Academic literature on the topic 'Диверсифікація ризику'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Диверсифікація ризику.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Диверсифікація ризику"

1

Sosnovska, Olga, та Liudmyla Dedenko. "РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 1, № 3 (2019): 70–79. http://dx.doi.org/10.32750/2019-0106.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто поняття невизначеності середовища функціонування підприємства, досліджено сутність і природу загроз та ризиків, встановлено відмінність між ризиком та невизначеністю. Досліджено систему ризик-менеджменту на підприємстві. Встановлено, що система ризик-менеджменту є невід’ємною складовою частиною підсистеми менеджменту організації та являє собою систему управління ризиками на основі процесу їх ідентифікації, оцінки та аналізу, а також вибору і використання методів нейтралізації їх наслідків, що спрямована на досягнення необхідного балансу між стратегічними можливостями підприємства та рівнем ризику.Здійснено аналіз міжнародних стандартів ризик-менеджменту та розглянуті особливості національних стандартів. Визначено, що в Україні діє Державний стандарт ДСТУ ISO 31000:2018, який надає можливість суб’єкту господарювання порівняти свою практику управління ризиками з міжнародним досвідом. Узагальнено основні фактори впливу ризиків на систему управління. Доведено, що сьогодення вимагає постійного моніторингу ризикоутворюючих факторів для створення ефективної та гнучкої системи господарювання підприємства в умовах ринкової кон’юнктури. Представлено та деталізовано етапи ризик-менеджменту: аналіз оточення, ідентифікація ризику, аналіз ризику, оптимізація ризиків. Розглянуто особливості управління ризиками та основні методи їх оптимізації на підприємстві для мінімізації їх впливу на результати діяльності підприємства. Встановлено, що ризик для кожного підприємства є індивідуальним, тому і використання того чи іншого методу оптимізації є також індивідуальним і визначається умовами зовнішнього та внутрішнього середовища.Світовий досвід найбільш часто використовує зовнішні методи (страхування, хеджування, диверсифікація, розподіл ризику) та внутрішні методи (самострахування, лімітування, забезпечення якості виготовленої продукції, бізнес-планування) зниження ризиків підприємства. Узагальнено, що від прийнятої концепції управління ризиками значною мірою залежить ефективність всього ризик-менеджменту та результативність діяльності економічних суб’єктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лисенок, Олексій Володимирович. "Теоретико-методологічні відмінності диверсифікації та сек’юритизації кредитного портфеля банку". Економіка, управління та адміністрування, № 4(94) (29 грудня 2020): 99–105. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2020-4(94)-99-105.

