Academic literature on the topic 'Маркетингові чинники'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Маркетингові чинники.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Маркетингові чинники"

1

Багорка, М. О., І. Г. Кадирус та Н. І. Юрченко. "МАРКЕТИНГОВІ ПІДХОДИ В УПРАВЛІННІ ЗБУТОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ОПТОВИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ". Підприємництво і торгівля, № 28 (5 лютого 2021): 7–14. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-28-01.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено основні підходи до організації маркетингової діяльності оптових торговельних підприємств. Установлено, що в сучасних умовах ведення бізнесу відбуваються кардинальні зміни в підходах до збутової діяльності підприємства: орієнтація на запити споживача, жорстка конкуренція, суттєвий вплив науково-технічного прогресу на всі сфери життя визначили, що основою збутової діяльності оптових торговельних підприємств є маркетингова діяльність та маркетингове управління. Виокремлено проблеми, з якими стикаються оптові підприємства: проблеми формування товарної політики, дотримання балансу інтересів учасників ринку, недостатнє інформаційне забезпечення про ринки і нові технології, адаптація до динамічних змін зовнішнього середовища, ефективне управління матеріальними, людськими ресурсами і продажем товарів. Зазначено чинники ризику функціонування оптових підприємств в умовах із високим рівнем невизначеності майбутнього. Розроблено практичні рекомендації щодо організації збутової діяльності оптових торговельних підприємств на основі прийняття маркетингових управлінських рішень. Для забезпечення ефективності збутової діяльності запропоновано провести низку заходів: здійснити організаційні зміни всередині підприємства, забезпечити управління закупівельно-збутовою діяльністю підприємства, досягти відкритого діалогу між учасниками процесу, розвивати вертикальні, горизонтальні й інтегровані маркетингові системи. Установлено, що необхідним для підприємства є створення маркетингово-орієнтованої структури, до складу якої разом із менеджерами увійдуть фахівці-маркетологи, які посилять роботу відносно маркетингових досліджень, аналітичної роботи, використання маркетингових інструментів. Цей структурний підрозділ буде здатен оптимізувати й узгодити роботу між усіма підрозділами підприємства. Установлено, що впровадження маркетингового підходу у практичну діяльність оптових торговельних підприємств є резервом для підвищення ефективності використання наявного ресурсного потенціалу, а особливо маркетингового, для забезпечення його конкурентоспроможності та сталого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Khrapkina, Valentyna, та Tetiana Bukhtieieva. "СУЧАСНІ ТРЕНДИ МАРКЕТИНГУ В УМОВАХ ВІЙНИ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 1, № 15 (2025): 362–73. https://doi.org/10.32750/2025-0132.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню сучасних маркетингових трендів, що сформувалися під впливом пандемії COVID-19 та повномасштабної війни в Україні. Доведено, що на розвиток маркетингових стратегій в українському бізнесі впливають як глобальні фактори, так і специфічні виклики, спричинені воєнним станом. Глобальні чинники проаналізовано через призму трьох ключових рушіїв змін. У результаті проведеного дослідження визначено основні тенденції, серед яких цифровізація, що сприяє активному розвитку діджитал-каналів, соціальних мереж, відеоконтенту та інфлюєнсер-маркетингу. Окрему увагу приділено ролі штучного інтелекту, технологій віртуальної реальності, омніканальності маркетингових комунікацій, персоналізації взаємодії зі споживачами та зростанню соціальної відповідальності бізнесу. Маркетингове середовище України досліджено через PEST-аналіз, що охоплює політичні, економічні, соціальні та технологічні чинники. Виявлено основні маркетингові тренди, які вони зумовили: домінування онлайн-комунікацій, переосмислення ролі традиційних офлайн інструментів, зміна споживчих настроїв, що спричинила необхідність коригування тону комунікацій, зростання попиту на продукцію локальних виробників, посилення соціальної активності бізнесу, а також розширене використання антикризових стратегій та штучного інтелекту. Детально проаналізовано динаміку рекламного ринку України у 2022–2024 роках із виокремленням каналів, які демонстрували найшвидше відновлення. Доведено, що цифрові формати комунікації стали домінуючими у структурі медіа-міксу, проте зі стабілізацією ситуації спостерігається поступове зростання частки офлайн активностей. Зроблено висновок, що ефективна маркетингова стратегія в сучасних умовах вимагає антикризового підходу, високої гнучкості у формуванні медіа-міксу та оптимального комбінування онлайн і офлайн інструментів із використанням технологічних можливостей у плануванні та реалізації комунікаційних стратегій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

КЛЕБАН, Ю. В., та Ю. О. ДЕНИСЮК. "ОПТИМІЗАЦІЯ ВИТРАТ НА МАРКЕТИНГОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ ЗА ДОПОМОГОЮ МОДЕЛЕЙ НА ОСНОВІ АНСАМБЛІВ". Applied Questions of Mathematical Modeling 7, № 1 (2024): 83–92. http://dx.doi.org/10.32782/mathematical-modelling/2024-7-1-8.

Full text
Abstract:
Маркетингова діяльність банківських установ у сучасному світі є ключовим складником стратегії їх розвитку та конкурентоспроможності. Залучення нових клієнтів, утримання існуючих і впровадження інноваційних фінансових продуктів стає неможливим без ефективної маркетингової стратегії. В умовах зростання конкуренції на ринку банківських послуг оптимізація маркетингових витрат стає стратегічним завданням банків. Метою дослідження є використання теоретичних знань для розроблення ефективних моделей на основі ансамблів із використанням налаштування параметрів оптимізації витрат на маркетингову діяльність банківських установ, що дасть змогу зменшити маркетингові витрати та підвищити результативність маркетингової діяльності. У статті досліджено підхід до оптимізації витрат на маркетингову діяльність банківських установ із використанням кількох типів ансамблевих моделей, зокрема випадковий ліс, посилення градієнта, екстремальне посилення градієнта. Автори досліджують маркетингову діяльність банків і як ефективно використовувати моделі на основі ансамблю у середовищі RStudio для досягнення максимальних результатів, використовуючи набір даних із даними маркетингової кампанії португальського банку. Детальний аналіз включає вивчення чинників, зібраних банком про клієнтів, і оцінку їхнього впливу на остаточний аналіз рішення клієнта. Також у процесі дослідження для покращення результатів моделювання використовуються методи undersampling, масштабування та пошуку оптимальної кількості ознак. У результаті дослідження встановлено, що ефективність маркетингової кампанії під час використання моделей фактично в два рази вище, ніж без них. Результати дослідження є цінним посібником для банківських установ щодо оптимізації маркетингової діяльності. Використання модельних ансамблів може сприяти підвищенню ефективності маркетингових кампаній, зниженню витрат і підвищенню конкурентоспроможності на ринку фінансових послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Василина, О., та С. Колач. "ШЛЯХИ РОЗВИТКУ МАРКЕТИНГОВИХ КАНАЛІВ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗЕРНА". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series AIC Economics, № 30 (16 листопада 2023): 140–44. http://dx.doi.org/10.31734/economics2023.30.140.

Full text
Abstract:
Загострення проблеми збуту та посилення конкуренції, необхідність в орієнтації на споживача все більше висувають потребу в збутовій та маркетинговій концепції діяльності кожного підприємства, зокрема й сільськогосподарського. Однак у сільському господарстві продовжують переважати продуктова та виробнича концепції, що зумовлено передусім дефіцитом сільськогосподарської продукції, невідповідністю її пропозиції наявному попиту. Сьогодні у вітчизняній практиці визнається важлива роль ОСГ у формуванні товарної пропозиції сільськогосподарської продукції, що потребує обґрунтування підходів до оптимізації процесу побудови структури каналу розподілу, визначення складу його учасників, розподілу між ними функцій, відстеження ефективності функціонування каналу в цілому та його окремих учасників, координації його діяльності, структури та складу, тобто здійснення управління каналом розподілу. З причин фінансового та психологічного характеру досить повільно відбувається створення маркетингових служб на всіх рівнях економіки, не проводяться маркетингові дослідження, аграрні підприємства не виявляють зацікавленості в оригінальних маркетингових розробках, не пропагується нагромаджений світовий досвід. Звідси ефективної системи вітчизняного агромаркетингу не існує через несистемність та випадковість окремих досліджень, а це негативно впливає на рівень конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції. Зазначено, що основною ознакою сільського господарства є його товарний характер, який вимагає чіткої й ефективної взаємодії виробництва і збуту продукції суб’єктів господарювання. У статті узагальнюються особливості формування каналів реалізації зерна селянськими господарствами в сучасних умовах, систематизуються чинники, які стримують становлення їх як повноцінних партнерів ринкових відносин. Наведено сучасну структуру каналів збуту сільськогосподарської продукції на внутрішньому ринку. Також обґрунтовуються напрями формування каналів реалізації зерна та визначається доцільність застосування маркетингової концепції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Войтович, С. Я., та Н. А. Букало. "МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ДЕМОГРАФІЧНИХ ЧИННИКІВ НА ПОВЕДІНКУ СПОЖИВАЧІВ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ". Економічні науки. Серія "Регіональна економіка", № 19(75) (28 грудня 2022): 30–41. http://dx.doi.org/10.36910/2707-6296-2022-19(75)-3.

Full text
Abstract:
У науковій статті теоретично досліджено аспекти впливу демографічних чинників на поведінку споживачів та реалізацію ними процесів формування і задоволення індивідуальних потреб. На основі реалізованих кабінетних маркетингових досліджень структуровано демографічні чинники та визначено їх вплив на величину потреб в освітніх послугах здобувачів передвищої та вищої освіти. У дослідженні розглянуто умови, що визначають та обмежують процеси формування і задоволення потреб індивідуальних споживачів в освітніх послугах
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ЖУК, Антон, та Анна ЩЕРБАНЮК. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЗВ’ЗЯКІВ МІЖ ФАКТОРАМИ ЯКІ ВПЛИВАЮТЬ НА ПРОЦЕС УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ ПОКУПЦЕМ В ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНАХ ТА СТВОРЕННЯ МОДЕЛІ ЗБЕРІГАННЯ СТАТИСТИЧНИХ ДАНИХ". MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, № 3 (29 вересня 2023): 64–72. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2023-75-7.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячено актуальній проблемі впливу внутрішніх та зовнішніх факторів на прийняття рішень користувачами в інтернет магазинах. Предметом дослідження є процес ухвалення рішення покупцем в онлайн магазині. З’ясовано, що процес прийняття рішень щодо придбання продуктів чи послуг онлайн є складним і на нього впливає кілька факторів: імідж бренду продукту, очікувані якість продукту, ціна та ризики, наявність позитивних відгуків інших користувачів. Мета роботи: виявити, чи комунікаційний процес і маркетингові стратегії для онлайн магазину повинні відрізнятися від стратегій фізичного магазину, щоб впливати на рішення споживачів, що купують товари та послуги онлайн. Завдання: проаналізувати та розглянути чинники впливу на рішення покупця в онлайн магазині. Дослідити наявні зв’язки між цими факторами. Методи, що були застосовані в роботі: методи накопичування фактів, системного аналізу та емпіричні методи. Здобуто такі результати: визначено, що розуміння чинників впливу також допомагає власникам онлайн магазинів краще аналізувати купівельну поведінку споживачів і підвищити рівень задоволення покупців. Суть полягає в тому, що керівництво має спрямувати свої ресурси на розвиток онлайн-магазину, покращення веб-сайту та розробку різних маркетингових стратегій для онлайн середовища. Виявлено, що соціально-особистісні чинники: вік, стать, попередній досвід, сезонність та очікувані якість і ціна - є основними детермінантами бажань і поведінки покупців, і тому їх слід враховувати при побудові торгової стратегії в галузях електронної комерції. Висновки: за результатами проведеної оцінки впливу чинників на покупців в інтернет магазинах доведено, що сучасні тенденції впливу ситуаційних особистісних, психологічний та соціальних факторів спровокують зростання прибутку підприємств, що при побудові стратегії розвитку в сфері електронної комерції зважають на взаємопов’язані чинники впливу на процес ухвалення користувачем рішення про покупку. Ключові слова: фактори, що впливають на онлайн купівлю; соціально-особистісні чинники; електронна комерція; інтернет магазин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Малишев, Віктор, та Вікторія Коваленко. "МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ СВІТОВОГО РИНКУ НАНОМЕДИЦИНИ". Society. Economy. Digitalization 1, № 1 (2024): 60–74. http://dx.doi.org/10.31379/sed.1.1.2024.5.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є виявлення стану та закономірностей розвитку світового ринку наномедицини та відстежування сучасних тенденцій та інновацій його розвитку. Визначено основні напрями розвитку наномедицини та використання нанотехнологій у сучасній медицині та фармації, рушійні чинники зростання світового ринку наномедицини. Здійснено аналіз ринку нанотехнологій за галузями індустрії, ринку наномедицини - за будовою наноматеріалів, сферою застосування, способом та сферою дії, географічними регіонами. Знання та використання стану та тенденцій світового ринку наномедицини дозволить здійснювати обґрунтованіший підхід до розвитку вітчизняної наномедицини та сприятиме інтеграції вітчизняної науки, виробництва та охорони здоров’я до європейського і світового простору. JEL Класифікація: L86, M31, I18.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Малишев, Віктор, та Вікторія Коваленко. "МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ СВІТОВОГО РИНКУ БІОІНЖЕНЕРІЇ". Society. Economy. Digitalization 2, № 2 (2024): 68–80. http://dx.doi.org/10.31379/sed.2.2.2024.6.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є виявлення стану та закономірностей розвитку світового ринку наномедицини та відстежування сучасних тенденцій та інновацій його розвитку. Об’єктом дослідження є сучасний стан та сегментація, динаміка та перспективи світового ринку біоінженерії та світових ринків інструментів, речовин та реагентів, обладнання біоінженерії. Біомолекули, біосистеми, біомашини, біокомп’ютинг визначено як чотири основних сфери застосування біомедичних інновацій. Здоров'я та працездатність людини; сільське господарство, аквакультура та харчові продукти; споживчі товари та послуги; матеріали, хімікати та енергія визначено як основні сфери впливу біомедичної інженерії. Сегментацію ринку інструментів біоінженерії здійснено за географічними регіонами, продуктами ринку, технологічними ідеями, галузями використання; ринку речовин і реагентів – за географічними регіонами, продуктами ринку та застосуванням; ринку обладнання біоінженерії – за географічними регіонами, технологіями, кінцевим споживачем. Визначено обсяг ринків різних географічних регіонів. Відстежено динаміку та конкуренцію на світовому ринку і виявлено чинники впливу на динаміку та ключові тенденції ринку. Узагальнено стан і зазначено перспективи подальших наукових досліджень у галузі біоінженерії. Персоналізована медицина, машинне навчання та штучний інтелект, технологія стовбурових клітин, редагування генів і діагностика згрупованих регулярно розташованих коротких паліндромних повторів, великий обсяг даних, дослідження наркотиків визначено як основні тенденції розвитку біотехнологічного ринку. JEL Класифікація: I11.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Батьковець, Н. О., та Л. О. Марусяк. "МАРКЕТИНГОВІ ТА ПРАВОВІ АСПЕКТИ МОТИВАЦІЇ СПОЖИВАЧІВ ДО ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО КУПІВЛЮ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 66 (15 квітня 2022): 51–56. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2022-66-07.

Full text
Abstract:
Пошук впливових інструментів маркетингу та їх вплив на формування активної споживчої поведінки покупців стає актуальною проблемою для багатьох підприємств. У статті розглянуто сучасні маркетингові інструменти впливу на поведінку споживачів, наведено принципи застосування моделі Фішбейна, чинники, які підтверджують мотиваційний фактор необхідності здійснення купівлі. Метою статті є дослідження соціальних, економічних та правових аспектів поведінки споживачів і чинників, що зумовлюють вибір певного типу прийняття рішення про купівлю товарів та послуг. Досліджено, що сучасний ринок товарів та послуг досить динамічно розвивається, що вимагає від підприємців титанічних зусиль щодо формування та вибору цільових сегментів ринку. Для потенційних споживачів зазвичай вагомим показником задоволення потреб є пропозиція, яка на сьогоднішній день досить різноманітна як по цінах, брендах, так і по товарних групах. Довічною дилемою для підприємців є пошук ефективних шляхів мотивації до прийняття рішення покупців про купівлю тих чи інших товарів. У сучасному світі розвинених комунікацій досить часто маркетологи вдаються до маніпуляцій щодо спонукання придбання товарів чи послуг. Однак завжди це супроводжується правовими аспектами захисту прав споживачів. Визначено, що вимірювання поведінкової реакції споживачів та застосування маркетингових заходів щодо стимулювання збуту є визначальними при формуванні прогнозу збутової діяльності торговельних підприємств. Зроблено висновок, що реалізація прав споживачів у разі покупки товару неналежної якості на кодифікованому рівні породжує наявність численних колізій та прогалин, котрі, за умови розвитку сучасного ринку та поширення відповідних міжнародних тенденцій у даній сфері з врахуванням європейського досвіду, повинні врегулювати усі істотні моменти та похибки нашого сьогодення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Zhaldak, Anna, та Anna Bychkovskaya. "ІНТЕГРОВАНІ МАРКЕТИНГОВІ КОМУНІКАЦІЇ ЯК ЧИННИК ЕФЕКТИВОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, № 4 (2019): 4–13. http://dx.doi.org/10.32750/2019-0201.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто інтегровані маркетингові комунікації як чинник забезпечення ефективного розвитку підприємств. Сформовано визначення інтегрованих маркетингових комунікацій та досліджено, як дане поняття розглядали різні автори. Проаналізовано причини виникнення інтегрованих маркетингових комунікацій у другій половині XX століття. Визначено основні критерії та види інтеграції. Розглянуто принципи комунікації за П. Смітом.
 Особливостями формування інтегрованих маркетингових комунікацій та їх відмінностями від звичайного комплексу маркетингу визначено: чітке визначення цілей маркетингових комунікацій, що відповідають загальним цілям підприємства; плановий підхід, що передбачає узгодження всієї маркетингової комунікаційної діяльності; ранжування цільової аудиторії; управління всіма формами контактів, як основа комунікаційної діяльності; ефективний менеджмент та інтеграція всіх елементів просування; ранжування інструментів просування. Визначено переваги такої інтеграції порівняно із традиційним підходом.
 Для визначення того, як маркетингові комунікації впливають на ефективність розвитку підприємств використаємо метод кореляційно-регресивного аналізу. Для досліджуваного підприємства А доцільно розглянути вплив маркетингових комунікацій в контексті розвитку HR-бренду. Досліджено взаємозв’язки між чисельністю розробників, витратами на маркетингові комунікації та їх вплив на результуючу ознаку – прибуток підприємства. В якості першої факторної ознаки візьмемо чисельність розробників, адже як вже було зазначено саме людські ресурси є основним ресурсом компанії та здатні формувати його інноваційний потенціал. В якості другої факторної ознаки візьмемо загальні витрати на маркетингові комунікації, адже вони сприяють залученню як співробітників, так і клієнтів. В якості третьої факторної ознаки оберемо коефіцієнт рентабельності маркетингових витрат, щоб показати, що ефективне планування та використання комплексу маркетингових комунікацій впливає на прибутковість підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Маркетингові чинники"

1

Токар, А. А. "Економічні чинники конкурентного бізнес-середовища: цінові й маркетингові аспекти ринку". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75987.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено стан та перспективи розвитку вказаного ринку – світового та національного. На прикладі укр. ринку – проведено аналіз та визначено основні фінансові, комерційні та економічні показники діяльності компаній на укр. ринку (регіональному).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Анголенко, Л. О., Галина Дмитрівна Семченко, С. О. Савіна та ін. "Загальні тенденції на світовому ринку виробництва неформованих Al₂O₃ – C вогнетривів як основні чинники створення конкурентноспроможної вітчизняної продукції". Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31483.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Білоцерківський, Олександр Борисович. "Конкурентоспроможність як умова стратегічного розвитку кафедри ВНЗ". Thesis, Національний університет цивільного захисту України, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22622.

Full text
Abstract:
Досліджено різні підходи до визначення понять: "конкурентоспроможність ВНЗ". На підставі проведеного аналізу запропоновано власне визначення поняття "конкурентоспроможність кафедри". Розглянуто різні класифікації факторів конкурентоспроможності ВНЗ та виділено окремі фактори, які можна використовувати при оцінюванні конкурентоспроможності кафедри: 1) корисність (якість освітніх послуг); 2) маркетингові чинники, що характеризують ефективність пропозиції; 3) відношення споживача до освітньої послуги.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Біловодська, О. А., та К. В. Шебеда. "Чинники формування маркетингових стратегій". Thesis, Хмельницький національний університет, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/17029.

Full text
Abstract:
Маркетингова стратегія разом з тактичним вирішенням поточних завдань є цілісним єдиним процесом управління ринком з боку підприємств-виробників і реалізаторів товарів або послуг. Однак ведення ефективної маркетингової політики вимагає від компанії відповідального ставлення до організації всіх етапів процесу управління: планування, організація, реалізація та контроль маркетингової активності. З цих позицій виокремлено фактори формування маркетингових стратеій сучасних вітчизняих компаній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кононенко, С. С. "Особливості маркетингової діяльності у туризмі". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14103.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шимаріна, А. "Врахування культурних чинників у маркетингових моделях". Thesis, Вид-во СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20712.

Full text
Abstract:
Принципово новою метою маркетингової науки та маркетологів на практиці повинно стати перетворення неконтрольованої сфери культурного середовища у контрольовану фірмою сферу і конкурентну перевагу. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20712
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Маркетингові чинники"

1

Ороховська, Л. А., and У. П. Кошетар. "СПЕЦИФІКА МАРКЕТИНГОВИХ СТРАТЕГІЙ КОРПОРАЦІЙ У ГЛОКАЛІЗОВАНОМУ СУСПІЛЬСТВІ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-10.

Full text
Abstract:
Зростання впливу транснаціональних корпорацій на світову економіку актуалізує проблему аналізу стратегій їхньої поведінки на світовому ринку та визначення основних інструментів підвищення їхньої конкурентоспроможності. Проблема поєднання глобального і локального в маркетингових стратегіях корпорацій, яка актуалізувалася після реалізації сценарію «зіткнення цивілізацій» та етнофікації «плавильного тиглю народів» – США, вимагає осмислення особливостей застосування глобальних та локальних стратегій. Організація міжнародного маркетингу на сучасному етапі відбувається в умовах глокалізації, яка є тенденцією поєднання як глобального, так і регіонального, локального, тому корпорації, застосовуючи глобальні стратегії у маркетингу, зіштовхуються з плюралізмом культур, культурних стандартів, мультикультультуризацією. У багатьох сферах ця тенденція актуалізує звернення до мультилокальних стратегій. Завдяки ним уможливлюється адаптування глобальних стратегій до специфіки культури певних регіонів, звичаїв, традицій, релігії представників різних цивілізацій. Мультилокальні стратегії спираються на врахування умов ведення бізнесу в країнах, на які поширюють свою діяльність, та потреб її національного ринку, які сформувалися під впливом релігії, звичаїв, традицій, клімату, географічного середовища тощо. Урахування специфіки регіонального бізнес-середовища дає змогу ТНК вибудовати успішні маркетингові стратегії, особливо у сфері харчування та індустрії моди. Для економічного середовища України притаманний вплив як глобальних, так і локальних чинників, які зумовлюють необхідність формування когорти підприємств конкурентного лідерства, які б успішно вели змагання в регіональних, міжнародних та глобальних масштабах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сиротюк, Г. В. "АКТИВІЗАЦІЯ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АГРАРНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ ЯК ВАЖЛИВИЙ ЧИННИК ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ КРАЇНИ". У ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ КРАЇНИ. Publishing house “Liha-Pres”, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-255-8-6.

Full text
Abstract:
Дослідженню стан інноваційно-інвестиційної діяльності аграрного сектору економіки.Проведено аналіз сучасного стан розвитку сільськогосподарських підприємств на інноваційних засадах та вказано на коло певних проблем, що стримують впровадження інновацій. Систематизовано основні види інновацій, які впроваджуються у діяльність сільськогосподарських підприємств: продуктові, технологічні, організаційні та маркетингові. Доведено важливість для країни такої продуктової інновації як виробництво органічної сільськогосподарської продукції. Виявлено, що забезпечити високу технологічну ефективність виробництва можна швидше у галузі рослинництва, тоді як у тваринництві, через значну тривалість виробничого циклу, цей процес є ускладненим. Проаналізовано динаміку капітальних інвестицій та прямих іноземних інвестицій у сільське господарство України. Здійснено аналіз основних причин, які стримують розвиток інноваційно-інвестиційного забезпечення аграрного сектору. Запропоновано заходи щодо підвищення інноваційно-інвестиційної діяльності аграрного сектору економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!