Academic literature on the topic 'Експериментальна оцінка'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Експериментальна оцінка.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Експериментальна оцінка"

1

Farenyuk, G. G. "Експериментальна оцінка показників надійності ETICS". Наука та будівництво 22, № 4 (2019): 4–10. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v22i4.114.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу стану нормативних актів та документів стосовно конструкцій фасадної теплоізоляції, методичних основ створення системи норм та стандартів, та визначенню напрямків розвитку національної нормативної системи проектування теплоізоляційної оболонки будівель. Ця проблема є актуальною для України, де починається дійсно масштабна термомодернізація існуючих житлових та громадських будівель. Стаття є продовженням попередніх наукових робіт автора, основні з яких наведено у бібліографії. Вітчизняна система норм та стандартів з фасадної теплоізоляції має чітку методологічну структуру, яка включає як національні нормативні документи, так і європейські. Саме таке поєднання дозволяє здійснювати оцінку та проектування теплоізоляційної оболонки будівель за сучасними світовими практиками з урахуванням кліматичних, технологічних, ринкових умов України. В статті наведені основні положення встановлення критеріїв оцінки придатності нових конструктивних принципів побудови зовнішніх стінових огороджувальних конструкцій. В Україні ще у 2008 р. був розроблений та прийнятий стандарт на конструкції фасадної теплоізоляції з опорядженням штукатурками, які у Європі мають назву ETICS (Exterior Thermal Insulation Composite System). Автор проводить аналіз положень цього стандарту та зазначається необхідність його перегляду з урахуванням отриманого досвіду та нових знань, які були отримані під час його дії. Визначено основні проблеми, які виникають при застосуванні конструкцій фасадної теплоізоляції при новому будівництві, та обгрунтовано недостатність оцінки тільки за показником опору теплопередачі конструкції і необхідність обов’язкової оцінки за показником опору повітропроникності стінової огороджувальної конструкції. Наведено експериментальні дані впливу інфільтрації на теплові властивості зовнішніх стін. Розглянуто особливості розгляду та оцінки ETICS як системи, чи як комплекту, та питання регламентації критеріїв теплової надійності збірних конструктивних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Reshetilov, Yu I., S. N. Dmytriieva та A. V. Tkach. "Експериментальна оцінка методу аероіонної діагностики компартмент-синдрому". EMERGENCY MEDICINE, № 7.62 (1 жовтня 2014): 77–79. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.7.62.2014.84148.

Full text
Abstract:
З метою удосконалення діагностики і лікування компартмент-синдрому розроблено та запропоновано до впровадження новий неінвазивний метод аероіонного тестування. У статті наведено результати апробування цієї технології на експериментальній моделі компартмент-синдрому. Доведено можливість використання аероіонного тестування для ранньої діагностики на етапі розвитку метаболічних порушень, а також під час здійснення скринінгу та моніторингу стану хворих на компартмент-синдром.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ісаєв, Р. С., та Ю. Є. Мартинюк. "ОЦІНКА ВПЛИВУ ІННОВАЦІЙНОЇ ПРОГРАМИ НА ПОКАЗНИКИ ШВИДКІСНО-СИЛОВОЇ ПІДГОТОВКИ МОЛОДИХ БОКСЕРІВ ВІКОМ 14–15 РОКІВ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 4 (30 грудня 2024): 163–71. https://doi.org/10.26661/2663-5925-2024-4-22.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає у розробленні та впровадженні в тренувальний процес юних спортсменів 14–15 років, які займаються боксом, програми розвитку швидкісно-силових якостей протягом річного макроциклу. У дослідженні взяли участь юні боксери віком 14–15 років у кількості 32 осіб, які були розподілені на дві групи: контрольну (16 спортсменів) та експериментальну (16 спортсменів). Рівень спортивної кваліфікації учасників відповідав вимогам III та ІІ спортивних розрядів. Для реалізації дослідження використовувалися методи визначення показників абсолютної та відносної сили ударів, а також спеціальної вибухової роботи м’язів верхніх кінцівок. Оцінка здійснювалася за такими показниками: результати восьми секундного тесту (кількість ударів), сумарний тоннаж, потужність роботи, коефіцієнт вибухової витривалості (КВВ), індекс креатин-фосфатної працездатності (ІКФП) та індекс вибухової витривалості (ІВВ). Для вимірювань застосовувалася хроно-динамометрія моделі SPUDERG-10. Для реалізації дослідження була розроблена експериментальна програма, спрямована на розвиток швидкісно-силових якостей у юних боксерів віком 14–15 років упродовж річного тренувального циклу. У дослідженні взяли участь 32 спортсмени, які були поділені на контрольну та експериментальну групи (по 16 учасників у кожній). Попередньо було проведено оцінювання показників абсолютної та відносної сили ударів, а також спеціальної вибухової роботи м’язів верхніх кінцівок. Кінцеві результати тестування були отримані після впровадження експериментальної методики. Розроблення експериментальної методики передбачало диференційований розподіл засобів швидкісно-силової підготовки у межах мікроциклів, що здійснювався як на початку, так і наприкінці тренувального заняття. При цьому враховувалося використання вправ із непрямим та прямим впливом. Вправи непрямого впливу були спрямовані на розвиток загальних фізичних якостей і використовувалися переважно в межах мезоциклів загальної фізичної підготовки. Водночас вправи прямого впливу переважно впроваджувалися в мезоциклах спеціальної підготовки. Ці вправи відповідали структурі рухів і характеру зусиль, характерних для боксу, що сприяло формуванню інтегрованої роботи функціональних систем організму спортсменів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

С., В. МЯМЛІН, Г. РЕЙДЕМЕЙСТЕР О., Л. ПУЛАРІЯ А. та О. КАЛАШНИК В. "ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОДОВЖЕННЯ ТЕРМІНУ СЛУЖБИ ПАСАЖИРСЬКИХ ВАГОНІВ ІЗ ОСЕРЕДКАМИ КОРОЗІЇ ХРЕБТО-ВОЇ БАЛКИ". Science and Transport Progress, № 5(59) (3 грудня 2015): 132–40. https://doi.org/10.15802/stp2015/55337.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Наукова робота передбачає: 1) пошук засобів врахування впливу локальних корозійних пошкоджень конструкції вагонів, що вислужили призначений термін, із метою його продовження; 2) експериментальну перевірку відповідності матеріалу конструкції вимогам нормативної документації та обґрунтування продовження терміну служби пасажирських вагонів із осередками корозії після 30 років експлуатації; 3) оцінку відповідності залишкового ресурсу конструкції кузовів вагонів експлуатаційним навантаженням протягом наступних 5 років використання.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Розроблений алгоритм технічного діагностування вагонів із осередками корозії хребтової балки містить у собі кілька етапів. Спочатку проводиться обстеження технічного стану конструкції візуально-оптичним методом і методами неруйнівного контролю та визначається ступінь пошкоджень. На наступному етапі виконується експериментальна перевірка відповідності структури та механічних властивостей металу хребтової балки вагона з осередками корозії вимогам нормативної документації. Далі виконується дослідження міцності несучих конструкцій кузовів вагонів на підставі експериментальних статичних та ударних випробувань на міцність. Нарешті проводяться ресурсні випробування на дію поздовжніх сил і виконується оцінка та прогнозування відповідності ресурсу кузовів вагонів на наступний період.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Дійсна робота завершена одержанням експериментальних даних із обґрунтування продовження терміну служби пасажирських вагонів як із точки зору напрацювання несучих елементів кузова вагона на ресурс, так і з точки зору хімічного складу, структури та механічних властивостей метала хребтової балки з осередками корозії. Наявність локальних корозійних пошкоджень хребтової балки представлених розмірів не складає загрози міцності конструкції та безпеці руху.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Авторами проведені комплексні дослідження з обґрунтування терміну служби пасажирських вагонів як із боку напрацювання елементів кузова на ударну витривалість, так і з оцінки механічних властивостей металу, з якого виготовлені елементи вагона. Вперше обґрунтована можливість подальшої експлуатації вагонів із корозійними пошкодженнями хребтової балки.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Отримані вченими результати дозволяють без додаткових заходів продовжити термін служби пасажирських вагонів із осередками корозії хребтової балки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Yevtyfiieva, I. I., Y. G. Donets та A. S. Yevtyfiiev. "Оцінка технічних прийомів тенісистів 10-12 років з використанням методів паралельних кінограм і бальної оцінки елементів". Health, sport, rehabilitation 4, № 4 (2018): 37–46. http://dx.doi.org/10.34142/hsr.2018.04.04.05.

Full text
Abstract:
Мета: підвищити ефективність методики виправлення помилок в технічних прийомах тенісистів комплексним застосуванням методів паралельних кінограм і бальної оцінки елементів. Матеріал і методи. У дослідженні брали участь 24 спортсмени віком 10-12 років зі стажем тренувань 36-44 місяці, які відвідують секційні заняття тенісом в спортивному клубі «Політехнік» Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», місто Харків. 12 спортсменів увійшли до складу експериментальної групи і 12 в контрольну групу, кожна з яких в своєму складі мала 6 спортсменів жіночої статі і 6 спортсменів чоловічої статі. Експеримент проводився послідовно протягом двох навчальних років (2016-2017 і 2017-2018 навчальний рік). Тривалість експерименту протягом кожного навчального року - 27 тижнів, що відповідає загально-підготовчого етапу підготовчого періоду річного циклу, під час якого здійснюється базова технічна підготовка тенісистів. Експериментальна група тренувалися за вдосконаленою програмою інтегральної підготовки з використанням в методиці виправлення помилок у технічних прийомах методів паралельних кінограм і бальної оцінки елементів. Для контрольної групи використовувалися традиційні системи інтегральної підготовки. Для вивчення динаміки і порівняльного аналізу результатів експерименту проводилося контрольне тестування за оцінкою стабільності виконання технічних прийомів - удар з відскоку відкритою площиною ракетки «Forehand», удар з відскоку закритою площиною ракетки «Backhand». Результати. Запропонована вдосконалена методика виправлення помилок в технічних прийомах тенісистів підвищила ефективність навчально-тренувального процесу, що підтверджується зростанням показників стабільності виконання різних ударів з відскоку. Отримані дані дають можливість рекомендувати удосконалену методику виправлення помилок до впровадження в інтегральні системи підготовки тенісистів 10-12 років. Висновки. Проведений аналіз ефективності використання методів паралельних кінограм і бальної оцінки елементів підтвердив їх доступність, інформативність, можливість індивідуального підходу при підборі методів і засобів усунення помилок в технічних прийомах тенісистів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Остапець, Я. Д. "Експериментальна оцінка ефективності використання візуальних міток для керування безпілотними транспортними засобами". Science and Transport Progress, № 2(106) (25 червня 2024): 34–42. https://doi.org/10.15802/stp2024/306148.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Дослідження спрямовано на експериментальну оцінку ефективності використання візуальних міток, а саме маркерів ARToolKitPlus, ArUco і двовимірних кодів типу QR (quick response code) у задачах локалізації безпілотних транспортних засобів (БТЗ) всередині приміщень.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Для можливості реалізації процесів локалізації та сприйняття безпілотних транспортних засобів на основі візуальних міток (маркерів) розроблено структуру підсистеми обробки візуальних міток. Запропоновано алгоритм сумісного використання візуальних міток трьох типів &ndash; маркерів ARToolKitPlus, ArUco і кодів QR &ndash; для локалізації безпілотних транспортних засобів та ідентифікації вантажу на прикладі сценарію роботи складу інтернет-магазину. Для проведення експериментів над маркерами обрано такий апаратно-програмний засіб, як &laquo;розумна&raquo; камера машинного зору JeVois&ndash;A33 з програмним модулем JeVois Markers Combo та графічним інтерфейсом JeVois Inventor.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Проведено експериментальне дослідження можливості коректного розпізнавання візуальних міток для умов роботи в приміщеннях. У результаті серії експериментів визначено можливості коректного розпізнавання візуальних міток типу маркерів ArUco, ARToolKitPlus та кодів QR під час сканування під прямим кутом відносно камери на відстані в діапазоні від 0,3 до 2 метрів.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;У дослідженні отримано значення ймовірностей коректного розпізнавання маркерів ArUco, ARToolKitPlus та двовимірних кодів QR в умовах локалізації безпілотних транспортних засобів усередині приміщень.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong> Отримані результати дослідження можна застосовувати під час створення, імітаційного моделювання та аналізу ефективності алгоритмів локалізації та сприйняття безпілотних транспортних засобів усередині приміщень із використанням відповідних візуальних міток (маркерів). Запропонована узагальнена структура підсистеми обробки візуальних міток системи локалізації та сприйняття може бути використана під час розробки систем керування безпілотними транспортними засобами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Осадча, А. О., та О. А. Макаренко. "ОЦІНКА ВПЛИВУ ЛІКУВАЛЬНО- ПРОФІЛАКТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ, РОЗРОБЛЕНОГО ДЛЯ ДІТЕЙ- СПОРТСМЕНІВ, НА «ПЕЧІНКОВІ» МАРКЕРИ ТА ПОКАЗНИКИ ЛІПІДНОГО ОБМІНУ У СИРОВАТЦІ КРОВІ, СТАН МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКУ ТА ВИТРИВАЛІСТЬ ЩУРІВ". Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 119, № 2 (2022): 2–8. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2022-44-2.1.

Full text
Abstract:
Даними наукової літератури останнього десятиліття доведено, що серед спортсменів здоровими є лише 15–28 % обстежених. Інтенсивні фізичні та психоемоційні навантаження призводять до розвитку синдрому перетренованості через зниження імунологічної реактивності та адаптаційних можливостей організму. Сприяє виникненню стресового імунодефіциту і порушене харчування спортсмена. Отже, існує необхідність розробки комплексних заходів у програмі профілактики загальносоматичної патології, в тому числі і стоматологічних захворювань, з урахуванням особливостей її патогенезу у дітей, що активно займаються спортом. Метою роботи була експериментальна оцінка впливу лікувально-профілактичного комплексу, розробленого для дітей-спортсменів, на «печінкові» маркери, показники ліпідного обміну у сироватці крові, стан мікробіоценозу кишечнику та витривалість щурів в умовах поєднання неправильного харчування та фізичного навантаження. Матеріали і методи. Експеримент проведено на 25 білих щурах, розподілених на 3 рівні групи: 1-а – інтактна; 2-а – неадекватне харчування; 3-тя – неадекватне харчування + лікувально-профілактичний комплекс per os (альбумін яєчний плюс, біотрит-С, бактобліс, пектин яблучний, вітаміно-мінеральний комплекс «Алфавіт»). Щурів всіх груп додатково піддавали фізичному навантаженню шляхом багаторазового пред’явлення плавального навантаження з вагою 10 % від маси тіла. Після закінчення експерименту у сироватці крові щурів визначали «печінкові» маркери, показники ліпідного обміну, вміст малонового діальдегіду; у гомогентатах слизової оболонки тонкої та товстої кишки визначали активність уреази та лізоциму, розраховували ступінь дисбіозу, оцінювали витривалість щурів. Результати дослідження. Проведене експериментальне дослідження дозволяє заключити, що неадекватне харчування на тлі фізичного навантаження призводить до руйнування гепатоцитів та порушення їх функції, сприяє зниженню антимікробного захисту у слизових оболонках тонкого та товстого відділів кишечника і розвитку дисбіозу, призводить до зниження рівня триглицеридів в сироватці крові, а також значно зменшує витривалість щурів при фізичному навантаженні. Показано, що використання запропонованого лікувально- профілактичного комплексу дозволяє запобігти вказаним негативним змінам. Висновок. Результати експериментальних досліджень свідчать про антиоксидантну, антидисбіотичну, певну гепатопротекторну ефективність лікувально-профілактичного комплексу та його здатність підвищувати адаптаційні можливості організму щурів в умовах експериментальної патології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мойсишин, В. М., та А. П. Івасютин. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ОЦІНКА ЕНЕРГІЇ ЗУБЦЕВИХ КОЛИВАНЬ ДИНАМІЧНОГО СКЛАДНИКА ОБЕРТОВОГО МОМЕНТУ НА ДОЛОТІ". PRECARPATHIAN BULLETIN OF THE SHEVCHENKO SCIENTIFIC SOCIETY. Number, № 19(73) (10 грудня 2024): 105–25. https://doi.org/10.31471/2304-7399-2024-19(73)-105-125.

Full text
Abstract:
Метою пропонованої статті є встановлення за результатами стендових експериментальних досліджень впливу твердості гірської породи та зовнішніх незалежних чинників, до яких віднесено осьове статичне навантаження FCT, частоту обертання долота n, жорсткість С і коефіцієнт демпфування β бурильного інструменту, на енергію зубцевих коливань динамічного складника обертового моменту на долоті. Стендові дослідження проводились за методом раціонального планування експериментів, згідно якого комбінація перелічених незалежних чинників зустрічається тільки один раз. Планований факторний експеримент проведено у блоках пісковику воротищенської світи, складених з двох пропластків твердістю 1440 і 2050 МПа. Постійними факторами під час буріння у стендових умовах були тип і діаметр тришарошкового долота та витрата промивальної рідини (води). За результатами досліджень, проведених у пропластку твердістю 2050 МПа, побудовано рівняння багатофакторної емпіричної моделі енергії зубцевих коливань динамічного складника обертового моменту на долоті, проведено аналіз впливу на цю енергію зовнішніх незалежних чинників, встановлено основні закономірності зміни частинних залежностей від твердості породи. Зауважимо, що результати стендових досліджень у пропластку твердістю 1440 МПа нами опубліковано раніше у статті «Багатофакторні емпіричні моделі низькочастотних та зубцевих коливань динамічного складника обертового моменту на долоті».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Liubimov, Oleksandr, Ihor Turkin, Oleksandr Leshchenko та Viacheslav Valkovyi. "Експериментальна оцінка продуктивності методу контейнеризації в бортовому програмному забезпеченні наносупутника CubeSat". Aerospace Technic and Technology, № 4 (29 серпня 2024): 87–103. http://dx.doi.org/10.32620/aktt.2024.4.10.

Full text
Abstract:
The objective of this research is to investigate the computational efficiency of various system architectures of onboard software for the onboard computers of CubeSat nanosatellites. The subject of this study is the computing overhead associated with using the containerization method in the construction of the onboard software for CubeSat nanosatellites. Purpose: To experimentally investigate the possibility and feasibility of using the containerization method in the onboard software of CubeSat nanosatellites. Objectives: to define the need to find new architectural solutions in the onboard software of the CubeSat nanosatellite; to perform a comparative analysis of the advantages and disadvantages of using monolithic (classical) and microservice architecture in the onboard software of the CubeSat nanosatellite; to justify the choice of the system software environment for executing containers; to determine the typical structure of CubeSat software and the strategy for adapting the WASM3 container environment to the FreeRTOS operating system; to develop a plan; and to conduct an expert evaluation based on the results of the evaluation to formulate conclusions about the possibility and feasibility of using container architecture in the onboard software of the CubeSat nanosatellite. Conclusions. This study demonstrates the relevance of developing software for satellites based on microservices and containers. The experimental results allow us to compare the performance of the onboard computer when executing various algorithms implemented using the C programming language (“Bare-Metal” approach) and the architecture based on the microservices approach, branched between containers of the WASM3 environment running under the FreeRTOS, and developed in C and C++ programming languages. The main conclusion of this work is the potential of using the Falco SBC/CDHM hardware platform as an affordable and powerful computing platform for CubeSat nanosatellites.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

О., М. БОНДАРЄВ, О. ЯГОДА Д., О. БОНДАРЄВ О. та М. СКОБЛЕНКО В. "Теоретично-експериментальна оцінка показників міцності корпусів тя-гових редукторів зварної конструкції КЕВРЗ для електропоїздів ЕР2, ЕР9". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 4(46) (25 серпня 2013): 99–110. https://doi.org/10.15802/stp2013/16599.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.&nbsp;</strong>Перевірка відповідності вимогам Норм [10] експериментальних зразків тягових редукторів<strong>&nbsp;</strong>для електропоїздів серій ЕР2, ЕР9 з корпусами зварної конструкції виробництва Київського електровагоноремонтного заводу (КЕВРЗ).&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Для досягнення поставленої мети під час виконання роботи було розроблено розрахункові моделі для теоретичного визначення рівнів напружень в корпусі тягового редуктора зварної конструкції шляхом моделювання навантаженості, що може створюватися в умовах експлуатації та експериментально оцінено напруження в різних точках корпуса тягового редуктора, а також рівні вертикальних прискорень корпуса тягового редуктора та навантаженості вузла прикріплення корпуса до рами візка.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;На підставі аналізу отриманих результатів розрахунків було встановлено відповідність вимогам Норм тягових редукторів з корпусами зварної конструкції КЕВРЗ.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;На підставі експериментальних та теоретичних досліджень виконано наукове супроводження робіт з розробки та введення в експлуатацію оновлених тягових редукторів для електропоїздів серій ЕР2, ЕР9.<strong>&nbsp;Практична значимість.</strong>&nbsp;Розроблено технічне рішення з заходами, які мають виконуватися під час експлуатації електропоїздів вказаних серій з корпусами зварної конструкції КЕВРЗ та передано спеціалістам Укрзалізниці для впровадження запропонованих заходів під час виконання ремонтів.&nbsp;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Експериментальна оцінка"

1

Філіпець, Н. Д. "Експериментальна оцінка ренальних впливів флокаліну". Thesis, БДМУ, 2021. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/18923.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пилипей, Леонід Петрович, Леонид Петрович Пилипей та Leonid Petrovych Pylypei. "Теоретико-методичні основи професійно-прикладної фізичної підготовки студентів вищих навчальних закладів". Thesis, Національний університет фізичного виховання і спорту України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51518.

Full text
Abstract:
Основу структури нашого дослідження становлять об’єкт, проблемні умови і проблемні цілі професійно-прикладної фізичної підготовки. Для розуміння складності проблеми щодо створення програм професійно-прикладної фізичної підготовки ми використали принцип системності. Дослідження, проведені нами та іншими практиками, спрямовані на удосконалення процесу ППФП у вищих навчальних закладах різного профілю і за різними спеціальностями [278]. Новим підходом до вирішення проблем фізичної підготовки в процесі навчання є утвердження прикладного значення фізичного виховання, формування мотивації в міру реальної необхідності і корисності запропонованих фізичних вправ, які диференційовані, з урахуванням стану здоров’я і подальших кар’єрних очікувань, через професійне і особисте становлення молоді. Практична значущість одержаних результатів полягає у впровадженні інноваційної програми ППФП, сучасних педагогічних технологій у систему роботи ВНЗ, які сприятимуть підвищенню ефективності системи ППФП при підготовці фахівців для народного господарства.<br>The basis of our study constitute the object problem problematic conditions and goals professional-applied physical preparation. To understand the complexity of the problems regarding the creation of programs of professional-applied physical preparation we used the principle of consistency. The study, carried out by us and other practices aimed at improving the process of PАРP in higher educational institutions of different types and from different directions. New approach to solving problems of physical training in the learning process is the establishment of the applied value of physical education, formation of motivation as a real necessity and usefulness of the proposed exercise, differentiated, taking into account the State of health and further career expectations, because of professional and personal development of young people. The practical significance of obtained results is implementing innovative programs PАРP, modern pedagogical technology in the system of HIGHER EDUCATION that will contribute to the effectiveness of PАРP with training specialists for national economy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дорошенко, С. В., та О. Б. Кобзарь. "Новий однорядний евертований кишковий шов (експериментально-морфологічна оцінка)". Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14210.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бевзо, В. В. "Оцінка рівня ендогенної інтоксикації щурів за умов експериментальної нефропатії". Thesis, БДМУ, 2020. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/18351.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кметь, О. Г. "Оцінка впливу еналаприлу на функціональний стан центральної нервової системи при експериментальній хворобі Альцгеймера". Thesis, БДМУ, 2020. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/18260.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Костін, Д. О., та А. В. Кабанцева. "Розробка приcтрою з біологічно-зворотнім зв’язком для оцінки актуального стану здоров’я людини". Thesis, ХНУРЕ, 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/15614.

Full text
Abstract:
In this work, a device was developed to assess the general state of human health based on biological feedback. This device consists of the following main components: information input/output unit, heart rate sensor, control unit based on microcontroller, LCD, flash memory, power supply
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Федак, І. О. "Методичні та експериментальні основи оцінки процесу обводнення нафтогазових родовищ за результатами геофізичних досліджень (на прикладі Семенівського нафтового родовища)". Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2009. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4342.

Full text
Abstract:
У дисертаційній роботі вирішуються актуальні питання геофізичного контролю та прогнозування процесу обводнення продуктивних пластів-колекторів нафтогазових родовищ. Доведено можливість виділення порід-колекторів із мікропористістю на основі аналізу зв’язку інтенсивності природного гамма-випромінювання та інтенсивності гамма-випромінювання радіаційного захоплення теплових нейтронів. На основі седиментаційно-каротажного аналізу проведено класифікацію кривих гамма-каротажу за їх формою та створено схеми розподілу зон із різною динамікою розповсюдження дрібнодисперсної фракції, де локалізовані літологічні неоднорідності продуктивних пачок Семенівського нафтового родовища. Удосконалено методику визначення коефіцієнта проникності пластів-колекторів за результатами геофізичних і петрофізичних досліджень. Побудовано детальну фільтраційну модель Семенівського нафтового родовища на основі геофізичної інформації, яка дає змогу прогнозувати випереджуюче обводнення продуктивних горизонтів.Створено методичні основи для нового способу використання радонового індикаторного методу та проведено теоретичне обґрунтування використання термоактиваційного каротажу для виділення в геологічних розрізах експлуатаційних свердловин обводнених інтервалів у складних геолого-технологічних умовах.<br>В диссертационной работе решаются актуальные вопросы геофизического контроля и прогнозирования процесса обводнения продуктивных пластов-коллекторов нефтегазовых месторождений. Литологическая неоднородность пластов-коллекторов содействует неравномерному передвижению жидкостей с разной фазовой проницаемостью по поровому пространству. Это приводит к трудно прогнозируемому опережающему обводнению продуктивных пачек. Для учета влияния литологической неоднородности пластов-коллекторов и возможности прогнозирования опережающего обводнения продуктивных пачек в диссертации предложено ряд научных изысканий. На примере Семеновского нефтяного месторождения доказана возможность выделения пород-коллекторов с микропористостью на основании анализа связи интенсивности естественного гамма-излучения и интенсивности гамма-излучения радиационного захвата тепловых нейтронов, что позволило идентифицировать горные породы по литолого-структурным особенностям.На основании седиментационно-каротажного анализа проведена классификация кривых гамма-каротажа по их форме и созданы схемы распределения зон с разной динамикой распространения мелкодисперсной фракции, где локализированы лигологические неоднородности продуктивных пачек Семеновского нефтяного месторождения. Установленная связь между предложенным в диссертации нормированным параметром водонасыщенности глинистой фракции горных пород и толщиной пленки связанной воды позволила повысить точность расчета проницаемости пластов-коллекторов по формуле Козени-Кармана, что привело к усовершенствованию методики определения коэффициента проницаемости пластов-коллекторов по результатам геофизических и петрофизических исследований. На основании геофизической информации с использованием вышеупомянутых научных изысканий построена детальная фильтрационная модель Семеновского нефтяного месторождения, позволяющая прогнозировать опережающее обводнение продуктивных горизонтов. На Семеновском нефтяном месторождении, как и на многих других месторождениях, существуют сложные литолого-технологические условия, при которых стандартные методы каротажа скважин, используемые для контроля обводнения продуктивных пластов, являются неэффективными. В частности, использование стационарных, а также импульсных методов нейтронного каротажа ограничивается низкой минерализацией пластовых вод. Низкие дебиты эксплуатационных скважин не позволяют использовать для определения обводненных интервалов метод термометрии. В диссертации предложено решение проблемы использования геофизических методов при контроле обводнения продуктивных пачек в сложных геологотехнологических условиях. В частности, созданы методические основы для нового способа использования радонового индикаторного метода с целью выделения обводненных интервалов продуктивных пластов-коллекторов. Доказано, что большая разница между фазовой проницаемостью высоковязкой нефти и пластовой воды при закачивании радонового индикатора в обводняющийся пласт-коллектор будет обуславливать быстрое проникновение радонового индикатора в обводненную часть пласта, и медленную - в нефтеносную часть. В результате закачки радонового индикатора со временем водоносная часть пласта увеличит свою гамма-активность больше, чем нефтеносная часть. Регистрация такой разницы методом гамма-каротажа позволит определить обводненную часть продуктивного пласта. Также проведено теоретическое обоснование использования термоактивационного каротажа для выделения обводненных интервалов в геологических разрезах скважин. Теоретически доказано и экспериментально подтверждено, что использование метода термометрии в динамическом режиме каротажа, после предварительного нагрева исследуемого интервала скважины, позволяет произвести расчленение горных пород по параметру их теплопроводности. Расчеты показали, что характер насыщения пластов-коллекторов существенно влияет на их теплопроводность. Поэтому, используя термоактивационный каротаж, можно выделять обводненные интервалы продуктивных пластов-коллекторов.<br>In this thesis the pressing problems of geophysical control and prognostication oi the productive layers-collectors of the oil and gas fields irrigation process are determined. The possibility of isolation of the collectors with microporosity on the basis of the interconnection between the intensity of the natural gamma radiation and intensity of gamma radiative capturing of the thermal neuron analysis. On the basis of sediment and logging analysis the classification of the gamma logging curves due to their shape is established, and the schemes of the distribution of zones with different dynamics of diffusion of fine-dispersed fraction where the lithoiogic non-uniformity of productive packs of the Semenivske oil field is created. We have improved the methods of calculation of permeability index of reservoir beds according to the results of geophysical and petrophysical investigations. We have built detailed filtration model of Semenivske oil field on the basis of the geophysical information which allows to forecast the advancing water invasion of the productive horizons. We have created methodological grounds of the use of the radon tracer technique and conducted theoretical justification of the thermosetting logging for determination of water-encroached gaps in the geological cross-sections of the production well under complicated geotechnical conditions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Любка, Крістіна Степанівна. "Оцінка впливу експериментальних виробів медичного призначення на функціональний стан органів та систем органів людини з використанням методів інформаційно-хвильової терапії". Магістерська робота, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/18042.

Full text
Abstract:
Дипломну магістерську роботу присвячено дослідженню впливу експериментальних виробів медичного призначення на функціональний стан органів та систем органів людини з використанням інформаційно-хвильової терапії. На основі експериментальних досліджень показників антибактеріальних властивостей модифікованих матеріалів наночастинками металів та оксидів металів обґрунтовано метод модифікації для створення матеріалу зі стійким бактеріальним ефектом. Виконано проектування захисного медичного костюма з врахуванням умов експлуатації. Виготовлено експериментальний зразок захисного медичного одягу для лікарів перинатальних відділень. Проведена дослідна експлуатація.<br>The master's degree is devoted to the study of the influence of experimental medical devices on the functional state of organs and systems of human organs with the use of information wave therapy. On the basis of experimental studies of indicators of antibacterial properties of modified materials with nanoparticles of metals and metal oxides, a modification method is substantiated for creating a material with a stable bacterial effect. The design of a protective medical suit was completed, taking into account the operating conditions. An experimental sample of protective medical clothing for doctors of perinatal departments was made. Trial operation has been carried out.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Драгілєв, А. В. "Визначення залишкових напружень і оцінка їх впливу на довговічність кільцевих зварних з'єднань трубопроводів". Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2006. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4100.

Full text
Abstract:
Дисертацію присвячено розвиткові розрахунково-експериментального методу визначення залишкових напружень в зонах багатошарових кільцевих швів трубопроводів і оцінці їх впливу на довговічність зварних з’єднань за наявності гострокінцевих дефектів при дії повторно-змінних навантажень. В рамках теорії оболонок побудовано математичну модель для визначення компонентів напруженого стану з урахуванням двовимірного розподілу залишкових несумісних деформацій локалізованих біля шва, та структурно-фазових змін в зоні термічного впливу. Вона грунтується на розв’язанні обернених задач теорії оболонок з власними напруженнями і використанні експериментальної інформації, отриманої неруйнівними методами. Використавши математичну модель закриття тріщини і концепцію ефективного розмаху коефіцієнта інтенсивності напружень, отримано розрахункову модель для врахування впливу залишкових напружень на втомне руйнування при циклічному навантаженні. Оцінено вплив залишкових напружень на довговічність трубопроводу з осьовим поверхневим дефектом в зоні зварного з’єднання під дією експлуатаційного навантаження.<br>Диссертация посвящена развитию расчетно-экспериментального метода определения остаточных напряжений в зонах многослойных кольцевых швов трубопроводов и оценке их влияния на долговечность сварных соединений при наличии остроконечных дефектов под действием переменных нагрузок. В рамках теории оболочек разработана математическая модель для определения компонентов тензора технологических остаточных напряжений с учетом двумерного распределения несовместных остаточных деформаций, локализированных возле шва и структурно-фазовых изменений в зоне термического влияния. Модель базируется на решении обратных задач теории оболочек с остаточными деформациями и использовании экспериментальной информации об усредненных характеристиках напряженного состояния, которую можна получить физическими методами. Получены выражения для окружных и осевых напряжений в трубопроводе с учетом локальных остаточных деформаций в зоне сварного шва, распределение которых аппроксимировано тензорными полиномиальными функциями с определенным количеством произвольных параметров. На основании решения прямой задачи проанализировано влияние ширины зоны сварочных деформаций и их градиентов вдоль и по толщине трубы на напряженное состояние в зоне сварного соединения. Установлено, что увеличение перепада окружных деформаций по толщине трубы обусловливает незначительное увеличение окружных напряжений на ее внешней поверхности и приводит к существенному уменьшению растягивающих окружных и осевых напряжений на внутренней и сжимающих на внешней поверхностях трубы. С увеличением окружных остаточных деформаций и их градиентов вдоль трубы максимальные растягивающие окружные напряжения и осевые напряжения - на ее внутренней поверхности возрастают почти пропорционально приращениям максимальных деформаций. Уменьшение ширины зоны осевых деформаций, при фиксированной ширине зоны окружных, несущественно влияет на величину и распределение окружных остаточных напряжений на поверхностях трубы и может обусловить значительное возростание осевых напряжений на внутренней поверхности трубы в зоне сварного шва. Для определения неизвестных параметров построен функционал, выражающий сумму квадратов отклонений усредненных величин разности окружных и осевых напряжений, которіе определяют электромагнитным или ультразвуковым методами, от аналогичных величин, полученных расчетным способом. Электромагнитным методом, с использованием измерительного прибора ’’MESTR-411” с четырехполюсным электромагнитным преобразователем трансформаторного типа, определены значения усредненной разности главных напряжений на поверхности трубы в зоне кольцевого сварного шва магистрального газопровода (0 1420 х 22,5 мм, материал Х70). Приведены соотношения для аналогичных усредненных характеристик, полученных расчетным способом и построен соответствующий функционал, с помощью которого найдены неизвестные параметры, а затем рассчитаны кольцевые и осевые остаточные напряжения на внешней и внутренней поверхностях трубы в зоне сварного шва. С использованием математической модели закрытия трещины и концепции эффективного размаха коэффициента интенсивности напряжений разработана расчетная модель для учета влияния остаточных напряжений на скорость распространения осевой поверхностной трещины в трубе в зоне сварного соединения при циклическом нагружении. Определены характеристики циклической трещиностойкости сварного соединения. Оценено влияние остоточных напряжений на долговечность трубопровода с осевой полуэллиптической трещиной в зоне сварного шва под воздействием пульсирующего внутреннего давления.<br>The dissertation develops calculation-experimental method of determining residual stresses in zone of multi-layer circumferential welding beads of pipelines and estimation of their influences on the durability of welding joints with cracks under cyclic loads. Within the shell theory, a mathematic model for determining components of stress state with taking into account the two-dimensional plastic deformation distribution localized near the welding bead and structural-phases changes in the thermal influence zone is created. The model is based on solving inverse problems of shell theory with own stresses on using experimental information obtained by non-distructive method. Having used crack closure mathematical model and the concept of effective amplitude of stress intensity factor, a calculational model for taking into account the influence of residual stresses on fatigue fracture under cyclic load is obtained. The influence of residual stresses on welding joint durability of a pipeline with an axial surface defect under workload is estimated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Іванчук, О. О. "Діагностування напруженого стану і оцінка запасу міцності кільцевих зварних стиків різнотовщинних труб магістральних нафтогазопроводів". Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2008. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4252.

Full text
Abstract:
Дисертацію присвячено розвиткові розрахунково-експериментального методу визначення залишкових напружень в зонах кільцевих зварних з’єднань різнотовщинних труб і оцінці їх впливу на статичну міцність ділянок трубопроводів з такими з’єднаннями за наявності в них гострокінцевих дефектів типу тріщин. В рамках теорії оболонок побудовано математичну модель, що описує осесиметричний напружений стан зварених різнотовщинних труб під дією локалізованих біля шва залишкових несумісних деформацій. Визначення залишкових напружень грунтується на розв’язанні обернених задач теорії оболонок з власними напруженнями з використанням експериментальної інформації, отриманої неруйнівними методами. Використавши діаграму оцінки руйнування, яка базується на двопараметричному критерії механіки руйнування , оцінено вплив залишкових напружень на коефіцієнти запасу міцності ділянки трубопроводу під внутрішнім тиском зі зварним з’єднанням, з внутрішньою півеліптичною поверхневою тріщиною в стінці тоншої труби.<br>Диссертация посвящена развитию расчетно-экспериментального метода определения остаточных напряжений в зонах кольцевых сварных соединений разнотолщинных труб и оценке их влияния на статическую прочность участков трубопроводов с такими соединениями при наличии в них остроконечных дефектов типа трещин. В рамках теории оболочек построено математическую модель, описывающую осесимметрическое напряженное состояние сваренных разнотолщинных труб под действием локализированных возле шва остаточных несовместных деформаций. Определение остаточных напряжений базируется на решении обратных задач теории оболочек с собственными напряжениями с использованием экспериментальных данных, полученных неразрушающими методами. Получены выражения для расчета окружных и осевых напряжений в трубопроводе, обусловленных локальными остаточными деформациями в зоне сварного шва, двумерное распределение которых описано тензорными полиномиальными функциями с определенным количеством произвольных параметров. В зависимости от разности толщин стенок труб одного диаметра рассмотрены сварные соединения без и со специальной разделкой толстой стенки трубы. На основании решения задачи для заданного множества несовместных остаточных деформаций проанализировано влияние ширины зоны их локализации и градиентов вдоль и по толщине трубы на уровень и распределение остаточных напряжений в зоне сварного шва. Установлено, что с увеличением ширины зоны термопластических остаточных деформаций расширяются пределы растягивающих окружных остаточных напряжений, а характер их распределения изменяется несущественно. Увеличение градиентов остаточных деформаций вдоль труб при фиксированных ширинах зон их локализации может значительно изменить уровни окружных и осевых остаточных напряжений. С увеличением градиента термопластических деформаций по толщине труб уровень окружных напряжений изменяется незначительно, а осевые сжимающие напряжения могут существенно увеличится. Уровень окружных и осевых остаточных напряжений в глубинных слоях труб может значительно превышать их уровень на поверхностях труб. Изготовлено оборудование для экспериментального определения характеристик напряженного состояния в зоне сварных соединений разнотолщинных труб. Для соединения труб (0 1020 мм, сталь 17Г1С) с толщинами стенок 10 мм и 14 мм методом спекл-интерферометрии в нескольких сечениях на внешних поверхностях определены значения окружных и осевых остаточных напряжений, а электромагнитным методом - значения усредненной разности главных напряжений. С использованием функционала невязки между теоретически рассчитанными и экспериментальными данными Определены произвольные параметры в формулах для напряжений и рассчитаны окружные и осевые остаточные напряжения в произвольной точке сварного соединения. На основании двупараметрического критерия предельного состояния и соответствующей диаграммы определения разрушения оценено влияние остаточных напряжений на статическую прочность участка трубопровода под внутреннем давлением с кольцевым сварным швом с дефектом в тоньшей трубе, который моделируется внутренней осевой полуэллиптической трещиной. Показано, что при внутреннем давлении Р = 4 МПа нерелаксированные остаточные кольцевые напряжения на уровне 95 МПа, который может иметь место даже при высоком отпуске, для определенных размеров дефекта могут существенно влиять на работоспособность сварного соединения.<br>The dissertation is devoted to the development of design-experimental method for determining of residual stresses in zones of circumferential welded joints of different thickness pipes and for estimation of their influence on static strength of segments of pipeline with such joints, sharp-ended defects like cracks being present in them. Within the shell theory, a mathematical model is developed which describes the axis-symmetrical stressed state of welded pipes of different thickness under the influence of localized near a joint residual non-compartible deformations. The determination of residual stresses is based on solutions of inverse problems of the theory of shells with inner stresses, information from experiments based on non-destructive methods being used. Using the diagram of fracture estimation which is based on fracture mechanics, the effect of residual stresses on safety factors of pipeline segment with a welded joint and with an internal semi-elliptical surface crack in the wall of the thiner pipe under internal pressure is estimated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Експериментальна оцінка"

1

Hladkykh, Fedir, Nataliia Stepaniuk, and Heorhyi Stepaniuk. Pharmacodynamics of ibuprofen in the light if pleiotropic effects of Vinboron. ТОВ «Твори», 2022. http://dx.doi.org/10.46879/2022.2.

Full text
Abstract:
This monograph summarizes the experimental studies on the pleiotropic effects of vinboron on pharmacodynamics of ibuprofen which is a widely used non-steroidal anti-inflammatory drug. Data on the effect of ibuprofen and its combination with vinboron on gastric secretion, proliferation and apoptosis of gastric epitheliocytes are presented. The effectiveness of the combined use of ibuprofen and vinboron in the treatment of experimental rheumatoid arthritis was evaluated in hematological, biochemical and pathomorphological studies. The monograph will be of intersest for clinicians, pharmacologists, biochemists, pathophysiologists as well as for medical, pharmacy and biology students. Tables – 10, figures – 40, bibliography – 144 references. Монографія присвячена узагальненню експериментальних досліджень впливу лікарського засобу з політропними фармакологічними властивостями вінборону на фармакодинаміку широковживаного нестероїдного протизапального засобу – ібупрофену. Представлено дані про вплив ібупрофену та його комбінації з вінбороном на шлункову секрецію, проліферацію та апоптоз епітеліоцитів шлунку. Проведено оцінку ефективності комбінованого застосування ібупрофену та вінборону в лікуванні експериментального ревматоїдного артриту за даними гематологічних, біохімічних та патоморфологічних досліджень. Монографія буде корисною для широкого кола лікарів-клініцистів, фармакологів, біохіміків, патофізіологів та здобувачів закладів вищої освіти медичного, фармацевтичного та біологічного профілів. Таблиць – 10, рисунків – 40, бібліографія – 144 посилань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Експериментальна оцінка"

1

Velychkovych, Andrii. "Study of the strength of two-layer concrete columns taking into account the contact interaction between heterogeneous layers." In Scientific and technical research in the field of construction, Volume 1. Кушнір Г.М., 2022. http://dx.doi.org/10.63048/978-617-7926-37-4.3.

Full text
Abstract:
Розвинуто ідею механічного рециклінгу полімерних відходів та їх використання для виготовлення будівельних виробів. Представлено будівельний виріб – шарувату бетонну колону, яка виготовлена із використанням утилізованого поліетилентерефталату. Здійснено механіко-математичне моделювання поведінки такої колони під дією експлуатаційного навантаження, експериментально визначено механічні характеристики бетону з різною кількістю полімерного наповнювача. Досліджено напружено-деформований стан двошарової бетонної колони з урахуванням контактної взаємодії між неоднорідними шарами матеріалу. Встановлено, що контактний тиск між шарами може чинити суттєвий вплив на несучу здатність колони і його слід враховувати при оцінці міцності. Принагідно проаналізовано особливий випадок застосування шаруватих сталебетонних колон, за якого осьове навантаження передається на бетонне ядро, а підкріплюючою обоймою є пакет сталевих оболонок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Savinova, Natalia, and Ганна Савінова. "ДИДАКТИКА ФОРМУВАННЯ ТЕМАТИЧНОЇ ЛЕКСИКИ ДІАЛОГІЧНОЇ ЄДНОСТІ У ДОШКІЛЬНИКІВ ІЗ ЗАГАЛЬНИМ НЕДОРОЗВИТКОМ МОВЛЕННЯ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-36.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано теоретико-дидактичні засади формування тематичної лексики діалогічної єдності в дошкільників із загальним недорозвитком мовлення ІІІ-го рівня. Уточнено та з’ясовано сутність понять «діалогічна єдність», «тематична лексика». Визначено поняття «тематична лексика» як найбільшу смислову парадигму, що об’єднує слова певної частини мови на підставі відношення до загальної теми, подібності чи спільності функцій, позначуваних словами, спільності родових значень. Діалогічну єдність інтерпретовано як мінімальну смислову та структурну одиницю діалогічного тексту, що визначається як послідовність двох або більше тематично, логічно, психологічно та структурно пов’язаних реплік, перша з яких є стимулювальною, решта – реагувальними. 1420 Описано критеріально-показникову базу дослідження, зокрема критерії та показники (когнітивно-змістовий, що відображає повноту й дієвість засвоєння системи теоретико-практичних знань і вмінь добирати слова певної тематичної групи в процесі діалогу. Його показники: точність тематичного слововживання в діалозі, що характеризує вміння добирати слова в межах тематичної групи; якість слів тематичних груп діалогу, що демонструє вміння складати ряди слів за певною змістовою ознакою (видовою або родовою); розуміння значення слів тематичної групи діалогу, що свідчить про осмислення семантичних ознак діалогічних єдностей; експресивно-оцінний, що полягає в об’єктивному осмисленні й оцінці дітьми результатів власної діяльності й діяльності однолітків щодо вживання слів однієї тематичної групи в діалозі. Його показниками є: використання під час діалогу образних виразів, експресивної лексики, що характеризується насиченістю або відсутністю додаткового конотативного значення, тобто певних емоційних відтінків; взаємооцінка правильності вживання тематичної лексики в діалозі, що репрезентує вміння оцінювати та контролювати лексичні знання однолітків під час діалогу; самооцінка вживання тематичної лексики в діалозі, тобто навички самооцінювання й самоконтролю власних лексичних умінь). Представлена дидактична модель формування тематичної лексики діалогічної єдності в дошкільників із загальним недорозвитком мовлення ІІІ-го рівня має три взаємопов’язані етапи: пропедевтичний, теоретико-операційний та продуктивний. Метою першого, пропедевтичного етапу, є мотивування вихованців до занять. Цей процес відбувався шляхом створення ситуації успіху для кожної дитини в процесі діалогу, упровадження сюрпризних моментів під час активної освітньо-ігрової діалогічної взаємодії, активного введення в діалог слів художнього стилю та малих фольклорних форм, діяльності щодо розвитку психічних функцій (пам’яті, мислення, уваги, сприйняття, уяви) засобами дидактичних вправ або ігор. Другий, теоретико-операційний етап, спрямований на формування практичних умінь та навичок використання тематичної лексики діалогічної єдності в дошкільників із загальним недорозвитком мовлення ІІІ-го рівня. Зміст роботи полягав у розробці конспектів та проведенні логокорекційних занять, вправ, завдань для формування умінь і навичок використання тематичної лексики діалогічної єдності. Головною педагогічною умовою було залучення дітей до діалогічної взаємодії, використання тематичної лексики в різних ситуаціях мовленнєвого спілкування. Передбачалося використання таких основних організаційних форм, як: ігри-заняття, ігри-інсценізації, сюжетно-рольові та дидактичні ігор, а також засобів навчання, зокрема мовленнєвого зразка, слів художнього стилю, матеріалу усної народної творчості, візуальної наочності. Третій, продуктивний етап роботи, передбачав узагальнення набутих умінь та навичок використання тематичної лексики діалогічної єдності в дошкільників із загальним недорозвитком мовлення ІІІ-го рівня. Основними організаційними формами роботи на цьому етапі були ігри-заняття, ігри-інсценізації, дидактичні ігри, вправи, а засобами навчання – мовленнєвий зразок, художнє слово, усна народна творчість, візуальна наочність тощо. Запропонована дидактична модель була апробована в процесі експериментальної роботи. Ефективність методики збагачення тематичної лексики діалогічної єдності старших дошкільників забезпечувалась усіма (окрім письма) видами мовленнєвої діяльності: слухання, говоріння, читання. Освітньо-мовленнєва діяльність дітей старшого дошкільного віку охоплювала різні види говоріння (творчі розповіді, конструкції та творчі малюнки), самостійність, ініціативність, самоконтроль, самооцінка. Схарактеризовано якісні зміни тематичної лексики діалогічної єдності в дошкільників із загальним недорозвитком мовлення ІІІ-го рівня. Діти пояснювали вживання слів, розрізняли переносне й пряме значення, наводили приклади («Холодильник мовчить, коли він не працює»). Мовлення дітей стало яскравим, образним та різноманітним («торт» – «господар свята»; «морозиво» – «солодка бурулька»; «сир» – «вулик»). Дошкільники почали виявляти вміння та навички вживання слів із різними смисловими відтінками. Слугувати прикладом на підтвердження цього факту можуть бути такі фрази: «Сонячний день. Яскраво світить сонечко, блищать його промінці. На галявині сидять мама й тато. Вони чекають бабусю й дідуся. Мама й тато купили диню, яка схожа на величезне жовте сонечко». Наприкінці експерименту спостерігається активне використання дошкільниками іменників, прикметників та дієслів, що свідчить про усвідомлення ними цих частин мови. У їхньому мовленні простежується вживання синонімів, антонімів, багатозначних слів: «працьовита, як бджілка»; «м’який характер»; «золотий урожай; «золота дівчинка»; «золоті руки»; «свіжа сорочка»; «свіжа газета». У результаті контрольної діагностики дітей із загальним недорозвитком мовлення ІІІ-го рівня засвідчено якісні зміни вмінь і навичок уживання тематичної лексики під час діалогу. Відповідно до результатів експерименту після впровадження розробленої експериментальної моделі на високому рівні в ЕГ (експериментальної групи) за допомогою середньоарифметичних підрахунків показників когнітивно-змістового критерію виявлено 16,6 % сформованості тематичної лексики діалогічної єдності (було 5,5 %) дітей, у КГ (контрольної групи) показники суттєво не змінилися: високий рівень демонстрували 5,5 % дітей (раніше не було виявлено високого рівня). Згідно з показниками експресивно-оцінного критерію на високому рівні в ЕГ сформованості тематичної лексики діалогічної єдності зафіксовано 5,5 % дітей (спочатку не було виявлено високого рівня), а у КГ показники не змінилися.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Експериментальна оцінка"

1

Мартиненко, Андрій. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА УСТАНОВКА ДЛЯ ОЦІНКИ ТА ПІДТВЕРДЖЕННЯ РОБОЧИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЕЛЕКТРИЧНИХ ДВИГУНІВ". У XXVI International youth scientific and practical conference «Human and Space». О.М. Makarov National youth aerospace education center, 2024. http://dx.doi.org/10.62717/2221-4550-2024-1-120.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Експериментальна оцінка"

1

Соловйов, Володимир Миколайович, та Д. М. Чабаненко. Методи кількісної оцінки складності. ННК “IПСА” НТУУ “КПI”, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1179.

Full text
Abstract:
В епоху глобалiзацiї умови життя людини стають все бiльш складними i складно передбачуваними. Хаос, порядок i самоорганiзацiя, як в природi, так i в суспiльствi, виникають вiдповiдно до законiв складних динамiчних систем. Складнi динамiчнi системи вже успiшно дослiджуються в технiчних i фундаментальних науках, починаючи з атомарних i молекулярних систем у фiзицi i хiмiї i аж до клiтинних органiзмiв та екологiчних систем у бiологiї, нейронних мереж, що вивчаються теорiями мозку i комп’ютерних мереж Iнтернету. В даний час обговорюються також застосування теорiї складних систем в економiчних i суспiльних науках. У данiй роботi пропонується огляд та класифiкацiя кiлькiсних мiр складностi та аналiз експериментальних результатiв дослiдження складностi пiд час кризових явищ на фiнансових ринках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Potyatynyk, Borys. ВИКОРИСТАННЯ ШІ В АНАЛІЗІ МЕДІАПОТОКІВ: МОЖЛИВОСТІ ТА ОБМЕЖЕННЯ. Ivan Franko National University of Lviv, 2025. https://doi.org/10.30970/vjo.2025.57.13290.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена використанню штучного інтелекту (ШІ) для аналізу медійного контенту, зокрема оцінки відповідності журналістських матеріалів етичним стандартам. Актуальність теми полягає в тому, що ШІ стає невід’ємною частиною медійного ландшафту, відкриваючи нові можливості для аналізу журналістських матеріалів. Проведено експериментальне дослідження, щоб визначити, наскільки ефективно ШІ може аналізувати публікації різних інформаційних агенцій з погляду дотримання журналістських стандартів. Автор розглядає застосування мовних моделей Claude та Google-PaLM для аналізу висвітлення саміту БРІКС у матеріалах Reuters, Укрінформу і ТАСС. Проаналізовано 19 публікацій, які представляють різні точки зору на події саміту. Методологія дослідження включає двоетапний аналіз: спочатку оцінка матеріалів системами ШІ, а потім перевірка висновків за допомогою людини-дослідника. Результати показують різні оцінки матеріалів від різних систем. Наприклад, Google-PaLM позитивно оцінив матеріали Reuters за їхню точність і об’єктивність, тоді як висвітлення ТАСС викликало суперечливі думки різних систем. Дослідження виявило, що ШІ здатен ідентифікувати базові порушення, як-от маніпулятивність чи відсутність збалансованості, проте має труднощі з розумінням політичного та соціокультурного контексту. Обидві моделі ШІ аналізували контент на предмет достовірності, об’єктивності та неупередженості, проте їхні висновки іноді відрізнялися. Зокрема, Claude виявився менш критичним до матеріалів ТАСС, тоді як Google-PaLM наголошував на упередженості російського джерела. Автор зазначає, що хоча технології ШІ розширюють можливості медіааналізу, людський контроль залишається необхідним для врахування складного контексту. Загалом дослідження демонструє, що інтеграція ШІ в медіааналіз є перспективним напрямом, який потребує подальшого вдосконалення моделей та глибшого вивчення їхньої ефективності. Залишається відкритим питання про здатність ШІ об’єктивно аналізувати інформацію в умовах політичних і соціальних нюансів. Ключові слова: штучний інтелект (ШІ); журналістська етика; медіааналіз; саміт БРІКС; Укрінформ; ТАСС; Reuters.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловйов, Володимир Миколайович, та І. О. Стратійчук. Використання індексу фрактальності для оцінки ефективності складних фінансово-економічних систем. Міжвузівський центр "Крим", 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1176.

Full text
Abstract:
У статті розглянута методика побудови індексу фрактальності на основі мультимасштабної ентропії шаблонів для оцінки ефективності складних фінансово-економічних систем, представлені результати експериментальної роботи з ранжування світових банків за ефективністю. Показано, що найбільш ефективними є Barclays PLC та BNP Paribas, найменш - UniCredit S.p.A. і China Construction Bank Corporation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Данильчук, Г. Б., О. С. Лук’янчук та В. М. Соловйов. Ентропійний аналіз стану світової банківської системи. Брама, видавець Вовчок О. Ю., 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1296.

Full text
Abstract:
Експериментально доведено дієвість запропонованих методик при оцінці складності фінансово-економічної системи. Подальші дослідження полягатимуть у формалізації інших мір складності, зокрема, мережеподібних, з огляду на те, що вони є найбільш поширеною формою структурної організації складних соцільно-економічних систем. На увагу заслуговують і методи прогнозування з використанням нових мір складності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лов'янова, І. В., Д. Є. Бобилєв та Т. С. Армаш. Система MOODLE як засіб підготовки фахівців соціономічних професій. [б. в.], 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2373.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є проектування віртуального навчального середовища Moodle як засобу підготовки фахівців соціономічних професій. Задачами дослідження є аналіз можливостей віртуального навчального середовища у створенні умов формування фахових компетентностей майбутніх учителів математики, інформатики та майбутніх юристів. Об’єктом дослідження є процес формування фахових компетентностей майбутніх фахівців соціономічних професій. Предметом дослідження є використання системи Moodle в процесі формування соціально-технологічної компетентності майбутніх фахівців соціономічних професій. В роботі проведено аналіз, узагальнення та систематизація досліджень з проблеми використання системи Moodle у навчальній, діяльності ВНЗ, виконано експериментальне впровадження курсів дистанційного навчання засобами Moodle. Для оцінки ефективності використання віртуального навчального середовища Moodle як засобу підготовки фахівців соціономічних професій заплановано проведення педагогічного експерименту. Результати дослідження планується узагальнити рекомендації щодо використання системи Moodle як засобу підготовки фахівців соціономічних професій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лов'янова, І. В., Д. С. Дмитрієв, Р. Ю. Шпонька та А. В. Краснощок. ІКТ у підготовці фахівців соціономічних професій. [б. в.], 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2372.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є виокремлення засобів ІКТ ефективних у підготовці фахівців соціономічних професій. Задачами дослідження є аналіз можливостей засобів ІКТ у створенні умов формування компетентних фахівців соціономічних професій на прикладі підготовки майбутніх учителів математики. Об’єктом дослідження є засоби ІКТ у навчанні студентів ЗВО. Предметом дослідження є використання засобів ІКТ в процесі формування компетентності майбутніх фахівців соціономічних професій на прикладі підготовки майбутнього вчителя математики. В роботі проведено аналіз, узагальнення та систематизація досліджень з проблеми використання засобів ІКТ у навчальній діяльності студентів ЗВО, виконано експериментальне виконання студентами курсових проектів з методики навчання математики із залученням засобів ІКТ. Для оцінки ефективності засобів ІКТ у підготовці фахівців соціономічних професій заплановано проведення педагогічного експерименту. Результати дослідження планується узагальнити рекомендації щодо використання засобів ІКТ у підготовці компетентних фахівців соціономічних професій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!