Full text
Abstract:
У статті досліджується сутність диверсифікації як основного методу управління кредитною діяльністю вітчизняних банків, під час використання якої враховується здатність портфеля кредитів зменшувати можливий ризик за умови врахування до нього різних за характеристиками та складом позик. У статті також зазначено, що диверсифікація дає змогу знизити не лише кредитний ризик, а й інші банківські ризики, які супроводжують загальний кредитний процес: ризик дострокового погашення, ліквідності, процентний, валютний та інші. Традиційна банківська теорія розглядає диверсифікацію як оптимальний спосіб ефективної організації кредитної діяльності, при цьому найефективнішою вважається така позикова діяльність банків, яка є максимально диверсифікованою. Проаналізовано, що кредитний портфель банків України слабо диверсифікований і дуже ризиковий, оскільки більше половини виданих кредитів вітчизняними банками зосереджено у Київській області та більше третини виданих позик знаходяться у торгівлі. У статті чітко виокремлено позитивні і негативні сторони диверсифікації. Завдяки дослідженню процесу сек’юритизації доведено, що для вітчизняних банків вона є відносно новим видом банківської діяльності. Завдяки трансформації неліквідних активів у ліквідні, сек’юритизація зменшує портфельний кредитний ризик банківської установи, що дає можливість розглядати сек’юритизацію як процес перетворення неліквідних активів у цінні папери, тобто як один зі специфічних механізмів здійснення фінансово-економічної діяльності банків. У статті пропонується розрізняти три основні різновиди сек’юритизації: класична сек’юритизація, синтетична сек’юритизація та сек’юритизація бізнесу. У статті зазначено причини, чому українські банки не поспішають застосовувати сек’юритизацію, а також її основні переваги порівняно з диверсифікацією активів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Моторина, І. "Диверсифікація як спосіб зниження ризику можливих збитків вкладів фізичних осіб в умовах фінансової кризи". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, вип. 116 (2009): 52–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Loiko, Valeryia, та Maria Boieva. "УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, № 4 (2019): 21–29. http://dx.doi.org/10.32750/2019-0203.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто види фінансових ризиків страхової компанії, виділено причини, які можуть посприяти виникненню фінансових ризиків: економічні фактори, зовнішні втручання в діяльність страхової компанії, юридичні втручання, внутрішні дії (або бездіяльність), нестабільність фінансового ринку. Виділено наступні види фінансових ризиків страхової компанії: ризики, пов’язані із купівельною спроможністю грошей; ризики, пов’язані із вкладанням капіталу; ризики, пов’язані із операційною діяльністю компанії. Виокремлено фінансові ризики, які можна застрахувати і які не можна застрахувати. Виділено найбільш чутливі складові діяльності страхових компаній до фінансових ризиків: продажі, податки, маркетинг, інвестиції, фінанси. Процес управління ризиками передбачає здійснення як внутрішнього, так і зовнішнього факторного аналізу. Виділено п’ять етапів, з яких складається процес управління фінансовими ризиками страхової компанії: ідентифікація, оцінка, пріоритизація, реагування, реалізація плану управління ризиками. До найважливіших загроз фінансової діяльності страхової компанії при оцінці фінансових ризиків віднесено наступні види ризиків: ризик втрати платоспроможності; ризики втрати фінансової стійкості та незалежності. Проведено розрахунки коефіцієнтів оцінки фінансового стану та ризиків страхової компанії. За результатами розрахунків зроблено висновок, що страхова компанія, яку було обрано для дослідження, підтверджує статус фінансово стійкої та надійної компанії. Більшість показників перевищували нормативний рівень в декілька разів, показуючи позитивні тенденції до збільшення. Наведено порівняльну характеристику основних методів, завдяки яким у компаніях відбувається процес мінімізації фінансових ризиків. У страховій компанії, яка досліджувалась, для зниження фінансових ризиків використовується методи диверсифікації, хеджування і страхування ризиків. Зроблено висновок, що стандартизація фінансових ризиків у діяльності страхових компаніях відсутня. Великі страхові компанії нівелюють виникнення фінансових ризиків обсягами надання страхових послуг, а невеликі страхові компанії приймають рішення в основному спираючись на міркуванні їх власників або управляючих компанією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

TKACHUK, V. I., L. V. TARASOVICH, and D. O. DAVYDOV. "DIVERSIFICATION AS A TOOL OF ECONOMIC GROWTH OF AGRICULTURAL ENTERPRISES: THEORETICAL-APPLIED ASPECT." Herald of Kiev Institute of Business and Technology 42, no. 4 (2019): 89–94. http://dx.doi.org/10.37203/kibit.2019.42.14.

