Academic literature on the topic 'Капітал на покриття ризиків'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Капітал на покриття ризиків.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Капітал на покриття ризиків"

1

Деревко, Ю. О. "ОБҐРУНТУВАННЯ РИЗИКІВ ФІНАНСОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ НЕБАНКІВСЬКИХ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 1 (77) (28 березня 2025): 81–87. https://doi.org/10.32689/2523-4536/77-11.

Full text
Abstract:
Метою даної статті є дослідження щодо визначення ризиків фінансових інструментів небанківських фінансових установ та розробка пропозицій щодо їх мінімізації. У статті розглянуто основні ризики які притаманні діяльності небанківських фінансових установ та запропоновано перелік ризиків що притаманні саме фінансовим інструментам. Обґрунтовано, що система управління ризиками виконує ряд важливих завдань, зокрема: виявлення та аналіз ризиків, контроль їх рівня, визначення балансу між прибутком та ризиком, забезпечує достатність капіталу для покриття збитків, мінімізує можливості кризових ситуацій. На основі проведеного аналізу розроблено систему мінімізації ризиків та обґрунтовано необхідність запровадження широкого кола заходів що сприятиме розвитку небанківських фінансових установ. Визначено, що розроблення ефективної системи управління ризиками сприятиме підвищенню ефективності їх діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кретов, Д. Ю. "ОЦІНКА ОПЕРАЦІЙНОГО РИЗИКУ ДЕРЖАВНИХ БАНКІВ УКРАЇНИ". Підприємництво і торгівля, № 29 (16 квітня 2021): 35–40. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-29-06.

Full text
Abstract:
У статті досліджено поняття операційного ризику комерційного банку, розкрито сутність системи управління операційним ризиком та розглянуто моделі, що дають змогу дати оцінку виявлених ризиків. Сьогодні операційні ризики визнаються важливими чинниками стабільності функціонування банків України. Операційні ризики, що виникають у банку, можна розглядати як потенційну можливість виникнення збитків у результаті помилок у діях співробітників, недосконалої організації бізнес-процесів і функціонування інформаційно-технологічних систем, неналежного внутрішнього контролю та впливу таких зовнішніх чинників, як: внутрішнє чи зовнішнє шахрайство, кадрова політика та безпека праці, скарги клієнтів, практика надання банківських послуг, штрафи та санкції за порушення пруденційних вимог, а також шкода, завдана матеріальним активам компанії, руйнування та проблеми в роботі систем, управління процесом. Слід зазначити, що щороку з’являються нові види операційного ризику, які впливають на діяльність кредитної установи через розвиток інформаційних та комп’ютерних систем, ускладнення інструментів фондового ринку та вдосконалення бізнес-методів, тому регулятори всіх країн намагаються постійно вдосконалювати нормативно-правову базу, пов'язану з управлінням операційним ризиком комерційного банку, виходячи з рекомендацій Базельського комітету з банківського нагляду. Зростання кількості випадків значних збитків та втрат у результаті реалізації операційного ризику сприяло не лише вдосконаленню процесів управління ризиками, а й установленню мінімальних вимог до капіталу банків для його покриття. У статті проведено тестовий розрахунок капіталу для покриття операційного ризику та нормативу достатності капталу з урахуванням операційного ризику банку для АТ «Ощадбанк» порівняно з іншими державними банками на підставі річних даних банків, що подаються до НБУ за рекомендованою методикою Національного банку України. На основі проведених розрахунків зроблено висновок, що в сучасних умовах у період наглядових трансформацій та посилення нормативних вимог до достатності капіталу, а також прояву кризових станів в економіці, на нашу думку, доречно буде пом’якшити вимоги до розрахунку достатності капіталу з урахуванням операційного ризику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чиж, Л. П., Н. В. Хотєєва та Є. А. Саакян. "ВЕНЧУРНИЙ КАПІТАЛ У РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 3 (62) (27 жовтня 2021): 48–54. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/62-8.

Full text
Abstract:
Питання використання венчурного капіталу для розвитку інноваційних інвестицій є у центрі уваги вчених і практиків. Інноваційні розробки супроводжує значний фінансовий ризик, що впливає на наявність та вартість інвестиційних ресурсів. Іноді галузі економіки країни, які потребують розвитку, не є привабливими для венчурного фінансування. Оцінка ризику інноваційного інвестування не має однозначного вирішення. Ґрунтуючись на особливостях різних видів ризику, слід вибирати відповідний апарат для рівня ризику. Країна має не лише змінювати законодавство для поліпшення загального інвестиційного клімату, а й розвивати додаткові складники для залучення венчурних інвесторів, а саме механізмів покриття ризику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Степаненко, Оксана, та Марина Грабовська. "РОЛЬ КОВЕНАНТІВ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СТАБІЛЬНОСТІ ФІНАНСОВИХ УГОД". Via Economica, № 6 (4 листопада 2024): 75–81. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8559/2024-6-11.

Full text
Abstract:
Інноваційним інструментом управління фінансовими зобов'язаннями є ковенанти, які дають змогу позичальнику отримувати вигідні умови кредитування та підтримувати фінансову дисципліну. Для кредитора ковенанти є засобом захисту його інтересів та сприяють мінімізації ризиків, які пов'язані з неплатоспроможністю позичальника. В статті досліджено зміст поняття "ковенант", визначено сфери застосування та визначено їх роль, місце та призначення в фінансових угодах. Проаналізовано класифікацію ковенант, які використовуються в практиці, виділено їх види. Обґрунтовано міжнародні підходи до використання ковенантів, виділено їх основні види: 1) співвідношення боргу до власного капіталу; 2) співвідношення боргу до EBITDA; 3) мінімальний рівень ліквідності; 4) підтримка рівня відсоткового покриття; 5) мінімальний рівень власного капіталу. Дослідження української практики показало, що найчастіше використовуються саме фінансові ковенанти, а саме: коефіцієнт ліквідності; показник рівня рентабельності; коефіцієнт оборотності власного капіталу; коефіцієнт фінансової стійкості; коефіцієнт фінансової автономії. Дослідження показало, що поряд з фінансовими ковенантами також використовуються інформаційні, які виступають інформаційною допомогою для кредитора при моніторингу здатності позичальника виконувати свої зобов'язання. Доведено, що ковенанти мають не тільки позитивну, а й негативну сторону. Негативними наслідками для позичальника є: 1) обмеження на нові запозичення; 2) обмеження на виплату дивідендів; 3) обмеження на продаж активів; 4) вимоги дотримання фінансових показників в межах нормативних значень; 5) обмеження на інвестиції; 6) контроль за управлінськими рішеннями. Обґрунтовано, що на зниження ефективності використання ковенантів у кредитора мають вплив ризики, а саме: складність моніторингу та контролю позичальника; підвищення ризику дострокового погашення боргу; конфлікт інтересів з позичальником; юридичні та регуляторні ризики; втрата гнучкості у перемовинах з позичальником; ризик надмірного контролю. Доведено, що для зниження ризиків кредиторам потрібно ретельно збалансовувати умови ковенантів та не створювати додаткових перешкод для ефективної співпраці з позичальником.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Богун, В. С. "ФІНАНСОВІ МЕХАНІЗМИ СТИМУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ У ВІДНОВЛЕННЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ ПІСЛЯ ВІЙНИ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 1 (77) (28 березня 2025): 73–80. https://doi.org/10.32689/2523-4536/77-10.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються ключові фінансові механізми стимулювання інвестицій в економіку України в умовах післявоєнного відновлення. Основна увага приділяється створенню умов для залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій, що сприятиме відбудові інфраструктури, модернізації промислових об’єктів і підвищенню економічної стійкості України. Автори розглядають широкий спектр фінансових інструментів, включно з державними гарантіями, пільговим оподаткуванням, страхуванням інвестицій від воєнних ризиків, а також партнерськими проектами з міжнародними фінансовими установами, які є критично важливими для залучення капіталу в умовах підвищених ризиків. В контексті постійної економічної нестабільності, спричиненої військовими діями, дослідження акцентує на адаптації економіки до нових викликів, зокрема через розробку інноваційних фінансових механізмів, які сприяють захисту інвесторів та зменшенню їхніх ризиків. Додатково розглядається вплив міжнародної фінансової підтримки, зокрема співпраці України зі Світовим банком, Міжнародним валютним фондом (далі – МВФ) та іншими організаціями, які надають значні ресурси на програми відновлення. У статті досліджується й правова база для стимулювання інвестицій, зокрема Закон України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями», який надає інвесторам податкові пільги, митні преференції та відшкодування витрат на інфраструктуру за умови створення певної кількості робочих місць і обсягу капіталовкладень. Також акцентується на важливості розвитку індустріальних парків і спеціальних економічних зон як осередків економічного зростання, де зосереджені інвестиції для підтримки ключових галузей і стимулювання експорту. Проаналізовано також бар’єри для інвесторів, такі як нестабільність безпеки, високий рівень корупції, недостатня кількість страхових інструментів для покриття воєнних ризиків і нерозвинутість фінансових інструментів. У статті пропонуються варіанти подолання цих перешкод шляхом створення державних програм страхування, зміцнення антикорупційної політики та розширення партнерства з міжнародними фінансовими організаціями. Загалом стаття надає ґрунтовний огляд фінансових механізмів стимулювання інвестицій, що можуть бути використані для відновлення економіки України, та надає рекомендації для подальших дій з боку уряду для створення привабливого інвестиційного клімату. Розглядаються екологічні виклики, підвищення ефективності використання ресурсів, роль аграрного сектору як інвестиційно привабливого і стабільного елемента української економіки, а також плани відновлення економіки у післявоєнний період. Стратегія стабілізації забезпечення структурних реформ, значних інвестицій, покращення інвестиційного клімату та інфраструктурних проектів. Україна має значні інвестиційні потреби для відбудови після війни, і для залучення капіталу планує реалізувати нові фінансові механізми, такі як державні гарантії, підтримка та інфраструктура, спеціальні економічні зони і програми міжнародної допомоги, включно з ініціативами ЄС та Світового банку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Zborivets, Yu B., та V. V. Yakimtsov. "Фінансування відновлювальної енергетики в Україні: сучасний стан та майбутні тенденції". Scientific Bulletin of UNFU 34, № 6 (2024): 68–75. http://dx.doi.org/10.36930/40340610.

Full text
Abstract:
Виявлено, що фінансування відновлювальної енергетики в Україні є критичним чинником для забезпечення енергетичної безпеки та сталого розвитку в умовах ескалації війни з боку росії. Встановлено, що загальний обсяг інвестицій у 2022 р. становив 1,4 млрд дол. США, що демонструє стійкий інтерес до галузі попри високі ризики. З'ясовано, що державна підтримка та міжнародні гранти залишаються ключовими джерелами фінансування, забезпечуючи необхідні ресурси для реалізації проєктів. Оцінено вплив Державної цільової економічної програми енергоефективності та розвитку відновлювальних джерел енергії на 2018-2025 рр., в межах якої у 2022 р. було виділено 250 млн грн на підтримку критичних проєктів. Охарактеризовано закономірності залучення міжнародної допомоги, зокрема грантів від Європейського інвестиційного банку та Агентства США з міжнародного розвитку, що сприяють стабілізації енергетичного сектору. Виявлено, що сонячна та вітрова енергетика залишаються найпривабливішими для інвесторів, підтверджуючи це зростанням обсягів інвестицій у ці сектори. Встановлено, що вартість виробництва електроенергії з сонячних електростанцій знизилася від 0,115 дол. США за кВт·год у 2015 р. до 0,094 дол. США за кВт·год у 2022 р., завдяки впровадженню новітніх технологій. З'ясовано, що високі інвестиційні ризики в умовах війни обмежують можливості залучення приватного капіталу, що потребує додаткових державних гарантій та створення страхових фондів для покриття ризиків військових дій. Оцінено вплив зелених облігацій як фінансового інструменту, які у 2022 р. залучили 100 млн дол. США, що є значним кроком вперед у розвитку фінансових інструментів. Виявлено, що прогнозовані обсяги інвестицій до 2026 р. можуть досягти 1,8 млрд дол. США на рік, за умови стабілізації ситуації. Охарактеризовано перспективи розвитку галузі, зокрема зниження вартості виробництва електроенергії до 0,085 дол. США за кВт·год для сонячної енергетики та до 0,040 дол. США за кВт·год для вітрової. Встановлено, що міжнародна співпраця, зокрема з такими організаціями, як Світовий банк, IRENA та USAID, є критичним чинником для залучення додаткових ресурсів і технологій, оскільки саме ці організації надають фінансову підтримку, передові технології та експертні знання, необхідні для успішної реалізації проєктів у сфері відновлювальної енергетики. Оцінено вплив впровадження податкових пільг і додаткових стимулів для інвесторів, що може значно підвищити інвестиційну привабливість сектору. З'ясовано, що розвиток енергетичної інфраструктури у відносно безпечних регіонах, таких як Західна та Центральна Україна, є важливим для забезпечення стабільного постачання електроенергії. Встановлено, що впровадження новітніх технологій та підвищення енергоефективності є ключовими чинниками успіху у сфері відновлювальної енергетики. Виявлено, що незважаючи на складні умови, Україна зберігає потенціал для зростання інвестицій у відновлювальну енергетику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Хомa, Іринa, та Олег Лук’янський. "ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРAВЛІННЯ КРЕДИТНИМ РИЗИКОМ В БAНКУ". Сталий розвиток економіки, № 2(49) (2 травня 2024): 295–301. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2024-49-47.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням управління кредитного ризику в умовах повномасштабної війни. В статті визначено основні теоретико-методологічні аспекти вдосконалення управління кредитним ризиком в банку. Розглянуто базові фактори як на рівні конкретного позичальника, так і на рівні певного кредитного портфелю. Розкрито базові принципи процесу управління кредитним ризиком, а також виокремлені основні підходи до управління кредитним ризиком в умовах війни, зокрема при управлінні кредитним ризиком банк повинен здійснювати поглиблений аналіз кредитоспроможності позичальників та переоцінку застави за кредитами; змінювати ліміти за кредитним ризиком; здійснювати залучення додаткових гарантій, забезпечення за наданими кредитами; збільшувати обсяг економічного капіталу для покриття кредитного ризику за допомогою формування додаткових резервів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ЗИМОВЕЦЬ, Владислав. "ТІНЬОВІ ЛІКВІДНІ КАПІТАЛИ БІЗНЕСУ: ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ". Economy of Ukraine 67, № 8 (753) (2024): 3–28. http://dx.doi.org/10.15407/economyukr.2024.08.003.

Full text
Abstract:
Розміри збитків українського бізнесу з початку повномасштабного вторгнення перевищують можливості держави щодо їх відшкодування. Одним з імовірних джерел фінансування відновлення бізнесу можуть бути тіньові резерви, які тривалий час акумулювалися за межами фінансової системи. Розроблено методичний інструментарій для оцінювання обсягу тіньового ліквідного капіталу як потенційного джерела підтримки життєздатності бізнесу. Сучасні підходи до оцінювання обсягів тіньової економіки, засновані на показниках потоку, не дозволяють визначити обсяги тіньового ліквідного капіталу. Для заповнення цієї прогалини запропоновано концептуальний підхід, побудований на основі комбінування даних банківської статистики і оцінюваних обсягів нелегального відпливу капіталу. Його застосування дало змогу оцінити обсяги тіньового ліквідного капіталу, яких достатньо для покриття 2/3 прямих збитків бізнесу від війни (за оцінками на початок 2024 р.) і 100 % дефіциту робочого капіталу. Показано, що від початку повномасштабного вторгнення обсяг відпливу капіталу з України становив 40 млрд дол., і бізнес утримувався від його реінвестування. Заморожування ліквідних капіталів поза фінансовою системою країни створює загрозу для фінансової безпеки держави, генерує додаткові систематичні ризики, послаблюючи стійкість публічних фінансів і обмежуючи пропозицію капіталу на внутрішньому ринку. Під час війни протидія нелегальному відпливу капіталів є критично важливим завданням для фінансової безпеки країни. Функціональна спроможність політики протидії нелегальному відпливу капіталу і приховуванню доходів є невисокою, наявним інструментарієм охоплено менш як 2 % загального обсягу тіньових доходів. Запропоновано передбачити обов’язковість декларування доходів і майна кінцевих бенефіціарів пов’язаних з бізнесом осіб (власників тіньового ліквідного капіталу), що ускладнить реінвестування прихованих доходів і посилить контроль за кругооборотом тіньового ліквідного капіталу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ривак, О. С. "РИЗИКИ ВНАСЛІДОК ПОКРИТТЯ ДЕРЖАВНОГО БОРГУ І ДЕФІЦИТУ ПЛАТІЖНОГО БАЛАНСУ ЗАПОЗИЧЕННЯМИ". Scientific review 2, № 82 (2022): 21. http://dx.doi.org/10.26886/2311-4517.2(82)2022.2.

Full text
Abstract:
Ненадійність управління економічною системою, дискоординація діяльності економічних та політичних структур, нестабільність і громісткість чинної законодавчої бази, участь у воєнних діях, дефіцит торговельного балансу означають низьку конкурентоспроможність національних товарів на зовнішніх ринках. Перевищення попиту на іноземні товари, а отже, на іноземну валюту, зумовлює стійку девальвацію національної валюти, посилює невигідність зовнішньоекономічних відносин. Передумовою забезпечення позитивної динаміки розвитку економіки є згортання зовнішньоекономічних відносин задля забезпечення паритету купівельної спроможності національної валюти для підвищення ефективності зовнішньоекономічних відносин, застосування тарифних та нетарифних бар’єрів з метою захисту внутрішнього ринку від недобросовісної конкуренції.Ключові слова: безпекова сфера, макрофінансова допомога, довготривалий дефіцит бюджету, еволюція кіберзагроз і тероризму, державний борг, ринок праці, інвестиційний клімат, гібридна війна, забруднене довкілля, глобальне потепління, порушення міжнародного права, сеньйораж, стратифікація населення за доходами, експансія іноземного капіталу, галопуюча інфляція, податковий терор, довготривалий дефіцит платіжного балансу, девальвація, кредитні і депозитні ставки, маржа, чиста міжнародна інвестиційна позиція, зміцни чистого багатства країни і світу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Васютинська, Л. А., та Т. В. Бутенко. "ТИПОЛОГІЯ ТА ВИДИ РИЗИКІВ ПРОЄКТНОГО ФІНАНСУВАННЯ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 7 (07) (31 липня 2023): 148–52. http://dx.doi.org/10.32782/dees.7-24.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена поглибленню теоретичних засад ризиків проєктного фінансування та розробці пропозицій щодо їх систематизації відповідно до типів і видів. Проаналізовано існуючі підходи до визначення класифікаційних ознак проєктних ризиків. Виявлено їх характерні особливості. З’ясовано, що для групування ризиків проєктного фінансування варто виходити з постулату, що останні впливають на можливість отримувати певні доходи, які зможуть покривати витрати проєкту на вкладений капітал й відповідно приносити прибуток. Розроблено узагальнену класифікацію ризиків проєктного фінансування з огляду на фази життєвого циклу, джерела фінансування, рівень здійсненності проєкту, а також характер виявлення, рівень значущості і допустимості ризику. Досліджено взаємовплив і взаємообумовленість ризиків. Запропоновано типізацію ризиків за областями проєктного фінансування з огляду на певні управлінські процеси з виокремленням їх видів відповідно до наведеної типізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Капітал на покриття ризиків"

1

Голуб, В. М. "Операційні ризики банку". Thesis, 2019. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/10859.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження виступає банківська система України та фінансова діяльність ПАТ “БАНК ’’УКРАЇНСЬКИЙ КАПІТАЛ". Мета дипломної роботи полягає в розробці рекомендацій щодо вдосконалення методичних підходів системи операційного ризик-менеджменту. Завданнями роботи є: визначення поняття ризиків та операційних ризиків, їх класифікація; характеристика методичних підходів до оцінки та управління операційними ризиками банку; запропонування методичних засад розрахунку розміру операційного ризику для банку; розробка економетричної моделі впливу факторів на операційні ризики банку та рекомендацій щодо управління ними. За результатами дослідження сформульовані висновки та рекомендації щодо оцінки та управління операційними ризиками в банківській діяльності. Одержані результати можуть бути використані для удосконалення оцінки та управління операційними ризиками банків.<br>The object of the study is the banking system of Ukraine and the financial activities of PJSC BANK UKRAINIAN CAPITAL. The aim of the thesis is to develop recommendations for improving the methodological approaches of the operational risk management system. The tasks of the work are: definition of the concept of risks and operational risks, their classification; characterization of methodological approaches to assessment and management of bank operational risks; proposing methodological bases for calculating the amount of operational risk for the bank; development of econometric model of influence of factors on operational risks of the bank and recommendations for their management. According to the results of the study, conclusions and recommendations on the assessment and management of operational risks in banking are formulated. The results obtained can be used to improve the assessment and management of banks' operational risks.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!