визначення виду деформації проводили ортопедичне очищення копит, яке здійснювали в сім етапів. Під час очищення деформоване копито оглядали та нагрівали газовим нагрівачем для розм’якшення його оболонки. У подальшому проводили механічне очищення поверхні підошви і видаляли ділянки відшарованого рогу. На наступному етапі здійснювали обрізку підошви, з подальшим видаленням задніх стінок та утворенням стрілки шляхом відшаровування зайвої частини копитної стінки. Така процедура дозволяла створити рівномірний розподіл навантаження на підошву за рахунок його балансування. Маніпуляцію повторювали через 35–55 днів. За необхідності коригували латеро-медіальний дисбаланс копит після оцінки їх стану. Вказані маніпуляції у запропонованій послідовності є логічними, вкрай простими у виконанні та дадуть змогу вчасно попереджати виникнення патологій дистального відділу кінцівок коней.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Fedun, I. R. "Патоморфологічні зміни в яснах наркозалежних пацієнтів із дистрофічно-запальними захворюваннями тканин пародонта". Clinical Dentistry, № 4 (24 січня 2019): 31–35. http://dx.doi.org/10.11603/2311-9624.2018.4.9748.

Full text
Abstract:
Вплив наркотичних речовин на тканини пародонта залишається не до кінця висвітленим. Дослідження патоморфологічних змін у тканинах пародонта дає змогу простежити ступінь поширення патологічного процесу внаслідок дії наркотичних засобів.&#x0D; Мета дослідження – вивчити патоморфологічні зміни у яснах наркозалежних хворих на генералізований пародонти (ГП).&#x0D; Матеріали і методи. Мікроскопічно досліджено тканини міжзубного сосочка та маргінальної частини ясен 23 наркозалежних хворих на ГП, 20 ненаркозалежних пацієнтів із ГП та 5 осіб з інтактними тканинами пародонта. Отриманий матеріал просочували парафіном, робили зрізи товщиною 8 мкм та фарбували гематоксиліном та еозином.&#x0D; Результати досліджень та їх обговорення. У ненаркозалежних хворих на ГП початкового–І ступенів найчастіше спостерігали паракератоз. При запальному процесі у слизовій оболонці наркозалежних хворих на ГП початкового–І ступенів зернистий шар відсутній повністю або частково та виражені явища гіперкератозу. Для ненаркозалежнених пацієнтів із ГП ІІ ступеня розвиток дистрофічного процесу супроводжувався явищами гіперкератозу, а також акантозу. Ці ж зміни були наявні й у слизовій оболонці наркозалежних хворих на ГП ІІ ступеня, однак до них приєднувались явища вакуольної та балонної дистрофій та поліморфно-клітинної інфільтрації серед клітин епітеліального пласта та у глибших шарах. Незначні ексудативні зміни у вигляді периваскулярних інфільтратів виявляли у ненаркозалежнених пацієнтів із ГП ІІІ ступеня. У наркозалежних з ГП ІІІ ступеня спостерігали явища деформації у власній пластинці слизової оболонки. Високий рівень клітинного проліферату та виражений спонгіоз свідчили про тяжкість патологічних змін.&#x0D; Висновки. При розвитку ГП ІІ ступеня у яснах наркозалежних хворих спостерігали явища балонної дистрофії, на відміну від ГП початкового–І ступенів, а при ГП ІІІ ступеня додавалась деформація власної пластинки, виражений спонгіоз та високий рівень клітинного проліферату. При порівнянніі патогістологічних зміну слизовій оболонці ясен наркозалежних хворих мали більш виражений деструктивний характер, ніж у ненаркозалежних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бурава, Олександр, Віктор Ніщук, Володимир Малик, Василь Федик та Микола Джавала. "ТЕРМІЧНІ НАПРУЖЕННЯ В ОБОДАХ ГАЛЬМІВНИХ БАРАБАНІВ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ". Problems of Friction and Wear, № 3(96) (7 вересня 2022): 88–98. http://dx.doi.org/10.18372/0370-2197.3(96).16838.

