Academic literature on the topic 'Електричний фільтр'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Електричний фільтр.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Електричний фільтр"

1

Bezruchko, Viacheslav. "ЗАХИСТ ФІЛЬТРІВ СТРУМІВ НУЛЬОВОЇ ПОСЛІДОВНОСТІ В НЕНОРМАЛЬНИХ РЕЖИМАХ МЕРЕЖІ". TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, № 2 (12) (2018): 159–66. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-2(12)-159-166.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Сучасні тенденції розвитку приводить до збільшення однофазних електро-приймачів у системах електропостачання, які споживають несинусоїдальний струм, що спричиняють погіршення показників якості електроенергії. Для усунення негативного впливу використовують фільтри різних типів, серед яких фільтри струмів нульової послідовності. Забезпечення безвідмовної роботи таких фільтрів у ненормальних режимах мережі є актуальним завданням. Постановка проблеми. В електричних мережах при короткому замиканні або в разі збільшення частки нелінійного навантаження в мережі збільшуються струми фільтра, що призводить до відключення фільтрів, особливо при установці кількох фільтрі в одній мережі. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті останні публікації у відкритому доступі, включаючи патенти, про конструкції та системи захисту автотрансформаторних фільтрів струмів нульової послідовності. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Є потреба у створенні способу захисту фільтра, які дозволяють на час ненормального режиму мережі залишити фільтр у роботі. Постановка завдання. Розробити захист фільтра, який дозволить на час ненормального режиму мережі за-лишити фільтр у роботі. Виклад основного матеріалу. Запропоновані схемотехнічні рішення захисту фільтра, які дають змогу на час ненормального режиму мережі збільшити опір фільтра, що у свою чергу дозволяє знизити струм фільтра і зали-шити його в роботі. Запропонована методика вибору опору допоміжного дроселя, при підключенні якого в аварій-ному для фільтра режимі дозволяє достатньо знизити струм в обмотках, проте не дасть значно погіршати показникам несинусоїдальності кривої напруги. Висновки відповідно до статті. Запропоновані схемотехнічні рішення та методика вибору елементів захисту фільтра струмів нульової послідовності дозволить забезпечити безвідмовну роботу таких фільтрів у ненормальних режимах мережі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Варецький, Юрій, М. Гайдзіца та О. Коваль. "Проблема перенапруг на силових фільтрах у промислових електричних мережах". Журнал електроенергетичні та електромеханічні системи 5, № 1 (2023): 20–30. http://dx.doi.org/10.23939/sepes2023.01.020.

Full text
Abstract:
У промислових електричних мережах широко використовують силові фільтри гармонік, які дають можливість покращити якість напруги на шинах системи електропостачання і підвищити коефіцієнт потужності навантаження. Задача вибору схеми та параметрів фільтро- компенсувальної схеми пов’язана з необхідністю врахування вимог компенсації гармонік струму і реактивної потужності навантаження, особливостей схеми електропостачання та її режимів, а також характеристик перехідних процесів, які можуть виникати під час експлуатаційних перемикань. Процедури вибору параметрів силових фільтрів та рекомендації щодо застосування у типових промислових електричних мережах розглянуті у чинних міжнародних стандартах та багатьох публікаціях у періодичних спеціалізованих виданнях. Однією з проблем під час вибору параметрів силових фільтрів є проблема налаштування окремих фільтрів у складній фільтро- компенсувальній схемі, яка пов’язана з технологічними відхиленнями параметрів використовуваних реакторів і конденсаторів. Крім робочих характеристик електричної мережі у стаціонарному режимі під час проектування фільтрів потрібно брати до уваги також можливі перехідні перенапруги та надструми, які є характерними для вибраної системи електропостачання. Як показує аналіз доступної інформації, в інженерній практиці не існує загальноприйнятих рекомендацій щодо врахування відхиленнями параметрів фільтрів, які вимушують змінювати порядок їх налаштування, на рівень максимальних перенапруг на реакторах і конденсаторах фільтрів. У пропонованій статті розглянуто метод визначення максимальних перенапруг на реакторах і конденсаторах фільтрів на підставі моделювання характерних для вибраної промислової електричної мережі експлуатаційних перемикань. Дослідження перехідних процесів у системі електропостачання виконано на моделі, опрацьованій з використанням пакета MATLAB Simulink. В процесі досліджень здійснено аналіз впливу міри налаштування фільтрів у складній фільтро-компенсувальній схемі на рівень максимальних перенапруг, які спричинені технологічними перемиканнями, та наведено порівняльні характеристики перехідних перенапруг у можливих конфігураціях фільтрів. Показано, що використання у фільтро-компенсувальній схемі демпфованого фільтра типу “C” дозволяє значно зменшити рівень перехідних перенапруг на реакторах і конденсаторах фільтрів, а також практично усунути вплив розлаштування фільтрів на рівень перенапруг. Запропонований у роботі підхід до визначення максимальних перенапруг на обладнанні фільтрів може бути використаний у задачах проектування фільтро- компенсувальних схем для систем електропостачання різного призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Варецький, Юрій, та З. Ханзелька. "Вибір фільтрових реакторів для промислових електричних мереж". Журнал електроенергетичні та електромеханічні системи 4, № 1 (2022): 1–14. http://dx.doi.org/10.23939/sepes2022.01.001.

Full text
Abstract:
Більшість сучасних промислових електричних мереж характеризується значним вмістом нелінійних навантажень, які створюють багато проблем в експлуатації. Одним із найефективніших засобів зниження спотворення напруг в електричній мережі є силові фільтри гармонік. Застосування силових фільтрів дає змогу вирішувати два основні завдання – зменшувати гармонічні спотворення вхідного струму системи електропостачання і компенсувати реактивну потужність навантажень. Вибір номінальних параметрів фільтрових кіл здійснюють, як правило, на підставі робочих характеристик електричної мережі у стаціонарному (усталеному) режимі. Проте досвід експлуатації показав, що такий підхід не завжди забезпечує безаварійну експлуатацію фільтрів, і основна причина полягає у неврахуванні перехідних перенапруг і надструмів під час вибору параметрів фільтрових конденсаторних батарей і реакторів. У статті розглянуто проблему вибору номінальних параметрів фільтрового реактора як одного із двох основних елементів фільтра для промислових електричних мереж зі значною інтенсивністю комутаційних подій. Показано, що для таких електричних мереж необхідно враховувати перехідні перенапруги та надструми для коректного вибору параметрів фільтрових реакторів. Проаналізовано основні параметри фільтрових реакторів та розглянуто особливості їх розрахунку. Наведено характеристики перехідних процесів у схемах фільтрових реакторів, спричинені основними технологічними та аварійними перемиканнями в промислових електричних мережах із нелінійними навантаженнями. Показано, що повторюваність різних типів комутаційних подій неоднакова, і це також потрібно враховувати, визначаючи параметри фільтрових реакторів. Розвинено метод визначення критичних перехідних надструмів і перенапруг у схемі фільтра під час розрахунку проєктних значень номінальних струмів і перенапруг фільтрових реакторів. Використання цього методу для проєктування силових фільтрів дасть змогу уникнути можливих пошкоджень фільтрових реакторів через перегрівання обмоток і прискорене старіння ізоляції у ході експлуатації, спричинені інтенсивними перехідними процесами в контурі фільтра.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ключко, Олена Михайлівна. "ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА З БІОСЕНСОРОМ ТА ЗАХИСТОМ ДАНИХ: РОЗРОБКА КОНЦЕПТУАЛЬНИХ НАПРЯМКІВ". Ukrainian Information Security Research Journal 23, № 1 (2023): 6–20. http://dx.doi.org/10.18372/2410-7840.23.15431.

