Academic literature on the topic 'Концентрація капіталів'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Концентрація капіталів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Концентрація капіталів"

1

Філатова, Л. С., Л. М. Благодир та М. Г. Прадівлянний. "ГЛОБАЛЬНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ТА ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРЕНТНОМУ СЕРЕДОВИЩІ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 6 (15) (25 листопада 2024): 323–31. https://doi.org/10.32782/dees.15-51.

Full text
Abstract:
Сучасне бізнес–середовище характеризується безпрецедентною динамічністю та складністю конкурентних відносин. Стаття присвячена дослідженню ключових глобальних детермінант та визначенню основних трансформаційних процесів задля дослідження нових форм ландшафтів конкурентних ринків. Дослідження аналізує трансформацію конкурентних відносин в умовах цифрової економіки та глобальних змін бізнес–середовища. Проаналізовано такі ключові тригери, як: технологічні прориви, соціальні трансформації, економічні зміни та екологічні виклики на основі актуальних даних та досліджень провідних міжнародних аналітичних агенцій та організацій, дослідницьких інститутів, консалтингових та профільних компаній, галузевих асоціацій, розглянуто ключові фактори, що визначають характер сучасної конкуренції, а також наведено факти, тенденції, аналітичні прогнози. Виділено передумови, які впливають на поточне ринкове середовище та формують його: глобалізація, процеси інтеграції, злиття та поглинання компаній, вплив ТНК, монополізованість та концентрація ринків. Проте, із переходом на «Індустрію 4.0», який прискорила пандемія та вплив сучасних тенденцій ринку капіталів, конкурентне середовище почало набувати нових форм та проявів та трансформацій. Тому було охарактеризовано глобальний масштаб змін, визначено перспективи конкурентної та організаційної динаміки, перспективи зміни бізнес–моделей, еволюцію та адаптацію управлінських практик.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ШВЕД, Юрій, та Богдан ТИТИШ. "КОНЦЕНТРАЦІЯ КАПІТАЛУ: МЕРЕЖЕВО-ЦИФРОВИЙ ВИМІР". Foreign trade: economics, finance, law 133, № 2 (2024): 66–85. http://dx.doi.org/10.31617/3.2024(133)04.

Full text
Abstract:
В основі мережевих бізнесів є використання мережевих ефектів, а точніше: можливість моне­тизації мережевих ефектів обумовлює доходи власників таких мереж (платформ), а незначний вплив зростання мереж на витрати платформ (зокрема у розрахунку на одну транзакцію) сприяють росту їхньої прибутковості. Отже, справедливо припустити, що концентрація контролю над мережами призводить до збільшення конкурент­них переваг відповідних учасників ринку, що своєю чергою сприяє концентрації капіталу та зменшенню конкурентності. Для перевірки цього припущення у дослідженні узагальнено та проаналі­зовано ключові особливості мережевих бізнесів (зокрема порівняно з іншими галузями) і реалізації мережевих ефектів, що призводять до концент­рації капіталу та посилення впливу крупних акторів. У першій частині статті розглянуто механізм прояву унікальних характеристик мере­жевого бізнесу в контексті концентрації капі­талу, зокрема стимулювання органічного та неорга­нічного розвитку, доступність фінансування та контроль над даними. Визначено механізм впливу кожного з таких чинників на концентрацію капі­талу з погляду як сприяння капіталізації окремих платформ, так і обмеження ними дій конку­рентів, відтак підкреслено сприятливість впливу таких факторів для крупних акторів, що отри­мують перевагу, використовуючи мережеві ефекти для концентрації капіталу. У другій частині запро­поновано узагальнену модель взаємовпливу мере­жевих ефектів і концентрації капіталу, коли дія мережевих ефектів наявної платформи сприяє її органічному зростанню, що дозволяє подальший розвиток через неорганічне зростання для розширення функціоналу і/або збільшення кількості користу­вачів, що своєю чергою починає новий етап органічного росту; кожен з таких циклів зростання має за результат збільшення капіталізації плат­форми, а отже й концентрацію капіталу у відпо­відному сегменті ринку. Таким чином, пояснено загальну тенденцію до зменшення конкурентності у платформних бізнесах завдяки взаємодії мере­жевих ефектів та концентрації капіталу. У третій частині розглянуто основні підходи щодо оцінки мережевих ефектів з наведенням типових моделей, які використовуються у практиці концентрації капіталу в платформних бізнесах через злиття та поглинання або отримання доступу до фондового ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дацій, Олександр Іванович, Олена Вікторівна Банчук-Петросова та Олег Ісаакович Платонов. "ПІДХІД ДО МУЛЬТИМОДАЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Public management 28, № 3 (2022): 25–30. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2021-3(28)-3.

Full text
Abstract:
Зазначено, що глобалізація світогосподарських зв’язків сприяє глибоким якісним перетворенням зовнішньоекономічних зв’язків держав, пов’язаних із пошуком шляхів інтегрування до системи світогосподарських відносин. Початок XXI століття став завершальним етапом затяжного перехідного періоду, під час якого багатьом державам, зокрема й Україні, належить перейти від стагнації до розвитку. При цьому важливо виробити такі стратегічні орієнтири, які б націлили на органічне змикання зовнішньоекономічних можливостей такого процесу з тими внутрішніми передумовами, які можуть сприяти його прискоренню. В основі економічного глобалізму лежить теорія неолібералізму та вільного ринку. Вона застосовується до всього світового господарства, оскільки виходить з теоретичного посилу, що плодами глобалізації користуються як розвинені, так і країни, що розвиваються і трансформуються, експортери та імпортери міжнародних товарів, послуг і капіталів, розробники технологій і споживачі, що адаптуються до них. Прихильники фінансової лібералізації стверджують, що вільний рух капіталів забезпечує оптимальний з позиції всього світового господарства розподіл та використання заощаджень, стимулює економічне зростання та поширення нових технологій. Визначено, що держави з реформованою економікою виявляють певну обережність у виборі моделей економічного зростання і намагаються якнайбільше орієнтуватися на власний ресурсно-виробничий потенціал як гарант економічної стабільності та безпеки. Вибір кожної із цих моделей неоднозначний. Умовою просування України шляхом економічного прогресу виступає передусім концентрація її власних зусиль і ресурсів на формуванні ефективного, технологічно розвиненого та конкурентоспроможного ринкового господарства. У найближчій перспективі акценти економічної політики об’єктивно зміщуються у бік розвитку вітчизняного виробництва та забезпечення у разі опори на неї потреб внутрішнього ринку. Реалізація експорто-орієнтованої моделі становить загрозу національній безпеці. На користь обережного включення економіки країни в глобалізаційні процеси в найближчій перспективі свідчить і факт збереження експортної квоти на рівні, що склався. Віддаючи пріоритет політиці та стратегії імпортозаміщення у зовнішньоекономічній діяльності, ставиться завдання створення умов формування у першій чверті XXI століття народно-господарського комплексу переважно на основі внутрішніх ресурсів та ринку з послідовним збіль- шенням обсягів середньо- та високотехнологічного експорту за відносного зниження вивезення продукції первинного сектору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Журба, О. М., та Ю. І. Ясько. "КОНКУРЕНТНА ПОЛІТИКА У СИСТЕМІ ІНСТРУМЕНТАРІЮ КОНТРОЛЮ ЗА КОНЦЕНТРАЦІЄЮ КАПІТАЛУ В ЦИФРОВОМУ СЕКТОРІ ЄС". Цифрова економіка та економічна безпека, № 2 (11) (25 березня 2024): 209–14. http://dx.doi.org/10.32782/dees.11-33.

Full text
Abstract:
Для забезпечення стійкого довгострокового економічного зростання необхідно також мати високий рівень конкурентоспроможності, що полягає у здатності ефективно конкурувати з іншими країнами. Оцінювати цей рівень слід з точки зору його динаміки, оскільки успішність національної економіки не залежить виключно від її стану в окремих секторах. Очевидно, що не всі галузі економіки країни завжди є конкурентоспроможними на світовому ринку, і відомі компанії можуть втратити свої лідерські позиції в майбутньому та поступитися місцем іноземним конкурентам. Окреслена ситуація зумовлює актуальність дослідження. Метою дослідження є формування системи нормативно-правових актів ЄС, які стосуються чи можуть стосуватися конкурентної політики у системі інструментарію контролю за концентрацією капіталу в цифровому секторі ЄС. В роботі розглянуто теоретичні та нормативні аспекти поняття «концентрація», описано співвідношення національного законодавства України та регіонального законодавства ЄС у сфері концентрації капіталу. В результаті проведеного дослідження, було сформовано систему нормативно-правових актів ЄС, які стосуються чи можуть стосуватися конкурентної політики у системі інструментарію контролю за концентрацією капіталу в цифровому секторі ЄС, яка складається з наступних груп: - основний нормативно-правовий акт ЄС у сфері контролю концентрації - Регламент Ради Європи про контроль концентрації між підприємствами від 20 січня 2004 року № 139/2004; - група нормативно-правових актів ЄС у сфері конкуренції загального характеру - Договір про функціонування ЄС та норми конкурентного права закріплені у приписах Ради ЄС як у приписах законодавчого органу Європейського парламенту, Регламент про застосування Договору № 17 від 06.02.1962, Регламент про застосування статті 101 розділу ІІІ Договору № 19/65 від 02.03.1965, Регламент про контроль над концентраційними діями підприємств, над контролем у результаті злиття № 4064/89 від 21.12.1989; - основний нормативно-правовий акт ЄС в цифровому секторі - Індекс цифрової економіки та суспільства. Ознайомившись зі змістом вищезазначених актів, автор роботи дійшов висновку, що наразі відсутній єдиний нормативний документ в рамках простору ЄС, в якому врегульовано питання концентрації капіталу в цифровому секторі ЄС. Його розробка може слугувати підставою подальших досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Герасименко, А. "Еволюція процесу концентрації капіталу". Конкуренція, № 3 (2008): 35–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Нікітіна, Т. А. "Сучасні форми концентрації капіталу". Теоретичні та прикладні питання економіки, Вип. 9 (2006): 315–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Свидрук, І. І. "ДЕТЕРМІНАНТИ РАДИКАЛЬНИХ ІННОВАЦІЙ У КЛАСТЕРНИХ УТВОРЕННЯХ КУЛЬТУРНОГО ТУРИЗМУ". Індустрія туризму і гостинності в Центральній та Східній Європі, № 2 (19 квітня 2021): 54–63. http://dx.doi.org/10.36477/tourismhospcee-2-7.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено виокремленню детермінант радикальних інновацій підприємств в межах туристичних кластерів. Досліджено особливості географічної концентрації як чинника конкурентоспроможності та кластеризації – як ефективної моделі розвитку туристичних підприємств. Виявлено синергетичний ефект об’єднання зусиль окремих суб’єктів для зростання інноваційної активності туристичного кластеру. Проаналізовано географічну концентрацію суб’єктів та потенціал розвитку культурного туризму в Україні. Описано чинники широкого впровадження радикальних інновацій з метою підвищення глобальної конкурентоспроможності. Виявлено значний негативний вплив структурного, незначний позитивний – реляційного та суттєвий позитивний – когнітивного соціального капіталу на зростання інновацій, а також прямий незначний вплив сприйняття ринкової динамічності. Менеджерам підприємств рекомендовано включати в стратегічні плани прогнозні дослідження ринкового середовища. Подальші дослідження запропоновано зосередити на питаннях аналізу впливу розвитку людського капіталу та інституційного регулювання на технологічний прорив та поступові інновації в галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пасічник, Т. О. "Концентрація акціонерного капіталу в українській промисловості". Фінанси України, № 3 (2004): 128–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Galaziuk N. та Zelinska O. "СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ БАНКІВ ТА ЇХ ВПЛИВ НА СВІТОВУ ЕКОНОМІКУ В УМОВАХ ФІНАНСОВОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ". Economic forum 1, № 4 (2021): 42–48. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-4-6.

Full text
Abstract:
Фінансова глобалізація – це розвиток світових фінансових ринків, зростання транскордонних потоків капіталу та активність міжнародних фінансових організацій. Водночас, мова про фінансову глобалізацію означає вільний рух капіталу між країнами.
 Ключовою особливістю міжнародного банкінгу є посилення транснаціоналізації в умовах фінансової глобалізації. В результаті цього процесу на сучасному етапі розвитку світової економіки немає чистого національного банківського капіталу в жодній державі світу.
 Транснаціональні банки є одним з основних суб'єктів світової економіки. Вони займають лідируючі позиції на міжнародному фінансовому ринку та є учасниками процесу глобалізації у фінансовій сфері. Таким чином, міжнародна фінансова система стала для транснаціональних банків так званою ареною діяльності «фінансових гігантів» як транснаціональних банків.
 Сукупний капітал багатонаціональних банків легко переноситься з одного штату в інший з найбільш суперечливими наслідками. З одного боку, консолідований капітал стає рушійною силою для розвитку НТП (науково-технічного прогресу) на світовій арені, а з іншого – для серйозних глобальних криз, що перетворюються на спекулятивний капітал. Значення транснаціональних банків як в економічному середовищі окремої держави, так і у світовій економіці в цілому стрімко зростає.
 Одна з важливих ролей, які відіграють транснаціональні банки, – це роль посередника між власниками фінансових коштів та інвесторами, які для здійснення міжнародної підприємницької діяльності позичають капітал у ТНБ.
 Зазвичай прихід транснаціональних банків на зовнішній ринок стає певним стимулюючим фактором для перебудови банківської системи країни перебування. Це проявляється у збільшенні концентрації банківського капіталу або створенні сильного конкурентного середовища серед місцевих банківських установ. Більше того, дуже часто приймаючі країни роблять велику помилку, впроваджуючи занадто ліберальну політику щодо ризику, щоб максимізувати дохід, і в цьому випадку транснаціональні банки можуть спричинити кризу в країні, і таким чином стати характерними причинами фінансових коливань, які в кінцевому підсумку можуть призвести до нерівності світових банківських систем
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Герасименко, А. Г. "Концентрація капіталу: сутність та основні форми реалізації". Фінанси України, № 10 (2005): 116–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Концентрація капіталів"

1

Пересада, Ю. О. "Сучасні тенденції концентрації капіталу банків України". Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/16223.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кульпінський, С. В. "Концентрація вітчизняного банківського сектора у світлі проникнення іноземного капіталу". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60582.

Full text
Abstract:
Станом на початок травня 2007 р. частка іноземного капіталу у банківській системі досягла 30 %. Дане значення вже перевищує аналогічний показник для таких європейських країн, як Німеччина, Італія, однак відстає від ряду нових членів ЄС, зокрема Польщі, Чехії, Естонії. При цьому, по ряду показників українські банки випереджають аналогічні банки країн ЄС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Прозоров, Ю. В. "Концентрація банківського капіталу в Україні на етапі посткризової системної трансформації". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59061.

Full text
Abstract:
У рамках дослідження інституційних трансформацій банківської системи України необхідно більш глибоко проаналізувати особливості поточного етапу посткризової інституційної трансформації банківської системи України в умовах структурних змін та відпливу іноземного банківського капіталу. Якщо проаналізувати особливості розвитку національних банківських систем з позицій еволюційно-інституційного підходу Нельсона та Уїнтера з використанням світ-системних підходів М. Кастельса, то можливо виділити три інституційні складові банківської системи України: системний центр, напівпериферія та периферія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чабаненко, Ж. М., та Т. Ю. Загорельська. "Посилення концентрації фінансового капіталу за рахунок створення спільних підприємств". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62007.

Full text
Abstract:
Відповідно до дії Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (МСБО-31) найбільш поширені три варіанти спільної діяльності: 1) операції, які спільно контролюються; 2) активи, які спільно контролюються; 3) суб’єкти господарювання, які спільно контролюються.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Журавльова, Ю. І. "Аналіз регіональних процесів концентрації капіталу в банківській системі України". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61870.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сапич, В. І., та Н. М. Сапич. "Експансія фінансового капіталу і концентрація земельних ресурсів в аграрному секторі економіки". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/37069.

Full text
Abstract:
За даними останнього звіту Всесвітнього економічного форуму про глобальну конкурентоспроможність у 2012–2013 рр. для України фактором, який у найбільшій мірі стримував розвиток економіки, була доступність фінансування (15,3 бали). Негативний вплив даного фактору був навіть вищим за такі фактори, як корупція(14,0 бали) та податкове регулювання(13,6 бали). Враховуючі специфічні риси сільськогосподарського виробництва (в першу чергу його сезонність, значні коливання рівня рентабельності різних галузей, а також наявність високих ризиків від недостатньої прогнозованості кон’юнктури продовольчих ринків), фінансове забезпечення для аграрного сектору економіки має особливе значення. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/37069
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Даниліна, С. О., С. А. Данилина та S. Danilina. "Форми нагромадження капіталу та їх особливості в перехідній економіці". Diss., Одеський національний економічний університет, 2012. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3943.

Full text
Abstract:
Розглядається нагромадження капіталу як безперервний, структурований і суперечливий процес, який охоплює всі сторони суспільного виробництва, видозмінює продуктивні сили й систему економічних відносин, зумовлює еволюцію відносин власності і створює на їх основі капіталістичну монополію. Досліджується специфіка основних форм нагромадження капіталу – концентрації як способу нарощування виробничо-економічного потенціалу індивідуальних капіталів за допомогою капіталізації частини додаткової вартості, і централізації – як об'єднання багатьох капіталів у невелику кількість великих і дуже великих. Розглядаються причини і наслідки диспропорційності і нерівномірності процесів концентрації та централізації виробництва і капіталу. Здійснюється спроба виділення нової – ірраціональної – форми нагромадження капіталу. Досліджуються особливості її прояву та динаміки в перехідній економіці.<br>Рассматривается накопление капитала как непрерывный, структурированный и противоречивый процесс, который охватывает все стороны общественного производства, систему экономических отношений, обусловливает эволюцию отношений собственности и создает на их основе монополию. Как субъективный процесс оно позволяет производителям контролировать рынок, а как объективный – ведет к росту эффективности производства. Анализируется монопольная прибыль как источник накопления средств для финансирования дополнительных инвестиций в отрасль, что должно сократить искажения между секторами и обеспечить совместимость темпов роста инвестиций и сбережений, приспособить гарантированный темп роста к естественному темпу. В итоге, через корректировку доли прибыли в национальном доходе экономика может достичь той нормы сбережений, которая необходима для поддержания любого заданного темпа роста. Рассматривается монопольная цена, которая сама по себе не является ни произвольной, ни максимально возможной на рынке, а при определенных условиях объем выпуска продукции при монополии может превышать этот выпуск в условиях совершенной конкуренции. На основе этого анализа делаются выводы для современной антимонопольной политики, которая в борьбе с монополиями не должна разрушать крупную промышленность. Исследуется специфика основных форм накопления капитала – концентрации как способа наращивания производственно-экономического потенциала индивидуальных капиталов за счет капитализации части прибавочной стоимости, и централизации – как объединения многих капиталов в небольшое количество крупных и очень крупных. Концентрация производства является характеристикой производства вообще и ведет к росту эффективности производства, тогда как концентрация капитала − специфическая форма капиталистического обобществления производства, усиления власти капитала с целью контроля над ценами. На этой ступени концентрация производства становится подлинной основой, фундаментом возникновения и развития транснационального капитала в различных его формах. Это влечет за собой тесную взаимосвязь мировых рынков, а также усиливает конкурентную борьбу за факторы производства и виды ресурсов, окончательно превращает процесс концентрации капитала в трансграничное явление. Рассматриваются причины и последствия диспропорциональности и неравномерности процессов концентрации и централизации производства и капитала. Концентрация предполагает рост совокупного капитала и рост индивидуального капитала, тогда как в условиях централизации происходит рост индивидуального капитала без соответствующего роста совокупного капитала. Капитал как явление частного производства приходит в противоречие с капиталом в общественном производстве. Анализируется масштабы концентрации и централизации капитала, рост крупных компаний и финансовых групп, которые в своей деятельности все больше выходят за рамки национальных границ, осваивая мировое экономическое пространство и представляя собой движущую силу глобализации экономики. Приоритетность сфер приложения капитала здесь меняется под воздействием научно-технического прогресса. А международная миграция капитала ускоряет процесс взаимопроникновения и переплетения финансового капитала и усиливает мощь ТНК, что свидетельствует о концентрации и централизации капиталов в глобальном масштабе для дальнейшего доминирования на мировых ринках. Такая интернационализация монополистических корпораций выступает не только как результат концентрации и централизации производства и капитала, но, в свою очередь, оказывает существенное влияние на форму и темп концентрационного процесса в масштабе мирового хозяйства как его причина. На этой основе растет международный финансовый капитал, опутывает весь мир сетями экономической и финансовой зависимости. Осуществляется попытка выделения новой – иррациональной – формы накопления капитала. Исследуются особенности ее проявления и динамики в переходной экономике. Смещение приоритетов из сферы реального производства в область денежных операций, где происходит отрыв капитала от своей материальной основы и потеря способности обратного его перетока в сферу реального производства. Однако такой капитал не является самостоятельной формой и не может существовать без реального капитала, видоизменяясь вместе с ним, а также отражая общественное воспроизводство в целостной форме.<br>Capital accumulation is considered as a continuous, structured and controversial process. This process covers all aspects of social production, reshapes the productive forces and the system of economic relations, determines the evolution of property relations and creates capitalistic monopoly. We investigate the specificity of capital accumulation’s main forms – concentration, as a way of individual capitals’ economic potential increase by capitalization of surplus value, and centralization – as a unity of small capitals into big ones. The key reasons and consequences of concentration and centralization disproportionality are studied. A new – irrational – form of capital accumulation is proposed. The main peculiarities of its manifestation and dynamics in transitive economy are discussed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Черкашина, К. Ф. "Методичні засади забезпечення рівня капіталізації банків". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51350.

Full text
Abstract:
У дисертаційній роботі обґрунтовані основні теоретичні та методичні засади забезпечення рівня капіталізації банків. Для визначення капіталізації банківських установ запропонована методика, яка дозволяє віднести кожен банк до певної групи, до якої застосовується відповідний інструментарій стосовно вирішення проблем з формуванням капіталу. Практичне значення має використання інтегрального показника для визначення оптимального банку-“мішені”, що дасть змогу отримати у результаті позитивний синергетичний ефект. Використання корегуючого коефіцієнта для диференціації внесків до фонду, що гарантує повернення вкладів, дозволить вирішити питання стосовно джерел формування Фонду, а також знизить моральний ризик банку. Використання сек’юри¬тизованих цінних паперів, а також створення резерву під операційний ризик позитивно вплине на збільшення регулятивного капіталу.<br>Basic theoretical and methodical principles of providing banks’ capitalization level support are considered in the thesis. A technique for determination of capitalization of bank institutions is offered, which divides all banks to the certain groups according to the solving problems with capital. A practical value has the use of integral index for determination of optimum bank – “purpose”, which will enable to get a positive sinergetic effect in the total. Using correcting coefficient for differentiation of payments in Guaranteeing Fund of deposits will allow to decide a question in relation to the sources of forming of Fund, and also will reduce the moral risk of bank. Using of securities, and reserve under the operating risk will increase of banks capital.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Власова, Наталія Олексіївна, та О. С. Ковінько. "Основні етапи, історичні умови розвитку процесів концентрації в економіці та її характерні риси". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45934.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Салтинський, В. В. "Забезпечення фінансової стійкості комерційних банків на основі підвищення рівня капіталізації". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2003. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51568.

Full text
Abstract:
Дисертаційне дослідження присвячене обґрунтуванню форм і методів забезпечення фінансової стійкості, стабільності та ефективної діяльності комерційних банків України на основі підвищення рівня капіталізації та рівня концентрації банківського капіталу.На основі узагальнення зарубіжного та вітчизняного досвіду управління ліквідністю, платоспроможністю та прибутковістю комерційних банків автором поглиблено економічний зміст і взаємозв'язок категорій "фінансова стійкість", "ліквідність" і "капіталізація", вдосконалено методики розрахунку окремих показників з урахуванням дії системи ризиків, схему збалансування динаміки активів і пасивів комерційних банків з метою управління структурою комерційного банку та підвищення рівня ефективності банківської діяльності, обґрунтовано механізм управління та розроблено матрицю режимів ліквідності комерційного банку залежно від рівня концентрації банківського капіталу, внесено пропозиції щодо формування оптимальної структури балансу. Дістали подальшого розвитку методологічні та методичні засади організації страхування банківських депозитів, механізми забезпечення фінансової реструктуризації та фінансової стійкості комерційного банку, а також вдосконалено організаційно-економічну схему створення банківського холдингу на основі об'єднання різних організаційно-правових форм господарських структур, що функціонують на ринку банківських і фінансових послуг.<br>The dissertation researches the forms and methods of providing of financial stability and effective activity of the Ukrainian commercial banks on the basis of increasing of their capitalization level and level of the bank capital concentration. On the basis of generalization of foreign experience of liquidity, solvency and profitability management in commercial banks the author determined the economic essence of the categories "financial stability", "liquidity" and "capitalization". The methods of calculation of different indices, which consider the system of risks, are improved. The scheme of balancing of dynamics of commercial banks assets and liabilities with the purpose to manage the structure of commercial bank and to increase the level of efficiency of the bank activity is made out. The management mechanism is grounded and the matrix of liquidity modes of commercial bank on the basis of the bank capital concentration level is proposed. The suggestions of making the optimal balance structure are made out. The methodological and methodical essentials of insurance of bank deposits and the mechanisms of providing of the financial restructuring and financial stability of commercial bank are grounded. Also the organizational-economic scheme of creation of the bank holding is proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!