Academic literature on the topic 'Наноструктурована поверхня'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Наноструктурована поверхня.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Наноструктурована поверхня"

1

Ю. Ущаповський, Дмитро, Ольга В. Лінючева, Тетяна І. Мотронюк та Гліб Ю. Підвашецький. "ЕЛЕКТРООСАДЖЕНИЙ НАНОСТРУКТУРОВАНИЙ БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ КАТАЛІЗАТОР НА ОСНОВІ ОЛОВА". Journal of Chemistry and Technologies 29, № 3 (2021): 263–69. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v29i3.236134.

Full text
Abstract:
Матеріали на основі олова широко використовуються в сенсорній технології, а також для створення каталізатора. Отримання матеріалів з найбільшою питомою площею поверхні, яку може забезпечити об'ємно-пористий нано-впорядкований та структурований матеріал, є важливим завданням. У даній роботі запропоновано електроосадження компактних наноструктурованих катодних осадів олова з сульфатного розчину, що містить добавку ОП-10. Наявність відповідного типу добавок у розчині та значний час осадження спричинили утворення наноструктурованої поверхні олов’яних осадів. Встановлено, що найвища продуктивність електровідновлення СО2 досягнута на електроформованих олов'яних електродах, час осадження яких становив дві години. У мембранній комірці відкритого типу при швидкості барботування СО2 5 мл/хв у діапазоні потенціалів –1.5… –1.8 В (відносно Ag / AgCl) вихід за струмом коливається в межах 11… 12.5 %. Було показано, що максимальна швидкість утворення форміату натрію на електроосадженому наноструктурованому каталізаторі спостерігалася при електродному потенціалі –1.8 В (відносно Ag / AgCl) і є вдвічі вищою, ніж на полірованому олові.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Chen, Ting, Ruiting Chen, Lijing Guo та ін. "Дослідження росту клітин Hela під скануючим електронним мікроскопом на вертикально вирівняних каркасах із багатостінних вуглецевих нанотрубок". Practical oncology 5, № 1 (2022): 9–15. http://dx.doi.org/10.22141/2663-3272.5.1.2022.74.

Full text
Abstract:
Культури клітин важливі для онкологічних і біологічних досліджень. Ми досліджуємо зростання в’язких клітин Hela на наноструктурованих, вертикально вирівняних, багатостінних каркасах із вуглецевих нанотрубок (VA-MWCNTs) порівняно з полірованими кремнієвими поверхнями за допомогою скануючої електронної мікроскопії (СЕМ). Каркаси VA-MWCNT були вирощені методом хімічного осадження з парової фази з посиленням плазми. Обидві поверхні стерилізували ультрафіолетовим випромінюванням і поміщали в чашку Петрі перед культивуванням клітин на 5 годин і 24 години відповідно. Після цього клітини були хімічно зафіксовані, щоб можна було охарактеризувати морфологію за допомогою СЕМ. Результати показали, що на поверхні каркасів VA-MWCNT зросла більша кількість клітин порівняно з полірованими кремнієвими пластинами. Ниткоподібні псевдоподії клітин Hela були виявлені на поверхні обох типів кремнієвих пластин. Клітини Hela демонстрували різні морфологічні характеристики на VA-MWCNTs у різний час культивування in vitro, що може бути пов’язано з циклом ділення клітин Hela. Схоже, що каркас VA-MWCNT впливає на цикл клітинного поділу, що може пояснити зміну морфології. На закінчення слід зазначити, що MWCNTs сприяли проліферації та росту клітин Hela, а також впливали на напрямок і морфологію росту клітин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Dobrovetska, O. Ya, and R. V. Stadnyk. "ELECTROCHEMICAL OXIDATION OF CH3OH ON THE SURFACE OF NANOSTRUCTURED BIMETALLIC Pd-Au/GC ELECTRODES." Chemistry, Technology and Application of Substances 1, no. 2 (2018): 105–10. http://dx.doi.org/10.23939/ctas2018.02.105.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Dan’ko, V. "INVESTIGATION OF THE SENSITIVITY INHERENT TO SENSOR Au CHIPS WITH NANOSTRUCTURED SURFACE." Optoèlektronika i poluprovodnikovaâ tehnika 52 (December 15, 2017): 91–99. http://dx.doi.org/10.15407/jopt.2017.52.091.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Черниш, Б. Б., та С. В. Артеменко. "Моделювання процесів теплообміну в мікромеханічних перетворювачах на основі добавок наночасток графена". Refrigeration Engineering and Technology 57, № 2 (2021): 89–97. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v57i2.2022.

Full text
Abstract:
Вивчення термодинамічних та електричних властивостей міктомеханічних перетворювачів дає змогу краще зрозуміти за якими принципами відбуваються процеси в наноматеріалах, та за допомогою яких комбінацій послідовності дій можливо впливати на ці процеси. Основою мікромеханічного сенсорів є вбудовані наноструктуровані матеріали, які являються основою в якості нових матеріалів що мають задані властивості. Види генеалогічного дерева графена: графіт – багатошаровий графен, фуллерен (C60) – упакований графен, вуглецеві нанотрубки (CNT) – згорнутий графен, при додавані до струмопровідних полімерів сворюють нові мателіали з певними властивостями які потрібно дослідити. Запропоновано алгоритм розрахунку термодинамічних властивостей середовищ на основі рівняння стану NIST (National Institute of Standards and Technologies) при різних концентраціях наночасток графена що змішуються з струмопровідним полімером Pedot:PSS. Проведені розрахунки показали, що більшим значенням теплопровідності відповідають нижчі максимальні температури графенового шару, а збільшення потужності теплового потоку призводить до збільшення максимальної температури. Наведено термодинамічні властивості розчину карбонових нанотрубок зі струмопровідним полімером. Запропоновані регулярні та сингулярні частини термодинамічної поверхні референтної рідини та нанофлюїду (концентрація наночастинок у кількості < 3 % у зведеному вигляді). Розглянуто альтернативний підхід до інтенсифікації теплообміну на основі концепції нанофлюїдів, тобто модифікації властивостей базисної сполуки за рахунок наноструктур. Теоретично передбачено резистивну залежність від температури. Описано результати розрахунків фазової рівноваги для флюїдних сполук. Показано, що виробництво наноребер є однією з найбільш актуальних проблем застосування нанотехнологій в теплоенергетиці
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ie. V. Beliak, D. Yu. Manko та A. A. Kryuchyn. "Розробка наноструктурованого люміноформного покриття для багатоперехідних сонячних елементів". Реєстрація, зберігання і обробка даних 15, № 3 (2013). http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2013.15.3.103426.

Full text
Abstract:
Розробка високоефективних сонячних елементів є актуальним напрямком як матеріалознавчої науки, так і фізики напівпровідників. При цьому однією з найважливіших проблем, що потребують нагального вирішення, є значна невідповідність між спектром сонячного випромінювання і спектром поглинання фотоелемента. Запропоновано метод, що полягає в синтезі та нанесенні на поверхню фотоелемента люмінофорного шару, який функціонує як перетворювач електромагнітного випромінювання. Показано, що наноструктуроване піразолінове покриття здатне перетворювати падаюче сонячне випромінювання у вторинне оптичне випромінювання для оптимальної відповідності сонячного спектра і спектра поглинання фотоелемента. Результати експериментального дослідження показали широкі можливості при створенні такого типу покриття. Було встановлено, що отримані наноструктуровані органічні композити характеризуються достатньою величиною спектрального зсуву (200–400 нм), що може варіюватися шляхом введення домішок у процесі синтезу люмінофору, високим квантовим виходом ~80 % і є досить стабільними за умов довготривалого інтенсивного опромінення. Табл.: 1. Іл.: 5. Бібліогр.: 13 найм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Наноструктурована поверхня"

1

Демиденко, Максим Геннадійович, Максим Геннадьевич Демиденко, Maksym Hennadiiovych Demydenko, Максим Миколайович Іващенко, Максим Николаевич Иващенко та Maksym Mykolaiovych Ivashchenko. "Сучасні технології отримання наноструктурованих поверхонь: micro/nanopatterning, nanoparticles, nanosphere lithography". Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4327.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кравченко, Ярослав Олегович, Ярослав Олегович Кравченко, Yaroslav Olehovych Kravchenko та С. М. Сивокозов. "Мультифрактальний аналіз будови поверхонь наноструктурованих сполук". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45829.

Full text
Abstract:
В запропонованій роботі методом мультифрактального флуктуаційного аналізу було досліджено мікроструктуру поверхонь високоентропійних сполук (Ti-Zr-Hf-V-Nb)N, отриманих при різних параметрах осадження. Вказаним методом для моделей поверхонь були розраховані такі статистичні параметри як флуктуаційна функція, узагальнений показник Херста та спектр мультифрактальних розмірностей. Також були проаналізовані значення отриманих кількісних параметрів, що описують мікроструктуру поверхні зразка в залежності від умов його отримання
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Маркович, Л. М., М. І. Лінтур, М. В. Приходько та Г. Ю. Подгорецька. "Визначення абсолютного виходу фотонів з поверхонь наноструктурованих матеріалів". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45982.

Full text
Abstract:
При визначенні абсолютного виходу фотонів виникають певні труднощі пов’язані з декількома причинами. Зокрема, при виконанні даних експериментів необхідно точно виміряти величину сигналу, який проходить через систему реєстрації і аналізу оптичного випромінювання від еталонного джерела та від досліджуваного зразка. При цьому для досягнення точності в визначенні величини сигналів, що порівнюємо (від еталону і досліджуваного зразка) необхідно всі виміри виконувати при одних і тих же умовах: в однакових спектральних інтервалах частот, в однакових умовах збору і аналізу оптичного випромінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography