Academic literature on the topic 'Забруднення радіоактивне'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Забруднення радіоактивне.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Забруднення радіоактивне"

1

Trysnyuk, Vasyl, Evgeny Nagornyi, Taras Trysnyuk, Olha Konetska та Anatoly Kurilo. "МЕТОДИКА ВИЯВЛЕННЯ РАДІАЦІЙНОГО ЗАБРУДНЕННЯ МІСЦЕВОСТІ ТА ЙОГО РИЗИКІВ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, № 69 (2022): 112–15. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2022.3.112.

Full text
Abstract:
Питання безперервного контролю радіаційної обстановки (РО) і своєчасного виявлення радіоактивного забруднення місцевості (РЗМ) продовжують залишатися актуальними і нині. Актуальність теми обумовлена вимогами перспективних автоматизованих систем контролю радіаційної обстановки і АСУ по скороченню часу обробки даних про радіоактивне забруднення місцевості і підвищенню достовірності результатів виявлення радіаційної обстановки. Виявлення радіоактивного забруднення місцевості за даними радіаційної розвідки, призначений для виявлення радіоактивного забруднення місцевості за даними радіаційної розвідки і може враховувати апріорну інформацію про джерела забруднення і стану довкілля з подальшим відображенням результатів виявлення на облаштуваннях відображення інформації. Метою статті є формулювання постановки задачі ліквідації наслідків техногенних катастроф на території України, користуючись принципами системного підходу. Результати дослідження. У статті сформульована постановка задачі ліквідації наслідків техногенних катастроф на території України. Запропоновано методику і алгоритм обробки інформації про радіоактивне забруднення місцевості при виявленні радіаційної обстановки з урахуванням апріорної інформації про джерела радіоактивного забруднення місцевості, яка дозволяє підвищити достовірність і оперативність виявлення фактичного радіоактивного забруднення місцевості. Розроблені методики і алгоритм можуть бути реалізовані в спеціальному математичному забезпеченні автоматизованих робочих місць різних посадовців в перспективних комплексних завданнях виявлення радіаційної обстановки при виникненні надзвичайних ситуацій. На наш погляд ця модель може використовуватися для складання прогнозу радіоактивного забруднення місцевості у тому разі якщо активна фаза розвитку ядерної реакції припиняється після викиду радіоактивних речовин в атмосферу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Громик, О. М. "Радіоактивне забруднення Волинської області". Географія та туризм, Вип. 12 (2011): 202–7.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ліщук, С. Г., та Л. Б. Савчук. "Радіаційний моніторинг та порівняльний аналіз морфоімунологічних показників крові у корів за тривалої дії малих доз радіонуклідів." Scientific Progress & Innovations 27, № 2 (2024): 78–83. http://dx.doi.org/10.31210/spi2024.27.02.13.

Full text
Abstract:
Радіоактивне забруднення місцевості та біологічних об'єктів відбувається внаслідок впливу радіоактив-них речовин, так званих радіонуклідів. Згідно із дослідженнями ряду авторів було встановлено, що тривалий вплив іонізуючого випромінювання в невеликих дозах викликає різного роду неспецифічні реакції, що притаманні для перемінних стадій адаптаційного синдрому та в свою чергу сприяє розвитку компенсаторних реакцій різних систем організму. З метою вивчення впливу таких радіаційних чинників, як радіонукліди 137Cs та 244Pu на функціональний стан природної резистентності великої рогатої худоби, було визначено та порівняно забрудненість території, пасовищ і раціонів радіонуклідами в господарствах Подільського регіону Хмельницької області, досліджено особливості функціонального стану природної резистентності великої рогатої худоби в господарствах з різною інтенсивністю радіоактивного забруднення за допомогою радіологічних, гематологічних, морфологічних та біохімічних методів дослідження крові. Встановлено, що радіоактивні цезій та плутоній спричиняли негативний вплив на функціональний стан великої рогатої худоби. Морфологічні показники крові піддослідних тварин знаходились в межах фізіологічної норми, проте у корів III-ї групи вони були знижені у порівняно із тваринами I-ї групи, що знаходилися на фермах з рівнем забруднення радіонуклідами нижчим 40 кБк/м2. В лейкограмі спостерігались суттєві зміни в крові тварин з господарств з підвищеним радіоактивним фоном. Аналіз клітинного фактору захисту організму показав вірогідне зниження (Р>0,95) фагоцитарної активності нейтрофілів у корів з забрудненої радіонуклідами зони та виражене зниження фагоцитарної інтенсивності нейтрофілів (Р>0,95). Аналізуючи зміни біохімічних показників крові дослідних тварин спостерігалось зниження вмісту гемоглобіну та загального білку сироватки крові, альбумінів і β-глобулінів, при зростанні концентрації α- та γ-глобулінів. У мазках крові, у клітинах лейкоцитарного ряду, спостерігали виражені морфологічні відхилення у клітинному складі крові в порівнянні з нормою. У полі зору мікроскопа чітко видно лізис та гіпохроматоз ядер паличкоядерних і сегментоядерних нейтрофілів, вакуолізацію ядер і збільшенням кількості зерен хроматину у ядрах лімфоцитів, гіперсегментацію і фрагментацію ядер псевдоеозинофілів, збільшення кількості хроматину у лімфоцитах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Л., Ф. ДОЛИНА, П. КІЛЬОВИЙ В., В. АСТАХОВ Д. та В. КАЛИМБЕТ М. "МОНІТОРИНГ РАДІОАКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОГО МІСТЕЧКА ДНУЗТ". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 3(63) (14 травня 2016): 49–59. https://doi.org/10.15802/stp2016/74712.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.&nbsp;</strong>Робота спрямована на визначення радіоактивного забруднення на території студентського містечка Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна (ДНУЗТ).&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Дозиметрами вимірювалось радіоактивне забруднення у різних місцях (точках) студентського містечка ДНУЗТ, особлива увага приділялася місцям скупчення людей. Центрами вимірів стали студентські гуртожитки, пам&rsquo;ятники, зупинки, головні входи в новий та старий корпуси, аудиторії, підвали, басейн, котельня та інші.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;На основі дозиметричного контролю вперше в історії університету виявлені джерела радіоактивного забруднення студентського містечка та території ДНУЗТ. Найбільший радіаційний фон спостерігається у трьох точках, а саме: постаменті пам&rsquo;ятника М. І. Калініну, пам&rsquo;ятнику студентам-воїнам, головному вході у новий корпус (колони). Це можна пояснити наявністю гранітових матеріалів, із яких зроблені постаменти та сходи.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Найбільший вклад у величину сумарної річної ефективної дози опромінення людей вносять джерела іонізуючого випромінювання (ДІВ) будівельних матеріалів (до 65&ndash;70 %). Рівень радіоактивності будівельних матеріалів визначається вмістом у них природних радіонуклідів, які входять в урано-радієвий та торієвий ряди розпаду (18 і 12 радіонуклідів), а також калія-40. Радіоактивність будівельних матеріалів оцінюється вмістом в них домінуючих радіонуклідів радія-226, торія-232 і калія-40. Їх домінуюча роль пояснюється тим, що ці довгоживучі високоенергетичні -випромінювачі є продуктами розпаду радія-226 в урановому ряду і радія-224 у торієвому ряду з виділенням радіоактивних газів (радон-222 та радон-220). Радіоактивні гази збираються у підвалах навчальних корпусів, їх розпад супроводжується 100 % альфа-випромінюванням, який є найбільш небезпечним.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;За результатами дослідження зроблені наступні висновки: біля об&rsquo;єктів із підвищеним радіоактивним випромінюванням слід поставити покажчики радіоактивності та попередження щодо небезпеки для дітей і молоді. З метою зменшення радіоактивного впливу радону на студентів та співробітників в університеті слід зробити більш ефективну вентиляцію підвалів навчальних корпусів, басейну та гуртожитків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пількевич, Юлія, Георгій Розорінов та Тетяна Ткаченко. "РАДІОАКТИВНЕ ЗАБРУДНЕННЯ РИБ І ВИМІРЮВАННЯ МАЛИХ ІНТЕНСИВНОСТЕЙ ІОНІЗУЮЧИХ ВИПРОМІНЮВАНЬ". Молодий вчений, № 5 (93) (31 травня 2021): 14–19. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-5-93-3.

