Academic literature on the topic 'Напрями вдосконалення акцизного податку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Напрями вдосконалення акцизного податку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Напрями вдосконалення акцизного податку"

1

Атаманчук, Наталія Іванівна, та Антон Олексійович Монаєнко. "АКЦИЗНE ОПОДАТКУВАННЯ ТЮТЮНОВИХ ВИРОБІВ В УКРАЇНІ: ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ УРЕГУЛЮВАННЯ". New Ukrainian Law, № 5 (29 листопада 2021): 29–36. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2021.5.4.

Full text
Abstract:
Акцизний податок є важливим джерелом наповнення бюджету в Україні й інструментом державного регулювання виробництва й обігу підакцизних товарів. Однак ухилення від сплати цього податку та зростання тіньового сектору економіки негативно впливають на всі сфери суспільного життя. Тому метою публікації є визначення напрямів удосконалення правового регулювання акцизного оподаткування тютюнових виробів в Україні, виявлення проблемних аспектів, наслідків впливу збільшення розміру ставок акцизного податку на обсяги виробництва підакцизної тютюнової продукції, тінізації сектору виробництва й реа- лізації підакцизних товарів. У статті проаналізовано обсяги надходження акцизного податку до бюджету протягом 2007–2019 років, співвідношення надходження акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених тютюнових виробів протягом 2007–2020 років, обсяги виробництва цигарок протягом 2012–2020 років, здійснено розрахунок утрат державного бюджету від діяльності «тіньового» ринку тютюнових виробів протягом 2012–2021 років. Аналізується стан правового регулювання акцизного оподаткування тютюнових виробів та обговорюються підходи до вдосконалення податкового законодавства в Україні. Зокре- ма, обґрунтовано необхідність приведення законодавчої бази у відповідність до європейських директив, спрощення податкових процедур для платників податку, установлення економічно обґрунтованих податкових ставок, посилення контролю щодо обсягів виробництва й обігу під- акцизної тютюнової продукції, запобігання ухиленню сплати акцизного податку. Установле- но, що постійні зміни податкового законодавства щодо акцизного оподаткування зумовлюють необхідність здійснення подальших наукових досліджень у зазначеному напрямі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кміть, В. М., та К. О. Семенчук. "ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД СПРАВЛЯННЯ ПОДАТКІВ НА СПОЖИВАННЯ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ У ПОДАТКОВІЙ ПРАКТИЦІ УКРАЇНИ". Підприємництво і торгівля, № 27 (17 листопада 2020): 31–36. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-27-05.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню зарубіжного досвіду споживчого оподаткування та визначенню перспективних напрямів упровадження міжнародної практики такого оподаткування в Україні. Вирішення поставлених у статті завдань здійснено за допомогою таких загальнонаукових і спеціальних методів дослідження: аналізу та синтезу, систематизації та узагальнення, порівняння, графічного методу. Подано визначення поняття «податки на споживання», представлено класифікацію цих податків. Податки на споживання розглядаються як сукупність непрямих податків, які встановлюються у вигляді надбавки до ціни і сплачуються кінцевими споживачами товарів, робіт і послуг. Визначено передумови створення та економічну сутність податку на додану вартість, акцизного податку та мита. Проаналізовано структуру податків на споживання у доходах Зведеного бюджету України та ВВП протягом 2014–2019 рр. і з’ясовано, що держава спрямовує фіскальне навантаження саме на споживче оподаткування. Також виявлено, що найбільшу частку у доходах Зведеного бюджету України займає ПДВ. Розглянуто зарубіжний досвід оподаткування податками на споживання, представлено теоретико-практичні аспекти споживчого оподаткування в зарубіжних країнах, особливості адміністрування податків на споживання, визначено недоліки системи такого оподаткування в Україні та перспективні напрями її вдосконалення. Зроблено висновок, що для України дуже важливим є вдосконалення податків на споживання, враховуючи досвід зарубіжних країн, адже ці податки є вагомим джерелом доходів державного бюджету, а також важливим інструментом державного регулювання. Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає у тому, що обґрунтовані в роботі висновки та пропозиції можуть бути використані органами законодавчої і виконавчої влади у процесі подальшого реформування національної системи оподаткування в частині справляння податків на споживання. Продовжити дослідження доцільно в напрямі розроблення податкових механізмів, котрі спроможні забезпечити найбільш ефективне справляння податків на споживання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сластьоненко, Оксана, та Валерія Груша. "АКЦИЗНЕ ОПОДАТКУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ СИГАРЕТ, СИСТЕМ НАГРІВАННЯ ТЮТЮНУ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА". Молодий вчений, № 5 (105) (31 травня 2022): 54–59. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-5-105-10.

Full text
Abstract:
Визначальне місце в податкових системах різних держав належить саме акцизному податку. Досвід провідних держав світу дає змогу зазначити, що перспективним напрямом акцизного оподатку- вання електронних сигарет, рідин для них, систем нагрівання тютюну та тютюнових стіків є запрова- дження державою певного комплексу дії, який буде включати в себе, як зміни до законодавства, так і ведення державного контролю на регулювання виробництва та обігу даних товарів. В результаті прове- деного дослідження акцизного оподаткування електронних сигарет та систем для нагрівання тютюну мо- жемо констатувати, що нами внесено пропозиції по удосконаленню національного законодавства у сфері акцизного оподаткування даного виду продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мисник, Олександр. "Сучасний стан – проблеми та перспективи розвитку аграрного сектору економіки Чернігівської області в умовах війни". International Science Journal of Management, Economics & Finance 1, № 5 (2022): 37–45. http://dx.doi.org/10.46299/j.ismef.20220105.05.

Full text
Abstract:
В даній статті розглянуто основні, пріоритетні напрямки розвитку аграрного сектору Чернігівської області, висвітлено проблеми сільськогосподарського виробництва на сучасному етапі та шляхи вдосконалення законодавства в аграрній сфері економіки. Зроблено економічне обгрунтування комплексу заходів щодо збереження позитивної динаміки розвитку аграрної галузі. Окреслено конкретні заходи щодо державної підтримки сільськогосподарських виробників відповідно до стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року та плану заходів з її реалізації на 2021-2023 роки. Проаналізовано структуру продукції сільського виробництва за категорією основних виробників: фермерські господарства, сільськогосподарські підприємства, приватні господарства населення. Проведено аналіз впливу військових дій на території України на функціонування аграрного сектору та його подальший розвиток. Встановлено, що урядом було здійснена значна кількість заходів для сприяння виживанню аграрного сектора в умовах війни, зокрема, мінімізація бюрократичних процедур для агробізнесу, дозвіл використання сільськогосподарської техніки без реєстрації, спрощення імпорту посівних матеріалів, введення нульової ставки акцизного податку та зниження розміру ПДВ до 7% на пальне, введено окремі держпрограми підтримки сільськогосподарських виробників. Визначено подальші кроки, необхідні для подолання найбільш значущих проблем аграрного сектору України в умовах війни та в післявоєнний період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Алексійчук, Оксана, Лариса Маланчук та Світлана Антонова. "НАПРЯМИ ПОКРАЩЕННЯ АКЦИЗНОГО ОПОДАТКУВАННЯ В ПОДАТКОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 103 (2023): 22–30. https://doi.org/10.31713/ve320233.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються основні причини важливості акцизного оподаткування. Проаналізовано надходження акцизного податку до зведеного бюджету України за 2018–2022 роки. Зазначено, що у зв’язку з процесами євроінтеграції в Україні, наголошується на актуальності розроблення конкретних заходів щодо гармонізації вітчизняної системи оподаткування акцизами з відповідними європейськими стандартами, зокрема з нормами Європейського Союзу (ЄС). Окреслено основні напрями покращення акцизного оподаткування в Україні, які враховують і адаптацію до європейських стандартів та сучасних технологій, і підтримку внутрішнього виробника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Швабій, К. І., Н. В. Новицька та І. І. Хлєбнікова. "Структура та характерні риси нелегального ринку сигарет в Україні в контексті впливу акцизного навантаження на тютюнові вироби". Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, № 7 (14 вересня 2021): 196–208. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.7.2021.196-208.

Full text
Abstract:
У статті розкрито виклики у сфері справляння акцизного податку з тютюнових виробів, зумовлені розвитком нелегального ринку. Охарактеризовано фактори впливу на нелегальний ринок підакцизних товарів, уникнення оподаткування та податкової оптимізації. Проаналізовано вплив акцизного навантаження на тютюнові вироби, на обсяги нелегального обігу сигарет в Україні. Досліджено джерела походження нелегальних сигарет, а також методи здійснення такої незаконної діяльності. Запропоновано напрями удосконалення державної політики у сфері акцизного оподаткування тютюнових виробів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Yarosh, M., L. Prokipchuk та R. Galamaj. "Удосконалення акцизного оподаткування в Україні в умовах інтеграції до ЄС". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 4 (82) (23 грудня 2019): 36–43. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.4.7.

Full text
Abstract:
У статті досліджено питання удосконалення акцизного оподаткування в Україні в умовах інтеграції національного законодавства до вимог Європейського Союзу. Зазначені Директиви ЄС у відповідності до яких необхідно привести до відповідно вітчизняне законодавство. Визначені основні проблеми, які слід подолати в напрямку гармонізації національних нормативно-правових актів до вимог ЄС. Запропоновано схему оподаткування акцизним податком маркетингових послуг, наданих підприємствам-виробникам алкогольної продукції/тютюнових виробів. Вказано на наслідки, які виникнуть від запровадження акцизного податку на маркетингові послуги, що надаються підприємствам-виробникам алкогольної продукції/тютюнових виробів. Рекомендовано переглянути систему надання пільг зі сплати акцизного податку в напрямку наближення до норм ЄС та їх формування відповідно до таких векторів: підтримка виробництва національного продукту, який характеризується історією свого виготовлення та відповідною рецептурою; підтримка малих виробників в сфері виготовлення алкогольних напоїв, зокрема, виноробів. Визначено основні напрями удосконалення оподаткування акцизним податком. Як висновок можна зазначити, що перш за все необхідно вжити наступних заходів для ефективної гармонізації податкового та митного законодавства до норм ЄС: автоматизація процесів адміністрування справляння податків та митних платежів; гармонізація законодавчої системи в сфері акцизного та митного оподаткування; формування акцизної та митної політики з пріоритетністю підтримки національного виробника та малого бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соколовська, А. М. "Податкові аспекти acquis ЄС як орієнтири вдосконалення акцизного податку в Україні". Фінанси України, № 12 (253) (2016): 21–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

БАУЛІНА, Тетяна Володимирівна, Ольга Костянтинівна ГАРШИНА, Тетяна Юріївна СОЛОМКО та Олександр Миколайович РУДАКОВ. "НАПРЯМИ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ З МЕТОЮ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ КРАЇНИ". Economic Synergy, № 4 (29 грудня 2023): 53–69. http://dx.doi.org/10.53920/es-2023-4-4.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано необхідність реформування податкової системи України під час воєнного стану з метою забезпечення економічного розвитку; проаналізовано причини, за яких знижується ВВП країни і скорочується стягнення прямих та непрямих податків у воєнний час. Виявлено негативні тенденції соціально-економічного розвитку України у 2022 році; доведено, що має місце скорочення споживчого попиту домогосподарств у 2022 році. Зроблено висновок про необхідність бюджетного фінансування економічного розвитку країни під час воєнного стану. Доведено необхідність посилення фіскальної функції податків з метою збільшення надходжень до державного бюджету, перш за все, за рахунок ПДВ та акцизного податку, які мають найбільшу податкову ефективність. Доведено, що не міжнародні вливання, а лише надходження з національних джерел дозволяють забезпечувати економічне зростання національного господарства. Запропоновано збільшити ставку ПДВ на 1,5%, розроблено новий підхід до оподаткування акцизним податком, прогресивну шкалу оподаткування для заможних українців, запропоновано корегування податку на приріст капіталу та впровадження податку на доходи фрилансерів з відповідними ставками. З метою підвищення ролі і статусу прямих податків пропонується порівнювати доходи, що оподатковуються, не з мінімальною, а з середньомісячною заробітною платою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ПАСІЧНИЙ, Микола. "Фіскальний потенціал ринку тютюнових виробів". International scientific-practical journal "Commodities and markets" 48, № 4 (2023): 14–30. http://dx.doi.org/10.31617/2.2023(48)02.

Full text
Abstract:
Нелегальний ринок тютюнових виробів є поширеною проблемою, а тому потребує збалансованих глобальних рішень. Важливо запропонувати заходи щодо зниження рівня нелегального обігу тютюнових виробів задля посилення фіскального потенціалу ак­циз­ного податку. Метою статті є іденти­фікація особливостей розвитку ринку тю­тю­нових виробів, оцінювання рівня його тіньової скла­дової й обґрунтування заходів, спрямованих на зниження цього показника, що сприятиме посиленню фіскальної резуль­тативності акцизного податку. Гіпотеза дослідження полягає в тому, що підви­щення ставок акцизного податку на тютю­нові вироби без належного податкового контролю та форму­вання належного інсти­туційного середовища фіскальної політики призводить до росту нелегальної торгівлі тютюновими виробами та безповоротних бюджетних втрат. Авто­ром застосовано системний підхід при підготовці цього дослідження. Також використано методи аналізу і синтезу; порів­няння; діалектич­ний, узагальнення та сис­тема­тизації. У дослідженні визначено вплив на тютю­нову галузь повномасштабного вторгнення. Встановлено зміни обсягу та структури споживання тютюнових виробів, окреслено певні особливості розвитку ринку. За даними міжнародного дослідження, охарак­тери­зовано рівень нелегального обігу тютю­нових виробів в Україні, здійснено порівняння цього показника з відповідними показ­ни­ками країн ЄС та Великої Британії. Прове­дено аналіз динаміки показника тіньового сегмента ринку тютюнових виробів в Україні та безповоротних бюджетних втрат від існу­вання цього явища за 2014–2023 роки. Встановлено основні причини росту незакон­ного обігу тютюнової продукції, серед яких – постійне зростання ставок акцизу та недос­татній рівень ефективності дер­жавної системи контролю за виробницт­вом і обігом тютюнових виробів. Запропо­новано напрями протидії тіньовому ринку тютюнової продукції, що сприятиме розши­ренню фіскального потенціалу. Зокрема, це стосується формування цілісної системи державного контролю виробництва й обігу тютюнових виробів, збалансованої та послі­довної подат­кової політики, покращення координації правоохо­ронних і фіскальних органів, рівня їх інсти­туційного забезпе­чення та концен­трації діяльності згаданих органів на поставках сировини для виробництва конт­рафакту, а також протидії контрабанді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Напрями вдосконалення акцизного податку"

1

Васюта, Д. К. "Податковий обов’язок з податку на прибуток підприємств: правове регулювання та напрями вдосконалення". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76075.

Full text
Abstract:
В роботі досліджено та визначено поняття податку на прибуток підприємств як прямого податку та з’ясувати його роль в податковій системі України, з’ясувано історичні особливості становлення податку на прибуток в національному податковому законодавстві та дослідити нормативно правові акти, які повпливали на становлення податку. Досліджено зміст податкового обов’язку з податку на прибуток підприємств та виявлено його особливості, а також розкрито сутність елементів правового механізму податку на прибуток підприємств в Україні. Досліджено порядок визначення податкового зобов’язання, порядок декларування та сплати податку на прибуток підприємств, особливості формування податкового обов’язку з податку на прибуток підприємств при трансфертному ціноутворенні, шляхом дослідження методів трансфертного ціноутворення за податковим кодексом. Автор проаналізував судову практику практика щодо застосування проблемних норм законодавства щодо податку на прибуток підприємств, вказавши на помилки та зловживання контролюючих органів та визначив напрями вдосконалення законодавства з податку на прибуток підприємств та розробити пропозиції щодо удосконалення нормативно-правової бази щодо податку на прибуток підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хоненко, А. С. "Акцизний податок у податковій системі України". Thesis, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/11997.

Full text
Abstract:
Запропоновано напрями вдосконалення акцизного оподаткування, а саме: забезпечення стабільності ставок цього платежу протягом тривалого періоду (як мінімум – 3-5 років); запровадження більш захищених від підробок акцизних марок на алкогольні і тютюнові вироби; розширення прав та підвищення рівня відповідальності працівників податкових та митних органів, залучених у сфері контролю за виробництвом і обігом підакцизних товарів; суттєве збільшення переліку підакцизних товарів за рахунок ювелірних виробів, дорогих імпортних автомобілів та інших предметів розкоші.<br>The theoretical aspects of the tax system and excise tax are considered in the paper. Advantages and disadvantages of excise tax are considered. The excise tax revenues to the Consolidated Budget of Ukraine during 2015 - 2019 are analyzed. The directions of excise tax improvement are suggested, namely: ensuring the stability of rates of this payment over a long period (at least - 3-5 years); introduction of more excise duty stamps on alcohol and tobacco products; enhancing the rights and increasing the level of responsibility of employees of tax and customs authorities involved in the control of production and circulation of excisable goods; a significant increase in the list of excise goods at the expense of jewelry, expensive imported cars and other luxury goods.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!