Full text
Abstract:
У матеріалах статті проведена оцінка термічних напружень в ободах гальмівних барабанів (автотранспортних засобів), виходячи з їх конструктивних та теплофізичних параметрів, а також механічних властивостей матеріалів. Розглянуто термонапруження в ободі барабана за рахунок теплових деформацій. При цьому барабан розбивався на кільця, а дослідженню піддавалося кільце обода у спряженні з його стінкою. Для того щоб отримати повні температурні напруження довелося накласти напруження, викликані в оболонці навантаженням інтенсивності. Надалі визначено деформації, що виникають від теплової дії по довжині обода барабана. В сумарні напруження увійшли доданки від дії поверхневого температурного градієнта та об'ємної температури по товщині обода барабана.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Деформації оболонок"

1

Сторожук, Є. А. "Некласичний підхід до моделювання деформування оболонок з підкріпленими отворами". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39333.

Full text
Abstract:
При традиційному підході оболонка з підкріпленими отворами розглядається як конструкція, що складається із власне оболонки і підкріплювальних одновимірних тонких стержнів. Напружено-деформований стан (НДС) кожного з цих елементів визначається рівняннями відповідної прикладної теорії і має свої особливості. Тому при побудові теорії, яка описує НДС оболонок з підкріпленими отворами, виникають труднощі, пов’язані з необхідністю врахування сумісної роботи елементів різної мірності і задоволення умов контакту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сторожук, Є. А. "Нелінійні задачі статики для металевих і композитних оболонок з підкріпленими отворами". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39346.

Full text
Abstract:
Тонкі оболонки, виготовлені з металевих і композитних матеріалів, як елементи сучасних конструкцій знаходять широке застосування в інженерній практиці. В багатьох випадках в цих елементах по конструктивним або технологічним міркуванням мають місце концентратори напружень (отвори і вирізи). При розв’язанні питань оптимального проектування вказаних тонкостінних конструкцій контури отворів і вирізів підкріплюють, частіше всього, різного виду ребрами жорсткості (стержнями, кільцями).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Максимюк, В. А. "Про вісесиметричне деформування замкнутої тороїдальної оболонки еліптичного перетину". Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47942.

Full text
Abstract:
Тороїдальні замкнуті тонкі оболонки становлять інтерес не тільки в наземній інженерії, але як і елементи космічних конструкцій [1]. До останніх відносяться надлегкі надувні супутникові компоненти, які служать елементами антен та конструкціями для підтримки космічних телескопів. Бажано, щоб такі тороїдальні оболонки у місцях прикріплення мали потовщення. Тоді, може виявитися, що оболонки некругового поперечного перетину будуть вигіднішими від оболонок кругового перетину.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Морачковський, Олег Костянтинович, та Володимир Миколайович Соболь. "Анізотропна повзучість пластин та оболонок". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41272.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Масловская, Лариса Викторовна. "Смешанный метод конечных элементов в задачах деформации оболочек". Дис. д-ра фіз.-мат. наук, ОГУ им.И.Мечникова, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Михайлишин, Михайло Стахович, Оксана Ярославівна Децик, M. Mykhaylyshyn та O. Detsyk. "Теплопровідність тонких оболонок при наявності внутрішніх джерел тепла". Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2011. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/982.