Full text
Abstract:
У статті доведено, що диверсифікація діяльності сільськогосподарського підприємства є дієвим маркетинговим інструментом забезпечення його економічного зростання, що сприяє підвищенню конкурентоспроможності та економічної безпеки, посиленню довгострокової позиції на ринку, нівелюванню ризиків виробничо-господарської діяльності у стратегічній перспективі. Визначено місце мотиваційної складової у конфігурації переваг диверсифікації діяльності підприємства та моделюванні очікуваних ефектів. Доведено, що механізм диверсифікації є основою побудови взаємозв’язків між елементами локальної системи (структурних підрозділів у межах конкретного підприємства), необхідними для узгодження всіх параметрів її функціонування (прогнозування споживчого попиту, готовності до диверсифікації, оцінки диверсифікаційного потенціалу тощо). Аргументовано, що реалізацію стратегії диверсифікації за відсутності дієвого механізму її формування слід вважати економічно невиправданим і стратегічно непередбачуваним управлінським рішенням, що супроводжується фрагментарністю та неузгодженістю. Це підкріплюється нівелюванням системного підходу до розробки та імплементації загальної стратегії розвитку суб’єкта господарювання на сталій основі. Обґрунтовано, що оцінка потенціалу диверсифікації та прогнозування ефективності цього процесу є своєрідними індикаторами побудови моделі розвитку підприємства. При цьому, механізм диверсифікації передбачає наявність відповідних маркетингових інструментів як стратегічних орієнтацій підприємства, що використовуються в чітко визначеній послідовності у процесі реалізації політики диверсифікації та здійснюється розрахунок економічного ефекту. Для оцінки стратегічних можливостей розвитку і розробки пропозицій щодо формування стратегії диверсифікації діяльності здійснено поваріантний прогноз показника обсягу реалізації готової продукції (на прикладі ТОВ «Овочевий комбінат «Станишівка»). Охарактеризовано етапи здійснення та визначено найдоцільніші напрями диверсифікації діяльності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гринько, О. "Моделювання диверсифікації кредитного ризику". Вісник Національного банку України, № 1 (191) (2012): 43–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Забедюк М.С., к.е.н., доцент. "СТРАТЕГІЯ ДИВЕРСИФІКАЦІЇ ЯК ШЛЯХ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА". Економічний форум 1, № 2 (2020): 87–92. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-2-11.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена формуванню етапів стратегії диверсифікації з метою підвищення ефективності діяльності підприємства. Розглянуто сутність та основні характеристики диверсифікації. Виокремлено основні чинники та принципи впровадження стратегії диверсифікації на підприємстві. Розглянуто особливості підходів до застосування диверсифікації. Досліджено види диверсифікації та їх основні характеристики.
 Застосування методу диверсифікації суб’єктами господарювання різних сфер діяльності та форм власності є ефективним шляхом, адже він дозволяє розширити спеціалізацію та види діяльності, поглибити вертикальну інтеграцію, відновити міжгалузеві зв'язки на підприємстві, стати поштовхом до виникнення нових раціональних ініціатив та рішень.
 Важливість диверсифікованого розвитку підприємств зумовлена вичерпністю внутрішніх джерел зростання ефективності виробництва в основних сферах бізнесу або навпаки збільшенням власного капіталу. Тому, диверсифікацію слід розглядати не тільки як засіб запобігання кризовому становищу підприємства, а й як стратегію його подальшого процвітаючого розвитку.
 Підприємства, які обирають стратегію диверсифікації, намагаються виробляти більше модифікацій продукції, щоб досягти якомога вищого ефекту масштабу. Стратегія реалізується за допомогою стратегії зростання (розширення товарного асортименту) і стратегії розширення ринку (освоєння нових ринків) або на основі комбінування елементів їх обох. Стратегія диверсифікації сприяє унезалежненню підприємства від одного стратегічного господарського підрозділу.
 З метою вибору найбільш оптимального виду стратегії розглянуті види диверсифікації та їх основні характеристики.
 В процесі вибору оптимального виду стратегії слід враховувати вплив факторів на діяльність підприємства. Фактори впливу, в свою чергу, слід розглядати і досліджувати з двох точок зору: зовнішнього середовища, тобто з боку макро- і мікрооточення, у якому діє підприємство; внутрішнього середовища самого підприємства, що складається з ряду ланок і сфер діяльності (ресурсів).
 Отже, аналізуючи існуючі види диверсифікації підприємство обирає найбільш оптимальний з найбільшою для себе вигодою і найменшим ризиком, тобто вибрати оптимальний варіант вкладення капіталу із максимально можливим прибутком і забезпеченням фінансової стійкості підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тульчинська, С. О., та О. С. Солосіч. "ПРИЧИНИ ТА ПОТЕНЦІЙНІ НАСЛІДКИ ВИНИКНЕННЯ РИЗИКІВ ДІЯЛЬНОСТІ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ". Підприємництво та інновації, № 8 (30 грудня 2019): 76–80. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/8.12.