Full text
Abstract:
Метою виконаної роботи є детальний аналіз можливостей розробки специфічних способів захисту даних у інформаційних системах, реалізованих із застосуванням технічних пристроїв – біосенсорів. Вони є інкорпорованими до інформаційних систем як їх елементи та пов’язані функціонально завдяки електричним сигналам на виході біосенсорів; у публікації аналізуються специфічні можливості кодування інформації у такій комплексній системі. У процесі роботи були застосовані методи фізичного моделювання біосенсорів як елементів інформаційних систем, розробки інформаційної системи моніторингу із базами даних, методики компаративного аналізу характеристик вхідних та вихідних електричних інформаційних сигналів біосенсора. Розглянуто поняття біосенсорів та їх властивості, у тому числі у експериментальній системі із реєстрацією вихідних електричних інформаційних сигналів, властивість кодування інформаційних сигналів таким біотехнічним пристроєм та ряд інших. Розроблена фізична модель та наведені деякі результати випробування пристрою. Коротко розглянуто функції нейроподібного біосенсора: приймач вхідних інформаційних сигналів – фільтр – аналізатор – кодер/декодер. Показано у табличному вигляді відповідність інформаційних сигналів на вході біосенсора (хімічні сигнали) та після кодування на виході (електричні сигнали). Як приклад розглянута інформаційна система із базами даних та біосенсорами для моніторингу наявності та ідентифікації шкідливих хімічних речовин у довкіллі аеропортів. Результати виконаної роботи можуть створити нові можливості для захисту даних у інформаційних системах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ащеулов, Анатолій Анатолійович, та Микола Ярославович Дерев’янчук. "Особливості анізотропного конденсатора". Технічна інженерія, № 2(94) (7 січня 2025): 180–84. https://doi.org/10.26642/ten-2024-2(94)-180-184.

Full text
Abstract:
Конденсатори є ключовими компонентами сучасних інфокомунікаційних систем завдяки їх здатності зберігати та фільтрувати електричний заряд. Вони забезпечують стабільну роботу електронних схем, згладжуючи пульсації напруги та усуваючи високочастотні шуми. У фільтрах конденсатори допомагають вибирати або блокувати певні частоти, що є важливим для підтримки чіткого та безперебійного зв’язку. Крім того, конденсатори відіграють важливу роль у резонансних підсилювачах і антенних системах, де вони допомагають підсилювати сигнали на різних частотах і підвищувати ефективність передачі та прийому даних. У цьому дослідженні проведено порівняльний аналіз можливостей конденсаторів з ізотропного та анізотропного уніполярних діелектричних матеріалів. В обох випадках досліджено залежність частоти fr від фізичних характеристик матеріалу, таких як коефіцієнт заломлення n та геометричні розміри пластини a×b×c. Встановлено, що, на відміну від конденсатора з ізотропного матеріалу, анізотропний уніполярний діелектричний конденсатор характеризується наявністю двох резонансних частот та , що значно розширює можливості його практичного застосування. Використання конденсаторів із двома резонансними частотами дозволяє створювати складніші фільтри та системи, які можуть працювати на кількох частотних діапазонах, що є критично важливим для сучасних багаточастотних телекомунікаційних мереж. Використання цієї особливості конденсаторів буде корисним для мобільних пристроїв, які мають підтримувати різні стандарти зв’язку (Wi-Fi, Bluetooth, LTE, 5–6G).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шиндак, Любовь, Николай Мыхайлив, Михаил Федорив та Иван Галущак. "ПОВЫШЕНИЕ ЭКОЛОГИЧЕСКОЙ БЕЗОПАСНОСТИ ТЕПЛОВЫХ ЭЛЕКТРИЧЕСКИХ СТАНЦИЙ ПУТЕМ ВНЕДРЕНИЯ ВЫСОКОЭФФЕКТИВНЫХ ЭЛЕКТРИН ФИЛЬТРОВ". Modern engineering and innovative technologies, № 10-01 (31 грудня 2018): 80–86. http://dx.doi.org/10.30890/2567-5273.2019-10-01-021.