Full text
Abstract:
Total equation system of the thermal conductivity of thin shells for the case of the arbitrary temperature distribution outside the shell thickness, has been obtained. Algorythm of the numerical task solution has been developed.<br>Отримана повна система рівнянь теплопровідності тонких оболонок для випадку довільного розподілу температури за товщиною оболонки. Розроблено алгоритм числового розв’язування задачі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Абрамидзе, Эдисон Аполлонович. "Численное решение задачи о деформации гибких слоистых ортотропных оболочек вращения на основе одного варианта уточненной теории". Дис. канд. фіз.-мат. наук, КГУ им.Т.Г.Шевченко, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Борисюк, Вадим Миколайович, Вадим Николаевич Борисюк та Vadym Mykolaiovych Borysiuk. "Механічні властивості та фазові переходи в Tin+1Cn максенах і металевих наноматеріалах під дією зовнішнього впливу деформації та температури". Thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/83599.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена встановленню закономірностей структурних змін та фазових перетворень у двовимірних системах та металевих наноматеріалах під різним типом зовнішньої дії, а також зв’язку цих перетворень з фізичними властивостями досліджуваних систем. Основним результатом роботи є запропонована концепція дослідження наноматеріалів, що базується на методах класичної молекулярної динаміки та теоретичної фізики, яка була застосована для розрахунку ефективних механічних параметрів та описанні поведінки двовимірних карбідів титану та інших низькорозмірних систем під дією зовнішнього впливу. Для дослідження механічних властивостей двовимірних карбідів титану Tin+1Cn була реалізована теоретична модель, в якій для описання взаємодії між атомами в досліджуваних зразках був використаний комбінований міжатомний потенціал. У рамках розробленої методики досліджено поведінку Tin+1Cn максенів під дією деформації розтягнення та згинання, описано динаміку руйнування зразків та розраховано ефективні механічні параметри. Досліджено можливість механічного розшарування наноламінату Ti2AlC з утворенням фрагменту двовимірного Ti2C. Проаналізовано температурну стабільність Tin+1Cn максенів та визначені діапазони температур, в яких досліджувані зразки зберігають свою двовимірну будову. Досліджено механічні та термодинамічні властивості металевих наночастинок зі структурою "ядро-оболонка", а також описано взаємодію металевих наночастинок з поверхнею Ti2C максена.<br>The thesis is devoted to the determination and description of structural changes and phase transitions in two-dimensional systems and metallic nanomaterials under different types of external influence, and connections of such transformations with the physical properties of the studied systems. The main result of the work is the proposed concept for nanomaterials research, which is based on the methods of classical molecular dynamics simulations and theoretical physics, that was used to calculate effective mechanical parameters and describe the behavior of two-dimensional titanium carbides and other low-dimensional systems under external influence. To study the mechanical properties of two-dimensional titanium carbides Tin+1Cn, a theoretical model based on a combination of interatomic potentials for classical molecular dynamics simulations was proposed. Within the developed technique, the behavior of Tin+1Cn mxenes under external tensile and bending strain was investigated, the failure dynamics of the studied samples was described, and effective mechanical parameters were calculated. The possibility of mechanical exfoliation of Ti2AlC nanolaminate with the formation of a two-dimensional Ti2C fragment was investigated. The temperature stability of Tin+1Cn mxenes was studied and the temperature ranges in which the studied samples retain their two-dimensional structure are determined. The mechanical and thermodynamic properties of metal nanoparticles with core-shell structure have been studied. The interaction of metal nanoparticles with the surface of two-dimensional Ti2C surface is also described.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Деформації оболонок"

1

Paliichuk, Ihor. "Elastic interaction of the casing pipe and the coupling in a conical threaded connection with a seal." In Scientific and technical research in the field of construction, Volume 1. Кушнір Г.М., 2022. http://dx.doi.org/10.63048/978-617-7926-37-4.4.

Full text
Abstract:
У нафтових і газових свердловинах застосовують обсадні труби, які з’єднують муфтами з ущільненням і конічною різьбою. Ці з’єднання складаються з кільцевих ділянок у вигляді тонких оболонок з лінійно змінною товщиною стінки. Кожна ділянка деформується осесиметрично під дією внутрішнього і зовнішнього тисків, контактних тисків у різьбі та ущільненні, впливу деформацій суміжних ділянок. Ці деформації описані неоднорідним диференціальним рівнянням четвертого порядку. Знайдено його розв’язок у вигляді комбінації функцій Бесселя та вирази розподілів вздовж ділянки радіальних деформацій, кутів поворотів, внутрішніх згинальних моментів і поперечних сил у її стінці. На їх основі розроблено методику визначення деформацій і контактних тисків на ділянках з’єднання з натягом, куди залучено формули Ламе, щоб врахувати радіальні зміщення шарів циліндра по товщині стінки. Розроблено математичну модель пружної взаємодії ділянок труби і муфти у конічному різьбовому з’єднанні з ущільненням на основі рівнянь рівноваги контактних тисків та балансу радіальних натягів і деформацій стінок ділянок у з’єднанні. На основі програмної моделі усього з’єднання досліджено закономірності розподілу контактних тисків у різьбі й ущільненні з’єднаних з натягом муфти і труби, вплив конструктивних та експлуатаційних чинників на зміну цих тисків і герметичність з’єднання. За їх результатами розроблено удосконалену конструкцію високогерметичного муфтового з’єднання обсадних труб, захищену патентами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Деформації оболонок"

1

Курбатов, А. С., та С. И. Жаворонок. "Инкрементальные определяющие соотношения для тонкой оболочки с памятью, претерпевающей структурные переходы". У Механика композиционных материалов и конструкций, сложных и гетерогенных сред. ООО "Сам Полиграфист", 2024. https://doi.org/10.33113/conf.mkmk.ras.2024.12.