Full text
Abstract:
У статті здійснено дослідження ризиків діяльності комунальних підприємств соціальної сфери м. Києва на прикладі Комунального підприємства «Промінь» задля якісного аналізу їх економічної сутності та шляхів мінімізації. В рамках дослідження обґрунтовано актуальність розгляду проблем управління ризиками на рівні комунальних підприємств соціальної сфери як необхідної складової частини їх повноцінного функціонування та безпечного розвитку. Надано загальну характеристику поточного стану комунальних підприємств м. Києва, проаналізовано фінансові показники їх діяльності в динаміці. Проаналізовано ключові проблеми в діяльності комунальних підприємств, що чинять стримуючий ефект на динаміку розвитку підприємства та рівень його безпекового стану. На основі виділеної проблематики вибрано основні види ризику, які є найбільшою загрозою для цього виду підприємств, а саме появу нових конкурентів з більшими фінансовими, організаційними та виробничими можливостями; несвоєчасну сплату розпорядниками бюджетних коштів за надані послуги; програш у тендері на надання послуг з організації дитячого харчування у Святошинському районі м. Києва; зміну державних підходів до організації шкільного харчування в бік комерціалізації цієї сфери та зниження підтримки підприємств державної та комунальної форм власності; несвоєчасну поставку продуктів харчування та недобросовісну роботу постачальників. Проведено поетапний якісний аналіз ризиків діяльності комунальних підприємств на прикладі КП «Промінь». Визначено причини та потенційні наслідки виникнення означених ризикових ситуацій. Розроблено комплекс факторів, що чинять вплив на ймовірність та рівень потенційної загрози виникнення ризику, основними з яких є фактори макроекономічного, локального, мікроекономічного рівнів та соціокультурні фактори. Запропоновано низку заходів щодо мінімізації ймовірності виникнення ризику та рівня негативних наслідків, що включають заходи щодо диверсифікації діяльності, оптимізації організаційно-адміністративної структури підприємств, підвищення рівня професійних компетенцій кадрового складу, ефективного використання резервних засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Melnyk, L. V. "МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ПРИ ІПОТЕЧНОМУ КРЕДИТУВАННІ АГРАРНОЇ СФЕРИ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 83 (2019): 120. http://dx.doi.org/10.31713/ve3201812.

Full text
Abstract:
В статті визначено сутність ризиків іпотечного кредитування аграрної сфери. Виділено особливості ризиків земельно-іпотечного кредитування. Проведено класифікацію ризиків залежно від періодичності їх виникнення. Систематизовано методи управління ризиками іпотечного кредитування залежно від періоду досягнення поставлених цілей. Наголошено на важливості використання методу диверсифікації для мінімізації кредитних ризиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кавун, О. О. "Диверсифікація діяльності підприємницьких мереж у торгівлі: сутність, форми, мотиви та ризики здійснення". Проблеми економіки, № 2 (2014): 243–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Диверсифікація ризику"

1

Лєвша, Н. І. "Удосконалення підходів до управління фінансовими ризиками компанії". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71701.