Full text
Abstract:
Електричні фільтри мають один з найдосконаліших видів очищен¬ня газів від завислих частинок пилу і туману. Найбільше поширення в промисловості знайшли сухі електрофільтри. У цих апаратах очищення пилогазового потоку від пилу здійснюється за тієї неодмінно
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гаек, Е. "Підвищення ефективності роботи зерноочисної техніки від шкідливого впливу дисперсного пилу". Науковий журнал «Інженерія природокористування», № 3(17) (28 грудня 2020): 53–57. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.3(17).53-57.

Full text
Abstract:
Розглянуто способи підвищення ефективності працездатності зерноочисної техніки в сільськогосподарському виробництві.Метою роботи є підвищення ефективності та працездатності техніки для збирання та обробки зернових культур шляхом комплектування систем очищення: електро-статичним фільтром дизельного палива, використання ротаційного циклону від шкідливого впливу дисперсних частинок.Збільшення довговічності та продуктивності зернозбиральної техніки та зерноочисних машин є однією з найважливіших проблем сучасного розвитку у галузі, тому що простої техніки під час збирання та переробки зернової продукції пов'язано з великими економічними втратами. Технічними аспектами її рішення є поряд з конструкторськими розробками, що забезпечують необхідне підвищення працездатності техніки, поліпшення якості отриманого зернового матеріалу та паливо мастильних матеріалів. Для досягнення поставленої мети пропонуються способів очищення від твердих дисперсних часток. З існуючих засобів очистки, що підвищують працездатність сільськогосподарської зерноочисної техніки, необхідно вибрати оптимальні, що дають при мінімальних витратах максимальний ефект в експлуатаційних умовах сучасного АПВ.У статті представлені способи різного принципу дії з системами доочищення для зерноочисних сепараторів та застосування фільтрів очищення дизельного палива, що використовують неоднорідне електричне поле.За результатами виробничими випробуваннями ротаційного циклону отримано ефективність процесу очищення зернових сумішей від дисперсних частинок пилу на 30…35 %, та збільшення продуктивності пересувних зернових сепараторів на 20…23,2 %. Застосуванням розробленої системи очищення і підготовки дизельного палива показали можливість збільшення ресурсу фільтрів тонкого очищення в 5 разів при одночасному збільшенні ресурсу плунжерних пар ТНВД в 2 рази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гаек, Е. "Підвищення ефективності роботи зерноочисної техніки від шкідливого впливу дисперсного пилу". Науковий журнал «Інженерія природокористування», № 3(17) (28 грудня 2020): 53–57. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.3(17).53-57.

Full text
Abstract:
Розглянуто способи підвищення ефективності працездатності зерноочисної техніки в сільськогосподарському виробництві.Метою роботи є підвищення ефективності та працездатності техніки для збирання та обробки зернових культур шляхом комплектування систем очищення: електро-статичним фільтром дизельного палива, використання ротаційного циклону від шкідливого впливу дисперсних частинок.Збільшення довговічності та продуктивності зернозбиральної техніки та зерноочисних машин є однією з найважливіших проблем сучасного розвитку у галузі, тому що простої техніки під час збирання та переробки зернової продукції пов'язано з великими економічними втратами. Технічними аспектами її рішення є поряд з конструкторськими розробками, що забезпечують необхідне підвищення працездатності техніки, поліпшення якості отриманого зернового матеріалу та паливо мастильних матеріалів. Для досягнення поставленої мети пропонуються способів очищення від твердих дисперсних часток. З існуючих засобів очистки, що підвищують працездатність сільськогосподарської зерноочисної техніки, необхідно вибрати оптимальні, що дають при мінімальних витратах максимальний ефект в експлуатаційних умовах сучасного АПВ.У статті представлені способи різного принципу дії з системами доочищення для зерноочисних сепараторів та застосування фільтрів очищення дизельного палива, що використовують неоднорідне електричне поле.За результатами виробничими випробуваннями ротаційного циклону отримано ефективність процесу очищення зернових сумішей від дисперсних частинок пилу на 30…35 %, та збільшення продуктивності пересувних зернових сепараторів на 20…23,2 %. Застосуванням розробленої системи очищення і підготовки дизельного палива показали можливість збільшення ресурсу фільтрів тонкого очищення в 5 разів при одночасному збільшенні ресурсу плунжерних пар ТНВД в 2 рази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ключко, Олена, Володимир Шутко, Ірина Морозова та Анатолій Білецький. "РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНИХ МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ ОТРИМАННЯ Й ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ: ФІЗИЧНА МОДЕЛЬ БІОСЕНСОРА ТА КОДУВАННЯ ДАНИХ". Ukrainian Information Security Research Journal 23, № 2 (2021): 90–101. http://dx.doi.org/10.18372/2410-7840.23.15726.