Full text
Abstract:
Некоторые изделия из сплавов с эффектом памяти формы (СПФ), например, демпферы, виброгасители, различные актуаторы и т.п., допускают выполнение рабочего элемента в виде тонкостенной конструкции. Расчет активных и адаптивных элементов подобного класса, как правило, сводится к формулировке модели, имеющей вид существенно нелинейной краевой или начально-краевой задачи для дифференциальных уравнений в частных производных с сингулярным вырождением, характерным для теории тонких оболочек. Численное решение таких задач сопряжено с известными трудностями, порождаемыми краевым эффектом. Для качественного анализа процессов деформирования тонкостенных конструкций с памятью и обоснованного выбора конструктивных решений необходима теория оболочек, претерпевающих фазовые и структурные переходы, описывающая основные явления, наблюдаемые в СПФ. Наиболее развитая феноменологическая теория термомеханического поведения СПФ, способная описывать большинство экспериментально обнаруженных эффектов, имеет ограниченное приложение к моделированию тонких оболочек, кроме того, требует обращения инкрементальных определяющих соотношений, разрешенных относительно приращений деформаций. В то же время постановка задачи теории оболочек в обобщенных усилиях, сводящаяся к уравнениям статики и совместности, позволяет избежать необходимости обращения определяющих соотношений. Ниже предложены новые инкрементальные определяющие соотношения для тонкой оболочки Кирхгоффа, претерпевающей изотермический структурный переход, с учетом параметра вида напряженного состояния.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Исаченко, И. А., А. С. Курбатов та С. И. Жаворонок. "О решении некоторых задач безмоментной теории оболочек с эффектом памяти формы". У Механика композиционных материалов и конструкций, сложных и гетерогенных сред. ООО "Сам Полиграфист", 2024. https://doi.org/10.33113/conf.mkmk.ras.2024.10.

Full text
Abstract:
Одной из характерных особенностей тонкостенных конструкций из сплавов с памятью формы (СПФ) является их склонность к потере устойчивости равновесного состояния при аномально низких по сравнению с оценкой по наименьшей величине модуля упругости критических напряжениях. Данное явление наблюдается как при фазовых превращениях в системе «мартенсит - аустенит», так и при структурном переходе хаотического мартенсита в ориентированный под действием напряжений. Исследование устойчивости тонкостенных оболочек с памятью, являющихся рабочими элементами различных активных и адаптивных систем, требует решений задач о докритическом состоянии во многих практически важных случаях являющимся безмоментным. Кроме того, решение краевой задачи безмоментной теории оболочек при определенных условиях является частным решением задачи моментной теории. Приложение однократно связной феноменологической теории термоупругих фазово-структурных превращений к решению задач безмоментной теории оболочек с памятью является несложным и эффективным, так как в силу статической определимости безмоментной оболочки не требуется обращения инкрементальных определяющих соотношений, разрешенных относительно малых превращений неупругих деформаций. Постановка задачи безмоментной теории оболочек, претерпевающих неизотермические фазовые превращения, предложена ранее как частный случай общей теории оболочек с памятью, сформулированной в обобщенных усилиях; приведены решения ряда задач о деформировании безмоментных оболочек вращения при фазовых превращениях, протекающих в процессе циклического изменения температуры под действием постоянного давления; осуществлен учет влияния параметра вида напряженного состояния на материальные константы модели термоупругого фазового превращения, построены решения задач о деформировании сферической оболочки, находящейся в неоднородном напряженном состоянии. В то же время структурные переходы в тонкостенных безмоментных оболочках ранее не рассматривались; обратные определяющие уравнения были получены без учета влияния на физические постоянные вида параметра вида напряженного состояния. В данной работе предложены определяющие уравнения для тонкой безмоментной оболочки, претерпевающей изотермический структурный переход в состоянии мартенситной неупругости при монотонном пропорциональном нагружении, приведены решения некоторых задач, иллюстрирующие эффект вида напряженного состояния и зависимость диаграммы деформирования оболочки от выбора материальных функций модели.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!