Full text
Abstract:
Метою магістерської роботи є аналіз сучасних підходів до управління фінансовими ризиками та надання пропозицій щодо напрямів удосконалення підходів до управління фінансовими ризиками підприємств. Розглянуті теоретичні аспекти системи управління фінансовими ризиками на підприємстві, проведений аналіз підходів до управління фінансовими ризиками підприємств, а також аналіз системи кількісних оцінок фінансових ризиків; проведено кількісну оцінку існуючих фінансових ризиків підприємства та визначено інтегральний рівень ризику проекту; запропоновано методичні рекомендації до удосконалення системи управління фінансовими ризиками підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шакун, А. С. "Механізм управління фінансовими ризиками на підприємстві". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14308.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кузьменко, О. Г., Вікторія Володимирівна Роєнко, Виктория Владимировна Роенко та Viktoriia Volodymyrivna Roienko. "Диверсифікація ризиків інвестування коштів страхових компаній". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51966.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шпіцглуз, Святослав Олександрович, Святослав Александрович Шпицглуз та Sviatoslav Oleksandrovych Shpitshluz. "Диверсифікація як метод оптимізації фінансових ризиків бюджету підприємств". Thesis, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г. Сковороди, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60156.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гриценко, В. І. "Удосконалення системи моніторингу кредитного ризику в банківській діяльності". Master's thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49696.

Full text
Abstract:
Робота присвячена удосконаленню системи моніторингу кредитного ризику в банківській діяльності. Об’єктом дослідження є кредитний ризик як системоутворюючий чинник функціонування банків у системі грошово-кредитних відносин за умови наявності конкурентного середовища. Предметом дослідження є система фінансових відносин, зумовлених механізмами моніторингу кредитного ризику банку.<br>The work is dedicated to Improving the monitoring of credit risk in banking. The object of the study is credit risk as a factor functioning banking system-the system of monetary relations subject to the availability of competitive environment. The study examined a system of financial relations arising from credit risk monitoring mechanisms bank.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тарасов, С. Р. "Управління індивідуальним кредитним ризиком в умовах циклічності економіки". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71071.

Full text
Abstract:
На основі огляду вітчизняних та іноземних джерел було досліджено поняття індивідуального кредитного ризику банку; доведено вплив економічного циклу на кредитування; на основі звітності банків України визначено циклічні галузі економіки; запропоновано розраховувати показник концентрації галузевого кредитування, на основі якого банк зможе коригувати свою кредитну політику враховуючи можливі коливання економічного циклу і, як наслідок, попереджувати настання наслідків кредитного ризику.<br>На основе обзора отечественных и иностранных источников было исследовано понятие индивидуального кредитного риска банка; доказано влияние экономического цикла на кредитование; на основе отчетности банков Украины определены циклические отрасли экономики; предложено рассчитывать показатель концентрации отраслевого кредитования, на основе которого банк сможет корректировать свою кредитную политику учитывая возможные колебания экономического цикла и, как следствие, предупреждать наступления последствий кредитного риска.<br>The concept of individual credit risk of the bank is investigated on the basis of review of domestic and foreign sources; the impact of the economic cycle on lending is proved; defined cyclical branches of economy based on the reporting of banks in Ukraine; it is proposed to calculate the indicator of the concentration of sectoral lending, on the basis of which the bank will be able to adjust its credit policy taking into account possible fluctuations of the economic cycle and, as a consequence, to prevent the onset of the effects of credit risk.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Usenko, A. V. "Alternative investment as a Tool of Risk Diversification in international Business: SWAG investments." Master's thesis, Sumy State University, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75551.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено функціонування сучасного ринку альтернативних інвестицій, зокрема інвестицій SWAG. Проведений аналіз основних показників альтернативних активів SWAG. Основною метою цього дослідження є розробка рекомендацій щодо вдосконалення інвестиційного портфеля інвестора у частині нетрадиційних реальних активів, зокрема активів SWAG.<br>The master’s thesis focuses on the functioning of the modern alternative investment market, in particular SWAG investments. The analysis of the main indicators of alternative SWAG assets was conducted. The main aim of this research is to develop practical recommendations for improving the investor’s investment portfolio in terms of unconventional real assets, in particular SWAG assets.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Барна, Альона Володимирівна. "Розвиток механізму управління банківським інвестиційним портфелем АТ «Ощадбанк»". Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5357.

Full text
Abstract:
Барна А. В. Розвиток механізму управління банківським інвестиційним портфелем АТ «Ощадбанк» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" / наук. керівник О. Ф. Андросова. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 107 с.<br>UA : Кваліфікаційна робота викладена на 107 сторінках друкованого тексту, містить 12 таблиць, 17 рисунків, 4 додатки. Перелік посилань включає 71 джерело,з них 5 іноземною мовою. Об’єктом дослідження є механізму управління банківським інвестиційним портфелем. Предметом дослідження є теоретичні, методичні та практичні питання розвитку механізму управління банківським інвестиційним портфелем. Метою кваліфікаційної роботи магістра є розвиток механізму управління банківським інвестиційним портфелем АТ «Ощадбанк». Завдання: визначити сутність і здійснити класифікацію банківських інвестицій; дослідити сучасний зміст поняття та значення в банківській діяльності інвестиційного портфелю банку; опрацювати науково-методичні підходи до формування механізму управління банківським інвестиційним портфелем; вивчити організаційно-економічні аспекти роботи банку та проаналізувати його фінансовий стан; оцінити ефективність механізму управління інвестиційним портфелем АТ «Ощадбанк»; обґрунтувати потребу диверсифікації інвестиційного портфеля; визначити стратегічні напрями розвитку механізму управління інвестиційним портфелем АТ «Ощадбанк». Наукова новизна отриманих результатів визначається такими основними положеннями: вдосконалена комплексна класифікація банківських інвестицій із виділенням ключових ознак, які поглиблюють розуміння інвестиційної діяльності банку; набуло подальшого розвитку визначення банківських інвестицій. Практичне значення мають розробки з обґрунтування потреби в диверсифікації інвестиційного портфеля АТ «Ощадбанк», визначення стратегічних напрямів розвитку механізму управління інвестиційним портфелем АТ «Ощадбанк».<br>EN : The work is presented on 107 pages of printed text, contains 12 tables, 17 figures, 4 annex. The list of referеnces includes 71 sources, 5 of them in foreign languages. The object of research is the mechanism of bank investment portfolio management. The subject of research is theoretical, methodological and practical issues of development of the mechanism of bank investment portfolio management. The purpose of the master's qualification work is to develop a mechanism for managing the banking investment portfolio of JSC «Oschadbank». Tasks of qualification work: to determine the nature and classification of bank investments; to study the modern content of the concept and significance in the banking activity of the bank's investment portfolio; to develop scientific and methodological approaches to the formation of the mechanism of bank investment portfolio management; to study the organizational and economic aspects of the bank's work and analyze its financial condition; assess the effectiveness of the investment portfolio management mechanism of JSC «Oschadbank»; justify the need to diversify the investment portfolio; to determine strategic directions of development of the investment portfolio management mechanism of JSC «Oschadbank». The scientific novelty of the obtained results is determined by the following main provisions: – improved comprehensive classification of bank investments with the selection of key features that deepen the understanding of the bank's investment activities; – further development of the definition of bank investments as a set of property and intellectual values of the bank, invested in securities and derivatives (derivative financial instruments) to make a profit and / or achieve social or other effects of the bank, hedging financial risks. Developments on substantiation of the need for diversification of the investment portfolio of JSC «Oschadbank», determination of strategic directions of development of the investment portfolio management mechanism of JSC «Oschadbank» are of practical importance.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Тищенко, Оксана Сергіївна. "Підвищення конкурентоспроможності підприємства в умовах ринкової економіки на прикладі ПАТ «Мотор Січ»". Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3757.

Full text
Abstract:
Тищенко О. С. Підвищення конкурентоспроможності підприємства в умовах ринкової економіки на прикладі ПАТ «Мотор Січ» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" / наук. керівник А. В. Череп. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 128 с.<br>UA : Кваліфікаційна робота викладена на 128 сторінках друкованого тексту, містить 27 таблиць, 18 рисунків, 9 додатків. Перелік посилань включає 84 джерела, з них 8 іноземною мовою. Об’єктом дослідження є аналіз конкурентоспроможності ПАТ «Мотор Січ». Предметом дослідження є теоретико-методичні та прикладні аспекти формування конкурентоспроможності підприємства, а також фактори, які впливають на її ефективність. Методи дослідження: логічного узагальнення, дедуктивний, фінансового та статистичного аналізу, порівняння, зведення та ін. Метою кваліфікаційної роботи є поглиблення концептуальних засад формування конкурентної політики підприємства, а також розроблення стратегічних напрямів удосконалення конкурентоспроможності. Завдання: 1) визначити теоретичні аспекти забезпечення конкурентоспроможності; 2) провести дослідження забезпечення конкурентоспроможності ПАТ «Мотор Січ» 3) охарактеризувати основні складові формування конкурентної політики підприємства ПАТ «Мотор Січ»; 4) оцінити ефективність конкурентоспроможної політики та ії зв'язок із фінансовою стійкістю підприєсмтва; 5) визначити напрями та шляхи удосконалення конкурентоспроможності підприємства. Одержані результати: 1) проаналізовано загальний економічний стан підприємства 2) визначено переваги та недоліки у формуванні конкурентної стратегії; 3) оцінено ефективність конкуренту політику підприємства; 4) запропоновано способи вдосконалення політики конкурентоспроможності. Результати дослідження можуть бути застосовані підприємстврм для покращення конкурентної політики.<br>EN : The work is presented on 128 pages of printed text, contains 27 tables, 18 figures, 3 annex. The list of references includes 84 sources, 8 of them in foreign languages. The object of the study is the analysis of the competitiveness of PJSC Motor Sich. The subject of research is theoretical and methodological and applied aspects of the formation of the competitiveness of the enterprise, as well as factors that affect its efficiency. The concept of competitiveness is widely used in various sectors of the economy to characterize goods, enterprises and countries. The importance of assessing the level of competitiveness is determined by the need to position the assessed object relative to competitors, as well as to determine measures to manage competitiveness in the direction of its increase. The purpose of the qualification work is to deepen the conceptual foundations of the formation of competitive policy of the enterprise, as well as to develop strategic directions for improving competitiveness. Tasks: 1) to determine the theoretical aspects of competitiveness; 2) to conduct a study to ensure the competitiveness of PJSC Motor Sich 3) to characterize the main components of the formation of competition policy of the enterprise PJSC Motor Sich; 4) assess the effectiveness of competitive policy and its relationship with the financial stability of the enterprise; 5) identify areas and ways to improve the competitiveness of the enterprise. Research methods: logical generalization, deductive, financial and statistical analysis, comparison, summary, etc. The obtained results: 1) the general economic condition of the enterprise is analyzed; 2) the advantages and disadvantages in the formation of the competitive strategy are determined; 3) the efficiency of the competitor's enterprise policy is estimated; 4) directions of improvement of competitiveness are defined, in particular ways of improvement are offered. The results of the study can be used by enterprises to improve competition policy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шевченко, Ірина Романівна. "Управління фінансовими ризиками державного банку AT «Ощадбанк»". Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5853.

Full text
Abstract:
Шевченко І. Р. Управління фінансовими ризиками державного банку AT «Ощадбанк» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» / наук. керівник Є. Ю. Ткаченко. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 115 с.<br>UA : Розглянуто теоретичні основи управління фінансовими ризиками державного банку. Проаналізовано сучасний стан розвитку банківського сектору в Україні. Досліджено показники діяльності AT «Ощадбанк». Визначено напрями удосконалення управління фінансовими ризиками державного банку AT «Ощадбанк».<br>EN : Theoretical bases of state bank financial risk management are considered. The current state of development of the banking sector in Ukraine is analyzed. The performance indicators of AT Oschadbank have been studied. The directions of improving the financial risk management of the state bank AT Oschadbank have been identified.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Диверсифікація ризику"

1

Доценко, Інна. "ДИВЕРСИФІКАЦІЇ РИЗИКІВ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ'ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ". У INTEGRACIÓN DE LAS CIENCIAS FUNDAMENTALES Y APLICADAS EN EL PARADIGMA DE LA SOCIEDAD POST-INDUSTRIAL. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/24.04.2020.v1.16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography