Academic literature on the topic 'Задачі міцності'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Задачі міцності.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Задачі міцності"

1

ШВАЛІКОВСЬКИЙ, Д. М. "ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ЯК МОДЕЛІ КВАЗІОДНОВИМІРНИХ ЗАДАЧ ДИФУЗІЇ". Applied Questions of Mathematical Modeling 7, № 2 (2024): 260–72. https://doi.org/10.32782/mathematical-modelling/2024-7-2-23.

Full text
Abstract:
Аварії під час морських перевезень та незаплановані викиди токсичних речовин традиційно перебувають у центрі уваги екологів та власників торгових суден. Катастрофи з розливом нафтопродуктів завдають значної шкоди довкіллю та вносять довгостроковий негативний фактор у розвиток біоти. Також відомо, що відпрацьовану токсичну речовину захоронюють у контейнерах підвищеної міцності на морському дні. Та все ж великий час їх перебування в морському середовищі (50–70 років) призводить до окислення та руйнування оболонки, спричиняючи виникнення тріщин, через які речовина просочується у воду. В роботі здійснена комп’ютерна симуляція поширення викидів речовин у морській воді, розглянуто відповідні моделі як квазіодновимірні задачі дифузії. Використавши центральну точкову симетрію, функція концентрації речовини редукувалась до залежності від однієї просторової змінної, що дало змогу звести розглядувану задачу до вирішення просторово одновимірного диференціального рівняння в частинних похідних з відповідним оператором Лапласа в правій частині. Базовий спосіб розгляду задач – метод скінченних різниць другого порядку точності, засіб розрахунків – відкрита система комп’ютерної алгебри CAS Maxima. В першій задачі розглядається викид токсичної речовини із затопленого контейнера на дні моря, що змодельовано крайовою задачею Робіна (третя крайова задача). Наявність постійного джерела дифундуючої домішки на початку проміжку числового інтегрування дала змогу використати прямий двокроковий метод розрахунку; результатом обчислень є часовий розподіл концентрації на поверхні води над контейнером та в її околі протягом однієї доби. В другій задачі розглянуто вилив рідкої речовини поблизу мілкого берега півкруглої форми, що змодельовано крайовою задачею Неймана (друга крайова задача). Нульовий потік домішки на обох краях проміжка інтегрування обумовив методом розв’язання модифіковану непряму схему Кранка-Ніколсона; результатом обчислень є просторовий розподіл граничної концентрації домішки вздовж берегової лінії протягом однієї доби.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Алексенко, В. Л., С. О. Сметанкін, П. П. Фостик та О. А. Букетов. "ЧИСЕЛЬНИЙ РОЗРАХУНОК НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛІВ З УРАХУВАННЯМ ФІЗИЧНОЇ ТА ГЕОМЕТРИЧНОЇ НЕЛІНІЙНОСТІ". Problems of Friction and Wear, № 3(96) (7 вересня 2022): 99–109. http://dx.doi.org/10.18372/0370-2197.3(96).16839.

Full text
Abstract:

 Стаття знайомить фахівців, які розробляють композитні матеріали із заздалегідь заданими фізико-механічними властивостями, а також фахівців із суміжних галузей із проблемою дослідження напружено-деформованого стану об'єктів при врахуванні їх фізичної та геометричної нелінійності. Відзначені основні шляхи забезпечення міцності: емпіричний, експериментальний та розрахунковий, у якому за рахунок відповідного теоретичного апарату емпірична складова мінімізована, внаслідок чого його роль по мірі розвитку науки і техніки зростає. Зазначено, що при розрахунку міцності необхідно послідовно і у взаємній відповідності вирішити три проблеми: проблему зовнішніх сил (нормування навантажень); проблему внутрішніх сил (визначення механічних напруг) і проблему напруг, що допускаються (нормування міцності). Під взаємною відповідністю розуміється те, що остаточна точність розрахунків визначається переважно найменшою точністю при послідовному вирішенні цих проблем і локальне збільшення точності для однієї або двох з них не забезпечує суттєвого зростання загальної точності. Дана розробка присвячена проблемі розрахунку напружено-деформованого стану композитів методами теорії пружності, яка в її класичній постановці через прогрес ЕОМ та розвиток чисельних методів вирішення завдань математичної фізики в даний час виявилася певною мірою завершеною, чого не можна сказати про нелінійні задачі. На прикладі двовимірної лінійної задачі аналізуються загальні підходи отримання вирішуючих рівнянь лінійної теорії пружності для ортотропного тіла в напруженнях і переміщеннях. Відзначено труднощі та громіздкість запису їх аналогів для нелінійних задач. Запропоновано спосіб безпосереднього інтегрування всіх груп рівнянь нелінійної теорії пружності в розгорнутій формі чисельними методами, коли визначення кожної з груп невідомих ведеться ітераціями у поєднанні з розпаралелюванням обчислень на багатоядерному процесорі, що дозволяє повніше використовувати можливості сучасних ЕОМ щодо нелінійних задач механіки матеріалів. Даний алгоритм апробовано та протестовано за результатами відомого рішення у переміщеннях задачі для системи «полімерне покриття – сталева основа». Заміна геометричних та (або) фізичних співвідношень їх нелінійними аналогами не викликає при цьому принципових труднощів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соколовська, Г. В. "МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ДЕЯКИХ ЗАДАЧ СУДНОПЛАВСТВА ТА ГІДРОТЕХНІЧНОГО БУДІВНИЦТВА". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 6 (30 грудня 2024): 248–53. https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.6.28.

Full text
Abstract:
Процеси, що відбуваються у світовій економіці, зокрема подорожчання енергоносіїв, актуалізація проблем екології, активізують пошук найефективніших способів доставки вантажів. У цьому сенсі морський транспорт має багато переваг і є дуже перспективним. У судноплавній галузі актуальною є задача оптимізації маршрутів, щоб мінімізувати транспортні витрати та зменшити час на доставку вантажів. Не менш важливими у зв’язку з цим є проблеми управління водними ресурсами, будівництва портів та прокладання водних шляхів, будівництва берегових, портових та морських гідротехнічних споруд. Основними завданнями гідротехнічного будівництва є підвищення міцності конструкцій та оптимізація витрат на їх спорудження. Математичні методи та моделі відіграють провідну роль у інженерних дослідженнях. Побудова математичної моделі передбачає виділення основних чинників досліджуваного процесу (вибір його параметрів та характеристик), визначення зв’язку між ними. Створення математичної моделі завершується тим, що вказані зв’язки записуються в аналітичній формі. Отримана цільова функція разом з додатковими умовами (рівняннями та нерівностями) досліджується методами математичного аналізу, зокрема теорії диференціальних рівнянь. Важливим етапом розв’язування задачі є аналіз отриманих результатів. В роботі розглядаються деякі задачі гідротехнічного будівництва: питання про тиск води на греблю або шлюз та задача про розташування ґрунтових вод у дренажній системі. Розглянуто також задачі, що стосуються руху та маневрування суден, зокрема питання пошуку підводного човна за допомогою морського дрона, задача про рух двох кораблів відносно один одного. Задача про хитавицю судна є одним з питань теорії корабля. Для кожної з цих задач створено і досліджено відповідну математичну модель. Розгляд вказаних задач у курсі вищої математики сприяє кращому розумінню зв’язку математичної теорії з практикою та її значення у дослідженні фізичних процесів та інженерії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Філіпчук, С. В., П. П. Попрожук, О. І. Корнійчук та О. С. Чапюк. "ЗАДАЧІ ТА МЕТОДИКА ДОСЛІДЖЕНЬ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ПОХИЛИХ ПЕРЕРІЗІВ АРМОВАНИХ БАЛОК З ВИСОКОМІЦНОГО БЕТОНУ ПРИ СТАТИЧНИХ І ДИНАМІЧНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ". Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, № 43 (30 листопада 2023): 238–43. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i43.26.

Full text
Abstract:
Дослідження похилих перерізів балок з високоміцного бетону є задачею актуальною. І для спроби її вирішення необхідно виконати експериментальні дослідження. В дослідженнях ставиться за мету врахувати специфіку роботи та вдосконалення розрахунку міцності бетонних і залізобетонних елементів із високоміцного бетону, котрі руйнуються шляхом зрізу при статичних та динамічних навантаженнях.
 Для досягнення поставленої мети вирішуються наступні задачі: експериментально дослідити деформований стан залізобетонних бетонних балок із високоміцного бетону на дію поперечних сил; встановити характер руйнування та вивчити рівень граничного навантаження дослідних зразків; надати пропозиції щодо вдосконалення методики розрахунку згинальних елементів на дію поперечної сили.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Янін, О. Є. "ЗАДАЧА ОПТИМІЗАЦІЇ УХИЛУ ЗАЛІЗОБЕТОННОЇ ПОПЕРЕДНЬО НАПРУЖЕНОЇ БАЛКИ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 1 (8 квітня 2022): 188–94. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.21.

Full text
Abstract:
У статті наводиться рішення теоретичної задачі оптимізації ухилу залізобетонної балки та підбору оптимальної висоти на опорі. Розглядається однопролітна шарнірно обперта попередньо напружена двосхила балка прямокутного поперечного перерізу, яка завантажена рівномірно розподіленим лінійним навантаженням. Положення поперечного перерізу балки за довжиною характеризується змінною абсцисою. Висота балки на певній відстані від лівої опори розраховується у відповідності до певного ухилу. Робоча висота балки у цьому місці визначається у разі заданої відстані від нижньої розтягнутої грані балки до центру ваги розтягнутої попередньо напруженої арматури. Умова міцності балки за нормальним перерізом у разі одиничного армування і рівняння рівноваги отримуються виходячи зі статичних залежностей. Несуча здатність перерізу на відомій відстані від лівої опори виражається через граничний згинальний момент, який являє собою лінійну функцію від координати уздовж прольоту. На першому етапі рішення задачі визначається потрібна висота балки на опорі з умови міцності за заданих ухилів верхньої полиці і площі поперечного перерізу попередньо-напруженої арматури. Доводиться, що у разі доторкання графіків несучої здатності і згинального моменту від навантаження на балку міцність за нормальними перерізами забезпечена уздовж усього прольоту. На цій підставі робиться висновок, що робочу висоту балки на опорі можна визначити з рівнянь рівності моментів і їх перших похідних. На другому етапі рішення задачі визначається ухил верхнього поясу, за якого об’єм бетону для балки буде найменшим. Оскільки площа поперечного перерізу поздовжньої арматури прийнята незмінною, досить мінімізувати тільки цей об’єм. Щоб дослідити функцію об’єму на екстремум знаходиться її перша похідна по ухилу та прирівнюється до нуля. Задача оптимізації була розв’язана за певних контрольних вихідних даних. Був отриманий графік функції об’єму, який має мінімум у разі певного значення ухилу. Розроблена і наведена методика виконання перевірки на обмеження висоти стиснутої зони бетону за оптимального ухилу. У разі невиконання умови обмеження рекомендовано прийняти меншу площу поперечного перерізу попередньо-напруженої арматури. Доведено, що у такому разі збільшується висота балки і зменшуються відносна висота стиснутої зони та прогин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бубняк, Т., В. Семерак, О. Бурнаєв, О. Пономаренко, Л. Шпак та О. Говда. "Напружений стан трансверсально-ізотропного середовища зі сфероїдальним включенням за умов неідеального контакту". Bulletin of Lviv National Environmental University Agroengineering Research, № 28 (20 грудня 2024): 125–29. https://doi.org/10.31734/agroengineering2024.28.125.

Full text
Abstract:
Просторові задачі теорії пружності і термопружності є важливою частиною сучасної механіки деформівного твердого тіла. Їх актуальність визначається численним застосуванням цієї науки для вирішення важливих технічних і технологічних проблем у різних галузях виробництва. Необхідність таких досліджень зумовлена, передусім, знанням міцності матеріалів і елементів конструкцій. Як правило, екстремальні напруження досягаються в зонах розділу фаз, оскільки практично всі конструктивні матеріали неоднорідні за своєю структурою. Важливою є проблема моделювання властивостей міжфазної межі з урахуванням реальних особливостей її структури. Отримання достовірної і повної інформації про розподіл напружень в елементах конструкцій пов’язане з використанням ефективних аналітичних і числових методів розв’язування просторових задач теорії пружності. У просторових задачах теорії пружності і термопружності для трансверсально-ізотропних тіл розв’язок представляється через потенціальні функції, які є гармонічними у спеціально вибраних системах координат. Це суттєво зменшує математичні труднощі, які виникають під час розв’язування конкретних крайових задач. Останніми роками з’явились публікації як вітчизняних, так і зарубіжних вчених, в яких розглядаються задачі теорії пружності і термопружності для ізотропного середовища в умовах неідеального механічного і теплового контактів. Зокрема, у працях А. Т. Улітка, Ю. М. Неміша, Н. Е. Качаловської та ін. розглядаються осесиметричні задачі. Однак для трансверсально-ізотропного тіла з включеннями канонічної форми розв’язки таких задач майже відсутні. На відміну від проаналізованих задач для ідеального контакту, розв’язок останніх отримується не в замкнутому вигляді, а зводиться до розв’язування нескінченних систем лінійних алгебраїчних рівнянь. Важливі результати в цьому напрямі отримані в роботах Я. С. Підстригача, Ю. М. Подільчука, побудовані точні розв’язки просторових задач теорії пружності і статичної термопружності у сферичній, циліндричній, сфероїдальній, параболічній та інших системах координат. Наведено постановку задачі теорії пружності про розподіл нормальних, меридіальних і кругових напружень трансверсально-ізотропного середовища, яке містить анізотропне включення у формі стиснутого сфероїда при рівномірному всесторонньому стиску, залежно від геометрії включення. На основі отриманих розв’язків просторових задач теорії пружності і термопружності для трансверсально-ізотропного середовища зі стиснутим сфероїдальним включенням в умовах неідеального механічного і теплового контактів досліджено розподіл термонапружень як у середовищі, так і у включенні за дії довільного лінійного температурного і силового полів. Отримано інженерні формули для розрахунку концентрації напружень у середовищі та включенні за різних механічних навантажень – стиску, розтягу, зсуву, згину та кручення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Vaskovskyi, М. І. "Динамічний скрут підземного трубопроводу від раптового повоpоту фрагмента основи". Oil and Gas Power Engineering, № 1(33) (3 вересня 2020): 66–72. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9868-2020-1(33)-66-72.

Full text
Abstract:
У цій статті ми вивчаємо питання міцності підземних трубопроводів, які прокладені через території тектонічних розломів, і, як наслідок, експлуатуються в складних гірничо-геологічних умовах. На таких небезпечних ділянках окрім штатного навантаження тиском транспортованого продукту труба зазнає додаткових впливів від рухів неоднорідної, часто пошкодженої основи. Прогнозовано найбільш небезпечною виглядає ситуація, коли такі рухи є швидкоплинними. Метою роботи є розробка моделі для описання нестаціонарного процесу деформування трубопроводу на пошкодженій основі, спричиненого раптовим взаємним розворотом блоків довкола осі труби. Динаміку трубопроводу досліджували в лінійній постановці, моделюючи його стрижнем з трубчастим поперечним перерізом. При розгляді питань граничної рівноваги долучали безмоментну теорію циліндричних оболонок та енергетичну концепцію міцності. ґрунтову засипку розглядали як пружний прошарок Вінклера. Локальне порушеннями суцільності жорсткої основи описується раптовим розривом кута повороту її фрагмента. Такий підхід, відпрацьований на задачах статики, дає можливість і в динаміці оцінювати міцність підземного трубопроводу не за зовнішнім навантаженням від ґрунту, яке зазвичай є невідомим, а за спостережуваними чи прогнозованими параметрами рухів берегів розлому. Сформулювали початково-крайову задачу для гіперболічного диференціального рівняння скруту з розривною правою частиною. На підставі аналітичного розв’язку задачі, побудованого у вигляді квадратур від функцій Бесселя, вивчено вплив раптового розвороту фрагмента основи довкола осі труби на напружено-деформований стан трубопроводу. Побудовано графіки просторово-часового розподілу кута повороту, кутової швидкості, крутної деформації та еквівалентного напруження Мізеса в передфронтовій та післяфронтовій області. Встановлено, що урахування динамічних ефектів призводить до підвищення максимумів деформації скруту та еквівалентного напруження у стінці труби порівняно з випадком статичного збурення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ковальчук, С. Б., та О. В. Горик. "АНАЛІТИЧНИЙ РОЗВ’ЯЗОК ЗАДАЧІ ЗГИНУ БАГАТОШАРОВОЇ СИМЕТРИЧНОЇ КРУГОВОЇ АРКИ ПІД ДІЄЮ НОРМАЛЬНОЇ СИЛИ У СЕРЕДНЬОМУ ПЕРЕРІЗІ. ПОВІДОМЛЕННЯ 1. АРКИ ВЕЛИКОЇ КРИВИЗНИ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 2 (28 червня 2019): 270–83. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.02.36.

Full text
Abstract:
Кругові арки є поширеними елементами будівельних і машинобудівних конструкцій як окремі де-талі, так і підкріплюючі елементи тонкостінних оболонок. Важливим для практики випадком дефо-рмування арок є симетричний згин у власній площині під дією зосередженої сили. Опір одноріднихізотропних арок уже досліджений. Однак механіка деформування багатошарових арок є недостат-ньо вивченою, що створює додаткові перепони на шляху запровадження таких елементів у констру-кторську практику. Метою цієї роботи є теоретичне дослідження напружено-деформованого ста-ну (НДС) симетрично закріпленої багатошарової арки, що перебуває під дією зосередженої нормаль-ної сили в середньому перерізі, шляхом побудови аналітичного розв’язку відповідної задачі. У першійчастині статті визначено задачу, її передумови, основні етапи побудови її загального розв’язку таумови, що моделюють різні способи закріплень кінців суцільної арки та арки із шарнірним вузлом усередньому перерізі. Симетрія досліджуваної арки дала змогу в ході розв’язання задачі розглядатитільки її половину, відокремлену по середньому перерізу з урахуванням відповідних статичних і кіне-матичних умов на торцях. НДС такого елементу подібний НДС кругового багатошарового бруса знавантаженнями на торцях, що дозволило використати отриманий авторами точний розв’язок те-орії пружності відповідної задачі. Побудований таким чином розв’язок відповідає точному розв’язкузадачі на більшій частині арки, а поблизу навантаженого перерізу та закріплених торців даютьспрощений опис НДС без урахування його локальних спотворень. Отримані загальні співвідношеннязалежать від 6-ти невідомих параметрів у середньому перерізі, для визначення яких отримані ста-тичні і кінематичні умови, що відповідають різним способам закріплення кінців арки та з’єднання їїполовин. Для демонстрації можливостей і апробації отриманого розв’язку приведені результативизначення НДС чотиришарової арки із жорстким закріпленням торців, з відношенням середньогорадіусу до висоти перерізу рівним 1,75, а також результати додаткових розрахунків при збільшеннівказаного відношення до 15. Побудований розв’язок дозволяє визначати НДС симетричних компози-тних аркових елементів та кілець для дослідження їх статичної міцності та жорсткості, а такожможе бути використаний у ході розв’язання більш складних задач деформування багатошаровихкриволінійних елементів конструкцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

С., А. КОСТРИЦЯ, та М. ТОВТ Б. "Оптимізація несучої конструкції планувальника баластної призми СПЗ-5/UA". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 2(44) (25 квітня 2013): 106–17. https://doi.org/10.15802/stp2013/12246.

Full text
Abstract:
<strong>Мета</strong><strong>.</strong>&nbsp;У статті наведені результати оптимізаційного дослідження та раціональні проекти несучої конструкції планувальника баластної призми СПЗ-5/UA. Обгрунтовано необхідність проведення оптимізації конструкції досліджуваної машини.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Виконано постановку задачі оптимізації конструкції, у тому числі визначено площу поперечного перерізу повздовжньої балки несучої рами машини у якості цільової функції, накладено обмеження у вигляді умови міцності за критерієм допустимих напружень.&nbsp;<strong>Результати</strong><strong>.</strong>&nbsp;Розроблено спрощену скінченно-елементну стрижневу модель несучої конструкції планувальника. У якості контрольного прикладу розглянуто задачу оптимізації двотаврового поперечного перерізу, для якої отримано аналітичний і чисельний розв&rsquo;язки.&nbsp;<strong>Наукова новизна.&nbsp;</strong>Отримані раціональні параметри несучої конструкції досліджуваної машини зі зниженою матеріалоємністю при збереженні міцнісних характеристик.<strong>&nbsp;Практична значимість</strong><strong>.</strong>&nbsp;За допомогою чисельної процедури оптимізації конструкцій виконано оптимізаційне дослідження для несучої конструкції планувальника баластної призми СПЗ-5/UA. Отримані раціональні проекти конструкції порівняно з проектами, у яких використано стандартні двотаврові перерізи. Встановлено, що використання проектів зі стандартними поперечними перерізами не дозволяє отримати конструкцію, кращу за запропоновану раціональну. Як результат, отримана раціональна конструкція колійної машини, що розглядається, має достатній запас міцності. Поперечний переріз основної повздовжньої балки несучої рами планувальника зменшено на 73 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мінай, О. М., та А. І. Логвиненко. "ПРИКЛАД ЗАСТОСУВАННЯ ANSYS EXPLICIT DYNAMICS ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ МІЦНОСТІ ПРИ УДАРНІЙ ВЗАЄМОДІЇ КУЛІ З БАГАТОШАРОВОЮ ПЕРЕШКОДОЮ". Journal of Rocket-Space Technology 31, № 4 (2023): 159–66. http://dx.doi.org/10.15421/452320.

Full text
Abstract:
Анотація. В наступний час, дуже актуальним питанням стає пошук ефективного типу індивідуального броньового захисту тулуби бійців – тобто, бронежилетів, або плитоносок, які захищають від куль, та уламків, що є основними причинами поранень. Авторами статті була розроблена спрощена інженерна чисельна розрахункова модель визначення параметрів міцності при ударній взаємодії кулі з багатошаровою броньованою перешкодою, що має застосовуватися як основний захисний елемент бронежилетів, або плитоносок. Моделювання виконано за допомогою програмного продукту ANSYS Explicit Dynamics, який має за основу потужний розрахунковий модуль міцності – Autodyn. Застосовані моделі міцності Джонсона – Кука, лінійного рівняння стану ударної адіабаті, та рівняння стану Грюнайзена, які гарно зарекомендували себе при вирішенні подібних задач. При цьому для отримання більш оптимального вирішення поточної задачі застосовано Лагранжів вирішувач метода кінцевих елементів, при якому сітка моделі і матеріал жорстко пов’язані один з одним та мають рухатися тільки сумісно. Цей метод дозволив більш точно розраховувати параметри стану середовищ, розташування фронтів і значення пікових тисків ударних навантажень. У якості основного ударного елементу розглядається куля 5,45х39 мм набою від автомата АК-74 – за індексом 7Н10, підвищеної проникаючої здібності, яка призначена для враження живої сили супротивників, що захищені засобами індивідуального броне захисту, а також поодиноких та групових цілей і інших технічних засобів при стрільбі на відстань до 600 м. У якості багатошарової броньованої перешкоди розглядається 4-х шаровий пакет: напилювання Ni Cr / сталь 30ХН2МА / напилювання AL2O3 / Поліамід (ПА66), який було замінено найближчими (аналогами) за фізико-хімічними та механічними властивостями з розділу бібліотеки ANSYS Explicit Materials, яка містить данні про потрібні розрахункові коефіцієнти деформування матеріалів при їх руйнуванні. Створена спрощена інженерна чисельна розрахункова модель дозволяє розробляти більш оптимальні конструкції, та значно скорочує час проектування основних захисний елемент бронежилетів, або плитоносок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Задачі міцності"

1

Усадовський, С. Б., та М. М. Велічко. "Про резерви міцності в міських мостах, побудованих за типовими проектами. Постановка задачі". Thesis, НАУ, 2009. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/16998.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Беловол, В. О., Василь Анатолійович Смірнов, Василий Анатольевич Смирнов та Vasyl Anatoliiovych Smirnov. "Рассмотрение задач прочности и жёсткости при деформации поперечного изгиба с учётом теории обучения". Thesis, Сумский государственный университет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39900.

Full text
Abstract:
Теория обучения, т.е. дидактика, должна ответить на два главных вопроса: чему учить и как учить. Рассматривая первый вопрос с учётом задачи прочности, вводилось понятие о расчётной схеме и её преобразования из конструктивной. Заменяя связи: шарнирно-подвижную и неподвижную опоры на реакции V,H изучался принцип освобождаемости от связей. С учётом составления трёх независимых уравнений статики отмечалось, что данная балка относится к плоской системе произвольно расположенных сил.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Старотіторов, Ігор Юрійович, Игорь Юрьевич Старотиторов та I. Y. Starotitorov. "Обґрунтування параметрів кріплення підготовчих виробок залізорудних шахт Кривбасу, що пройдені в неоднорідному породному масиві". Дисертація, Видавництво НГУ, 2011. http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/103.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.15.09 – «Геотехнічна і гірнича механіка». ДВНЗ «Національний гірничий університет», Дніпропетровськ, 2011.<br>Диссертация на соискание ученой степени кандидата технических наук по специальности 05.15.09 – «Геотехническая и горная механика». ГВУЗ «Национальный горный университет», Днепропетровск, 2011.<br>Dissertation for Ph.D. degree in the specialty 05.15.09 – "Geotechnical and Rock mechanics". State higher educational establishment "National Mining University", Dnipropetrovsk, 2011.<br>У дисертації вирішена актуальна науково-технічна задача підвищення стійкості підготовчих виробок залізорудних шахт Кривбасу. Виконаний аналіз витрат, пов'язаних з підтримкою гірничих виробок. Організовані та проведені натурні вимірювання конвергенції в гірничих виробках. Проведені лабораторні випробування основних вміщуючих порід і руди, в тому числі і за межею міцності. Виконаний аналіз існуючих теорій міцності. Методом скінченних елементів виконане моделювання процесу руйнування гірських порід в об'ємному напруженому стані і в одноосьовому за межею міцності. Розроблений алгоритм розв'язання пружнопластичної завдачі з урахуванням можливості руйнування гірських порід за межею міцності. Для гірничо-геологічних умов ш. «Родіна» виконаний геомеханічний аналіз умов підтримки підготовчих виробок з використанням удосконаленого алгоритму розрахунку. Виконані розрахунки параметрів анкерного кріплення для розглянутих умов.<br>В диссертации решена актуальная научно-техническая задача повышения устойчивости подготовительных выработок железорудных шахт Кривбасса. Выполнен анализ затрат, связанных с поддержанием горных выработок. Организованы и проведены натурные измерения конвергенции в горных выработках, что позволило установить закономерности их деформирования в зависимости от комплексного показателя разработки, и на этой основе вести прогноз состояния геомеханической системы “крепь – породный массив”. Выполнены лабораторные испытания основных вмещающих пород и руды, в том числе и за пределом прочности. Построены гистограммы распределения предела прочности на одноосное сжатие, которое ближе всего аппроксимируеться логнормальным законом распределения. Выполнено моделирование устойчивости подготовительных выработок, пройденных в существенно неоднородном породном массиве, что позволило установить тенденции в части их поддержания. Выполнен анализ существующих теорий прочности, позволивший сравнить результаты лабораторных и теоретических исследований, и обосновать возможность использования в геомеханических расчетах теорию прочности Баландина. Методом конечных элементов проделано моделирование процесса разрушения горных пород в объемном напряженном состоянии и в одноосном за пределом прочности. Доказано, что при условии распределения прочности по логнормальному закону, кривые запредельного деформирования достаточно близко соответствуют реальным кривым деформирования. Разработан алгоритм решения упругопластической задачи с учетом возможности разрушения горных пород за пределом прочности. Для горногеологических условий ш. «Родина» выполнен геомеханический анализ условий поддержания подготовительных выработок с использованием усовершенствованного алгоритма расчета. Выполнены расчеты параметров анкерной крепи для рассматриваемых условий. Натурные замеры показали, что с учетом поправочных коэффициентов алгоритм расчета позволяет достаточно точно вести прогноз основных геомеханических параметров. На основе выполненных исследований разработана и принята к использованию на шахтах ОАО «КЖРК» «Методика оценки устойчивости подземных выработок на рудниках Кривбасса». Предполагаемый экономический эффект от внедрения результатов исследований в условиях ш. «Родина» составил 258 тыс. грн./год.<br>An actual scientific and technical problem of improving the stability of development workings for Krivbass iron ore mines is solved in the work. The analysis of the costs associated with maintaining mine workings is made. Situ measurements of convergence in the mines are organized and carried out. Laboratory testing the main enclosing rocks and ores, including compressive strength testing, are made. The analysis of existing strength theories is made. Simulation of rock failure in a complex stress state and in uniaxial compressive strength is done using finite element method. An algorithm for the solution of elastoplastic problem is developed. It takes into account the possibility of rocks to failure in compressive strength. Geomechanical analysis of the maintaining conditions for development workings with using an improved calculation algorithm is made for the mining and geological conditions of the "Rodina" mine. Calculations of the bolt support parameters are made for the conditions considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Задачі міцності"

1

Andrusyak, Andriy. "Analytical model of the strength of overhead transitions of oil pipelines built in mountainous areas." In Scientific and technical research in the field of construction, Volume 1. Кушнір Г.М., 2022. http://dx.doi.org/10.63048/978-617-7926-37-4.2.

Full text
Abstract:
На сьогодні в низці гірських регіонів світу стаються аномальні зміни клімату, які провокують несприятливі фізико-географічні процеси (ерозії, селі, заболочення, підтоплення тощо). Тому врахування впливу позаштатних змін податливості ґрунтової основи на міцність надземних переходів нафтопроводів має важливе діагностичне значення. Запропоновано оригінальний підхід до механіко-математичного моделювання надземних переходів нафтопроводів. Пропонований підхід дозволяє враховувати вплив на поведінку нафтопроводу, зміни властивостей його ґрунтової основи, і при цьому отримувати остаточні оцінки міцності у вигляді простих аналітичних виразів, які є зручними для інженерної практики. Здобуто аналітичні розв’язки крайової задачі, які описують розподіл зусиль, напружень та переміщень в надземній споруді з урахуванням її контактної взаємодії з ґрунтовою основою. Встановлено ефекти перерозподілу зусиль в надземному переході нафтопроводу при позаштатній зміні властивостей ґрунтової основи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Задачі міцності"

1

Горбунов, М. І., В. І. Могила, О. В. Фомiн та ін. Фундаментальні основи створення адекватно-спрямованого напружено-деформованого стану мульти-функціональних модулів вагоноконструкцій з можливостями перспективного широкого машинобудівного застосування. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2021. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0119u100437)-2021-305.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – процеси пов’язані з сприйняттям, протидією навантаженням і перерозподілом виникаючих напружень несучих, огороджувальних та екіпажних систем модулів транспортних засобів на різних етапах життєвого циклу, на прикладі залізничних вагонів, і відповідні теоретичні положення та методи. Предмет дослідження – закономірності функціонування, сприйняття, перерозподілу та протидії виробничим, експлуатаційним та ремонтним навантаженням несучих, огороджувальних та екіпажних систем модулів транспортних засобів, на прикладі мульти-функціональних модулів вагоноконструкцій з реалізацією мульти-матеріальних інновацій, їх концепти та обліки. Використані теорії та методи при проведенні дослідження: теорія розвитку технічних систем та вирішення винахідницьких задач; методи системного підходу, теорія оптимізації; методи визначення динаміки і міцності машин; теорія багаторівневих ієрархічних систем, методи морфологічного та функціонально аналізу; методи математичного та комп’ютерного моделювання; метод скінченних елементів; метод математичного планування експерименту; сучасні методи експериментальних досліджень рухомого складу. По результатам проведених досліджень авторами виконано публікації які наведено в переліку джерел посилання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Фоміна, А. М., Г. О. Бойко, А. О. Климаш та ін. Наукові основи створення несівних складових вантажних вагонів з композитів. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2024. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0122u000676)-2024-190.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – процеси створення та функціонування композитних конструктивних складових вантажних вагонів, в тому числі явища виникнення, сприйняття та перерозподілу навантажень в них, а також їх інноваційного розвитку на основі сучасних досягнень в матеріалознавстві. Предмет дослідження – принципи, закономірності, концептуальні відображення та описання сприйняття і перерозподілу експлуатаційних навантажень композитними вагонними складовими. Використані підходи, теорії та методи при проведенні дослідження: системний підхід; принципи та методи теорії розвитку технічних систем та вирішення винахідницьких задач; методи та принципи теорії багаторівневих ієрархічних систем; методи морфологічного та функціонально-вартісного аналізу; методи теорії оптимізації; методи теорії прийняття рішень та експертного оцінювання; методи комп’ютерно-математичного моделювання; методи прогнозування експлуатаційних характеристик міцністних та функціональних процесів; методи фізичного моделювання, випробування; методи математична обробки результатів експериментів; методи математичної статистики; методи проектування та досліджень сучасних транспортних засобів; методи визначення міцності машин. По результатам проведених досліджень авторами виконано публікації які наведено в переліку джерел посилання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!