Full text
Abstract:
Метою виконаної роботи є детальна характеристика технічних пристроїв –біосенсорів як елемента біомедичних інформаційних систем, аналіз електричних інформаційних сигналів на виході біосенсора, можливості кодування ним інформації та можливості захисту даних у такій системі. У процесі роботи були застосовані методи фізичного моделювання біосенсорів, у тому числі нейробіосенсора (НБС) як потенційного електронного пристрою та елемента інформаційних систем, розробки інформаційної системи моніторингу із базами даних, методики компаративного аналізу характеристик вхідних та вихідних електричних інформаційних сигналів біосенсора, розроблені його фізична та математична моделі. Наведена концепція біосенсорів, дана їх загальна характеристика та розглянуто деякі прототипи. Розроблена фізична модель біосенсора НБС та наведені деякі результати його випробування при дії на вхід (детектор) ряду хімічних речовин. Наведено приклад практичного застосування біосенсора НБС для кодування інформації про структуру однієї з хімічних речовин у вигляді запису відповідних електричних струмів. Розглянуто нейроподібний біосенсор як абстракцію у послідовній єдності його функцій: приймач сигналів – фільтр – аналізатор – кодер/декодер. Дана коротка характеристика кожної функції та, відповідно, кожного із перелічених вище блоків. Розглянуто можливості кодування інформації біосенсором у рамках наступної моделі – на вхід НБС інформація надходить закодованою у вигляді хімічних структур діючих речовин або у вигляді електричних сигналів із заданими характеристиками, після перекодування на вихід надходить інформація у вигляді електричних сигналів із зміненими характеристиками. Показано, що зворотній феномен - декодування інформації також є можливим. Наведено коротке математичне описання функціонування пристрою та відповідний алгоритм. Показано, що функції біосенсора НБС з кодування/декодування можуть мати двояке вираження, яке може бути застосовано на практиці: у табличній формі та у аналітичній формі у вигляді функції або кількох функцій. Деякі ланки виконаної роботи носять теоретичний характер. У результаті виконаних робіт обґрунтовано можливості застосування технічного пристрою біосенсора для кодування інформаційних сигналів. Так, отримані результати можуть бути застосовані для кодування та передачі інформації щодо відповідних хімічних речовин. Запропонована розробка відкриває нові можливості для захисту даних у інформаційних системах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Антипчук, Б. О., Г. С. Логвінов, О. О. Лавріщев, В. В. Мельничук та М. В. Дурас. "МОДЕРНІЗАЦІЯ ПРИСТРОЮ ВИБІРКИ ТА ЗБЕРІГАННЯ: АНАЛІЗ РОБОТИ ЕЛЕКТРИЧНИХ СХЕМ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 6 (13 березня 2024): 3–10. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2023.6.1.

Full text
Abstract:
Аналогово-цифрові (АЦП) і цифро-аналогові перетворювачі (ЦАП) – невід’ємна складова інформаційно-вимірювальних систем, тому багато в чому обумовлюють ефективність їх роботи. Використання АЦП і ЦАП у вимірювальних системах вимагає модернізації їх аналогових і цифрових пристроїв: підсилювачів, комутаторів, фільтрів, пристроїв керування, пристроїв вибірки і зберігання тощо. Отже, модернізація та удосконалення елементної бази АЦП і ЦАП дасть змогу виключити статичні й динамічні складові загальної похибки, оптимізуючи весь тракт вимірювального сигналу. Саме питання вдосконалення роботи АЦП, а точніше сказати, його структурного елементу – пристрою вибірки і зберігання, є ключовим в даній роботі. В статті проводиться порівняльний аналіз роботи модернізованого, запатентованого групою авторів цієї статті пристрою [6, с. 4.22] з його прототипом, пристроєм вибірки і зберігання (ПВЗ), який широко застосовується в автоматиці, електроніці і радіотехніці [9, с. 981]. Детально дано опис принципової схеми модернізованого ПВЗ і його прототипу, вказується на недоліки в роботі вже відомого пристрою, деталізується причина цих недоліків та показано, як ці недоліки усуваються в новоствореному пристрої, а саме принципом роботи його електричної схеми: модернізований пристрій додатково забезпечений підсилювачем рівня сигналу та додатковим резистором зворотного зв’язку. Також наведено дані процесу моделювання вже відомого і новоствореного ПВЗ в програмі EveryCircuit, на графіках якої чітко зображено якість обробленого сигналу: видно, що модернізований пристрій працює краще, тобто обробка аналогового сигналу відбувається якісніше і динамічніше, що є вкрай важливим для отримання точних даних і виключення похибки вимірювання при швидкозмінному сигналі в аналогово-цифровому перетворювачі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Електричний фільтр"

1

Sharapov, V. M., K. V. Bazilo, and R. V. Trembovetskaya. "Piezoelectric Transducers in the Schemes of Bandpass and Bandstop Electrical Filters." Thesis, Sumy State University, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41315.

Full text
Abstract:
Piezoelectric transducers are widely used in electroacoustics, hydroacoustics, measuring technology, nondestructive control, piezomotors, scanners of nanomicroscopes, other fields of science and techniques.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лебединський, Ігор Леонідович, Игорь Леонидович Лебединский, Ihor Leonidovych Lebedynskyi та ін. "Методы улучшения качества электрической энергии". Thesis, Сумский государственный университет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44100.

Full text
Abstract:
В современных электрических сетях постоянно возрастает количество электрических аппаратов с нелинейными вольт-амперными характеристиками. Такие аппараты создают перетоки реактивной мощности в системе и вызывают несинусоидальность токов и напряжений в сети, что приводит к увеличениям потерь в линиях электропередач и трансформаторах, повреждениям конденсаторных батарей, к увеличению токов нейтрального провода и к снижению коэффициента мощности. В то же время, широкое распространение чувствительных нагрузок в виде цифровой электроники и сложных контроллеров, требует чистого синусоидального напряжения питания для надежного управления и работы такой нагрузки. В результате возникает актуальная как для энергоснабжающих организаций, так и для потребителей задача эффективного уменьшения гармоник тока и напряжения в сети.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лебединський, Ігор Леонідович, Игорь Леонидович Лебединский, Ihor Leonidovych Lebedynskyi, et al. "Methods for Improving the Quality of Electric Energy." Thesis, Sumy State University, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41386.

Full text
Abstract:
In modern electrical networks the number of electrical devices with nonlinear current-voltage characteristics is constantly increasing. Such devices create var flows in the system and cause current and voltage unsinusoidality in the network, which leads to increased losses in power lines and transformers, damages in banks of capacitors, increasing neutral currents and reducing power factor.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!