Academic literature on the topic 'Дослідження кремнію'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Дослідження кремнію.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Дослідження кремнію"

1

Горбань, А. П., В. П. Костильов, А. В. Саченко, О. А. Серба, І. О. Соколовський та В. В. Черненко. "Залежності фотоелектричних характеристик кремнієвих сонячних елементів з тиловою металізацією від товщини". Ukrainian Journal of Physics 56, № 2 (2022): 161. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.2.161.

Full text
Abstract:
Експериментально та теоретично досліджено товщинні залежності квантового виходу фотоструму та фотоенергетичних параметрів кремнієвих сонячних елементів з тиловою металізацією (СЕТМ). Мінімізацію швидкості поверхневої рекомбінації (ШПР) на освітленій поверхні в них досягнуто за рахунок створення шарів мікропористого кремнію. Запропоновано метод знаходження ШПР та довжини дифузії неосновних носіїв заряду з товщинних залежностей квантового виходу фотоструму в умовах сильного поглинання світла. Виконані дослідження дозволили встановити, що потоншення зразків СЕТМ за умовимінімізації ШПР дозволяє реалізувати достатньо великі значення ефективності фотоперетворення. Показано також, що узгодження експериментальних спектральних залежностей квантового виходу фотоструму в досліджених СЕТМ з теоретичними може бути досягнуте лише за умови врахування коефіцієнта відбиття світла від тилової поверхні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Молчанов, Лавр, Євген Синегін, Тетяна Голуб та Сергій Семикін. "ДОСЛІДЖЕННЯ НА ФІЗИЧНІЙ МОДЕЛІ ОСОБЛИВОСТЕЙ ВПЛИВУ ЗАПИЛЕНОСТІ СЕРЕДОВИЩА НА ЯКІСНІ ПОКАЗНИКИ ГАЗОВОГО, ПАЛАЮЧОГО ФАКЕЛУ". Modern Problems of Metalurgy, № 24 (28 березня 2021): 90–97. http://dx.doi.org/10.34185/1991-7848.2021.01.09.

Full text
Abstract:
Процес кисневого конвертування супроводжується виділенням значного обсягу газів, що містять в основному продукти реакцій окислення вуглецю, які формують палаючий факел над горловиною конвертера. При цьому з конвертера виділяється значна кількість пилу різного складу і фракції в залежності від технологічних особливостей продувки, дослідження і облік впливу якої необхідний для розуміння якісних характеристик факела і конвертерного процесу вцілому. У роботі наведені результати дослідження на фізичної моделі, що імітує палаючий факел в запиленому середовищі, шляхом введення твердих порошків різних речовин, на якісні показники горіння факела: візуальні і теплопередачу. Досліджено подачу в палаючий факел порошків хлориду натрію, оксидів заліза, кремнію та алюмінію, чистих порошків заліза, кремнію та алюмінію, сажі і графіту. Встановлено, що введення різних компонентів в факел з температурою нижче, ніж температура факела, навіть при можливому візуальному збільшенні яскравості характеристик, що зокрема встановлено при введенні хлориду натрію або порошку заліза, сприяють зниженню теплопередачі від факела за рахунок відбору тепла на нагрівання і згоряння частинок, що вводяться.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Malanchuk, V. A., L. M. Panchenko, A. I. Zhukovtseva, V. S. Kiseliov та Yu V. Chepurnoi. "Дослідження впливу біоморфної кераміки на основі карбіду кремнію на культуру остеогенних клітин-попередників кісткового мозку". TRAUMA 16, № 4 (2015): 47–50. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.4.16.2015.79956.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено взаємодію біоморфної кераміки на основі карбіду кремнію з культурою остеогенних клітин-попередників кісткового мозку людини. Установлено, що остеогенні стромальні клітини-попередники кісткового мозку людини при взаємодії з біоморфною керамікою на основі карбіду кремнію виявили здатність до проліферації та диференціації з формуванням колоній, причому приріст багатошарових у середньому становив 43,0 ± 8,5 %, що свідчить про відсутність цитотоксичності досліджуваного матеріалу. Ефективність клонування колонієутворюючих одиниць фібробластів у присутності біо-SiC становила 22,6 ± 5,9 колоній, що вказує на відсутність негативного впливу досліджуваного матеріалу на структуроутворюючий потенціал стромальних фібробластів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пундєв, В. О., В. І. Шевчук та Н. В. Марченко. "ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНИХ НАПРЯМІВ ТА КРИТЕРІЇВ ІННОВАЦІЙНОЇ РОБОТИ В ГАЛУЗІ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ". Vidnovluvana energetika, № 4(67) (25 грудня 2021): 32–43. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.4(67).32-43.

Full text
Abstract:
Приведено огляд стану та розвитку в світі галузі виготовлення сонячних елементів, як базової одиниці фотоелектричних модулів, які виробляються та перебувають на стадії дослідження на сьогодні. 
 В статті сконцентровано увагу на чотирьох найвідоміших типах фотоелектричних модулів, які використовують сонячні елементи. При цьому враховано як певні конструкторські відмінності в їх виготовленні, так і техніко-економічні витрати, особливості експлуатації та утилізації після виходу модулів з експлуатації. 
 Розроблено методику аналізу фотоелектричних модулів з використанням методу парних порівнянь та встановлено критерії, що враховують їх техніко-економічні показники і ринкові фактори (на одиницю установленої потужності), а саме: вартість; вагу модуля; ККД модуля; екологічність утилізації модулів після виходу з ладу або припинення терміну експлуатації; особливості деградації кожного окремого типу модуля. 
 Проведено аналіз базових сегментів типів фотоелектричних модулів та визначено інтегральні оцінки для кожного сегмента. Найвищу інтегральну оцінку отримав сегмент модулів, виготовлених на основі монокристалічного кремнію, а найнижчу – сегмент модулів, виготовлених на базі СdTe. Друге і третє місця практично розділили між собою модулі на основі аморфного кремнію і на основі перовскитових структур. 
 З огляду на результати цього аналізу запропоновано спрямувати інвестиції, залучені в розвиток галузі фотоенергетики, в сегмент модулів, які використовують тандемні сонячні елементи на базі монокристалічного кремнію і перовскитових структур. Заводи звиробництва сонячних елементів на базі кристалічного кремнію в Україні існують, а розробку та виготовлення перовскитових структур необхідно розвивати. Бібл. 9, табл. 5, рис. 1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Mykhailyk, V. A., Yu F. Snezhkin, O. I. Oranska, T. V. Korinchevska та D. M. Korinchuk. "ВИВЧЕННЯ ТЕРМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТВЕРДОГО ЗАЛИШКУ ТОРФУ ПІСЛЯ ЕКCТРАГУВАННЯ ГУМУСОВИХ РЕЧОВИН". Industrial Heat Engineering 37, № 3 (2015): 54–64. http://dx.doi.org/10.31472/ihe.3.2015.07.

Full text
Abstract:
Представлені результати дослідження методами дериватографії та рентгенофазового аналізу термічних властивостей твердого залишку фрезерного торфу після екстрагування гумусових речовин з метою визначення його відповідності вимогам до палив. Показано, що температурні інтервали термічного розкладання органічних речовин залишку значно ширші за такі чистого торфу, а їх величина прямо залежить від температури екстракції. Встановлено, що в області високих температур за участю оксидів кальцію та кремнію, а також іонів натрію в залишку утворюються нові тверді фази. Виконано порівняння теплових ефектів термічного розкладання органічних речовин торфу та залишку. Запропоновано спосіб використання ТЗТ як палива.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Iantsevitch, Carolina. "ЖАРОСТІЙКІСТЬ ДИФУЗІЙНИХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ ХРОМУ ТА КРЕМНІЮ НАНЕСЕНИХ НА ВУГЛЕЦЕВУ СТАЛЬ". TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, № 3(25) (2021): 61–67. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2021-3(25)-61-67.

Full text
Abstract:
У роботі представлені результати дослідження жаростійкості дифузійних хромосиліцидних покриттів нанесених на сталь 45 газовим методом. Встановлено, що при комплексному хромосиліціюванні сталі 45 формуються покриття, що складаються з двох шарів: карбідів хрому Сr23C6, Сr7C3та твердого розчину Si та Cr в α-Fe. Загальна товщина покриттів становить 100 мкм, мікротвердість дорівнює 19,5 ГПа. За кінетичними залежностями окислення в температурному інтервалі 800-1000°С побудовано параметричну діаграму жаростійкості, яка дозволяє про-водити оцінку довговічності захисного дифузійного хромосиліцидного покриття при різних температурах до 1000°С. Показано, що отримані покриття визначаються високою жаростійкістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Frolov, Ya V., K. G. Domina та V. V. Andreiev. "Порівняльний аналіз результатів моделювання та оцінки пророблюваності структури сталі 09Г2С в процесі поздовжньої прокатки трубної заготовки Ø 250 мм". Обробка матеріалів тиском, № 1(48) (1 листопада 2019): 170–78. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2019-170(48).

Full text
Abstract:
Фролов Я. В., Дьоміна К. Г., Андреєв В. В. Порівняльний аналіз результатів моделювання та оцінки пророблюваності структури сталі 09Г2С в процесі поздовжньої прокатки трубної заготовки Ø 250 мм // Обробка матеріалів тиском. – 2019. – № 1 (48). – С. 170–177.
 Для розвитку методу оцінки деформованого стану металу зі зміни параметрів колишньої дендритної структури в роботі виконано аналіз напружено-деформованого стану, який сформувався під час прокатки в останньому, круглому, калібрі кліті 900 трубозаготівельного стану 900 / 750 – 3, і зіставлення результатів математичного моделювання з оцінкою пророблюваності структури трубної заготовки Ø 250 мм. Результати математичного моделювання та металографічного аналізу показали хорошу збіжність. На підставі отриманих результатів визначено зони активної і пасивної деформації та їх розташування в напрямку ½ вертикальної осі поперечного перерізу дослідженої заготовки. Глибина зони прилипання становить 12,5 мм, зона інтенсивної пластичної деформації зосереджена на відстані 50–112,5 мм від центру заготовки, центральні шари заготовки є зоною пасивної деформації. Вперше показано, що зміна зсувного напруження τzx повністю відображає характер зміни коефіцієнта пророблюваності структури К крупносортного прокату. При дослідженні впливу деформаційної дії на мікроструктуру сталі використання її структурної складової – хімічної неоднорідності, що успадковується від дендритної ліквації кремнію та марганцю, – дозволяє виконати не тільки кількісну оцінку інтенсивності та локалізації деформації, але і якісно судити про зміну напруження зсуву по перерізу заготовки. Подальші дослідження в даному напрямку дозволять розширити теоретичні уявлення про формування напружено-деформованого стану металу в високих осередках деформації при прокатці та стати підставою для розробки практичних рекомендацій щодо вдосконалення технології виробництва крупносортного прокату
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Litovchenko, V. G. "Photovoltage Spectroscopy Research of Solar Silicon Recombination Parameters." Ukrainian Journal of Physics 60, no. 10 (2015): 1036–41. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe60.10.1036.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пройдак, Ю., В. Гладких та А. Рубан. "ДОСЛІДЖЕННЯ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ В СИСТЕМІ MnO-SiO2 МЕТОДОМ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНО-СКАНУЮЧОЇ КАЛОРИМЕТРІЇ (ДСК)". Science and Innovation 18, № 2 (2022): 100–107. http://dx.doi.org/10.15407/scine18.02.100.

Full text
Abstract:
Вступ. Під час виплавки марганцевих феросплавів важливе значення має формування раціонального складу шлакового розплаву. Шлаки марганцевих феросплавів на 70—90 % представлені оксидами марганцю та кремнію. Відомості про фазові рівноваги в системі MnO–SiO2 є вагомим показником для розробки нових і вдосконаленні діючих процесів збагачення та огрудкування марганцевої сировини, отримання марганцевих феросплавів, а також виплавки електросталі з підвищеним вмістом марганцю.Проблематика. Аналіз наведених в літературі даних стосовно діаграми рівноважного стану системи MnO–SiO2 показав різницю температур евтектичного й перитектичного плавлення та принципову розбіжність у характері плавлення. На діаграмі відсутні дані щодо поліморфного перетворення родоніту.Мета. Вивчення поведінки орто- і метасилікату марганцю, а також евтектики між ними для уточнення будови діаграми рівноважного стану системи MnO–SiO2 .Матеріали та методи. Методом ДСК визначено температури фазових перетворень, плавлення й кристалізації зразків, що відповідають за складом родоніту (MnSiO3), тефроіту з родонітом (Mn2SiO4 + MnSiO3) та евтектиці, розташованої між ними.Результати. Уточнено температури конгруентного плавлення тефроіта, солідус і ліквідус інконгруентного плавлення родоніту. Вперше експериментально визначено температуру поліморфного перетворення родоніту при фазовому переході γ-MnSiO3 ↔ β-MnSiO3 , що супроводжується зміною об’єму до 2 %. Це дозволило нанести на діаграмустану системи MnO–SiO2 горизонтальну лінію поліморфного перетворення.Висновки. Отримані дані про рівноважний стан системи MnO—SiO2 розширюють уявлення про будову шлакових систем, що дозволяє: оптимізувати процес охолодження під час виробництва марганцевого агломерату, раціонально підібрати шлаковий режим плавки при виробництві феросилікомарганцю, скорегувати процес загущення шлаку після випуску продуктів плавки, обґрунтувати режим кристалізації шлаку при виробництві шлаколитих виробів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Minailova, I. A. "Polarized Radiation Interferometry Research of Thermoelasticity in Silicon Crystal with the Use of Modulation Polarimetry." Ukrainian Journal of Physics 60, no. 3 (2015): 268–72. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe60.03.0268.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Дослідження кремнію"

1

Шафранюк, В. П. "Дослідження глибини пошкодженого шару в монокристалах кремнію методом рентгенівської дифракційної інтерферометрії". Thesis, БДМУ, 2017. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/17278.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кульментьєва, Ольга Петрівна, Ольга Петровна Кульментьева, Olha Petrivna Kulmentieva та П. М. Клименко. "Электронно-микроскопические исследования кремния, имплантированного мышьяком". Thesis, Издательство СумГУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4400.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ільків, Б. І., О. О. Фоя, С. С. Петровська та ін. "Рентгеноспектральне дослідження особливостей електронної структури вуглець-кремнеземних порошкових композицій". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45816.

Full text
Abstract:
Вуглець-кремнеземні порошкові композиції відіграють важливу роль в матеріалознавстві і можуть бути використані в хроматографії, аналізі на мікроелементи, як носії каталізаторів при очищенні води та інших фізико-хімічних процесах. Це обумовлює необхідність вивчення електронної структури даних матеріалів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Голофост, М. С. "Дослідження структури та властивостей сталі 12Х18Н10Т після комплексного насичення хромом і кремнієм". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75714.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню впливу комплексного насичення поверхні хромом та кремнієм на жаростійкість сталі 12Х18Н10Т. Підвищення експлуатаційних властивостей, а саме підвищення жаростійкості матеріалу може бути здійснено декількома шляхами. Один з них полягає в заміні сталі 12Х18Н10Т, працюючій в необробленому вигляді при температурах ~ 850 °С, на іншу сталь або нікелевий сплав, які можуть працювати при температурі до 1100 °С. Інший шлях підвищення жаростійкості сталі 12Х18Н10Т полягає у проведенні процесу дифузійної металізації для поверхневого шару, який контактує з окислювальним середовищем при підвищеній температурі. Для підвищення жаростійкості шляхом дифузійної металізації, рекомендується проводити процес комплексного насичення поверхні хромом та кремнієм в порошкоподібному твердому карбюризаторі в герметичних контейнерах. Для дослідження мікроструктури поверхневого шару слід проводити, металографічний та рентгеноструктурний аналіз на фазовому аналізаторі - ДРОН - 3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Саранчук, А. В. "Дослідження структури, властивостей та характеристик сталі 12Х18Н10Т після хіміко-термічної обробки". Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81723.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню мікроструктури, механічних властивостей та характеристик сталі 12Х18Н10Т після хіміко-термічної обробки, а саме після дифузійного одночасного насичення кремнієм та хромом. Доцільність використання даного типу покриття на сталі 12Х18Н10Т підтверджена випробуваннями на розтяг. Стійкість сталі 12Х18Н10Т до міжкристалічної корозії доведена експериментом. Підтверджена перспективність даного типу покриття як зносотійкого.<br>The work is devoted to the study of the microstructure, mechanical properties and characteristics of steel 12Х18Н10Т (AISI 321) after chemical-heat treatment, namely after diffusion simultaneous saturation with silicon and chromium. The feasibility of using this type of coating on steel 12X18H10T (AISI 321) is confirmed by tensile tests. The resistance of steel 12Х18Н10Т to intergranular corrosion was proved experimentally. The confirmed are prospects of this type of coating as wear-resistant.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Дослідження кремнію"

1

Піддубний, Б. А., та Володимир Миколайович Соловйов. Комп’ютерне моделювання радіаційно-стимульованої стабілізації (001) Si поверхні. РВГІЦ КДПУ ім. В. Винниченка, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1025.

Full text
Abstract:
Поверхні, границі розподілу напівпровідників відіграють суттєву роль в процесі формування й функціонування значної кількості приладів та структур сучасної мікроелектроники. Ідеальна поверхня є неврівноваженою структурою, і в залежності від умов її одержання, відпалу, пасівації може трансформуватись в один з більш ніж 300 відомих станів. В сучасних теоретичних дослідженнях важливу роль відіграє комп’ютерне моделювання. Воно дозволяє дослідити атомну структуру, електронні, коливальні й оптичні властивості поверхні. В даній роботі методом молекулярної дннамики з потенціалом Стілінджера-Вебера досліджено особливості релаксації (001) поверхні кремнія при кімнатній температурі за нормальних умов, а також при її опроміненні низькоенергетичними іонами. Поверхня (001) Si була обрана з огляду на те, що вона є найбільш якісною при одержанні її методом молекулярно-променевої епітаксії і для неї ще не одержано в повній мірі переконливих експериментальних і теоретичних даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!