Full text
Abstract:
Одним з важливих джерел забруднення риби є передача радіоактивних речовин через харчові ланцюги. Більшість риб харчуються планктоном, який здатний накопичувати радіонукліди до концентрацій в сотні і тисячі разів більше, ніж в навколишній воді. Тому при низькому вмісті радіоактивних речовин у воді їх споживання риби в першу чергу обумовлено зараженою їжею. При знаходженні у воді, що забруднена радіоактивними речовинами, риби отримають зовнішнє опромінення. Адсорбована на поверхні їх тіла активність створює опромінення організму. У свою чергу радіоактивні речовини, що накопичуються в органах і тканинах, створюють внутрішнє джерело опромінення. Накопичення радіоактивних речовин органами і тканинами риб, а також розподіл і виділення їх залежить від цілого ряду умов, основними з яких є: хімічна природа радіоізотопів і періоди їх напіврозпаду, концентрація радіоізотопів у воді, вид, вік і фізіологічний стан риб, екологічні умови. Кумуляція радіоізотопів органами і тканинами риб залежить від концентрації цих радіоізотопів у воді і часу перебування в ній риб. Чим вище ступінь радіоактивності води, тим більше ступінь забрудненості риб. Наведено деякі види риб, впорядковані за зростанням середнього рівня вмісту 137Cs. Запропоновано, обґрунтовано та експериментально перевірено методику вимірювання малих інтенсивностей іонізуючих випромінювань, засновану на вимірі –поточних характеристик –вимірних функцій розподілу ймовірностей часових інтервалів між імпульсами, що виробляються детекторами випромінювань. Показано, що розроблена методика дозволяє достовірно виявляти випромінювання з інтенсивностями в десятки разів нижче інтенсивності фонових випромінювань, при високих інтенсивностях фонового випромінювання. Застосування пропонованої методики в десятки разів зменшує час аналізу і знижує вимоги до екранування досліджуваних об'єктів від фонового випромінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Костів, Андрій, Микола Костів та Денис Голденко. "РАДІОАКТИВНА ВОДА - НЕСПРИЯТЛИВИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ЧИННИК НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ". Grail of Science, № 40 (25 червня 2024): 331–35. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.07.06.2024.049.

Full text
Abstract:
Вивчення радіаційної води має значну важливість для держави. Радіоактивна вода може нести серйозну загрозу для здоров'я людей, спричинюючи рак, мутації та інші проблеми зі здоров'ям. Це стосується не лише людей, які безпосередньо контактують з радіоактивною водою, але й тих, хто живе в районах, де забруднена вода може потрапити в ґрунт, повітря та продукти харчування. Вивчення радіоактивної води допомагає нам розробити методи очищення води, які можуть ефективно видаляти радіоактивні ізотопи та забезпечувати відповідність води санітарним нормам. Вивчення радіаційного фону дозволяє відстежувати динаміку поширення радіоактивних ізотопів. Оцінювати ефективність заходів з дезактивації та ліквідації наслідків аварії. Прогнозувати довгострокові наслідки Чорнобильської катастрофи для довкілля та здоров'я людей. Оцінювати ефективність заходів з дезактивації та ліквідації наслідків аварії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Glygalo, V., та S. Vorobyov. "Про сповіщення населення в початковий період Чорнобильської аварії". Nuclear and Radiation Safety, № 1(45) (15 березня 2010): 48–52. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2010.1(45).10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гамалій, І. П. "Радіоактивне забруднення агроландшафтів Білоцерківського ройону Київської області". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Географія, Вип. 46 (2000): 14–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кудрявицька, Аліна, та Катерина Карабач. "ОЦІНКА ТЕХНОГЕННОЇ НЕБЕЗПЕКИ‑ РАДІОАКТИВНЕ ЗАБРУДНЕННЯ ПРОДУКЦІЇ РОСЛИННИЦТВА". SWorldJournal, № 21-01 (30 вересня 2023): 99–102. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2023-21-01-040.

Full text
Abstract:
Важливим завданням безпеки діяльності людини є мінімізація дозових навантажень на населення. Його вирішення можливе за рахунок створення низки заходів, які спрямовані на запобігання, ліквідацію та зменшення можливих наслідків забруднення продукції рослинн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Sichinava, R. M., A. A. Kozhokaru, V. L. Savitsky, O. M. Krasuk та O. M. Ivanko. "Аналіз радіаційного стану території дислокації військових частин міністерства оборони України". Likarska sprava, № 9-10 (30 жовтня 2014): 158–63. http://dx.doi.org/10.31640/ls-2014-(9-10)-25.

Full text
Abstract:
Вивчали радіаційно небезпечні об’єкти та території можливого радіоактивного забруднення, на яких дислокуються військові частини МО України, а також можливість впливу негативних чинників (радіоактивне опромінення) на організм військовослужбовців контрактної служби. Наведено характеристику атомних електростанцій України, кількість військовослужбовців та населення, які проживають на територіях різного ступеня забруднення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Забруднення радіоактивне"

1

Петрук, В. Г., С. М. Кватернюк, В. Г. Петрук, С. М. Кватернюк, V. G. Petruk та S. M. Kvaternyuk. "Система контролю радіоактивного забруднення харчових продуктів". Thesis, ВНТУ, 2006. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/1111.

Full text
Abstract:
Навколишнє середовище у наш час досить сильно забруднене радіоактивними відходами внаслідок випробувань ядерної зброї в минулі роки, роботи атомних електростанцій, переробки та збагачення радіоактивних матеріалів тощо. В Україні у більшості випадків радіоактивне забруднення пов’язане з викидом у повітря радіоактивних речовин під час аварії на ЧАЕС. Будь-яке прогнозування впливу цього забруднення на стан здоров’я населення (онкохороби), міграцію у менш забруднені регіони, вплив на економіку, а, виходячи з цього, відповідні дії в масштабі держави неможливі без невпинної діагностики стану радіоактивного забруднення харчових продуктів, будівельних матеріалів, митного контролю провезення радіоактивних речовин тощо та статистичної обробки результатів.<br>Окружающая среда в наше время достаточно сильно загрязнено радиоактивными отходами в результате испытаний ядерного оружия в прошлые годы, работы атомных электростанций, переработки и обогащения радиоактивных материалов и т. В Украине в большинстве случаев радиоактивное загрязнение связано с выбросом в атмосферу радиоактивных веществ во время аварии на ЧАЭС. Любое прогнозирование влияния этого загрязнения на здоровье населения (онкохоробы), миграцию в менее загрязненные регионы, влияние на экономику, а, исходя из этого, соответствующие действия в масштабе государства невозможны без неустанного диагностики состояния радиоактивного загрязнения пищевых продуктов, строительных материалов , таможенного контроля провоза радиоактивных веществ и т.п. и статистической обработки результатов.<br>Environment nowadays quite polluted radioactive waste as a result of nuclear weapons tests in the past, of nuclear power plants, processing and enrichment of radioactive materials and so on. In Ukraine, most of the contamination related to the release of radioactive substances into the air during the accident. Any prediction of the impact of this pollution on public health (onkohoroby) migration in less contaminated areas, the impact on the economy and, therefore, appropriate action across the state are impossible without the tireless diagnostics of radioactive contamination of foodstuffs, building materials , customs transport of radioactive substances etc. and statistical results.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Васильківський, І. В., В. Г. Петрук, С. В. Міськів та С. М. Кватернюк. "Забруднення продуктів харчування аерозольними радіонуклідами ХАЕС". Thesis, ВНТУ, 2013. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/1005.

Full text
Abstract:
Ступінь радіоактивного забруднення агропромислової продукції і величина дозових навантажень на сільськогосподарські рослини, тварини і в кінцевому підсумку на людину по харчовому ланцюжку визначається: загальною кількістю радіонуклідів, що викидаються в навколишнє середовище; характером розсіювання цих радіонуклідів; властивостями забрудненого грунтового і рослинного покриву.<br>Степень радиоактивного загрязнения агропромышленной продукции и величина дозовых нагрузок на сельскохозяйственные растения, животные и в конечном итоге на человека по пищевой цепочке определяется: общим количеством радионуклидов, выбрасываемых в окружающую среду; характером рассеяния этих радионуклидов; свойствами загрязненного почвенного и растительного покрова.<br>The extent of radioactive contamination of agricultural produce and the value of doses agricultural plants, animals and eventually in person through the food chain determined: total number of radionuclides released into the environment; the nature of the dispersion of radionuclides; contaminated soil properties and vegetation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Осадча, Е. Н. "Радіоактивне забруднення навколишнього середовища під час видобутку нафти та газу". Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/23606.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Міськів, С. В., І. В. Васильківський, В. Г. Петрук та ін. "Екологічний вплив аерозольного викиду ХАЕС на забруднення продуктів харчування". Thesis, Житомирський державний університет імені Івана Франка, 2014. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/945.

Full text
Abstract:
Енергетична стратегія розвитку передбачає введення на Україні до 2030 року в експлуатацію нових ядернихенергоблоків сумарною потужністю 20-22 млн кВт. Це одна з найбільш амбіційних програм, що поступається планам лише Китаю, Індії, США та Росії. Це дасть змогу Україні не залежати від імпорту електроенергії вже в найближчі десятиліття. Потужна атомна енергетика - гарант економічної незалежності, а економічна незалежність - гарант успішної реалізації національних проектів, направлених на зростання добробуту українців.<br>Энергетическая стратегия развития предусматривает введение на Украине до 2030 года в эксплуатацию новых ядернихенергоблокив суммарной мощностью 20-22 млн кВт. Это одна из самых амбициозных программ, уступает планам лишь Китаю, Индии, США и России. Это позволит Украине не зависеть от импорта электроэнергии уже в ближайшие десятилетия. Мощная атомная энергетика - гарант экономической независимости, а экономическая независимость - гарант успешной реализации национальных проектов, направленных на рост благосостояния украинский.<br>Energy Development Strategy envisages the introduction in Ukraine 2030 of new yadernyhenerhoblokiv total capacity of 20-22 million kW. This is one of the most ambitious programs, plans inferior only to China, India, USA and Russia. This will allow Ukraine not depend on electricity imports in the coming decades. Powerful nuclear energy - the guarantor of the economic independence and economic independence - the guarantor of successful implementation of national projects aimed at the welfare Ukrainian.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Корнус, Анатолій Олександрович, та Anatolii Oleksandrovych Kornus. "Екологічні аспекти радіоактивного забруднення нафтових родовищ Сумської області". Сумський державний університет, 2018. http://repository.sspu.sumy.ua/handle/123456789/5717.

Full text
Abstract:
Схарактеризовано причини забруднення покладів нафти у Сумській області природними радіонуклідами. Встановлено, що основний внесок у назване радіоактивне забруднення вносять 226Ra,223Ra, 227Th, 232Th, 40K, 214Pb, 212Pb, 210Pb, 228Ac, 235U, які осідають на поверхні насосно-компресорних труб та іншого обладнання. Для поширення радіаційних аномалій встановлено такі закономірності: найвища радіоактивність промислового обладнання і ґрунту характерна для родовищ з тривалим терміном розробки (Качанівське, Рибальське) та для родовищ західної групи (Артюхівське, Анастасіївське). Практично відсутнє радіаційне забруднення на родовищах Харківської групи (Козіївське, Сахалінське та ін.) і незначне – на Бугруватівському.<br>Described the causes of pollution of oil fields by natural radionuclides. It was found that 226Ra, 223Ra, 232Th, 227Th, 40K, 214Pb, 212Pb, 210Pb, 228Ac 235U make the main contribution to the named radioactive contamination, which sediment on the pipes surface and other equipment. In the Sumy region, the main pollutants in the mining of oil and gas are natural radionuclides 226Ra, 228Th, and 40K causing an increased level of gamma background, the maximum values of which are range from 450 mkR/h on the Kachanivske field to 2000 mkR/h on Rybalske (in the Okhtyrka district), and on the Anastasivske deposit (Romny district) the gamma background level reaches 6,000 mkR/h. The following regularities are established for the extension of radiation anomalies: the highest activity of mining equipment and soils is observed in fields with a long exploitation (Kachanivske, Rybalske) and for deposits of the western group (Artyukhivske, Anastasivske). Practically there is no radiation contamination on the fields of the Kharkiv group (Koziivske, Sakhalinske, etc.) and insignificant – on Buhruvativske.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Корнус, Анатолій Олександрович, Анатолий Александрович Корнус та Anatolii Oleksandrovych Kornus. "Екологічні аспекти радіоактивного забруднення нафтових родовищ Сумської області". Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67780.

Full text
Abstract:
Схарактеризовано причини забруднення покладів нафти у Сумській області природними радіонуклідами. Встановлено, що основний внесок у назване радіоактивне забруднення вносять 226Ra,223Ra, 227Th, 232Th, 40K, 214Pb, 212Pb, 210Pb, 228Ac, 235U, які осідають на поверхні насосно-компресорних труб та іншого обладнання. Для поширення радіаційних аномалій встановлено такі закономірності: найвища радіоактивність промислового обладнання і ґрунту характерна для родовищ з тривалим терміном розробки (Качанівське, Рибальське) та для родовищ західної групи (Артюхівське, Анастасіївське). Практично відсутнє радіаційне забруднення на родовищах Харківської групи (Козіївське, Сахалінське та ін.) і незначне – на Бугруватівському.<br>Охарактеризованы причины загрязнения залежей нефти в Сумской области природными радионуклидами. Установлено, что основной вклад в названное радиоактивное загрязнение вносят 226Ra, 223Ra, 227Th, 232Th, 40K, 214Pb, 212Pb, 210Pb, 228Ac, 235U, которые оседают на поверхности насосно-компрессорных труб и другого оборудования. Для распространения радиационных аномалий установлены следующие закономерности: самая высокая радиоактивность промышленного оборудования и почв характерна для месторождений с длительным сроком разработки (Качановское, Рыбальское) и для месторождений западной группы (Артюховское, Анастасиевское). Практически отсутствует радиоактивное загрязнение на месторождениях Харьковской группы (Козиевское, Сахалинское и др.) и незначительное оно - на Бугреватовском.<br>Described the causes of pollution of oil fields by natural radionuclides. It was found that 226Ra, 223Ra, 232Th, 227Th, 40K, 214Pb, 212Pb, 210Pb, 228Ac 235U make the main contribution to the named radioactive contamination, which sediment on the pipes surface and other equipment. In the Sumy region, the main pollutants in the mining of oil and gas are natural radionuclides 226Ra, 228Th, and 40K causing an increased level of gamma background, the maximum values of which are range from 450 mkR/h on the Kachanivske field to 2000 mkR/h on Rybalske (in the Okhtyrka district), and on the Anastasivske deposit (Romny district) the gamma background level reaches 6,000 mkR/h. The following regularities are established for the extension of radiation anomalies: the highest activity of mining equipment and soils is observed in fields with a long exploitation (Kachanivske, Rybalske) and for deposits of the western group (Artyukhivske, Anastasivske). Practically there is no radiation contamination on the fields of the Kharkiv group (Koziivske, Sakhalinske, etc.) and insignificant – on Buhruvativske.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Галак, Олександр Валентинович, та Ганна Володимирівна Каракуркчі. "Детонаційні CO₂-лазери для дезактивації". Thesis, ВД Дмитра Бураго, 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22633.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Замула, X. П. "Роль лісового господарства у забезпеченні екологічної безпеки на радіоактивно забруднених територіях". Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25665.

Full text
Abstract:
Сучасні тенденції формування радіоекологічної ситуації мають різноспрямовані вектори. Серед позитивних слід відзначити наступні: природний розпад радіонуклідів, фіксацію радіонуклідів у ґрунті, включення радіонуклідів у малий кругообіг у природних та напівприродних екосистемах (без виносу їх за межі радіоактивно забруднених ділянок), а серед негативних: зумовлене економічною ситуацією майже повне припинення контрзаходів, включення в обробіток радіоактивно забруднених торфових та лучних угідь після їх розпаювання, зростання обсягів використання населенням для власного споживання овочевої продукції, яка вирощується в приватних господарствах, споживання молока та м’яса, одержаного після випасання худоби на луках та в лісових угіддях, зростання обсягів заготівлі та споживання побічної продукції лісу При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25665
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Галандзовський, В. О., Д. В. Садовий та Олександр Георгійович Ситнік. "МЕТОД ТОЧНОГО ВИЗНАЧЕННЯ ВАГОМОГО ЗМІСТУ ЗАХОРОНЕННЯ І ЗНЕШКОДЖЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ РЕЧОВИН ТА ЗАХИСТ ВІД ШКІДЛИВИХ ЗАБРУДНЕНЬ". Thesis, Національний авіаційний університет, 2015. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/13951.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Чижик, Віктор Васильович. "Особливості фізичного розвитку і працездатності підлітків, які проживають на радіоактивно забруднених територіях". Дис. канд. біол. наук, Волинський держ. уні-тет ім. Л.Українки, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Забруднення радіоактивне"

1

Чижик, В. Оздоровча фізична культура в умовах проживання на радіоактивно забруднених територіях. Вежа, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Забруднення радіоактивне"

1

Воробйов, Олег. "РАДІОАКТИВНЕ ЗАБРУДНЕННЯ НАСОСНО-КОМПРЕСОРНИХ ТРУБ НАФТОГАЗОВИДОБУВНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ". У THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS. European Scientific Platform, 2023. http://dx.doi.org/10.36074/logos-23.06.2023.32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Basiuk, Tetiana, and Igor Gopchak. "Ecological challenges in the river basins of Ukraine: analysis of the causes and consequences of crisis situations." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.003.

Full text
Abstract:
Причиною формування кризових ситуацій у екосистемах, особливо водних та навколоводних, є екстенсивний характер розвитку економіки України. Протягом тривалого часу у країні переважали екологічно небезпечні галузі промисловості. Широко використовувалися галузі та технології з високими витратами ресурсів та енергії [3]. Галузі та виробництва, які використовують великі обсяги ресурсів та енергії, зазнали значного розвитку. Для зменшення витрат на будівництво, введення експлуатації очисних споруд переносилося на віддалену перспективу. Низький рівень екологічної культури, особливо серед приймачів рішень, відіграв свою роль у деградації навколишнього середовища, що призвело до забруднення поверхневих і підземних вод, ґрунту та повітря. Процеси деградації стали загрозою не лише для природи, але й для людей як складової цієї природи. Радіоактивне забруднення, викликане Чорнобильською катастрофою, мало значний вплив на навколишнє середовище. Здоров'я населення, зокрема дітей та молоді, значно погіршилося, а тривалість життя скоротилася, призвівши до зменшення народжуваності та зростання смертності. Ці процеси призвели до зменшення чисельності населення країни. Без прийняття дієвих заходів для поліпшення екологічної ситуації та економічного стану можливе подальше загострення біологічно-генетичної деградації та навіть вимирання...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Долін, В. В., Є. О. Яковлєв, О. В. Щербак та Я. О. Куцка. "Еволюція контурів радіогідрогеохімічної аномалії тритієвого забруднення в зоні впливу приповерхневого сховища радіоактивних відходів". У 14th EAGE International Conference on Geoinformatics - Theoretical and Applied Aspects. EAGE Publications BV, 2015. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201412368.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!