Academic literature on the topic 'Елементи інфраструктури'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Елементи інфраструктури.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Елементи інфраструктури"

1

Безхлібна, Анастасія. "СКЛАДОВІ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРИМОРСЬКОГО РЕГІОНУ". ЕКОНОМІКА І РЕГІОН Науковий вісник, № 1(80) (25 березня 2021): 48–54. http://dx.doi.org/10.26906/eir.2021.1(80).2238.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблеми визначення елементів конкурентоспроможності приморських регіонів. Виконано теоретичне узагальнення та порівняння елементів конкурентоспроможності за теоріями А. Маслоу (піраміда потреб та її інтерпретація щодо конкурентоспроможності регіону), М. Портера (модель п’яти сил конкуренції). Запропоновано розуміння механізму конкурентоспроможності приморських регіонів як взаємодії елементів: адміністрування, території, людей та процесів. Описано структуру конкурентоспроможності приморських регіонів. Зазначено, що їх специфіка полягає у забезпеченні конкурентної інфраструктури, туристсько-рекреаційного комплексу, комплексу природоохоронних та екосистемних заходів. Таким чином, описано елементи регіональної конкурентоспроможності (територія, люди, процеси, адміністрування й механізм взаємодії) та надано характеристику кожному з них. Територія регіону є «виправленою» умовою конкурентоспроможності й не може бути об’єктивно зміненою. Для аналізу цього елемента необхідно підходити з точки зору розміщення продуктивних сил, обробки та видобутку. Людські ресурси є «жорсткою» умовою конкурентоспроможності, тобто піддаються впливу й коригуванню, але з плином часу. Важливий показник цього елемента – індекс людського розвитку. Процеси відображають власне всі господарсько-економічні процеси створення, обміну, розподілу та споживання доданої вартості в регіоні. Будучи «жорстким» показником, цей елемент відображає продуктивність економіки регіону, його інноваційно-інвестиційний потенціал. Адміністрування є «м’яким» елементом конкурентоспроможності регіону й ґрунтується на розробленні та виконанні стратегічних регіональних рішень, затверджених регіональними й місцевими органами влади. Вивчення специфіки елементів конкурентоспроможності приморських регіонів дозволить удосконалити механізм взаємозв’язків між вищеназваними елементами. Розглянута структура конкурентоспроможності приморського регіону дозволяє через систему елементів зрозуміти її специфіку та вплив на національну конкурентоспроможність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Безугла, Л. С., та Т. В. Ільченко. "АНАЛІЗ ЕКОТУРИСТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ФОРМУВАННЯ ЇЇ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ". Підприємництво та інновації, № 11-2 (29 травня 2020): 72–77. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/11.30.

Full text
Abstract:
У статті досліджено екотуристичну інфраструктуру та її складові елементи. Визначено сутність екологічного туризму та його особливості. Здійснено аналіз наявності і функціонування колективних закладів розміщення в Україні. Встановлено ключову мету екологічного туризму, яка ґрунтується на усамітненні від міського шуму та взаємодії з навколишнім середовищем. Доведено, що екотуризм відіграє надзвичайно важливу роль у розвитку економіки країни. Сформовано складові елементи екотуристичної інфраструктури. Проаналізовано стан матеріальної бази туризму в Україні загалом. Визначено проблемні аспекти екотуристичної інфраструктури України, котрі ґрунтуються на недостатній розвиненості транспортної системи та дорожньої цільової туристичної інфраструктури, їх невідповідності світовим стандартам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бойчик, Віталій Є. "ВПЛИВ РИНКОВОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ НА ПІДПРИЄМНИЦЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНІ В УМОВАХ ВІЙНИ". Journal of Strategic Economic Research, № 5 (28 грудня 2023): 9–16. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5398.2023.5.1.

Full text
Abstract:
У статті досліджені питання впливу різних елементів ринкової інфраструктури на стан і розвиток підприємництва в Україні в умовах воєнних дій. Метою статті є ідентифікація функцій ринкової інфраструктури та дослідження впливу різних її елементів на стан, потенційні можливості функціонування та перспективи розвитку малого і середнього підприємництва в Україні після повномасштабного вторгнення російської федерації на територію нашої держави. Основними методами дослідження є метод групування – при вивченні функцій ринкової інфраструктури та їх класифікації; метод аналізу та синтезу – при дослідженні рівнів ринкової інфраструктури та їх елементного наповнення; метод дедукції та індукції – при розгляді впливу окремих елементів ринкової інфраструктури на підприємницьку діяльність в Україні в умовах воєнних дій; графічний метод – для візуалізації окремих результатів дослідження. Аналіз публічної статистичної інформації дозволив констатувати, що український бізнес проявив здатність до маневрування навіть за умов виникнення найскладніших ситуацій. Досліджено, що на малий і середній бізнес впливає стан ринкової інфраструктури, яка сама зазнала значних руйнувань. Акцентовано увагу на класифікації функцій ринкової інфраструктури, виділені та охарактеризовані основні з них. Виявлено, що не всі елементи ринкової інфраструктури є однаково актуальними для підприємницького сектору в умовах воєнних дій. Виділені рівні ринкової інфраструктури (мікро-, мезо-, макрорівень), їх змістове наповнення. Досліджено, що для конкретних суб’єктів підприємництва в конкретних умовах пріоритетними є різні елементи ринкової інфраструктури. В умовах війни на підприємницький сектор держави найбільший вплив мають матеріально-речові елементи ринкової інфраструктури, серед яких виділено дорожнє господарство, енергетику, зв’язок, сферу логістики (транспорт, дороги, порти, можливість перевезень та ін.). Також посилився вплив на підприємництво повноти та якості надання адміністративних послуг, соціального забезпечення населення, освіти, охорони здоров’я, що викликано процесами релокації підприємств з «гарячих зон» та внутрішнім переміщенням населення. Виокремлена роль та можливості розвитку торгівлі як ринкового посередника та сфери надання послуг; елементів інституційної інфраструктури, особливо в частині підтримки підприємництва, в тому числі за рахунок грантового фінансування, пільгового кредитуванні та ін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Герасименко, Т. В. "ТУРИСТИЧНА ІНФРАСТРУКТУРА – ДРАЙВЕР ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ". Індустрія туризму і гостинності в Центральній та Східній Європі, № 12 (24 березня 2025): 27–35. https://doi.org/10.32782//tourismhospcee-12-4.

Full text
Abstract:
Стаття узагальнює методологічні підходи до дослідження туристичної інфраструктури, визначає її основні та додаткові складові, а також формулює її дефініцію, попередньо встановивши функціональні особливості, властивості та складові елементи. Проаналізовано фактори, що впливають на розвиток туристичної інфраструктури, зокрема ті, що зумовлені необхідністю забезпечення якісних послуг, а також чинники, пов’язані з рівнем купівельної спроможності споживачів. Досліджено опосередкований вплив туристичної інфраструктури на розвиток туристичної галузі, зокрема її вплив на структуру та склад туристичних ресурсів, рівень життя населення та його доходи, безпеку подорожей, а також на політичні, законодавчі й нормативні зміни. Одним із ключових викликів розвитку туристичної інфраструктури є необхідність значних капіталовкладень, які не забезпечують швидкої окупності інвестицій. Це ускладнює пошук джерел фінансування, особливо у випадках відновлення або реконструкції туристичних об'єктів. Водночас рівень інфраструктурного забезпечення визначає доступність туристичних локацій, транспортну мобільність, якість комунікацій і сервісного обслуговування, що безпосередньо впливає на туристичні потоки. Оцінено рівень інвестицій у туристичну інфраструктуру в довоєнний період та обґрунтовано можливі джерела її фінансування у воєнний та післявоєнний час. Туристична інфраструктура є невід'ємною складовою сталого розвитку туристичної галузі, формуючи основу для її економічного зростання, підвищення інвестиційної привабливості та забезпечення довгострокового розвитку туристичних регіонів. Розвиток туристичної інфраструктури має бути збалансованим і відповідати особливостям туристичних ресурсів конкретного регіону. Важливим аспектом є стратегічне планування, що передбачає створення сучасних транспортних вузлів, цифрових систем бронювання, комунікаційних технологій, а також розвиток супутніх послуг, зокрема фінансової підтримки, логістики та роздрібної торгівлі, що дозволяє забезпечити інтеграцію всіх елементів інфраструктури в єдину систему, що сприяє підвищенню ефективності та конкурентоспроможності туристичної галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Pakharenko, O. V. "ЕЛЕМЕНТИ РИНКОВОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ: ЗНАЧЕННЯ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 4, № 96 (2021): 268. http://dx.doi.org/10.31713/ve4202121.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються поняття ринку та ринкової інфраструктури; з’ясовується те, що основою поділу ринкової інфраструктури на елементи є спільне функціональне призначення складових у процесі суспільного відтворення. Визначено складові елементи ринкової інфраструктури та основні недоліки її функціонування.Стаття присвячена питанням розвитку головних функції інфраструктури ринку: цільова, забезпечувальна, регулююча та інтеграційна. Приділено увагу значенню ринкової інфраструктури в ринковій економіці країни, а також важливість ринкової інфраструктури для подальшого розвитку економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Садчикова, Ірина, Любомир Крохмалюк та Артем Малихін. "Розвиток інфраструктури кредитних установ в умовах цифровізації ринку фінансових послуг". Scientific Bulletin of Polissia, № 1(28) (2024): 370–86. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2024-1(28)-370-386.

Full text
Abstract:
У статті наведені переваги і недоліки цифровізації онлайн-додатків як базової складової інфраструктури кредитних установ. Перераховані види та елементи цифрової інфраструктури кредитних установ. Визначено основні категорії фінансових продуктів, що потребують негайного впровадження цифрових технологій в інфраструктуру кредитних установ, а саме: необанкінг, штучний фінансовий інтелект, фінансово-інноваційні екосистеми, відкрита всеукраїнська об’єднана мережа онлайн-банкінгу. Представлена схема механізму взаємодії учасників ринку фінансових послуг, який спрощує комунікацію всіх учасників фінансового ринку. Охарактеризовані складові інфраструктурного розвитку кредитних установ, що включають у себе такі необхідні елементи, як підготовку програмного забезпечення, налаштування електронних засобів проведення платежів (СЕП), хмарні системи онлайн-підтримки й доступу та інші.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Levytska, S. O., and O. O. Osadcha. "ACCOUNTING AND ANALYTICAL EVALUATION OF INVESTMENT RESOURCES FOR CRITICAL INFRASTRUCTURE." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, no. 99 (2022): 91. http://dx.doi.org/10.31713/ve320229.

Full text
Abstract:
У статті досліджується термін «критична інфраструктура». Обґрунтовано необхідність формування концепції критичної інфраструктури. На етапах формування концепції критичної інфраструктури важливо системно ідентифікувати її елементи, а саме: державні системи управління, суб’єкти господарської діяльності, виробничі ресурси. Метою даного дослідження є узагальнення факторів, що впливають на оцінку економічної вигоди інвестиційних ресурсів критичної інфраструктури. Розкрито доцільність аналітичного обліку такої економічної вигоди з огляду на її ліквідність: потенціал корисності, майбутня економічна вигода, реалізована економічна вигода. Для суб’єкта критичної інфраструктури важливою є оцінка у створеній ним доданій вартості складових так званої «змішаної цінності»: елементів формування фінансової, соціальної та екологічної цінності для суспільства й економіки, що передбачає компроміси між комерційними та соціальними аспектами. У роботі запропоновано управлінський облік за центрами відповідальності в розрізі: центрів відповідальності за основні показники фінансової діяльності суб’єкта КІ; комплексної оцінкиефективності як управлінських, так і економічних процесів (на основі як фінансових, так і нефінансових показників). Обґрунтовано позитивнуроль аналітичної оцінки для відображення ЕВ залежно від ліквідності активів та систематичного перегляду оцінки в період обліку виробничих фондів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Hlazunova, Olena H. "ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ «АКАДЕМІЧНОЇ ХМАРИ» СУЧАСНОГО УНІВЕРСИТЕТУ НА ОСНОВІ ВІДКРИТИХ ПРОГРАМНИХ ПЛАТФОРМ". Information Technologies and Learning Tools 43, № 5 (2014): 174–88. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v43i5.1096.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовані підходи до використання хмарних технологій у процесі навчання студентів вищих навчальних закладів, розкрито сутність концепції «академічної хмари», обґрунтовані її структурні елементи. Запропонована модель академічної хмари сучасного університету, яка функціонує на основі використання відкритих програмних платформ. Наведено приклади програмного забезпечення і функціональних платформ, які забезпечують потреби студентів у електронних навчальних ресурсах. Проаналізовані моделі розгортання хмаро орієнтованого середовища у вищому навчальному закладі: приватна хмара, інфраструктура як сервіс і платформа як сервіс. Здійснено порівняння вартості розгортання «академічної хмари» на базі власної інфраструктури навчального закладу й оренди інфраструктури у вендора.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бараннік, Володимир, Сергій Сідченко, Дмитро Бараннік, Валерій Бараннік, Сергій Шульгін та Сергій Туренко. "РОЗРОБКА МЕТОДУ КРИПТОКОМПРЕСІЙНОГО КОДУВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ НА ОСНОВІ ПЛАВАЮЧОЇ НЕДЕТЕРМІНОВАНОЇ СХЕМИ ОБРОБКИ". Ukrainian Information Security Research Journal 23, № 3 (2022): 146–59. http://dx.doi.org/10.18372/2410-7840.23.16403.

Full text
Abstract:
В процесі управляння об'єктами кризової інфраструктури та під час їх охорони використовуються цифрові відеозображення. Їх обсяги постійно зростають та до них висуваються вимоги щодо збереження максимальної якості при необхідності забезпечення конфіденційності. Тому, актуальною є науково-прикладна проблема, яка полягає в підвищенні конфіденційності відеоінформації в умовах забезпечення її достовірності та доступності. Для її вирішення отримав подальше вдосконалення однокаскадний метод криптокомпресійного кодування зображень в диференційованому базисі на основі використання технології нерівноважного позиційного кодування. Відмінність даного методу від відомих полягає в наступному. По-перше, плаваюча схема кодування організується в межах всієї площині зображення, коли у формуванні кодових величин інформаційної складової беруть участь елементи зображення, що належать різним блокам відеоданих. Для цього розроблена схема лінеаризації координат з чотиривимірного представлення елементу в двовимірної матриці, які визначають координати блоку в площині зображення та координати елементу в цьому блоці, в одновимірну координату для взаємно-однозначного уявлення цього елемента у векторі. По-друге, додатково використовуються два ступеня невизначеності, які складаються з недетермінованої довжини криптокомпресійних кодограм і недетермінованої кількості елементів, що беруть участь в їх формуванні. Це дозволяє підвищити криптостійкість та доступність відеоданих без втрати достовірності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Рудь, Надія. "РЕГІОНАЛЬНІ ІННОВАЦІЙНІ СИСТЕМИ: НОВІ ПІДХОДИ ДО ОЦІНЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ". Економічний форум 1, № 4 (2022): 27–38. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2022-4-4.

Full text
Abstract:
Проведене дослідження свідчить про те, що ефективність інноваційних процесів в регіоні багато в чому визначається інноваційною інфраструктурою, оскільки вона є базовою складовою інноваційної системи регіону і зумовлює темпи його розвитку. Основною мстою дослідження є розробка авторського підходу щодо методів оцінки інноваційної інфраструктури та рекомендація заходів щодо вдосконалення процесу формування і розвитку інноваційної інфраструктури регіону. Актуальність вирішення даної наукової проблеми полягає в тому, що досягнення ефективної роботи регіону, зростання його конкурентоспроможності неможливе без освоєння інновацій (продуктів, технологій, послуг, ринків).Систематизація літературних джерел показала, що більшість авторів враховують далеко не всі елементи регіональної інноваційної інфраструктури. Процес оцінювання інноваційної інфраструктури дозволить здійснювати ефективний вибір стратегічних програм щодо її створення, функціонування і розвитку та забезпечувати своєчасність реагування регіональної інноваційної системи на її зміну. Методологічним інструментарієм методів дослідження були останні двадцять років досліджень провідних науковців. Об’єктом дослідження є регіон (інноваційна інфраструктура), саме тут реалізуються інноваційні процеси і необхідна оцінка інноваційної інфраструктури на різних стадіях їх реалізації.Запропоновані науковцями підсистеми інноваційної інфраструктури досить жорстко закріплюють за собою конкретні об’єкти інноваційної інфраструктури регіону. На практиці ж один і той же об’єкт інноваційної інфраструктури може одночасно виступати і як виробничо-технологічний майданчик, і джерело фінансування регіональних інновацій, і як інформаційний портал для розповсюдження результатів інноваційної діяльності, і навіть як освітній майданчик. В зв’язку з цим таке угрупування може привести до спотворення результатів аналізу інноваційної інфраструктури регіону, якщо як індикатори успішності її функціонування використовувати узагальнюючі показники по регіону в цілому.Провівши аналіз існуючих методів оцінки інноваційної інфраструктури регіону, ми приходимо до висновку, що практично кожен із розглянутих вище методів може бути застосованим для певних часткових випадків при заданих параметрах регіону.Дослідження емпірично підтверджує та теоретично доводить, що існує пряма залежність між інноваційним розвитком регіону та функціонуванням інноваційної інфраструктури. Результати дослідження можуть бути корисними для різних регіонів і організацій інноваційної інфраструктури, які надають послуги для бізнесу, сприяють комерціалізації наукових результатів, допомагають у створенні малих інноваційних підприємств. Для формування і розвитку інноваційної інфраструктури регіону запропоновано ряд заходів, які доцільно включити в програму регіонального розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Елементи інфраструктури"

1

Рекуненко, Ігор Іванович, Игорь Иванович Рекуненко та Ihor Ivanovych Rekunenko. "Формування та розвиток інфраструктури фінансового ринку України". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51353.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено науково-методичні підходи до визначення сутності та видів інфраструктури, обґрунтовано її місце в системі взаємовідносин на фінансовому ринку, проаналізовано та систематизовано функції, принципи та основні властивості інфраструктури фінансового ринку. Визначено та охарактеризовано її структурні елементи. Відповідно до цього структуровано етапи становлення інфраструктури фінансового ринку на прикладі окремо взятих сегментів, зокрема, фондового, грошового і кредитного разом.<br>In the scientific and methodological approaches of the essence and types of infrastructure of financial market are investigated, the place of the infrastruc-ture in the relationship on financial market is defined, the functions, principles and basic properties of infrastructure of financial market are analyzed and systematized. The structural elements of the infrastructure are defined and characterized. According to this the stages of the infrastructure of financial market as an example of individual segments, including stock, cash and credit together are structured.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рекуненко, Ігор Іванович, Игорь Иванович Рекуненко, Ihor Ivanovych Rekunenko та Р. В. Коробка. "Інфраструктура фінансового ринку як економічна категорія". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63234.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Корчинський, І. О., та I. O. Korchynskyi. "Формування та функціонування інфраструктури ринку сільськогосподарської продукції: дисертація". Thesis, Львівський національний аграрний університет, 2009. http://dspace.lvduvs.edu.ua/handle/1234567890/677.

Full text
Abstract:
Корчинський І. О. Формування та функціонування інфраструктури ринку сільськогосподарської продукції: дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) / Корчинський Іван Осипович. – Львів: Львівський національний аграрний університет, 2009. - 204 с.<br>Аналізуються погляди вчених та узагальнено різні концептуальні підходи науковців до розуміння інфраструктури ринку. Визначено основні складові і сформовано її підсистеми. Інфраструктура ринку сільськогосподарської продукції покликана забезпечити розвинутий характер діяльності ринкових суб’єктів на стадії обміну, її інститути та організації не можуть бути запозичені ззовні, а зумовлені ринковими відносинами самих суб’єктів. Натомість цю зумовленість визначають особливості ринку, діяльність його складових, у межах якого функціонують ці елементи. Інфраструктура ринку сільськогосподарської продукції на сучасному етапі перебуває на стадії становлення, а ринок сільськогосподарської продукції потребує розвитку та функціонування інфраструктури, яка б охоплювала систему підприємств і організацій, що забезпечують і здійснюють процес руху продукції від виробника до споживача, гарантуючи збереження її обсягів та якості і тим самим сприяючи підвищенню ефективності функціонування сільськогосподарських товаровиробників. Визначено характерні риси та особливості функціонування різних елементів інфраструктури ринку сільськогосподарської продукції на стадії обміну. Подано оцінку забезпеченості, умов та ефективності функціонування основних її елементів на регіональному рівні. Ґрунтовно аналізується діяльність бірж та визначено основні причини низької їх активності. Реалізація продукції розглядається як критерій перевірки узгодження виробництва і споживання. Встановлено залежність роздрібного товарообороту продовольчих товарів на одну особу від чинників, що його зумовлюють. Від обраного ланцюга елементів інфраструктури, якості наданих ними послуг і трансакційних витрат значною мірою залежить роздрібна ціна товару, його конкурентоспроможність і попит на нього, а відтак і ефективність господарської діяльності сільськогосподарських товаровиробників. У цьому й проявляється роль та значення інфраструктури аграрного ринку. Гармонізація виробництва, попиту і руху продукції розглядається на основі принципів плановості, безперебійності, оперативності, технологічності та економічності, розраховано кількість об’єктів мережі роздрібної торгівлі, які забезпечать належні умови постачання, реалізації і споживання продукції на регіональному рівні. Запропоновано організаційно-функціональну структуру оптового локального ринку та механізм і умови його розташування. Обґрунтовується простір діяльності локального оптового ринку. Окреслено значення, доведено необхідність створення інформаційної системи локального ринку сільськогосподарської продукції та визначено її основні функції. Запропоновано напрями підвищення ефективності функціонування інфраструктури регіонального ринку за рахунок забезпечення гармонізації діяльності окремих елементів інфраструктури ринку сільськогосподарської продукції шляхом формування і функціонування локальних оптових ринків. Визначено організаційно-функціональної моделі локального оптового ринку сільськогосподарської продукції та умов його розміщення, а також напрями щодо його розвитку на регіональному рівні. Scientists’ views are analyzed and different conceptual scientific approaches to understanding of market infrastructure. The main components are defined and its subsystems are formed. Infrastructure of agricultural products market aims to secure a developed character of the market subject performance at the stage of exchange. Its institutions and organizations cannot be borrowed from outside, but produced by market relations of its subjects. In contrast, it is caused by market peculiarities, activity of its constituents, securing performance of those elements. Currently, infrastructure of the market of agricultural products is at the stage of formation, and the market of agricultural products needs development and performance of the infrastructure, which will include a system of enterprises and organizations, supplying products move from a producer to a consumer and securing the required volume and quality of the products and thus, improving efficiency of agricultural producers performance. Typical features and peculiarities of functional activity of different elements of infrastructure of agricultural production market at the stage of exchange. Estimation of supply, conditions and effectiveness of functioning of its main elements at regional level is given. Stock exchanges’ activity is fully analyzed and the main purposes of their law activity are defined. Sale of production is examined as a criterion of checking coordination of production and consumption. It’s established that retail turnover of commodities per person depends on factors that caused it. The chosen chain of infrastructure elements, quality of supplied services and transaction expenditures substantially influence retailing price of a product, its competitive capacity and demand, and consequently, efficiency of economic activity of agricultural producers. It is manifestation of importance of the agrarian market infrastructure. Harmonization of production, demand and flow of production is examined on the base of planned, continual, operative, technological and economical principles, it’s calculated the quantity of objects of retail trading that will provide with proper conditions of supply, sale and consumption of production at the regional level. The organizing and functional structure of wholesale local market and mechanism and conditions of its arrangement are offered. The range of local wholesale market activity is grounded. The meaning is described, the necessity of creating of information system of local agricultural production market is shown and the main functions of this system are given. The work proposes directions to improve performance efficiency of a regional market infrastructure by means of balanced activity of some elements of the agricultural market infrastructure through formation and performance of local wholesale markets. The research defines an organizational and functional model of a local wholesale market of agricultural products and conditions of its location, as well as directions of its development at a regional level.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Касич, Алла Олександрівна, та М. Вохозка. "Технологічна платформа як важливий елемент інноваційної інфраструктури країни". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/18873.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рекуненко, Ігор Іванович, Игорь Иванович Рекуненко та Ihor Ivanovych Rekunenko. "Кліринг та розрахунки як основний елемент інфраструктури фінансового ринку". Thesis, Герда, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63942.

Full text
Abstract:
В роботі зазначено основні проблеми розвитку розрахунково-клірингової діяльності та визначено напрямки їх вирішення.<br>This paper outlines the problems of clearing and settlement activities and identified areas to address them.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ілляшенко, Сергій Миколайович, Сергей Николаевич Ильяшенко, Serhii Mykolaiovych Illiashenko та ін. "Інтернет-біржа промислової власності як елемент інноваційної інфраструктури: українські реалії". Thesis, ФОП Ткачов О.О, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46280.

Full text
Abstract:
Представлено результати аналізу вітчизняних реалій інформаційно-консультаційного забезпечення інноваційної діяльності, запропоновано рекомендації щодо його удосконалення.<br>Представлены результаты анализа отечественных реалий информационно-консультационого обеспечения инновационной деятельности, предложены рекомендации по его совершенствованию.<br>The results of the analysis of the domestic realities of information-consulting providing of innovation activity, offered recommendations for its improvement.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ілляшенко, Сергій Миколайович, Юлія Сергіївна Шипуліна та Наталія Сергіївна Ілляшенко. "Інтернет-біржа промислової власності як елемент інноваційної інфраструктури: українські реалії". Thesis, ФОП Ткачов О. О, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45900.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Зачко, Олег Богданович. "Моделювання елементів віртуального проектного середовища з використанням різоматичної логіки (на прикладі інфраструктурних проектів)". Thesis, Зачко О.Б. Моделювання елементів віртуального проектного середовища з використанням різоматичної логіки (на прикладі інфраструктурних проектів) / О.Б. Зачко // Тези доповідей X міжнародної конференції «Управління проектами у розвитку суспільства». Тема: «Управління проектами та програмами в умовах глобалізації світової економіки». К.: КНУБА. – 2013. – С. 88-89, 2013. http://hdl.handle.net/123456789/2216.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Зачко, Олег Богданович. "Моделювання елементів віртуального проектного середовища з використанням різоматичної логіки (на прикладі інфраструктурних проектів)". Thesis, Зачко О.Б. Моделювання елементів віртуального проектного середовища з використанням різоматичної логіки (на прикладі інфраструктурних проектів) / О.Б. Зачко // Тези доповідей X міжнародної конференції «Управління проектами у розвитку суспільства». Тема: «Управління проектами та програмами в умовах глобалізації світової економіки». К.: КНУБА. – 2013. – С. 88-89, 2013. http://sci.ldubgd.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7809.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Янковець, Т. М. "Розвиток науково-технологічних парків як важливого елементу інтеграції освіти, науки і бізнесу". Thesis, Національний університет "Львівська політехніка", 2015. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/4195.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто історію успішних науково-технологічних парків у світі, виділено об'єднуючі елементи у їх створенні та успішному розвиткові, виявлено причини недостатнього розвитку даних об'єктів інноваційної інфраструткури в Україні, наголошено на визначальному державному пріоритеті для забезпечення даного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Елементи інфраструктури"

1

Суходоля, О. М. Формування системи освіти, підготовки та перепідготовки персоналу у сфері захисту критичної інфраструктури. Національний інститут стратегічних досліджень, 2025. https://doi.org/10.53679/niss-analytrep.2025.01.

Full text
Abstract:
У доповіді обґрунтовано концептуальні засади формування системи розвитку персоналу у сфері захисту критичної інфраструктури, у якій поєднано підготовку фахівців закладами вищої освіти, програми підвищення кваліфікації персоналу та професійної освіти. Пропонується методологічний підхід до визначення компетентностей та очікуваних результатів навчання. Сформовано пропозиції до освітніх стандартів і складових елементів освітніх програм у закладах вищої освіти з питань безпеки і стійкості критичної інфраструктури. Розроблено модель системи розвитку кадрового потенціалу та першочергові заходи щодо впровадження системи освіти, підготовки та перепідготовки персоналу в цій сфері. Розраховано на експертів, науковців, фахівців у сфері національної безпеки. Видання стане в пригоді суб’єктам національної системи захисту критичної інфраструктури під час практичного запровадження освітніх програм і програм підвищення кваліфікації персоналу, формування довгострокових програм розвитку кадрового потенціалу у сфері захисту критичної інфраструктури та національної стійкості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Елементи інфраструктури"

1

Korbutiak, Vasyl, and Ihor Statnyk. "Formation of Rain-Induced Floods in Transformed Small River Basins in Polissya: A Case Study of the Buniv River." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.061.

Full text
Abstract:
Задачі управління басейнами малих річок Полісся є важливими з огляду на необхідність адаптації до кліматичних змін. Нами розглянуто умови проходження паводку 17 травня 2018 року на р. Бунів в межах селища Рокитне Рівненської області. Тоді, внаслідок випадання значної кількості дощових опадів, відбулося швидке підняття рівнів води, котре спричинило затоплення житлової забудови, а також призвело до загрози руйнування споруд напірного фронту водойми рекреаційного призначення в селищі Рокитне Рівненської області . Злива 16 травня 2018 року тривала близько 10 годин, призвела до затоплення 378 домогосподарств Сарненського району Рівненської області, а також різних об’єктів інфраструктури. Найбільш постраждали населені пункти, які належать до басейну р. Бунів (притока р. Льва). Дослідження присвячені розробці елементів методології управління трансформованими басейнами малих річок Полісся, обгрунтуванню технологічних рішень з відновлення та захисту поверхневих вод, які були апробовані на прикладі басейну р. Бунів...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Елементи інфраструктури"

1

Грицина, В. І. Роль елементів інфраструктури речень публіцистичних текстів в адресації мовлення. Криворізький державний педагогічний університет, 1997. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5853.

Full text
Abstract:
Розглянуто найбільш типові форми вираження загальної адресації - іменники у множині, що виступають у ролі звертань, та імперативні форми дієслова, якими виражаються вставні слова. Розкрито форми індивідуальної адресації, що використовуються з метою моделювання ситуації безпосереднього спілкування. індивідуальна адресація виражається найчастіше іменниками однини кличного (рідше називного) відмінка у звертаннях та дієсловами другої особи у вставних конструкціях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Грицина, В. І. Роль елементів інфраструктури речень публіцистичних текстів в адресації мовлення. Криворізький державний педагогічний університет, 1997. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5853.

Full text
Abstract:
Розглянуто найбільш типові форми вираження загальної адресації - іменники у множині, що виступають у ролі звертань, та імперативні форми дієслова, якими виражаються вставні слова. Розкрито форми індивідуальної адресації, що використовуються з метою моделювання ситуації безпосереднього спілкування. індивідуальна адресація виражається найчастіше іменниками однини кличного (рідше називного) відмінка у звертаннях та дієсловами другої особи у вставних конструкціях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!