Academic literature on the topic 'Макроекономічна модель'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Макроекономічна модель.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Макроекономічна модель"

1

Кітц, Р. Р. "Циклічні закономірності розвитку макроекономічних систем". Scientific Bulletin of UNFU 30, № 1 (2020): 99–103. http://dx.doi.org/10.36930/40300117.

Full text
Abstract:
Розглянуто циклічні закономірності розвитку макроекономічних систем. Здійснено науковий аналіз і узагальнення поглядів представників кейнсіанства і неоконсерватизму на основні проблеми сучасної економічної теорії та практики, розкрито їхній внесок у розвиток економічної науки і формування економічної політики провідних держав світу й України, підходи до класифікації економічних систем. Висвітлено авторське припущення, що "неокейнсіанська концепція пояснення причин макроекономічних коливань є найкращою поміж інших теорій". Зазначено, що в сучасних дослідженнях науковці намагаються поєднати в одній моделі механізми поширення макроекономічної нестабільності як щодо попиту, так і щодо пропозиції. Тобто відбувається синтез неокейнсіанської та неокласичної концепцій. Проте цей синтез неокейнсіанських та неокласичних моделей також не дає змоги відтворити всі явища бізнес-циклу. В обох концепціях наявні фундаментальні припущення, які не дають змоги правильно змоделювати макроекономічну систему. Зроблено висновок, що однією з причин недосконалості цих моделей є практика моделювання функцій корисності домогосподарств, яка виходить з концепції раціональності вибору макроекономічного агента. Сьогодні економічна наука не може чітко пояснити, змоделювати і спрогнозувати кризові явища в макроекономічних системах. Тому проведений нами аналіз літературних джерел показав, що не варто розраховувати на якісь детерміновані закономірності розвитку макроекономічних систем. Відповідно макроекономічне регулювання змушене мати адаптивний і стабілізаційний (контрциклічний) характери.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Скляренко, М. Г. "ЧИННИКИ РИНКОВОЇ РІВНОВАГИ ТА ЕКОНОМІЧНИЙ ДОБРОБУТ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 1 (77) (9 травня 2025): 37–44. https://doi.org/10.32689/2523-4536/77-5.

Full text
Abstract:
Розглянуто теоретичні підходи до визначення понять «ринкова рівновага» та «економічний добробут» та взаємозв'язків між ними. Проведено аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких розглядаються окремі аспекти взаємозв’язку між чинниками ринкової рівноваги та їхнього впливу на рівень економічного добробуту країни. Запропонована макроекономічна модель на базі вже існуючих підходів з подальшим її розширенням до рівня загальної економічної рівноваги, що дозволяє здійснювати аналіз та оцінку впливу окремих інструментів державного регулювання на рівень випуску, зайнятості та структури доходів з урахуванням рівня цін. Запропонована модель може використовуватися подібно до таких моделей як «кейнсіанський хрест», модель Солоу, IS-LM. Формулюється «основна теорема економіки» щодо існування довільного стану рівноваги. Також пропонуються певні підходи щодо впровадження нових організаційно-економічних форм взаємодії при виробництві товарів та послуг з урахуванням інтересів усіх зацікавлених сторін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Романчукевич, Віталій, Ірина Химич, Андрій Примостка, Людмила Новікова, Наталя Архірейська та Яна Кобушко. "МОДЕЛЬ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ФОНДУ ФІНАНСУВАННЯ ЛІЗИНГОВИХ ОПЕРАЦІЙ". Financial and credit activity problems of theory and practice 3, № 50 (2023): 151–63. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.3.50.2023.4085.

Full text
Abstract:
Ефективне функціонування фінансово-кредитного механізму активізації лізингової діяльності в Україні має важливе значення для збільшення кількості та підвищення якості лізингових операцій, а також покращення лізингової діяльності загалом.У цьому контексті особливої актуальності та значення набувають способи оцінювання фінансової стійкості Фонду фінансування лізингових операцій як важливого елемента системи функціонування такого механізму, який водночас є сукупністю множинних джерел фінансування лізингового портфеля лізингодавця чи фінансової компанії, що здійснює діяльність із надання фінансового лізингу. Саме цьому питанню присвячено статтю, у якій за допомогою застосування економіко-математичного моделювання проведено оцінку ймовірності дефолту Фонду фінансування лізингових операцій за зростання співвідношення фінансового левериджу й урахування дії низки економічних і фінансових чинників та визначено, що найбільш стійкою формою фінансування лізингових операцій є позиковий капітал. Оцінку ймовірності реалізації події дефолту Фонду фінансування лізингових операцій запропоновано здійснювати за допомогою методики побудови баєсівських логістичних моделей із нормальним типом розподілу умовних імовірностей.У дослідженні встановлено, що передбачувана макроекономічна ситуація та низькоінфляційне середовище є необхідними факторами стійкості Фонду фінансування лізингових операцій. Наголошено, що вагому роль відіграє державна підтримка фінансування лізингових проєктів і розумне протистояння конкуренції з боку конкурентних технологій Fintech-сектора.Одержані результати можна використовувати при оцінюванні ефективності портфелів лізингодавців та ухваленні рішень щодо вибору оптимальних джерел фінансування лізингових операцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Радзіховська, Л., Л. Гусак та Ю. Панчук. "Побудова багатофакторної регресійної моделі засобами програмного забезпечення Eviews." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 44 (29 жовтня 2021): 54–59. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-44-09.

Full text
Abstract:
В статті розкрито особливості практичного застосування сучасних інформаційних технологій до здійснення прогнозування макроекономічних процесів на основі економетричних моделей. Для проведення аналізу оцінки впливу макроекономічних показників на динаміку господарської діяльності застосовано економіко-математичні методи, а саме – кореляційно-регресійний аналіз. Здійснено макроекономічне прогнозування показників реального валового внутрішнього продукту за допомогою економетричної моделі з виростанням статистичного пакету Еviews. Використано статистичні дані (таблицю макроекономічних показників), проведено трендовий аналіз. Зроблено висновок про те, що за допомогою економетричного прогнозування можна оцінити майбутні тенденції розвитку економічних процесів. А використання сучасних інформаційних технологій (зокрема, програмного забезпечення Eviews, табличного процесора MS Excel) дозволяє це зробити швидко, наочно та зручно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Прокопенко, Микола, Валентина Нестеренко та Олексій Тімров. "МАКРОЕКОНОМІЧНЕ ЕКОНОМІКО – МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПОТОЧНОГО СТАНУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ". Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, № 31 (1 грудня 2023): 161–69. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2023.31.161.

Full text
Abstract:
УДК 330.5; JEL Classification: E 17
 Прокопенко М.В., Нестеренко В.Ю. Тімров О.О. МАКРОЕКОНОМІЧНЕ ЕКОНОМІКО – МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПОТОЧНОГО СТАНУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ
 Мета дослідження полягає у вивченні теоретичних аспектів процесу макроекономічного моделювання поточного стану національної економіки в сучасних умовах господарювання та розробки пропозицій щодо їх вдосконалення за допомогою раціонального поєднання даних національних рахунків та математико-статистичного прогнозування. Методика дослідження. Було розглянуто макроекономічний та статистичний аналіз, математичні середні, максимальні та граничні показники стану національної економіки, об’єднання статистичних показників, застосовано методи економетричного та статистичного моделювання. Результати дослідження. Основним завданням дослідження було вивчення теорії та практики застосування макроекономічних методів прогнозування стану національної економіки держави. Результатом дослідження є доведена можливість використання економіко - статистичних методів дослідження за умови підвищення якості статистичної інформації, та розгляд практичних аспектів застосування отриманих прогнозів. Для моделювання та доведення можливості побудови економіко-статистичної моделі національної економіки було розглянуто декілька класичних економетричних моделей. Наукова новизна. Наукова новизна отриманих результатів полягає в аналізі та розробці теоретико – практичних засад вирішення проблеми моделювання стану національної економіки за допомогою макроекономічних показників. Запропоновано методику аналізу теперішнього стану національної економіки держави за допомогою використання елементів економіко-статистичного аналізу даних національних рахунків. Практичне значення отриманих результатів. Отримані результати дослідження дають можливість визначити раціональне співвідношення макроекономічних показників національної економіки за допомогою економетричного моделювання. Практична сторона дослідження дозволяє на основі розробленого підходу макроекономічного моделювання стану національної економіки досягти максимальної ефективності економічної політики та сприятиме зростанню конкурентоспроможності держави на внутрішньому і міжнародному ринках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Черноусова, Ж. Т., та Б. С. Бондар. "ЗАСТОСУВАННЯ МОДЕЛЕЙ КЕЙНСІАНСЬКОГО ТА НЕОКЛАСИЧНОГО ТИПУ ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКО-ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСІВ ПІДПРИЄМСТВ". Економічний вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», № 26 (11 вересня 2023): 161–66. http://dx.doi.org/10.20535/2307-5651.26.2023.287423.

Full text
Abstract:
У даній статті були досліджені можливості застосування макроекономічних моделей для моделювання мікроекономічних процесів та порівнюються два обрані напрямки – кейнсіанський та неокласичний. Для кожного напрямку було розроблено модель, яка враховує основні аспекти відповідного економічного підходу. Під час дослідження були розглянуті умови застосування макроекономічних моделей до моделювання мікроекономічних процесів. Розроблені дві моделі для виробничого підприємства та проведена їх апробація. Результати моделювання включають аналіз ефектів та динаміки мікроекономічних процесів згідно з обраними кейнсіанським та неокласичним підходами. Кожен напрямок оцінений з точки зору його здатності пояснити та передбачити реальні економічні явища. На основі представлених результатів було зроблено висновки про ефективність застосування макроекономічних моделей для моделювання мікроекономічних процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Неборачко, Микола. "ДОСЛІДЖЕННЯ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ТЕОРІЙ У КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛЬНИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ КОНФЛІКТІВ". Grail of Science, № 42 (7 серпня 2024): 138–42. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.02.08.2024.016.

Full text
Abstract:
Це дослідження присвячене макроекономічним теоріям, що стосуються торгових конфліктів, з акцентом на нещодавню торгову війну між США та Китаєм. Використовуючи такі моделі, як EAGLE, мультирегіональну модель загальної рівноваги, та Глобальну торговельну модель СОТ, результати свідчать про те, що тарифи призводять до скорочення глобального виробництва, а відповідні заходи ще більше погіршують цей спад. Єврозона отримує вигоди від перерозподілу торгівлі, підвищуючи свою конкурентоспроможність, тоді як США та Китай зазнають значних довгострокових втрат ВВП. Ці моделі підкреслюють суттєві скорочення глобального ВВП та торгівлі, вплив на галузеве виробництво та переміщення робочої сили. Незважаючи на цінні інсайти, існують обмеження через припущення моделей, фокус на середньострокові впливи та якість даних. Майбутні дослідження повинні враховувати реалії світу, проводити довгострокові дослідження та вивчати наслідки для неторговельних товарів. В цілому, розуміння економічного впливу торгових конфліктів є важливим для політиків з метою навігації та пом'якшення негативних наслідків, сприяючи стабільному глобальному торговельному середовищу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

РАЗІНЬКОВА, Міла. "РОЗРОБКА МОДЕЛІ ВПЛИВУ ЗОВНІШНЬОГО БОРГУ НА МАКРОЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ". Herald of Khmelnytskyi National University. Economic sciences 324, № 6 (2023): 367–71. https://doi.org/10.31891/2307-5740-2023-324-6-74.

Full text
Abstract:
Розроблено модель впливу зовнішнього боргу на макроекономічний розвиток України. Встановлено, що у випадку військових дій, втрачених територій, зруйнованих міст неможливо порівняти модельні дані з поточними даними. Отримана модель чітко описує динаміку всіх показників, вибраних у дослідженні. Отримані результати можуть бути використані для формулювання заходів політики управління державним боргом, прогнозування відповідних макроекономічних показників та використання результатів для загального управління економічним розвитком України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Павлик, Володимир. "Методичний інструментарій з визначення валового внутрішнього продукту в агросфері України". InterConf, № 36(167) (20 серпня 2023): 53–77. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.08.2023.006.

Full text
Abstract:
Запропоновано методичний інструментарій з визначення валового внутрішнього продукту агросфери України, що ґрунтується на розробленій макроекономічній моделі стійкого її розвитку, дає змогу удосконалити динамічне програмування макроекономічних умов, забезпечити ефективне функціонування України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Скрипниченко, М. "Макроекономічна рівновага в теоретичних агрегованих моделях та збалансованість макроекономічних рахунків". Економічна теорія, № 4 (2013): 78–106.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Макроекономічна модель"

1

Поляков, П. Ю. "Макроекономічна модель з релейними керуваннями". Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4256.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Назаренко, Олександр Максимович, Александр Максимович Назаренко, Oleksandr Maksymovych Nazarenko та П. Ю. Поляков. "Параметрична ідентифікація динамічної макроекономічної моделі". Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7149.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шапка, С. О. "Ідентифікація моделі типу Солоу макроекономічної системи". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41154.

Full text
Abstract:
Математичні моделі макроекономіки є не лише ефективним інструментом теоретичних досліджень, але і мають важливе прикладне значення. Вони використовуються для розробки концепцій економічного та соціального розвитку, при вивченні можливих альтернатив економічної політики, для прогнозування систем узагальнених показників національної економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шапка, С. О. "Параметрична ідентифікація моделі Солоу в рамках m-секторної економіки". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39422.

Full text
Abstract:
Математичне моделювання використовується в багатьох галузях техніки, біології, економіки, тощо. Особливістю фізико-технічних систем є визначеність фазових координат, рівнянь руху та параметрів керування. До того ж можливість проведення експерименту над такими системами значно полегшує етапи синтезу та вибору схем керування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Манько, Наталія Миколаївна, Наталья Николаевна Манько та Nataliia Mykolaivna Manko. "Мультикритеріальна ідентифікація моделі Солоу для багатосекторної економіки". Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/10082.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Костиленко, О. О. "Параметрична ідентифікація динамічної моделі міжгалузевого балансу і прогнозування розвитку макроекономічної системи". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39412.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах для будь-якого динамічного об’єкту (технічного, економічного, екологічного тощо) найбільш важливим є питання обмеженості ресурсів та їх оптимального використання. У зв’язку з цим виникає необхідність у побудові математичних моделей, які являють собою концептуальний інструмент, орієнтований на аналіз та прогнозування динамічних процесів. Саме крізь призму імітаційних та прогнозних властивостей треба оцінювати якість математичних моделей динамічних процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Назарага, І. М. "Математичні моделі та програмне забезпечення для прогнозування основних макроекономічних показників економіки України". Дис. канд. техн. наук, КНУТШ, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Nasachenko, M. "Modeling the influence of monetary policy on real sector using system dynamics methodology: case of Ukraine." Thesis, Sumy State University, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77621.

Full text
Abstract:
The use of macroeconomic models in the decision-making process avoids costly and sometimes impossible practical experiments. In addition, modeling helps to determine the outcomes of the implementation of various economic programs, the use of certain monetary policy instruments, etc. The search for the new approaches and the use of efficient economic and mathematical tools for adequate reproduction and formalization of dynamic, nonlinear and stochastic interconnections, both between the elements within individual subsystems of the economic system and between its subsystems in general, are constantly in progress.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бояджян, М. М. "Оцінка впливу макроекономічних факторів на формування схильності до шахрайства в банківській сфері". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71909.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено теоретико-методологічні основи оцінки впливу макроекономічних факторів на формування схильності до шахрайства в банку. Проведений аналіз існуючих підходів оцінки впливу макроекономічних факторів на формування схильності до шахрайства в банку. Основною метою цього дослідження є побудова математичної моделі для оцінки впливу макроекономічних факторів на формування схильності до шахрайства в банківській сфері.<br>The theoretical and methodological bases of the estimation of the influence of macroeconomic factors on the formation of predisposition to fraud in the bank are researched in the paper. An analysis of existing approaches to assessing the impact of macroeconomic factors on the formation of predisposition to fraud in the bank. The main purpose of this study is to construct a mathematical model for assessing the impact of macroeconomic factors on the formation of predisposition to fraud in the bank.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Степуріна, Світлана Олександрівна, та Н. В. Тамара. "Аналіз і прогнозування стану ринку нерухомості України". Thesis, Планета-Прінт, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46069.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Макроекономічна модель"

1

Оліскевич, М. О. Економетричне моделювання макроекономічних процесів: Сукупне споживання. Динамічні моделі з розподіленими лагами. ЛНУ імені Івана Франка, 2012.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Оліскевич, М. О. Економетричне моделювання макроекономічних процесів: Сукупне споживання. Динамічні моделі з розподіленими лагами. ЛНУ імені Івана Франка, 2012.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Макроекономічна модель"

1

Баженова, Олена, та Валерія Вінс. "ВПЛИВ ЦІНОВОЇ КОН’ЮНКТУРИ НА СВІТОВИХ СИРОВИННИХ РИНКАХ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ОКРЕМИХ КРАЇН СХІДНОЇ ЄВРОПИ: ЕМПІРИЧНІ АСПЕКТИ". У Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.02.

Full text
Abstract:
У статті проведене емпіричне дослідження взаємозв’язку основних макроекономічних індикаторів функціонування національних економік окремих сировинних країн Східної Європи (України, Молдови та Білорусі) та цінової кон’юнктури на світових ринках сировини. Аналіз результатів оцінювання побудованих з цією метою економетричних моделей засвідчив існування залежності між індексом світових цін на сировинну продукцію, що становить значну частку експорту, та економічним зростанням у досліджуваних країнах Східної Європи. Це сигналізує про необхідність кардинальної трансформації моделі економічного розвитку даних країн в контексті інтенсифікації виробництва, стимулювання експорту товарів з вищою доданою вартістю та посилення інноваційної складової зростання, структури національного експорту та, як наслідок, гарантування національної конкурентоспроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Макроекономічна модель"

1

Білан, Тетяна, та Микола Каплін. "СИСТЕМА УМОВ ТА ОБМЕЖЕНЬ МОДЕЛІ МІЖПРОДУКТОВОГО БАЛАНСУ ПРИ ПРОГНОЗУВАННІ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРОПОЗИЦІЇ". У GRUNDLAGEN DER MODERNEN WISSENSCHAFTLICHEN FORSCHUNG. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.09.2021.36.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Макроекономічна модель"

1

Соловйов, В. М., та І. Є. Федорішин. Особливості застосування стохастичних динамічних моделей загальної економічної рівноваги. КПУ, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1308.

Full text
Abstract:
Економіко-математичне моделювання є важливим інструментом для вивчення і прогнозування економічних систем, процесів і явищ. У макроекономічному моделюванні найбільш відомим і розповсюдженим є підхід, пов’язаний з динамічними стохастичними моделями загальної рівноваги (DSGE). В останнє десятиріччя досягнутий значний прогрес, як в специфікації, так і в оцінці DSGE, зокрема, при дослідженні економічних циклів. На відміну від векторних авторегресій, DSGE моделі є теоретично обґрунтованими, пропонують використання конкретних економіко-математичних моделей. При цьому їхнім недоліком можна вважати сильну залежність від теоретичних передумов та слабкий зв’язок з реальними даними. DSGE моделі можуть бути представлені в двух формах. Аналітична форма містить опис моделей поведінки економічних агентів у вигляді рішення оптимі- заційних задач, а також аналіз рівноважного напрямку розвитку економіки. Наведений варіант містить в собі тільки лінійні рівняння динаміки ключових макроекономічних змінних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!