Academic literature on the topic 'Матеріальна та нематеріальна мотивація'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Матеріальна та нематеріальна мотивація.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Матеріальна та нематеріальна мотивація"

1

Ігнатюк, Вікторія, та Ганна Туніна. "Мотивація персоналу як фактор підвищення ефективності системи управління підприємством". International Science Journal of Management, Economics & Finance 2, № 1 (2023): 75–83. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjmef.20230201.08.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню мотивації персоналу. На даний час проблеми створення ефективної системи мотивації персоналу на підприємстві набувають особливої актуальності у контексті того, що мотивація виступає одним з ключових чинників підвищення продуктивності праці працівників. Основна функція мотивації полягає в тому, що вона має прямий вплив на поведінку працівників підприємства і формує у них спонукальні мотиви до ефективної і високопродуктивної праці. Продумана мотивація активізує трудову діяльність працівників, підвищує ефективність всієї системи управління персоналом. Для керівників важливо знати як можна підвищити ефективність працівників на підприємстві за допомогою нематеріальної мотивації. В роботі розглядається визначення мотивації, досліджено теоретичні основи мотивації персоналу, методи та оцінки мотивації персоналу; обумовлено значимість мотивації персоналу як головного важеля управління персоналом; Особливу увагу приділено видам мотивації: матеріальна та нематеріальна мотивація, їх методам; досвід зарубіжних країн в системі нематеріальної мотивації та рекомендації для керівників для застосування нематеріальної мотивації працівників на українському підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ковальчук, Олександр. "ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ НЕЛІНІЙНОГО УПРАВЛІНСЬКОГО ВПЛИВУ У МОТИВАЦІЙНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ". Молодий вчений, № 10 (98) (31 жовтня 2021): 14–17. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-10-98-4.

Full text
Abstract:
Стаття висвітлює питання мотиваційного менеджменту та його прямого впливу на розвиток підприємницької діяльності. Проводиться аналіз динаміки сприятливості умов ведення бізнесу в Україні. Досліджується взаємозв'язок між рівнем розвитку підприємницької діяльності та інтелектуальним ресурсом. Розглядається залучення технологій нелінійного управлінського впливу. Стаття розглядає такі поняття як мотиваційний менеджмент» та «мотивація». Характеризуються види мотивацій та їх зміст. У статті наводиться оцінка мотивації в Україні та динаміка її розвитку. Характеризуються системи оплати праці та їх характерні риси. Розглядається нематеріальна мотивація та її види. Визначається роль управлінського впливу у побудові мотиваційної системи, базований на матеріальних та нематеріальних стимулах працівників. Надаються рекомендації щодо введення та розвитку мотиваційних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Romaniuk, M. D., та T. M. Romaniuk. "ВАГОМІСТЬ ВПЛИВУ НЕМАТЕРІАЛЬНИХ ЧИННИКІВ НА МОТИВАЦІЮ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВА". Actual problems of regional economy development 1, № 19 (2023): 329–36. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.19.329-336.

Full text
Abstract:
Інтеграція української економіки до ЄС та в інші міжнародні структури вимагає кардинальних змін у мотивації трудового та ін­телектуального потенціалу персоналу підпри­ємств. Мета мотивації - це одержання найвищої віддачі від використання наявного працересурсного потенціалу, що дозволяє підвищити загальну ефективність і прибутковість діяльності підприємств з ефективним застосуванням матеріальних і нематеріальних чинників. У статті розглянуто вплив нематеріальних чинників на мотивацію персоналу підприємства. Визначено, що ефективність системи мотивації за нинішніх умов передбачає присутність не лише матеріальних чинників, таких як високий дохід, але і нематеріальних, що пов'язані з стабільністю місця роботи, з досягненням власних цілей, бажанням проявляти ініціативу і відповідальність. Це пов'язано з тим, мотиваційні стимули включають лише матеріальну складову, залишаючи поза увагою нематеріальну, а тому запропоновано формування такого мотиваційного механізму, який має враховувати як матеріальну мотивацію, так і виявлення та реалізацію нематеріальних чинників мотивації праці персоналу підприємства. З’ясовано та охарактеризовано, що до основних нематеріальних чинників які спонукають персонал до більш ефективної роботи належать: належні умови праці; соціально-психологічний клімат; особистий приклад керівника.; індивідуальний підхід до працівника; термін виконання поставлених завдань; врахування інтересів та можливостей працівника; підтримка працівників у безперервному навчанні,підвищенні кваліфікації а також можливості саморозвитку та самовираження працівників. Обґрунтовано, що до нетрадиційних методів мотивування персоналу відносяться моральні стимули, патерналізинг, організаційні стимули участь в управлінні, кар’єра і розвиток, участь у прибутку та капіталі. Запропоновано широко застосовувати нетрадиційні види нематеріальної мотивації і, зокрема,: інструментальний, професійний, патріотичний, господарський.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сайко, В. Р., та П. Г. Ільчук. "ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ МОТИВАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ: ГЛОБАЛЬНИЙ ПОГЛЯД НА ПРАКТИКИ ЯПОНІЇ, НІМЕЧЧИНИ, КИТАЮ, США ТА МОЖЛИВОСТІ ЗАПОЗИЧЕННЯ ДОСВІДУ ДЛЯ СИСТЕМИ ПРОЄКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В УКРАЇНІ". Наукові записки Львівського університету бізнесу і права, № 38 (3 жовтня 2023): 350–60. https://doi.org/10.5281/zenodo.8401964.

Full text
Abstract:
Мотивація персоналу є необхідною для успішної та результативної діяльності будь-якої сфери де залучений людський капітал. Мотивація персоналу використовується для заохочення працівників до більшої залученості, продуктивності та досягнення спільних цілей організації. Успішне впровадження системи мотивації персоналу в сучасних організаціях призводить до досягнення бізнес-цілей, зростання фінансових показників компанії, виходу на новий рівень розвитку, підвищення продуктивності працівників та якісної трансформації кадрового складу. Тому велика кількість компаній та організацій все більше цікавляться цим питанням і намагаються впроваджувати та розвивати мотиваційні стратегії у своєму середовищі. Задля впровадження та удосконалення системи мотивації працівників в Україні, доцільно застосовувати досвід передових країн світу. Адже окремі країни вже давно усвідомили важливість мотивації працівників та розробили ефективні стратегії та методи мотивації.  У науковій статті проведено історичний екскурс, аналіз та узагальнення досвіду мотивування працівників, що застосовується у провідних країнах світу: Японії, Німеччині, Китаю, США, а також в Україні. Виокремлено основні складові матеріальної та нематеріальної системи мотивації персоналу у досліджуваних країнах. Результатами дослідження є узагальнення сучасних світових практик мотивації персоналу, а також розроблення рекомендацій, які можна впровадити у діяльність вітчизняних економічних суб'єктів з метою удосконалення системи проєктного менеджменту. Перспективою подальших досліджень є доопрацювання більшої кількості світових практик мотивування персоналу за рахунок розширення списку країн, чий досвід мотивації працівників уже було досліджено авторами наукової статті. Окремим перспективним напрямом наукових досліджень є удосконалення чинних та розроблення нових методичних рекомендацій з мотивування для впровадження та покращення рівня мотивації персоналу в українському професійному середовищі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ОСТАПЧУК, Ольга, та Ольга БАКСАЛОВА. "ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ В ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ: МОТИВАЦІЙНІ АСПЕКТИ". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 1 (27 лютого 2025): 225–31. https://doi.org/10.31891/mdes/2025-15-30.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено вивченню інноваційних технологій управління при забезпеченні економічної безпеки та аналіз мотиваційні аспекти, які супроводжують цей процес. Метою статті виступає аналіз, систематизація та удосконалення теоретико-методичних засад забезпечення економічної безпеки шляхом впровадження інноваційних технологій управління та побудова мотиваційної політики для подолання бар’єрів при їх залученні.В статті під економічною безпекою підприємства розуміється його здатність ефективно функціонувати в умовах динамічного зовнішнього середовища, мінімізуючи ризики та загрози, що можуть негативно впливати на його діяльність. В дослідженні представлено аналіз сучасних цифрових інструментів, що сприяють підвищенню стійкості компаній до зовнішніх загроз та мінімізації ризиків. Визначено, що технології Big Data та прогнозна аналітика сприяють ефективному збору, обробці та аналізу великих масивів даних у реальному часі. Автоматизовані системи бюджетування та фінансового контролю підвищують прозорість фінансових операцій, зменшують ризики шахрайства та забезпечують ефективний контроль за витратами. Блокчейн-технології забезпечують безпечне зберігання конфіденційних даних та зменшують ризики несанкціонованого втручання. CRM-системи та автоматизовані маркетингові платформи сприяють підвищенню рівня лояльності клієнтів і конкурентоспроможності підприємств. Інтернет речей та хмарні технології дозволяють оптимізувати управління ресурсами та зменшити операційні ризики. Системи раннього попередження ризиків дозволяють завчасно виявляти загрози та розробляти ефективні стратегії реагування. Інформаційна безпека підприємств забезпечується застосуванням штучного інтелекту в кіберзахисті, багаторівневої аутентифікації, шифрування даних та блокчейн-технологій.Дослідження дозволило виявити ключові перепони на шляху до цифрової трансформації підприємств, зокрема опір персоналу змінам, недостатня матеріальна та нематеріальна мотивація, брак ефективної комунікації між керівництвом та працівниками та відсутність культури інновацій у компаніях. Дослідження показало, що ефективне впровадження інноваційних управлінських технологій можливо лише за умови комплексу мотиваційних заходів, що направлені на подолання виділених бар’єрів. Зокрема, застосування фінансових і нематеріальних стимулів, розвиток культури інновацій, залучення персоналу до прийняття рішень та створення корпоративних інноваційних хабів сприятимуть подоланню перепон при впровадженні інноваційних технологій управління в забезпеченні економічної безпеки підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Sydorchuk, O. G., та Yu V. Pidlypnyi. "Мотиваційні новації як інструмент капіталізації торговельного підприємства". Scientific Bulletin of UNFU 29, № 8 (2019): 88–92. http://dx.doi.org/10.36930/40290815.

Full text
Abstract:
Досліджено перспективи впровадження нових інструментів матеріальної та персоніфікованої нематеріальної мотивації для зростання капіталізації торговельного підприємства. Запропонована методика інтегрованого застосування матеріальних і нематеріальних інструментів мотиваційного впливу на працівника якісно оновлює розуміння всіх елементів мотиваційної програми торговельної організації. Розрахунок конкретних показників матеріальної складової мотивації запропоновано узгодити зі стратегічними цілями капіталізації підприємства. Основна новація полягає в інтегруванні показників якості людського капіталу зі синтетичними показниками економічної спрямованості. Врахування критичних факторів успішності забезпечує динамічний взаємозв'язок цілей бізнесу і мотиваційних очікувань персоналу. Показано, що система матеріальної мотивації має ґрунтуватись на індикативному оцінюванні ефективності досягнення результатів кожним працівником на всіх рівнях організації. Запропонована методика визначення граничних розмірів матеріального стимулювання передбачає уніфіковане ранжування посад відповідно до їх функціональної значущості і реального внеску працівника у зростання капіталізації. Водночас ця методика поєднує в собі врахування особистісних мотиваційних очікувань персоналу і персоніфікацію їх відповідальності за капіталізацію організації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Прохоровська, С. А. "МОТИВАЦІЯ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ". Трансформаційна економіка, № 2 (02) (17 березня 2023): 45–48. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8141/2023-2-8.

Full text
Abstract:
Запорукою успішного функціонування підприємств, посилення їх конкурентоспроможності на ринку є мотивований персонал. Система мотивації повинна зацікавлювати керівників підприємств та стимулювати працівників до постійного розвитку. Впровадження нових та нестандартних підходів до мотивації персоналу дозволяє залучити нових висококваліфікованих фахівців та значно підвищити лояльність штатних працівників. Встановлено, що найефективнішою є така система мотивації персоналу, що поєднує в собі матеріальну та нематеріальну мотивацію, а також штрафи і покарання. Для розвитку системи мотивації персоналу необхідно розробляти довгострокові програми щодо: формування сучасної культури та іміджу компанії; соціальні програми для працівників та їх сімей; створення ефективних стимулів для високопродуктивної праці; розробки та створення спеціальних систем управління мотивацією праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соколюк, К. Ю., О. Д. Додон та І. Ю. Соколюк. "НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ СФЕРИ ПОСЛУГ: ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ В КРИЗОВИЙ ПЕРІОД". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 4(83) (10 квітня 2023): 107–13. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.4.14.

Full text
Abstract:
У даній роботі розглянуто основні напрями удосконалення системи мотивації праці в кризовий період на прикладі підприємств сфери послуг. Визначено, що традиційні методи мотивації праці такі як нематеріальні та матеріальні в кризових умоває є недостатніми. На думку авторів, до нематеріальних варто віднести наступні заходи: мотиваційні наради, вітання зі знаменними датами, можливість для професійного зростання, публічна похвала кращих працівників, комфортні умови праці, заходи для підтримки та підвищення командного духу, гнучкий графік, додаткові вихідні, надання корпоративних знижок на послуги компанії, налагоджений зворотній зв’язок. В умовах війни та супутніх соціально-економічних кризових явищ особливо актуальним, на думку авторів, є морально-психологічна підтримка працівників. Зокрема, такі заходи як забезпечення комфортних умов для роботи та забезпечення безпеки для рідних – є одними із пріоритетних напрямів нематеріальної мотивації. На думку авторів, система мотивації для ефективної роботи підприємства має бути гармонізована за всіма рівнями – починаючи від підсистеми мотивації окремо взятого працівника та закінчуючи системою мотивації усього підприємства. Відповідно проведених досліджень, авторами зроблено висновок, що керівнику підприємства сфери послуг доцільно застосувати чотири основні методи поліпшення мотивації: матеріальний метод – метод, в якому застосовується система стимулювання співробітників підприємства, заснована на теорії підкріплення; цільовий метод – це метод регулювання поведінки співробітників за допомогою постановки цілей, або управління за цілями; метод різноманіття та комплексного об’єднання ділових процесів, в основі якого лежить зміна характеристик роботи; метод партнерства в управління – метод залучення працівників в управління, тобто їх участь у спільному прийнятті рішень. Такі заходи матимуть ряд позитивних ефектів: сприятимуть створенню механізму професійного росту всіх працівників; запобігатимуть конфліктам між керівниками та працівниками; сприятимуть задоволеності працівників працею.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Боденчук, Л. Б., О. Ю. Приходько та О. С. Пирлог. "МОТИВАЦІЯ ТА СТИМУЛЮВАННЯ ПРАЦІ ПЕРСОНАЛУ В СИСТЕМІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 2 (78) (28 травня 2025): 115–20. https://doi.org/10.32689/2523-4536/78-17.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто мотивацію та стимулювання персоналу як стратегічний ресурс підвищення ефективності підприємницької діяльності в умовах цифровізації та змін економічного середовища. Автори обґрунтовують значущість поєднання матеріальних і нематеріальних стимулів, індивідуалізації підходів та інтеграції мотиваційної політики в загальну стратегію управління. Аналізуються сучасні виклики, зокрема гібридна робота, потреба в персоналізованих програмах стимулювання, вплив корпоративної культури та роль керівників. Акцент зроблено на застосуванні цифрових технологій, аналітики даних та елементів штучного інтелекту для підвищення ефективності управління мотивацією. Запропоновано рекомендації щодо створення гнучкої, прозорої та адаптивної системи мотивації, що базується на принципах партнерства, залученості та визнання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Don, O. D., та I. Y. Privarnikova. "Нематеріальний складник групової трудової мотивації". Bulletin of the Dnipropetrovsk University. Series: Management of Innovations, № 7 (25 грудня 2016): 185. http://dx.doi.org/10.15421/191619.

Full text
Abstract:
Обмеження фінансових можливостей підприємств у збільшенні матеріальних стимулів, зокрема реальної заробітної плати співробітників, підвищило увагу до нематеріального боку мотивації. Оскільки мотиви та стимули групової мотивації достатньо не вивчено, а підходи, застосовні для індивідуальної мотивації працівників, не завжди можна застосувати для мотивування групи, тема дослідження актуальна.Мета роботи – охарактеризувати нематеріальний складник трудової групової мотивації, мотиваційні типи працівників і навести можливі нематеріальні стимули, специфічні для мотивування групи досягти ціль.Трудову мотивацію потрібно розглядати як систему компонентів, що являють собою сукупність мотивів внутрішнього і зовнішнього походження, стимулюючих чинників, які спонукають виробничий колектив до активної діяльності для досягнення як особистих, так і цілей підприємства. Високомотивовані працівники – працівники зацікавлені, а отже, досягаючи загальних цілей підприємства, вони задовольняють особисті потреби та свідомо обирають певний тип поведінки.Охарактеризовано основні мотиви (потреби), які спонукають робітників до діяльності. Мотивів, які визначають поведінку людини в процесі праці, безліч, проте нею керують тільки декілька з них, один з яких обов’язково переважає. Підбір учасників команди із урахуванням розбіжностей у мотивах забезпечує початкові умови для успіху. Зроблено припущення, що в кризових умовах мотиваційні потреби як окремих працівників, так і групи здебільшого пов’язані з очікуванням матеріальної винагороди за виконану роботу. За обмежених фінансових можливостях доцільно застосовувати нематеріальні стимули. Під час їх добору керівнику необхідно враховувати той факт, що для покращення результатів роботи виконавці мають перебувати у середовищі, яке відповідає їх основному емоційному стану. Невід’ємні компоненти такого «здорового» середовища – правильна субординація, корпоративний етикет, мікроклімат у колективі, наявність досвідченого керівника.Мотиваційний вплив як на окремого працівника, так і на групу в цілому реалізують із урахуванням відмінностей у потребах, рисах характеру, робочої поведінки, статусі, кваліфікації, досвіді, світогляді. У статті охарактеризовано мотиваційні типи робітників за цими критеріями та оцінено їх здатність працювати у групі за шкалою «низька здатність – висока здатність». Зроблено висновок, що для ефективної мотивації роботи групи у ході формування команди перевагу слід надавати працівникам господарського типу, який разом з інструментальним найбільше відповідає вимогам результативної праці. Надано рекомендації щодо застосування мотиваційних стимулів у контексті «застосування стимулів – формування умов».Наукова новизна дослідження – виявлення найпридатнішого до групової роботи мотиваційного типу співробітників шляхом порівняння їх потреб і стимулів.Результати дослідження можна використати для створення на підприємстві реальних умов для побудови групової трудової мотивації та зацікавлення кожного працівника у збільшенні продуктивності праці.Перспективні напрямки подальших досліджень – оцінка ефективності окремих запропонованих мотиваційних стимулів підвищення результативності групової праці для різних сфер діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Матеріальна та нематеріальна мотивація"

1

Миндзя, Маргарита Олегівна, Маргарита Олеговна Мындзя та Marharyta Olehivna Myndzia. "Сучасні системи та форми мотивування праці". Thesis, Східноєвропейський університет економіки і менеджменту, 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42570.

Full text
Abstract:
Науковий керівник: к.е.н, доц. Білявський В.М.<br>В сучасних умовах господарювання перед кожним підприємством гостро постає питання підвищення ефективності діяльності, посилення конкурентоспроможності на ринку. Вченими і практиками доведено, що основною рушійною силою розвитку підприємств сьогодні є персонал. Саме людський фактор дозволяє отримати значне зростання продуктивності та ефективності праці, сприяє зростанню прибутків підприємства.<br>Східноєвропейський університет економіки і менеджменту
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Грабова, Г. С. "Шляхи підвищення мотивації та стимулювання діяльності персоналу (на прикладі ТОВ «Зарс»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Hrabova.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядаються теоретичні основи стимулювання трудової діяльності персоналу на підприємстві (в умовах конкурентного середовища): сутність та роль стимулювання праці в управлінні персоналом на сучасному підприємстві, теорії мотивації та їх вплив на формування концепцій стимулювання праці, нематеріальні методи стимулювання праці на підприємстві. Проаналізовано динаміку, техніко-економічних показників діяльності ТОВ «Зарс», структуру витрат, показники ефективності використання оборотних фондів, показники ефективності основних засобів, показники платоспроможності, ділової активності, проведено аналіз мотивації трудової діяльності на ТОВ «Зарс». Запропоновано дві пропозиції щодо покращення системи мотивації персоналу на підприємстві ТОВ «Зарс».<br>The theoretical bases of stimulation of labor activity of personnel at the enterprise (in the conditions of competitive environment) are considered: essence and role of stimulation of work in personnel management at the modern enterprise, theories of motivation and their influence on formation of concepts of stimulation of work, intangible methods of stimulation of work at the enterprise. The dynamics, technical and economic indicators of Zars LLC, cost structure, working capital efficiency indicators, fixed assets efficiency indicators, solvency indicators, business activity are analyzed, the analysis of work motivation at Zars LLC is analyzed. Two proposals were proposed to improve the system of staff motivation at the enterprise LLC "Zars"
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Антипов, О. О. "Управління нематеріальною мотивацією персоналу підприємства та шляхи її удосконалення (на матеріалах ПП «КОЛОС ПРАЙМ»)". Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/19965.

Full text
Abstract:
Антипов, О. О. Управління нематеріальною мотивацією персоналу підприємства та шляхи її удосконалення (на матеріалах ПП «КОЛОС ПРАЙМ»): магістерська робота : 073 Менеджмент / О. О. Антипов ; керівник роботи Хмелевський С. М. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра управління персоналом та економіки праці. – Чернігів, 2020. – 93 с.<br>Метою випускної кваліфікаційної роботи є комплексне дослідження основних напрямів управління мотивацією праці, з особливим наголосом на нематеріальній мотивації, огляд існуючих методичних підходів, з врахуванням закордонного досвіду, та розробка на цій основі практичних шляхів вдосконалення мотивації праці в системі управління підприємством. Об’єктом дослідження обрано процес управління нематеріальною мотивацією персоналу на Приватному підприємстві «КОЛОС ПРАЙМ». Предметом дослідження є нематеріальна мотивація трудової діяльності персоналу та її вплив на досягнення загальних цілей підприємства в умовах ринку. Практична значущість – запропоновані заходи з удосконалення управління нематеріальною мотивацією персоналу на Приватному підприємстві «КОЛОС ПРАЙМ» можуть стати у пригоді іншим підприємствам, що працюють у сфері ресторанного бізнесу. У першому розділі розкриті теоретичні основи мотивації в системі управління персоналом. У другому розділі зроблений аналіз діючої системи мотивації (в т.ч. нематеріальної) персоналу ПП «КОЛОС ПРАЙМ». У третьому розділі запропоновані напрями вдосконалення мотивації трудової діяльності на ПП «КОЛОС ПРАЙМ».<br>The purpose of the graduation qualification work is a comprehensive study of the main areas of work motivation management, with special emphasis on non-material motivation, review of existing methodological approaches, with taking the foreign experience, and development on this basis of practical ways to improve work motivation in enterprise management. The object of the study is the process of managing the personnel’s non-material motivation at the Private Enterprise "KOLOS PRIME". The subject of the study is the personnel’s non-material motivation and its impact on achieving the overall goals of the enterprise in market conditions. Practical significance - the proposed measures to improve the management of personnel’s non-material motivation at the Private Enterprise "KOLOS PRIME" may be useful to other enterprises operating in the restaurant business. The first section reveals the theoretical foundations of motivation in the personnel management system. The analysis of the current system of personnel’s motivation (including non-material) of PE "KOLOS PRIME" is made in the second section. In the third section the directions of improvement of motivation of labor activity on PE "KOLOS PRIME" are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коломієць, І. А. "Система стимулювання праці персоналу організації (на матеріалах ТОВ «Форнетті-Україна»)". Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/19979.

Full text
Abstract:
Коломієць, І. А. Система стимулювання праці персоналу організації (на матеріалах ТОВ «Форнетті-Україна»): магістерська робота : 073 Менеджмент / І. А. Коломієць ; керівник роботи Кирилюк Ю. В. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра управління персоналом та економіки праці. – Чернігів, 2020. – 76 с.<br>Метою випускної кваліфікаційної роботи є дослідження системи стимулювання праці на ТОВ «Форнетті-Україна» та визначення напрямків його удосконалення. Об’єктом випускної кваліфікаційної є система управління персоналом ТОВ «Форнетті-Україна». Предмет випускної кваліфікаційної роботи: система стимулювання праці персоналу на ТОВ «Форнетті-Україна». В випускній кваліфікаційній роботі використані методи узагальнення та групування, систематизації, аналізу та синтезу, коефіцієнтний аналіз та метод експертних оцінок. Наукова новизна випускної кваліфікаційної роботи полягає в тому, що вперше комплексно досліджено систему стимулювання праці працівників на ТОВ «Форнетті-Україна», визначено взаємозв’язок між системою стимулювання та ефективністю діяльності працівників підприємства. Практичне значення отриманих результатів полягає в можливості впровадження запропонованих заходів щодо удосконалення стимулювання праці персоналу на українських підприємствах.<br>The purpose of the final quality work is to study the system of labor incentives at LLC "Fornetti-Ukraine" and determine areas for improvement. The object of the final quality work is the system of stimulation the work of staff at Fornetti-Ukraine LLC. The subject of the final qualification work is the personnel management system of Fornetti-Ukraine LLC. The methods of generalization and grouping, systematization, analysis and synthesis, coefficient analysis and the method of expert evaluations are used in the final qualification work. The scientific novelty of the final qualifying work is that for the first time a comprehensive study of the system of incentives for employees of LLC "Fornetti-Ukraine", determined the relationship between the system of incentives and the efficiency of employees. The practical significance of the obtained results lies in the possibility of implementing the proposed measures to improve the incentives for staff at Ukrainian enterprises.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мірошніченко, М. О. "Мотиви і стимули до праці, їх роль у підвищенні ефективності організації (ПАТ «МТБ БАНК»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12703.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти мотивації та стимулювання праці в управлінні персоналом організації. Проаналізовано: - діючу систему мотивації та стимулювання персоналу у ПАТ «МТБ БАНК»; - надано організаційну характеристику досліджуваного банку; - проведено аналіз персоналу ПАТ «МТБ БАНК»; - здійснено аналіз системи мотивації персоналу у досліджуваному банку. Запропоновано: - шляхи вдосконалення мотивації персоналу у ПАТ «МТБ БАНК»; - розроблено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності стимулювання персоналу у досліджуваному банку; - здійснено оцінку ефективності запропонованих заходів. Наведено обґрунтовані розрахунки економічного ефекту щодо пропозицій.<br>The theoretical aspects of motivation and stimulation of work in personnel management of the organization are considered in the work. Аnalysis:- the current system of motivation and stimulation of staff in PJSC "MTB BANK"; - the organizational characteristic of the researched bank is given; - analysis of the personnel of PJSC MTB BANK was carried out; - the analysis of the system of personnel motivation in the researched bank is carried out. Proposed: - ways to improve staff motivation in PJSC "MTB BANK"; - developed practical recommendations for improving the effectiveness of staff incentives in the studied bank; - the effectiveness of the proposed measures was evaluated. The justified calculations of the economic effect of the proposals are presented.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лазебна, М. Ю. "Підвищення ефективності мотивації персоналу (на прикладі ТОВ «Телекарт-Прилад»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Lazebna.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядаються теоретичні основи мотивації персоналу сучасного підприємства, оцінка мотивації персоналу в умовах кризи. Проаналізовано основні результати діяльності та кадрові показники підприємства. Досліджено організацію та стан мотивації персоналу підприємства. Запропоновано напрями вдосконалення мотивації праці персоналу підприємства, а саме: 1) комплекс заходів щодо вдосконалення системи мотивації праці персоналу підприємства; 2) комплекс мотиваційних заходів за результатами процедури оцінювання персоналу.<br>The work deals with the theoretical foundations of staff motivation of a modern enterprise, assessment of staff motivation in a crisis. The main results of activity and personnel indicators of the enterprise are analyzed. The organization and state of motivation of the enterprise personnel are investigated. The directions of improvement of motivation of work of the personnel of the enterprise are offered, namely: 1) a set of measures to improve the system of motivation of the staff of the enterprise; 2) a set of motivational measures based on the results of the personnel evaluation procedure.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Хоменко, Т. Ю. "Фактори плинності кадрів, шляхи її зниження в організації на прикладі філії-Кіровоградське обласне управління АТ «Ощадбанк»". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Homenko1.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядаються теоретичні аспекти плинності кадрів в організації. Проаналізовано: основні економічні показники АТ «Ощадбанк»; - дослідження кадрового складу АТ «Ощадбанк»; - комплексну оцінку руху персоналу. Запропоновано: вдосконалення методики оцінки плинності кадрів в АТ «Ощадбанк»; - шляхи підвищення управління рухом персоналу в АТ «Ощадбанк». Наведено обґрунтовані розрахунки соціального ефекту щодо пропозицій.<br>Diploma thesis deals with theoretical aspects of staff turnover in the organization. Аnalysis main economic indicators of AT "Oschadbank"; - the advancement of the personnel warehouse of AT "Oschadbank"; - a comprehensive assessment of the staff. Proposed in-depth methodology for assessing the accuracy of frames in AT "Oschadbank"; - the way of advising the management of the staff in the AT "Oschadbank". The edging of the social effect has been introduced.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кучинський, Володимир Анатолійович, та Олександр Миколайович Гуцан. "Нематеріальна мотивація персоналу". Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27881.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бігус, Ольга Ігорівна, Ольга Игоревна Бигус та Ol'ha Ihorivna Bihus. "Мотивація трудової діяльності персоналу як пріоритетна функція менеджменту". Thesis, Національний авіаційний університет, 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/37397.

Full text
Abstract:
Науковий керівник – к.е.н., доц. Білявський В.М.<br>В умовах сучасної економіки нагальною стала потреба у формуванні ефективної системи мотивації праці. Персонал є найважливішим ресурсом підприємства, який сприяє ефективності виробництва, його конкурентоспроможності і забезпечує стійкість положення підприємства на ринку. Низький рівень оплати праці та непристосовані робочі місця стримують повну віддачу працівників до високопродуктивної роботи. Одним з ключових факторів успіху організації є готовність і бажання людини ефективно виконувати свою роботу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Харченко, А. С. "Нематеріальна мотивація до діяльності в ОСС". Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14491.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Матеріальна та нематеріальна мотивація"

1

Біланич, Галина, та Людмила Біланич. "НАЦІОНАЛЬНА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА: ПАМ’ЯТКИ УКРАЇНИ У СПИСКУ СВІТОВОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО". У Культурна та історична спадщина, урбаністика та будівництво як форми мистецького надбання (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/kisybfmn.ed-1.02.

Full text
Abstract:
У статті осмислено та об’єктивно оцінено роль культурної спадщини України у процесах консолідації української нації як неповторного історико-культурного середовища. Доведено, що значення культурної спадщини як сукупності успадкованих людством від попередніх поколінь полягає не лише в збереженні ідентичності та історії, а передусім формує нашу особистість і визначає повсякденне життя суспільства, є джерелом всеохоплюючого зростання, а національні традиції, обряди, кухня, мистецтво несуть не менше інформації про країну, ніж її політичний курс чи географічне розташування. Представлено перелік об’єктів, що внесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО в Україні, серед яких: Собор Святої Софії із прилеглими монастирським спорудами та Києво-Печерська лавра; ансамбль історичного центру Львова; транскордонний об'єкт «Дуга Струве»; об’єкт природної спадщини «Букові праліси Карпат»; резиденція митрополитів Буковини і Далмації; дерев’яні церкви Карпатського регіону України і Польщі; античне місто-держава Херсонес Таврійський та його хора. Схарактеризовано дефініції «матеріальна культурна спадщина» та «нематеріальна культурна спадщина», під якою зокрема розуміємо культурно-духовні особливості, які передаються від покоління до покоління і постійно відтворюються, вирізняють один етнос від іншого, формуючи його національну ідентичність. Представлено елементи, внесені до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України, а також до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства від України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!