Academic literature on the topic 'Механізм стягнення податку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Механізм стягнення податку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Механізм стягнення податку"

1

Орлик, Світлана. "ПРАВОВІ ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ УРЯДУ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ В РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ". Society. Document. Communication, № 7 (11 серпня 2019): 160–82. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2019-7-160-182.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості нормативно-правових актів Російської імперії в період Першої світової війни як важливого джерела з дослідження історії податкової політики імперського уряду. Увесь правовий масив, що забезпечував податкову політику, поділено на дві групи: 1) нормативно-правові акти, які формували загальну податкову політику Російської імперії і поширювалися на всю територію імперії; 2) «окупаційні» нормативно-правові акти, які реалізовували податкову політику уряду Російської імперії на окупованих російською армією територіях Галичини та Буковини. 
 У результаті аналізу імперського податкового законодавства доведено, що критичний фінансовий стан Російської імперії був зумовлений недосконалістю та відсталістю податкової системи, з якою ця країна вступила у війну. Визначено, що значний масив законодавчих актів у сфері оподаткування, прийнятих у період участі Російської імперії у Великій війні, було направлено на збільшення податкового тиску та містив у собі норми, які стосувалися підвищення ставок окремих існуючих до війни податків та зборів, скасування податкових пільг, розширення кола платників та об’єктів оподаткування або ж запровадження нових тимчасових військових податків. Звернуто увагу на суть та причини прийняття 6 квітня 1916 р. Закону Російської імперії «Про державний прибутковий податок», який мав ознаменувати початок податкової реформи. 
 Досліджуючи механізм та особливості нормативного забезпечення оподаткування на окупованих російськими військами територіях Галичини і Буковини, встановлено, що недотримання норм міжнародного права призвело до запровадження гібридної системи оподаткування, яка поєднувала елементи австрійського та російського податкового законодавства і як наслідок – до хаотичного та безсистемного стягнення податків. Такий стан в оподаткуванні свідчив про значне посилення податкового тиску на місцеве населення та грабіжницький характер російської податкової політики на окупованих територіях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Zolotarova, M. "ҐЕНЕЗА ДЕРЖАВНИХ ПОДАТКОВИХ ІНСПЕКЦІЙ В УКРАЇНІ ЯК МІСЦЕВИХ ПОДАТКОВИХ ОРГАНІВ". Juridical science, № 6(108) (4 квітня 2020): 79–90. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-108-6-1.10.

Full text
Abstract:
Актуальність статті полягає в тому, що розбудова державності у поєднанні зі стратегією розвитку України, що ґрунтується на засадах запровадження ринкових відносин, передбачає відмову держави від прямого втручання у сферу дії об’єктивних законів функціонування системи господарювання. Важливою складовою у становленні ринкової економіки є податкова система. Від її обґрунтованості та відповідності об’єктивним умовам певною мірою залежать можливості та пріоритети економічного та соціального розвитку суспільства. Істотним елементом податкової системи є її контрольний механізм у складі державного апарату, що формує податкову дисципліну, забезпечує збір податків та інших обов’язкових платежів, проводить відповідну профілактичну та попереджувальну діяльність. Зроблено висновок, що історичний розвиток оподаткування, який характеризувався підвищенням ролі податків у формуванні доходної частини державного бюджету, удосконалення податкових механізмів одночасно зі зміною форми державного устрою, політичного режиму та відповідно організації державного управління, є тими критеріями, що обумовлюють можливість умовного виділення в історичному аспекті чотирьох етапів становлення місцевих податкових органів. Перший етап пов'язаний із формуванням фіскальних органів в Україні, другий – з діяльністю місцевих податкових органів у радянський період, третій – з побудовою єдиної вертикальної структури державної податкової служби сучасної України, у складі якої починають функціонувати власне державні податкові інспекції як контролюючі органи та органи стягнення, а четвертий – характеризується звуження функцій державних податкових інспекцій до здійснення виключно сервісного обслуговування платників податків та ведення відповідних державних реєстрів. Таким чином, зазначимо, що становлення державних податкових інспекцій в історичному аспекті обумовлено побудовою та вдосконаленням системи оподаткування з розвитком державного фінансового контролю. При цьому відбувалось спочатку поступове виокремлення місцевих податкових органів як відносно самостійних спеціалізованих державних інститутів з окресленням їх правового статусу, у подальшому ж відбулось обмеження функцій державних податкових інспекцій до виключно сервісних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ivanovа, А. І. "СТЯГНЕННЯ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ В КОНТЕКСТІ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН". Actual problems of regional economy development 2, № 14 (2018): 71–78. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.14.71-78.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз структури земельних угідь України та досліджено структуру їх зміни. Визначено проблеми застосування земельних податків в Україні як одного із методів регулювання земельних відносин, ефективність державної підтримки та сучасний стан оподаткування. Проведено оцінку сучасного стану плати за землю та проаналізовано динаміку податкових надходжень до бюджету. Визначено існуючі проблеми в стягненні плати за землю. Сформульовано умови для оптимізації податкових надходжень та запропоновано механізм застосування оподаткування землі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Четиріна, І. М. "Ефективність діяльності податкових органів у реалізації механізму державного контролю за стягненням податків". Держава та регіони. Державне управління, № 1 (2008): 231–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Четиріна, І. М. "Ефективність діяльності податкових органів у реалізації механізму державного контролю за стягненням податків". Держава та регіони. Державне управління, № 1 (2008): 231–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Четиріна, І. М. "Ефективність діяльності податкових органів у реалізації механізму державного контролю за стягненням податків". Держава та регіони. Державне управління, № 1 (2008): 231–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Механізм стягнення податку"

1

Шендерук, Д. С. "Податок на прибуток підприємств: проблеми удосконалення механізму стягнення". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Shenderuk.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядаються теоретичні основи оподаткування прибутку підприємств, досліджено еволюцію становлення та розвитку оподаткування прибутку підприємств, розкрито нормативно-правовий механізм стягнення податку на прибуток підприємств в Україні. Проаналізовано фіскальну ефективність податку на прибуток підприємств,визначено роль податку у формуванні доходної бази бюджетів, здійснено розрахунок податку на прибуток на основі аналізу діяльності підприємства. Узагальнено зарубіжний досвід реалізації оподаткування підприємств та запропоновано шляху удосконалення механізму стягнення податку на прибуток підприємств.<br>The paper considers the theoretical foundations of corporate income taxation, examines the evolution of the formation and development of corporate income taxation, reveals the legal mechanism for collecting corporate income tax in Ukraine. The fiscal efficiency of the corporate income tax is analyzed, the role of the tax in the formation of the revenue base of budgets is determined, the income tax is calculated on the basis of the analysis of the company's activity. The foreign experience of realization of the taxation of the enterprises is generalized and the ways of perfection of the mechanism of collecting the tax on the profit of the enterprises are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ульченко, О. Г. "Податок на доходи фізичних осіб в Україні". Thesis, 2019. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/10971.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти оподаткування доходів фізичних осіб в Україні. Вказана економічна сутність податку на доходи фізичних осіб та його значення, а також надана еволюція розвитку прибуткового податку та сучасний механізм стягнення ПДФО в Україні; Проаналізовано надходження податку на доходи фізичних осіб до Зведеного та місцевих бюджетів України протягом 2014-2018 років, а також бюджету м. Одеси у 2016 – 2018 роках. Вказано досвід розвинених країн щодо державного регулювання прибуткового оподаткування громадян. Визначено проблеми адміністрування оподаткування доходів фізичних осіб в Україні. Запропоновано: перейти на прогресивне оподаткування доходів громадян; розширити діапазон доходів громадян, що дозволить отримувати податкову соціальну пільгу; визначення порядку оподаткування доходів осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; удосконалення системи оподаткування доходів від операцій з продажу нерухомого майна, спадщини і подарунків и т. д.<br>The work deals with the theoretical aspects of the personal income taxation in Ukraine. It is stated economic merits, impact, the development of the personal income tax and the mechanism of personal income tax collection in Ukraine is revealed nowadays. The article analyzes the personal income tax revenues from the Consolidated budget, local budgets of Ukraine from 2014 to 2018 years and Odessa city budget from 2016 to 2018 years. The experience of developed countries regarding Government regulation profitable taxayion is considered. It is defined the problems of administration of personal income taxation in Ukraine. Suggested: switch to progressive personal income taxation; increase the range of nationals incomes that provide to get the tax social benefit; determine the mode of taxation persons that pursues independent professional activity; improve income taxation system for sales operations with estate, inheritans and gifts.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шевченко, Т. С. "Податок на прибуток підприємств: проблеми вдосконалення механізму стягнення і адміністрування". Thesis, 2019. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/11309.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти механізму стягнення податку на прибуток підприємств. Визначено роль податку на прибуток підприємств як інструменту державного регулювання економіки. Проаналізована динаміка справляння податку на прибуток підприємств в Україні (та в Одеському регіоні окремо) впродовж 2011-2018 років. Прогнозовано показники надходжень податку на прибуток в наступних періодах, та визначено тенденцію зміни сплати податку. Досліджено зарубіжний досвід справляння податку на прибуток підприємств та визначено проблеми стягнення цього податку в Україні. Запропоновано шляхи вдосконалення механізму стягнення та адміністрування податку на прибуток підприємств з використанням використання зарубіжного досвіду прибуткового оподаткування.<br>Diploma thesis deals with theoretical aspects of the mechanism of corporate income tax collection. The role of corporate income tax as an instrument of state regulation of the economy has been determined. The dynamics of corporate income tax in Ukraine (and in the Odessa region separately) during 2011-2018 is analyzed. Income tax revenue is projected in subsequent periods and the trend of tax change is determined. The foreign experience of corporate income tax has been researched and problems of tax collection in Ukraine have been identified. Ways to improve the mechanism of collection and administration of corporate income tax using the experience of foreign income tax are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Волкова, К. С. "Податок на прибуток підприємств: проблеми вдосконалення механізму стягнення та адміністрування". Thesis, 2015. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4202.

Full text
Abstract:
Метою дипломної роботи є узагальнення теоретичних засад механізму стягнення і адміністрування податку на прибуток та надання практичних рекомендацій щодо його вдосконалення в напрямках посилення фіскального і регулюючого потенціалу податку на прибуток.<br>Целью работы является обобщение теоретических основ механизма взыскания и администрирования налога на прибыль и предоставление практических рекомендаций по его совершенствованию в направлении усиления фискального и регулирующего потенциала налога на прибыль.<br>The aim is to generalize the theoretical foundations of the mechanism for the recovery and administration of income tax and the provision of practical recommendations for its improvement in the direction of strengthening fiscal and regulatory capacities of income tax.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography