Academic literature on the topic 'Медична евакуація'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Медична евакуація.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Медична евакуація"

1

Zhahovskiy, V. O., та V. G. Livinskiy. "Медична евакуація на полі бою: роль та відповідальність командирів за її організацію та проведення". Ukrainian Journal of Military Medicine 5, № 4 (2024): 16–26. https://doi.org/10.46847/ujmm.2024.4(5)-016.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Дослідження ролі та відповідальності командирів військових частин (з’єднань) і військових підрозділів за організацію та проведення медичної евакуації поранених, уражених і травмованих (поранені) військовослужбовців на полі бою, яка є важливою складовою лікувально-евакуаційних заходів в системі медичного забезпечення Збройних Сил (ЗС) України. Матеріали та методи. Використано законодавчі та нормативно-правові акти з питань охорони здоров’я та оборони держави, доктринальні та керівні документи, публікації з питань військової охорони здоров’я та медичного забезпечення ЗС України, а також доктринальні документи НАТО з питань медичного забезпечення військ. Методи дослідження: бібліографічний, аналітичний, системного підходу, узагальнення. Результати. Досліджено та висвітлено вимоги законодавства та нормативно-правових актів з питань військової охорони здоров’я, а також доктринальних і керівних документів з медичного забезпечення ЗС України в контексті організації та проведення медичної евакуації. Встановлено, що в умовах сучасної війни медична евакуація є найважливішим засобом забезпечення своєчасного надання всіх видів медичної допомоги пораненим військовослужбовцям. Вона передбачає швидку доставку військовослужбовців саме на ті етапи медичної евакуації, на яких найбільш раціонально та за медичними показаннями відповідно до бойової і медико-тактичної обстановки можна надати їм першу лікарську, кваліфіковану та спеціалізовану медичну допомогу, а також провести стаціонарне лікування і медичну реабілітацію до повного одужання. Стверджується, що законодавчими та нормативно-правовими актами, доктринальними і керівними документами з питань військової охорони здоров’я та медичного забезпечення ЗС України загальна відповідальність за збереження життя військовослужбовців та організацію медичного забезпечення військ (сил) покладається на командувачів (командирів) всіх рівнів військового управління. Висновки. В умовах відбиття повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України медична евакуація є найважливішим засобом забезпечення своєчасного надання всіх видів медичної допомоги пораненим військовослужбовцям. Враховуючи що медична евакуація є невід’ємною частиною медичного забезпечення військ (сил), а саме важливою складовою лікувально-евакуаційних заходів, загальна відповідальність за розшук, збір, винос (вивіз) поранених з поля бою та проведення передової медичної евакуації покладається на командирів військових підрозділів, військових частин (з’єднань).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Khomenko, I. P., A. M. Halushka, V. O. Zhakhovsky та V. G. Livinskyi. "Роль та значення медичної евакуації в системі лікувально-евакуаційних заходів медичного забезпечення ЗС України під час АТО/ООС". Ukrainian Journal of Military Medicine 1, № 2 (2020): 5–14. http://dx.doi.org/10.46847/ujmm.2020.2(1)-005.

Full text
Abstract:
Мета роботи – аналіз і узагальнення досвіду організації та проведення медичної евакуації поранених, уражених, травмованих і хворих (поранені) військовослужбовців в системі лікувально-евакуаційних заходів медичного забезпечення Збройних Сил (ЗС) України під час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил (АТО/ООС).
 Матеріали та методи. Використані керівні документи з питань організації медичного забезпечення ЗС України та проведення медичної евакуації, періодичні військово-медичні видання, матеріали науково-практичних конференцій та щорічних зборів керівного складу медичної служби ЗС України. Методи дослідження: історичний, бібліографічний, системного підходу, статистичний, аналітичний, узагальнення. 
 Результати. У статті розглянуто організацію та проаналізовано досвід проведення медичної евакуації поранених військовослужбовців в системі лікувально-евакуаційних заходів медичного забезпечення ЗС України під час АТО/ООС. Наведено кількісні показники проведення медичної евакуації поранених по роках та видах її проведення (передова, тактична, стратегічна). Проведено порівняльний аналіз використання різних видів транспорту (повітряного, автомобільного, залізничного) залежно від видів медичної евакуації. Акцентовано увагу на необхідності більш широкого застосування авіаційного і залізничного транспорту для проведення тактичної та стратегічної медичної евакуації.
 Висновки. Медична евакуація є важливим елементом в системі лікувально-евакуаційних заходів медичного забезпечення ЗС України, завдяки якій реалізується один із основних принципів медичного забезпечення – своєчасність надання медичної допомоги. Ефективність медичної евакуації залежить від наявності достатньої кількості відповідних евакуаційно-транспортних підрозділів та санітарно-транспортних засобів, а також належної організації їх роботи. Досвід проведення медичної евакуації під час АТО/ООС підтвердив, що кожному етапу медичної евакуації притаманні свої особливості, що, відповідно, потребує різних видів санітарно-транспортних засобів для її проведення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Павлов, Олексій, та Ірина Марченко. "ВИДОВИЙ СПЕКТР МІКРООРГАНІЗМІВ ВОГНЕПАЛЬНИХ РАН". Grail of Science, № 40 (26 червня 2024): 558–59. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.07.06.2024.094.

Full text
Abstract:
Повномасштабна війна росії проти України призвела до масових надходжень поранених військових з різноманітними ушкодженнями. Бойові дії не завжди дають змогу до забезпечення чистоти рани. Крім того, медична евакуація на різних етапах евакуації супроводжується приєднанням госпітальних полірізестентних мікроорганізмів. За даними літератури визначається, що у більшості інфекційних ускладнень такими мікроорганізмами є бактерії, що здатні прикріплятися на поверхні та утворювати полімікробні поєднання [2]. Наявність таких поєднань в рановій поверхні супроводжується змінами експресії генів та синтезу додаткових білків, що в свою чергу, призводить до резистентності до антисептичних речовин та протимікробних препаратів [3]. Вирішення проблеми полірезистентності мікроорганізмів до протимікробних препаратів є складною клінічною задачею. Згідно до нормативної бази одним із заходів, що дозволяє ефективно протидіяти полірезистентності мікроорганізмів до протимікробних препаратів є запровадження раціонального їх застосування та моніторинг епідеміологічного спостереження [1].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Livinskiy, V. G., V. O. Zhahovskiy та D. V. Kovyda. "Повноваження та відповідальність командирів і медичної служби за проведення евакуації поранених в операціях (бойових діях)". Ukrainian Journal of Military Medicine 6, № 1 (2025): 17–25. https://doi.org/10.46847/ujmm.2025.1(6)-017.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Дослідження питання повноважень і відповідальності командування (командувачів і командирів всіх рівнів) та медичної служби за проведення евакуації поранених військовослужбовців під час проведення військових операцій (бойових дій). Матеріали та методи. Використано законодавчі та нормативно-правові акти держави з питань охорони здоров’я та оборони, доктринальні і керівні документи, інформаційно-довідкові матеріали з питань військової охорони здоров’я та медичного забезпечення Збройних Сил (ЗС) України та інших складових сил оборони. Методи дослідження: бібліографічний, аналітичний, системного підходу, узагальнення. Результати. Досліджено положення та вимоги законодавчих і нормативно-правових актів держави з питань охорони здоров’я та оборони держави, доктринальні та керівні документи з питань військової охорони здоров’я і медичного забезпечення ЗС України та інших складових сил оборони з метою визначення повноважень і відповідальності командування (командувачів і командирів всіх рівнів) та медичної служби за проведення евакуації поранених військовослужбовців під час проведення операцій (бойових дій). Встановлено, що відповідальність за збереження життя військовослужбовців несуть відповідні командири, а начальники медичних служб і медичних підрозділів несуть відповідальність за організацію та здійснення медичного забезпечення військ (сил). Стверджується, що командири військових підрозділів, військових частин (з’єднань), командувачі угруповань військ (сил) і начальники медичних служб користуються визначеними повноваженнями та несуть відповідальність, зокрема й за проведення евакуації поранених, відповідно до своїх посадових обов’язків. Висновки. На полі бою, де єдиноначальність та особиста відповідальність за ведення бойових дій (проведення військових операцій) належить відповідним командирам (командувачам), повноваження та відповідальність за евакуацію поранених з поля бою також покладаються на відповідних командирів від командира військового підрозділу (відділення, взводу, роти), військової частини (з’єднання) до командувача угруповання військ (сил). Після доставки поранених до першого медичного підрозділу евакуація поранених набуває статусу медичної евакуації, а повноваження та відповідальність за її проведення переходять до медичної служби. З цього часу відповідальними за її організацію та проведення є начальники медичних служб військових частин (з’єднань) та керівники органів управління медичним забезпеченням угруповань військ (сил) і ЗС України в цілому, які мають для цього необхідні сили та засоби.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гудима, А. А., та Т. І. Пискливець. "ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 223 «МЕДСЕСТРИНСТВО», СПЕЦІАЛІЗАЦІЄЮ 223.02 «ЕКСТРЕНА МЕДИЦИНА» З ОРГАНІЗАЦІЇ Й НАДАННЯ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ В РАЗІ МАСОВИХ УРАЖЕНЬ". Медична освіта, № 1 (19 червня 2025): 18–23. https://doi.org/10.11603/m.2414-5998.2025.1.15366.

Full text
Abstract:
Анотація. У Тернопільському національному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України розроблена й випробувана система викладання дисципліни «Медицина надзвичайних ситуацій та екстрена медична допомога при масових ураженнях» для здобувачів освіти за спеціальністю 223 «Медсестринство», спеціалізація 223.02 «Екстрена медицина». На першому етапі здобувачі отримують знання щодо загальної характеристики надзвичайних ситуацій, їх медико-санітарних наслідків та основи реагування (14 год. практичних занять). Важливим для опанування документом у цій частині дисципліни є Кодекс цивільного захисту, який подає чіткі визначення основних термінів, що стосуються надзвичайних ситуацій, їх класифікацію та загальну характеристику, поняття про єдину державну систему цивільного захисту, режими її функціонування, основні завдання системи екстреної медичної допомоги під час надзвичайних ситуацій. На другому етапі (28 год. практичних занять) здобувачі розглядають основи лікувально-евакуаційного забезпечення, навчаються організовувати перший етап евакуації поблизу місця події, проводити первинне медичне сортування, надавати медичну допомогу на сортувальних майданчиках, готувати постраждалих до евакуації. Вивчення дисципліни завершується комплексними навчаннями з рятувальниками та Нацполіцією. Запропонована система позитивно зарекомендувала себе серед здобувачів освіти, є логічною з послідовним опануванням основних положень медицини надзвичайних ситуацій і медицини катастроф і завершується комплексним практичним відпрацюванням. У перспективі варто винести теоретичний блок із загальними питаннями реагування на самостійне опрацювання та збільшити кількість практичних відпрацювання сценаріїв з масовим ураженням людей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Babiy, V. Yu. "Організація аеромедичної евакуації пацієнтів вертольотами в умовах військових дій на сході України". Ukrainian Journal of Military Medicine 1, № 2 (2020): 15–23. http://dx.doi.org/10.46847/ujmm.2020.2(1)-015.

Full text
Abstract:
Вступ. Аеромедична евакуація є одним з ключових методів евакуації, який забезпечує мобільність та якісне надання медичної допомоги при транспортуванні. Водночас, цей метод евакуації потребує постійного вдосконалення, відповідно до кількісного та якісного складу поранених, вивчення оптимальних та економічно обґрунтованих маршрутів евакуації, оперативної зміни кількості та структури поранень відповідно до зміни військово – політичної обстановки та способів проведення військових дій.
 Мета дослідження: вивчення кількісних та якісних показників роботи аеромедичних бригад інтенсивної терапії, які проводили евакуацію пацієнтів із зони АТО/ООС за 2015 -2018 роки.
 Матеріали та методи. Проведено спостереження та ретроспективний аналіз організації транспортування пацієнтів за період з січня 2015 р. по липень 2018 р. Досліджено карти транспортування пацієнтів високої залежності від надання медичної допомоги за період з березня 2018 року по квітень 2019 року. Загальна кількість транспортованих вертольотами пацієнтів складає 5820. Середній вік пацієнтів з високою залежністю від медичного супроводу склав 30,6±8 років. В кожного із 82 пацієнта був визначений провідний синдром відповідно до причини його транспортування.
 Результати. В Україні аеромедична евакуація досягла значних успіхів завдяки взаємодії різних структур та постійною копіткою роботою над удосконаленням техніки її проведення. Слід відмітити, що кількість поранених залежить від воєнно – політичної обстановки, і відзначається тенденція до зменшення загальної кількості транспортованих хворих у 2015 – 2018 рр. Проте за 2018 – 2019 роки збільшилась питома вага хворих із високою залежністю від медичного супроводу, що може свідчити про зміни в підходах до лікування та відбору пацієнтів для аеромедичної евакуації. Серед транспортованих пацієнтів найбільше було пацієнтів із мінно–вибуховою травмою 45%, із вогнепальними пораненнями було 28%, у 10% транспортованихбули гострі серцево–судинні захворювання, такі як гострий інфаркт міокарда, гострий коронарний синдром або гостре порушення мозкового кровообігу. Також у 10% пацієнтів були небойові травми, у 5% були інфекційні захворювання тощо. Під час транспортування 83% пацієнтам високої категорії залежності від медичного супроводу проводилась штучна вентиляція легень, 68,3% пацієнтам проводилась медикаментозна седація з метою адаптації до ШВЛ, яка проводилась за раунок пропофолу 87,5%, натрію оксибутирату 8,9%, кетаміну 1,8%, та натрію тіопенталу 3,6%. У 12.2% хворих була нестабільна гемодинаміка.
 Висновки. Вирішальну роль у раціональному використанні сил та засобів аеромедичної евакуації, відіграють організаційні процеси, ретельний підхід до відбору пацієнтів, правильне формування і оснащення бригад аеромедичної евакуації, а також планування маршрутів евакуації із врахуванням тактичної бойової обстановки та фактичних спроможностей медичних закладів з надання необхідного пацієнту рівня медичної допомоги. В структурі діагнозів серед транспортованих пацієнтів з високою залежністю від медичного супроводу переважають пацієнти із мінно – вибуховою травмою – 45% та вогнепальними пораненнями – 28%. Переважна більшість пацієнтів (82,9%) зазначеної категорії вимагає проведення штучної вентиляції легень, медикаментозної аналгоседації – 68,3%, а 12,2% пацієнтам необхідна вазопресорна підтримка гемодинаміки. Вивчення фактичних результатів проведення аеромедичної евакуації, їх аналіз та удосконалення на основі попереднього досвіду дозволить покращити ефективність використання сил та засобів аеромедичної евакуації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Verba, A. V., T. M. Ostashchenko, I. B. Plis, S. S. Tuz та I. V. Sobko. "Досвід використання зведених медичних загонів у складі передової госпітальної бази в умовах збройного конфлікту високої інтенсивності". Ukrainian Journal of Military Medicine 4, № 1 (2023): 13–20. http://dx.doi.org/10.46847/ujmm.2023.1(4)-013.

Full text
Abstract:
Вступ. Узагальнення досвіду застосування зведених військових медичних підрозділів в ході виконання заходів медичного забезпечення оборонної операції на території Донецької та Луганської області в період з травня 2022 по березень 2023 року є актуальним. 
 Метою роботи є аналіз і узагальнення практичного досвіду організації лікувально-евакуаційних заходів та покращення ефективності застосування медичних сил і засобів під час виконання спеціальних завдань медичного забезпечення діючих угруповань військ Сил оборони держави в районі ведення бойових дій в Донецькому операційному районі. 
 Матеріали та методи. Показники ефективності роботи військових медичних підрозділів досліджувалися шляхом порівняльного аналізу, системного підходу та узагальнення. Матеріалами досліджень були: керівні документи з питань організації медичного забезпечення Збройних Сил України, звітні матеріали фахівців медичної служби за підсумками роботи у зоні бойових дій, медична документація військових мобільних госпіталів.
 Результати. Проведений аналіз і узагальнення практичного досвіду організації лікувально-евакуаційних заходів, оцінка ефективності роботи зведених медичних загонів, їх варіанти формування і застосування в залежності від поставлених завдань. Запропонований варіант організації медичного забезпечення Сил оборони України в оборонній операції в умовах збройного конфлікту високої інтенсивності.
 Висновки. Зведені медичні загони є вимушеними і ситуаційно обумовленими етапами медичної евакуації на тактичному рівні, який створюється з метою швидкого реагування на зміни в оперативній обстановці для виконання певних завдань. В умовах некомплекту медичних фахівців військової ланки використання зведених медичних загонів є доцільним, економічно обґрунтованим і дозволяє виконувати складні та різноманітні завдання з максимальним наближенням лікарів-фахівців до лінії зіткнення. Отриманий досвід ефективного застосування різних варіантів зведених медичних загонів, які за своїм складом і функціональними якостями спроможні надавати визначений старшим медичним начальником необхідний вид і обсяг медичної допомоги в залежності від завдань медичного забезпечення. Запропонована функціонально-організаційна модель передової госпітальної бази, що потребує подальшого вивчення, удосконалення та впровадження на державному рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

РОГАЧЕВСЬКИЙ, Олександр, Михайло ПЕРВАК, Дмитро КАРАКОНСТАНТИН, В’ячеслав ОНИЩЕНКО та Ольга ЄГОРЕНКО. "АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ СЦЕНАРІЙ-ОРІЄНТОВНОГО НАВЧАННЯ ПРИ ПРОВЕДЕННІ МЕДИЧНИХ ТРЕНІНГІВ ВІЙСЬКОВИМ УКРАЇНИ". Психологічне здоров’я, № 2(12) (1 листопада 2023): 60–65. http://dx.doi.org/10.32689/2663-0672-2023-2-10.

Full text
Abstract:
Анотація. Військові конфлікти, особливо в умовах гібридної війни, які можуть включати в себе різні загрози, такі як терористичні акти, кібератаки, маніпуляції інформацією, так і поранення від осколків, вогнепальні поранення, вибухові травми тощо, ставлять особливі вимоги до медичної підготовки військовослужбовців. Невідкладна медична допомога на полі бою у військових діях часто є рішучим фактором для виживання поранених. Військові повинні навчитися надавати першу медичну допомогу пораненим у важких умовах, швидко діагностувати стан постраждалого та вчасно вживати заходи для зупинки кровотечі, забезпечення прохідності дихальних шляхів, тощо. Симуляційні медичні тренінги – це метод навчання та практики який використовує реалістичні сценарії, моделі пацієнтів та інші інструменти для створення ситуацій, близьких до реальних клінічних обставин. Актуальність медичних тренінгів для військових в Україні під час війни важко переоцінити. Тренінги з тактичної медицини для військових мають охоплювати різні сценарії ураження, які можуть виникнути через використання сучасних видів озброєнь противником та включати в себе знання про особливості різних поранень та надання адекватної допомоги. Тренінги повинні охоплювати такі питання як: оволодіння конкретними практичними навичками (зупинка критичної кровотечи шляхом накладання турнікету, встановлення повітроводів, накладання оклюзійної пов’язки, тампонування рани, та інше) так і загальними (евакуації поранених з поля бою та їх лікування на різних етапах). Це може включати в себе вміння працювати в госпітальних умовах, або на мобільних медичних пунктах. Обов’язковою складовою медичних тренінгів є також зміцнення командного духу та співпраця серед медичного персоналу та військових загалом. Це допомагає забезпечити координацію та ефективність в умовах військового конфлікту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Салайда, І. М. "МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ВІЙСЬКОВИКАМ ІЗ БОЙОВОЮ ОПІКОВОЮ ТРАВМОЮ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 4 (23 грудня 2024): 190–96. https://doi.org/10.11603/1811-2471.2024.v.i4.15037.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. У статті розглянуті характеристики бойових займистих речовин, які використовує ворог під час протистоянь на полі битви в Україні, принципів їх дії, питання першочерговості та ефективності проведення долікарської та лікарської допомоги на різних етапах медичної евакуації з поля бою та направлення постраждалих військовиків у лікувальні спеціалізовані заклади, де проводиться хірургічне лікування опікової хвороби комбатантів. Мета – дослідити та оптимізувати лікування і реабілітацію військових ЗСУ з різного роду опіками, отриманими в бойових умовах унаслідок поєднаної дії хімічних речовин боєзаряду та термічного фактора. Матеріал і методи. Аналіз доступних у відкритих джерелах матеріалів щодо використання принципів надання сучасної медичної допомоги на різних етапах медичної евакуації з поля бою комбатантів з опіковою хворобою, отриманою в результаті бойових зіткнень з росіянами. Результати. Своєчасність і комплексність надання первинної медичної допомоги в польових умовах, кваліфікована медична допомога на різних етапах медичної евакуації постраждалих з театру воєнних дій, хірургічне лікування опіків та їх наслідків в умовах спеціалізованих лікувальних установ з подальшим формуванням рубцевої тканини, а також якнайшвидше повернення пораненого до військової служби та повноцінний якісний стан життя. Розуміння дії бойових горючих речовин, сучасні методи лікування опікової травми відіграють велику роль у цьому процесі. Після надання первинної медичної допомоги та спеціалізованого лікування у військових госпіталях учасники бойових дій потребують фізичної та психологічної реабілітації для повного відновлення. Висновки. Після надання першої медичної допомоги в бойових умовах потрібна кваліфікована медична допомога на різних етапах медичної евакуації, спеціалізоване хурургічне лікування в медичній установі до повного загоєння ран шляхом формування повноцінного рубця. Військовослужбовці в подальшому стикаються з проблемою відновлення свого фізичного та психологічного стану, адже за відсутності належної реабілітації не здатні в майбутньому ефективно вести бойові дії на полі бою або ж повноцінно повернутись до мирного життя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kazmirchuk, A. P., A. V. Verba, А. М. Halushka та I. V. Sobko. "Актуальнi питання удосконалення медичної допомоги пораненим і хворим на передових етапах медичної евакуації (повiдомлення перше)". Ukrainian Journal of Military Medicine 5, № 3 (2024): 5–20. http://dx.doi.org/10.46847/ujmm.2024.3(5)-005.

Full text
Abstract:
Вступ. Актуальним є узагальнення досвіду застосування передових військово-медичних формувань під час здійснення заходів медичного забезпечення оборонної операції Сил оборони України у період з травня 2022 року по теперiшнiй час. Мета роботи – проаналізувати та узагальнити практичний досвід організації лікувально-евакуаційних заходів та підвищення ефективності застосування медичних сил і засобів під час виконання спеціальних завдань з медичного забезпечення діючих угруповань Сил оборони держави в районi ведення бойових дій. Матеріали та методи. Методами порівняльного аналізу, системного підходу та узагальнення досліджено показники діяльності військово-медичних формувань. Матеріалами дослідження були: керівні документи з організації медичного забезпечення Збройних Сил України, звітні матеріали спеціалістів медичної служби за результатами роботи в зоні бойових дій, медична документація військових мобільних госпіталів. Результати. Проведено аналіз та узагальнення практичного досвіду організації медичних евакуаційних заходів, оцінка ефективності зведених медичних формувань, варіанти їх формування та застосування в залежності від поставлених завдань. Запропонований варіант організації медичного забезпечення Сил оборони України в оборонній операції в умовах збройного конфлікту високої інтенсивності. Висновки. Узагальнюючи проблемні питання І–ІІ рівнів медичного забезпечення, автори прийшли до висновку, що вони пов’язані з повнотою і якістю надання окремих видів медичної допомоги пораненим і хворим у медичних підрозділах, частинах і закладах, обумовлених невідповідністю сил і засобів медичної служби новим формам побудови бойових підрозділів військ і способів їх застосування, а також величині і структурі санітарних втрат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Медична евакуація"

1

Корець, А. Р., та Ганна Юріївна Кравченко. "Значення системи лікувально-евакуаційого забезпечення". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44573.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!