Academic literature on the topic 'Донорство крові'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Донорство крові.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Донорство крові"

1

Михайлин, Артем, та Володимир Жернаков. "СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВІ СКЛАДОВІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА НА ДОНОРСТВО КРОВІ". ΛΌГOΣ. МИСТЕЦТВО НАУКОВОЇ ДУМКИ, № 8 (10 грудня 2019): 149–53. http://dx.doi.org/10.36074/2617-7064.08.036.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості реалізації прав донорів різних категорій фізичних осіб (громадян України, іноземців, осіб без громадянства) крізь призму соціального забезпечення. Особлива увага приділена студентському донорству, оскільки, з одного боку, це найбільш придатна категорія для донорства крові за віком та станом здоров’я, з іншого боку, -- дана категорія є недостатньо соціально захищеною. Автор запропонував деякі зміни до законодавчого регулювання даних суспільних відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шебаніц, Д. М., та В. Д. Дресвяннікова. "ЗАБОРОНА ВИКОРИСТАННЯ ТІЛА ЛЮДИНИ ТА ЙОГО ЧАСТИН ЯК ДЖЕРЕЛ ФІНАНСОВОГО ПРИБУТКУ В КОНТЕКСТІ ГАРАНТУВАННЯ ПРАВА НА ЖИТТЯ". Знання європейського права, № 3 (7 вересня 2021): 20–23. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i3.222.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються причини та мотиви, які передували процесу виникнення у правовій теорії і практиці кон­цепції заборони використання тіла людини та його частин як джерел фінансового прибутку у контексті реалізації конституційних гарантій права на життя. Наголошується, що сучасний стан використання анатомічних матері­алів людини (органів, тканин, клітин і крові) для донорства набуває рис фінансового прибутку, що є неприпусти­мим як з огляду на мораль, так і в площині конституційного права людини на життя. Зазначається, що донорство може перетворитися на договір купівлі-продажу, що призведе до приниження людської гідності та порушення її природних та основоположних прав. З іншого боку, надмірна «формалізація» процедури донорства органів та заборона отримання фінансового прибутку породжує існування та функціонування так званого «чорного» рин­ку органів. Надає спокусу здійснення незаконних операцій, адже коли постає питання про необхідність отриман­ня донорського органу або загроза смерті, хворий чи його родичі не завжди звертають увагу на моральні аспекти.
 Зокрема, на нашу думку, зазначені питання не тільки знаходяться у юридичній площині, а ще й безпосередньо стосуються етичних та моральних аспектів, що ускладнює та подекуди унеможливлює їх вирішення.
 У процесі дослідження встановлено, що національне законодавство допускає реалізацію права на донорство лише у встановленому порядку, за наявності згоди донора й реципієнта або їхніх законних представників. Однією з важливих ознак права на донорство виступає форма донорства, а саме: оплатне чи безоплатне.
 У статті звернено увагу, що нині питання щодо оплатності чи безоплатності донацій активно обговорюєть­ся науковою спільнотою протягом багатьох років і при цьому залишається дискусійним і нині. Верховна Рада України активно підтримує європейські стандарти у сфері донорства крові та її компонентів. Таку позицію можна побачити у прийнятті нових законів.
 Отже, саме держава має сформувати таку політику, яка буде спрямована на захист людини та її життя від протиправних посягань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Драгомирецька, Наталія, та Марина Дургарян. "ПРАКТИКА ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ДОНОРСТВОМ КРОВІ В ЗАРУБІЖНИХ ДЕРЖАВАХ: ДОСВІД ДЛЯ УКРАЇНИ". Public management 23, № 3 (2020): 109–23. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-3(23)-109-123.

Full text
Abstract:
Висвітлено результати дослідження щодо доцільності запро- вадження в Україні практики публічного управління донорством крові за- рубіжних держав. Виокремлено чотири площини розуміння ролі і місця пу- блічного управління в донорстві крові: академічна, управлінська, експертна, фахова (на рівні практики роботи служб крові). Акцентовано увагу на управ- лінській складовій. В українській науці публічного управління ця пробле- матика не досліджується і не виокремлюється як важлива сфера науки. В практиці публічного управління донорством крові в Україні домінує органі- заційно-правовий аспект, а форми і методи роботи щодо залучення донорів та створення банків крові є обмеженими і застарілими. Наведено конкретний досвід зарубіжних держав у публічному управлінні донорством крові, а та- кож розглядається питання про суб’єктів публічного управління та політику держав щодо донорства крові, про форми і методи залучення до добровіль- ного і свідомого донорства крові. Для України запропоновано досвід кількох держав, який не потребує великих фінансових вкладень і може ґрунтуватись на традиціях публічного управління України та відношенні населення до донорства, зокрема: відповідальність суспільства; використання сучасних інформаційно-комунікаційних засобів; залучення громадських організацій; проведення інформаційно-пропагандистських кампаній; формування гро- мадської думки; створення мобільних центрів; формування та розвиток сис- теми стимулювання і вдячності від органів публічної влади; систематизація правових норм щодо донорства крові та кола донорів, а також розширення можливостей громадських організацій у сфері донорства крові; розвиток та підвищення активності асоціацій, клубів та ін. донорів. Роль публічного управління вбачається у створенні всіх умов для розвитку державно-при- ватного та державного-громадянського партнерства у сфері донорства крові. Зазначається доцільність зміни змісту державної політики у сфері донорства крові в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Драгомирецька, Наталія, та Марина Дургарян. "ДЕРЖАВНО-ГРОМАДЯНСЬКЕ ПАРТНЕРСТВО В СФЕРІ ДОНОРСТВА КРОВІ ЗАРУБІЖНИХ ДЕРЖАВ: ДОСВІД ДЛЯ УКРАЇНИ". Public management 24, № 4 (2020): 94–109. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-4(24)-94-109.

Full text
Abstract:
Викладено питання побудови державно-громадянського парт- нерства у сфері донорства крові як складової публічного управління. Зроблено особливий акцент на одному з важливих суб’єктів публічного управ- ління — громадських об’єднаннях, які відіграють вагому роль у розвитку безоплатного добровільного донорства крові. Висвітлена у статті проблема- тика розглядається з кількох позицій, а саме: розуміння ролі громадськос- ті та громадських об’єднань у розвитку донорства крові в науці та практиці публічного управління України та в зарубіжних державах; досвіду роботи громадських об’єднань у межах державно-громадського партнерства і дер- жавно-приватного партнерства; виокремлення найбільш доцільного для України зарубіжного досвіду участі громадських об’єднань у розвитку до- норства крові як суб’єкта публічного управління та адміністрування. Порів- няння досвіду зарубіжних держав і української практики продемонструвало ті потенційні можливості громадських об’єднань, які не використовуються в Україні. Показано, що розвиток громадянської відповідальності та громадян- ської активності в донорстві крові тісно пов’язані з публічною політикою у даній сфері. Остання, своєю чергою, сприяє формуванню певної моделі дер- жавно-громадянського партнерства у сфері донорства крові, яке розвинене в зарубіжних державах. Наведено приклади результативного поєднання дер- жавно-громадянського та державно-приватного партнерства в зарубіжних державах задля розвитку донорства крові. Акцентовано увагу на сучасних тенденціях у світовій практиці щодо формування соціального капіталу дер- жави, де донори крові є цінністю держави. Форми побудови державно-гро- мадянського партнерства залежать від традицій публічного управління та системи охорони здоров’я різних держав. В українському законодавстві констатується відповідальність органів публічного управління за розвиток донорства крові та визначаються можливості участі громадськості в органі- зації та пропаганді донорства крові та її компонентів серед населення. Втім не розроблена методологія побудови державно-громадянського партнерства у сфері донорства крові. Продемонстровано, що в українській науці публіч- ного управління відсутні наукові фундаментальні дослідження означеної проблематики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сидорчук, А. "Поняття донорства крові у чинному законодавстві". Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. Серія. Юридичні науки, № 5 (94) (2017): 67–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пунда, О. "Перспективи договірного регулювання донорства крові та її крмпонентів". Підприємництво, господарство і право, № 10 (2003): 84–86.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Mikhel, Dmitriy, and Irina Mikhel. "BLOOD AND BODY AS A MEDICINE : BLOOD AND ORGAN DONATION IN CHINA." Vostokovedenie i Afrikanistika, no. 2 (2021): 131–46. http://dx.doi.org/10.31249/rva/2021.02.09.

Full text
Abstract:
The article highlights the most significant points characterizing the development of blood and organ donation practices in China and traces the relationship between these practices and their portrayal within the literature. Particular attention is paid to the role of traditional Chinese notions of blood and the human body as valuable medicinal potions, as well as the presence of these notions within modern biomedicine, in particular in surgery and transplantation. In order to obtain the necessary conclusions, the authors of this article turn to the analysis of the works of Lu Xin, Zheng Yi and other Chinese writers, as well as a number of Western medical observers, who focus their attention on the development of modern Chinese medicine and their connection with the issues of ethics and politics.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Карпенко, Ф. Н., А. Г. Старовойтов, В. А. Барц, О. В. Красько, Е. Д. Расюк, and В. В. Пасюков. "Trends of Donation of Blood and Blood Components in the Republic of Belarus." Гематология. Трансфузиология. Восточная Европа, no. 1 (May 25, 2020): 108–22. http://dx.doi.org/10.34883/pi.2020.6.1.011.

Full text
Abstract:
В Республике Беларусь с 2013 г. организована система донорства крови за плату и на безвозмездной основе. За период 2013–2018 гг. представлены результаты определения динамических трендов донорства крови и ее компонентов, включая изменения общего числа доноров крови и ее компонентов, количества первичных доноров крови, безвозмездных донаций крови в целом и по регионам и взаимное влияние данных показателей. Установлено среднегодовое увеличение числа доноров крови и ее компонентов на 3,8%, числа первичных доноров крови на 7,16%, количества безвозмездных донаций крови на 4,5%. При тесте на параллельность выявлены зависимость трендов увеличения доноров и первичных доноров (p>0,05) и большее увеличение числа безвозмездных донаций по сравнению с увеличением числа доноров и безвозмездных доноров (p<0,05). Сделан вывод о необходимости дальнейшего изменения национального законодательства и развития программ добровольного без возмездного регулярного донорства, что должно привести к увеличению общего числа доноров и количества первичных доноров. Since 2013 in the Republic of Belarus, the blood donation system has been organized for a fee and free of charge. For the period from 2013 to 2018, there are presented the results of determination of dynamic trends of the national blood donation system, including changes of the number of blood donors and its components, the number of first-time blood donors, non-remunerated blood donation in all regions, and the influence of these indicators. It was revealed that theaverage annual number of blood donors and its components increased by 3.8%, the number of primary blood donors – by 7.16%, the number of free blood donations – by 4.5%. The parallelism test revealed the dependence of trends of increase of donors and first-time donors (p>0.05) and a larger increase of the number of free donations, if compared to increase of the number of donors and free donors (p<0.05). There was made the conclusion about the need for further changes in the national blood service program and the development of voluntary non-remunerated donation programs that should lead to the increase of the total number of donors and the number of first- time donors.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ізбаш, К. С., та Н. В. Домброван. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПІДХОДИ ЮРИДИЧНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ У СФЕРІ ДОНОРСТВА КРОВІ ЗА ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ". South Ukrainian Law Journal, № 1 (2020): 42–47. http://dx.doi.org/10.32850/sulj.2020.1.9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

BOYKO, I. V. "Ensuring public interest in blood donation." Medicne pravo 2019, no. 1 (2019): 9–17. http://dx.doi.org/10.25040/medicallaw2019.01.009.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Донорство крові"

1

Любчак, Владислав Вiкторович, Б. М. Карпенко, О. В. Ступницька, Владислав Викторович Любчак та Vladyslav Viktorovych Liubchak. "Мотиваційні аспекти організації донорства". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/42136.

Full text
Abstract:
На даний час кількість запасів донорської крові в Україні майже вдвічі нижче світових стандартів, а кількість донорів за 20 років зменшилась майже у 10 разів. Така ситуація вимагає пошуку ефективних методів залучення населення до лав донорів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Масленко, А. О. "Поняття про якість донорства". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41962.

Full text
Abstract:
Якість донорства ми визначаємо як здатність системи здачі крові в певній країні (регіоні) забезпечити потреби у крові у необхідній кількості визначеної якості, що формується переліком індикаторів (зокрема, структурою донорів, інфекційною безпечністю та ін.). Встановлено, що добровільні донори є найбезпечнішими, адже вони умотивовані альтруїстичними спонуканнями та бажанням допомогти іншим людям, а також відчуттям морального зобов’язання і соціальної відповідальності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бордун, І. В., Ірина Петрівна Грибачова, Ирина Петровна Грибачева та Iryna Petrivna Hrybachova. "Правові проблеми донорства крові та її компонентів в Україні". Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/78150.

