Academic literature on the topic 'Еколого-економічний механізм'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Еколого-економічний механізм.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Еколого-економічний механізм"

1

Богатирчук-Кривко, С. "Еколого-економічний механізм управління земельними ресурсами в сільському господарстві". Землевпорядний вісник, № 12 (2014): 39–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Богатирчук-Кривко, С. "Еколого-економічний механізм управління земельними ресурсами в сільському господарстві". Землевпорядний вісник, № 12 (2014): 39–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Novakovs'ka, I. "Ecologo-economical mechanism of functioning of land tenure." Visnyk agrarnoi nauky 94, no. 10 (2016): 65–67. http://dx.doi.org/10.31073/agrovisnyk201610-12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Smyrnova, Svitlana, Viktor Smyrnov, and Yevhenii Savun. "Scientific and Organizational Aspects of Land-Use Management in the Process of Soil Fertility." ЕКОНОМІКА І РЕГІОН Науковий вісник, no. 4(75) (December 27, 2019): 55–60. http://dx.doi.org/10.26906/eir.2019.4(75).1817.

Full text
Abstract:
Досліджено науково-організаційні засади землеустрою, який є одним із головних механізмів управління земельними ресурсами адміністративно-територіальних утворень та забезпечує впровадження технологій збереження й відтворення родючості грунту. Указано на просторово-територіальну організацію місцевості, яка забезпечує впорядкування угідь на засадах адаптивно-ландшафтного підходу. Праналізовано доцільність природно-сільськогосподарського районування земель з метою врахування територіальних відмінностей природних та економічних умов України при розміщені сільськогосподарського виробництва, оцінювання земель, розроблення схем і проектів землеустрою щодо використання земельних ресурсів, систем ведення сільського господарства й землеробства. Зосереджено увагу на необхідності впорядкування виробничо-господарської діяльності в межах нових агроформувань з орієнтуванням на еколого-ландшафтний та еколого-економічний підходи. Відмічено зв'язок основоположних принципів організації землеустрою з ґрунтозахисними технологіями землеробства (No-till, Mini-till, Strip-till). Проаналізовано морфологічну структуру еколого-ландшафтних зон агровиробничих груп грунтів, здатну просторово поєднати різнорангові й різноякісні комплекси. Зосереджено увагу на широкомасштабному впровадженні сівозмін як інтенсивній системі землеробства, що дозволяє розробити агрономічну стратегію підвищення родючості грунтів. Указано на доцільність проведення агрохімічного обстеження на засадах державного контролю за зміною показників родючості та забруднення ґрунтів токсичними речовинами і радіонуклідами, раціонального використання земель сільськогосподарського призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лукомська, А. Є., та А. С. Ярошенко. "Досвід зарубіжних країн щодо вдосконалення механізмів державного управління в екологічній сфері в контексті євроінтеграції". Прикарпатський юридичний вісник, № 1 (2 липня 2021): 61–64. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i1.733.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню досвіду зарубіжних країн щодо вдосконалення механізмів державного управління в екологічній сфері та можливостей його використання в Україні, з огляду на євроінтеграційні прагнення нашої держави.
 Нині проблематика питання досвіду зарубіжних країн щодо вдосконалення державного управління в екологічній сфері є доволі актуальною. Тому важливо зазначити, що у цій статті проаналізовано досвід саме зарубіжних країн, що, у свою чергу, висвітлює основні напрями тенденції у розвитку окремих правовідносин у сфері «людина – навколишнє середовище», в розвинутих країнах характеризується використанням відповідного правового підходу, а також виокремлено проблематику науково-обґрунтованої взаємодії, формування «екологічної правосвідомості» громадськості, повернення або збереження державної власності на природні ресурси. Також нами було зазначено суттєві недоліки українських чинних механізмів державного управління відповідно до екологічної сфери. Таким чином, на основі викладених результатів дослідження були сформовані окремі висновки, які містять у собі основні заходи, що є вкрай необхідними задля подальшого вдосконалення механізмів державного управління в екологічній сфері у контексті євроінтеграції.
 Робиться висновок, що першочерговим завданням є розроблення програми інноваційно-інвестиційного розвитку на місцевому, регіональному, а також державному рівнях. Не менш важливо надалі сприяти здійсненню децентралізації повноважень та функцій держави у сфері підтримки екологічної діяльності, безпосередньому підвищенню ефективності інформаційного та нормативного забезпечення, що за відповідної підтримки з боку держави дасть можливість суттєво поліпшити рівень життя громадськості, допоможе забезпечити сталий еколого-економічний розвиток як нашої держави загалом, так і окремих регіонів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Dubovich, Ion, Alexander Adamovsky, Khrystyna Vasylyshyn, Oksana Perkhach, Yuliia Volkovska та Nicolae-Miroslav Petrețchi. "Екологічна економіка: інструмент реалізації концепції сталого розвитку". Наукові праці Лісівничої академії наук України, № 23 (29 грудня 2021): 117–29. http://dx.doi.org/10.15421/412133.

Full text
Abstract:
Серед основних проблем людства особливе місце належить охороні, використанню та відтворенню природних ресурсів, а також екологічному убезпеченню населення. Сьогодні ставлення більшої частини населення світу до природи має виразно споживацький характер, де природні ресурси та природні умови сприймаються лише як чинник, що впливає на розвиток економіки. Такий підхід населення до природи є хибним і призводить до погіршення стану природного життєвого довкілля, великомасштабних біологічних катастроф, а також погіршення якості життя та здоров’я людей.
 Для об’єктивної оцінки обізнаності та ставлення населення до розвитку екологічної економіки і розуміння концепції сталого розвитку здійснено соціально-економічне дослідження, за результатами якого з’ясовано, що більшість громадян України (84%) вважають, що екологічна економіка є основним інструментом для реалізації сталого розвитку. Більшість респондентів (87%) вважають, що економічний розвиток має ґрунтуватись на теоретико-методологічній основі концепції сталого розвитку.
 Встановлено концептуальні положення щодо вдосконалення розвитку економіки, орієнтовані на засадничі принципи екологічної економіки та моделі сталого розвитку. Обґрунтовано необхідність посилення ролі держави у розвитку екологічної економіки та практичній реалізації засад сталого розвитку, спрямованих на забезпечення належних контролюючих механізмів, невідворотності відповідальності за порушення законодавства та належної координаційної діяльності органів державної влади у сфері реалізації політики з питань сталого розвитку.
 Запропоновано класифікацію та порівняльну характеристику еколого-економічних інструментів щодо реалізації сталого розвитку. Сформовано пропозиції щодо удосконалення шляхів запровадження інструментів екологічної економіки для реалізації концепції сталого розвитку
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Nyzheholenko, Kateryna. "ORGANIZATIONAL AND ECONOMIC MECHANISM OF REALIZATION OF THE MODEL OF ECOLOGICALLY BALANCED DEVELOPMENT OF THE RURAL REGION." Black Sea Economic Studies, no. 59 (November 2020). http://dx.doi.org/10.32843/bses.59-37.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Еколого-економічний механізм"

1

Чорток, Юлія Володимирівна, Юлия Владимировна Чорток та Yuliia Volodymyrivna Chortok. "Еколого-економічний механізм управління логістичною системою торговельного підприємства". Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15824.

Full text
Abstract:
Інтеграція України в європейський та світовий простір потребує інноваційних підходів до розроблення механізмів управління розвитком суб’єктів підприємництва з урахуванням їх впливу на довкілля. В сучасних умовах традиційні методи не спроможні забезпечити стратегічно ефективні рішення, у той час як забруднення навколишнього природного середовища (НПС) завдає збитків національному добробуту. Поширення глобалізації сприяє інтенсивному розвитку торговельних процесів, що збільшують свій негативний вплив на довкілля. У зв’язку з цим орієнтація логістичного управління торговельним підприємством на екологізацію своєї діяльності потребує зміни методів управління на екологічно орієнтовані, сутність яких полягає у мінімізації екодеструктивного впливу і забезпеченні охорони НПС. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15824
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Степанюк, Г. С. "Еколого-економічний реінжиніринг виробничих процесів техногенно небезпечних нафтогазових підприємств". Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2011. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/1919.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена розробці теоретико-методичних засад еколого-економічного реінжинірингу виробничих процесів техногенно небезпечних нафтогазових підприємств. У роботі досліджено проблеми функціонування та управління техногенно небезпечними нафтогазовими підприємствами. Обґрунтовано доцільність застосування управлінської технології реінжинірингу стосовно реформування техногенно небезпечних нафтогазових підприємств у екологічно безпечні суб’єкти господарювання. Здійснено аналіз техногенно небезпечних виробничих процесів нафтогазових підприємств на території Західного нафтогазоносного регіону. Сформульовано методичний підхід до проведення дореінжинірингової діагностики техногенно небезпечних нафтогазових підприємств, розроблено систему еколого-економічних показників та методику розрахунку інтегрального показника рівня техногенної безпеки, здійснено апробація цієї системи і методики. Розроблено управлінську технологію еколого-економічного реінжинірингу виробничих процесів техногенно небезпечних нафтогазових підприємств, висвітлено організаційні, програмні та інструментальні основи її забезпечення, удосконалено еколого-економічний механізм управління техногенно небезпечними нафтогазовими підприємствами на засадах екологічного менеджменту.<br>The thesis is devoted to developing theoretical and methodological foundations of ecological and economic re-engineering of production processes of industrial hazardous oil and gas companies. In this work the features of the functioning and management of industrial hazardous oil and gas companies are investigated. The practicality of reengineering management technology application for reforming industrial hazardous oil and gas companies in environmentally friendly businesses is justified. The industrial hazardous processes of oil and gas companies in Western oil and gas region are analyzed. The methodological approach to pre-reengineering diagnosis implementation is formulated. A set of ecological-economic parameters and methodology for calculating the integral index of the technological safety level is developed and tested. The management technology of ecological-economic reengineering of industrial hazardous oil and gas companies production processes is developed, providing its organizational, programmatic and instrumental bases is highlighted. The environmental and economic management mechanism of industrial hazardous oil and gas companies based on environmental management is improved.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Захаров, О. О. "Підходи до формування еколого-економічного механізму підприємства (на прикладі ПАТ "Сумихімпром")". Master's thesis, Сумьский державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76089.

Full text
Abstract:
В першому розділі «Теоретико-методологічні основи аналізу еколого-економічного механізму діяльності» розглянуті еколого-економічний механізм діяльності, фінансування на різних рівнях господарювання. В другому розділі «Дослідження основних складових еколого-економічного механізму діяльності підприємства» розглянуті детально екологічне страхування, інвестування в природоохоронні заходи. В третьому розділі «Напрямки удосконалення еколого-економічного механізму діяльності підприємства” проведено дослідження еколого-економічного механізму діяльності ПАТ «Сумихімпром», виявлені його недоліки, розроблені методи удосконалення фінансування на рівні підприємства, а також проведений аналіз інвестиційного проекту розвитку виробництва на підприємстві – будівництво нового цеху по виробництву сірчаної кислоти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Опанасюк, Юлія Анатоліївна, Юлия Анатольевна Опанасюк та Yuliia Anatoliivna Opanasiuk. "Механізм формування компенсаційних фондів для подолання техногенних катастроф та їх наслідків". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43596.

Full text
Abstract:
Згідно з «Міжнародної конвенції про запобігання великим промисловим аваріям» та «Конвенцією про транскордонний вплив промислових аварій та катастроф» найбільш важливим напрямом зменшення наслідків крупних промислових аварій та катастроф є розроблення та удосконалення методів оцінки рівня безпеки виробництв з метою прогнозування промислового ризику та витрат на попередження та подолання наслідків катастроф природного та техногенного характеру. Разом з тим, на сьогоднішній день відсутні нормативні документи формування механізмів відшкодування техногенних ризиків та фінансування заходів щодо попередження техногенних аварій та катастроф.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Грищенко, Вадим Федорович, Вадим Федорович Грищенко, Vadym Fedorovych Hryshchenko та І. В. Грищенко. "Урахування вимог еколого-економічної безпеки в управлінні експортно-імпортними операціями". Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26720.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена теоретико-методичним засадам формування організаційно-економічного механізму управління економічним потенціалом регіону з урахуванням вимог еколого-економічної безпеки. Подано авторське вирішення наукового завдання – вдосконалення організаційно-економічного механізму екологізації експортно-імпортних операцій з урахуванням вимог забезпечення глобальної екологічної безпеки, що сприятиме підсиленню адаптивності та конкурентоспроможності національної економіки. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26720
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Панченко, Ольга Вікторівна, Ольга Викторовна Панченко та Olha Viktorivna Panchenko. "Еколого-економічна оцінка використання твердих побутових відходів у теплоенергетиці". Thesis, Вид-во СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30056.

Full text
Abstract:
У дисертаційній роботі досліджено теоретико-методичні основи та практичні аспекти еколого-економічної оцінки використання ТПВ у якості енергоресурсів на підприємстві теплоенергетики. Розроблений науково-методичний підхід до еколого-економічного обґрунтування доцільності використання ТПВ в якості енергетичних ресурсів базується на визначенні оптимального співвідношення між обсягами використання традиційних енергетичних ресурсів і ТПВ на основі мінімізації сукупних виробничих витрат і еколого-економічного збитку. Удосконалено методичні положення щодо оцінки еколого-економічної ефективності використання твердих побутових відходів в якості енергетичних ресурсів. Розроблено науково-методичний підхід до визначення сукупних факторів та ступеня їх впливу на визначення оптимального співвідношення при сумісному використанні традиційних видів палива і ТПВ, який ураховує диференціацію еколого-економічних витрат залежно від морфологічного складу ТПВ, регіону розташування підприємства теплоенергетики та сезонності теплозабезпечення. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30056<br>В диссертации представлено теоретико-методическое обобщение и предложено новое решение научно-прикладной задачи, которая заключается в совершенствовании принципов эколого-экномической оценки использования твердых бытовых отходов (ТБО) в теплоэнергетике на основе комплексного учета эффектов та ущербов по всем этапам технологического процесса, а также заключается в формировании организационно-экономического обеспечения преобразования ТБО в топливно-энергетические ресурсы. Предложен научно-методический подход к эколого-экономическому обоснованию целесообразности использования ТБО в качестве энергетических ресурсов, основанный на необходимости определения оптимального соотношения между объемами использования традиционных энергетических ресурсов и сжигаемых твердых бытовых отходов на основе минимизации величины текущих производственных затрат с учетом показателей эколого-экономического ущерба. Предложенные методические положения по оценке эколого-экономической эффективности использования твердых бытовых отходов в качестве энергетических ресурсов, в отличие от существующих, базируются на комплексном подходе к учету позитивных и негативных экономических и экологических последствий энергонаправленного использования ТБО в течение всех этапов технологического цикла производства энергии. Разработан научно-методический подход к определению совокупных факторов и степени их влияния на определение оптимального соотношения объемов использования топливно-энергетических ресурсов совместно с твердыми бытовыми отходами, который, в отличие от существующих, учитывает дифференциацию экономических и экологических издержек в зависимости от морфологического состава ТБО, географического месторасположения теплоэнергетического предприятия, а также сезонности теплообеспечения и образования энергоемких отходов. Сформирована комплексная система показателей эколого-экономической оценки использования ТБО в теплоэнергетическом комплексе на уровне предприятий и региона. Разработаны теоретико-методические принципы формирования регионального эколого-энергетического кластера, которые включают цель, задачи, принципы кластерного взаимодействия, мотивационные преимущества участников, а также его структурно-функциональную схему. В системе управления кластеров обоснована необходимость создания центра мониторинга и логистики для практической реализации интегрированных предпринимательских процессов использования ТБО для потребностей теплоэнергетики. Процесс функционирования регионального эколого-энергетического кластера, связанного с использованием энергоемких отходов, обеспечивается построением организационно-экономического механизма, структурно-функциональная схема которого включает внутренний механизм кластерных взаимодействий предприятий технологической и логистической цепи преобразования ТБО в топливно-энергетические ресурсы во взаимосвязи с системой внешних регулирующих механизмов (мотивационных, экономических, организационно-административных, политических, нормативно-правововых, а также механизмов социально-психологических инструментов). Определена сущностно-содержательная основа экологоориентированного использования ТБО в теплоэнергетике, которая включает цель, задачи, функции логистического подхода к организационно-управленческой деятельности связанной с использованием энергоемких отходов. Предложен научно-методический подход к оценке общих логистических затрат. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30056<br>In the dissertation being investigated theoretical and methodical basis and practical aspects of ecologic and economic appraisal of solid domestic wastes (SDW) use as energy resources in the heat power engineering company. Scientific and methodical approach is developed as for the ecologic and economic grounding of expediency of SDW use as energy resources, based on the necessity of estimation optimum ratio between traditional energy resources and volumes of burnt up solid domestic wastes on the basis of minimization general working expenses and ecologic and economic loss. Methodical principles are being improved as for the appraisal of ecologic and economic efficiency of solid domestic wastes’ use as energy resources. Scientific and methodical approach is developed as for the estimation of overall factors and degree of their influence on calculation of optimum ratio while using traditional kinds of fuel and SDW, which takes into consideration differentiation of ecologic and economic expenses depending on the morphological composition of SDW, region of heat power engineering company location and seasonal prevalence of heat provision. A further development has a methodical approach to system structurization of economic, ecologic and social effects from SDW use as energy resources. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30056
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Павлик, Анатолій Володимирович, Анатолий Владимирович Павлик та Anatolii Volodymyrovych Pavlyk. "Еколого-економічне оцінювання ефективності використання відновлювальних джерел енергії". Thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75092.

Full text
Abstract:
У дисертації вдосконалені наукові засади оцінювання еколого-економічної ефективності впровадження ВДЕ, що враховують екологічні та економічні наслідки їх використання. Це дозволило визначити оптимальну структуру забезпечення електричною енергією національної економіки. Виявлені причинно-наслідкові зв’язки між екодеструктивним впливом на навколишнє середовище та енергетичною, екологічною і економічною безпекою країни. Розвинуто науково-методичний підхід до формування організаційно-економічного механізму впровадження економічно доцільних та екологічно безпечних ВДЕ. Запропоновано методичний підхід до науково-обгрунтовано розподіл фінансових ресурсів на впровадження окремих видів ВДЕ. Застосування методики оцінювання еколого-економічної ефективності дозволяє приймати економічно обгрунтовані й екологічно виважені управлінські рішення щодо енергозабезпечення національної економіки з урахуванням інтересів майбутніх поколінь.<br>В диссертации усовершенствованы научные основы оценки эколого-экономической эффективности внедрения ВИЭ, учитывающие экологические и экономические последствия их использования. Это позволило определить оптимальную структуру обеспечения электрической энергией национальной экономики. Обнаружены причинно-следственные связи между экодеструктивным воздействием на окружающую среду и энергетической, экологической и экономической безопасности страны. Развит научно-методический подход к формированию организационно-экономического механизма внедрения экономически целесообразных и экологически безопасных ВИЭ. Предложен методический подход к научному обоснованию распределение финансовых ресурсов на внедрение отдельных видов ВИЭ. Применение методики оценки эколого-экономической эффективности позволяет принимать экономически обоснованные и экологически взвешенные управленческие решения по энергообеспечению национальной экономики с учетом интересов будущих поколений.<br>The dissertation is devoted to development of a theoretical basis for, scientific and methodological approaches to ecological and economic assessment of efficiency of renewable energy use. According to official statistics, 49 % of the world’s greenhouse gas emissions come from the energy sector. Ukrainian energy sector produces 50 % of all greenhouse gas emissions within the country, which makes environmental deprivation one of the most important and urgent issues to be addressed. Casual Loop Diagram (CLD) analysis was used to find a relationship between renewable energy use and environmental, economic, and energy security of a country, in particular during the life cycle of renewable energy sources (RES). The findings of the analysis showed that use of RES reduces consumption of exhaustible energy sources at the stage of their exploitation and increases diversification of energy sources. An increase of energy production from RES in its turn leads to an increase in price of an energy product. Analysis of previous studies has shown that an increase of energy production from RES leads to a reduction in greenhouse gas emissions per unit of GDP. However, the use of RES itself causes environmental destruction, which is usually omitted, but can be identified through analysis of the life cycle of RES. The author proposed a method of ecological and economical assessment of efficiency of renewable energy use, which takes into account positive as well as negative effects of the use of different types of RES during all stages of their life cycle. Proposed methodology suggests calculating environmental damage from the use of RES as the sum of costs of damages at every stage of the life cycle of an energy product – development, exploitation and utilization. This method allows making informed management decisions for the development and use of RES. The next step of this research was to develop a methodological approach to the scientific justification of the optimal structure of energy production based on the combination of conventional and renewable energy sources. The aim of the calculations was to build an optimal model for an energy sector development of a country, based on economic and environmental indicators. The results of applying the optimal model can be used for strategic planning at country level, in particular in managerial decision-making and law making. Development of RES requires considerable financial resources, which are always limited. Therefore, the question of the efficient allocation of available financial resources arises and needs to be addressed. To solve this problem, the author proposes an approach to the formation of organizational and economic mechanism of implementation of economically viable and environmentally safe RES. This approach includes a system of solidarity between stakeholders, interested in a transparent energy market; a management system of RES performance; indicators of an ecological and economic loss from electricity generation processes; financial support for the development of RES at every stage of the life cycle of an energy product. The author provides scientific justification for financial resources allocation, which is based on the Bellman's principles of recurrence, technical and technological forecast for RES. Bellman's recurrence principal allowed to find the optimal allocation of state funds for the transition to RES under conservative and revolutionary scenarios. This approach can be implemented on the basis of cross-sectoral interrelations within energy production system, which implies well-coordinated interaction of authorities, energy companies, and local communities, as well as providing of state incentives for RES implementation. Practical recommendations and methodological justification for ecological and economic assessment of renewable energy use, offered in the dissertation, allow to determine the priority goals for energy sector development at national and industrial levels, as well as to implement programs of environmental protection.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гавадзин, Н. О. "Економічне оцінювання ефективності природоохоронних інвестицій нафтогазових підприємств". Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2013. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4442.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена розробці теоретико-методичних засад оцінювання ефективності природоохоронних інвестицій нафтогазових підприємств. У дисертаційній роботі досліджено особливості шкідливих впливів нафтогазових підприємств на навколишнє природне середовище у процесі їх господарської діяльності. Обґрунтовано доцільність залучення інвестицій природоохоронного призначення стосовно попередження та подолання шкідливих впливів. Здійснено аналіз капітальних інвестицій та поточних витрат на охорону навколишнього природного середовища нафтогазових підприємств виникаючих аварійних ситуацій то пов’язаних з ними екологічних платежів. Визначено, що найбільш небезпечними об’єктами нафтогазового виробництва є: ставки-нагромаджувачі для зберігання нафтошламів, нафтові свердловини в процесі їх буріння й експлуатації та технологічні трубопроводи. Удосконалено метод оцінки ефективності природоохоронних інвестицій нафтогазових підприємств. Розроблено метод врахування фактору часу через екологічні норми доходу для найбільш небезпечних об’єктів нафтогазовидобувного. Запропоновано механізм природоохоронного інвестування для підвищення ефективності функціонування нафтогазовидобувних підприємств.<br>Диссертация посвящена теоретическим и практическим проблемам экономической оценки природоохранных инвестиций нефтегазовых предприятий. В диссертационной работе исследованы особенности вредных воздействий нефтегазовых предприятий на окружающую среду в процессе их хозяйственной деятельности. Уточнена дефиниция «природоохранное инвестирования» которая, в отличие от существующих, более полно раскрывает их сущность и особенности, а именно - это имущественные и интеллектуальные ценности участников хозяйственной деятельности, вложенные в объекты природоохранного, производственного, социального и иного назначения, имеющие целью сохранение, охрану и воспроизводство окружающей среды для достижения сбалансированного, рационального природопользования, устойчивого развития социально-экономических систем и получения эколого-социально-экономических эффектов. Обоснована целесообразность привлечения инвестиций природоохранного назначения на предупреждение и преодоление вредных воздействий нефтегазовых предприятий на окружающую среду. Исследованы возможные экологические риски, возникающие при разработке месторождений нефти и газа. Рассмотрены теоретико-методические основы оценки эффективности природоохранных инвестиций. Определены, факторы, влияющие на формирование величины вредных воздействий нефтегазодобывающих предприятий на окружающую природную среду. Проанализированы и оценены последствия таких вредных воздействий, а также екологоемкость разработки месторождений нефти и газа для выявления наиболее опасных объектов, требующих привлечения инвестиционных ресурсов. Осуществлен анализ капитальных инвестиций и текущих затрат нефтегазовых предприятий на охрану окружающей среды, их экологических платежей и аварийных ситуаций. Определено, что наиболее опасными объектами нефтегазового производства являются: амбары для хранения нефтешламов, нефтяные скважины в процессе их бурения и эксплуатации, а также технологические трубопроводы. Усовершенствованы методические подходы к оценке эффективности природоохранных инвестиций нефтегазовых предприятий. Разработан метод учета фактора времени с использованием экологических норм дохода и факторов, отражающих специфику наиболее экологически опасных обектов нефтегазового производства. Имплементация разработанных методических подходов оценке эффективности природоохранных инвестиций в процессе добычи нефти и газа осуществлена на примере природоохранного проекта «Капремонт межпромыслового нефтепровода «Струтын-Долына». Предложен механизм природоохранного инвестирования для повышения эффективности функционирования нефтегазодобывающих предприятий.<br>The thesis is devoted to developing theoretical and methodological principles of assessment of the environmental investments efficiency for oil and gas companies. In the thesis there has been researched the characteristics of harmful influences of oil and gas companies on environment during their business activities. The expediency for involving environmental investments has been presented in order to predict and reduce harmful influences. The capital investments and current expenditures on protecting environment as well as environmental taxes and emergencies have been analyzed. The most dangerous objects of oil and gas industry are appeared to be gathering ponds for storing oil sludge, oil wells due to drilling and operation and industrial pipelines. The methodological approach for evaluating environmental investments efficiency of oil and gas companies has been improved. The ecological rates of income for the most dangerous objects in oil and gas producing industries have been calculated basing on the method of the cumulative structure taking into account characteristics reflecting special features of the production. The procedure of environmental investing has been offered in order to improve efficiency of operating oil and gas producing companies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Циганенко, Олена Василівна, Елена Васильевна Циганенко та Olena Vasylivna Tsyhanenko. "Планування місцевих бюджетів як складова механізму забезпечення соціо-еколого-економічного розвитку міських територій". Thesis, Центр економічних досліджень та розвитку, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29865.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Грищенко, Вадим Федорович, Вадим Федорович Грищенко, Vadym Fedorovych Hryshchenko та ін. "Особливості державного управління експортно-імпортним потенціалом регіону з урахуванням вимог екологічної безпеки". Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/42497.

Full text
Abstract:
У статті здійснено узагальнення теоретичних та методичних підходів до врахування впливу експортно-імпортних операцій на стан навколишнього природного середовища. Подано авторське вирішення наукового завдання – удосконалення організаційно-економічного механізму екологізації експортно-імпортних операцій з урахуванням вимог забезпечення глобальної екологічної безпеки, що сприятиме підсиленню адаптивності та конкурентоспроможності національної економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!