Full text
Abstract:
Донорство крові це один із напрямів діяльності державної політики у сфері охорони здоров‘я. Він включає в себе процес взяття, зберігання, транспортування та реалізації донорської крові та її компонентів. Проте сьогодні не всі люди розуміють важливість бути донором і скільки життів це може врятувати, адже переливання крові лікарі роблять лише у виключних випадках, коли іншого шляху допомогти пацієнту немає. Крім цього донорська кров також використовують для винайдення ліків та у наукових цілях. Це питання досліджували М. Щирба, Г. Чеботарьова, Т. Данилюк, К. Ільющенкова, Г. Білецька та інші.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Каплін, Микола Микитович, Николай Никитович Каплин, Mykola Mykytovych Kaplin та О. О. Лобанов. "Частота та динаміка виявлення ВІЛ-інфікованих серед донорів крові". Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8596.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шевченко, Валентина Володимирівна, Олександр Сергійович Шевченко та А. А. Єпіков. "Засади пропаганди донорства крові серед студентів України". Thesis, Харьковский региональный институт проблем общественного здравоохранения, 2008. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39399.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гончаренко, Яна Василівна. "СТАНДАРТИЗАЦІЯ МЕДСЕСТРИНСЬКОГО ПРОЦЕСУ У ВІДДІЛЕННІ ЗАГОТІВЛІ ДОНОРСЬКОЇ КРОВІ ТА ЇЇ КОМПОНЕНТІВ". Thesis, Тернопіль, 2021. https://repository.tdmu.edu.ua//handle/123456789/17141.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сухорукова, І. В. "Особливості публічного управління у сфері донорства крові та її компонентів". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82875.

Full text
Abstract:
У роботі здійснено теоретичний аналіз питання публічного управління у сфері донорства крові та її компонентів. Визначено поняття «публічне управління у сфері донорства крові та її компонентів». Висвітлено європейський досвід публічного управління в сфері донорства крові та її компонентів. Проаналізовано основні напрямки державної політики України у сфері публічного управління донорства крові та її компонентів. Представлено результати аналізу публічного управління ТОВ «Сумський обласний центр служби крові». Окреслено рекомендації, щодо вирішення проблем електронного документообігу у лікарні.<br>В работе осуществлен теоретический анализ вопроса публичного управления в сфере донорства крови и ее компонентов. Определено понятие «публичное управление в сфере донорства крови и ее компонентов». Освещены европейский опыт публичного управления в сфере донорства крови и ее компонентов. Проанализированы основные направления государственной политики Украины в сфере публичного управления донорства крови и ее компонентов. Представлены результаты анализа публичного управления ООО «Сумской областной центр службы крови». Определены рекомендации по решению проблем электронного документооборота в больнице.<br>The paper provides a theoretical analysis of public administration in the field of blood donation and its components. The concept of "public administration in the field of blood donation and its components" is defined. The European experience of public administration in the field of blood donation and its components is highlighted. The main directions of the state policy of Ukraine in the field of public management of blood donation and its components are analyzed. The results of the analysis of the public administration of Sumy Regional Blood Service Center LLC are presented. Recommendations for solving the problems of electronic document management in the hospital are outlined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Прокопенко, А. Г. "Удосконалення нормативного забезпечення системи якості ТОВ "Сумський обласний центр служби крові" відповідно до вимог ДСТУ ISO 1518:2015". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86509.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра включає в себе пояснювальну записку на 60 с., 9 рисунків, 8 таблиць, 12 джерел.В наш час в допомозі донорів потребує багато людей: пацієнти з хворобами крові, що потрапили в аварії, породіллі , постраждалі у катастрофах, людям під час хірургічних операцій. Актуальність вивчення цієї теми полягає в підвищенні якості процесів ТОВ «Сумський обласний центр служби крові» та у забезпеченні забезпечення безпеки та якості донорської крові (та її компонентів) для запобігання виникненню пов’язаних із цим процесом негативних наслідків (наприклад, поширення інфекційних захворювань). Для удосконалення процесів ТОВ "СОЦСК", підвищення ефективності та якісної роботи необхідно удосконалювати нормативне забезпечення. Для цього в роботі запропоновано проєкти СОП про реєстрацію та первинне обстеження донорів крові та її компонентів. Об’єкт дослідження – процеси ТОВ "Сумський обласний центр служби крові". Предмет дослідження – нормативна документація з забезпечення процесів ТОВ "Сумський обласний центр служби крові".<br>Квалификационная работа магистра включает в себя пояснительную записку на 60 с., 9 рисунков, 8 таблиц, 12 источников. В наше время в помощи доноров нуждаются многие: пациенты с болезнями крови, попавшие в аварии, роженицы, пострадавшие в катастрофах, людям во время хирургических операций. Актуальность изучения этой темы заключается в повышении качества процессов ООО "Сумский областной центр службы крови" и обеспечении обеспечения безопасности и качества донорской крови (и ее компонентов) для предотвращения возникновения связанных с этим процессом негативных последствий (например, распространение инфекционных заболеваний). Для усовершенствования процессов ООО "СОЦСК", повышения эффективности и качественной работы необходимо усовершенствовать нормативное обеспечение. Для этого в работе предложены проекты СОП о регистрации и первичном обследовании доноров крови и ее компонентов.Объект исследования – процессы ООО "Сумский областной центр службы крови". Предмет исследования – нормативная документация по обеспечению процессов ООО "Сумский областной центр службы крови".<br>The master's qualifying work includes an explanatory note of 60 pages, 9 figures, 8 tables, 12 sources. Nowadays, many people need the help of donors: patients with blood diseases, accidents, women in labor, victims of accidents, people during surgery. The urgency of studying this topic is to improve the quality of the LLC «Sumy Regional Blood Service Center» and to ensure the safety and quality of donated blood (and its components) to prevent the negative consequences associated with this process (eg, the spread of infectious diseases). In order to improve the processes of LLC "Sumy Regional Blood Service Center", increase efficiency and quality work, it is necessary to improve regulatory support. For this purpose, SOP projects on registration and initial examination of blood donors and its components are proposed in the paper. The object of research is the processes of LLC "Sumy Regional Blood Service Center". The subject of the research is the normative documentation on ensuring the processes of LLC "Sumy Regional Blood Service Center".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Масленко, А. О., Владислав Анатолійович Сміянов, Владислав Анатольевич Смиянов та ін. "Розвиток донорства крові як один із факторів покращення якості медичної допомоги в Сумській області". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36321.

Full text
Abstract:
Зменшення кількості донорів, що викликає погіршення постачання лікувальних закладів препаратами крові, потребує розроблення нових методів активізації донорського руху. За даними ВООЗ, Україна не заготовляє рекомендованої кiлькостi кровi. У середньому цей показник складає не бiльш як 8,2–8,3 мл на людину, тодi як ця цифра має становити 12–15 мл кровi на одного жителя країни. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36321
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хоменко, Лілія Миколаївна, Лилия Николаевна Хоменко, Liliya Mykolaivna Khomenko та ін. "Маркетингова програма утримання донорів як складова маркетингового менеджменту в закладах служби крові світу". Thesis, Луцький національний технічний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81507.

Full text
Abstract:
В результаті аналізу маркетингової активності служб крові в країнах з високим індексом людського розвитку (ІЛР) виявлено, що більшість маркетингових зусиль у діяльності закладів служби крові спрямовані на утримання існуючих донорів. В основі дослідження – проаналізувати маркетингові програми у службах крові країн з високим ІЛР для розроблення ефективної програми утримання донорів для малих та середніх підприємств даної галузі. В закладах служби крові світу використовується велика кількість інструментів маркетингових комунікацій: прямий маркетинг, паблік рилейшнз, реклама та стимулювання збуту. Було проаналізовано маркетингові програми служб крові у 9 країнах із високим ІЛР та визначено інструменти маркетингових комунікацій, які вони використовують для досягнення своїх цілей. Для первинних донорів, щоб заохотити повторне пожертвування, доцільно розробити посвідчення донора, наклейку на телефон «Я донор» та листівку з інформацією про вигоди для донора та основні вказівки щодо його поведінки. Після другого здавання крові бажано подарувати брелок із групою крові та білети в кіно чи театр. За 5, 10, 25 та 50 здачі крові можна використовувати поштові подяки та сертифікати від спонсорів. Для нагадування бажано використовувати сайт, соціальні мережі та мобільний додаток. Відгуки можна отримувати через дзвінки та анкети електронною поштою. Про факт використання крові слід повідомити через SMS або повідомлення на Viber / Telegram / WhatsApp. Доцільно проводити донорську діяльність раз на місяць: конкурси малюнків, віршів або пісень про здачу крові. Також можна вибрати кращого донора та пропагандиста. Для донорів, які здавали кров більше 25 разів, можна організовувати пікніки, піші прогулянки тощо. Утримання донорів – це складний і довгостроковий процес, який вимагає розроблення маркетингової програми із використанням цілого ряду маркетингових інструментів. Але це може забезпечити значний соціальний вплив, що значно перевищує маркетингові витрати.<br>В результате анализа маркетинговой активности служб крови в странах с высоким индексом человеческого развития (ИЧР) выявлено, что большинство маркетинговых усилий в деятельности учреждений службы крови направлены на удержание существующих доноров. В основе исследования - проанализировать маркетинговые программы в службах крови стран с высоким ИЧР для разработки эффективной программы удержания доноров на малых и средних предприятиях данной отрасли. В учреждениях службы крови мира используется большое количество инструментов маркетинговых коммуникаций: прямой маркетинг, паблик рилейшнз, реклама и стимулирование сбыта. Было проанализировано маркетинговые программы служб крови в 9 странах с высоким ИЧР и определены инструменты маркетинговых коммуникаций, которые они используют для достижения своих целей. Для первичных доноров, чтобы поощрить повторное пожертвование, целесообразно разработать удостоверение донора, наклейку на телефон «Я донор» и листовку с информацией о выгодах для донора и основные рекомендации по поведению. После второй сдачи крови желательно подарить брелок с группой крови и билеты в кино или театр. За 5, 10, 25 и 50 сдачи крови можно использовать благодарственные письма, отправленные почтой, и сертификаты от спонсоров. Для напоминания желательно использовать сайт, социальные сети и мобильное приложение. Отзывы можно получать через звонки и анкеты по электронной почте. О факте использования крови следует сообщить через SMS или сообщением на Viber / Telegram / WhatsApp. Целесообразно проводить донорскую деятельность раз в месяц: конкурсы рисунков, стихов или песен о сдаче крови. Также можно выбрать лучшего донора и пропагандиста. Для доноров, которые сдавали кровь более 25 раз, можно организовывать пикники, пешие прогулки и тому подобное. Удержание доноров - это сложный и долгосрочный процесс, который требует разработки маркетинговой программы с использованием целого ряда маркетинговых инструментов. Но это может обеспечить значительное социальный влияние, что превышает маркетинговые расходы в разы.<br>It was analyzed the marketing activities of blood services in countries with a high human development index (HDI). It was found that most marketing efforts in blood service are aimed at retention existing donors. The study is based on the analysis of marketing programs in the blood services of countries with a high HDI to develop an effective donor retention program for small and medium enterprises in this field. The world's blood service use large marketing communication tools: direct marketing, public relations, advertising, and sales promotion. It was analyzed the marketing programs of blood services in 9 countries with high HDI. It was identified that marketing communication tools they use to achieve their goals. For primary donors, to encourage re-donation, it is advisable to develop a donor certificate, a sticker on the phone "I am a donor" and a leaflet with information about the benefits for the donor and basic instructions on his behavior. After the second blood donation, it is advisable to give a keychain with a blood type and tickets to the cinema or theater. For 5, 10, 25, and 50 blood donations blood center can send e-mails and give certificates from sponsors. It is advisable to use the site, social networks, and mobile applications for reminders. Feedback can be obtained through calls and questionnaires by e-mail. The fact of blood use should be reported via SMS or message on Viber / Telegram / WhatsApp. It is advisable to donate once a month: competitions of drawings, poems, or songs about blood donation. Also can choose the best donor and promoter. Picnics, hikes, etc. can be organized for donors who have donated blood more than 25 times. Donor retention is a complex and long-term process that requires the development of a marketing program using a range of marketing tools. But it can provide a significant social impact that significantly exceeds the marketing costs.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography